Dantų laminatės

Dantų laminatės (venyrai), tai ypač plonos porceliano arba presuotos keramikos plokštelės, kuriomis padengiamas priekinis (matomas) danties paviršius. Ši procedūra dar vadinama estetiniu protezavimu ar mikroprotezavimu, nes procedūros metu danties paviršius šlifuojamas labai minimaliai.
Laminačių rezultatas? Visiškai nauja, lygi, balta, blizganti jūsų šypsena!

Dantų laminačių kaina

Porceliano laminatė piekiniams dantims

445€

Porceliano laminatė šoniniams dantims

395€

Kokiais atvejais tikslinga naudoti dantų laminates?

 • Norime pašviesinti dantų spalvą
 • Dantys yra nusidėvėję, nudilę
 • Dantys yra pažeisti, nuskilę
 • Norime pakoreguoti dantų formą
 • Norime panaikinti tarpus tarp dantų.

Estetinio protezavimo dantų laminatėmis eiga

Konsultacija. Prieš priimant sprendimą, rekomenduotina pasikonsultuoti su gydytoju odontologu ir aptarti būtent kokio rezultato norite. Jis įvertins bendrą dantų būklę ir galimybes atlikti dantų laminavimą jūsų pageidaujamam rezultatui pasiekti. Jeigu dėl kažkokių priežasčių laminatės yra negalimos, gydytojas parekomenduos kitus estetinio protezavimo metodus.

Dantų paruošimas. Dantų priekiniai paviršiai yra šlifuojami 0,3-0,5mm. Procedūra atliekama vietinėje nejautroje, taigi skausmo nejausite. Kai kuriais atvejais kai laminatėmis norime keisti tik  spalvą, dantų paviršiaus galima visai nešlifuoti. Paruošus dantų paviršius odontologas nuima atspaudus, pagal kuriuos dantų technikų laboratorija gamins laminates. Priklausomai nuo planuojamo laminuoti dantų skaičiaus procedūra trunka nuo 1 iki 3 valandų. Kol bus gaminamos ilgalaikės laminatės, jums odontologas uždės laikinas laminates, tam, kad jaustumėtės komfortiškai.

Dantų laminatės

Dantų laminačių gamyba. Kiekviena laminatė gaminama individualiai, atsižvelgiant į numatytą spalvą, formą, reljefą ir blizgumą. Dantų technikų laboratorijoje laminačių gamyba trunka iki 10 dienų.

Laminačių uždėjimas. Laminatės prie dantų paruošto paviršiaus klijuojamos specialiu cementu. Tai atidumo ir kruopštumo reikalaujanti procedūra, klijavimas vyksta po vieną laminatę, išspaudžiant cemento perteklių,   kuris sukietinamas apšvietus specialia lempa. Taip išgaunama maksimali estetika ir tvirtumas.

Dantų laminačių privalumai prieš kitus estetinio protezavimo metodus:

 • Ypač natūrali ir estetiška išvaizda
 • Laminatės yra ilgaamžės, lyginant su estetiniu plombavimu.
 • Laikui bėgant nekeičia spalvos ir blizgesio
 • Leidžia pasirinkti norimą spalvą ir formą, dantys gali tapti ženkliai baltesni nei buvo natūralūs
 • Laminatės idealiai sukimba su danties paviršiumi, o dantenos priima kaip natūralų danties paviršių

Laminačių priežiūra

Dantys kurie padengti laminatėmis niekuo nesiskiria nuo jūsų natūralių dantų, tad priežiūra yra tokia pati. Svarbiausia gera higiena: valymas šepetėliu, tarpdančių valymas, skalavimas. Jeigu nutiko taip, kad kandant kietą maistą nuskėlėte ar kitaip pažeidėte laminuotą dantį, kreipkitės į odontologą, tai pataisoma.

39 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Sveiki,
  Nesuprantu skirtumo tarp laminates ir vainikelio. Jeigu priekiniai dantukai yra stipriai isploneje(taisyti kanalai), pasikeitusi spalva, kuris variantas yra tinkamesnis?

  1. Gabija, laminatė dengia dantį tik iš priekinės (matomos) pusės, todėl procedūra yra mažiau invazyvi. Vainikėlis dantį dangia iš visų pusių. Jeigu tik yra galimybė pirmumą teikite laminatei nes tai yra mažiau invazyvus metodas, paviršius šlifuojamas tik iš vienos danties pusės. Ar yra galimybė laminatei, gali pasakyti gydytojas po apžiūros. Galimas kombinuotas protezavimas, kur galima naudoti laminates kitur vainikėlius.

  1. Andriau, galima, tačiau prie laminačių sunkiau prilips breketų laikikliai. Yra tikimybė laminatės pažeidimui. Čia priklausys nuo gydytojo ortodonto kompetencijos ar jis apsiims tai daryti.

 2. Sveiki,
  Ar stillo keramikos laminatė yra tas pats kaip cirkonio keramikos laminatė? Porceliano arba presuotos keramikos plokštelė? Kokie skirtumai tarp ju?
  Ačiū

  1. Neringa, iš cirkonio laminatės nera gaminamos. Turbūt maišote su karūnėlėmis.

 3. Sveiki,
  Estetinis buvo darytas jau du kartus, priekiniams 6 dantims, ilgainiui sugrizo dantys – iltiniai, dabar su breketais. Kai breketus nuims reikia spresti ar laminates ar estetinis? Vienas gydytoja pataria tiems darytiems 6 dantim karunele, kitiems laminates. Klausimas ar neatrodys dantys kaip protezai, stori ?. Aciu

  1. Živile, karūnėlės nėra storos. Jos bus pritaikytos prie jūsų natūralių dantų.

 4. Sveiki,man labai nežymiai nuskilo priekinis vienas dantis,dėta laminatės prieš 4mėn,norit sutvarkyti būtina keisti visą dantį?

  1. Justina, norint atlikti taisymą idealiai, reikia pakeisti laminatę. Prikausimai kiek šis „nežymiai“ nuskilimas matomas gal būt galima atstatyti su plombine medžiaga.

 5. Sveiki,

  Kiek laiko laiko laikinos laminates? ir kiek tai pazeidzia danti? As nesu apsisprendusi ar noreciau porceleniniu laminaciu but svarstau ar butu imanoma isbandyti laikinas laminates. Ar po laikinu laminaciu butu galima grizti atgal ir gyventi su tikrais dantimis jeigu laminates nepatinka?

  Aciu

  1. Rūta, laikinos laminatės yra skirtos tam periodui kuomet gaminamos nuolatinės. Kuomet dedamos laikinos, dantukas jau būna šlifuotas, tai yra paruoštas laminatei, vadinasi procesas nėra grįžtamas.
   Jeigu jus domina kaip atrodys dantys su laminatėmis galima paruošti projektą, tai leis realiai pamatyti kaip atrodysite su laminatėmis.

 6. Sveiki, jei noriu tik viršutiniams 4dantims dėti laminates. Tai kaip suvienodinti likusių dantų spalvą? Nes tik tie priekiniai yra nuskilę.

  1. Joana, ne dantų spalva yra taikoma prie laminačių, o laminatės prie dantų spalvos. Jeigu netenkina esama dantų spalva, galite dantis balinti ir tada daryti laminates priderintant prie balintų dantų. Tik turite žinoti jog balinti dantys pamažu vėl grįžta buvusį atspalvį o laminatės NE. Tai reiškia, kad nesiskirtų teks reguliariai atlikti balinimus. Jeigu norite keisti dantų spalvą labai stipriai, ko balinimas jau negali padaryti, tuomet pagalvokite apie laminates visiems, šypsenos metu matomiems dantims, tuomet turėsite geriausią rezultatą. Taip pat vienas iš sprendimų gali būti ir estetinis plombavimas.

 7. Sveiki,

  Kai buvau paauglys, tai yra prieš kokių 15 m., man buvo išmušti 2 priekiniai dantys, tačiau įstatyti į vietą prigijo. Su laiku šie dantys pradėjo keisti spalvą, buvo kreivi ir kaip mane informavo keli odontologai, jie pasidarė labai silpni, todėl buvau įspėtas, kad šiuos dantis ateityje reikės protezuoti. Prieš metus man nuo viršutinio žandikaulio buvo nuimti breketai (šie 2 dantys pasilygino, bet pilnai neišsitiesino) ir pasiryžau siūlytai procedūrai dėl minėtų dantų apvilkimo cirkonio vainikėliais (su stiklo pluošto kultiniais įklotais). Deja, praėjus nepilnai mėnesiui po atliktos procedūros, aplink 1 dantį (to, kurio būklė prastesnė) pradėjau jausti maudimą/dirginimą kuris dienos/vakaro eigoje, tai užeina, tai praeina ir tęsiasi virš savaitės. Su kitu dantimi kol kas viskas tvarkoje. Kreipiausi į savo kliniką, kuri informavo, jog iš darytos senesnės rentgeno nuotraukos kažkokių rizikų nematyti ir kol kas siūloma laukti.

  Nerimauju, kad nebūtų kokio uždegimo (kanalai prieš tai gydyti nebuvo), nes tuomet suprantu tektų nuimti vainikėlį ir tvarkyti šaknies kanalą. Kas tai galėtų būti? Ar gali šiem pojūčiam turėti įtakos tai, jog breketai buvo nuimti palyginus neseniai ir dėl dantų vaikščiojimo galiu jausti panašius pojūčius? Kaip dėl irigatoriaus naudojimo? Kadangi viskas daryta visai naujai, esant pvz. šaknies kanalų uždegimui/infekcijai, ar turiu teisę iš savo klinikos sulaukti pakartotinio nemokamo gydymo?

  Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  1. Tomai, turbūt suprantate jog situacija perdaug neaiški kad galėčiau duoti tikslų atsakymą. Greičiausia teks palaukti, jeigu simptomai ryškės, daryti rentgeno nuotrauką ir bandyti ieškoti problemų. Jeigu visgi uždegimas prie šaknies, teks sugyddyti šaknies kanalą.

   1. O sakykite, jei būtų reikalingas šaknies kanalų gydymas, reikėtų nuimti visą vainikėlį ar galima gręžti per jį bei véliau užtaisyti?

    1. Tomai, dažnu atveju tai nėra daroma, nes patekimas per vainikėlio viršų apsunkina kanalų gydymą. Tačiau kai kuriais atvejais įmanoma ir daroma. Labiau taikoma krūminių dantų atveju.

     1. Kadangi esate malonus ir operatyviai atsakote į užduodamus klausimus, norėčiau dar pasiteirauti, kai dantis būna „negyvas“ ir apvilktas vainikéliu, ar jis gali reaguoti į terminius dirgiklius?

     2. Tomai, į šaltą reguoti neturėtų, į karštą gali jeigu dantis turi periodonto problemų.

     3. Ieva, taip, laminatė vienam dančiui 400eurų.

 8. Sveiki,
  norejau paklausti, ar yra rimtu kontraindikaciju veneers dejimui? O konkreciau – ar prie dantenu recesijos nepatariate ju isvis? Ir kokia alternatyva siulytumet kruminiams dantims, kad nesiskirtu spalva nuo ant priekiniu dantu uzdetu veneers?
  Ir dar vienas klausimas- ar butu imanoma is anksto suplanuoti pas jus termina dantu veneers virsutiniams ir apatiniu balinimui i viena savaite, kadangi gyvenu uzsienyje. Ar visgi reikia pakartotinu apsilankymu?

  Pagarbiai
  Viktorija

  1. Viktorija, reiktų išsiaiškinti dantenų recesijos priežastį ir jeigu įmanoma ją pašalinti. Alternatyvos krūminiams dantims dėl spalvos tai tiesiog balinimas arba apvilkimas cirkonio karūnėlėmis. Tik ar tikrai būtina? Juk krūminiai nėra matomi šypsenos metu. Visko per savaitę nespėsime. Būtų rekomenduotina tokia eiga: profesionali burnos higiena, po kelių dienų balinimas, dar po kelių dienų ruošiame dantis laminatėms, tuo pat metu suderinama būsimų laminačių spalva. Laminačių gamyba truks apie savaitę laiko. Tuomet laminačių uždėjimas. Taigi reiktų apie 2 savaičių.

  1. Eva, taip galima, bet nevisais atvejais. Jeigu dantis buvo praradęs didelę savos masės dalį (plomba didelė) tuomet laminatė negalima. Tačiau kuomet negalima laminatė, galimas danties apvilkimas nauja karūnėle. Galimas kombinuotas sprendimas: ant vienų dantų dedame laminates, ant kurių negalia, dedame karūnėles.

 9. Sveiki. Norėčiau 12 ir 22 dantų laminaciu. Jei tik ant ju dėčiau laminates tai skirtųsi nuo kitų dantų? Nes vistiek mano natūralus dantys su laiku keis spalva.. Ačiū.

 10. Sveiki, norejau paklasuti, ar normalu kad dantenos kraujuoja valantis dantis kur sudetos cirkonio karuneles, kai pries pora metu sudejo galvojau jog normalu bet nuo to laiko nieks nepasikeite, vis dar valantis dantis kraujuoja Danteos.

 11. Sveiki , turiu paradantoze , esu turejus dvi operacijas , antroji buvo daryta pries tris metus lazeriu, tarp dantu like tarpai , labai noreciau venyru arba estetinio plombavimo, tik nezinau Ar galiu tai daryt ir Kas labiau tiktu, aciu

  1. Rita, jeigu periodontinis gydymas buvo sėkmingas tuomet galimi tiek laminatės tiek estetinis plombavimas, tiesiog tai jūsų apsisprendimo reikalas. Laminatės yra rimtesnis, ilgaamžiškesnis ir estetiškesnis sprendimas, tačiau brangesnis. Estetinis plombavimas pigesnis, reikalaujantis daugiau priežiūros sprendimas.

 12. Sveiki, norėjau paklausti kuris variantas ar estetinis plombavimas ar laminates yra palankesnis ir patvaresnis esant brukcizmui. Kaip apsaugoti dantis nuo tolimesnio dilimo? Ir kaip atrodo ilgalaikė tokių dantų priežiūra esant brukcizmui. Ar reikia dažnai daryti kažkokias korekcijas, taisymus ir pan?

  1. Gabija, laminatės yra tvirtesnis sprendimas, nei estetitinis plombavimas, tačiau tikrai ne ant tiek jog būtų galima garantuoti kad esant bruksizmui jūs laminačių nesuskaldysite. Abiem atvejais jūs turėtumėte pasidaryti apsaugines kapas nakčiai. Laminačių atveju nuskilimo taisymas komplikuotesnis ir brangesnis nei estetinio plombavimo.

 13. Sveiki, norėjau paklausti, kokių rūšių yra laminačių? Kokios yra geriausios? Kuo skiriasi špato laminatės nuo porceliano laminačių?

  1. Neringa, lauko špato ir porceliano laminatės yra tas pats, tiesiog skirtinguose šaltiniuose skirtingai vadinamos. Kiek kitokią gamybos metodiką turi Emax laminatės taip pat dar vadinamos presuotos keramikos laminatėmis. Abi laminačių rūšys yra vienodai geros, kada kurios geriau, priklauso nuo situacijos, tai turėtų parekomenduoti gydytojas protezuotojas. Galutinis rezultatas priklausys ne nuo iš anksto pasirinktų laminačių, o nuo jūsų pasirinkto gydytojo kvalifikacijos.

 14. Porceliano laminatė piekiniams dantims tai kaip cia supratau yra po veina danty kaina ar uz visus preikinus? Aciu

Pateikite klausimą ar atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *