Dantų implantavimas

Praradus vieną, kelis ar visus dantis žmogus susiduria su dviem pagrindinėmis problemomis, tai bloga estetika ir sudėtingas maisto kramtymas. Šias problemas pilnai išspęndžia dantų implantai. Danties implantas, tai titano lydinio sraigtas, kuris įsriegtas į žandikaulį atlieka šaknies funkciją. Ant implantų yra tvirtinamos pavienės dantų karūnėlės, karūnėlių tilteliai arba viso žandikaulio protezas.

Dantų implantavimo eiga

Dantų implantavimas yra etapinė procedūra, kuri reikalauja keliato apsilankymų odontologijos kinikoje. O galutinis rezultatas, priklausomai nuo situacijos bus pasiektas per keliatą mėnesių.

Konsultacija

Konsultacijos metu atliekama panoraminė rentgeno nuotrauka, jos pagalba įvertinama žandikaulio kaulo kokybė ir kiekis, nustatomos implantavimo galimybės. Gydytojas išklauso paciento lūkesčius, tuomet sudaro gydymo planą.

Chirurginis etapas

Pirmas vizitas. Šio vizito metu gali būti įsriegtas visas reikiamas implantų kiekis, jeigu tai leidžia bendra paciento sveikata ir žandikaulio kaulo būklė. Esant kaulo trūkumui kartu su implantų įsriegimu gali būti atliktos kaulo priauginimo procedūros ar sinuso dugno pakėlimas. Vieno implanto įsriegimas trunka apie 30 minučių. Implantavimo ir chirurginių procedūrų metu naudojama vietinė nejautra, to pilnai pakanka kad, nejaustumėte skausmo. Pacientui pageidaujant ar esant sudėtingam atvejui gali būti taikoma sedacija (intraveninė narkozė).

Procedūros eiga:

 • Atliekamas nedidelis pjūvis, atkeliamos dantenos.
 • Specialiu grąžtu žandikaulyje padaroma ložė implantui.
 • Įsriegiamas implantas.
 • Jeigu kaulo kokybė gera, ant implanto užsukama gijimo galvutė (kitu atveju gijimo galvutė užsukama apie 2 savaitės iki protezavimo).
 • Susiuvamos dantenos

Pagal situaciją gali būti paskirtas vizitas pooperacinei apžiūrai, kurios metu gydytojas pašalina siūlus ir įvertina gijimo būklę.

Toliau seka apie 3 mėnesiai ramybės, tai periodas kurio metu implantai prigyja (suauga su kaulu).

Protezavimo etapas

Antras vizitas. Kai implantai prigyja, pradedamas protezavimas. Iš implantų Išsukamos gijimo galvutės ir įsukamos atramos. Padaromas dantų lanko atspaudas. Jis perduodamas dantų technikų laboratorijai kur pradedama gaminti danties karūnėlė, tiltelis ar viso dantų lanko protezas. Gamyba trunka iki 10 dienų. Kai kuriais atvejais gydytojas dar gali paskirti tarpinį vizitą pamatavimui.

Trečias vizitas. Pagaminta karūnėlė ar protezas pritvirtinama prie implantų.

Dantų implantacijos eigos iliustracija:

truksta-danties
Trūksta danties
Implanto įsriegimas
Atkeliamos dantenos, padaroma ložė, įsriegiamas implantas.
Įsriegtas implantas
Įsriegtas implantas
isukama-gijimo-galvute
Užsukama gijimo galvutė, susiuvamos dantenos
Įsukama atrama
Išsukama gijimo galvutė, įsukama protezinė atrama

 

Uždedama karūnėlė
Pritvirtinama karūnėlė. Tai galutinis implantavimo rezultatas

 

 

 

10 Klausimai - Atsakymai

 1. Gintas
  | Atsakyti

  Laba diena.noriu sužinoti man reikia visam viršutiniam žandikauliui sudėti implantus.ar galima kokius 5 implantus įsriegti ir ant jų uždėti karūnėlę.ir reiktų priauginti žandikaulį.kiek maždauk laiko visa procedūra gali užtrukti

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Gintai, taip, galima. Iki galutinio rezultato turėtumėte orentuotis į 4-5 mėnesius. Būtų reikalinigi 3-4 apsilankymai.

 2. Daina
  | Atsakyti

  Po implantavimo valgant tas dantis treksi, ciksi.Kokia priezastis?Ar tai pataisoma?

 3. Kristina
  | Atsakyti

  Sveiki. Sausio mėnesį buvo atlikta viršutiniame zadikaulyje dviejų implantu sukimas su kaulo priauginimui. O dabar iš dantenu pradėjau lysti granulės. Kas galėtų tai būti?

 4. Sima
  | Atsakyti

  Sveiki,kiek kainuotu virsutinio zandikaulio implantacija ir protezavimas?dekui

 5. Kristina
  | Atsakyti

  Sveiki kokia kaina idejimas implanto priekinio dancio? Aciu uz atsakyma

 6. Olga
  | Atsakyti

  Sveiki,
  man valgant nuskilo pusę krūminio danties (apatinis, kairėje pusėje). Ką galėtumėte patarti šiuo atveju.
  Iš anksto dėkoju.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Olga, pasidaryti rentgeno nuotrauką, įsivertinti šaknų būklę, jeigu šaknys pakankamai sveiko/tvirtos apvilkti nauja cirkonio ar metalo keramikos karūnėle.

 7. Renata
  | Atsakyti

  Sveiki,viršutiniame žandikaulyje nėra 3 dantų vienoj eilėj,kiek maždaug kainuotų implantai ir per kiek laiko sugyja ir galima statyt karūnėles?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Renata, bus reikalingi 2 implantai ir tiltelis kurį sudarys 3 karūnėlės. Implantai 2x490eurų, cirkonio karūnėlės ant implantų 2x410eurų ir cirkonio tarpinė karūnėlė 320eurų. Viso 2120eurų. Po implantavimi iki tilto uždėjimo turės praeiti apie 3 mėnesiai.

Pateikite klausimą