Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai dantų formos, spalvos ir kramtymo funkcijos atstatymas. Dantų protezavimas gali būti reikalingas dėl: nudilimo, nuskilimo, karieso, endodontinio gydymo. Danties apvilkimas atliekamas ant danties šaknies pritvirtinant naują, dirbtinę karūnėlę (vainikėlį). Pagrindinė sąlyga norint atlikti danties protezavimą nauja karūnėle, danties šaknis turi būti pakankamai sveika ir tvirta, kad galėtų atlaikyti kramtymo krūvius ir tarnautų bent 10 metų.

Protezavimo procedūros eiga

 • Padaroma rentgeno nuotrauka, kurios pagalba yra įvertinama danties šaknies būklė. Su gydytoju aptariama: cirkonio keramikos ar metalo keramikos karūnėlė bus naudojama danties apvilkimui.
 • Jeigu yra pastebimi infekciniai židiniai, dar prieš danties protezavimą būtina atlikti endodontinį (šaknų kanalų) gydymą.
 • Jeigu danties masės kiekis yra pakankamas naujai karūnėlei laikytis, tuomet nuo danties  nušlifuojami išgedę audiniai, paliekamas tik sveikas danties audinys. Nuimamas atspaudas karūnėlės (vainikėlio) gamybai.
 • Jeigu danties masės nėra pakankamai, bus reikalingas įklotas, kuris sustiprina šaknį ir padaro papildomą atramą naujai karūnėlei. Priklausomai nuo pasirinktos karūnėlės tipo naudojami skirtingi įklotai: cirkonio karūnėlėms – stiklo pluošto, metalo keramikos karūnėlėms – laboratorinis įklotas.
 • Nuimti atspaudai yra perduodami dantų technikų laboratorijai, karūnėlių gamybai. Karūnėlių spalva pritaikoma prie esamų dantų spalvos. Gamyba trunka iki 10 dienų.
 • Gydytojas – protezuotojas pagamintas karūnėlės pricementuoja prie danties šaknies.
Danties protezavimo eiga
Danties protezavimo eiga

Dantų apvilkimui rekomenduojame rinktis bemetales cirkonio karūnėles. Tai tvirtos ir turinčios ypatingai gerą estetiką.

Kai dantų šaknys yra silpnos (dėl periodontito, cistos ar traumos) jos turi būti pašalintos. Tuomet dantų atstatymui bus reikalingi implantai.

Kai pacientas yra praradęs visus dantis, tuomet rekomenduojamas viso žandikaulio atstatymas metodu visi ant 4 implantų. Tai pažangiausias visų dantų atstatymo metodas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

11 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Sveiki, krūminio danties atstatymui po kanalų gydymo geriau karūnėlė, ar užklotas?

  1. Kristina, jeigu dantis turi pakankamai tvirtas savo sieneles, tokiu atveju naudojamas užklotas, taip išsaugoma daugiau nuosavos danties masės. Deja ne visais atvejais užklotas tinkamas: jeigu danties sienelės nėra pakankamai tvirtos arba norima keisti danties formą ar spalvą tokiu atveju dedama karūnėlė.

  1. Kęstai, jeigu tai šoninis dantis orientacinė kaina:
   Cirkonio pilnos anatomijos karūnėlė 373eurų + Atspaudai 52eurų
   Be gyvos konsultacijos tikslios kainos pasakyti negalime, gal būt bus reikalingas šaknų kanalų endodontinis gydymas, kuris kainuotų papildomai.

 2. Sveiki, norėciau pasikonsultuoti ar su mano dantu situacija butu imanoma toks dantu gydimas implantais.

 3. Laba diena. Padaryti virsutiniai burnos dantu protezai. Savu dantu virsuje nebuvo nei vieno. Padarius proteza, nesilaiko, iskrenta kalbant, valgant, labai blogai jauziuosi su jais. Bandziau klijuotis, bet valgant vartosi ir atsiklijuoja. Kreipiausi pakartotinai pas odontologe. Ji patare isriegti du implantus, kurie sutvirtintu proteza, kad nejudetu, neiskristu. Sakykit prasau, ar tikrai yra garantija, kad nesislankios protezas ir ar nereikes klijuotis. Ir kiek tai sis darbas kainuotu is viso?

 4. Sveiki.

  Priekyje viršutiniame žandikaulyje buvo protezuoti potrauminiai 2 negyvi dantys cirkonio vainikėliais. Praėjus keliems mėnesiams po atliktos procedūros, atsirado tokie simptomai kaip maudimas, reagavimas į termo dirgiklius ir pan. Buvo padaryta rentgeno nuotrauka ir matyti, jog viename dantyje atsirado šaknies uždegimas, o kitas dantis – rezorbuojasi. Kokį gydymo būdą siūlytumėte? Kaip suprantu yra keli galimi variantai: endodontinis gydymas nuėmus vainikėlius arba rezekcija? Kadangi po atliktos procedūros laiko praėjo labai mažai, ar galiu tikėtis išlaidų kompensavimo? Dėkoju už atsakymą.

  1. Mindaugai, reikalingas endodontinis gydymas arba rezekcija. Paprastai prieš atliekant danties protezavimą, jei yra bent menkiausias įtarimas dėl infekcijos šaknų kanalai yra sugydomi. Galimas daiktas jog jums buvo pasiūlyta, bet jūs atsisakėte.

 5. Sveiki pas mane priekį keturi dantukai uzmauta cirkino keramika, man matosi kad jie yra tamsesni, už mano dantukus natūralius, ar yra galimybė juos pasviesinti ačiū.