Porceliano laminatės

Jei jums įdėtos nepatrauklios amalgamo plombos, jūsų dantys patamsėję ar nelygūs, tuomet jums gali padėti porceliano laminatės. Nors šis uždengimas nepadarys dantų stipresnių, jie atrodys labai patraukliai. Šiais laikais porceliano laminates jums gali pasiūlyti jūsų stomatologas.

Porceliano laminatėsDantų porcelianinės laminatės odontologijoje yra labai plonos dirbtinės medžiagos plokštelės, uždedamos ant danties paviršiaus norint jį pagražinti ar apsaugoti pažeistą paviršių. Laminatėms pagaminti naudojamos dvi pagrindinės medžiagos: kompozitas arba porcelianas. Kompozito laminatės gali būti tiesiog uždedamos odontologo ant jūsų dantų arba sukurtos dantų techniko laboratorijoje bei vėliau priklijuojamos prie danties naudojant specialų cementą. Priešingai nei kompozito, porceliano laminatės gaminamos individualiai dantų technikos laboratorijoje. Priklausomai nuo vietos, kurią reikės uždengti, stomatologui gali tekti kiek nušlifuoti dantį. Dažniausiai šiam procesui pacientams nereikia anestezijos. Tačiau, jei bijote gręžimo, stomatologas padarys viską, kad atsipalaiduotumėte ir jaustumėtės patogiai. Galiausiai suprasite, jog porceliano laminančių dėjimas yra žymiai mažiau įtemptas procesas nei dantų skylių užtaisymas.

Dedant porceliano laminates dažniausiai reikia paploninti apie 0.5mm danties paviršiaus. Kai paviršius yra paruoštas, stomatologas nuima jūsų dantų paviršiaus antspaudus. Tuomet gaminamos specialiai jums pritaikytos laminatės. Laminačių gamyba trunka iki 1-2 savaites. Jums reikės apsilankyti antrą kartą, kad pagamintos laminatės būtų priklijuotos prie dantų. Šis procesas visiškai neskausmingas ir būsit maloniai nustebę, kaip gerai atrodote su porceliano laminatėmis.
Kaip jau minėta, dantų laminatės naudojamos sukurti gražią šypseną. Gali būti, kad jums prireiks uždėti kelias laminates tuo pačiu metu. Taip susilygins dantų spalva ir stomatologui bus lengviau sukurti harmoningą idealią šypseną. Geriausia tai, kad, kai porceliano laminatės bus uždėtos, galėsite ilgai mėgautis balta gražia šypsena.

PASIDALINKITE, jeigu informacija buvo naudinga:

39 Klausimai - Atsakymai

 1. Dalia

  Ar dedamos laminates ant apatiniu dantu?

  Atsakyti
 2. Valdas Labanauskas
  Valdas Labanauskas

  Dalia, taip, laminatės dedamos ir ant apatinių dantų.

  Atsakyti
 3. Gintare

  Esu susidomėjusi porcelianinemis laminatemis, tačiau peržiūrėjusi kainoraštį neradau kainų. Domina virsutiniai 4-8 dantys

  Atsakyti
 4. Birutė

  Idomus ir reikalingas dalykas.O kaip ilgai jos laikosi? Ar reikalinga korekcija po kažkieka laiko?

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas

   Birute, laminatės gali tarnauti daugelį metų, 20 ir daugiau. Tačiau tai tiesiogiai priklauso ir nuo jūsų pačių. Kaip ir natūralus dantis taip ir dantis su laminate gali nuskilti kandant kietą maistą/daiktus. Pvz žmogui kuris gliaudo dantimis riešutus, nelaikys nei natūralūs nei protezuoti nei dantys su laminatėmis.

   Atsakyti
 5. Simona

  Sveiki, domina stiklo keramicos laminates ar cia tas pats porceliano laminates?
  Dilinu dantis priekiniai jau gana akivaizdiai nudile, beto dar neturiu 2 danties tad yra mazas tarpukas.
  Tad reiktu pakelt galinius su tvirciausia medziaga, ir ant kitu laminates, kaip manot?

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas

   Simona, kuomet žmogus nevalingai trina dantimis ir stipriai sukandinėja, tai vadinama bruksizmu. Pirma turite spręsti bruksizmo problemą, kitu atveju nelaikys nei laminatės nei apvilkti dantys, sutrupinsite keramiką. Nakčiai galima pasigaminti apsaugines kapas, na o dienos metu jeikia save pradėti kontroliuoti. Gal būt reikalinga psichologo pagalba.

   Atsakyti
 6. Ernesta

  Sveiki,

  Koks garantinislaikotarpis laminatems, aciu 🙂

  Atsakyti
 7. tomas

  sveiki. ar ant implantu dedamos porceliano laminates? ar siaip koks porceliano protezas?

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas

   Tomai, laiminatės dedamos tik ant dantų. Ant implantų galimos įvairios protezinės konstrukcijos: protezai, tilteliai, pavienės karūnėlės.

   Atsakyti
 8. Eglė

  Sveiki. Ar laminatės yra dedamos ant estetiškai plombuotų dantų?

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas

   Egle, laminatės nedadamos ant plombinės medžiagos viršaus. Jei buvo atliktas estetinis prombavimas, tuomet plombinė medžiaga yra pašalinama ir dedama laminatė. Jeigu dantis yra praradęs didelę dalį savo masės, tai yra plomba buvo didelė, tokiu atveju laminatė negalima. Tuomet reikia galvoti apie danties apvilkimą karūnėle.

   Atsakyti
 9. Edita

  Sveiki, norejau pasidometi ar laminatems gali pakenkti peroksidas? Yra detos 6laminates o kitus salia esancius dantukus noreciau pabalinti peroksidu bet bijau jog patekes peroksidas ant laminaciu gali joms pakenkti.

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas

   Edita, tiesiogiai pačiai laminatei (atskirai) peroksidas pakenkti negali. Tačiau jeigu laminatė buvo uždėta nekokybiškai, tai gali turėti niegiamos įtakos pačiam protezavimo sprendimui, tai yra laminatės su dantimi kontakto vietoms.

   Atsakyti
 10. Odeta

  Sveiki neturiu vieno priekinio virsutinio danties,tai dabar turiu tilteli uzmauta ant gretimo danties,bet jau labai matoai kad jie netikri. Ka siulytumete daryti kad jie atrodytu kuo naturaliau ?

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas

   Odeta, geriausias sprendimas nuimti tiltelį, trūkstamą dantį implantuoti ir protezuoti su cirkonio keramika, dantis ant kuriu buvo tvirtinamas tiltelis apvilkti naujomis cirkonio karūnėlėmis.

   Atsakyti
 11. Laura

  Sveiki, ar laminatės padeda paslėpti dantų kreivumą? Situacija tokia, kad du priekiniai dantys šiek tiek pasislinkę atgal, o iltiniai išsikišę į priekį. Kiti dantys kaip ir normalūs, tai turbūt užtektų dėti ant tų keturių. O gal realu kad užtektų netgi tik ant dviejų, kad šiek tiek jie atrodytų labiau priekyje (panašiame lygyje su iltiniais), ar išvis nebūna taip, kad dedat ant dviejų tik?

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas

   Laura, kiekvienu atveju sprendimas yra individualus, reikia pamatyti ir viską įvertinti. Laminatėmis galima keisti danties formą tačiau ribotai. Kuomet reikalingi gana dideli formos pokyčiai daromas danties apvilkimas. Priklausomai nuo jūsų amžiaus dar rekomenduočiau pasidomėti problemos sprendimu ordotontinėmis priemonėmis, tai būtų natūraliausias būdas, ir liktų nepažeisti šie dantys. Pasikonsultuokite su gydytoju ortodontu.

   Atsakyti
 12. Rasa

  Sveiki, norint pakoreguoti dantu forma, istiesinti minimalu kreivuma butu geriau rinktis estetini plombavima ar dantu laminates?
  Aciu

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas

   Rasa, tiek su laminatėmis tiek su estetiniu plombavimu dantų formos keitimui yra ribos. Turėtumėte pirma pasirinkti patikimą estetinio protezavimo specialistą, tuomet po apžiūros jis galėtų parekomenduoti kas tinka labiau būtent jūsų atveju.

   Atsakyti
 13. Egle

  Laba diena turiu priekinį dantuką kuris yra parudaves kokia kiną butų keturių dantuku laminates viršutinių ? Ir kitus isbalinti nes yra gražus ir lygis tik tas vienas ?
  Kiek tai truktų ir kokia kiną ?

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas

   Egle, vieno danties laminatės kaina su darbais 350eurų. Darbų trukmė apie 1-2 savaitės.

   Atsakyti
 14. Haroldas

  Sveiki,konsultavausi pas stomatologa,pas mane tarp priekiu dantuku yra tarpai,man pasake jog padeti gali tik laminates.Bet ar nebus taip jog atrodys dantys labai dideli ir bus didelis kontastas nuo apatiniu?Gal yra galimybe padaryti kompiterine nuotrauka ir matant vaizda apsispresti ar nori taip atrodyti ar ne.Tikiuosi klausima supratot.Ačiū už atsakyma

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas

   Haroldai, taip tarpas bus kompensuojamas priekinių dantų paplatėjimu. Specializuotos programinės įrangos kuri parodytų kaip atrodys jums platesni dantukai neturime, tačiau galite nusifotografuoti ir su paveikslėlių apdorojimo programomis (photoshop) tai pasidaryti.

   Atsakyti
 15. zibi

  Kiek laiko visas proceses uztrunka jeigu Lietuvoj esu 3 savaites?

  Atsakyti
 16. Eleonora

  Sveiki, ar dantys vis dar tiesinami breketais, jeigu ant priekinio danties turiu laminatę ir vainikelį?

  Atsakyti
 17. Evelina

  Sveiki. Mano dantys atrodo gan gražiai lygus nėra labai geltoni. Tačiau norėčiau labai baltos šypsenos. Ar galiu dėtis laminates grožio tikslams? Ar tai nekenkia dantims? Ir ar galima tvarkyti dantis kai esi su laminatemis?

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas

   Evelina, laminatės gali būti dedamos ir dėl estetikos. Tačiau turite suprasti jog procesas nėra grįžtamas, yra šlifuojamas plonas prikinis dantų paviršius, o tai reiškia kad jau niekad visai natūralaus danties turėti nebegalėsite.

   Atsakyti
 18. Vita

  Lana diena,

  Man reikia priekinio implanto is tuo paciu metu noriu pagrazinti likusius priekinius dantis laminatemis. Ar galima abu procesus atlikti tuo paciu metu? Aisku noriu kad visi dantys butu lygus ir atrodytu taip pat.
  Kitas klausimas – vienas is priekiniu dantu yra labai plombuotas, kiek suprantu laminates gali netikti – kokia butu alternatyva?
  Aciu
  Vita

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas

   Vita, geriausias rezultatas kuomet protezavimas ant implanto ir laminačių dėjimas vyktų vienu metu. Vadinasi pradėti reiktų nuo implanto įdėjimo, o po 3 mėnesių kai implantas prigyja pradedame protezavimą ir laminačių dėjimą. Dantis kuris yra daug plombuotas būtų apvelkamas nauja karūnėle.

   Atsakyti
 19. Ruta

  Sveiki,

  mano du priekiniai dantys yra negyvi ir kreivi (viršutiniame žandikaulyje), norėčiau cirkonio karūnėlių, o taip pat šviesesnės dantų spalvos. Mąstau apie porceliano laminates.
  Ar techniškai įmanoma padaryti taip, kad dantys būtų šviesesni, šypsena atrodytų naturaliai, bet nereikėtų laminačių dėti ir ant apatinio žandikaulio dantų?

  Atsakyti
  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas

   Rūta, galima atlikti apatinių dantų balinimą, tačiau turite suprasti jog pabalinti dantukai linkę vėl tamsėti, o laminatės ar cirkonio karūnėlės spalvos nekeis.

   Atsakyti
 20. Andrej

  Sheik Pas mane priekiniai dantis protezuoti bemetalokeramika bet vieno forma nepatinka tarpai yra ar galima pokoreguot kaip nuors ? Paligint?

  Atsakyti
 21. Andrej

  At galima bemetalokeramika pokoreguot,kaip nuors nepatinka dandies forma

  Atsakyti
 22. Giedrius

  Sveiki,

  Norėčiau įsidėti laminates bet Esu matęs pas kelis žmones labai maža tarpą tarp dantenų ir dancio arba laminates
  Galit paaiškinti kodel tas tarpas yra nes vaizdas nekoks Ar čia priklauso individualiai nuo žmogaus del ko taip buna?

  Atsakyti

Pateikite klausimą