Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – metodas atkurti danties struktūrą specialia kompozicine medžiaga. Ji iš odontologo reikalauja profesionalumo, kruopštumo, bei meninių sugebėjimų.
Jeigu esate nepatenkinti savo dantų išvaizda, forma ar spalva, tai tinkamas pasirinkimas. Klaidinga manyti jog estetinio plombavimo metu atstatoma tik estetika, procedūros metu atstatomas sąkandis ir kramtymo funkcija.

Estetinio plombavimo kaina

Danties estetinio plombavimo kaina priklauso nuo jo vietos burnoje. Natūralu jog priekinių dantų srityje reikalinga nepriekaištinga estetika, tam pasiekti gydytojas sugaiš ženkliai daugiau laiko ir tai kainuos brangiau, nei estetiškai plombuojant krūminius dantis. Taip pat kaina priklausys ir nuo restauracijos pobūdžio, jeigu tai tik spalvos keitimas kainuos mažiau, negu danties formos keitimas ar danties prarastų audinių atstatymas.  

Estetinis vieno danties plombavimas


125-206€

Estetinis plombavimas tinkamas šiais atvejais:

 • Pakeisti dantų spalvą. Dažnu atveju dantų balinimas neišbalina dantų tiek kiek norėtumėte, tai galite nesunkiai pasiekti su estetiniu plombavimu.
 • Atstatyti prarastus audinius. Esant dantų nudilimui, ar traumos metu nuskilus dančiui, estetinis plombavimas yra tinkama priemonė atstatyti ne tik estetiką, bet ir kramtymo funkciją.
 • Dantų tarpui pašalinti. Turintiems tarpą tarp priekinių dantų, dar vadinama „Diastema“ daugeliui sukelia estetinį diskomfortą. Šis tarpas lengvai panaikinamas estetinio plombavimo metu.
 • Karieso pažeistiems dantims. Karieso (ėduonies) pažeisti dantys atrodo ne estetiškai, ir yra pradžia kitoms dantų ligoms, dėl kurių kyla skausmai ir prarandami dantys. Estetinis plombavimas užkirs kelią tolimesnėms problemoms ir padarys juos sveikais ir gražiais.

Estetinio plombavimo privalumai

 • Greita. Jau po pirmojo vizito džiaugsitės baltais dailiais dantimis. Jeigu planuosite estetiškai plombuoti visus priekinius dantis reikis 2-3 vizitų.
 • Maži dantų pažeidimai. Tai procedūra tausojanti danties audinius, nušlifuojamas tik pagedęs danties paviršius.
 • Žema kaina. Estetinio plombavimo kaina yra kelis kart žemesnė nei dantų restauracijos laminatėmis ar apvilkimas vainikėliais.

Estetinio plombavimo procedūros eiga

Su pacientu aptariama būsimas dantų atspalvis, dantų forma. Atliekama vietinė nejautra. Pirmuoju estetinio plombavimo procedūros etapu, nuo danties pašalinami pažeisti, išgedę, pakeitę spalvą danties audiniai, taip pat senos plombos. Tuomet sluoksniais specialia kompozicine medžiaga atkuriama danties forma. Procedūros pabaigoje dantis nupoliruojamas, kad įgautų blizgesį. Priklausomai nuo situacijos vieno danties estetinis plombavimas trunka apie 1-1,5 valandos laiko.   

Patarimai po estetinio plombavimo

 • Porą dienų po procedūros nevartokite dažančių maisto produktų tokių kaip: raudonas vynas, uogos, kava. Rekomenduotina nerūkyti.
 • Kasdienėje burnos higienoje naudokite minkštą dantų šepetėlį, nenaudokite abrazyvių medžiagų ir balinančių pastų.
 • 2-3 kartus per metus atlikite profesionalą burnos higieną.
 • Kartą per metus aplankykite savo odontologą profilaktinei apžiūrai ir dantų paviršių poliravimui.

Atsiliepimai

Atsiliepimas Regina
Regina K. 38m.

Nuo pat vaikystės negalėjau pasigirti sveikais, juo labiau gražiais dantimis. Turėjau daug plombų kurios laikui bėgant keitė spalvą, dantys tapo dėmėti, geltoni, rusvi. Odontologų bijau nuo pat mažens. Negražūs dantys tapo mano didžiausiu kompleksu, niekada nesišypsodavau. Dirbu draudimo brokere, kiekvieną dieną tenka bendrauti su žmonėmis, be šypsenos buvo sunku.
Skaičiau daug atsiliepimų apie estetinį plombavimą, keista, bet atsiliepimą apie tai dabar rašau pati. Apsisprendžiau ir nesigailiu. Esu dėkinga visam odontologijos klinikos personalui.

Estetinis plombavimas prieš ir po
Estetinis plombavimas prieš ir po

Pacientei Reginai K. atlikta:

 • Profesionali burnos higiena
 • Visų dantų balinimas
 • 8-nių priekinių dantų estetinis plombavimas

10 Comments

 1. Pries daug metu turiu plombuotu priekiniu dantu. Dabar jie tapo labai negrazus su rusvais plemais. Ar galima atlikti estetini plombavima kai dantys jau buvo plombuoti? Kad rezultatas gautusi puikus suprantu jog reikia visus priekinius estetiskai plombuoti. Sakykite kiek priekiniu dantu paprastai yra estetiskai plombuojami kad butu grazi sypsena. Kiek kainuotu atlikti visu priekiniu dantu estetinin plombavima?

  1. Raminta, taip, galima estetinį plombavimą taikyti jau ankščiau plombuotiems dantims. Kuomet estetiniu plombavimu norime radikaliai pakeisti dantų spalvą, tuomet turime plombuoti visus kurie matosi šypsenos metu tai yra apie 8 dantis vienam žandikauliui. Pas nemažą dalį žmonių šypsenos metu apatinių dantų nesimato, tuomet galima daryti tik viršutiniams. Estetinio plombavimo kaina skaičiuojasi kiekvienam dantukui atskirai, apie 100-150eurų vienam.

 2. Laba diena, aš norėčiau Jūsų paklausti, kiek maždaug kainuotu estetinis plombavimas, jai man yra darytas prieš 9 metus?

  1. Rinvida, kaip suprantame jums reikalingas estetinio plombavimo perdarymas. Orientacinė tokiu estetinio plobavimo kaina nuo 80 iki 150eurų už dantį, priklausomai nuo danties vietos ir situacijos.

 3. Sveiki,
  Labai norėčiau pasidaryti estetinį plombavimą, bet mano priekinis dantys yra truputį atsikišęs į priekį. Ar estetiniu plombavimu gali Ištiesinti kreivą dantį?

  1. Laura, estetiniu plombavimu galima šiek tiek keisti ir dantų formą, reiktų pamatyti gyvai ar jūsų atveju pakeitimai galimi atliekant estetinį plombavimą.

 4. Sergu 1 tipo diabeti .didele poredontoze gydoma atlikta priekije hirurgiskai.2 dantys priekije patyse ir i sonus pakrype .kas geriau estetinis pl.ar laminates.kokia jusu nuomone

  1. Sonata, svarbiausia jog būtų sėkmingas parodontozės gydymas. Tuomet reiktų žiūrėti atvejį individualiai. Visais atvejais laminatės yra rimtesnis sprendimas.

  1. Birute, vieno danties estetinio plombavimo kaina yra nuo 125 iki 206 eurų. Priklausomai ar tai priekinis ar šoninis dantis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *