Sinuso pakėlimas

Sinuso pakėlimas tai chirurginė dantų kaulo persodinimo procedūra, dažniausiai atliekama ruošiant įstatyti dantų implantus viršutinio žandikaulio gale. Sinuso pakėlimo procedūra yra atliekama pacientams, kurie neturi pakankamai kaulo sinuso vietoje, tam kad būtų galima įsodinti dantų implantus.

Sinuso pakėlimasSinuso pakėlimas ir kaulo augmentacija
Sinuso pakėlimo procedūros tikslas yra pakelti viršutinio žandikaulio sinuso dugną, kad būtų pakankamai vietos kaule sėkmingai įstatyti danties implantus ir pakeisti trūkstamus viršutinius krūminius dantis. Sinusas yra virš viršutinio žandikaulio, kaulo viduje skruosto viršaus vietoje.
Sinuso pakėlimo procedūros metu, sinuso membrana pakeliama ir toje vietoje kaulo augmentacinė medžiaga.
Sinuso pakėlimai atliekami odontologo kabinete naudojant vietinę anesteziją, šią procedūrą atlieka burnos, žandikaulio, nosies chirurgas bei periodonto ligų specialistas.
Sinuso pakėlimo dėka dauguma pacientų gali rinktis dantų implantus, vietoje nepatogių dantų protezų ar dantų tiltelių.

Kada reikia sinuso pakėlimo prieš įstatant dantų implantus?
Dantų implantus dedantis odontologas rekomenduoja sinuso pakėlimą, kai rentgenas ar kompiuterinė tomograma parodo, kad viršutiniame žandikaulyje nepakanka kaulo struktūros išlaikyti dantų implantus. Jei po sinusais esantis žandikaulio gylis nėra pakankamas, implanto dėti negalima, nes arba implantas pradės klibėti, arba bus pažeistas sinusas. Sinuso membranos pradūrimas gali sukelti infekciją ir pakenkti implanto prigijimui.
Kai atstumas tarp viršutinio žandikaulio ir sinuso dugno ertmės yra per plonas, kad būtų galima įdėti pakankamo ilgio implantą, turi būti atlikta sinuso pakėlimo procedūra, kad kaulas būtų pakankamai gilus.
Kokiai būklei esant reikia pakelti sinusą:
Veido kaulų anatomija
Kiekvieno žmogaus natūrali veido kaulų anatomija, tokia kaip žandikaulių forma ir sinusai, yra skirtinga. Jei žmogus turi palyginti mažą viršutinį žandikaulį ir didelį žandikaulio sinusą, kaulo gylis galiniuose dantyse yra nepakankamas norint įstatyti dantų implantus. Vyresniems žmonėms tai pasireiškia dažniau, nes su amžiumi sinuso ertmė tampa didesnė.
Kaulo netekimas dėl dantenų ligos
Rimta periodonto liga (periodontitas) gali sukelti nemenką kaulo struktūros netekimą šalia užkrėsto danties. Kai danties netenkama arba jį reikia pašalinti, kartais sunku pakeisti jį implantu, nes nelieka pakankamai kaulo, kad dantų implantą išlaikytų. Viršutinio žandikaulio kaulas iš prigimties yra plonesnis nei apatinio, ypatingai viršutinių galinių dantų srityje, todėl kaulo irimas gali padidėti dėl dantenų ligos. Šiuo atveju vienintelė išeitis yra pakelti sinusą ir persodinti kaulą.
Kaulo rezorbcija dėl trūkstamo danties
Kaulas išlaiko savo struktūrą ir storį veikiamas mechaninio stimulo. Kai netenkama danties, netenkama ir šio stimulo; kūnas supranta, kad kaulo daugiau nebereikia ir prasideda rezorbcijos procesas, kaulo mineralams atstatyti. Ši būklė gali privesti prie kaulo kokybės ir kiekybės suprastėjimo ir dėl to pacientai tampa netinkami kandidatai dantų implantų įstatymui. Žmonėms, kurie neturi viršutinių krūminių dantų ir jų greitai nepakeičia, yra didesnė tikimybė, kad reikės pakelti sinusą prieš įstatant toje vietoje dantų implantus.
Kaulo netekimas dėl kitų veiksnių
Kai kuriais atvejais kaulo trūkumas gali būti susijęs su prieš tai atlikta chirurgine procedūra, tokia kaip danties ištraukimas, cistos ar auglio pašalinimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

24 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Laba diena, 26 dantis pašalintas prieš daugiau nei metus ten buvo pulinio pragiaustas sinusas,lor jau du kartus atliko operacija bet toj vietoj kur nera danties veide griaužia plius sinusitas pastovus ir užsikisusi nosis ar gali buti odontologine problema ir kaip ja spresti lor jau nzn ka daryti.

 2. Kaip atskirti ar kaltas sinusitas ar dantys nes buna 15 ir 16 maudimas ,beto ir nosis toj puseja uzsikemsa.paskutinis aplankytas chirurgas problemos nemato 🙂 dantys susanuoti 🙂

   1. Būklė po abipusės etmidektomijos, frontotomijos, antrostomijos, pakartotinės polipektomijos ir žandinių,
    kaktinių ir pleištinių ančių įeigų paplatinimo.
    Kairėje sinonasalinės p/o ertmėse laisvesnės, oringesnės, kairėje ties viršutine nosies kriaukle matomos
    nedidelės polipoidinio tipo masės daliniai siaurinačios p/o nosies landos viršutinę dalį.
    Žandiniai ančiai oringesni, ties kairio žandinio ančio sienele, mediliau n. infraorbitalis kanalo nežymiai sustorėję
    pasieniniai minkštieji audiniai.
    Dešinio žandinio ančio pasieninių minkštųjų audinių kompentas mažesnis, išlieka sustorėję minštiejiaudiniai
    palei medialinę ančio sienelę.
    Kairiame kaktiniame antyje palei priekinę sieną išlieka panašaus dydžio ~1,7×1,5 cm, netolygios struktūros
    osteoma, užpildanti stambią IV tpo F celę, kaktiniai ančiai oringesni.
    Pleištiniuose ančiuose išlieka netolygiai sustorėjusi gleivinė.
    Pašalinto 26 danties guolis dinamikoje ryškiau sklerozuotas, išlieka ~1,6mm pločio alveolinės ataugos kaulinis
    defektas sklerozuotais kraštais, pridengtas minkštaisiais audiniais, žandiniame antyje išlieka endodontinės
    medžiagos svetimkūnis. Viršutinio žandikaulio moliarų šaknų padėtis aukšta, siekia žandinių ančių ertmes.
    Nosiearyklė laisva.
    Kompiuterines aprašas ir man nieko neaišku 🙂

 3. Sveiki buvo atliktas kanalu mikroskopinis valymas ir po 5 menesiu apmauta karunele virsutiniam kruminiu danciui bet vis persalus atsiranda pulinukas jau antra karta ar galejo greziant pataikyti i sinusa?

 4. Sveiki, norejau paklausti, jeigu daro sinuso pakėlimą atviru būdu ar gali gydytojas srėgti implantą tuo pačiu metu ir pridėti kaulo, ar tik po tų šešių mėnesių gali implantą srėgti? pas mane nėra vieno viršutinio krūminio danties, aš skaičiau, kad atviru būdu kelią kai trūksta daugiau nei vieno danties, bet gal daro ir kai vieno trūksta?

  1. Loreta, galimi įvairūs atvejai, kurie tiesiogiai priklauso nuo esamos situacjos. Gana dažnu atveju atviras sinuso kėlimas atliekamas kartu su implantavimu, tačiau yra atvejai kuomet kaulo kiekis yra kritiškai mažas, tuomet pirma atliekamas sinuso kėlimas, o implantavimas po apie 6 mėnesių. Atviras ar uždaras bus taikomas metodas taip pat priklauso nuo situacjos: dažnu atveju jeigu trūksta vieno danties bus taikomas uždaras sinuso pakėlimas, kuomet trūksta 3 ir daugiau dantų vienoje eilėje paprastai jau taikomas atviras sinuso kėlimas. Tačiau tai nėra taisyklė, visuomet žiūrima individualiai.

 5. Laba diena, ar galėtumėte pakonsultuoti?

  Prieš keletą metų buvo išrautas sugedęs 27-tas dantis. Po rovimo nieko nedaryta.
  Šiuo metu ten kaulas beveik ištirpęs (likę tik 2mm), o sinusas nusileidęs. Noriu sužinoti ar būtina atlikti sinuso kėlimą ir kaulo priauginimą bei implantavimą? Kokios galimos pasekmės jei palikti taip kaip yra?

  Dėkoju

  1. Ema, gamtos taip sutverta jog kiekvienoje pusėje turime po 7 dantis ir jeigu yra protiniai tai po 8 dantis. Kiekvienas nuokrypis nuo natūralios būklės, gali turėti mažesnes ar didesnes pasėkmes. Vieną danties nebuvimo pasekmę jau žinote – nusileido sinuso ertmė. Taip pat kaip vystysis situacija toliau priklauso ir nuo daugelio kitų veiksnių, tokių kaip bendras sąkandis, ar yra 8tas protinis dantis, kaip yra su dantimi apačioje po trūkstamu, kaip dantų situacija kitoje pusėje. Reiktų pamatyti situaciją gyvai.

 6. Laba diena norečiau konsultacijos

  man po neprigijusio imlanto viršutiniame žandijkkaulyje ,odontologijos klinikoje sako kad nebegali iš naujo isukti nes reikia sinuso pakelimo opercijos ji labai sudetinga ,nes nebera kaulo
  nors kai sriege pirma karta ,buvo ištrauktos šaknys ir gydytoja sake kad nereikejo net daug kaulo priauginti kas galejo atsitikti po implanto išemimo kad jau nebegalima nieko toje vietoje padaryti (kai išeme man impalta atsiradotoje vietoje idubimas)

 7. Man 52 metai, ištraukti 1 ir2 priekiniai dantys viršutiniame žandikaulyje prieš maždaug 30 metų. Ar implantuojant reikės kažkokių papildomų procedūrų, nes jei gerai supratau, sinusas toje vietoje nekeliamas? Antras klausimas kaip dažnai ir kokiais atvejais praktikoje tenka sinusą pakeldinėti atviru būdu?

  1. Rimai, jūsų atveju sinuso kėlimas nebus reikalingas, tiesiog priekyje nėra sinuso ertmės. Tačiau gali būti reikalinga lateralinė kaulo augmentacija.
   Dėl sinuso atviru būdu, kiekvienas atvejis individualus ir yra daug niuansų. Papratai kalbant, kuomet kaulo sunykimas iš sinuso ertmės pusės yra didelis, tuomet atliekama atviru būdu.

 8. Sveiki, jeigu pašalinamas 4 – tas dantis viršuje, ar reikia daryti sinusų pakėlimą.
  Dėkoju už atsakymą

  1. Ar po sinuso pakėlimo su kaulo priauginimo operacijos,galima dėtis breketus? Ar reikalingas sugijimas? Taip pat ar nebus išjudinamas vėl tas pats kaulas ir ar aplamai reiktų pirma briketais tiesinti dantis, tik poto rinktis šia procedūra?

   1. Aiste, į problemą reiktų pažiūrėti individualiai. Priklauso nuo situacijos, kokia sąkandžio problema sprendžiama ir kurių dantų. Taikrai bus atvejų kuomet galima, bet gali būti atvejų kuomet ne. Gydytojas ortodontas turėtų pasakyti tiksliai po konsultacijos.

 9. Ar sinusų pakėlimas atliekamas esant įaugus dantų šaknimis (ne protinių dantų)?

 10. Kokia seka vyksta implantacija? Kiek laiko turi praeiti po dantų pašalinimo iki sinuso pakėlimo, nuo sinuso pakėlimo
  iki dantų implantų įstatymo?

  1. Alina, su sinuso pakėlimu yra labai individualiai. Jeigu klaulo kiekis nėra kritiškai mažas tuomet sinuso pakėlimas ir implantavimas gali būti atliekamas tuo pačiu metu. Kitu atveju po sinuso kėlimo iki implantavimo turės praeiti apie 6 mėnesiai. Po dantų pašalinimo iki sinuso kėlimo turėtų praeiti mažiausiai 2 savaitės. Jeigu sinuso kėlimas planuo jamas kartu su implantavimu tuomet po pašalinimo turės praeiti apie 3 mėnesiai.