Dantų laminatės

Dantų laminatės (venyrai), tai ypač plonos porceliano arba presuotos keramikos plokštelės, kuriomis padengiamas priekinis (matomas) danties paviršius. Ši procedūra dar vadinama estetiniu protezavimu ar mikroprotezavimu, nes procedūros metu danties paviršius šlifuojamas labai minimaliai.
Laminačių rezultatas? Visiškai nauja, lygi, balta, blizganti jūsų šypsena!

Dantų laminačių kaina

Keramikos laminatė (vieno danties)

515€

Stiklo keramikos laminatė (vieno danties)

550€

Kokiais atvejais tikslinga naudoti dantų laminates?

 • Norime pašviesinti dantų spalvą
 • Dantys yra nusidėvėję, nudilę
 • Dantys yra pažeisti, nuskilę
 • Norime pakoreguoti dantų formą
 • Norime panaikinti tarpus tarp dantų.

Estetinio protezavimo dantų laminatėmis eiga

Konsultacija. Prieš priimant sprendimą, rekomenduotina pasikonsultuoti su gydytoju odontologu ir aptarti būtent kokio rezultato norite. Jis įvertins bendrą dantų būklę ir galimybes atlikti dantų laminavimą jūsų pageidaujamam rezultatui pasiekti. Jeigu dėl kažkokių priežasčių laminatės yra negalimos, gydytojas parekomenduos kitus estetinio protezavimo metodus.

Dantų paruošimas. Dantų priekiniai paviršiai yra šlifuojami 0,3-0,5mm. Procedūra atliekama vietinėje nejautroje, taigi skausmo nejausite. Kai kuriais atvejais kai laminatėmis norime keisti tik  spalvą, dantų paviršiaus galima visai nešlifuoti. Paruošus dantų paviršius odontologas nuima atspaudus, pagal kuriuos dantų technikų laboratorija gamins laminates. Priklausomai nuo planuojamo laminuoti dantų skaičiaus procedūra trunka nuo 1 iki 3 valandų. Kol bus gaminamos ilgalaikės laminatės, jums odontologas uždės laikinas laminates, tam, kad jaustumėtės komfortiškai.

Dantų laminatės

Dantų laminačių gamyba. Kiekviena laminatė gaminama individualiai, atsižvelgiant į numatytą spalvą, formą, reljefą ir blizgumą. Dantų technikų laboratorijoje laminačių gamyba trunka iki 10 dienų.

Laminačių uždėjimas. Laminatės prie dantų paruošto paviršiaus klijuojamos specialiu cementu. Tai atidumo ir kruopštumo reikalaujanti procedūra, klijavimas vyksta po vieną laminatę, išspaudžiant cemento perteklių,   kuris sukietinamas apšvietus specialia lempa. Taip išgaunama maksimali estetika ir tvirtumas.

Dantų laminačių privalumai prieš kitus estetinio protezavimo metodus:

 • Ypač natūrali ir estetiška išvaizda
 • Laminatės yra ilgaamžės, lyginant su estetiniu plombavimu.
 • Laikui bėgant nekeičia spalvos ir blizgesio
 • Leidžia pasirinkti norimą spalvą ir formą, dantys gali tapti ženkliai baltesni nei buvo natūralūs
 • Laminatės idealiai sukimba su danties paviršiumi, o dantenos priima kaip natūralų danties paviršių

Laminačių priežiūra

Dantys kurie padengti laminatėmis niekuo nesiskiria nuo jūsų natūralių dantų, tad priežiūra yra tokia pati. Svarbiausia gera higiena: valymas šepetėliu, tarpdančių valymas, skalavimas. Jeigu nutiko taip, kad kandant kietą maistą nuskėlėte ar kitaip pažeidėte laminuotą dantį, kreipkitės į odontologą, tai pataisoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

114 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Sveiki kokia butu kaina visų priekiniu virsutiniu ir apatiniu dantų? Bendra kaina. Porceliano laminatem . Kas kiek laiko jas reiktu keisti ?

 2. Sveiki,ar galima dantu laminatemis padengti dantys,jai jie kreivi ir netiesus?

  1. Dalia, laminatėmis dantų ištiesinti nepavyks, nebent tas netiesumas yra labai minimalus. Daugiau ištiesinti galima su karūnėlėmis, tačiau taip pat gana ribotai. Teoriškai galima dėti laminates ir ant kreivų dantų tačiau jie kreivi ir liks tik taps norimos spalvos. Taip pat turiu atkreipti dėmesį, jog esant netaisyklingam sąkandžiui laminatės gali būti aplamai nerekomenduojamos, nes yra tikimybė jog jos ilgai nelaikys, jas tiesiog nuskaldysite.

 3. Sveiki, kokio tipo laminatės už jūsų kainą( porcelianas, keramika ,sudėtinės medžiagos ? )

 4. Ar galima kažkaip balinti laminates, nes jos truputį papilkėjo, o dar tik du metai praėjo nuo sudėjimo.

 5. Norėčiau ant inplantų uždėti dantis inplantai susriegti viskas sugija koki 3 metai pakeist norėčiau pagamytus dantis porcelianinių kokia būtų kaina

 6. Sveiki,
  Pas mane šonuose viršuje ir apačioje abiejuose pusėse yra implantai ir suprotezuoti dantys,bet priekyje yra mano tiek viršuje tiek apačioje,tačiau viršutiniai yra labai nušlifuoti ir maži ,ir turi iš šonų po nedideles plombas,kadangi nuo kramtymo buvo nutrupėjusių
  tad klausimas,ar užtektų tik viršutinius dengti laminatėmis ir aplamai ar būtų galima dengti tokiu atveju? Nes noriu baltesnės spalvos.Ačiū

 7. Sveiki, pas mane priekyje 4 dantys ne mano, uzdengti karunelemis. Norejau paklausti ar ymanoma derinti Dantu laminavima su karunelemis kad isgauti nuostabia balta sypsena?
  Aciu

 8. Sveiki,pas mane priekinis dantukas yra paejęs y vidų,ar laminacių pagalba galima sukurti grazę sypsena be breketų.aciu

  1. Sniege, reikia vertinti individuliai. Laminatė tik neženkliai gali keisti danties formą. Kiek daugiau galima keisti formą ar poziciją su vainikėliu. Tačiau labai svarbu jog gydytojas ortodontas įvertitntų ir visų dantų bendrą sąkandį.

 9. Sveiki. Kai kalbat apie laminates, manau turit omeny veneers, nes minima danties paruošimas, šlifavimas ir t.t.

  Tačiau yra tokia laminačių rūšis, kuri ang. vadinasi Lumineers. Su jomis nereikalingas danties paruošimas, nereikia šlifuot, šalint emalio ir pan. Nežinau, ar išvis Lietuvoj yra, bet galbūt netyčia siūlot jas?

 10. Laba diena
  matau vieno danties laminates kaina 🙂
  bet svarstau ar 20 dantu – turiu omeny nuo 5 iki 5 virsuj ir apacioj kokiu nors papildomu islaidu dar butu ?

  1. Roma, bus daromas projektas, tai yra dar vadinama „šypsena pasimatavimui”, tai kainuoja papildomai. Taip pat bus reikalingos laikinos laminatės. Orientacijai vieno danties laminatės procedūros kainą reiktų skaičiuoti apie 550-600eurų

  2. Sveiki,
   Ar reikia reikia plombuoti dantis (jei priekiniuose dantyse yra nudilusių kaklelių ir vidinių pleištų) prieš darant porceliano laminates?

   1. Milda, nereikia, tačiau klausimas ar laminatės iš viso yra galimos šioje situacijoje. Laminatės nėra dedamos ant plombų, o ant tvirto danties pagrindo, esant plombai jis yra pašalinama. Esant didesniai plombai laminatės nedaromos, tuo atveju dedamas viso danties vainikėlis.

 11. Sveiki,

  Ar galima imax laminate apvilkti ant negyvo ir pakeitusio spalva danties?

  Aciu
  I

 12. Sveiki, nuskilo priekinis dantis, ar galima dėti laminatę ant to vieno priekinio danties? Ar nesiskirs spalva nuo kitų dantų? O gal nuskilusiui dančiui siūlytumėte kitą tvarkymo būdą?

  1. Giedriau, priklauso kiek daug nuskilo to danties. Gal būt galima ir laminatė, jei nuskilimas didesnis tikėtina jog bus reikalingas apvilkimas nauja karūnėle. Spalva bus priderinta prie natūralių greta esamų dantų, tik pasirinkite gerus specialistus.

 13. Sveiki,estetinis plombavimas priekiniams dantims su tokia kaina,tai tik dviems dantims?

 14. Čia ~500€ kaina yra už viena danti ar už visus priekinius dantis ir viršutinius ir apatinius?

 15. Sveiki.Mano dantys plombuoti iptaktiškai to danties natūralaus kaip ir nėra.,čia viršutiniai priekiniai labiausiai.Ar būtu galimos laminantės ?

 16. Sveiki, ar visos laminatės dedamos iškart, ar galima dėti po kelis, neplėšant vienu kartu piniginės?

 17. Sveiki, ar laminatės dedamos ant visų dantų? Ar galima pvz.: tik ant priekinių dantų?

   1. Laba diena, priekiniams dantims, tai kiek dantuku butu? Skaicius? Priekis skaitosi iki iltiniu dantuku? Noreciau virsu ir apacia, priekiniams, pas jus. Aciu

  1. Jūratė, vieno danties laminatės kaina su uždėjimu yra 467eurų.
   Tačiau. Prieš laminačių procedūrą yra atliekamas projektas, dar kitaip vadinamas „šypsena pasimatavimui”. Tai yra, pagaminama speciali kapa, kurią užsidėjus veidrodėlyje matote būsimą rezultatą. Ir tik tuomet kai yra viskas suderinama (spalva, forma), pradedama laminačių procedūra. Projektas yra labai svarbus etapas, tam kad tiksliai išpildyti paciento lūkesčius, ir neįvyktų nenumatyti nesusipratimai. Projektas kainuoja papildomai.
   Taip pat bus reikalingos laikinos laminatės, jos taip pat kainuoja papildomai.

   Taigi vieno danties laminatės kainą turėtumėte skaičiuoti apie 550-600eurų.

 18. Laba diena.Mane domina priekinių dantų laminatės kaina.Ar kiekvieno danties kaina yra atskirai,ar kelių dantų kaina yr 475€?

 19. Sveiki. Norejau paklausti, kiek laiko tarnauja toks dantų aptraukimas laminatėmis. Kada reikia keisti?

  Ar padidėja dantų jautrumas šalčiui – karščiui, ar nesikeičia?
  Ačiū.

  1. Edita, laminačių tarnavimo laikas tiesiogiai priklauso nuo paciento įpročių, jeigu atliekami stiprūs sukandimai, mėgstamas kietas maistas, tuomet laminatės tarnaus trumpiau lyginant su pacientu kuris tokių įpročių neturi. Vidutiniškai tarnauja apie 10-15metų. Tačiau tai nereiškia jog bus reikalinga pakeisti visas laminates, gal būt tik tas kurioms įvyko pažeidimas, ar nusidėvėjo.
   Teisingai uždėtos laminatės neturi sukelti jautrumo nei karščiui nei šalčiui.

 20. Laba diena, čia laminačiu kaina priekinių nurodyta vieno danties ar kažkiek daugiau?

 21. Sveiki,
  kiek preliminariai dantų rekomenduojama degti laminatėmis? Kokia preliminari kaina? Ar galimas atsiskaitymas išsimokėtinai?

  1. Renata, rekomenduojamas laminačių kiekis priklauso kiek plati jūsų šypsena, tai yra kiek dantų matosi šypsantis. Paprastai daroma apie 6-8 vienam žandikauliui.

   Prieš laminačių procedūra atliekamas projektas, dar vadinamas „šypsena pasimatavimui“. Išklausomi jūsų lūkesčiai, pagaminama speciali kapa, kurią užsidėjus ant dantų su veidrodėliu matote realų būsimų dantų su laminatėmis rezultatą. Kuomet suderinama jog viskas tinka (spalva, forma), tik tuomet pradedama laminačių procedūra. Suprantama jog tam reikalingas ir papildomas laikas, tačiau išvengiama nesusipratimų, ir pasiekiamas norimas estetinis rezultatas.

   Orientacinė kaina vieno danties laminatei su projektu apie 550eurų

 22. Sveiki,

  skaitau jūsų atsakymus ir visur minimas dantų šlifavimas, tam kad uždėti laminates.
  Tačiau procedūros aprašyme matau „…Kai kuriais atvejais kai laminatėmis norime keisti tik spalvą, dantų paviršiaus galima visai nešlifuoti…”
  Gal galite paaiškinti? Tai ar tikrai galima dantų nešlifuoti, jei noriu tiesiog baltesnės šypsenos? Galima dėti tiesiai ant esamo danties?

  Dėkui,
  Gytis

 23. Sveiki,
  Norėčiau pasiteirati dėl 12 porceliano laminaciu. Kadangi gyvenu ir dyrbu uzsenije į Lietuva galiu atskristi ne ilgiau kaip 10 dienų. Ar butų įmanoma suspėti per 10 dienų? Kokia butų bendra kaina? Dėkoju.

  1. Alina, nedarome bet kaip ar paskubomis. Puikiam rezultatui pasiekti bus reikalinga iki 3 savaičių laiko.

   Prieš laminačių procedūra atliekamas projektas, dar vadinamas „šypsena pasimatavimui”. Išklausomi jūsų lūkesčiai, pagaminama speciali kapa, kurią užsidėjus ant dantų su veidrodėliu matote realų būsimų dantų su laminatėmis rezultatą. Kuomet suderinama jog viskas tinka (spalva, forma), tik tuomet pradedama laminačių procedūra. Suprantama jog tam reikalingas ir papildomas laikas, tačiau išvengiama nesusipratimų, ir pasiekiamas norimas estetinis rezultatas.

   Orientacinė kaina vieno danties laminatei su projektu apie 550eurų

 24. Ar dantų laminates reikia keisti kas kažkiek metų? Ar jų išvaizda pasikeičia laikui bėgant?

 25. Sveiki, kiek kainotu 6 prekiniu dantu laminates? Domina pilna suma iskaitant slifavima, laikinas laminates ir pastovios laminates. Aciu

 26. Laba diena.Noreciau pasiteirauti ar galima laminatemis istesinti prekini danti?

 27. Sveiki.

  Kokia kaina butu 6 apatiniu ir 6 virsutiniu dantu laminaciu kaina? 12 dantu?
  Ar imanoma pirkti sia paslauga issimoketinai? Kokia mokejimu tvarka?

  Kiek kainuoja 1 soninis dantis?

  Aciu

  Kristina

  1. Kristina,
   Laminatės kaina vienam dančiui yra 465eurų
   Prieš atliekant laminačių procedūrą atliekamas projektas, tai dar vadinama „šypsena pasimatavimui”. Pagaminama kapa, kurią užsidėjus pamatysite iš anksto kaip atrodys būsimi dantys, kai viskas suderinama ir būsimsi dantukai jums tinka (spalva, forma), tik tuomet pradedama laminačių procedūra. Projektas kainuoja papildomai. Tai svarbu kad neįvyktų nesusikalbėjimų, ir gautumėte kokybišką paslaugą, kokios ir tikejotės.

   Pateiksime pavyzdį kaip skaičiuojama 12 dantų laminavimo kaina:
   KONSULTACIJA 17 eur
   Pavaškavimas 12 vnt 12×24=288
   Atspaudai alginatiniai 2×20 = 40 eur
   Mock – up pamatavimas 12×62=744 eur
   Laminates 6 dantim 12×465=5580 eur
   Atspaudai alginat ir silikoniniai 20 eur + 30 eur = 50 eur
   Viso apie: 6719eurų

   Išsimokėjimui bandradarbiaujame su lizingo bendrovėmis.

 28. Sveiki
  Noriu paklausti ar darote laminates dantu protezqms ir karunelems
  Dekinga
  Pagarbiai
  Ruta pPciukoniene

 29. Sveiki,man pastate siandien vieno danties porcelianas…labai blogai atrodo ne natūraliai..ka man daryti..?ar galima porceliana nuimti ir padaryti kita ,kuris atrodys natūraliai?. Ir labai skiriasi spalva, nuo kitu dantu ,cia yra stomatologas klaida ar neišmano savo darbo

  1. Kristina, pas mus klinikoje prieš visus protezavimo ar laminačių dabrus yra atliekamas projektas, tai dar vadinama „šypsena pasimatavimui”. Pagaminama speciali kapa kurią uždėjus paciantas realiai mato būsimą rezultatą ir tik pilnai suderinus jog tenkina būsimas rezultas, pradedami protezavimo darbai. Taip, projektas kainuoja papildomai, tačiau išvengiama tokių situacijų kokią jūs turite dabar. Taip galima perdaryti.

 30. Sveiki . Ar galma susidet laminates jeigu yra paradantore. Labai nusede dantenos.

  1. Janina, teoriškai taip, būtų galima. Tačiau turite suprasti jog laminatės tvirtumo dantims neprideda, ir būtų labai gaila jeigu po trumpo laiko prarastumėte šiuos dantis su visomis laminatėmis. Rekomentuojame pirma sėkmingai atlikti periodontologinį gydymą ir tik tuomet planuoti laminates.

 31. Porceliano laminatė piekiniams dantims tai kaip cia supratau yra po veina danty kaina ar uz visus preikinus? Aciu

 32. Sveiki, norėjau paklausti, kokių rūšių yra laminačių? Kokios yra geriausios? Kuo skiriasi špato laminatės nuo porceliano laminačių?

  1. Neringa, lauko špato ir porceliano laminatės yra tas pats, tiesiog skirtinguose šaltiniuose skirtingai vadinamos. Kiek kitokią gamybos metodiką turi Emax laminatės taip pat dar vadinamos presuotos keramikos laminatėmis. Abi laminačių rūšys yra vienodai geros, kada kurios geriau, priklauso nuo situacijos, tai turėtų parekomenduoti gydytojas protezuotojas. Galutinis rezultatas priklausys ne nuo iš anksto pasirinktų laminačių, o nuo jūsų pasirinkto gydytojo kvalifikacijos.

 33. Sveiki, norėjau paklausti kuris variantas ar estetinis plombavimas ar laminates yra palankesnis ir patvaresnis esant brukcizmui. Kaip apsaugoti dantis nuo tolimesnio dilimo? Ir kaip atrodo ilgalaikė tokių dantų priežiūra esant brukcizmui. Ar reikia dažnai daryti kažkokias korekcijas, taisymus ir pan?

  1. Gabija, laminatės yra tvirtesnis sprendimas, nei estetitinis plombavimas, tačiau tikrai ne ant tiek jog būtų galima garantuoti kad esant bruksizmui jūs laminačių nesuskaldysite. Abiem atvejais jūs turėtumėte pasidaryti apsaugines kapas nakčiai. Laminačių atveju nuskilimo taisymas komplikuotesnis ir brangesnis nei estetinio plombavimo.

 34. Sveiki , turiu paradantoze , esu turejus dvi operacijas , antroji buvo daryta pries tris metus lazeriu, tarp dantu like tarpai , labai noreciau venyru arba estetinio plombavimo, tik nezinau Ar galiu tai daryt ir Kas labiau tiktu, aciu

  1. Rita, jeigu periodontinis gydymas buvo sėkmingas tuomet galimi tiek laminatės tiek estetinis plombavimas, tiesiog tai jūsų apsisprendimo reikalas. Laminatės yra rimtesnis, ilgaamžiškesnis ir estetiškesnis sprendimas, tačiau brangesnis. Estetinis plombavimas pigesnis, reikalaujantis daugiau priežiūros sprendimas.

 35. Sveiki, norejau paklasuti, ar normalu kad dantenos kraujuoja valantis dantis kur sudetos cirkonio karuneles, kai pries pora metu sudejo galvojau jog normalu bet nuo to laiko nieks nepasikeite, vis dar valantis dantis kraujuoja Danteos.

 36. Sveiki. Norėčiau 12 ir 22 dantų laminaciu. Jei tik ant ju dėčiau laminates tai skirtųsi nuo kitų dantų? Nes vistiek mano natūralus dantys su laiku keis spalva.. Ačiū.

  1. Eva, taip galima, bet nevisais atvejais. Jeigu dantis buvo praradęs didelę savos masės dalį (plomba didelė) tuomet laminatė negalima. Tačiau kuomet negalima laminatė, galimas danties apvilkimas nauja karūnėle. Galimas kombinuotas sprendimas: ant vienų dantų dedame laminates, ant kurių negalia, dedame karūnėles.

 37. Sveiki,
  norejau paklausti, ar yra rimtu kontraindikaciju veneers dejimui? O konkreciau – ar prie dantenu recesijos nepatariate ju isvis? Ir kokia alternatyva siulytumet kruminiams dantims, kad nesiskirtu spalva nuo ant priekiniu dantu uzdetu veneers?
  Ir dar vienas klausimas- ar butu imanoma is anksto suplanuoti pas jus termina dantu veneers virsutiniams ir apatiniu balinimui i viena savaite, kadangi gyvenu uzsienyje. Ar visgi reikia pakartotinu apsilankymu?

  Pagarbiai
  Viktorija

  1. Viktorija, reiktų išsiaiškinti dantenų recesijos priežastį ir jeigu įmanoma ją pašalinti. Alternatyvos krūminiams dantims dėl spalvos tai tiesiog balinimas arba apvilkimas cirkonio karūnėlėmis. Tik ar tikrai būtina? Juk krūminiai nėra matomi šypsenos metu. Visko per savaitę nespėsime. Būtų rekomenduotina tokia eiga: profesionali burnos higiena, po kelių dienų balinimas, dar po kelių dienų ruošiame dantis laminatėms, tuo pat metu suderinama būsimų laminačių spalva. Laminačių gamyba truks apie savaitę laiko. Tuomet laminačių uždėjimas. Taigi reiktų apie 2 savaičių.

 38. Sveiki,

  Kai buvau paauglys, tai yra prieš kokių 15 m., man buvo išmušti 2 priekiniai dantys, tačiau įstatyti į vietą prigijo. Su laiku šie dantys pradėjo keisti spalvą, buvo kreivi ir kaip mane informavo keli odontologai, jie pasidarė labai silpni, todėl buvau įspėtas, kad šiuos dantis ateityje reikės protezuoti. Prieš metus man nuo viršutinio žandikaulio buvo nuimti breketai (šie 2 dantys pasilygino, bet pilnai neišsitiesino) ir pasiryžau siūlytai procedūrai dėl minėtų dantų apvilkimo cirkonio vainikėliais (su stiklo pluošto kultiniais įklotais). Deja, praėjus nepilnai mėnesiui po atliktos procedūros, aplink 1 dantį (to, kurio būklė prastesnė) pradėjau jausti maudimą/dirginimą kuris dienos/vakaro eigoje, tai užeina, tai praeina ir tęsiasi virš savaitės. Su kitu dantimi kol kas viskas tvarkoje. Kreipiausi į savo kliniką, kuri informavo, jog iš darytos senesnės rentgeno nuotraukos kažkokių rizikų nematyti ir kol kas siūloma laukti.

  Nerimauju, kad nebūtų kokio uždegimo (kanalai prieš tai gydyti nebuvo), nes tuomet suprantu tektų nuimti vainikėlį ir tvarkyti šaknies kanalą. Kas tai galėtų būti? Ar gali šiem pojūčiam turėti įtakos tai, jog breketai buvo nuimti palyginus neseniai ir dėl dantų vaikščiojimo galiu jausti panašius pojūčius? Kaip dėl irigatoriaus naudojimo? Kadangi viskas daryta visai naujai, esant pvz. šaknies kanalų uždegimui/infekcijai, ar turiu teisę iš savo klinikos sulaukti pakartotinio nemokamo gydymo?

  Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  1. Tomai, turbūt suprantate jog situacija perdaug neaiški kad galėčiau duoti tikslų atsakymą. Greičiausia teks palaukti, jeigu simptomai ryškės, daryti rentgeno nuotrauką ir bandyti ieškoti problemų. Jeigu visgi uždegimas prie šaknies, teks sugyddyti šaknies kanalą.

   1. O sakykite, jei būtų reikalingas šaknies kanalų gydymas, reikėtų nuimti visą vainikėlį ar galima gręžti per jį bei véliau užtaisyti?

    1. Tomai, dažnu atveju tai nėra daroma, nes patekimas per vainikėlio viršų apsunkina kanalų gydymą. Tačiau kai kuriais atvejais įmanoma ir daroma. Labiau taikoma krūminių dantų atveju.

     1. Kadangi esate malonus ir operatyviai atsakote į užduodamus klausimus, norėčiau dar pasiteirauti, kai dantis būna „negyvas” ir apvilktas vainikéliu, ar jis gali reaguoti į terminius dirgiklius?

     2. Tomai, į šaltą reguoti neturėtų, į karštą gali jeigu dantis turi periodonto problemų.

     3. Ieva, taip, laminatė vienam dančiui 400eurų.

 39. Sveiki, jei noriu tik viršutiniams 4dantims dėti laminates. Tai kaip suvienodinti likusių dantų spalvą? Nes tik tie priekiniai yra nuskilę.

  1. Joana, ne dantų spalva yra taikoma prie laminačių, o laminatės prie dantų spalvos. Jeigu netenkina esama dantų spalva, galite dantis balinti ir tada daryti laminates priderintant prie balintų dantų. Tik turite žinoti jog balinti dantys pamažu vėl grįžta buvusį atspalvį o laminatės NE. Tai reiškia, kad nesiskirtų teks reguliariai atlikti balinimus. Jeigu norite keisti dantų spalvą labai stipriai, ko balinimas jau negali padaryti, tuomet pagalvokite apie laminates visiems, šypsenos metu matomiems dantims, tuomet turėsite geriausią rezultatą. Taip pat vienas iš sprendimų gali būti ir estetinis plombavimas.

 40. Sveiki,

  Kiek laiko laiko laikinos laminates? ir kiek tai pazeidzia danti? As nesu apsisprendusi ar noreciau porceleniniu laminaciu but svarstau ar butu imanoma isbandyti laikinas laminates. Ar po laikinu laminaciu butu galima grizti atgal ir gyventi su tikrais dantimis jeigu laminates nepatinka?

  Aciu

  1. Rūta, laikinos laminatės yra skirtos tam periodui kuomet gaminamos nuolatinės. Kuomet dedamos laikinos, dantukas jau būna šlifuotas, tai yra paruoštas laminatei, vadinasi procesas nėra grįžtamas.
   Jeigu jus domina kaip atrodys dantys su laminatėmis galima paruošti projektą, tai leis realiai pamatyti kaip atrodysite su laminatėmis.

 41. Sveiki,man labai nežymiai nuskilo priekinis vienas dantis,dėta laminatės prieš 4mėn,norit sutvarkyti būtina keisti visą dantį?

  1. Justina, norint atlikti taisymą idealiai, reikia pakeisti laminatę. Prikausimai kiek šis „nežymiai” nuskilimas matomas gal būt galima atstatyti su plombine medžiaga.

 42. Sveiki,
  Estetinis buvo darytas jau du kartus, priekiniams 6 dantims, ilgainiui sugrizo dantys – iltiniai, dabar su breketais. Kai breketus nuims reikia spresti ar laminates ar estetinis? Vienas gydytoja pataria tiems darytiems 6 dantim karunele, kitiems laminates. Klausimas ar neatrodys dantys kaip protezai, stori ?. Aciu

  1. Živile, karūnėlės nėra storos. Jos bus pritaikytos prie jūsų natūralių dantų.

 43. Sveiki,
  Ar stillo keramikos laminatė yra tas pats kaip cirkonio keramikos laminatė? Porceliano arba presuotos keramikos plokštelė? Kokie skirtumai tarp ju?
  Ačiū

  1. Neringa, iš cirkonio laminatės nera gaminamos. Turbūt maišote su karūnėlėmis.

  1. Andriau, galima, tačiau prie laminačių sunkiau prilips breketų laikikliai. Yra tikimybė laminatės pažeidimui. Čia priklausys nuo gydytojo ortodonto kompetencijos ar jis apsiims tai daryti.

 44. Sveiki,
  Nesuprantu skirtumo tarp laminates ir vainikelio. Jeigu priekiniai dantukai yra stipriai isploneje(taisyti kanalai), pasikeitusi spalva, kuris variantas yra tinkamesnis?

  1. Gabija, laminatė dengia dantį tik iš priekinės (matomos) pusės, todėl procedūra yra mažiau invazyvi. Vainikėlis dantį dangia iš visų pusių. Jeigu tik yra galimybė pirmumą teikite laminatei nes tai yra mažiau invazyvus metodas, paviršius šlifuojamas tik iš vienos danties pusės. Ar yra galimybė laminatei, gali pasakyti gydytojas po apžiūros. Galimas kombinuotas protezavimas, kur galima naudoti laminates kitur vainikėlius.

   1. Sveiki. Pas mane viršutiniai, priekiniai 4 dantys metalo keramikos vainikėliai. Ir 4 apatiniai, priekiniai plombuoti. Ar yra galimybė juos visus padengti laminatemis? Nes kur vainikėliai, pradėjo matytis iš dantenų mėlynumas, ar visgi reiktų keisti kitais bemetaliais vainikeliais? Noriu, kad dantys būtų natūralesni, skaidresni ir baltesni. Ir kokia būtų viso to kaina?

    1. Gabriele, laminatės dedamos tik ant natūralaus danties paviršiaus. Jūsų atveju laminatės jau nėra galimos. Tačiau metalo keramikos karūnėlės gali būti pakeistos cirkonio keramikos ar bemetalės keramikos karūnėlėmis ir turėsite puikų, estetišką rezultatą. Apatiniai, jeigu jų plombos didelės, gali būti jog jiems taip pat laminatės nėra galimos, tokiu atveju taip pat galimos naujos karūnėlės.