Kaulo priauginimas

Kaulo priauginimas yra chirurginė procedūra atliekama tam, kad būtų galima atstatyti trūkstamo kaulo kiekį. Kaulo priauginimo operacija gali būti atliekama panaudojant dalį kaulo iš donorinės vietos arba panaudojant dirbtinus kaulo pakaitalus (kaulo augmentacinę medžiagą). Procedūros dėka yra atstatomas kaulo kiekis, tose vietose, kur yra kaulo trūkumas dantų implantavimui.
Kaulo priauginimas
Kam gali padėti kaulo priauginimas dantų implantams?
Kaulo priauginimas gali padėti pacientams, kurių žandikaulio kaulas yra rimtai sunykęs ir dėl to jiems negalima įsodinti dantų implantų. Norint atlikti sėkmingą dantų implantavimą, reikia užtikrinti reikiamą žandikaulio kaulo kiekį. Kaulo trūkumas gali privesti prie oseointegracijos problemų ir nesėkmingo implantavimo. Kaulo priauginimas gali būti taip pat naudojamas periodonto ligų gydymui pakeičiant pažeisto kaulo audinį bei gali apsaugoti esamus dantis duodamas jiems geresnę atramą.
Po kaulo persodinimo chirurginės procedūros reikia palaukti keletą mėnesių, kol persodintas kaulas prigyja prie jau esančio ir stimuliuoja naujo kaulo augimą.

Kodėl reikia kaulo priauginimo?
Šios procedūros reikia, kai žandikaulio kaulo struktūros nepakanka išlaikyti vieno ar daugiau implantų. Kaulo priauginimas duoda reikiamo tvirtumo ir stabilumo. Dantų implantavimo sėkmė labai priklauso nuo žandikaulio kaulo, esančio aplink implantą. Implanto suaugimas su žandikauliu yra sėkmingas tik tada, kai yra pakankamai sveiko kaulo išlaikyti jį per oseointegracijos procesą.
Dalis pacientų, norinčių pakeisti trūkstamą dantį implantais sužino, jog jie yra netinkami kandidatai dėl prastos jų žandikaulio kaulo būklės. Jei jie neatlieka kaulo priauginimo procedūros, jų išeitis gali būti tik dantų tilteliai ir dantų protezai. Kaulo priauginimo operacija leidžia pacientams turėti naujus, puikiai funkcionuojančius dantų implantus.
Kaulo priauginimo operacijos dažniausiai atliekamos, kai yra kaulo sunykimo problemų ir paruošia vietą dantų implantams. Stomatologas gali atlikti kaulo priauginimą iškart po danties ištraukimo, kad užpildytų tuščią ertmę ir apsaugotų nuo kaulo irimo aplink ją.
Kaulo priauginimas atliekant dantų implantavimą yra labai svarbus veiksnys, galintis nulemti sėkmingą danties implanto prigijimą. Buvo ištirta, jog kaulo priauginimas sumažina dantų implantavimo komplikacijų riziką.

Žandikaulio kaulo trūkumasKokiai būklei esant reikia kaulo priauginimo
Šios procedūros reikia, kai žandikaulio pločio ir aukščio padėtis trukdo sėkmingai įstatyti dantų implantus. Žandikaulio kaulo irimą dažniausiai sukelia trūkstamas dantis ar rimta periodonto liga. Kaulo priauginimo jums gali prireikti, jei:

 • trūksta danties – kaulas išlaiko savo struktūrą ir masę veikiamas mechaninių dirgiklių. Kai netenkama danties, netenkama ir mechaninių dirgiklių; organizmas supranta, kad kaulo daugiau nebereikia ir pradeda rezorbcijos procesą. Dėl tokios prastos kaulo kokybės pacientai gali būti netinkami kandidatai dantų implantams. Žmonės, kurie buvo be dantų ilgą laiką patiria dar didesnę riziką.
 • sergama periodonto liga – apydančio infekcijos gali atsirasti nuo organizmo imuninės sistemos. Specialios ląstelės vadinamos fagocitais veikia užkrėstus audinius, dantenas, periodonto raištį ir žandikaulį, kad pašalintų infekciją. Šis procesas gali pakeisti žandikaulio kalo struktūrą, jei periodonto liga nėra sėkmingai išgydoma. Gali būti prarasti ne tik esantys dantys, bet netgi galimybė pakeisti juos dantų implantais.
 • susižalojimas – kaulo priauginimo taip pat reikia, kai žmogus susižaloja ar patiria traumą bei esant vystymosi defektams, kurie gali turėti įtakos kaulo augimui. Kaulo defektus taip pat gali sukelti cistų ar auglių pašalinimas, o tam taip pat reikia kaulo priauginomo.

Kaulo priauginomas suteikia mums galimybę atstatyti žandikaulio kaulą į tinkamą ilgį ir plotį, kad būtų galima įstatyti dantų implantus.
Jeigu turite trūkstamų dantų, apsilankykite pas savo odontologą. Padarius panoraminio rentgeno nuotrauką odontologas pasakys kokia yra jūsų žandikaulio kaulo būklė ir ar galima atlikti dantų implantavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

67 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Sveiki, Buvo atliktas kaulo priauginimas prieš implanta, praejus 5men atsirado kažkoks kalniukas toj vietoj, ar normalu?

 2. Sveiki, man priaugino kaulą, bet jau 4 parą jaučiu didelį dantų skausmą ar tai normalu ir kiek laiko turi praeiti, kad neskaudėtų?

 3. Kas atsitinka jeigu po kaulo priauginimo kitą dieną nešei sunkų krepšį/

 4. Kokia kaina norint priauginti danties kaula,nes toi vietoi seniai neturiu danties ir yra duobe.

 5. Laba diena daktare. Norejau pasiteirauti,kada galima lankytis pirtyje po žandikaulio kaulo priauginimo ir danties implantacijos.?ir ar galima truputi pavartoti alkoholio praejus 9 dienoms po kaulo priauginimo ir implantacijos. Išanksto labai jums dekoju

  1. Artūrai, sakydamas galima, turėčiau garantuoti jog nėra rizikų. O rizikos išlieka, net ir neinant į pirtį ar nevartojant alkoholio visai. Taip pat ejimas į pirtį gali būti skirtingas ir „truputį” alkoholio suprantame skirtingai. Taurė vyno žinoma nepakenks. Dėl pirties rekomenduočiau dar atidėti bent porai mėnesių.

 6. Sveiki , noreciau pasiteirauti kartim tokia situacija , turiu porodantoze ir po keletos metu sunyksta dantenos ir kaulas virsutinio zandikaulio. ar imanoma padaryti kaulo atstatyma visam zandikauliui ir tada detis implantus 4in1?

 7. Laba diena. Man išrovė dantį, bet reikia laukti 5 mėn iki implanto, kad kaulas ataugtu. Sakė jei pakankamai neataugs, tai reikės atauginėti. Ar galima kažkaip paspartinti kaulo ataugimą, pvz kokio kalcio pagerti ar dar kažkaip? Na kad ataugtu pakankamai to kaulo.
  Ačiū už atsakymą

  1. Auguste, tikriausiai ne visai teisingai suprantate kaulo ataugimą. Po danties pašalinimo lieka kaulo defektas kurį palieka danties šaknys, per apie 3 mėnesius šaknų paliktos duobutės užsipildo kauliniu audiniu, tačiau keterėlės kiek nutirpsta. Ir daugiau negu tiek natūraliai kaulas neatsistatyts jokiais būdais. Pagreitinti šio proceso galimybių nėra. Na būtų geriau, jeigu palaikytumėte kiek galima aukštesnį vitamino D lygį.

 8. Sveiki,kol vyks kaulo priauginimas,pacientas lieka be dantų,6_8men?Ar laikina dedama kokia nors plokštė,?

   1. Sveiki, šalia dančio atsirado kišenė ir ten dabar infekcija, odontologas liepe atstatyti kaulo deformacija, ar tai atliekama odontologijos kabinete ar tai vyksta ligoninėje tokie gydymai?

 9. Chirurgas užsienyje ištraukė priekinį dantį, nes buvo kaulas supuliaves. Truko ilga operacija nugramdyti kaulą. Tada pridėjo kiaules kaulo. Sakė teks laukti 5/6 men iki Implanto/varžto įsukimo.
  Į Lietuvą planuoju grįšti tik po 11/12 mėnesių. Ar galima laukti beveik metus ir tik tada įsukti Implantą/ varžtą ?
  Ir kiek ilgiausia galima laukti, kad užmauti naują dantį ant “varžto”?
  Gal patartumėt kokia kaina varžto įsukimui. Ir kokia kaina danties užmovimui ant varžto. Ačiū.

  1. Virginija, paprastai po kaulo atstatymo procedūros yra nustatoma minimalus laiko tarpas kurį būtina pralaukti sugijimui. Neproblema jei praeis daugiau laiko, bent iki 1 metų tai tikrai.
   Minimalus laikas implantui prigyti paprastai yra apie 3 mėnesiai. Maksimalus nėra nustatomas, tikrai gali praieiti metai ir daugiau. Žinoma egzistuoja protingumo ribos, 10 metų laukti nereikėtų.
   Orientacinė kaina:
   Implantavimas Neodent implantu 520eurų
   Protezavimas cirkonio karūnėle ant implanto 486eurų

 10. Sveiki.Apatiniame zandikaulyja yra sudeti 2 inplantai vienas salia kito (galiniai)jau kokie 5 metai.Ir daba dedant kitus inplantus rentgeno nuotraukoje matesi kaulo sunykimas po tais implantais kodel tai gali atsiktikti?Ir kaip galima tai sutvarkyti?Aciu.

  1. Rima, komentuoti ir pateikti rekomendacijas jūsų atveju, būtų galima tik pamačius rentgeno nuotrauką. Jeigu turite galite atiųsti.
   Kaulo patirpimas galimas dėl įvairių priežasčių, viena dažniausių tai nepakankama burnos higiena. Ko pasekoje atsiradus dantenų uždegimui įvyksta kaulo patirpimas.

 11. Sveiki kokia kaina atauginti kaula apatinis zandikaulis, nera nei vieno danties, kokia rizika, ir proceduros trukme

 12. Sveiki, po kaulo priauginimo praėjus savaitei, jau kelias dienas laikosi temperatūra 37- 37.4 Ar tai yra blogai?

 13. Laba diena, ar gali būti, kad po kauli priauginimo ir implantacijos 7 diena kyla temperatūra 38-39. Kraujo tyrimas rodo uždegimą. Dantų gydytojas apžiūrėjęs dantį problemų nemato. Danties neskauda. Kitų sveikatos problemų nėra. Ar gali tekti šalinti implantą? Ačiū

 14. Sveiki,dėl periodonto ligos ištraukti keturi priekiniai dantys apatiniame žandikaulyje. Reikalingas kaulo priauginimas. Ar geriau pirma atlikti augmentaciją ,palaukti kol kaulas priaugs ir tuomet sriegti implantus ar galima ir augmentacijos metu įsriegti implantus?

 15. Sveiki, reikia sriegti implantą, o sinuse yra cista ir per mažai kaulo.Ar galima nešalinant cistos atlikti sinuso pakėlimo operaciją?Ačiū.

 16. Sveiki, man pradėjo skaudėti dantį su vainikėliu ir ten irti kaulas dėl susidariusios cistos, kuri atsirado dėl vainikėlio nulūžusio metaliuko danties kanale. Mano stomatologė neseniai sakė, kad pagal nuotrauką matyti, kad jau truputį pradėjo irti kaulas, bet tikrai nedaug. Ar galiu pusę metų nieko nedaryti ir gerti vaistus- Nemisil arba antibiotikus, kai stipriai skauda ir iškelia dantį? Ir ką daryti, jei Nemisil vaistai nepadeda? Ar tada gerti antibiotikus? Ar antiobitikai padės numalšinti uždegimą ir skausmą? Ar ta cista labai nesuės kaulo ir ar nepakenks kitiems dantims per pusę metų? Dabar nieko negaliu daryti tam dančiui, nes greitai turiu išvykti į užsienį pusei metų. O į Lietuvą grįžčiau tik po pusės metų. O po pusės metų ką turėčiau daryti? Ar padėtų šaknies kanalo rezekcija ir metaliuko išėmimas, ir jei reikia ir šiek tiek kaulo atauginimas? Ar būtina bus atauginti kaulą?
  Pagarbiai, Ieva

  1. Ieva, niekas negali nuspėti ir numatyti kaip toliau vystysis situacija. Tai priklauso nuo daugelio dalykų, jūsų imuniteto. Viena yra aišku jog laikas eina ne jūsų naudai. Cista didėja kaulo sąskaita, kiek ji spės užaugti per pusmetį prognozuoti sunku. Rizikuojate šį dantį prarasti. Kiekvienas odontologas rekomenduos nedelsti, sprendimą priima pats pacientas. Kokios procedūros bus reikalingos, spręsti yra anksti. Kai jau praeis tas pusmetis, tuomet pasidaryti rentgeno nuotrauką ir tuomet priimti sprendimus dėl gydymo.

   1. Ačiū už atsakymą. Dabar padarė kitą nuotrauką ir lyg beveik nemato uždegimo, bet sakė pagerti antibiotikų būtų gerai, jei skauda. Gal antibiotikai padėtų sulėtinti uždegimą ir kaulo irimą per tuos pusę metų? Tai vis tiek neturiu kitos išeities, kaip laukti pusę metų. Ar po pusės metų blogiausiu atveju turėčiau išsirauti dantį, atauginti kaulą ir dėti implantą?

    1. Ieva, nuolat gerti natibiotikus tikrai NE. Įvykus paūmėjimui, skausmui tuomet galima. Tiesiog pasistenkite palaikyti stiprų imunitetą, tai yra jo nenusilpninti (nesušalti, nepervargti, gera emocinė būklė, vitaminas C), tuomet paūmėjimui ir skausmui bus ženkliai mažesnė tikimybė. Blogiausiu atveju implantas, tačiau jeigu uždegimo beveik nemato, tai problema nėra tokia didelė ir tikėtina danties neprarasite.

 17. Sveiki,kaip atliekama LATERALINĖ kaulo augmentacija ? Gal lengvesnė negu atviras sinuso dugno pakėlimas ? Trumpesnis prigijimo laikas ? Ačiū

  1. Laba diena, kiekvienas atvejis yra individualus. Gal būti sudėtingas ir lengvas sinuso pakėlimas, taip ir lateralinė augmentacija. Jeigu klausimas dėl to kad sinuso pakėlimo operaciją keisti lateraline kaulo augmentacija, tai tiesiog skirtingi dalykai.

 18. Laba diena.Noriu sužinoti kaip atliekamas kaulo Priauginimas pagal eiliškumą.Ar pirmą priauginamas po to reikia laukti kol progos ir po to įsirengti implantą.Ar kartu daromas Priauginimas ir įsteigiamas implantas.Ačiū.

  1. Rūta, galimi įvairūs atvejai. Jeigu kaulo kiekis nėra kritiškai mažas, tai yra kaulo pakanka pirminiam implanto stabilumo užtikrinti tuomet atliekamas implantavimas ir kaulo augmentacija vienos procedūros metu. Jeigu kaulo kiekis yra labai mažas, tuomet atlikama kaulo augmentacija ir tik po 6 mėnesių sriegiamas implantas. Kiekvienu atveju sprendimai priimami individualiai.

 19. Labas vakaras. Buvo atlikta kaulo priauginimo operacija ir tuo pačiu isriegtas implantas. Tačiau atvykus po 7 mėn . Implantas neįsitvirtino, nes buvo minkštas kaulas, tuomet implantą išsuko ir turbūt dapurškė dirbtino kaulo. Tada po 3 mėn. vėl bandė sriegtį implantą, bet vėl pamatė, kad kaulas minkštas. Dar dapurškė kaulo ir rekomendavo laukti 4 mėn. Norėčiau paklausti ar dar laukti ir tikėtis, ar net nebesriegti implanto. Nesriegiant implanto, ar tas minkštas kaulas gali likti ar jį reikėtų pašalinti. Labai laukiu jūsų patarimo. Ačiū!

  1. Bronislava, egzistuoja labai daug individualių dalykų kiekvieno paciento situacijoje, kuriuos mato jūsų gydytojas ir gali priimti vienokius ar kitokius medicininius sprendimus. Rekomendacija iš šalies, atvejais tokiais kaip jūsų, nemačius realaus atvejo, nėra įmanoma. Kuomet yra du nesėkmingi atvejai, situacija nėra džiuginanti, ir garantuoti kad 3čias kartas bus sėkmingas yra sunku. Jeigu finansiškai nėra didelė našta, dar pabandykite 3čią kartą.

 20. Sveiki. Dantys senai ištraukti ir konsultacijoje dėl implantu pasakė, kad nebeįmanoma atauginti kaulo. Ar taip gali būti? Jokios išeities nėbera?

  1. Ona, pacientui kurio bendroji sveikata yra gera, visais atvejais kaulo priauginimas yra įmanomas. Tačiau sunkiems atvejams reiks daugiau laiko, tuo pačiu bus ir didesnė kaina.
   Gali būti neįmanoma turint gretutinių ligų, tokių kaip diabetas, osteoporozė.

 21. Laba diena. Jums rašo Rasa. Traukiant nuskilusio danties šaknį nušlifavo daug kaulo tuo atveju, reikėjo priauginti. Po siusiuvimo truputį dantenos prasiskyrė, bet gýdytojas sakė, kad tai normalu šitaip gali nutikti. Norėčiau žinoti ar tai tikrai normalu,ar galima implantuoti. Ačiū

 22. Laba diena. Buvo atliktas viršutinio dantenų atviras sinuso pakėlimas, augmentacija. Taip pat isrėgti du iltiniai implantai su kaulo dapildimu. Iš karto po to atsirado sloga ir tirpimas aplink nosį..Tai aukščiau, tai žemiau nosies. Jau mėnuo praėjo po visų priauginimų ir srėgimų, bet dar vis nepraeina sloga ir tirpsta aplink nosį ir mėlynuoja kapiliarai ar kraujagislės. Kodėl taip yra.Galvojau praeis, bet ne..

 23. Sveiki,
  man reikalingas kaulo priauginimas panaudojant nuosava kaula (konsultavausi, seniai neturiu dantu dvejose vietose). kiek zinau, pilnai kaulai suauga per 6 men. mano klausimas butu koks pooperacinis laikotarpis, ar galima sunkiai kelti, ar galima eiti i pirtis, karsats vonias? jei ne, tai koki laikotarpi turesiu nuo viso to susilaikyti? ko dar negalima butu daryti ko nepaminejau?
  aciu

  1. Mindaugai, kiekvienas atvejis yra skirtingas ir rekomendacijas jums turės pateikti burnos chirurgas po operacijos. Paprastai rekomenduojama bent 1-2 savaites stengtis nepervargti, nesušalti, tam kad nenusilprninti imuniteto. Vengti rūkymo ir alkoholio. Į pirtį bent savaitę neiti.

 24. Sveiki..Kiek kainuoja viršutinių žandikaulių kaulo atauginimas + sinusų pakėlimas. Dantų nėra jau senai, sakė kaulo liko 1mm. Žinau kad sunku pasakyti be nuotraukos. Man klinikoj pasakė 5000 + anesteziologas 400. Ar tai tiesa?. Kokios kainos pas jus , ačiū.

  1. Nomeda, vienos pusės atviras sinuso pakėlimas nuo 550 iki 850 eurų priklausomai nuo atvejo sudėtingumo. Tarkime jog jūsų atvejai yra sudėtingi ir sinusą kalti reikia abiėjose pusėse tai 2x850eurų. Lateralinė kaulo augmentacija 100-390 eurų priklausomai nuo atvejo sudėtingumo tai 2×390 eurų. Tikėtina į 3000 eurų galima tilpti. Žinoma reikia pamatyti situaciją.

 25. Dariau implantacijos, prieš tai ištraukiant du dantis, apžiūros metu,sustatant gydymo planą ir sąmatą, sutatrėm, kad po dantų rovimo bus iš kart įstatyti du implantai, vietoje ištrauktų, bet operacijos metu paaiškėjo, kad reikalinga kažkokia kaulo operacija(gal priauginimo,) po operacijos, praėjus parai pažiūrėjau burną ir ten vietoj dviejų, pamačiau tik vieną implantą ir gretutiniam šalia esančiam plote pamačiau tik kažkokią siūlę…. Paskambinau savo gydytojui, kuris atliko man operaciją, jis paaiškino, kad antras implantas yra po siūlė, nes turi vykti 0,5 metų jo t.y.implanto prigijimas.Nelabai supratau, kodėl pirmam,kuris matosi nereikia prigijimo laikotarpio, o antrą reikia net paslėpti po siūlė. Praėjus trims dienoms bus statoma laikinas dantis, ant matomo implanto, o ant antro” miegančio” po siūle, ne,nes reikia palaukti kol suaugs po siūlė? Gal galėtum paaiškinti paprastai, kad čia per aiškinimas pacientui nes neesu odontologinė ir reikia liaudiško suprantamo aiškinimo…

 26. Dariau implantacijos, prieš tai rašydama du dantis, atidarėm apžiūros metu, kad po dantų rovimo bus iš kart įstatyti du implantai, vietoje ištrauktų, bet operacijos metu paaiškėjo, kad reikalinga kažkokią kaulo operacija(gal priauginimo,) po operacijos, praėjus parai pažiūrėjau burną ir ten vietoj dviejų, pamačiau tik vieną implantą ir gretutiniam šalia esančiam plote pamačiau tik kažkokią siūlę…. Paskambinau savo gydytojui, kuris atliko man operaciją, jis paaiškino, kad antras implantas yra po siūlė, nes turi vykti 0,5 metų jo t.y.implanto prigijimas.Nelabaui supratau, kodėl pirmam,kuris matosi nereikia prigijimo laikotarpio, o antrą reikia net paslėpti po siūlė. Praėjus trims dienoms bus statoma laikinas dantis, ant matomo implanto, o ant antro” miegančio” po siūle, ne,nes reikia palaukti kol suaugs po siūlė? Gal galėtum paaiškinti paprastai, kad čia per aiškinimas pacientui nes su juk odontologinė ir reikia liaudiško suprantamo aiškinimo…

 27. Sveiki.2018 m.buvo implantuoti 2dantys 36(danties seniai nebebuvo) ir 37(buvo ištrauktas ir dėtas implantas) kairėje pusėje.Jau kitos dienos ryte iširo siūlė(37 dančiui)gyd.pasiule dėti arbatmedžio aliejaus kompresiukus,kol žaizda užsitrauks.Toliau viskas vyko puikiai.Po beveik 2 metų,pradėjau jausti 37 implantą,(kaip būtų tikram dantį skylutė ir perštetų,o vėliau nemaloniai sugeltų).Patapo jautrus.Padarius panoraminės nuotrauką,matėsi kaulo aptirpimas.Su Gyd.sutarem,kad nebenaudosiu siūlo valymo ir paliko stebėt ir siūlė po mėnesio dėti minkštą padelį po implantu.Aš vis dar tikėjausi kad persistengiau su higiena,tad vizita nukeliau 5menesiams.Kol viena rytą pradejo skaudėti apatinis žandikaulis būtent po 37 implantu.Skaudejo 2 dienas ,po to skausmas perėjo į viršų į akiduobę.Susitariau su gydytoju vizitą.Pasidarysiu dar vieną panoraminę nuotrauką,kad butu ka palyginti.Kaip jūs manote,ar Tai nutiko todėl,kad iširo siūlė ir kaulas patapo nepilnai aptrauktas dantenomis? Kokia butu tolimesnė mano implanto prognoze?Ar pataisys tas padelis situaciją? Gal žinot ar brangiai kainuos tai? P.S.šiuo metu skausmų nera .Ačiū .

  1. Audra, tokiais atvejais sprendimai priimami labai individualiai, komentuoti nemačius gerai/blogai padės/nepadės būtų labai nekorektiška. Tiesiog vykdykite savo gydytojo pateikiamas rekomendacijas.

 28. Sveiki, turiy Jums kelis klausimus susijusius su kaulo augmentacija. Abiejuose apatinio zandikaulio pusese nuptirpes kaulas, reikalinga operacija kurios trukme bus apie 6-6.5val.Ar galima taikyti narkoze-daline arba pilna? Ir ar reikia pries operacija atlikti kraujo tyrima? Pvz. del ZIV ar vezio,kraujo kresejimo. Dekui 🙂

  1. Inga, jeigu palnuojama ši 6 valandų operacija per vieną vizitą, žinoma reikalinga sedacija, nes jūs tiesiog neišsėdėsite tiek laiko kėdėje. Mes labiau praktikuojame atskiras operacijas kiekvienai pusei su 2 savaičių pertrauka, taip pacientui lengviau ir galima apseiti be narkozių.

    1. Laimis, ar suprantate, jog užduodate klausimą, kuriam nėra atsakymo?

 29. Sveiki. Po kaulo augmentacijos, dar neišėmus siūlų, pradėjo pūliuoti. Ką tai galėtų reikšti? Ačiū.

 30. Sveiki. Vasario 13dieną man atlikta kaulo augmentacija su mano kaulo nuograndomis. Po 2 savaičių išimti siūlai, apžiūrėta, viskas gerai. Burnoje vis atsiranda kaip balto smėlio, dėl pastarojo sakė nepergyventi, bet dabar pradėjau išspjauti ir tokių į plastiko gabaliukius panašių nuograndų. Ar man skubėti pas chirurgą? Ar čia organizmo atmetimo reakcija, o gal viskas gerai? (Daryta tik augmentacija, be implanto)

  1. Aušra, tai normalu, tam tikra kaulo augmentacinės medžiagos dalis visuomet pasišalina.

 31. Kaulas patirpo del recesijos 2mm tarpdantyje tarp 32-31 dantu is vidines puses, patys dantys sveiki ar yra galima priauginti kaula prie savu dantu neimpantuojant?

  1. Lina, dėja kaulo atstatymo prie natūralaus danties galimybių nėra. Galima tvarkyti recesiją ir užkirsti kelią tolimesnėms problemoms.

 32. Laba diena ar galima priauginti truksta kaulo dali aplink dar sveika danti nenorint dar deti implanto?

  1. Lina, klausimas dėl kokios priežasties yra kaulo praradimas? Jiegu tai periodontitas, tai pirma gydome periodontitą, jeigu gydymas pavyko tuomet galima ir kaulą atstatinėti.

 33. Laba diena ,norejau paklausti po kiek laiko po operacijos pasireiske kaulo atmetimas ar izdegimas

  1. Sandra, kaulo priauginimas, tai labai individuali procedūra. Egzistuoja daug metodų, kurie taikomi skirtingomis situacijomis. Todėl kalbėti apie kaulo priauginimo kainą nemačius paciento nėra galimybių, nes kaina gali svyruoti nuo 150 iki 2400 eurų. Norint pateikti bent orentacinę kaina, reikia pamatyti panoraminio rentgeno nuotrauką.

   1. Sveiki. Norejau šiek toke sužinoti. Turiu implantuotus dantis apie 8. Ir akivaizdiai jie atrodo ne gražei kai kur matosi vadini varžtai ir juos tikrai nereikia perdaryti nesenai buvau pas odontologe tai jo sakė jog darbas atliktas blogai nors dantys sudėti jau apie 7 metus ir dar sakė jog yra uzdegimas žodžiu tikrai supratau kad bus problemų.
    tai klausimas būtu toks ar tokiu atveju implantus reikia išimti, ir gaminti iš naujo ar tik dalinai galima juos perdaryti nes tai remiasi y kaina faktas.

  2. Laba ryta..kiek laiko užtrunka apatinio žandikaulio kaulo priauginimas.Apytiksliai???

   1. Lina, jeigu pati procedūra tai apie 1 valandą. Jeigu domina laikas kada kaulo augmentacinė medžiaga pilnai suauga su kaulu tai apie 6 mėnesiai.