Kaulo priauginimas

Kaulo priauginimas yra chirurginė procedūra atliekama tam, kad būtų galima atstatyti trūkstamo kaulo kiekį. Kaulo priauginimo operacija gali būti atliekama panaudojant dalį kaulo iš donorinės vietos arba panaudojant dirbtinus kaulo pakaitalus (kaulo augmentacinę medžiagą). Procedūros dėka yra atstatomas kaulo kiekis, tose vietose, kur yra kaulo trūkumas dantų implantavimui.
Kaulo priauginimas
Kam gali padėti kaulo priauginimas dantų implantams?
Kaulo priauginimas gali padėti pacientams, kurių žandikaulio kaulas yra rimtai sunykęs ir dėl to jiems negalima įsodinti dantų implantų. Norint atlikti sėkmingą dantų implantavimą, reikia užtikrinti reikiamą žandikaulio kaulo kiekį. Kaulo trūkumas gali privesti prie oseointegracijos problemų ir nesėkmingo implantavimo. Kaulo priauginimas gali būti taip pat naudojamas periodonto ligų gydymui pakeičiant pažeisto kaulo audinį bei gali apsaugoti esamus dantis duodamas jiems geresnę atramą.
Po kaulo persodinimo chirurginės procedūros reikia palaukti keletą mėnesių, kol persodintas kaulas prigyja prie jau esančio ir stimuliuoja naujo kaulo augimą.

Kodėl reikia kaulo priauginimo?
Šios procedūros reikia, kai žandikaulio kaulo struktūros nepakanka išlaikyti vieno ar daugiau implantų. Kaulo priauginimas duoda reikiamo tvirtumo ir stabilumo. Dantų implantavimo sėkmė labai priklauso nuo žandikaulio kaulo, esančio aplink implantą. Implanto suaugimas su žandikauliu yra sėkmingas tik tada, kai yra pakankamai sveiko kaulo išlaikyti jį per oseointegracijos procesą.
Dalis pacientų, norinčių pakeisti trūkstamą dantį implantais sužino, jog jie yra netinkami kandidatai dėl prastos jų žandikaulio kaulo būklės. Jei jie neatlieka kaulo priauginimo procedūros, jų išeitis gali būti tik dantų tilteliai ir dantų protezai. Kaulo priauginimo operacija leidžia pacientams turėti naujus, puikiai funkcionuojančius dantų implantus.
Kaulo priauginimo operacijos dažniausiai atliekamos, kai yra kaulo sunykimo problemų ir paruošia vietą dantų implantams. Stomatologas gali atlikti kaulo priauginimą iškart po danties ištraukimo, kad užpildytų tuščią ertmę ir apsaugotų nuo kaulo irimo aplink ją.
Kaulo priauginimas atliekant dantų implantavimą yra labai svarbus veiksnys, galintis nulemti sėkmingą danties implanto prigijimą. Buvo ištirta, jog kaulo priauginimas sumažina dantų implantavimo komplikacijų riziką.

Žandikaulio kaulo trūkumasKokiai būklei esant reikia kaulo priauginimo
Šios procedūros reikia, kai žandikaulio pločio ir aukščio padėtis trukdo sėkmingai įstatyti dantų implantus. Žandikaulio kaulo irimą dažniausiai sukelia trūkstamas dantis ar rimta periodonto liga. Kaulo priauginimo jums gali prireikti, jei:

 • trūksta danties – kaulas išlaiko savo struktūrą ir masę veikiamas mechaninių dirgiklių. Kai netenkama danties, netenkama ir mechaninių dirgiklių; organizmas supranta, kad kaulo daugiau nebereikia ir pradeda rezorbcijos procesą. Dėl tokios prastos kaulo kokybės pacientai gali būti netinkami kandidatai dantų implantams. Žmonės, kurie buvo be dantų ilgą laiką patiria dar didesnę riziką.
 • sergama periodonto liga – apydančio infekcijos gali atsirasti nuo organizmo imuninės sistemos. Specialios ląstelės vadinamos fagocitais veikia užkrėstus audinius, dantenas, periodonto raištį ir žandikaulį, kad pašalintų infekciją. Šis procesas gali pakeisti žandikaulio kalo struktūrą, jei periodonto liga nėra sėkmingai išgydoma. Gali būti prarasti ne tik esantys dantys, bet netgi galimybė pakeisti juos dantų implantais.
 • susižalojimas – kaulo priauginimo taip pat reikia, kai žmogus susižaloja ar patiria traumą bei esant vystymosi defektams, kurie gali turėti įtakos kaulo augimui. Kaulo defektus taip pat gali sukelti cistų ar auglių pašalinimas, o tam taip pat reikia kaulo priauginomo.

Kaulo priauginomas suteikia mums galimybę atstatyti žandikaulio kaulą į tinkamą ilgį ir plotį, kad būtų galima įstatyti dantų implantus.
Jeigu turite trūkstamų dantų, apsilankykite pas savo odontologą. Padarius panoraminio rentgeno nuotrauką odontologas pasakys kokia yra jūsų žandikaulio kaulo būklė ir ar galima atlikti dantų implantavimą.

21 Atsiliepimas / Klausimas apie “Kaulo priauginimas”

  1. Dantų Implantai

   Sandra, kaulo priauginimas, tai labai individuali procedūra. Egzistuoja daug metodų, kurie taikomi skirtingomis situacijomis. Todėl kalbėti apie kaulo priauginimo kainą nemačius paciento nėra galimybių, nes kaina gali svyruoti nuo 150 iki 2400 eurų. Norint pateikti bent orentacinę kaina, reikia pamatyti panoraminio rentgeno nuotrauką.

   1. Sveiki. Norejau šiek toke sužinoti. Turiu implantuotus dantis apie 8. Ir akivaizdiai jie atrodo ne gražei kai kur matosi vadini varžtai ir juos tikrai nereikia perdaryti nesenai buvau pas odontologe tai jo sakė jog darbas atliktas blogai nors dantys sudėti jau apie 7 metus ir dar sakė jog yra uzdegimas žodžiu tikrai supratau kad bus problemų.
    tai klausimas būtu toks ar tokiu atveju implantus reikia išimti, ir gaminti iš naujo ar tik dalinai galima juos perdaryti nes tai remiasi y kaina faktas.

   1. Dantų Implantai

    Lina, jeigu pati procedūra tai apie 1 valandą. Jeigu domina laikas kada kaulo augmentacinė medžiaga pilnai suauga su kaulu tai apie 6 mėnesiai.

  1. Dantų Implantai

   Lina, klausimas dėl kokios priežasties yra kaulo praradimas? Jiegu tai periodontitas, tai pirma gydome periodontitą, jeigu gydymas pavyko tuomet galima ir kaulą atstatinėti.

 1. Kaulas patirpo del recesijos 2mm tarpdantyje tarp 32-31 dantu is vidines puses, patys dantys sveiki ar yra galima priauginti kaula prie savu dantu neimpantuojant?

  1. Dantų Implantai

   Lina, dėja kaulo atstatymo prie natūralaus danties galimybių nėra. Galima tvarkyti recesiją ir užkirsti kelią tolimesnėms problemoms.

 2. Sveiki. Vasario 13dieną man atlikta kaulo augmentacija su mano kaulo nuograndomis. Po 2 savaičių išimti siūlai, apžiūrėta, viskas gerai. Burnoje vis atsiranda kaip balto smėlio, dėl pastarojo sakė nepergyventi, bet dabar pradėjau išspjauti ir tokių į plastiko gabaliukius panašių nuograndų. Ar man skubėti pas chirurgą? Ar čia organizmo atmetimo reakcija, o gal viskas gerai? (Daryta tik augmentacija, be implanto)

  1. Dantų Implantai

   Aušra, tai normalu, tam tikra kaulo augmentacinės medžiagos dalis visuomet pasišalina.

 3. Sveiki, turiy Jums kelis klausimus susijusius su kaulo augmentacija. Abiejuose apatinio zandikaulio pusese nuptirpes kaulas, reikalinga operacija kurios trukme bus apie 6-6.5val.Ar galima taikyti narkoze-daline arba pilna? Ir ar reikia pries operacija atlikti kraujo tyrima? Pvz. del ZIV ar vezio,kraujo kresejimo. Dekui 🙂

  1. Dantų Implantai

   Inga, jeigu palnuojama ši 6 valandų operacija per vieną vizitą, žinoma reikalinga sedacija, nes jūs tiesiog neišsėdėsite tiek laiko kėdėje. Mes labiau praktikuojame atskiras operacijas kiekvienai pusei su 2 savaičių pertrauka, taip pacientui lengviau ir galima apseiti be narkozių.

 4. Sveiki.2018 m.buvo implantuoti 2dantys 36(danties seniai nebebuvo) ir 37(buvo ištrauktas ir dėtas implantas) kairėje pusėje.Jau kitos dienos ryte iširo siūlė(37 dančiui)gyd.pasiule dėti arbatmedžio aliejaus kompresiukus,kol žaizda užsitrauks.Toliau viskas vyko puikiai.Po beveik 2 metų,pradėjau jausti 37 implantą,(kaip būtų tikram dantį skylutė ir perštetų,o vėliau nemaloniai sugeltų).Patapo jautrus.Padarius panoraminės nuotrauką,matėsi kaulo aptirpimas.Su Gyd.sutarem,kad nebenaudosiu siūlo valymo ir paliko stebėt ir siūlė po mėnesio dėti minkštą padelį po implantu.Aš vis dar tikėjausi kad persistengiau su higiena,tad vizita nukeliau 5menesiams.Kol viena rytą pradejo skaudėti apatinis žandikaulis būtent po 37 implantu.Skaudejo 2 dienas ,po to skausmas perėjo į viršų į akiduobę.Susitariau su gydytoju vizitą.Pasidarysiu dar vieną panoraminę nuotrauką,kad butu ka palyginti.Kaip jūs manote,ar Tai nutiko todėl,kad iširo siūlė ir kaulas patapo nepilnai aptrauktas dantenomis? Kokia butu tolimesnė mano implanto prognoze?Ar pataisys tas padelis situaciją? Gal žinot ar brangiai kainuos tai? P.S.šiuo metu skausmų nera .Ačiū .

  1. Dantų Implantai

   Audra, tokiais atvejais sprendimai priimami labai individualiai, komentuoti nemačius gerai/blogai padės/nepadės būtų labai nekorektiška. Tiesiog vykdykite savo gydytojo pateikiamas rekomendacijas.

 5. Dariau implantacijos, prieš tai rašydama du dantis, atidarėm apžiūros metu, kad po dantų rovimo bus iš kart įstatyti du implantai, vietoje ištrauktų, bet operacijos metu paaiškėjo, kad reikalinga kažkokią kaulo operacija(gal priauginimo,) po operacijos, praėjus parai pažiūrėjau burną ir ten vietoj dviejų, pamačiau tik vieną implantą ir gretutiniam šalia esančiam plote pamačiau tik kažkokią siūlę…. Paskambinau savo gydytojui, kuris atliko man operaciją, jis paaiškino, kad antras implantas yra po siūlė, nes turi vykti 0,5 metų jo t.y.implanto prigijimas.Nelabaui supratau, kodėl pirmam,kuris matosi nereikia prigijimo laikotarpio, o antrą reikia net paslėpti po siūlė. Praėjus trims dienoms bus statoma laikinas dantis, ant matomo implanto, o ant antro“ miegančio“ po siūle, ne,nes reikia palaukti kol suaugs po siūlė? Gal galėtum paaiškinti paprastai, kad čia per aiškinimas pacientui nes su juk odontologinė ir reikia liaudiško suprantamo aiškinimo…

 6. Dariau implantacijos, prieš tai ištraukiant du dantis, apžiūros metu,sustatant gydymo planą ir sąmatą, sutatrėm, kad po dantų rovimo bus iš kart įstatyti du implantai, vietoje ištrauktų, bet operacijos metu paaiškėjo, kad reikalinga kažkokia kaulo operacija(gal priauginimo,) po operacijos, praėjus parai pažiūrėjau burną ir ten vietoj dviejų, pamačiau tik vieną implantą ir gretutiniam šalia esančiam plote pamačiau tik kažkokią siūlę…. Paskambinau savo gydytojui, kuris atliko man operaciją, jis paaiškino, kad antras implantas yra po siūlė, nes turi vykti 0,5 metų jo t.y.implanto prigijimas.Nelabai supratau, kodėl pirmam,kuris matosi nereikia prigijimo laikotarpio, o antrą reikia net paslėpti po siūlė. Praėjus trims dienoms bus statoma laikinas dantis, ant matomo implanto, o ant antro“ miegančio“ po siūle, ne,nes reikia palaukti kol suaugs po siūlė? Gal galėtum paaiškinti paprastai, kad čia per aiškinimas pacientui nes neesu odontologinė ir reikia liaudiško suprantamo aiškinimo…

Parašykite klausimą ar atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *