Kraujuoja dantenos – dantenų uždegimas

Kraujuojančios dantenos yra dantenų uždegimo priežastis.

Dantenų uždegimasOdontologai šią dantenų ligą vadina gingivitu. Sveikos dantenos nekraujuoja net jas sudirginus, pavyzdžiui, valant dantis dantų šepetėliu. Dantenos tvirtai gaubia dantį, yra šviesiai rausvos spalvos, o apžiūrėjus iš arčiau ant jų matosi daug mažų taškelių, panašų į apelsino. Kraujuojančios dantenos visuomet būna dantenų ligos požymis. Dažnai kraujavimas nebūna pastebimas tiesiogiai – dantenos kraujuoja tik valant dantis ar švelnaus zondavimo metu. Pats dantenų kraujavimas nėra liga, tai – ligos simptomas. Dantenos kraujuoja dėl dantenų uždegimo – ligos, vadinamos gingivitu.

Dažniausiai gingivitu susergama dėl dantų apnašų, akmenų. Taigi, dantų akmenys ne tik sukelia kariesą, bet taip pat ir dantenų uždegimą. Nors dantų akmenų sukeltas gingivitas gali būti paskatinamas įvairių veiksnių, pavyzdžiui, vaistų, hormoninių pokyčių (pvz. nėštumo, kontraceptinių priemonių, lytinės brandos), dantų akmenys visuomet būna pagrindinė priežastis, dėl kurios susergama gingivitu.

Jei dantenų uždegimas nėra gydomas arba gydomas netinkamai, tuomet uždegimas gali pereiti į lėtinį periodonto audinių uždegimą, kitaip vadinamą periodontitu. Kitos gingivito priežastys gali būti pvz. grybelinės ligos, įgimtos, pvz. genetinės ligos, sudirgimai dėl svetimkūnių, pavyzdžiui, atsikišusių karūnėlių kraštelių ar aštrių plombų briaunų.

Pirmasis gydymo žingsnis yra priežasties nustatymas. Daugeliu atvejų gingivitui išgydyti pakanka profesionalios burnos higienos, susirgimo priežasties pašalinimo ir paciento apmokymo. Periodontito nepavyks išgydyti vien tik laikantis burnos ertmės higienos, pasveikti pavyks tik išgydžius periodontą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *