Sinuso pakėlimas

Sinuso pakėlimas tai chirurginė dantų kaulo persodinimo procedūra, dažniausiai atliekama ruošiant įstatyti dantų implantus viršutinio žandikaulio gale. Sinuso pakėlimo procedūra yra atliekama pacientams, kurie neturi pakankamai kaulo sinuso vietoje, tam kad būtų galima įsodinti dantų implantus.

Sinuso pakėlimasSinuso pakėlimas ir kaulo augmentacija
Sinuso pakėlimo procedūros tikslas yra pakelti viršutinio žandikaulio sinuso dugną, kad būtų pakankamai vietos kaule sėkmingai įstatyti danties implantus ir pakeisti trūkstamus viršutinius krūminius dantis. Sinusas yra virš viršutinio žandikaulio, kaulo viduje skruosto viršaus vietoje.
Sinuso pakėlimo procedūros metu, sinuso membrana pakeliama ir toje vietoje kaulo augmentacinė medžiaga.
Sinuso pakėlimai atliekami odontologo kabinete naudojant vietinę anesteziją, šią procedūrą atlieka burnos, žandikaulio, nosies chirurgas bei periodonto ligų specialistas.
Sinuso pakėlimo dėka dauguma pacientų gali rinktis dantų implantus, vietoje nepatogių dantų protezų ar dantų tiltelių.

Kada reikia sinuso pakėlimo prieš įstatant dantų implantus?
Dantų implantus dedantis odontologas rekomenduoja sinuso pakėlimą, kai rentgenas ar kompiuterinė tomograma parodo, kad viršutiniame žandikaulyje nepakanka kaulo struktūros išlaikyti dantų implantus. Jei po sinusais esantis žandikaulio gylis nėra pakankamas, implanto dėti negalima, nes arba implantas pradės klibėti, arba bus pažeistas sinusas. Sinuso membranos pradūrimas gali sukelti infekciją ir pakenkti implanto prigijimui.
Kai atstumas tarp viršutinio žandikaulio ir sinuso dugno ertmės yra per plonas, kad būtų galima įdėti pakankamo ilgio implantą, turi būti atlikta sinuso pakėlimo procedūra, kad kaulas būtų pakankamai gilus.
Kokiai būklei esant reikia pakelti sinusą:
Veido kaulų anatomija
Kiekvieno žmogaus natūrali veido kaulų anatomija, tokia kaip žandikaulių forma ir sinusai, yra skirtinga. Jei žmogus turi palyginti mažą viršutinį žandikaulį ir didelį žandikaulio sinusą, kaulo gylis galiniuose dantyse yra nepakankamas norint įstatyti dantų implantus. Vyresniems žmonėms tai pasireiškia dažniau, nes su amžiumi sinuso ertmė tampa didesnė.
Kaulo netekimas dėl dantenų ligos
Rimta periodonto liga (periodontitas) gali sukelti nemenką kaulo struktūros netekimą šalia užkrėsto danties. Kai danties netenkama arba jį reikia pašalinti, kartais sunku pakeisti jį implantu, nes nelieka pakankamai kaulo, kad dantų implantą išlaikytų. Viršutinio žandikaulio kaulas iš prigimties yra plonesnis nei apatinio, ypatingai viršutinių galinių dantų srityje, todėl kaulo irimas gali padidėti dėl dantenų ligos. Šiuo atveju vienintelė išeitis yra pakelti sinusą ir persodinti kaulą.
Kaulo rezorbcija dėl trūkstamo danties
Kaulas išlaiko savo struktūrą ir storį veikiamas mechaninio stimulo. Kai netenkama danties, netenkama ir šio stimulo; kūnas supranta, kad kaulo daugiau nebereikia ir prasideda rezorbcijos procesas, kaulo mineralams atstatyti. Ši būklė gali privesti prie kaulo kokybės ir kiekybės suprastėjimo ir dėl to pacientai tampa netinkami kandidatai dantų implantų įstatymui. Žmonėms, kurie neturi viršutinių krūminių dantų ir jų greitai nepakeičia, yra didesnė tikimybė, kad reikės pakelti sinusą prieš įstatant toje vietoje dantų implantus.
Kaulo netekimas dėl kitų veiksnių
Kai kuriais atvejais kaulo trūkumas gali būti susijęs su prieš tai atlikta chirurgine procedūra, tokia kaip danties ištraukimas, cistos ar auglio pašalinimas.

6 Atsiliepimai / Klausimai apie “Sinuso pakėlimas”

  1. Kokia seka vyksta implantacija? Kiek laiko turi praeiti po dantų pašalinimo iki sinuso pakėlimo, nuo sinuso pakėlimo
    iki dantų implantų įstatymo?

    1. Dantų Implantai

      Alina, su sinuso pakėlimu yra labai individualiai. Jeigu klaulo kiekis nėra kritiškai mažas tuomet sinuso pakėlimas ir implantavimas gali būti atliekamas tuo pačiu metu. Kitu atveju po sinuso kėlimo iki implantavimo turės praeiti apie 6 mėnesiai. Po dantų pašalinimo iki sinuso kėlimo turėtų praeiti mažiausiai 2 savaitės. Jeigu sinuso kėlimas planuo jamas kartu su implantavimu tuomet po pašalinimo turės praeiti apie 3 mėnesiai.

Parašykite klausimą ar atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *