Dantų implantavimas

Praradus vieną, kelis ar visus dantis, žmogus susiduria su dviem pagrindinėmis problemomis, tai bloga estetika ir sudėtingas maisto kramtymas. Šias problemas pilnai išspęndžia dantų implantacija. Danties implantas, tai titano lydinio sraigtas, kuris įsriegtas į žandikaulį atlieka šaknies funkciją. Ant implantų yra tvirtinamos pavienės dantų karūnėlės, karūnėlių tilteliai arba viso žandikaulio protezas.

Dantų implantavimo eiga

Dantų implantavimas yra etapinė procedūra, kuri reikalauja keliato apsilankymų odontologijos kinikoje. O galutinis rezultatas, priklausomai nuo situacijos bus pasiektas per keliatą mėnesių.

Konsultacija

Konsultacijos metu atliekama panoraminė rentgeno nuotrauka, jos pagalba įvertinama žandikaulio kaulo kokybė ir kiekis, nustatomos implantavimo galimybės. Gydytojas išklauso paciento lūkesčius, tuomet sudaro gydymo planą.

Chirurginis etapas

Pirmas vizitas. Šio vizito metu gali būti įsriegtas visas reikiamas implantų kiekis, jeigu tai leidžia bendra paciento sveikata ir žandikaulio kaulo būklė. Esant kaulo trūkumui, kartu su implantų įsriegimu gali būti atliktos kaulo priauginimo procedūros ar sinuso dugno pakėlimas. Vieno implanto įsriegimas trunka apie 30 minučių. Implantavimo ir chirurginių procedūrų metu naudojama vietinė nejautra, to pilnai pakanka kad, nejaustumėte skausmo. Pacientui pageidaujant ar esant sudėtingam atvejui gali būti taikoma sedacija (intraveninė narkozė).

Procedūros eiga:

 • Atliekamas nedidelis pjūvis, atkeliamos dantenos.
 • Specialiu grąžtu žandikaulyje padaroma ložė implantui.
 • Įsriegiamas implantas.
 • Jeigu kaulo kokybė gera, ant implanto užsukama gijimo galvutė (kitu atveju gijimo galvutė užsukama apie 2 savaitės iki protezavimo).
 • Susiuvamos dantenos

Pagal situaciją gali būti paskirtas vizitas pooperacinei apžiūrai, kurios metu gydytojas pašalina siūlus ir įvertina gijimo būklę.

Toliau seka apie 3 mėnesiai ramybės, tai periodas kurio metu implantai prigyja (suauga su kaulu).

Protezavimo etapas

Antras vizitas. Kai implantai prigyja, pradedamas protezavimo ant implantų etapas. Iš implantų Išsukamos gijimo galvutės ir įsukamos atramos. Padaromas dantų lanko atspaudas. Jis perduodamas dantų technikų laboratorijai, kur pradedama gaminti danties karūnėlė, tiltelis ar viso dantų lanko protezas. Gamyba trunka iki 10 dienų. Kai kuriais atvejais gydytojas dar gali paskirti tarpinį vizitą pamatavimui.

Trečias vizitas. Pagaminta karūnėlė ar protezas pritvirtinama prie implantų.

Dantų implantacijos eigos iliustracija:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

65 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Sveiki, daktaras pasiūlė iš karto rauti du pirminius kurinius dantis ir protezuoti. Jie pagrindiniai kramtymui. Ar labai didelis diskonfortas išrovus abu kruminius is dvieju pusiu apacioje? Kiek laiko galima butu be ju? Ar imanoma isbuti su dviem tarpais? Ar geriau pirma viena susitvarkyti po to kita?

  1. Tamara, žinoma disomfortas bus, koks jis didelis tai kiekvieno žmogaus individualus pojūtis. Apie 3 mėnesiai po pašalinimo turės praeiti kol juos bus galima implantuoti. Nuo to laiko kaip greičiau tai padarysite, tuo geriau. Ilgai laukiant bus prarandamas kaulas, gretimi dantys svirs į neesamų vietą, priešingame žandikaulyje dantys neturės atramos jie taip pat migruos.

 2. virsutiniame zandykaulyje paskutiniame kruminiame dantyje is anksciau buvo implantas,salia isrovus krumini danti,chirurgas sako kad butina vel salia isriegti implanta

 3. Apatinio žandikaulio/be dantų/ implantavimas ant 2 lokatorių ,po implantų isukimo, uždedama gijimo galvutė ir daroma laikina plokštelė ir 3-4mėn nešioti kol prigis implantai,po to pastovi plokštelė.Tad ant ko laikysis laikina plokštelė-protezas šį laiką .Ačiu.

 4. Laba diena, sakykite o įsukus gijimo galvutę gali skaudėti tą vietą? Gijimo galvutė įsukta po implanto prigijimo (3mėnesiai). Kartais toks skausmas, kad atrodo net ausį skauda, tynimo nėra, gijimo galvutė įsukta prieš 8dienas.

  1. Gerda, gijimo galvutės užsukimas yra minmaliai invazyvi procedūra. Paprastai pacientai pirmąją dieną jaučia tik nedidelį diskomfortą ir dažnai apseina be nuskausminamųjų vaistų. Rekomenduočiau pasidarti su savo gydytoju, gal nuvykti apžiūrai.

  1. Sigita, gali būti pricementuojama arba prisukama. Kurį metodą taikyti, žiūrima individualiai. Visuomet stengiamasi taikyti prisukamą, tačiau nevisada įmanoma. Pvz: priekiniams dantims labiau taikytinas pricementavimas, krūminiams prisukamas.

 5. laba vakara o kaip yra atliekama kaulo priauginimo procedura is kur gaunama kaulo ,ar tai sudetinga,ir ar brangiau ir kiek brangiau negu negu paprastai implanto isodinimas

  1. Virginija, žandikaulio kaulo atstatymui yra naudojamas dirbtinis kaulas. Kaina priklauso nuo situacijos, kur atliekama augmentacija ir sunaudoto dirbtinio kaulo kiekio. Pvz. sinuso pakėlimas su kaulo augmentacija apie 600-900eurų. Lateralinė kaulo augmentacija 200-400eurų.

 6. Sveiki. Norejau paklausti ar butu imanoma pas jus isideti implantus sausio menesi. Gyvenu uzsienyje todel noreciau planuotis is anksto kad gauciau skrydi gryzimui. Man yra istraukti 3 dantys rugpjucio men. Visi virsuje,2 vienoje puseje ir 1 kitoje puseje.
  Aciu

 7. Sveiki, ar imanoma, kad dantu implanto sriegio nematom? Ar jis gali buti uzsiutas?

 8. Laba diena,
  manau, kad mano dantu bukle yra labai bloga.
  pries kelis metus gydant parodentoze visos dantenos buvo atkeltos ir isvalytos, bet tai tik laikina,nes gyvenu uzsienyje ir negaliu tinkamai tuo rupintis.
  Didziausia problema yra priekinis dantis , kuri estetiskai plombavo, mano nuomone visiskai blogai.
  Nuo to laiko t.y. 5-6 metus tas dantis yra jautrus, 2-3 kartus per metus ant jo atsiranda pulinys, geriu antibiotikus ir praeina, bet tas dantis atrodo, kad auga jis jau gerokai ilgesnis nei kiti.Atrodau baisiai.
  klausymas ka galima butu padaryti su sia problema
  Skaiciau, kad ivertinus bendra dantu bukle galima idiegti implanta ir laikina danti per kelias dienas.
  rugsejo 18 diena busiu Lietuvoje ir turesiu mazdaug 3 savaites laiko.
  Ar galima butu suzinoti kaip spresti sia mano problema.
  Pagarbiai, Laima

 9. Kas geriau jei visas viršus be dantų,ar karūnėlė ar protezas lankelis.

 10. Sveiki, ar galiu pasiimti gijimo galvutes? Už jas sumokėjau. Ar jas įšėmus klinika pasilieka sau? Įdomu pasidarė, ar nėra jos daugkartinio naudojimo. Ačiū.

 11. Laba diena, norėjau paklausti ar reikia papildomai mokėti už protezinę atramą, kuri yra prisukama prieš dedant karūnėlei ir jau gerai sugijus implantui.
  Nes visur kaina pateikiama tik už implantą ir už karūnėlę. Ar tai jau įeina kartu į karūnėlės kainą.
  Ačiū
  Lauksiu atsakymo
  Pagarbiai,
  Gabija Karvelienė

  1. Gabija, protezinė atrama yra reikalinga visais atvejais. Tai tarpinė detalė tarp implanto ir karūnėlės. Pas mus kainyne rašoma: Cirkonio pilnos anatomijos karūnėlė (šoniniams dantims) 386€, Papildomai bus reikalinga atrama apie 100€

   1. Laba diena,sakykite prašau,kaip pritvirtinama karūnėlė prie atramos?
    Ar ji prisukama ,ar pricementuojama?
    Man prieš metus pradėjo lyg ir judėti implantuoto danties karūnėlė,nuėjus pas gyd. nuėmė karūnėlę ir pasakė,kad atšoko atramos pricementavimas nuo karūnėlės.Tada davė technikui,kad vėl prie karūnėlės pricementuotų ir įstatė man jį atgal.
    Dabar vėl tas pats ,jaučiu,kad truputį kažkur slankioja .
    Sakykite,kaip čia taip būna,nejaugi kas metai atšokinės atrama?Užsiregistravau vėl pas gyd.
    Ačiū už atsakymą

     1. Ačiū už atsakymą
      Implantuotas man krūminis (27dantis)

 12. Laba diena, man buvo įsukti du implantai, ant kurių užsimauna apatinio žandikaulio dantų plokštelė, nes nėra nė vieno danties. Vienas implantas prigijo gerai, tačiau kitas neprigijo, nors gydytoja jau buvo protezą uzdejusi ant implantų plokštelę, kuria nesiojau keleta men., Nors skaudejo ta implantą jis judejo, todel nuejau, kad gydytoja sutvarkytų. Tada implantas buvo ištrauktas. Po 3 mėn. įsuko kitą, kiek kitoje vietoje. Gydytoja sakė, kad siūlai istirps, o po 2 men. atvykti į sukti, kaip supratau implanto galvutę. Man kyla klausimas, kodėl praejus 3 sav. po impl. isriegimo ir sugijus dantenoms tie siulai netirpsta, o be to ar isukus į kitą vietą implantą ar reikes daryti naują plokštelę?

 13. Laba diena, sakykite kiek laiko gali buti netvarkomas implantas ( implantas yra isuktas pries du menesius ir mazdaug po menesio jau reikia pradeti tolimesne eiga ,bet truputeli noriu pakeisti visa eiga .apace noreciau visa daryti ant 4 implantu .ar nieko neatsitiks jei sis implantas dar bus kokius 4 menesius nelieciamas.Aciu

 14. Sveiki, noriu pasiteirauti, po implanto isriegimo minimalus prigijimo laikas yra 3 mėnesiai, kad galima būtų įdėti karūnėle. Koks yra maksimalus laikas karūnėles pritvirtinimui?

 15. sveiki , prieš porą metų buvo įsriegti impantai viršutiniame žandikaulyje ( po du abiejose žandikaulio pusėse , protezuojant 4 dantu tilteli , įskaitant impantus) , sudarant gydymo planą , buvo nustatyta , kad žandikaulis abiejose pusėse tures būti priauginamas , kas ir buvo padaryta (bent jau už tai sumokėta ) , vienos pusės pats paskutinis implantas , t.y iš implanto pastoviai krito gijimo galvutė (3 kartus buvo sukama iš naujo), galiausiai dantys buvo suprotezuoti , bet šita pusė buvo jautri, po kurio laiko, atliekant profesionalią burnos higieną , paaiškėjo , kad implantas kliba (šito nejaučiau , tik kaip sakiau buvo jautri vieta ir stengiausi neapkraut tos pusės kramtymu , implantą pašalino , 4 mėn gijo , dabar jau isriegtas ilgasis (skruostikaulinis ) implantas , nes žandikaulis sunykes . Tai suprotezuotas tiltelis jau irgi nebus tinkamas , žodžiu viskas iš naujo , o kaip būna su kompensacijomis ar odontologas atsakingas už sudarytą gydymo planą , jei nepakako žandikaulio , buvo galima daryti iš karto tokią operaciją , o dabar gavosi kad priauginimas atliktas , bet nepakankamas ar kitos priežastys ( kita pusė tokia pat kol kas laikosi ) , taip pat klausimas dėl nuplyšusios apdailos protezo . Klausimas kaip sprendžiamas susidariusių išlaidų kompensavimas .

 16. Sveiki esu jau klaususi,tačiau vis dar domina ar atlikus implantacija po 5men vis dar jaučiamas skausmas, gydytojas tikina, kad toks gijimas ir implantas siekia sinusa… Dantis jau net ir protezuotas. Ar būtų galimybė atvykti apžiūrai, domina kito specialisto nuomonė, kodėl skauda. Bijau, kad pinigai sumokėti veltui.

 17. Sveiki.Lapkričio mėn.buvo atlikta viršutiniame žandikaulyje dviejų implantų įsukimas su kaulo priauginimu.O dabar iš dantenų matosi geltoni taškeliai(lyg tai pūlinukai),kas tai galėtų būti?Nuo pradžios įsukimo du mėnesius neskaudėjo.o dabar jaučiu nestiprų skausmą.Ar uždėjus karūnėles visą likusį laiką jausiu skausmą?Ačiū už atsakymą.

 18. Po 2 mėn. Užpuliavo galvutė, po3,5 mėn. Užpuliavo kito implanto galvutė. Kodėl?

 19. Noriu paklausti.Turiu implantą gal kokius 4 metus.lr šis dantis pradėjo judėti.Klausimas būtų ar čia gali judėti pats implantas ar čia gal juda karūna??
  Su pagarba Rūta

  1. Rūta, galimi abu variantai. Tačiau judantį implantą turėtų lydėti tokie simptomai kaip: skausmas, maudimas, skausmingos paraudusios dantenos aplink implantą. Jeigu tokių simptomų visiškai nėra, labai tikėtina jog juda tik pati karūnėlė ant implanto.

 20. Kokios procedūros įskaičiuotos į All on 4 kainą?Ar tai tik implantų ir protezų kaina?Ar protezuojate ant 2 implantų plokštele?Ačiū

  1. Inga, į kainą įkaičiuoti implantai su įsriegimo procedūra + laikini dantukai.
   Tai kas gali būti papildomai, kiekvienu atveju yra individualu, be apžiūros numatyti galimybių nėra.

 21. Yra žinoma, kad po implanto įsriegimo, kad jis pilnai sugytų ir tada būtų galima uždėti protezą reikia laukti apie 3 mėnesius. Klausimas, jei per tą 3mėn laukimo laiką moteris pastoja ar tada galima pilnai užbaigti implantaciją ? Ar turi kokių neigiamų pasekmių tokia susidariusi situacija?

  1. Gabija, jeigu viskas standartiškai, implantai sėkmingai prigijo, visos chirurginės procedūros yra baigtos. Tai protezavimui ant implantų nereikės naudoti jokių vaistų ar nuskausminamųjų, taigi protezavimą būtų galima atlikti ir nėštumo metu. Taip pat yra visada galimybė protezavimą atidėti iki nėštumo pabaigos ar dar ilgiau. Kiek sudėtingesnė situacija būtų jeigu implantas neprigytų, ar kiltų kitos komplikacijos, tuomet neišvengiamai gali būti reikalingos chirurginės procedūros, kas nėra rekomenduojama, nors ir egzistuoja saugių nėštumui anestetikų.

 22. Laba diena, ar esant netaisyklingam sakandziui (overbite)? galima atlikti implantacija? dantis buvo istrauktas pries 2 metus. Ar pirma reikia susitvarkyti sakandi ?

  1. Vytai, implantuoti galima, jeigu niekad gyvenime neplanuojate ortodontinio gydymo. Jeigu visgi planuojate ortodontinį gydymą, tuomet pirma atlikite jį, o tada implantuokite. Nes implantuotas dantis pozicijos keisti negalės, ir tai gali būti kliūtis dantų tiesinimui ortodontiškai.

 23. Laba diena , neturiu dauguma krūminių dantu tiek apatiniame tiek viršutiniame žandikaulyje, atsirado netaisyklingas sakandis, veido asimetrija, sakykite nuo ko reiktų pradėti norint atstatyti sakandi ir asimetrija? Ar pirma reikia implantuoti dantis ir poto atstatinėti sakandi ar atvirkščiai? Aciu

  1. Laura, pradėti reikia nuo gyvos konsultacijos. Sąkandis atstatomas protezavimo metu (ar ant implantų, ar ant savų dantų). Ką jūs vadinate veido asimetrija, reikia žiūrėti gyvai, čia gali būti kitų niuansų.

 24. Laba diena kiek kainuotų viršutinių žandikaulio ketvirtas dantukas galutine kaina

  1. Danguole, bus reikalingas implantas ir cirkonio keramikos karūnėlė.
   Kaina su darbais:
   Implantas 490eurų
   Cirkonio keramikos karūnėlė 550eurų

  1. Zaneta,
   Yra nemažai pasirinkimų nuo kurių priklauso ir kaina. Pateiksime ekonominio vairianto orientacinę kainą abiems žandikauliams.
   Implantai 8x440eurų
   Neišimami protezai PEEK pagrindu 2x2980eurų
   Kol implantai prigis, jei reikalingos laikinos dantų plokšteles 2x250eurų

 25. Laba diena. Prieš savaitę pašalintas priekinis dantis. Šalia esantys lyg ir geri. Galima tik implantacija, ar yra ir kitokių ( paprastesnių, ir šiek tiek pigesnių 😊) atstatymo būdų priekiniam dantukui? Jei implantavimas, tai kokia oreantacine bendra kaina ir kada po išrovimo jau būtų jau galima pradėti dantuko atstatymą ?

  1. Tomai, galima tik ne visais atvejais. Kiekvienu atveju sprendžiama individuliai. Rekomenduotina jog dantis neturėtų infekcinių židinių ir būtų pakankama kaulinio audinio.

 26. Labas vakaras kiek kainuotu vienas priekinis dancio implantas. Dekui Renata

  1. Renata, danties implantas 490eurų + protezavimas su cirkonio keramikos karūnėle ant implanto 550eurų. Kainos nurodytos su darbais.

 27. Sveiki,

  Truksta vieno istraukto danties gale, nelabai matosi bet noretusi isideti. Noreciau pasiteirauti, kokia butu kaina vieno implanto, ir kiek laiko visas procesas sudejimo vyktu?. Ar reiketu atvykti nors keliom procedurom ar iskart padarot ta pacia diena?. Gyvenu ne lietuvoj 🙂

  1. Saule, danties implantavimas ir protezavimas su cirkoniu kainuoja 990eurų (su darbais). Pirmuoju vizitu įsriegiamas implantas. Laukiame apie 3 mėnesius kol implantas prigis. Tuomet per 10 dienų pagaminama ir uždedama cirkonio karūnėlė ant implanto.

 28. Sveiki,viršutiniame žandikaulyje nėra 3 dantų vienoj eilėj,kiek maždaug kainuotų implantai ir per kiek laiko sugyja ir galima statyt karūnėles?

  1. Renata, bus reikalingi 2 implantai ir tiltelis kurį sudarys 3 karūnėlės. Implantai 2x490eurų, cirkonio karūnėlės ant implantų 2x410eurų ir cirkonio tarpinė karūnėlė 320eurų. Viso 2120eurų. Po implantavimi iki tilto uždėjimo turės praeiti apie 3 mėnesiai.

 29. Sveiki,
  man valgant nuskilo pusę krūminio danties (apatinis, kairėje pusėje). Ką galėtumėte patarti šiuo atveju.
  Iš anksto dėkoju.

  1. Olga, pasidaryti rentgeno nuotrauką, įsivertinti šaknų būklę, jeigu šaknys pakankamai sveiko/tvirtos apvilkti nauja cirkonio ar metalo keramikos karūnėle.

 30. Sveiki,kiek kainuotu virsutinio zandikaulio implantacija ir protezavimas?dekui

 31. Sveiki. Sausio mėnesį buvo atlikta viršutiniame zadikaulyje dviejų implantu sukimas su kaulo priauginimui. O dabar iš dantenu pradėjau lysti granulės. Kas galėtų tai būti?

 32. Po implantavimo valgant tas dantis treksi, ciksi.Kokia priezastis?Ar tai pataisoma?

 33. Laba diena.noriu sužinoti man reikia visam viršutiniam žandikauliui sudėti implantus.ar galima kokius 5 implantus įsriegti ir ant jų uždėti karūnėlę.ir reiktų priauginti žandikaulį.kiek maždauk laiko visa procedūra gali užtrukti

  1. Gintai, taip, galima. Iki galutinio rezultato turėtumėte orentuotis į 4-5 mėnesius. Būtų reikalinigi 3-4 apsilankymai.