Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai dantų formos, spalvos ir kramtymo funkcijos atstatymas. Dantų protezavimas gali būti reikalingas dėl: nudilimo, nuskilimo, karieso, endodontinio gydymo. Danties apvilkimas atliekamas ant danties šaknies pritvirtinant naują, dirbtinę karūnėlę (vainikėlį). Pagrindinė sąlyga norint atlikti danties protezavimą nauja karūnėle yra pakankamai tvirta danties šaknis.

Danties protezavimo eigaProtezavimo procedūros eiga

 • Padaroma rentgeno nuotrauka, kurios pagalba yra įvertinama danties šaknies būklė. Su gydytoju aptariama: cirkonio keramikos ar metalo keramikos karūnėlė bus naudojama apvilkimui.
 • Jeigu yra pastebimi infekciniai židiniai, dar prieš danties protezavimą būtina atlikti endodontinį (šaknų kanalų) gydymą.
 • Jeigu danties masės kiekis yra pakankamas naujai karūnėlei laikytis, tuomet dantis paruošiamas jį apšlifuojant ir nuimamas atspaudais karūnėlės gamybai.
 • Jeigu danties masės nėra pakankamai, bus reikalingas įklotas, kuris sustiprina šaknį ir padaro papildomą atramą naujai karūnėlei. Priklausomai nuo pasirinktos karūnėlės tipo naudojami skirtingi įklotai: cirkonio karūnėlėms stiklo pluošto, metalo keramikos karūnėlėms laboratorinis įklotas.
 • Nuimami atspaudai ir perduodami dantų technikų laboratoriniai karūnėlių gamybai. Karūnėlių spalva pritaikoma prie esamų dantų spalvos. Gamyba trunka iki 10 dienų.
 • Gydytojas pagamintas karūnėlės pricementuoja prie danties šaknies.

Dantų apvilkimui rekomenduojame rinktis bemetales cirkonio karūnėles. Tai tvirtos ir turinčios ypatingai gerą estetiką.

Kai dantų šaknys yra silpnos (dėl periodontito, cistos ar traumos) jos turi būti pašalintos. Tuomet dantų atstatymui bus reikalingi implantai.

Kai pacientas yra praradęs visus dantis, tuomet gali būti gaminamas išimamas viso žandikaulio protezas. Taip pat šiuo atveju galimas protezavimas panaudojant implantus.

Parašykite klausimą gydytojui

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

5 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Laba diena. Padaryti virsutiniai burnos dantu protezai. Savu dantu virsuje nebuvo nei vieno. Padarius proteza, nesilaiko, iskrenta kalbant, valgant, labai blogai jauziuosi su jais. Bandziau klijuotis, bet valgant vartosi ir atsiklijuoja. Kreipiausi pakartotinai pas odontologe. Ji patare isriegti du implantus, kurie sutvirtintu proteza, kad nejudetu, neiskristu. Sakykit prasau, ar tikrai yra garantija, kad nesislankios protezas ir ar nereikes klijuotis. Ir kiek tai sis darbas kainuotu is viso?

 2. Laba diena. Padaryti virsutiniai dantu protezai, kadangi virsuje nebuvo nei vieno savo danties.Protezai krinta is burnos , nesilaiko. Odontologe rekomendavo istatyti 2 implantus, kurie kazkaip sutvirtins proteza, kad nesislankiotu, ir neiskristu. SAkykit prasau, kokia garantija , ar tvirtai laikysis protezas, ar nereikes klijuoti, ir kokia butu kaina viso sio darbo? Su pagarba Albina.

 3. Sveiki.

  Priekyje viršutiniame žandikaulyje buvo protezuoti potrauminiai 2 negyvi dantys cirkonio vainikėliais. Praėjus keliems mėnesiams po atliktos procedūros, atsirado tokie simptomai kaip maudimas, reagavimas į termo dirgiklius ir pan. Buvo padaryta rentgeno nuotrauka ir matyti, jog viename dantyje atsirado šaknies uždegimas, o kitas dantis – rezorbuojasi. Kokį gydymo būdą siūlytumėte? Kaip suprantu yra keli galimi variantai: endodontinis gydymas nuėmus vainikėlius arba rezekcija? Kadangi po atliktos procedūros laiko praėjo labai mažai, ar galiu tikėtis išlaidų kompensavimo? Dėkoju už atsakymą.

 4. Laba diena,

  Dėl nudilimo buvo protezuoti (nors buvo tartasi dėl estetinių laminačių) 4 viršutiniame žandikaulyje esantys priekiniai dantys. Po protezavimo dantys kliba. Gydytojas pagilino sąkandį ir pasakė, kad „čia nieko baisaus”. Dėl kokios priežasties dantys gali klibėti, ir ką dabar daryti? Ačiū.

 5. Sveiki pas mane priekį keturi dantukai uzmauta cirkino keramika, man matosi kad jie yra tamsesni, už mano dantukus natūralius, ar yra galimybė juos pasviesinti ačiū.