Protezavimas ant implantų

Kai implantai jau įsodinti į žandikaulį ir yra prigiję, tuomet pradedamas dantų protezavimo ant implantų etapas. Gydytojas nuima dantų įspaudus, pagal kuriuos dantų technikos laboratorijoje pradedamos gaminti jūsų individualios dantų karūnėlės. Paprastai dantų karūnėlių ar kitų protezinių konstrukcijų gamyba trunka apie 10 dienų. Medžiagos iš kurių yra gaminamos dantų karūnėlės gali tai pat skirtis, nuo to priklausys ir bendra dantų protezavimo kaina. Dar prieš dantų implantaciją, konsultacijos metu su odontologu aptarsite ir suplanuosite protezavimą ant būsimų implantų. Dažniausiai yra naudojamos metalo keramikos karūnėlės ar protezai ant implantų. Metalo keramikos protezai pasižymi tvirtumu ir pakankamai gera estetika, tačiau pagrindinis dalykas dėl kurios jie yra dažniau naudojami, tai žemesnė kaina. Metalo keramika dėl savo tvirtumo labiausiai rekomenduojama krūminių dantų srityje. Jeigu reikalingas dantų protezavimas priekinių dantų srityje, turėtumėte su odontologu aptarti galimybę protezuoti bemetale cirkonio keramika. Cirkonio keramikos protezai pasižymi ypatingai gera estetika ir pakankamu tvirtumu. Cirkonio keramika turi ypatingą savybę, tai laidumas šviesai, šią savybę turi ir natūralūs žmogaus dantys. Cirkonio keramikos kaina yra ženkliai aukštesnė. Pagal įsodintų implantų kiekį ir vietą gali būti naudojamos skirtingos dantų karūnėlės ar dantų protezavimo konstrukcijos. Dantų protezavimą ant implantų pagal dantų karūnėlių konstrukcijas galima suskirstyti pagal  tris atvejus:

 • Trūksta vieno danties;
 • Trūksta kelių dantų vienoje eilėje;
 • Žandikaulyje visiškai nėra dantų;

Vieno danties protezavimasVieno danties protezavimas
Tai vienas iš paprasčiausių atvejų, dantų laboratorijoje yra pagaminama individuali danties karūnėlė, kurią gydytojas pritvirtina ant implanto atramos. Šiuo atveju danties protezavimas panaudojant implantą yra pats geriausias sprendimas. Nes, danties implantas atstoja šaknį ant kurio tvirtinama danties karūnėlė. Šis protezavimo sprendimas yra labai artimas natūraliam dančiui. Kadangi implantas atstoja danties šaknį, tokiu atveju yra sustabdomas kaulo sunykimas prarasto danties vietoje. Kai dantų impalntai dar nebuvo populiarūs šiuo atveju danties protezavimui buvo naudojamas tiltelio metodas.  Pasirinkus danties protezavimą senu metodu naudojant dantų tiltą, būtų šlifuojami gretimai esantys sveiki dantys. Jeigu šie gretimi dantys yra visiškai sveiki, tai būtų didelis praradimas jums. Protezuojant dantų implantais išsaugomi sveiki dantys, nes nėra reikalinga gretimų dantų atrama. Dar vienas svarbus skirtumas tarp danties protezavimo implantu ir tilteliu metodų, tai ilgaamžiškumas. Dantų tiltelis laiko apie 10 metų, nes trijų dantų kramtymo jėga dvejoms dantų šaknims, ilgainiui jos „pavargsta“, nuo didelio krūvio aplink patirpsta kaulas ir atsiranda kišenės, tiltas tiesiog nebeatlaiko. Danties implanto atveju kramtymo jėgos pasiskirsto taip kaip ir su natūraliais dantimis. Vieno danties protezavimui yra reikalingas vienas danties implantas. Kai kuriais atvejais, ypač apatinio žandikaulio priekyje kur yra smulkūs dantys, gali būti protezuojami du dantys ant vieno implanto, jeigu dviems implantams nėra fiziškai vietos.
Kelių dantų protezavimasProtezavimas kai trūksta kelių dantų vienoje eilėje
Šiuo dantų protezavimo atveju yra naudojami mažiausiai du implantai, ant kurių dedamas dantų karūnėlių tiltelis. Paprastai du implantai laiko tris dantų karūnėles, kai kuriais atvejais gali laikyti iki keturių, tačiau tokiu atveju didėja apkrova implantams ir pačiam dantų tilteliui. Jeigu vienoje eilėje trūksta daugiau nei keturių dantų tokiu atveju bus naudojami daugiau nei du dantų implantai. Visais atvejais implantų skaičių nustato odontologas. Jis privalo įvertinti, kad kramtymo jėgos būtų tolygiai paskirstytos ant implantų ir dantų tiltelio. Teisingai subalansuotas dantų protezavimas lems ilgaamžiškumą. Kai implantai dar nebuvo naudojami, šiuo atveju būdavo siūloma dantų eilę protezuoti plokštele, dar vadinamu daliniu protezu. Plokštelė yra nepatogi naudoti, tai yra kramtyti maistą, kalbėti. Ją reikia išsiimti einant miegoti. Dar viena šio protezavimo būdo problema tai kaulo tirpimas. Neturint keleto dantų vienoje eilėje kaulo tirpimas pasireiškia ypatingai sparčiai. Po kurio laiko norint įsriegti implantus gali būti reikalinga brangiai kainuojanti kaulo priauginimo procedūra. Šią problemą išsprendžia dantų implantai, nes užpildo žandikaulyje buvusių dantų vietas ir nebeleidžia sunykti kaului.
Protezavimas kai žandikaulyje visiškai nėra dantų
Protezuojant dantis implantais bedančiame žandikaulyje, žmogus išvengia klasikinių protezų, kurie paprastai yra nepatogūs, juda, krenta, juos nepatogu prižiūrėti Žmogus negali jaustis pilnavertiškai ir pasitikėti savimi. Naudojant klasikinius protezus kaulo sunykimas vyksta labai sparčiai nes nėra nei vienos danties šaknies kurią žandikauliui reikėtų laikyti, dėl to vyksta kaulo sunykimas (atrofija). Dėl sunykusio žandikaulio žmogaus veidas atrodo daug senesnis. Dantų implantai gali padėti išlikti jaunesniais.
Bedančio žandikaulio protezavimą panaudojant dantų implantus galima išskirti į dvi dalis:
Visų dantų protezavimasNeišimami protezai ant implantų. Šio dantų protezavimo metodo rezultatas gali būti prilyginamas natūraliems dantims, nes žmogus jaučiasi ir atrodo kaip su natūraliais dantimis. Priežiūra tokia pati kaip ir natūralių dantų. Paprastai reikalingi šeši implantai, tačiau tikslų skaičių nustato odontologas. Dantų laboratorijoje gaminamas dantų lankelis, pasirinktinai iš metalo keramikos ar cirkonio keramikos. Nuo pasirinkimo labai priklausys bendra dantų protezavimo kaina. Tai geriausias metodas ką gali pasiūlyti šių dienų odontologija, bedančio žandikaulio protezavimui.
Išimami protezai ant implantųIšimami dantų protezai fiksuojami ant dantų implantų. Šis metodas yra artimas klasikiniams protezams nes jie yra išimami, gaminami iš tų pačių medžiagų ir jų priežiūra yra tokia pati. Nakčiai juos reikia išsiimti ir švariai išplauti. Pagrindinis jų privalumas lyginant su klasikiniais protezais tai fiksacija ant implantų. Klasikiniai protezai laikosi tik ant dantenų, jiems laikyti reikia naudoti specialias pastas ir klijus, tačiau vis tiek jie laikosi netvirtai, slankiojasi ir gali iškristi. Protezas fiksuojamas ant implantų yra stabilus, nebijosite jog iškris kalbant ar kramtant maistą. Šiam protezavimo metodui naudojami mažiausiai du implantai. Norint pasiekti didesnį stabilumą rekomenduojami keturi implantai. Paties protezo fiksavimui naudojama keletas fiksavimo mechanizmų. Populiariausias jų yra rutulinis fiksavimas. Ant implanto yra prisukama rutulio formos atrama, o ant protezo įduba su guminiu žiedu. Dedant  protezą į burną, rutuliukas įslenka į proteze esančią įdubą ir fiksuojasi guminiu žiedu neleisdamas jam judėti. Dar galimi sijinis ir magnetinis fiksavimo būdai. Pagrindinis šio dantų protezavimo metodo privalumas yra žema kaina lyginant su neišimamais protezais  ir didesnis patogumas lyginant su klasikiniais protezais.

PASIDALINKITE, jeigu informacija buvo naudinga:

21 Komentarai

 1. no avatar
  jurgita -  2016 lapkričio 4 - 10:04 440

  Sveiki. Mane domintu kaina a.z pilna isimama plokstele fiksuota tarkim ant 2 ju implantu. Tai galetu buti magnetinis arba sijinis fiksavimo budas. Kokia butu viso to kaina a.z? Aciu. Su nekantrumu lauksiu atsakymo. Sekmes darbuose ir geros Jums dienos!

  Atsakyti
 2. Valdas Labanauskas
  Valdas Labanauskas -  2016 lapkričio 4 - 15:52 441

  Jurgita, orentacinė kaina: Implantai 2x480eu, rutuliniai fiksatoriai 2x190eu, protezas apie 350-400eu

  Atsakyti
 3. no avatar
  vilma -  2016 lapkričio 19 - 15:13 481

  laba diena,kokia pilna kaina(mazdaug) isvis neturint dantu,neisimami protezai ant imlantu? visos burnos?
  is anksto dekoju,vilma

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas -  2016 lapkričio 21 - 11:47 482

   Vilma, abiems žandikauliams mažiausiai bus reikalingi 8 implantai 8×410 eurų. Pigiausi neišimami protezai ant implantų 2×2000 eurų.

   Atsakyti
 4. no avatar
  onute -  2016 gruodžio 9 - 18:22 516

  Sveiki, pasalinti du kruminiai dantys vienas salia kito, likes nemazas tarpas, ka galetumete patarti nebrangaus bet gero, man 53 metai, pagarbiai Onute.

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas -  2016 gruodžio 10 - 14:36 522

   Onute, geriausias sprendimas yra atstatymas implantais. Orentacinė kaina: implantai 2x480eu, atramos 2×90, metako keramikos karūnėlės 2x230eu.

   Atsakyti
 5. no avatar
  grazina -  2016 gruodžio 12 - 21:59 528

  Labas kiek kainuotu visu dantu karunele ant inplantu virsuje ,visai nera dantu tik inplantai sudeti Nobel ,girdejau yra tokie virsus cirkonio bet vidus plasmase ,ar jie geri butu ,aciu

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas -  2016 gruodžio 13 - 11:03 530

   Gražina, mes nedirbame su Nobel Biocare implantais, rekomenduočiau surasti kliniką kurie dirba su šiais implantais.

   Atsakyti
  • no avatar
   ODONTOLOGIJOS KLINIKA Zalgirio g 109 -  2016 gruodžio 15 - 10:35 531

   Laba diena . galeciau konsultuoti ir padeti siuo klausimu del Nobel jei atvyksite i odontologijos klinika Zalgirio g 109 , tel +37068125665 isankstin registracijai .

   yra skirtingos sistemos ir skirtingi dantu protezai . tiksliai matant koks jusu sukandimas ir kiek dantu jums reikia, galesime patikslinti kaina .
   email : valplast.klinika@gmail.com

   Atsakyti
 6. no avatar
  Laima -  2017 vasario 20 - 9:39 679

  Labas. Kaip yra fiksuojamami neisimami tilteliai ant implantu. Ar priklijuijami Ar prisuksmi ant implantu
  Aciu

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas -  2017 kovo 5 - 23:25 705

   Laima, gali būti pricementuojami ir prisukami. Nevisais atvejais prisukamis galima daryti. Jei tik įmanoma stengemės daryti prisukamus.

   Atsakyti
 7. no avatar
  Dovile -  2017 kovo 24 - 13:49 737

  Laba diena, noriu paklausti ar galima ideti fiksuojanti proteza virsutiniam zandikauliui jeigu turiu ne visus dantis ir kiek tai kainuotu? Dar noreciau suzinoti kiek mazdaug laiko tai uzima? Aciu

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas -  2017 balandžio 3 - 10:32 756

   Dovile, kuomet žandikaulyje yra likusių dantų, tuomet dantys atstatomi ne vientisu žandikaulio protezu bet dalimis – tiletliais ant implantų. Kaip pavaizduota antrame paveikslėlyje šiame straipsnyje. Nežinant trūkstamų dantų kiekio ir pozicijų kalbėti apie kainą ir laiką tiesiog neįmanoma.

   Atsakyti
 8. no avatar
  rass -  2017 balandžio 3 - 23:09 766

  Sveiki kiek kainuotu priekinis danties netekimas ???

  Atsakyti
 9. no avatar
  Alvidas -  2017 balandžio 24 - 19:03 800

  Laba diena.
  Ar galima deti VALPLAST protezus kai yra likes tik vienas dantis?
  Aciu.
  Pagarbiai.

  Atsakyti
 10. no avatar
  Rasa -  2017 balandžio 26 - 18:49 804

  Sveiki,prieš keturis metus padarė plastikine vieno priekinio dancio karūnėlia,buvo gerai isiimu isiplaunu,nes buvo pigiau dirbtina dantuka turėti nei jokio,dabar valgant jis iskrenta,jauciuos nepatogiai.Ar yra galimybė jy sumazinti? Ir kiek kainuotu idėjimas vieno dancio? Kiek truktu laiko isidėti? Siuo metu esu uzsienyja,ar ymanoma per savaite gryzus suspėti,įdėti nauja danty,ir kiek kainuotu? . Ar ymanoma kokiomis namū salygom jy sumazinti kol grysiu i lietuva?Aciu

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas -  2017 gegužės 5 - 15:33 823

   Rasa, rekomenduoju dantį implantuoti ir protezuoti ant implanto, tai praktiškas ir ilgalaikis sprendimas. Turėtumėte į Lietuvą atvykti 2 kartus. Pirmuoju įdedamas implantas. Antruoju, po 3 mėnesių kai implantas prigyja, uždedama karūnėlė.
   Kaina implantavimo ir protezavimo su cirkonio karūnėle 930eurų.

   Atsakyti
 11. no avatar
  aneta -  2017 birželio 22 - 12:46 921

  Laba diena,mazdaug pries tris metus idejo inplanta vietoj 6 kruminio danties,karunele prisukama,ir dabar man ta karunele pradejo judeti,nei skausmo,nei kokio diskomforto nejauciu,kas galejo nutikti ir kodel?

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas -  2017 birželio 23 - 17:20 926

   Aneta, taip pasitaiko, nieko baisaus, gydytojas prisuks ir karūnėlė tarnaus toliau.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

Jūsų Epaštas nebus rodomas. Privalomi laukai: *

Susiję straipsniai

Į viršų