Kaulo priauginimas

Kaulo priauginimas yra chirurginė procedūra atliekama tam, kad būtų galima atstatyti trūkstamo kaulo kiekį. Kaulo priauginimo operacija gali būti atliekama panaudojant dalį kaulo iš donorinės vietos arba panaudojant dirbtinus kaulo pakaitalus (kaulo augmentacinę medžiagą). Procedūros dėka yra atstatomas kaulo kiekis, tose vietose, kur yra kaulo trūkumas dantų implantavimui.
Kaulo priauginimas
Kam gali padėti kaulo priauginimas dantų implantams?
Kaulo priauginimas gali padėti pacientams, kurių žandikaulio kaulas yra rimtai sunykęs ir dėl to jiems negalima įsodinti dantų implantų. Norint atlikti sėkmingą dantų implantavimą, reikia užtikrinti reikiamą žandikaulio kaulo kiekį. Kaulo trūkumas gali privesti prie oseointegracijos problemų ir nesėkmingo implantavimo. Kaulo priauginimas gali būti taip pat naudojamas periodonto ligų gydymui pakeičiant pažeisto kaulo audinį bei gali apsaugoti esamus dantis duodamas jiems geresnę atramą.
Po kaulo persodinimo chirurginės procedūros reikia palaukti keletą mėnesių, kol persodintas kaulas prigyja prie jau esančio ir stimuliuoja naujo kaulo augimą.

Kodėl reikia kaulo priauginimo?
Šios procedūros reikia, kai žandikaulio kaulo struktūros nepakanka išlaikyti vieno ar daugiau implantų. Kaulo priauginimas duoda reikiamo tvirtumo ir stabilumo. Dantų implantavimo sėkmė labai priklauso nuo žandikaulio kaulo, esančio aplink implantą. Implanto suaugimas su žandikauliu yra sėkmingas tik tada, kai yra pakankamai sveiko kaulo išlaikyti jį per oseointegracijos procesą.
Dalis pacientų, norinčių pakeisti trūkstamą dantį implantais sužino, jog jie yra netinkami kandidatai dėl prastos jų žandikaulio kaulo būklės. Jei jie neatlieka kaulo priauginimo procedūros, jų išeitis gali būti tik dantų tilteliai ir dantų protezai. Kaulo priauginimo operacija leidžia pacientams turėti naujus, puikiai funkcionuojančius dantų implantus.
Kaulo priauginimo operacijos dažniausiai atliekamos, kai yra kaulo sunykimo problemų ir paruošia vietą dantų implantams. Stomatologas gali atlikti kaulo priauginimą iškart po danties ištraukimo, kad užpildytų tuščią ertmę ir apsaugotų nuo kaulo irimo aplink ją.
Kaulo priauginimas atliekant dantų implantavimą yra labai svarbus veiksnys, galintis nulemti sėkmingą danties implanto prigijimą. Buvo ištirta, jog kaulo priauginimas sumažina dantų implantavimo komplikacijų riziką.

Žandikaulio kaulo trūkumasKokiai būklei esant reikia kaulo priauginimo
Šios procedūros reikia, kai žandikaulio pločio ir aukščio padėtis trukdo sėkmingai įstatyti dantų implantus. Žandikaulio kaulo irimą dažniausiai sukelia trūkstamas dantis ar rimta periodonto liga. Kaulo priauginimo jums gali prireikti, jei:

 • trūksta danties – kaulas išlaiko savo struktūrą ir masę veikiamas mechaninių dirgiklių. Kai netenkama danties, netenkama ir mechaninių dirgiklių; organizmas supranta, kad kaulo daugiau nebereikia ir pradeda rezorbcijos procesą. Dėl tokios prastos kaulo kokybės pacientai gali būti netinkami kandidatai dantų implantams. Žmonės, kurie buvo be dantų ilgą laiką patiria dar didesnę riziką.
 • sergama periodonto liga – apydančio infekcijos gali atsirasti nuo organizmo imuninės sistemos. Specialios ląstelės vadinamos fagocitais veikia užkrėstus audinius, dantenas, periodonto raištį ir žandikaulį, kad pašalintų infekciją. Šis procesas gali pakeisti žandikaulio kalo struktūrą, jei periodonto liga nėra sėkmingai išgydoma. Gali būti prarasti ne tik esantys dantys, bet netgi galimybė pakeisti juos dantų implantais.
 • susižalojimas – kaulo priauginimo taip pat reikia, kai žmogus susižaloja ar patiria traumą bei esant vystymosi defektams, kurie gali turėti įtakos kaulo augimui. Kaulo defektus taip pat gali sukelti cistų ar auglių pašalinimas, o tam taip pat reikia kaulo priauginomo.

Kaulo priauginomas suteikia mums galimybę atstatyti žandikaulio kaulą į tinkamą ilgį ir plotį, kad būtų galima įstatyti dantų implantus.
Jeigu turite trūkstamų dantų, apsilankykite pas savo odontologą. Padarius panoraminio rentgeno nuotrauką odontologas pasakys kokia yra jūsų žandikaulio kaulo būklė ir ar galima atlikti dantų implantavimą.

PASIDALINKITE, jeigu informacija buvo naudinga:

9 Klausimai - Atsakymai

 1. sandra
  | Atsakyti

  laba diena,kokia kaina kaulo priauginimo?ACIU

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Sandra, kaulo priauginimas, tai labai individuali procedūra. Egzistuoja daug metodų, kurie taikomi skirtingomis situacijomis. Todėl kalbėti apie kaulo priauginimo kainą nemačius paciento nėra galimybių, nes kaina gali svyruoti nuo 150 iki 2400 eurų. Norint pateikti bent orentacinę kaina, reikia pamatyti panoraminio rentgeno nuotrauką.

  • Lina
   | Atsakyti

   Laba ryta..kiek laiko užtrunka apatinio žandikaulio kaulo priauginimas.Apytiksliai???

   • Valdas Labanauskas
    Valdas Labanauskas
    | Atsakyti

    Lina, jeigu pati procedūra tai apie 1 valandą. Jeigu domina laikas kada kaulo augmentacinė medžiaga pilnai suauga su kaulu tai apie 6 mėnesiai.

 2. Vaida
  | Atsakyti

  Laba diena ,norejau paklausti po kiek laiko po operacijos pasireiske kaulo atmetimas ar izdegimas

 3. Lina
  | Atsakyti

  Laba diena ar galima priauginti truksta kaulo dali aplink dar sveika danti nenorint dar deti implanto?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Lina, klausimas dėl kokios priežasties yra kaulo praradimas? Jiegu tai periodontitas, tai pirma gydome periodontitą, jeigu gydymas pavyko tuomet galima ir kaulą atstatinėti.

 4. Lina
  | Atsakyti

  Kaulas patirpo del recesijos 2mm tarpdantyje tarp 32-31 dantu is vidines puses, patys dantys sveiki ar yra galima priauginti kaula prie savu dantu neimpantuojant?

  • Valdas Labanauskas

   Lina, dėja kaulo atstatymo prie natūralaus danties galimybių nėra. Galima tvarkyti recesiją ir užkirsti kelią tolimesnėms problemoms.

Pateikite klausimą