Protinių dantų traukimas (šalinimas)

Protinio danties traukimas yra dažniausia chirurginė procedūra burnos ertmėje ir labiausia pacientų bijoma. Visi žmonės turi daugiausiai keturis protinius dantis arba tris krūminius dantis, kurie randasi dantų eilės gale, viršutiniame ir apatiniame žandikauliuose. Jie pradeda dygti asmenims tarp 17 – 25 metų, kartais net vėliau ir yra vadinami protiniais dantimis. Kartais jie yra užspausti, jų prasikalimui ir augimui gali trukdyti dantenos, kaulas ar kiti dantys, kurie juos užgula.

Protiniai dantys

Protinio danties šalinimo operacija

Protiniai dantys paprastai yra ištraukiami burnos ir žandikaulių chirurgo. Prieš atliekant procedūrą būtų gerai pasitarti su chirurgu apie ligas, kuriomis galbūt sergate, ar vaistus, kuriuos vartojate. Traukimo procedūra atliekama chirurgo kabinete ir gali užtrukti nuo 45 minučių iki valandos. Svarbu nevalgyti šešias valandas prieš procedūrą ir valyti dantis su pasta bei dantų siūlu, kad po ištraukimo neatsirastų infekcijos.
Danties rentgeno nuotrauka padeda chirurgui suplanuoti traukimo procedūrą. Protinio danties traukimas atliekamas suleidžiant vietinį anestetiką. Chirurgas naudoja dantų reples ir elevatorių, kad ištrauktų dantį. Jei danties šaknys yra sutrūkusios, gali prireikti nedidelės chirurginės procedūros.

Po protinio danties ištraukimo

Nors po ištraukimo nejausite jokio skausmo, vis dėlto gali būti nedidelis patinimas, kuris gali trukti savaitę po procedūros. Pirmas kelias dienas galite jaustis nepatogiai, patirti skausmą ir nedideles mėlynes ties žandikaulio linija ir aplink skruostus. Nuo skausmo jums bus paskirti vaistai, o mėlynes sumažinsite pridėję prie veido ledo. Po procedūros kelias valandas galimas kraujavimas.

Praėjus savaitei po protinio danties ištraukimo

Savaitę po procedūros patariama vartoti skysčius ir minkštą maistą, tokį kaip sriubos, minkšta duona ir jogurtas. Mitybos įpročių pasikeitimas turės įtakos skrandžio virškinimui. Kai grįšite prie kieto maisto vartojimo, skrandžio virškinimo procesas vyks kaip įprasta. Pirmą savaitę po procedūros rekomenduojama ilsėtis lovoje ir laikyti galvą atlošus 45 laipsnių kampu, kad sumažėtų patinimas.

Praėjus dviem savaitėms po protinio danties ištraukimo

Praėjus dviem savaitėm po procedūros jau galite valgyti iš makaronų pagamintus patiekalus. Kadangi įpjova susiuvama tirpstančiomis siūlėmis, tokiu metu jos jau pradeda nykti. Galėsite plačiau atverti burną, sumažės žandikaulių sąstingis. Skausmas, mėlynės ir patinimas bus labai nežymūs. Jei norėsite, likusias siūles chirurgas galės pašalinti po kelių dienų.

Jei protiniai dantys jums nesukelia problemų, geriausia būtų jų nešalinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Klausimas

  1. Sveiki. Laukiuosi 31 savaite.
    Sugedes protinis dantis, uzdejo vaistu ir liepe laukti kad istraukti po gimdymo.
    Bet uzdejus vaistu po keliu dienu dantis iskilo ir tapo vel skausmingas.
    Ka tokiu atveju daryti… Ar visgi rizikuoti ir traukti ji