Klausimai-atsakymai apie implantus

Ar yra amžiaus riba dantų implantacijai?

Ne, nėra jokių amžiaus apribojimų norint turėti dantų implantus. Mums senstant vienintelis galimas rūpestis yra galimybės pasveikti. Kuo vyresni esame, tuo daugiau laiko gali prireikti, kol dantų implantas visiškai susijungs su jį supančiu kaulu. Kitas problema gali būti esamo kaulo kokybė. Prieš įstatant dantų implantą, jūsų odontologas įvertins jūsų žandikaulio kaulo būklę. Nerekomenduojama dantų implantų statyti į augantį žandikaulį tai yra paaugliams.

Per kiek laiko prigyja dantų implantai?

Laikotarpis, reikalingas dantų implantams prigyti, priklauso nuo to, per kiek laiko dantų implantas oseointegruosis, arba susijungs su jį supančiu kaulu. Kai oseointegracija baigiasi, tuomet ant implanto gali būti atliekamas dantų protezavimas. Kiekvienam pacientui prireikia skirtingo laikotarpio. Paprastai apatinio žandikaulio gijimo laikas būna maždaug 3 mėnesiai. Įstatyti į viršutinį žandikaulį dantų implantai sugyja per 3-6 mėnesius. Apatinis žandikaulis sugyja greičiau, nes jo kaulinis audinys yra tankesnis palyginus su viršutiniu. Taip pat gijimo laikotarpis priklauso nuo paciento burnos ertmės būklės, bendros sveikatos būklės, ar pacientas rūko, burnos higienos efektyvumo ir kaip dažnai atliekama profesionali burnos higiena.

Apie dantų implantus

Kiek dantų implantų galima įstatyti per dieną?

Vieno vizito metu įstatomų dantų implantų skaičius nėra apribotas. Žinoma, daugumai pacientų įstatomas vienas implantas, skirtas pakeisti vieną dantį. Visiškai neturintiems dantų asmenims, svarstantiems apie ant implantų fiksuojamus dantų protezus, visi implantai įstatomi vieno vizito metu. Jei dantų implantai įstatomi mediciniškai pažeistiems pacientams, jų skaičius nustatomas atsižvelgiant į paciento galimybes pasveikti.

Ar dažnai pasitaiko dantų implantavimo procedūros komplikacijų?

Nors ir retai, tačiau dantų implantavimo operacijos metu gali kilti komplikacijų. Dantų implantų komplikacijos gali kilti jei implantas įstatomas į vietą, kurioje nepakanka kaulo. Galimas rezultatas – kyšanti iš kaulo implanto sriegio dalis. Kadangi turi įvykti pilnas oseointegracijos arba kitaip vadinamas kaulo sugijimo su dantų implantu procesas, tai nėra palanki situacija, kuri dažniausiai pataisoma sekančios chirurginės operacijos metu. Taip pat aplink operuotą vietą arba joje gali išplisti infekcija. Dažniausiai šiai galimybei užkertamas kelias pacientą prieš operaciją gydant antibiotikais. Jei vis gi infekcija kyla, dažniausiai danties implantą organizmas atmeta. Praėjus porai mėnesių implantacija yra pakartojama.

Ar galima įsistatyti dantų implantus ortodontinio gydymo metu (nešiojant kabes/breketus)?

Nors dantų implantą techniškai įmanoma įstatyti ortodontinio gydymo metu, tačiau tai nerekomenduotina. Taisyklinga gydymo eiga būtų pirmiausia atstatant dantį į reikiamą poziciją, taip sukuriant idealią vietą implantui. Dantų implantų neįmanoma pakoreguoti ortodontinio gydymo metu, nes jie yra visiškai suaugę su kaulu. Taigi, jei dantų implantas buvo įstatytas prieš ar ortodontinio gydymo metu, jis gali įstakoti gydymo rezultatus.
Tam tikrose situacijose dantų implantai gali būti įstatyti siekiant pajudinti dantis. Implantai atstoja ramstį ir sudaro sąlygas sudėtingam gydymui. Dantų implantai gali būti įstatomi įvairiomis pozicijomis ir paprastai yra išimami ortodontiniam gydymui pasibaigus.

Ar man galima įstatyti implantus, jei aš naktį griežiu dantimis (bruksizmas)?

Bruksizmas, dar vadinamas dantų griežimu ir kandžiojimas gali paveikti jūsų dantų, o taip pat ir dantų implantų sveikatos būklę. Grieždami ar kandžiodami dantimis jūs sudarote jiems stiprų ilgalaikį spaudimą. Periodonto raištis, kuris laiko dantis jų vietose, dalį tos jėgos amortizuoja. Dantų implantai neturi tokio raiščio ir yra visiškai sugiję su kaulu. Taigi, dantų mplantas jaučia didesnį spaudimą, nei dantis, kurį jis pakeitė. Jei vis gi jūs griežiate arba kandžiojate dantimis ir norite įsidėti vieną ar kelis dantų implantus, siūlyčiau jums įsigyti dantų apsaugą (naktines apsaugas), kad apsaugotumėte savo investiciją. Jei sistemingai nešiosite apsaugas, jūs ilgai išsaugosite savo dantų implantus, karūnėles, o taip pat ir dantis. Dantų apsaugos kaina nėra didelė.

Kiek metų tarnauja dantų implantai?

Dažnai odontologų yra klausiama, „jei įsidėsiu dantų implantus, kiek laiko jie man tarnaus?“. Dėl daug įvairių aplinkybių, įtakojančių dantų implantų gerovę, sunku nuspėti, kiek laiko jie jums tarnaus. Galima teigti, kad jei pacientas, kuriam įstatomas dantų implantas, yra sveikas, gerai prižiūri savo dantis, reguliariai juos valo ir lankosi pas dantų gydytoją, ko gero, dantų implantai jam tarnaus visą likusį gyvenimą. Daugumai pacientų ši hipotezė pasitvirtina, tačiau ne viskas gyvenime būna tobula. Jei pacientas serga cukralige ir prastai prižiūri savo dantis, dantų implantas gali taip ilgai ir neatlaikyti. Geriausia yra pasikonsultuoti su savo dantų gydytoju, kuris yra susipažinęs su jūsų medicinine istorija, kadangi kiekvienas atvejis yra individualus.

Kokie nuskausminimo būdai yra naudojami statant dantų implantus?

Dažniausiai dantų implantai pacientams įstatomi taikant vietinę anesteziją. Jei pacientas pageidauja, galima naudoti sedaciją ar net pilnąją narkozę, tačiau tai daroma retai. Daugelis pacientų labai bijo dantų implantų įstatymo procedūros. Šią procedūrą jie įsivaizduoja kaip labai nemalonią. Dažnai po dantų implantavimo procedūros pacientai nustemba, kaip stipriai reali procedūra skyrėsi nuo to, ką jie įsivaizdavo. Vietinės anestezijos naudojant teikiama nauda yra ta, kad chirurgas sulaukia atsakomosios reakcijos iš savo paciento, kuri gali padėti dantų gydytojui įstatyti dantų implantą į reikiamą vietą. Dauguma pacientų, kuriems buvo įstatyti dantų implantai, patvirtins, kad dantų rovimo procedūra buvo daug nemalonesnė.

Ar dantų implantai gali pakeisti I ir II krūminius dantis?

Taip, dantų implantai gali pakeisti bet kurį dantį burnoje, jie yra įvairių dydžių. Dantų gydytojas, kuris įstatys implantą į jūsų kaulą, nustatys, keliems implantams yra pakankamai vietos. Paprastai žandikaulio priekis būna siauresnis, nes jame auga vienašakniai dantys, todėl priekiniams dantims pakeisti parenkami ilgi ir ploni dantų implantai. Toliau burnoje žandikaulis platėja. Taip yra dėl to, kad užpakalinei žandikaulio daliai tenka didesnė jėga. Būtent dėl šios priežasties galiniai dantys yra didesni ir turi po kelias šaknis, kurios tvirčiau laiko dantį žandikaulyje. Galiniams dantims pakeisti naudojami platesni implantai, taigi, kaulo ir implanto paviršiai tarpusavyje kontaktuoja labiau. Kadangi jų paviršių kontaktas didesnis, dantų implantas stabilesnis net esant labai dideliam žandikaulio spaudimui.

Kodėl dantų implantavimo procesas, operacija ir protezavimas užtrunka taip ilgai?

Kad dantų implantavimas būtų sėkmingas, tarp titano implanto paviršiaus ir jį supančio kaulo turi įvykti integracija. Implanto prigijimas prie kaulo vadinamas oseointegracija, jos metu kaulas visiškai suauga su implanto paviršiumi. Po to, kai implantas įstatomas į žandikaulį, gijimo procesas vyksta visiškai nejudinant danties implanto. Įsivaizduokite, kad sugipsuojamas lūžęs kaulas. Kadangi kaulas auga lėtai, prireikia maždaug 3 mėnesių apatiniam žandikauliui sugyti, ir maždaug keturių viršutiniam. Papildomas laikotarpis reikalingas, kad implantas galėtų visiškai atlaikyti kandimo spaudimą vos tik jam leidžiama pilnai funkcionuoti.

Kokie būna nepavykusių dantų implantavimo procedūrų simptomai?

Nors ir retai, tačiau kartais dantų implantai yra organizmo atmetami. Taip gali atsitikti dėl daugelio priežasčių. Implantuojantis gydytojas gali suklysti pradedant dantų implantavimui ruošiamos vietos perkaitinimu, baigiant per dideliu implanto spaudimu jam dar pilnai nesuaugus su jį supančiu kaulu. Skilęs dantų implantas – dar viena dažnai pasitaikanti dantų implantų nefunkcionalumo priežastis. Paprastai įtrūkimai atsiranda pacientams, kurie griežia arba kandžioja dantimis. Asmenys, turintys parafunkcinių įpročių, turėtų apsvarstyti galimybę nešioti dantų apsaugas, kad apsaugotų dantų implantus, o taip pat ir kitus dantis. Griežimas ir kandžiojimas dantimis gali būti kenksmingas dantims, dantų rekonstrukcijoms ir taip pat TMJ (smilkininio žandikaulio sąnarys). Taigi, iš kur mums žinoti, kad dantų implantas funkcionuoja prastai? Vienas iš danties implanto gedimo rodiklių – implanto judėjimas pasibaigus gijimo procesui. Implantas turėtų būti visiškai suaugęs su kaulu ir absoliučiai nejudėti. Dar vienas problemos požymis – aplink implantą esančių dantenų skausmas, patinimas, ar kiti infekcijos požymiai. Švelniai patapšnojus per dantų implantą su dantų gydymo įrankiu ir odontologas iš tam tikro garso nusprendžia, ar implantas jau visiškai suaugo su kaulu, ar aplink implantą kaulo dar trūksta. Tai vienas iš dantų gydytojų testų, nurodančių sėkmę arba nesėkmę.

Jei aš esu rūkorius, ar esu tinkamas kandidatas dantų implantacijai?

Kadangi rūkymas arba tabako kramtymas yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių kyla dantenų ligos, rūkymas gali įtakoti ilgalaikį danties implanto gerbūvį. Nors dantų implantuose negali atsirasti skylių, dažnai jiems pritrūksta kaulo ir implantas nebefunkcionuoja. Idealus pacientas dantų implantologijai yra sveikas, nerūkantis asmuo. Tai nereiškia, kad jei jūs rūkote, negalėsite įsistatyti dantų implanto. Yra daugelis gydytojų, kurie rūkantiesiems įstatys dantų implantus sėkmingai. Jei jūs rūkote ir svarstote apie galimybę įsistatyti dantų implantus, turėtumėte žinoti, kad operuota vieta ir danties implanto integracija su jį supančiu kaulu gali užtrukti ilgiau, nei truktų nerūkančiam žmogui. Nikotinas lėtina gijimo procesą. Visiškai pasveikę jūs turėsite prižiūrėti implantą – jį valyti dantų šepetėliu ir siūlu, taip pat, kaip ir natūralius dantis. Kaip ir natūralūs dantys, rūkančio ar tabaką kramtančio žmogaus dantų implantai bus linkę užsikrėsti dantenų ligomis labiau, nei nerūkančio.
Jei galite sumažinti suvartojamo tabako kiekį ar visiškai nustoti jį vartoti, jūs padidinsite tikimybę, kad jūsų dantų implantai funkcionuos ilgai.

Ar galima dantų implantais pakeisti protinius dantis?

Teoriškai jūs galite įsistatyti dantų implantus į protinių dantų sritį, tačiau kalbant praktiškai, tam nėra poreikio. Viena iš problemų su kuriomis susiduria pacientai, turintys protinius dantis, yra mažos galimybės tinkamai juos išvalyti. Iš esmės taip yra dėl šių dantų pozicijos burnoje. Įstačius dantų implantus į galinių dantų zoną bus sunkiau prižiūrėti viduriniuosius krūminius dantis, o taip pat ir pačius implantus. Taip pat tai gali įtakoti skylių atsiradimą viduriniuose dantyse. Atsižvelgiant į tai, kad galiniai krūminiai dantys nėra pirminėje kramtymo zonoje, nėra poreikio įsistatyti dantų implantus į trečiąją krūminių dantų zoną.

Ar labai skaudės po dantų implantavimo operacijos?

Po įprastos dantų implantavimo procedūros paprastai pacientai jaučia minimalų diskomfortą. Daugumai pacientų, kuriems buvo įstatyti dantų implantai, buvo išrauti dantys. Lyginant nemalonius pojūčius po danties rovimo ir implanto įstatymo, dauguma pacientų teigia, kad skausmas po danties implantavimo procedūros yra mažesnis. Iš tiesų danties implanto įstatymo procedūra sukelia mažiau traumų, nei danties rovimas. Kaip ir po bet kurios kitos operacijos, galite jausti diskomfortą. Paprastai pakanka antiuždegiminių medicininių preparatų, pavyzdžiui, ibuprofeno, kad pooperacinis laikotarpis būtų mažiau skausmingas.

Kiek laisvadienių turėčiau pasiimti po dantų implantavimo procedūros?

Iš tiesų po dantų implantacijos procedūros laisvadieniai nėra būtini. Danties implato įstatymas yra antraeilė chirurginė procedūra, panaši į danties išrovimą. Jei galvojate vienu metu įsistatyti keletą dantų implantų, o tuo pačiu gal ir išsitraukti dantų, sau skirdami vieną ar dvi laisvas dienas atgauti jėgoms pasveiksite greičiau. Jei jums iškart bus įstatyta daug dantų implantų, tai paveiks jūsų sugebėjimą kramtyti. Nesugebėjimas sukramtyti tam tikrų maisto produktų gali turėti įtaką jūsų mitybai. Gerai pailsėję greitai pasveiksite ir grįšite į įprastas vėžes.

Parašykite klausimą gydytojui

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

520 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Ar po danties implantavimo galimas nedarbingumas, jei sutino? Dirbu vadovaujamą darbą, su ištinusiu žandu nekaip atrodyčiau.

 2. Jei implantas eme judeti i visas puses,aukstyn zemyn, ar tai gali būti dėl sunykusio kaulo,ar del kitos priezasties? Ar dar galima implantą išgelbėti? Viena,salia esanti virsuje kandį del kruvio pries pusmeti netekau. Sunyko kaulas.

 3. Laba diena, turėčiau tokį klausimą: ne per seniausiai ant įsriegto implanto uždėjo gyjimo galvutę. Dar tą pačią dieną pastebėjau, kad šiek tiek, labai nedaug juda iš abiejų pusių nesamo danties (viršuje, 6 d.) esantys dantys. Galvojau, gal tik pasivaideno, bet, panašu, jie iš tikro trupučiuką juda. Ar tai įprasta po tokių procedūrų, o gal visgi reikėtų sunerimti ir kreiptis į gydantį gydytoją? Būčiau dėkinga už atsakymą.

  1. Kristina, implantavimas gretimiems dantims įtakos turėti negalėjo. Tiek dantys tiek implantas yra kaule be susilietimo vieni su kitu. Gal šis paslankumas jau buvo tik jo nepastebėjote. Kita vertus visi netūralūs dantys turi mikro paslankumą nes juos kaule laiko periodonto raištis ir tai yra normalu. Sunku atsakyti nematant, kokio lygio paslankumas yra. Manau sekančiu apsilankymu gydytojas galės įvertinti.

 4. Sveiki,pries 3 menesius buvo uzdetos zirconi karuneles ,ir beda ta kad atslugus dantenom vienas dantyje matosi implantas,ar nuskilo ar per trumpa karunele negaliu pasakyti,klausimas butu ar galima kazkaip pataisyti ta karunele kad prie dantenu nesimatytu implanto ,deti bliomba,ar reikia keisti visa karunele ?
  Dekoju is anksto uz atsakyma 😊

 5. Po tilto pritvirtinimo sone virsutiniame zandikaulyje (16, 14) ant implantu skauda visi priekiniai dantys, negaliu atsikasti maisto ir kramtyti ta puse. Ar tai normalu? Praejo 3 dienos.

 6. Sveiki. Galvoju apie abiejų žandikaulių implantaciją. 1.ar ištversiu per vieną dieną visų dantų ir šaknų rovimą? 2.mano žandikaulio kaulai yra prasti. Reiks priauginimo. Ar po rovimo man tą pačią dieną įsriegs implantus jei žandikaulio kaulai reti? 3. Ką reiškia laikini fiksuoti protezai kuriuos pagamins kol implantai prigis? Ant ko jie fiksuojami? Ant implantų? Ar pirmą dieną po rovimo esant retam kauliniam audiniui implantų nesriegs? Tada ant ko laikysis laikinas protezas? 4. Ką galite pasakyti apie vokiškų implantų kokybę ir kainą lyginant su šveicariškas Strauman??

  1. Jolanta,
   1. Konsultacijos metu yra aptariama kokia eiga vyks implantavimas. Priklausomai nuo jūsų amžiaus ir bendros sveikatos, implantavimas ir kitos procedūros gali būti atliekamas dalimis su 1-2 savaičių pertraukomis.
   2. Konsultacijos metu pasidaromas 3D kompiuterinės tomografijos tyrimas. Tik nuodugniai ištyrus esamą situaciją galima planuoti procedūrų eigą. Gal būt šalinimai, implantavimai ir kaulo augmentacija kartu. O gal pirma tik šalinimai, vėliau implantavimai su augmentacija. Sudėtingais atvejais šalinimai, augmentacija ir implantacija gali būti atliekama atskirai.
   3. Konsutlacijos metu aptariama kokie bus laikini dantukai, kol prigis implantai ir bus galima uždėti nuolatinius. Laikini gali būti tvirtinami ant implantų arba tiesiog išimama dantų plokštelė.
   4. Straumann implantai laikomi numeris vienas pasaulyje, tačiau nereiškia kad kiti implantai yra blogi. Rinkitės ne implantus, o gydytoją.

 7. Laba diena, įdėjo stomatologijos klinikoje straumann implantą. Jis yra su skylute iš viršaus. Tai sukėlė įtarimą, bet gydytojas paaiškino kad taip turi būti. O gal vis tik apgvo? Kažką padarė ne taip? Nes kiek teko kalbėtis su implantus turinčiais žmonėmis, niekas neturi implanto su skylute iš viršaus.

 8. Laba diena Yra padaryta nuotrauka po implanto isukimo (6 apaciuoje ) – jis stovi netiesiai, o kampu. Ar nebus paskuj del to problemu?
  Dekoju uz atsakyma.

 9. Ar implantas gali sugesti ? Prieš 3 metus viršutiniame žandikaulyje įstatytas implantas ir jame iš apačios ėmė juoduoti. Atrodo kaip gendantis dantis, tarsi skylė.

 10. Sveiki,
  Turiu klausima: virsutiniame zandikaulyje ant 3-ju implantu sudejo 10dantu plokstele. Jau praejo 20 dienu,bet kai pavalgau man smegenys skauda kur susukti implantai. Ar normalu kad skauda tiek dienu?
  Dekoju uz atsakyma

  Asta

 11. Ant triju implantu prisuktas kaulinis virsus, kiti po kaulo atauginimo neprisukti. Praejo apie 4 men. Kramtymo nevykasta, bet sukandant virsus yra paslankus.
  Apačia stovi labai stipriai.
  Ar gali taip būti?

 12. Sveiki man vienu metu išrove. 9 dantis ir tuo pačiu istate 9 iplantus ar tai nuormalu

 13. Sveiki, implantavo prieš 3 dienas du dantis (ketvertukai abiejose pusėse), kartu su kaulo priauginimu ir sakė, kad be lapkričio mėnesio dantų nesitikėti. Abiejų dantų netekau maždaug prieš 8 metus. Viskas būtų kaip ir gerai, bet nededa laikinų, nes tikisi geresnio kaulo gijimo, kai nebus. O mano darbas su žmonėm, žiaurus diskomfortas, matosi. Gal turėjote panašų atvejį, kuomet buvo galimybė uždėti laikinus?

 14. Sveiki,antroj dienoj po dantų ištraukimo ir implantų isukimo istino labai veidas,geriu antibiotikus,ar tai normalu.
  Ar galima dar šaldyti kelias dienas,ačiū

 15. Balandzio 19d buvo ideti 6 implantai i apatini zandikauli, pries kelias dienas pastebejau, kad dvieju implantu juda galvutes, ar cia jau reiskia, kad atmeta implantus?

 16. Negaliu ta puse,kur yra implantas kramtyti, nemalonus sukandimo jausmas,net atrodo,kad jis kliba.Kokie veiksmai tokiu atveju?Dantis krastinis,o kitu statyti salia negaima,nes nera zandikaulio,o zandikaulio priauginti negalima,nes pastovus nosies polypai ir sinusitas….Nors kauk…..

  1. Rima, galimi įvairūs atvejai, spėliojimas kur problema nepadės. Tiesiog reikia apsilankyti pas odontologo apžiūrai ir jei reikia darytis rengteno nuotrauką ir žiūrėti. Gal būt kliba tik karūnėlė ant implanto kurią reikia priveržti, o nemalonus sukandimas atsirado dėl dantenų uždegimo, nes ten prilenda maisto. Gal būt problema ir su pačiu implantu, jeigu taip tai ši problema bus matoma iš rentgeno nuotraukos.

 17. Sveiki, man “Nobel Biocare” du implantai buvo įsukti prieš 10 metú, iki šiol nejaučiu jokio diskomforto, tačiau konsultacijos metu padaręs nuotraukas gydytojas pareiškė, jog vienä jû tikrai reikės išsukti, o įsukant vėl teks mokėti, nors po prpcedūros buvau gavusi blizgančiá “ knygelę” ir patikinimá, jog garantija- visam gyvenimui. Taip pat reklamose ir dabar trimituoja implantologai. Norėčiau sužinoti, kokia yra tikroji tiesa.

  1. Zina, kiekviena klinika turi savo nuostatus ir garantinus įsipareigojimus. Prieš implantavimo procedūrą pasirašote sutartį, kurioje yra viskas aprašyta. Dabar turite šią sutartį susirasti ir paskaityti. Jeigu garantiniai įsipareigojimai privalo galioti, kreipiatės į savo kliniką ir reikalaujate.

 18. Sveiki ar galima tuo pačiu metu išrauti dantį ir įstatyti implantą jei danties kanalas buvo gydytas?

 19. Ar nerekomenduojama po kelių metų po implantacijos nuimti vainikėlius ir juos iš vidaus išvalyti? Juk prisikaupia ten nešvarumų

  1. Vidai, pavienių vainikėlių ant implantų priežiūra yra kaip ir natūralių dantų, valote šepetėliu, apsilankote 2 kart metuose pas burnos higienistą. Kuomet yra protezuotas visas žandikaulis ant 4-6 implantų, tuomet taip, nors ir valote šepetėliu ir lankotės pas higienistą, kartą metuose ar kas 2 metus rekomenduotina nuimti protezą nuo implantų ir viską išvalyti.

 20. Sveiki, kodėl per metus 3-4 kartus atsisuka, pradeda klibėti danties vainikas ant implanto?

 21. Sveiki. Prieš 2 metus buvo atliktas kaulo priauginimas viršutinėje dalyje. Po kiek laiko buvo pašalinti šalia esantys dantys. Atlikus implantaciją, po kiek laiko pastebėjau, kad kaulo priauginimo granulės pasislinko į viršų virš pašalintų dantų. Tai kaip galima buvo statyti implantus, jei priaugintas kaulas jau buvo pasislinkęs (į viršų ir į šalį, apie ką manęs nieks neinformavo). Ką dabar reiktų daryti, nes ta puse valgyti negaliu, skauda, o gal ir žandikaulis gali pradėti gęsti? Pas ką kreiptis, kad pašalinti kaulo priauginimo granules?
  Ačiū

 22. Sveiki.kiek ilgiausia galima vaikscioti su laikinais dantukais ant implanto?tarkim jei isuka inplanta ir uždeda laikina danti iki tikro danties galimas laiko tarpas 7-9 men?

 23. Sveiki, prieš savaitę laiko man įsuko du varžtus, patinimas buvo, bet šiai dienai jau galima sakyti jo neliko. Bet mane neramina, kad nuo šeštadienio mano puse apatinės lupos ir 5 dantis prie įsuktų varžtų yra aptirpe. Skambinau gydytojai tai ji pasakė, kad taip gali būti, bet pasiskaičiau internete kad gali būti pažeistas apatinio žandikaulio nervas. Tiesiog noriu sužinoti atsakymą iš kito specialisto ar tai normalu ir kiek laiko gali tęstis tas aptirpimas? AČIŪ

 24. Laba diena!
  Norėčiau pasiteirauti po implantacijos apatinio šešetuko praėjo 3.5 menėsio . Buvo atsiradusi fistulė. Daktaras praplovė su antibiotiku. Įsuko gyjimo galvutė. Minėjo , kad atsirado kišenė , buvo įstrigusios granulės po kaulo priauginimo. Bet nedingsta keisti pojūčiai: jaučiamas kartais deginantys skausmas gyliai žandikaulyje, nežymiai maudžia arba atsiduoda į ausį. Dantena aplink paraudusi . Daryta nuotrauka. Daktaras sako viskas gerai. Bet man neramu. Ar neturėsiu problemu su sveikata dėl implantacijos.

 25. Sveiki,
  dėl implantų įsukimo galimybės, kaulo tinkamumo ir pan. sprendžia gydytojas. Mane domina atsakomybės klausimas – jeigu paaiškėja, kad implantas įsuktas neteisingai (per giliai, netinkamu kampu, laiku ar pan.), ar galima reikalauti iš gydytojo atsakomybės, kad nereikėtų papildomai dar mokėti už situacijos sutvarkymą?
  Ar situacijos metu, kai tenka šalinti implantus, jis tiesiog išmetamas ir paciento pinigai į balą, reikia mokėti už naują implantą?

  1. Kęstuti, turite suprasti jog gydytojas nedaro klaidų specialiai, taip pat kad gydytojas nėra Dievas, visuomet yra rizikingų situacijų kurių gijimo sėkmė priklauso ne tik nuo gydytojo, bet ir paties paciento. Prieš gydymą klinikoje pacientas pasirašo sutartį jog sutinka su atliekamu gydymu, vadinasi pasitiki šia klinika ir joje dirbančiais gydytojais. Kiekvienas pacientas turėtų atsakingai pasirinkti kliniką ir gydytojus, kad galėtų pasitikėti. Deja, dažnu atveju pasirankama pigiausią kainą siūlanti klinika, o tai tiesiogiai susiję su žemesne gydytojo kvalifikacija ir trumpesne patirtimi = didesne rizika. Pasirašomuose dokumentuose yra nurodomos ir garantinės sąlygos, jos kiekvienoje klinikoje gali būti skirtingos. Atsitikus konfliktiniai situacijai, ginčus sprendžia „Odontologų rūmai”, atvejį vertina neprikausomi gydytojai.

 26. Sveiki,
  buvo didelė krūminio danties infekcija, pasiekusi sinusą. Nuotraukos nieko gero nežadėjo, tačiau gydytojas, ištraukęs dantį, pasakė, kad galėtų vienos procedūros metu ir priauginti kaulą, ir iškart sriegti implantą. Nustebau, nes maniau reikės pirmiausia pilnai sugydyti infekciją, bet gydytojas paaiškino, kad negali prognozuoti, kaip vėliau elgsis kaulas – sutikau, nusprendžiau pasitikėti gydytoju. Kitą dieną po danties traukimo ir implantavimo pradėjau jausti nemalonaus kvapo išskyras iš nosies, nuo traukimo jau pradėjo dvi savaitės, šiuo metu geriu antrus LOR gydytojo paskirtus antibiotikus – gydausi sinusitą. Kaip suprantu, tai tiesiogiai susiję su infekcija, buvusia danties šaknies kanale, nes prasidėjo iškart po jos – infekcija ir pagal nuotraukas atrodė, kad pasiekusi sinusą. Dantena, panašu, kad gyja gerai, žandikaulio nebemaudžia, nepatinę (ir nebuvo patinę visai po procedūros), neskauda – ar galima tikėtis, kad su implantu viskas gerai? Nes internete visko prisiskaičius darosi neramu…

 27. Sveiki,prieš 2 dienas įsriegti 2 implantai (6,7)dantys.Aplink 7 pūliuoja. Geriu antibiotikus.
  Ar tai blogai-?

 28. Sveiki, prieš pusantrų metų man įsriegė 2 implantus priekyje viršuje.Vienas iš šių implantų prigijo tik iš trečio karto. Ties šiuo iš trečio karto prigijusiu implantu gomuryje yra guziukas, kurį paspaudus skauda, dantena ties šiuo implantu pasidarė raudona ir taip pat skausminga. Ar gali būti,kad organizmas vėl pradeda šalinti implantą?

 29. Laba diena!
  Norėčiau pasiteirauti po implantacijos apatinio šešetuko praėjo 3.5 menėsio . Buvo atsiradusi fistulė. Daktaras praplovė su antibiotiku. Įsuko gyjimo galvutė. Minėjo , kad atsirado kišenė , buvo įstrigusios granulės po kaulo priauginimo. Bet nedingsta keisti pojūčiai: jaučiamas kartais deginantys skausmas gyliai žandikaulyje, nežymiai maudžia arba atsiduoda į ausį. Daryta nuotrauka. Daktaras sako viskas gerai. Bet man neramu. Ar neturėsiu problemu su sveikata dėl implantacijos.

 30. Ar galima sriegti implanta iškart ištraukus dantį nors po juo yra cista paaiškinta kad implantas bus sriegemas šonu

 31. Turiu lėtinį periodontitą, ilgai vartojau burnos probiotikus ir atlikau dažną burnos higieną, kruopščiai valiau dantis, periodontologo vertinimu burnos būklė žymiai pagerėjo.Vietoj vieno išrauto dantuko praėjus 3 mėnesiams, dabar įsuko implantą ir užsiuvo, ar galiu šiuo pooperaciniu metu ir toliau naudoti burnos probiotikus, ar taip nepakenksiu gijimo procesui?
  Ačiū.

  1. Gal galite pasakyti kokius dantu probiotikus vartojate, nes as turiu ta pacia beda . Aciu!

   1. Vaiva,
    Aš ilgą laiką vartojau ir dabar dar pavartoju prieš naktį, po dantų valymo, BioGaia ProDentis probiotikus.

 32. Sveiki, ar galima keramika (implanta) pekeist i zirkoni? Ar reikia kita isukinet implanta ar galima ant to paties zirkoni dantuka prisukt? Ir ka daryt jei po metu implanto isidejimo, virs ideto danties matosi patamsejimas ir negraziai uzsitrauke dantiena? Aciu

 33. Laba diena,
  Cirkonio vainikėlis ant implanto, prisukama konstrukcija, 8 metus viskas puikiai, staiga nusiėmė vainikėlis, nejudėjo, nesisuko, atsiskyrė taip kad nusiėmė visas baltas vainikėlis, metalinė dalis liko burnoje. Priklijavo, po savaitės vel nusiėmė tik 1 smulki detale liko karuselėje. Kodėl taip atsitiko? Kodėl turiu moketi už pataisymus?
  Ačiū.

 34. Sveiki noreciau pasiteirauti Dedant karunele ant danties visada butina istraukti nerva tame dantyje dekui

 35. Ar keičiant neprigijusį implantą reikia mokėti ar viskas atliekama nemokamai. Ar reikia daryti panoraminę nuotrauką, kuri kenkia sveikatai. Dėkoju už atsakymą ir anksto.

 36. Sveiki, tetis viršuje jau kuris laikas neturi nuosavų dantų ir nešioja plokštelę (keletas savų yra, bet ir jie ant ribos). Planuojam protezuoti all on 4 metodika, ir turiu kelis klausimus:
  1. Panašu, kad reikės kaulų augmentacijos, bet tuomet reikėtų tiek priauginti, kiek ir implantų sriegiama (4)?
  2. Dėl finansinės situacijos – kiek laiko galima nešioti laikiną neišimamą protezą ant implantų? Jei finansai leidžia tik po 2-3 metų pakeisti jį į nuolatinį, ar tiek atlaikytų?

 37. Laba diena,

  Ar gali buti skausmo zandikaulyje gyjimo laikotarpyje per tuos 3-4 menesiu?

  Pagarbiai
  Edita

 38. Laba diena. Ar I israuto danties vieta iskarto galima sukti implanta ar reikia laukti kol ta vieta sugis,aciu.

  1. Renata, jeigu šio danties šaknis neturi infekcinių ir yra pakankamai kaulinio audinio, tokiu atveju to paties vizito metu galima dantį pašalinti ir į jo vietą įsriegti implantą.
   Kitu atveju po danties pašalinimo iki implanto įsriegimo reiks laukti apie 3 mėnesius kol viskas sugis.

 39. Laba diena gerb.daktare.Noriu paklausti ar užtenka 2 implantų viršutinio žandikaulio protezavimui(implantologo patarimas dėl mažesnės kainos) ir tokiu atveju kokie implantai tiktų geriausiai. Ačiū.

 40. Laba diena,
  Dėl kokios priežasties skyla danties implantas,koks tolimesnis gydymas??Dantimis negriežiu, kapą nakčiai deduosi. Ačiū.

  1. Daiva, greičiausia kalbate ne apie implanto skilimą, tik pačios karūnėlės ant implanto. Papratai skilimai įvyksta dėl mechaninių pažeidimų. Nepaminėjote kiek laiko praėjo nuo protezavimo, gal būt tai vis dar garantinis atvejis. Pakelkite dokumentus ir pažiūrėkite kiek laiko protezavimui garantiją buvo suteikisi jūsų klinika.

 41. Ar po kaulo priauginimo operacinos iš karto galima uždėtii lainiką dantų vainikėlį?

 42. koks KAUNE gyd.chirurgas galetu patikrinti istatytus implatus,nes sutines zandikaulis ir pasireiske neuralgija?

 43. Laba diena ,implantas buvo istiegtas 2016 metais, jis pradejo judeti .Kodėl taip nutiko

 44. Jeigu dėsiuosi 2 implantus vienu metu abiejose pusėse, ar galėsiu kramtyti kol prigis implanta, ar nepakenks iu?

 45. Sveiki. Man turėtų sriegti implantą į žandikaulį, bet vakar man nuėmė antspaudus dėl kapų, kurios dedamos po breketų (vakar nuėmė breketus) tai man dabar toks klausimas iškilo, ar nebus taip, kad aš negalėsiu jų nešioti, nes antspaudai dėl kapų nuimti tai su tuštuma danties vietoje, o šiandien sriegs, tai kažkas juk pasikeis burnoje? Ir dar, kaip at įmanoma kapas užsidėti, kai bus viskas ištinę burnoje po implanto? Ar geriau reikėjo rinktis tą reteinerių metalą, kol tvarkysiu likusius dalykus burnoje (estetinis, implantas) pasirinkau kapas, nes sakė, reiks viską nuimti dėl estetinio ir vėl gaminti iš naujo ( retainerius ir kapas)

 46. Nešioju laikiną plokštelę (paslėpti tuščias vietas) prieš implantavimą. Ar kai bus įsriegti dantų implantai su gijimo galvutėmis, plokštelė jau nebetiks ir turėsiu būti akivaizdžiai be dantų, iki kol bus uždedamos karūnėlės?

 47. Šiandien ant implanto uždėjo karūnėle cirkonio keramikos(viršuje,iškarto už iltinio),namie apsižiūrėjau,o tas dantukas toks trumpas,kad kai šypsausi atrodo kad visai nėra danties.Aš panikoje,ką man dabar daryti,ar yra galimybė jį kaip nors prailginti?Ačiū.

 48. Sveiki. Man isuko keturis implantus all on 4. Po to buvo pagamintas cirkonio keramikos vainikelis. Vainikelyje 4 ir 5 turi buti kruminiai dantys, bet ten ju nera. Ten yra padaryti dantys kaip priekyje .Man buvo pasakyta kad ten galima priauginti cirkonio keramikos ir padaryti is tu dvieju dantu kruminius. Ar tai imanoma ? Cirkonio vainikelis buvo pagamintas du menesius atgal.
  Taip pat nuimant cirkonio keramikos vainikeli po triju savaiciu pasklido bjaurus kvapas is burnos. As labai kruopsciai valau dantis, bet keistas skonis ir kvapas buvo jauciamas visas trys savaites. Kodel taip yra ir ar cirkonio keramikos vainikelis pagamintas teisingai ?
  Aciu.

 49. Sveiki,norėjau paklausti,įsuko implanta ir dabar matosi sriegis,būvo daromos dar 3 kaulo priauginimo operacijos ir jokio rezultato

  1. Almantai, nepaminėjote kaip viskas vyko laiko atžvilgiu. Kada buvo įsuktas implantas ir kada pradėjo matytis sriegis? Kada buvo atliktos kaulo priauginimo operacijos? Deja „gelbėjimo” kaulo priauginimo operacijos nevisad yra sėkmingos.

 50. Jei jau sudėtos ilgalaikės porcelianinės plokštelės ir nepatinka vienas ar keturi dantys. To nepastebėjus iškarto. Ar įmanoma pakeisti? Nes jos įcementuotos specialių dantų cementu.

 51. Laba diena. Noreciau susideti implantus. Po skrandzio operacijos yra sumažėjes geležies kraujije. Su laiku netekau beveik visu dantu. Ar galiu dėti implantus kai yra sumažėjes geležies kiekis kraujyje ar yra tam itakos. Ačiū už atsakyma

 52. Sveiki, reikia abieju zandikauliu implantu, kada artimiausiu metu galima uzsiregistruoti

 53. Norejau paklausti, istraukti du paskutiniai kruminiai dantys- sakykite kiek reikes deti implantu Aciu

 54. Sveiki,viršutiniame žandikaulyje priaugino kaula ir įstatė implanta liepė ateiti po 4mėnesiu galvutės prisukimui,kas yra daroma jeigu per ta laika pastočiau? Ar laukiama ir po nėštumo viskas baigiama ar nėštumo metu?

 55. Sveiki, noriu paklausti jūsų ar privalo gydytojas implantavęs net gi 6 dantis išduoti dokumentą liudijantį apie tai pacientui?

 56. Sveiki,
  Krūminio danties netekau prieš 10 metú.
  Buvau konsultacijai dėl implanto įdėjimo, bet gavau atsakymá, kad jau per vėlu nebeužtenka implantui vietos. Ar gali taip būti ir kà būtù galima padaryti?

  1. Gintare, gana dažnas atvejai kai į prarasto danties vietą gretimai esantys dantys pasvyra sumažindami tarpą ir nepalikdami vietos implantui. Tokiu atveju galima išplėsti tarpą ir padaryti vietos implantui ortodontinėmis priemonėmis, tuo pačiu atstatyti teisingą sąkandį. Ir tuomet statyti implantą.

 57. Sveiki. 2020.09.08 buvo atlikta 21 danties cistos ekscizija. Dabar dantis luzo. Ar galima istatyti to danties implanta. Aciu.

 58. Iškrito gijimo galvutė ☹kaip elgtis kad nepatektų maisto į implantą,įLietuvą gryžtu po 3dienų tik ,beto dar ir kraujuoja truputį ☹ką daryti?

  1. Lina, geriausia būtų jeigu nuvyktumėte pas vietinį odontologą ir gijimo galvutę jis prisuktų. Maisto patekimo neišvengsite, po kiekvieno valgymo praskalaukite. Jeigu dantis yra patogioej vietoje, galite pabandyti įsukti gijimo galvutę pati, bent laikinam periodui. Per keliatą dienų dantenos pradės trauktis ir gijimo galvutės uždėjimui bus reikalingas dantenų pjūvis.

 59. Implantai isukti, viskas sugije, antspaudai paimti, ryt des karuneles. Ar tai skausminga? Ar reikia leisti vaistus?

 60. Sveiki po kurio laiko turiu omeny kiek laiko reikia išlaukti iki implanto isukimo istraukus danti ( 5 as apacioje). Ar istraukus iskart ar reik uzsigydyt zaizda . Dekoju

 61. Turiu priekyje viršuje du implantus. Tarp jų yra tuščia. Ar yra prasmė tarp jų įsukti trečiąjį? Galima, tiesa, sujungti tilteliu dantukus, tipo trys viename. Bet ar nebūtų tvirčiau, jei kiekvienas dantis turės savo implantą?

  1. Arūnai, galimi abu atvejai. 3 dantų tilteliui laikyti užtenka ir 2 implantų. Kai kuriais atvejais kai siekiama maksimalios estetikos galima rekomenduoti po implantų kiekvienam dantukui ir protezuoti ant jų individualiai, tokiu atveju jie turės tarpdančius kaip ir natūralūs dantys.

 62. Laba diena,
  kaip reikėtų prieš maunant ant implanto dantuką ar implantas teisingai įstatytas, nes toks jausmas, kad jis kažkaip per daug į vidinę pusę įlindęs. Gal aš ir blogai suprantu, bet jis mano manymu bus truputį viduje. Ačiū

 63. Sveiki, 3 mėn kaip isuktas implantas, tačiau gydytojas nebepriima apžiūrai, visus tuos 3 mėn jaučiamas skausmas implanto vietoje, ar galima kreiptis kitur, kad užbaigtų darbą…? Kadangi nebežinau kur kreiptis, skausmas stiprus. Ačiū

 64. Ar galima ta pačia diena ištraukti 5 dantis ir įsukti inplantu apatinėje žandikaulį. Ar bus ta diena kai atliks procedūra nedarbingumas išduotas.

  1. Lena, Jeigu šalinamieji dantys nuturi infekcinių židinių ir jeigu yra pakankamas kaulo audinio kiekis, tuomet galima. Mes galime išduoti išrašą kas yra atlikti, tačiau oficialų nedarbingumą jums gali išduoti tik šeimos gydytoja.

 65. Sveiki,
  noriu paklausti jeigu man pirma įdedamas implantas, o tik po to imamasi šalinti giliai esančius protinius dantis ?
  Ar dėl to gali kilti kokių nors komplikacijų?

 66. Sveiki, isuko man štraumerio implantą, apačioje kairėje pusėje, gale. Sugijo gerai, bet po 4 metų implantas pradėjo klibėti, padarė nuotrauką, patirpes žandikaulo kaulas apie imlpantą Ką tokių atvejų dabar daryti. Ačiū.

 67. Laba diena , noriu paklausti: Prieš 15 metų įstatytas inplantas pradėjo klibti ir panašu kad iškris (priekinio danties) ar tikslinga jį pašalinus įsukti naują. Man 58 m ,gyvenu sveikai, sportuoju ?

  1. Sigitai, ar buvote pas odontologą ir jums patvirtino jog kliba būtent implantas? Gal būt tik karūnėlė ant implanto, nes implanto klibėjimą turėtų lydėti kažkokie simptomai: skausmas, diskomfortas, kraujuojančios skausmingos dantenos. Visgi jeigu kliba implantas, žinoma jį teks pašalionti. Kokie tolimesni veiksmai priklauso nuo bendros situacijos, kad pateikti rekomendacijas reikia matyti gyvai.

 68. Gerb. Daktare man prieš 8 metus sudėti vienoje apatinėje pusėje kruminiai 3 inplantai ir uždėtas tiltas… Pricementuotas. Paskutiniu metu man šis tiltas nesilaiko. Pricementuoja, panesioju 2 mėn ir vėl atsiklijuoja. Kur yra problema ir kaip galima išspręsti šią problemą. Ačiū

  1. Tekle, būna situacijų kuomet priežastį nustatyti yra sudėtinga. Tikrai negaliu atsakyti į jūsų klausimą nematant situacijos. Kaip dantų technikas galiu pasakyti jog būna ir odontologų nekompetencija, tačiau gali būti problema paciento pusėje, pvz esant bruksizmui.

 69. Sveiki.Buvo is ringtail 12 implantu, 6 virsui,6 apacioj.Padaryti cirkonio dantys.Po pusmecio pradejau jausti nemalonu pojuti vienoj pusej ,apacioj, ties implantu ka nors valgant, stipriau sukandus.Atrodo lyg butu amortizacija. Dantenos nepatine,spalvos nepakeite ir kai nekandu ,nieko nejauciu lyg viskas butu gerai.Kas tai galetu but? Aciu

 70. Sveiki! Sakykit prašau, ar išrovus dantį galima iš karto įsrėgti implantą, ar reikia leisti sugyti žaizdai? Nes žinau, kad taip yra daroma, o man išrovė pirmą ir antrą krūminį dantį ir sakė reikia laukti kol sugis. Kas lemia implantavimo eigą?

 71. Sveiki, priekinis dantis prieš daugiau kaip 10 m.buvo protezuotas naudojant įklotą. Bėda, kad pradėjo atsilaivinti karūnėlė, o šiemet iškrito karūnėlė su visu įklotu. Ar jau būtinas to danties implantavimas? Iki šiol dar pricementuodavo.

  1. Liuda, reikia naujai įvertitni tą likusią šaknį, jeigu jis vis dar pakankamai tvirta tarnauti, tuomet dedame naują įklotą ir naują karūnėlę. Jeigu šaknis toliau tarnauti nebegali, šaliname ją ir statome implantą.

 72. Sveiki, prieš savaitę viršutiniame žandikaulyje ant 2 implantų uždėta 3 dantų konsolė – 6,7,8 dantų vietoje. Dantys atrodo per dideli, remiasi ir į skruostą, ir liežuvį, jausmas lyg gyvenčiau su teniso kamuoliu burnoje. Ar tai tik pripratimo reikalas, ar dantys tiesiog per dideli? Daktaras apskritai atsisako bet ką daryt, nes turiu priprast.

  1. Greta, toks jausmas yra pas daugelį pacientų po protezavimo, kai ilgą laiką nebuvo dantų, burnos organai, liežuvis, skruostas, turi fizinę atminį ir dabar atsiradę dantys signalizuoja jog bunoje atsirado svetimkūnis. Tačiau per 3-4 savaites priprasite ir viskas bus gerai.

 73. Sveiki, mano pazystamai nuskilo 3dantys bevalgant kieta dalyka, pries 3 metus jai buvo sudeti implantai abieju zandikauliu karuneles.
  Ar tuos nuakilusius implantus imanoma sutvarkyt nekeiciant visos karuneles , gal galetumet pakomentuot gal kokie tvarkymo budai yra ?

  1. Pranai, karūnėle tikriausiai vadinate protezą ant implantų. Priklauso, iš ko pagamintas protezas. Jeigu tai akrininiai dantukai tikėtina jog galima juos pakeisti. Reikia pamatyti.

 74. Laba diena,
  Atsilaisvino implantuotas dantis, gydytoja pragręžė kanarėlę ir patempė varžtą. Po 2 savaičių vėl atsilaisvino.
  Kreipusis į gydytoja paaiškėjo, kad varžto patempti daugiau neina, o dantis sukinėjasi. Gydytoja puse lupų prasitarė, kad galbūt neteisingai įsuko varžtą (Kreivai) ir nebegali nei išsukti nei įsukti. Sakė užsakys naują varžtą tik klausimas ar įmanoma atstatyti implantuotos šaknies sriegį jeigu jį pažeidė kreivai įsukant varžtą.

  Ar galima atsisakyti tokių gydytojų paslaugų (prašant gražinti pinigus) ir kreiptis į Jūsų kliniką?

  Dėkoju už informaciją.

  1. Audriau, labai tikėtina jog sriegio problema tik varžte, o su implantu viskas tvarkoje. Jeigu pakeitus varžtą karūnėlė bus tvirta vadinasi viskas gerai. Abejojame, ar galite prašyti grąžinti pinigus, prieš implantavimą turėjote pasirašyti sutartį, reikia ją skaityti.

 75. Sveiki,
  Netaisiklyngas sukandimas, ir reikalingi 4 implantai.
  Du apacioje, po viena is abieju pusiu, ir du virsuje, vienoje puseje.
  Noriu suzinoti ar pirma implantai dedami ir tik poto kapos/breketai ar atvirksciai.
  Aciu Jums

  1. Jurgita, pirma atliekamas ortodontinis gydymas (tiesinimas), nes implantai kietai suauga su kaulu ir keisti savo vietos (slinktis) negali, taigi gali trukdyti jūsų dantų paslinkimui. Nebent jūsų gydytojas ortodontas numatė jog implantai netrukdys norimam tiesinimo rezultatui pasiekti.

 76. Laba diena. Pries 6 menesius vietoj kruminio danties man įsuko implantą. Norėčiau karūnėlę darytis Lietuvoje , bet planuoju grižima tik kita vasarą. Norėčiau sužinoti ar nieko neatsitiks mano implantui jei dar metus nebus uždėta karūnėlė? Nuoširdus ačiū už atsakymą.

  1. Rasa, jeigu implantas sėkmingai prigijo, protezavimą galite atidėti ir iki vasaros.

 77. Sveiki, man pries metus laiko istrauke 27 danti, jeigu dabar po metu laiko man isuks implanta,ar gali buti jog reikes priauginti kaula?

 78. Sveiki, ar buvo įstatytas priekinio (12danties) implantas šonu (30 laipsnių kampu), mat pirmą kart neprigijus gydytojas pamanė, kad trūko kaull dėl to implantas neprigijo, norėjau paklausti ar tai neturės ilgaamžiškumui implanto pasekmių?

 79. Sveiki,
  Norėčiau paklausti, prieš pora dienų nuo implanto man iškrito karūnėlė krūminio dančio, pas dantistą deja tik išėjo užsirašyti po 3 savaičių. Gan ilgas laiko tarpas, nerimauju, kad dantys neišsikraipytu iki kol bus galima apsilankyti pas dantistą. Ar galiu ramiai laukti, ar reiktų ieškoti kito dantisto, kuris galetu priimti anksčiau?
  Ačiū už atsakymą.

 80. Sveiki. Praėjus mėnesiui po implanto įsriegimo (viršuje krūminis, su kaulo priauginimu), prie gyjimo galvutės atsirado žaizdelė (opelė), gelsvos spalvos. Jau buvo dantenos visai sugijusios. Žaizdelė neskauda, nekraujuoja, dantenos nepatinusios, neparaudusios. Braukiant per dantenas ties žandikauliu – irgi neskauda. Barškinant į implanto galvutę – viskas gerai, neskauda. Nepraeina jau savaitę, skalavau keletą dienų su Eludril – žaizdelė nesikeitė. Dabar skalauju su medetkom/ramunėlėm. Kas galėtų būti? Per kiek laiko žaizdelė gali sugyti? Ar visgi skubiai apsilankyti pas gydytoją?

  1. Viktorija, būna jog pasišalina dalis kaulo augmentacinės nedžiagos ir tai visiškai normalu. Gal būt matote tai? Blogiau nebūtų jeigu apžiūrėtų jūsų gydytojas.

 81. Sveiki. Man implantas yra virsuje. Kaire puse 14 dantis. Jis buvo įsriegtas 2020m. Kovo menesi, bet praejus pusmečiui dantena toje vietoje buvo paraudusi, jautesi maudimas. Tada išsigydžiau uždegimą ir vėl pasikartojo 2021 vasarį toje pačioje vietoje. Ar tai susija su implantu?

  1. Agne, žinoma tai susiję su implantu bet netiesiogiai, greičiau tai kad ten nebuvo pakankamai gerai išvaloma ar nepatogu išvalyti, gal palanku kauptis ir užsilikti maistui, ko pasekoje uždegimai.

 82. Laba diena, po protezavimo ant 2 implantų (viršutiniame žandikaulyje priekinis dantis+tiltas+dantis) praėjus daugiau kaip pusei metų jaučiu skausmą, kaip kad aštrus kampas remtųsi į dantenas, smegenys nepatinę, gomurys patirpęs. Ar gali taip protezas „nesusigyventi” su dantenomis, ar kokia kita priežastis? Ačiū

  1. Danguole, turėtumėte apsilankyti pas protezavusį gydytoją. Reikia gyvai apžiūrėti. Gal būt patenka maistas/neprieinate išvalyti dėl ko kilo dantenų uždegimas. Kitas galimas atvejis problema su pačiu implantu. Tikėtina jog gydytojas pasidarys rentgeno nuotrauką implantui įvertinti. Manau bus rasta problema ir jos sprendimai.

 83. Laba diena,
  Ar reiktų dėti implantą vietoje ištraukto 48 danties.
  Ačiū.

  1. Elena,48tas yra protinis. Protiniai paprastai nėra protezuojami.

 84. Sveiki, prieš savaitę buvo įsriegtas implantas. Po procedūros praėjus keletui dienų šalia esantys dantys tapo labai jautrūs (liečiant, šaltam vandeniui). Iki implanto minėti dantys jautrūs nebuvo, yra tvarkingi, suplombuoti prieš maždaug mėnesį. Ar reikėtų nerimauti? Ar tai praeis?

  1. Asta, savaitė tai vis dar pooperacinis periodas ir nerimauti anksti. Praėjus 3 savaitėms po implantavimo, jei dar jausite šiuos simptomus, pasikonsultuokite su savo gydytoju.

 85. Laba diena,vakar ant implanto buvo uždėta karūnėlė ir protezas. Protezas sunkiai įsistatė,vis girdėjau kaip šnibždasi,kad tarpas per siauras,pavyko gal iš 10karto įstatyti. Bet jaučiu stiprų kitų dantų stūmimaą ,bebeikišu siūlo į tarpdančius. Ar taip turi būti?

  1. Kristina, paciantui labai dažnai atrodo jog dantukas įsidėjo perstandžiai ir spaudžia kitus, tačiau po kelių dienų to nejausite, po kelių savaičių tilps ir tarpdančių siūlas. Kuomet dantukas sunkiai telpa gydytojas šiek tiek jį pašlifuoja, greičiausia tai buvo daroma ir jūsų atveju.

 86. Gydytoja rekomenduoja rauti 36 dantį ir dėti implantą, nervai pašalinti, vienas kanalas netinkamai užgydytas, danties viršutinė dalis liko nedidelė, tik skruosto pusėje, tai kilo klausimas, nors suprantu, kad nepamačius sunku ką pakomentuoti, bet kokia nuomonė, ar verta gydyti kanalus ir protezuoti dantį, ar geriau rauti ir dėti implantą? man nurodė, kad finansiškai geriau rauti dantį ir dėti implantą, kadangi danties būklė nėra gera, bet pats nemačiau, tai būklės negaliu pakomentuoti. Ačiū už jūsų nuomonę.

  1. Juliau, kaip ir pats sakote, sunku komentuoti nematant. Mano patarimas, pasitikėti gydytoju pas kurį lankotės, jeigu nepasitikite, vadinasi pasirinkote ne tą gydytoją.

 87. laba.po paradontozes israuti visi dantys ir apatiniame zandikaulyje pries 5m isukti 3 mini implantai 3M.2kaireje puseje ir 1 desineje/ant ju dejosi isimamas protezas.dabar tas vienas isriektas judejo ir iskrito.liko tik du kaireje puseja.protezas nesilaiko,kaulas aptirpes.kokia tolesne gydymo eiga?protezaves gydytojas mini implantais palaikancius protezus neuzsijima.kur kreiptis? i kokia kaina orentuotis?

  1. Lione, su mini implantais nedirbame, tad jeigu planuojate testi su mini implantais, tuomet rekomenduoti nieko negalime. Jeigu planuojate pereiti prie normalių implantų teks viską pradėti iš naujo, pradedant nuo konsultacijos, kaulo būklės įsivertinimo.

 88. Prieš keturias dienas buvo įsukta viršuje implantad dešinėje pusėje 5 ir apa2ioje 36,37. Dar neišimti siūlai.

  Labai bijau valgyti, nes visur rašoma, kad negalima kramtyti, arba krantyti kita puse kur nėra implantų, bet mano atveju tiek vienoje pusėje tiek kitoje yra, su priekiniais negaliu nes sakandis blogas.

  Klausimas ką galiu valgyti? Ar galiu valgyti , kramtyti minkštą maistą ar tik tirštos konsistencijos?
  Tai pat labai bijau valytis dantis, kad ko nepažeisčiau, todėl valausi labai lėtai ir atsargiai, skalauju daug burną po kiekvienos košės. Bijau , kad nepamatysiu kokių likučių ant siūlų ar kur aplink implantus ir gali kas blogo atsitikti.

  1. Jolita, darote viską teisingai. Tiesiog stenkitės nepažeisti. Valgyti skystą maistą. Per 1-2 savaites viskas sugis ir grįšite prie standartinio gyvenimo.

 89. Sveiki, 25 dantukui teko protezuoti vainikėliu. Pasirinkau cirkonio vainikėlį, bet pastebėjau, kad dantukas visiškai nereguoja į neoninę šviesą, nors informacijoje minima, jog cirkonio keramika atrodo natūraliai ir reguoja į neoninį apšvietimą, gal galėtumėte paaiškinti kodėl ? Ačiū

  1. Vaida, tiesą sakant nežinau ir negaliu pasakyti kaip atrodo cirkonio ar kaip privalo atrodyti cirkonio dantis šviečiant neoninei šviesai.

   1. Sveiki, man buvo išrautas dantis, laikui bėgant dantys pasislinko ir tarpas stipriai sumažėjo, atsirado tarpeliai tarp kitų dantų. Dabar svarstau dėti implantą, bet ar įmanoma jį įstatyti, kai vieta labai sumažėjusi, ar reikės kažkokių kitų priemonių, kad atsirastų tinkamai vietos?

    1. Karolina, tai dažnai pasitaikanti problema. Reikia apžiūrėti gyvai ir panoraminę rentgeno nuotrauką. Jiegu vietos implantavimui nėra, reikia ortodontiniais metodais (breketai, kapos) atstatyti dantų pozicijas ir tuomet implantuoti.

 90. Sveiki, pas mane tokia situacija, kad prieš 3 mėnesius buvo įsriegtas implantas (su priaugintu kaulu), po mėnesio turėčiau vykti jo atvėrimui ir gijimo galvutės užsukimui, bet problema tame, kad pastojau ir už mėnesio jau bus prasidėjęs 2 trimestras. Ar saugu šią procedūrą daryti esant nėštumui? taip pat ar būna skausminga po jos? nes nuskausminamųjų vaistų taip pat negalėčiau naudoti. Kitas klausimas, ar galima ir nebus jokių pašalinių problemų, jei šią ir tolimesnes procedūras atidėti metams ar kiek daugiau laiko ? Dėkoju iš anksto.

  1. Vilija, gijimo galvutės uždėjimas nors ir maža bet visgi chirurginė procedūra ir nuskausminamieji yra reikalingi. Laisvai galite atidėti metams.

 91. Laba diena,
  Praeitų metų sausį man krūminį viršuje dantį išrovė ir iš karto implantavo, po savaitės -po siūlų išėmimo dėjo karūnėlę laikiną, po to supūliavo implanto gale dantetenos-gėraiau antibiotikus. Bet visą 1,5 mėn vis skaudėjo ir be nuskausminančių negalėdavau. Tuomet gyd. ištraukė implantą ir laukėme kol sugis. Pakartotinai įdėjo implantą rugsėjį Vėl daugiau kaip mėn, vis skaudėjo. Gyd. pakeitė galvutės dydį tai tas veržimas ir skausmas aprimo. Šiuo metu tas aštrus skausmas aprimo, bet jaučiu tarsi viduje kaulo, kur implantas tokį maudimą lyg niežėjimą ir dantenų niežėjimą. Nu dėl to lyg ir nekreipiau dėmesio , bet susidūriau su kt. problema pasidarius kepenų fermentų tyrimus-jie buvo labai išaugę ir gyd teiravosi ar nebuvo kokių uždegimų -operacijų. Aš visai buvau pamiršus apie šį implantą. Noriu paklausti ar gali atsiliepti implantas šiems tyrimams, gal visgi dar jis rodo, kad neprisiima organizmas jo. Ir ar bus sunkus implanto rovimas dabar.
  Pagarbiai,
  Rita

  1. Rita, implantavimas tai labai maža operacija, būtų sunku tikėti jog galėjo turėti įtakos kepenų tyrimamas. Jeigu praėjus 3 mėnesiams nuo implantavimo implantas yra prigijęs vadinasi organizmas jį priėmė, ir atmetimo reakcijų būti neturėtų.

 92. Labas vakaras,
  noriu sužinoti apie implanto įdėjimo galimybes po įvykusio infarkto. Po širdies infarkto jau praėjo trys metai. Dabar norėčiau įsidėti implantą, tačiau geriu kraują skystinančius vaistus (bayer aspiriną 81 mg.). Prieš kiek laiko reikia pasidaryti kraujo krešumo tyrimą? Ar nėra pavojinga man dėtis implantą?

  Pagarbiai,
  Laima

  1. Laima, pirmiausia turėtumėte kosultuotis su savo gyddytoju kardiologu ar galite nutraukti kraują skystinančių vaistų naudojimą kad implantacijos metu būtų užtikrintas krešumas.

 93. laba diena
  noreciau suzinoti ar per 3sav bunant lietuvoj galima susideti 2inplantus ir kokua mazdaug kaina butu ?ir po ju sugijimo man reik 3 dantys daryti ar galima juos daryt ne luetuvij ar reik grizt i lietuva ur konia kaina butu 2inplantai ir 3 dantys
  aciu

  1. Vaida, 2 implantų įsriegimui užtenka vieno vizito. Orientacinė kaina: Implantai Neodent 2x450eurų, cirkonio atramos 2x220eurų, cirkonio keramikos karūnėlės 3x300eurų. Jūsų pasirinkimas kur altikti protezavimą ant implantų. Rekomenduotina jog ten kur planuojate protezuoti, ta klinika dirbtų su tuo pačiu implantų gamintoju.

 94. nulūžo dalis implanto, ar yra galimybė jį suremontuoti, ar reikia dėti naują

  1. Julija, panašu jog maišote implantą su karūnėle. Dažnu atveju karūnėlė yra perdaroma. Taisymas gali kainuoti brangiau.

 95. Sveiki, norėčiau paklausti ar būtų galima nešioti breketus jei yra įdėti keli implantai?

  1. Gyte, turite suprasti jog implantai savo pozicijos jau nekeis. Todėl jeigu gydytojas ortodontas mato jog gali išspęsti problemą nekeičiant implantų pozicijos, o tik stumdant savus dantukus, tuomet galima. Kitu atveju nešiojimas netenka prasmės.

 96. Laba diena, prieš maždaug 6 m įsuko implanta, tačiau maždaug prieš mėnesį dantis pradėjo judėti. Ar galima jį per naujo pritvirtinti ar vėl per naują reiktų sukti kita geležį ir prie jo tvirtinti išlieta dantį?

  1. Alma, jeigu judėtų implantas turėtumėte jausti skausmą ar bent diskomfortą. Labai tikėtina jog atsilaisvino tik pati karūnėlė ant implanto. Gydytojas prisuks ar pricementuos.

 97. Labas vakaras. Norejau paklausti kas gali buti per beda, pries menesi mazdaug ysuko implanta, o dabar pradejo skaudeti , bet nera nei patine nei spalva pasikeitus , ir nera galimybes nueiti pas savo daktaro nes gyvenu uzsienyje. Tai gal koks uzdegimas? Ar gali buti kad atmete implanta?

  1. Ramūnai, panašu jog yra uždegimas. Būtų labai tikslinga apsilankyti pas savo gydytoją. O gal turite galimybę pasidaryti rentgeno nuotrauką ir nusiūsti savo gydytojui? Jeigu nesiimsite veikslų tikėtina jog implantas neprigis.

 98. Sveiki, pas mane buvo apačioje abejose pusėse uždėtos karūnėlės, tiksliau tilteliai. Dabar nuėmė tiltelius ir ištraukė krūminius dantis. Ar pakaktų vieno implanto vienoje pusėje, padarant vėl tiltelį, kuris būtų sujungiamas su jau nušlifuotu dantuku. Tai būtų tiltelis iš implanto 2 jungiamų ir nušlifuoto dantuko. Dėkui ir geros dienos.

 99. Noriu paklausti. Kokiais siūlais turi būti siuvamos dantenos po implantų operacijos? Ar galima siūti kietais nailoniniais (netirpstančiais ) siūlais… kurie 7 dienas drasko visą burnos ertmę? 🙁 ,jaučiuosi labai šlykščiai…negaliu net kalbėti, nors pačios susiūtos vitos man neskauda, bet tokie siūlai mane varo iš proto… Ir pas ką tik neklausiau, visi būna labai nustebę , nes jie tokį dalyką girdi pirmą kartą.

  1. Romai, greičiausia su šiais siūlais viskas gerai, nežinau ar šiais laikais dar kas galėtų naudoti netirpstančius siūlus. Tirpstantys siulai neištirpsta per 7 dienas, o paprastai per 2-3 savaites. Taip jie panašūs ir nailoninius. Burnos gleivinė yra labai jautri, ir natūralu jog galėjo sudirgti. Kuomet trukdo, visad galite kreiptis į gydytoją, kad apkirptų. Po 7 dienų reikalui esant su manikiūrinėmis žirklutėmis galite erzinančius galiukus apkirpti ir pats.

   1. Gerb. Valdai, laaaabai didelis ačiū už išsamų atsakymą.
    Jūs,gerb. Valdai, mane truputėli ne taip supratot… būtent tas ir yra, kad mano burnos žaizdos po implantų operacijos, BUVO SUSIŪTOS N-E-T-I-R-P-S-T-A-N-Č-I-A-I-S SIŪLAIS…Tai patvirtino mano odontologas, kuris atliko šią operaciją… 🙁
    man net pačiam keista…mintyse net pagalvojau…” ir ką tokio aš padariau šitam gydytojuj, kad jis mane taip žiauriai „nubaudė”??? Taip ir likau nesupratęs…dėl ko…už ką ir kodėl???

    1. Romanai, tirpstantys siūlai lygiai taip pat gali sudirginti gleivinę ir atverti žaizdeles. Taip kad tirpstantys/netirpstantys ne čia problema. Tiesiog jei jau praėjo daugiau nei savaitė, jie gali būti išimti ir visos problemos baigsis. Tirpstantyns neiškrenta per savaitę, reikia 2-3 savaičių, ir gan dažnai šalinami mechaniškai.

 100. Sveiki,kaip sprendziama problema kai sukandus virsutini ir apatini zandikaulius lieka labai mazai vietos normaliam danties dydziui istatyt?ar daromas maziukas dantis ar kazkaip platinama erdve tam danciui istatyt?dekui

 101. Sveiki, 23d.geguzes isuko implanta,i virsutini zandikauli,4 dantys,truputi pridejo dirbtinio kaulo ,kad tvirciau prigitu,3 dienas geriau antibiotika Azitromicina,liepe gerti nuo skausmo priesuzdegiminius pagal reikala,zandas buvo patines 3 dienas, siandien, t.y.27 d.praeje 4 paros po implantacijos pradejo skaudeti desna,skausmas duriancio pobudzio,skalauju eludriliu, apziurejau desna pamaciau dvejose vietose baltas papules,panasu i pulini ar herpesa,pas chirurga turiu vykti birzelio 6d.,siuliu isemimui,sakykit ar tureciau jau sunerimti ,kad cia kazkas negerai su implantu,ar tokia turi buti gyjimo eiga, suprantu ,kad mazai laiko ir zinau,kad sis antibiotikas veikia 5-7d,sakykit ar dar laukti kol pasibaigs antibiotiko veikimas ar jau kreiptis del inekcijos ir atmetimo.Aciu.

 102. Sveiki,turiu problema su virsutinias dviem priekiniais dantimis,tarpdantis dideja,buvo mazas o dabar kairei pusei lipa ant kito danties ,o desinei tarpas dideja is kitos puses,buvau pas odantologe sake tik gali tarpa sumazinti daauginus is sonu,abu dantys sveiki,ar galima juos protezavimo metu atstatyti ir sumazinti taip tarpa,apmovus keramika?

 103. Laba diena, prieš dvi savaites įsuko du implantus apatiniam zandykaulyje prieš paskutinius. Viskas vyko sklandžiai be nusiskundimų, ant ryto pajutau, kad dalis barzdos nutirpusi kaip nejautrus butu, pasiskambinau paklausiau ar tai normalu, liepė atvykti, man parodė 3D nuotrauka, kaip ir nepaliesti pagrindiniai nervų kanalai, bet kažkoks lyg ir visiskai atskiras kaip ir nutrauktas sriegiant implanta, išrašė b 6 grupės vitaminus, aš juos geriu, bet jokio pagerejimo nesijaučia, klausimas ir būtų toks, ar man ir liks nejautri dalis barzdos, o gal kažko būtų galima tikėtis? ar ta problema pataisoma? Ačiū iskart už atsakyma🙏

 104. Sveiki, priekinį implantą viršutinėjame žandikaulyje turiu jau 2metus, ir aš pajaučiau kad jis stovi nestabiliai, jis klebet nekleba, bet kai ji siektiek paspaudi į vidų jis kartais vos sutarška, o tada jaučiu sukandęs dantis kad truputi paėjo į vidų, nes po implantuoto viršutinio danties apatiniu dančiu jaučiu kad i ji stipriai remiasi. O po kiek laiko vėl atsistato į savo vietą… Kas tai galėtų būti?

 105. Sveiki, prieš šešis metus implantuoti du krūminiai viršuje, su kaulo priauginimu, jau metus yra uždegimo požymių, maudimas, paspaudus būna nemalonaus kvapo išskyrų, bet ne pūliai, einu į kliniką, sako, renngene kaulo patirpimas labai nedidelis, atseit uždegimo nesimato, praplauna ir paleidžia, sako viskas gerai, bet nepraeinair neatrodo, kad taip gerai. Dantų klinika labai gera, viena geriausių Vilniuje, bet nerimauju, ir bendra savijauta prastoka, patarkite ką daryti, prašau.

 106. Laba diena. Prieš 3men.isuko į viršutinį žandikaulį 2implantus su kaulo priauginimu. O dabar iš dantenu lenda granulės. Kas galėtų būti?

 107. Laba diena, buvo atlikta kaulo priauginimo operacija, nes nepakako kaulo įsukti 2 implantams. Gydytojas sakė laukti kol kaulas priaugs mažiausiai 6 mėn. Ar po kaulo priauginimo galima planuoti nėštumą ir po metų įsukti implantus? Ar galimi būdai įdėti laikinus dantukus prie priauginto kaulo? Ar maitinančiai mamai galima įsukti implantus? Dėkoju iš anksto už atsakymą!

 108. sveiki ,,, pries para ystate implanta straumman y apatiny zandikauly per vidury prieky ,,, ir jis man po paros laiko iskrito nakty kas tai per beda ar gydytojos brokas ar cia nieko tokio , ar galima visatai istaisyt ar kreiptis pas kitus odontologus ar cia yprasta ,, dekui uz atsakyma ,,,

  1. Mindaugai, implantas i6kristi per parą negalėjo, greičiausia tik atsisuko gijimo galvutė nuo implanto. Užsuks ir tiek bėdos.

 109. Laba diena,

  Zadu implantuotis virsutiniame zandikaulyje danti. Paklausus gydytojo koki implanta rinktis ar Stauman sr Zimer atsakymas buvo,kad abu geri ir Strauman yra tik vardas. O koki patartumete Jus? Kuo jie skiriasi?

  1. Aurelija, taip visi Lietuvoje legaliai naudojami implantai yra sertifikuoti Europos Sąjungoje, tai reiškia kad atitinka visus kokybės standartus ir atlieka tą pačiau funkciją. Visada rekomenduoju rinktis ne implantus, gydytoją. O gydytojas parekomenduos tai kas jūsų atveju yra tinkamiausia. Eikite pas tą gydytoją kuriuo galėtumėte visiškai pasitikėti.

 110. Laba diena, man prieš mėnesį buvo įdėti MegaGen AnyRidge implantai, ties viršutinio žandikaulio 25 ir 27 dantimis, gijimo galvutes neužsuktos,sinuso pakėlimo operacijos nebuvo,ties 25 dantimi kaulo tankis buvo geras ties 27 šiek tiek minkštesnis pooperacinis laikotarpis praėjo gerai, be komplikacijų. Prieš operaciją galima sakyti gana intensyviai sportavau bėgiojau ir dariau tempimo pratimus 1-1,5 val. į dieną . Kaip ir rekomendavo gydytojas 2 savaites po operacijos nesportavau, paskui pradėjau po truputi sportuoti, kartais ypač po pratimų jaučiu kad šiek tiek tempimą viršutiniame žandikaulyje visai nežymiai, ar čia normalu, ar galiu toliau sportuoti, visur rašo tik pirmą savaitę reikia vengti didesnio fizinio krūvio , kaip yra iš tikro, pas gydytoją apsilankyti negaliu, nes šiuo metu esu išvykusi dirbti.

  1. Asta, jeigu sportai nėra kažkuo įpatingai intensyvūs ar alinantys tai 2 savaitės yra pakankamas laikas pooperacinam periodui. Tikėtina jog tai ne dėl sportų. Jeigu simptomai nedings ir juolabiau jeigu stiprės apsilankykite apžiūrai pas savo gydytoją.

 111. Laba diena. Turiu paradantozę. Apatinėje dešinėje pusėje noriu implantuoti krūminį dantį. Noriu paklausti kokį implantą patartumėt dėti ankylos ar strauman.

  1. Daiva, tiek Straumann tiek Anlykos aukštos klasės implantai. Rinkitės ne implantus o implantologą, nuo to ir priklausys sėkmė.

 112. Ačiū, užvakar pagaliau pavyko patekti pas vieną gydytoją, padarė keletą rentgeno nuotraukų, šalia esantis dantis niekuo dėtas, paaiškėjo, kad tai ne pūlinys, o „išeina” kaulo (kuris buvo priaugintas sriegiant implantą), grūdeliai. Skeveldros sukėlė uždegimą. Jas gydytoja išrankiojo, žaizdą išvalė, reikia laukti savo gydytojo. Lauksiu dar savaitę, tik tiek, kad vėl lenda pro dantenas tos skeveldrėlės, kliūna, jautru, kraujuoja. Ar įmanoma atstatyti, ar tas kaulas gali taip ir ištrupėti? Gali tekti šalinti implantą? O kas daroma tuomet, jei implantas išjuda ir jį tenka išimti? Jei kaulas per du metus neprigijo ir „išeina” pro dantenas, tai reiškia, daugiau priauginimo negalima daryti? Dantis prižiūriu, valau su siūlu ir tarpdančių valymo sistema, higieną dariau spalio mėnesį, nerūkau, nesergu kitomis ligomis.

  1. Ugne, viena nesėkmė dar negalutinis nuosprendis. Pradžiai turi užgyti šis uždegimas. Tuomet vertinti naujai situaciją ir bandyti dar kartą.

 113. Ačiū, gydytojau, bandysiu nuvykti pas kitą odontologą, kol maniškis išvykęs. Ne taip paprasta dabar surasti kitą laisvą gydytoją. Labiausiai neramu ar gali tekti šalinti implantą (ar net abu), jei pūlinys yra dėl to kito (16-o) danties? Gal Jūsų praktikoje yra buvę kažkas panašaus? Gal užtektų tik pašalinti to danties likutį ir paskirti gydymą antibiotikais, neliečiant implantų? Ačiū.

  1. Ugne, rentgeno nuotrauka parodys ar infekcinis židinys turi ką bendro su implantais. Jei ne dantukas bus tiesiog pašalintas.

 114. Sveiki, prieš 2 metus vienas šalia kito man buvo įsriegti 2 MegaGen implantai į viršutinį žandikaulį (už iltinio danties). Viskas buvo gerai ir sėkmingai. Šalia šių implantų yra dar vienas dantis, kuriam buvo taikomas ilgalaikis sudėtingas endodontinis gydymas. Deja, kanalų iki galo „praeiti” nepavyko, jie sklerozavę. Dantis buvo užplombuotas. 2018m. spalio mėn. pajutau, kad tas dantis turi aštrų kraštą, kliūna. Kreipiausi į savo odontologą. Jis pasakė, kad įskilo plomba, ji sudaro apie 70% danties, tad reikėtų protezuoti dantį, bet jokios garantijos, kad protezavimas padės, negali duoti. Sutarėme, kad po mėnesio (nes gydytojas turėjo išvykti) tiesiog pakeis tą įskilusią plombą, o po keleto mėnesių, vasarą, protezuos (nes tuo metu dar neturėjau reikiamos sumos pinigų). Tačiau jau po savaitės plomba skilo dar giliau ir ėmė labai draskyti liežuvį. Gydytojas buvo išvykęs, tad kreipiausi į kitą kliniką. Ten man pašalino skilusią plombą ir dalį danties. Pasakė, kad vietoje protezavimo geriau būtų danties likutį šalinti ir dėti implantą (patikimiau). Patarė palaukti su danties likučio šalinimu iki vasaros, kai jau turėsiu sukaupus pinigų, nes pašalinus danties šaknį ir laukiant iki vasaros, aptirps kaulas ir reikės jo priauginimo. Sutikau palaukti ir nusprendžiau vasarą vėl kreiptis į savo grįžusį gydytoją. Tačiau užvakar man ėmė mausti viršutinį žandikaulį ir vakar virš vieno iš implantų (to, kur arčiau danties likučio) susiformavo patinimas/guzelis. Šiandien maudžia žymiai stipriau, o tame patinime susiformavo balta viršūnė (jos šone dar ir žaizdelė, kuri galėjo atsirasti valant dantis ar valgant). Ar gali būti, kad supūliavo aplink implantą? O gal tai dėl likusio danties? Bet ar gali pūlinukas (jeigu tai uždegimas) apimti implantą, o ne danties likutį? Mano gydytojas išvykęs, prieš akis savaitgalis, maudimas vis stiprėja, nežinau ką daryti…

  1. Ugne, reiktų pasidaryti rentgeno nuotrauką ir pažiūrėti, tačiau labai tikėtina jog problema tame dantuke, o ne implante.

 115. Sveiki.
  Vakar prisuko pati dantuka. (46) Šiandien vis dar toks pat jausmas, kaip vakar, kad jam maža vietos. Kiti 2 dantys link centro irgi nekomfortiskai jaučiasi. Ar ilgai toks jausmas bus?

 116. pradejo klibeti implantuotas dantis, odontologijos klinikoj padare rentgeno nuotrauka – skiles implantas. Niekaip nesuprantu kaip 10m stabiliai buves burnoj, gerai priauges implantas galejo skilti? Noreciau suzinoti, jei turiu garantija implantui ar man priklauso ir nemokamas jo idejimas ir protezavimas is naujo, nes kaip suprantu tai ne mano beda ar kalte, o nekokybiskas implantas? Gal zinote, kokios galetu buti implanto skilimo priezastys? Buciau abai dekinga uz jusu nuomone.

  1. Sveiki, nuluzo strauman implantas islaikes 3 metus,,ka daryti, ar garantiniu laikotarpiu taikomas nemokamas implanto keitimas, o kaip su protezavimu…kas atsako uz nesekmes, ar odontologas turi prisiimti atsakomybe uz implanto luzi, juk man teks kenteti skausma, diskomforta…o moraline zala kas kompensuos???

 117. Sveiki, šiandieną įsuko 2 implantus. Gyvenu Švedijoje. Čia daktarai yra labai prieš antibijotikus. Tai nepaskyrė jokių antibijotikų tik nuo skausmo. LIETUVOJE dejaus ir 2 implantus antibijotikus būtinai liepė gerti, kad nebūtų infekcijos. Tai nežinau dabar bijau kad nebūtų komplikacojų… Gal visgi nusipirkti?

  1. Egle, antibiotikai skiriami tikrai ne visada. Jeigu implantavimo metu buvo užtikrinta sterili aplinka ir situacija nebuvo komplikuota, jie nėra reikalingi.

 118. Sveiki, esu 23m. ir vis dar turiu 6 pieninius neiškritusius dantis, taip pat neturių visų 5-tų dantų (jie tiesiog neišdygo). Nuėjus pas ortodontą man pasakė kad reiks dėti breketus, atstatyti sąkandį ir atstatyti dantis į jų pzicijas (nes pas mane dantys susistūmę į kairę apačioje). Taip pat pridūrė kad reikės ir dėti implantus vietoje pieninių. Bet norėjau paklausti ar galima būtų nedėti breketų ir pasilikti tik ties implantais ateityje iškritus pieniniams? Ar būtų pasėkmių jei nebūtų dedami breketai esant didesniems tarpams tarp dantų nei jie turėtų būti?

 119. Laba diena. Turiu šiokį tokį įtarimą dėl odontologo teikiamų paslaugų dėl vainikėlio uždėjimo. Norėjau sużinoti Jūsų nuomonę. Mėginant uždėti vainikėlį ant jam paruoštos vietos jis buvo per aukštai, kelis kart nuiminėjo nuo pagrindo jog būtų galima prižeminti. 46 dantis, bet 3 kartu pradėjo prišlifuoti ir mano visiškai sveiką 16 dantį, ar tai normalu? Ar negali prižeminti pačio pagrindo kiek trūksta? Plius tai, kad kartojau jog man jis vis per aukštai. Įtikinėjo jog sukandimas jau geras, bet laikinai priklijuos vainikėlį pasibandyt kelioms dienom. Sukandimas mano manymu nėra geras. Nes jaučiu pakilimą ir neina nrml valgyti, lyg kliūtų man už jo. Ačiū iš karto už Jūsų kompetetingą informaciją, nes nežinau ką daryti. Sumokėti dideli pinigai ir darbas neatliekamas tinkamai.

  1. Dariau, sunku objektyviai įvertitni situaciją jos nematant. Dažnu atveju naujai įdėtas dantukas pacientui yra neįprastas ir dažnu atveju atrodo jog jis yra per aukštai. Ir per 1-2 savaites priprantama. Yra priemonės sukandimo lygį patikrinti, sunku vertitni, bet manau jūsų gydytojas tai padarė, sakydamas jog aukštis geras. Kuomet dantukas par aukštas labai labai nedaug, pašlifavimas galimas. Žinoma galimos ir dantų techniko klaidos, kuomet dantukas ženkliai per aukštas, tuomet dantukas perdaromas.

 120. Praejo 5 dienos po apatinio zandikaulio 2 -ju dantu implantacijos Dar jauciu aptirpusia dali lupos ir dali smakro skausmo nera Ar cia viskas gerai?

  1. Nijole, 5 dienos tai pooperacinis periodas, simptomai galimi. Jeigu aptirpimas nemažėja, gali būti jog buvo paliestas nervas. Apsilankykite pas savo gydytoją jam situacija bus aiškesnė, gal pasidarysite pakartotiną rentgeno nuotrauką.

 121. Ačiū už atsakymą. Noriu tik patikslinti, kad ortodontas turėjo omenyje nuolatinius implantus, kuriuos panaudotų kaip atramą. Dėl to aš ir nerimauju-ar nuolatinis implantas atlaikytų tą atramos funkciją, ar ortodontinis gydymas jo neisjudintų ar kitaip jam nepakenktų?

  1. Jolita, jeigu bus duodama laiko šiems impantams prigyti iki jie bus naudojami kaip atrama, tai manau viskas tvarkoje, laikys.

 122. Laba diena, rengiuosi ortodintiniam gydymui, tačiau apatiniame zandikaulyje yra pašalinti 47,46,36 dantys, bus pašalintas ir 37. Ortodontas rekomenduoja sriegti implantus, nes nėra atramos, tačiau implantologas suabejojo, ar implantai, kurie nėra palankūs, „atlaikys” atramos funkciją. Prašau Jūsų nuomonės šiuo klausimu. Ačiū

  1. Jolita, nežinau ar teisingai suprantu situaciją. Paprastai ortorondiniams tikslams dedamas laikinas (mini) implantas, kuris po ortodontinio gydymo pašalinams ir tik tuomet dedami nuolatiniai impantai kramtymo funkcijai. Kai kuriais atvejais galima ortodontijai išnaudoti ir nuolatinius implantus. Taigi nežinau apie kokį atvejį kalbėjo implantologas ir ortodontas.

 123. Ka daryti , pries pusmeti isriegtas strauman implantas . Neseniai pradejo nezymiai klibeti … Esu ne Lietuvoje . Jis atsipalaidavo ar kame problema ?

  1. Virginija, jeigu nejaučiate skausmo ar diskomforto, labai tikėtina jog kliba ne pats implantas o tik karūnėlė ant impanto. Tokiu atveju karūnėlę reikia naujai priveržti ar pricementuoti. Jeigu visgi įtariate implantą, ten kur gyvenate galite pasidaryti panoraminę rentgeno nuotruaką, nusiūsti ją savo gydytojui ir viskas bus aišku.

 124. Po dviejų dantų implantacijos viršutiniame žandikaulyje ir siuso pakelimo bei kaulo priauginimo operacijos praejo savaitė ir viena diena. Dar jaučiu žandikaulio aptirpimą. Ar taip ir turi būti?

  1. Elze, savaitė po sinuso pakėlimo vis dar pooperacinis periodas ir dar anksti nerimauti.

 125. Laba diena, apatiniame žandikaulyje reikia 4 implantų. Du konsultavę gydytojai iš panoraminės nuotraukos nustatė, jog mano nervas aukštai. Patyręs implantologas imtųsi implantuoti, tačiau man labai neramu – ar nekliudys nervo, ar rizika labai didelė? Ar sukant trumpesnius implantus, ypač priekiniams dantims, jie bus tvirti? Ačiū

  1. Dalia, visose medicinos srityse egzistuoja vienokios ar kitokios rizikos. Tiesiog pasirinkite kompetetingą gydytoją kuriuo galėtumėte pasitikėti ir vykdykite visas jo rekomendacijas.

 126. Laba diena, vakar man ant danties implanto uždėjo protezą, tačiau jis spaudžia aplinkinius dantis. Ar šis diskomfortas turėtų praeiti? ar visgi nėra normalu, jog jaučiamas aplinkinių dantų spaudimas?

  1. Violeta, danties protezas paprastai dedamas gana standžiai tarp dantų. Tačiau tam yra ribos, negaliu atsakyti jūsų kaip yra jūsų atveju. Paprastai pacientai nedidelį diskomfortą/spaudimą į gretimus dantis gali jausti kelias dienas. Jeigu manote tai kad yra perdaug ar tesiasi ilgai, kreipkitės ir protezavusį odontologą.

 127. Danutė, tam, kad pateikti rekomendaciją reiktų pamatyti bent panoraminę rentgeno nuotrauką, dar geriau su gyva apžiūra. Reikia įvertinti visų likusių dantų būklę, jeigu jiems būtų prognozuojama tarnauti tik keliatą metų, tai tokiu atveju būtų tikslinga juo šalinti, tuomet implantuoti ir protezuoti visą žandikaulį.

 128. Laba diena, viršutiniame žandikaulyje turiu 13, 15, 23, 24 dantis. 15 ir 23- vainikėliai ant kaiščių, 13 ir 24 tvarkytos šaknys, paliekant vietos kaiščiams, tačiau yra įtarimas, kad 13 danties šaknis turi mikroiskilimą. Man reikėtų sinusų pakėlimo operacijos. Norėčiau sužinoti Jūsų nuomonę: ar protezuoti, išsaugant likusius dantis, ar juos traukti ir dėti plokštelę ant implantų? Man 56 metai. Ačiū.

 129. Pries 5 dienas buvo atlikta dvieju virsutiniu dantu inplantacija su kaulo priauginimu ir sinuso pakelimu. Taip pat vieno danties apatiniame zandikaulyje. Zandas vis dar yra istines, melyne ir dar vis tebejauciu skausma. geriu nuskausminamuosius. Ar tai yra normalu?
  Po operacijos nepraejus nei pusei valandos jauciau stipru , gelianti skausma, kuri pavyko numalsinti tik dviejomis tabletemis ibumetino 400, ir gana stipriai kraujavo, zandas istino. Kadangi operacija atlikta ryte, i darbo pabaiga dar karta pasirodziau gydytojui, jis liepe deti salti ir gerti nuskausminamuosiu ir antibijotikus, kuriuos pradejau gerti pries operacija. Gydytojas pasake, kad bloga savijauta ir kraujavima galejo isprovokuoti karstas oras.

 130. Koks cirkonio danties ant implanto ilgaamziskumas? Kiek galiu tiketis metu kad jis tarnaus?

 131. Sveiki. Atsirado tarpas tarp dantenos ir dvieju implantuotu dantu sunungimo. Protezuota sm balandi. Kodel? Juk taip greit kaulas nutirpti negalejo. Kitoj vietoj po imlantuotu dantim lenda ne tik dantu siulas bet ir turbut vilnonis siulas listu. Protezuota taip pat sm balandi, kaulas nutirpti vargu ar galejo? Skausmo, tinimo nera

 132. Sveiki,man pris 2d,implantavo dantuka,dabar jauciu spaudima ir stumima i salia esanti danty,ar galejo implantuotas dantis buti pagamintas per didelis ,nes kai suko ,labai skaudejo.Aciu.

 133. sveiki.ar tuo metu kada israuna dantis 2
  implantu belaukiant
  ar duoda pakaitinius🤔🤔

 134. Šeimoje planuojame rudenį nėštumą ir taip nutiko, kad teko išrauti viršutinį krūminį dantį, ir dabar reiks implanto. Kokia galima pertrauka tarp pirmo ir antro implantacijos etapo, t.y. ar labai kliudytų, jei tarp pirmo ir antro etapo įsiterptų nėštumas? Ar labai sunyksta kaulas per metus? Labai ačiū, jei sulauksiu atsakymo, nes tikrai aktualu – man jau bus 40 metų.

  1. Jolita, neaišku ką vadinate piruoju ir antruoju etapais. Jeigu pirmasis etapas yra implanto įdėjimas (kartu su gijimo galvutės uždėjimu) ir jį atliksite dar iki nėštumo tai antrąjį etapą – protezavimą galėsite atlikti nėštumo metu nes nebus naudojami jokie vaistai ar nuskausminamieji.

 135. Sveiki,
  Kovo mėnesį buvo atlikta implantacija su kaulo priauginimu apatiniame žandikaulyje.Išėmus siūles, gijimo laikotarpiu, iškrito (metalinis mažas kaištis), paskui dantenų viršutinėje pusėje išdygo žirnio dydžio neskausminga atauga?Ačiū iš anksto už atsakymą.

  1. Jone, reiktų matyti gyvai kas ir kaip, rekomenduotina apsilankyti pas implantavusį gydytoją.

 136. Sveiki, domina konsultacija. Buvo atlikta implantacija viršutiniame žandikaulyje 1 danties. Pooperacinis gyjimas buvo sklandus, uždegimų nebuvo, dantenos sveikos. Tačiau po 2 mėn. implantas klibėjo ir gydytojas jį išėmė. Viso gyjimo laikotarpio metu ypatingai peižiūrėjau dantukus. Kokios galimos priežastys, kad teko išimti ir po kiek laiko galima implantą dėt iš naujo. Klausiu todėl, kad mano gydytojas, man pasiūlė implantuot naujai jau po 3 d.
  Ačiū

  1. Skaiste, tam kad atsistatytų kaulo defektas kurį palieka pašalintas implantas yra reikalingas apie 3 mėnesių laiko tarpas. Po šio periodo pakartotinas implantavimas yra saugiausias.

 137. Sveiki. Noreciau pradeti priekiniu dantu 22 ir 21 implantavima, beda ta ,kad dirbu uzsienyje ir gryztu kas 3menesius atostogu 2-3savaitems, noreciau paklausti ar imanoma kazkuo laikinai pakeisti istrauktas priekiniu dantu saknis kol sugis kaulas implantams? 22 danties saknis likusi, bet isgriuvio 2005m su stiftu satytas dantis, tad nemanau, kad saknis bus tinkama pakartoti toki pat danties atstatymo buda, o 21 dantis tebera, bet jis buvo atstatytas pries 4metus berods naudojant stiklo pluosto kaisti, tad manau jog butu ilgaamziskiau pritaikyti dantu implantavima. Aciu uz atsakyma.

  1. Domantai, nuolat turime pacientų gyvenančių užsienyje, procedūros yra etapinės, dantys suprotezuojami per kelis atvykimus į Lietuvą. Laikinam periodui gali būti pagaminta laikina išimama dantų plokštelė.

 138. Laba diena,
  Man 29m. Tik dabar pradėjus klibėti pieninam dančiui (viršuje, kairėje pusėje, lyg ir 15ukui arba kitaip 5ukui) jį išrovėme. Pasidarius nuotrauką, paaiškėjo, kad dar reikės ir operacijos, nes kaulas yra ištirpęs. Tad, dvigubi skausmai ir dvigubi pinigai. Kad toje vietoje neturiu dančio nelabai ir trukdo šypsantis. Dabar klausimas ar statytis implantą? Kokios koplikacijos ar nepatogumai gali iškilti jei nesistayčiau implanto ir operacijos? Ar gali kaulas ir toliau tirpti ir taip pakenkti kitiems dantims? Ar danties nebuvimas gali paslinkti kitus dantis? Ar gali atsirasti kažkoks sindromas (nepamenu jo pavadinimo) jei toje vietoje nebus danties?
  Labai ačiū už atsakymą.

 139. Sveiki turiu toki klausima ar normalu uzdeti ant implanto circonio karunele bet matosi implantas is vidaus.Is kitos puses nera karunele prisispaudus iki dantenos ar cia normalu ar cia reiktu perdaryt karunele.Pats varztas inplantas isuktas budo daugiau i vidine puse tai nestovejo tiesiai.Dekui

  1. Minde, ar tikrai matosi implantas? Jeigu taip tai nera normalu implantą turėtų dentgi dantenos.

 140. Sveiki,praėjo 11dienų po 2 implantų įsriegimo vietoje 6-7 krūnimių dantų (be priauginimo) Straumann trumpesnius implantus. Gydytojo rekomendacijos skalauti dantis paskirtu skalavimo skysčiu ir valyti išilgai operuota vieta,nes iš karto buvo įsuktos gyjimo galvutės. Jaučiu tvinksėjimą ar tai normalu? Be to kai susinervinu,mėgstu sukast dantis ,gal tai įtakoja? Gal pagalvoti apie dantų apsaugas? Kramtyti leido sveikaja pusė,nieko labai kietai nevalgau.

 141. Laba diena,
  man prieš dvi dienas įsuko implantą. Dar šiandien nutirpusi viena pusė lūpos ir smakras.Ar tai normalu? Ačiū.

  1. Daiva, tai nėra visiškai normalu. Viskas gerai jeigu implantavęs gydytojas tai žino. Jeigu nežino apie tai turėtumėte informuoti implantavusį gydytoją. Gali būti paliestas nervas, tai atsistato, bet reikalingas laikas.

 142. Sveiki sakykite nieko nenutikss implantam ir zmogui,jei yra įstatyti varžtai,bet nėra dantukų,ar per kokį porą metų nenutiks nieko jiems jei nedėti dantų? Aciu

  1. Aleksandrai, maksimalaus termino per kurį privalote atlikti protezavimą ant implantų nėra. Pora metų manau terminas galimas, tačiau 10 metų laukti nereikėtų.

 143. Sveiki,balandzio 23 isuko 3 implantus virsutiniame zandikaulyje…11,12 ir 14….11 ir 12 lyg ir nieko nejauciu,bet 14 jauciu pulsuojanti skausma kartais gomuryje ir siek ties iskile… nezymiai patinusi veido puse…nelabai zinau ka daryti…implantai sukti Lietuvoje,o as siuo metu Anglijoje..gal padetu dar antras kursas antibiotiku?Nes kiek suprantu jau po tiek laiko netureciau nieko jausti..Aciu

  1. Aušra, praėjo tik 2 savaitės, tai vis dar pooperacinis periodas, jeigu buvo keltas sinusas, tai jausti simptomus yra normalu. Nors ir gyvenate Anglijoje, galite susisiekti telefonu su gydytoju, jis situaciją žinos geriau, rekomendacijas gausite tikslesnes.

 144. Laba diena, vasari istrauke danti ir reikes istatyti implanta. Siule ideti Straumman firmos implanta, o kitoj klinikoj Megagen, neapsisprendziu koki deti. Gal galit patarti?

  1. Agne, rekomenduoju pasirinkimą atlikti pagal gydytoją ir jo patirtį. Na jeigu skaitote jog gydytojai lygiaverčiai, tai gal būt visgi Straumann.

 145. Sveiki kovo 18 buvo įsukti 4 implantai su sinuso pakėlimu, viskas gyja kaip ir gerai bet po sporto ar fizinio aktyvumo jaučiu nežymu tvinkčiojima ar tai normalu?

  1. Renata, 4 implantai + sinuso pakėlimas, nemaža intervencija. Pirmas savaites po procedūrų turėjo gydytojas rekomenduoti nesportuoti ar bent ženkliai mažinti kruvius. 1,5 mėnesio taip pat nėra labai ilgas laiko tarpas po procedūrų ir su krūviais persistengti nereiktų. Nežinau apie kokius sporto krūvius kalbate. Prigijimo procesas vis dar vyksta. Gal būt tai nieko bloga, bet visgi rekomenduočiau apsilankyti pas gydytoją apžiūrai.

   1. Prie sporto grįžau tik šią savaitę fizinis krūvis nėra didelis,apsilankymą kontroliniai nuotraukai turiu 05,24,o ar gali būti implantų atmetimas užgijus dantenei siūlai ištraukti,patinimo nėra bet nežymus tvinkčiojimas po sporto ir kietesnio maisto.
    p.s su ta puse nevalgau bet maistas kartais papuola,gyvenu ne LT dėl to pas savo daktarą kada noriu apsilankyti negaliu

    1. Renata, labiau įtarčiau problemą su sinusu. Kai pasidarysite nuotrauką nusiuskite savo gydytojui, bus aiškiau.

 146. Sveiki,

  Klausimas toks ar saugus vienmomentinis implantavimas. Planuoja rauti virsutini priekini danti ir po rovimo is karto isriegti implanta. Laukiu atsakymo aciu.

  1. Rima, vienmomentinis implantavimas daromas gana dažnai. Saugumo tikslui gydytojas įsivertina situaciją, jeigu yra numatoma jog implantavimą pavyks atlikti steriliai ir implantavimui yra pakankamas kiekis kaulo audinio, tuomet viskas tvarkoje.

 147. Sveiki. Kiek daugmaž kainuotų keturių dantų implantai? Jeigi nebūtų reikalingos papildomos priemonės, t.y., žandikaulio kaulo atsatymo operacija ar pan…

  1. Nepaminėjote kas bus daroma ant tų 4 implantų, ar domina tik pačių implantų kaina? Implantai 4x410eurų su įdėjimu. Jeigu tai pavieniai dantys tuomet protezavimas ant jų su cirkonio keramika: cirkonio atramos 4x220eurų + cirkonio karūnėlės 4x300eurų.

 148. Laba diena. Man įstatė implantus aptiniame žandikaulyje 5 ir 6 dantims. Implantų gijimo galvutės liečiasi viena su kita. Ar gali implantai būti taip arti vienas kito? Ačiū

  1. Rimai, gali. Implantai nesileičia, nes gijimo galvutės gerokai platesnės nei implantai.

 149. Koks variantas patikimesnis-vietoje išrauto danties iškart jo vietoje įgręžti implantą kaip dabar yra kai kur daroma, ar konservatyvus metodas-laukti keletą mėnesių kol sugis žaizda ir tik po to implantuoti? Koks galimas biudžeto skirtumas?Ačiū.

  1. Antanai, jeigu šalinamas dantis neturi infekcijos ir yra pakankamai kaulo audinio, tuomet galima sakyti jog sėkmės rodiklis yra labai panašus. Jeigu šalinamas dantis turi infekciją, tai rizika didėja. Žinoma antibiotikai šią riziką ženkliai sumažina. Biudžetas yra tas pats, tiesiog laiko skirtumas apie 3 mėnesiai pacientui iki galutinio rezultato.

   1. Ačiū už operatyvų ir tikslų atsakymą.Pagal mano paviršutinišką supratimą niekas sveiko danties nerauja, tad bent jau viršutinė dančio dalis tikrai būna supuvusi, o mano atveju odontologai sako, kad „iš dančio liko košė”…-ar tai jau infekcija ? Tikriausiai jeigu infekcija yra šaknies, tada rizika jau yra per didelė.Kaulo audinio kiekį manau rodo rengteno nuotrauka.Gal žinote, kokia yra statistika tokio būdo be komplikacijų? Kažkur tai neseniai skaičiau, kad kažkokioje odontologų europinėje ar pasaulinėje konferencijoje nuskambėjo, kad beveik 40-50% implantuoti pacientai ( nebuvo pabrėžtas implantų būdas) turi problemų, nes burnoje turėjo vienokių ar kitokių infekcijos židinių, todėl būtina sėkmės sąlyga implantavimui-šių židinių visiškas išgydymas iki operacijos.

    1. Antanai, smagu jog domitės taip detaliai, tačiau tai tiesioginis odontologo darbas apžiūrėjus pasiūlyti sprendimus. Jeigu gydytojas mato jog rizika per didelė implantavimui jis tiesiog to nedarys, nes ir pačiam gydytojui yra svarbu sėkmingos operacijos. Geriau paskirkite laiko kompetetingo gydytojo pasirinkimui, o jau šis gydytojas parinks jums tinkamiausią metodą.

 150. 13d butu 2 men po implanto ystatima bet man pradejo puliuoti su kraujeis tai vadinas atmete man implantus priekiniu dantu?

  1. Kristina, greičiausia kad taip, atmetė. Tačiau turite apsilankyti pas implantavimą atlikusį odontologą, problemai nustatyti.

 151. sveiki,turiu tokia problema.Pries 2 metus isuko implanta priekyje-pirmuka.Salia kiti du dantys protezuojami paprastai-ant iklotu.Niekaip neiseina padaryti normalaus danties ant implanto,jis gaunasi atsikises i prieki,nors yra atrama.Ar galetu isvis isimti implanta ir padaryti paprasta tilteli.Dabar kai yra uzdetas laikinas tiltelis,to atsikisimo nera.Pavargau jau.

  1. Vilma, taip galima. Tačiau būtų gaila šalinti prigijusį implantą.Gal verta pabandyti keisti gydytoją-protezuotoją?

 152. Sveiki,
  Praejo 1 sav. po implanto operacijos. Jauciu pulsuojanti tvikciojima gomuryje salia implanto ir gratimame dantyje. Gomurys patines. Ar tai pavojinga?

  1. Greta, savaitė, tai vis dar poperacinis periodas kuomet dar galite jausti įvairius simptomus. Jeigu geriate antibiotikus, pabaikite visą ciklą. Simptomai turėtų pradėti mažėti, jei nemažėse apsilankykite pas gydytoją.

 153. Sveiki,
  man teko pašalinti visus viršutinius krūminius dantis, nes mano sinusai labai žemi. Pastoviai kankino galvos ir veido skausmai,sinusų užegimas. Dabar praėjo jau 1 metai po paskutinio danties išrovimo. Ar neatsirastų tokios pat bėdos įsukus implantus ?

  1. Ramune, sinuso uždegimai galėjo būti ne dėl to kad sinusai yra žemai, bet greičiausia dėl to jog prie dantų šaknų buvo infekcijos. Atlikus sinuso pakėlimą ir implantavus manau viskas būtų tvarkoje.

 154. Sveiki, norejau pasiteirauti, ka siulytumete mano situacijoje. Turiu kruminius dantis(6-tukus visuose pusese), kurie buvo taisyti kelis kartus ir to pasekoje mazai like danties audinio(maziau nei 40% danties). Vienam taiip pat nesenai buvo isvalytas kanalas. Ar patartumete rinktis, pvz. vainikelius, issaugant tikra sakni, ar investuoti i implantus? Galiniai dantys reguoja i salti/karsti, taip pat pamaudzia retkarciais.

  1. Rugile, jeigu šių dantų šaknys yra tvirtos ir dar gali tarnauti, tuomet rekomenduoju atstatyti dantis naujais vainikėliais. Savi yra savi, implantuoti visada spėsite.

 155. Implantavausi krūminį dantį. Įdėjus gyjimo galvutę, po kelių mėnesių ji atsisuko, tai dažnai nutinka ir ar tai normalu?

  1. Gintare, tikrai pasitaiko ir tai nieko bloga, tiesiog ją gydytojas įsuks atgal ir viskas.

 156. Sveiki, dantu implantacija buvo atlikta liepos men. ( apatinis zandikaulis, 1 kruminis desinej, kitas kaireje, abu antri nuo galo be protiniu.). Laikini dantys uzdeti du menesius. Siandien valantis dantis pradejo stipriai kraujuoti dantenos tose vietose. Vakare bevalant dantis pastebejau, jog atviras zandikaulio kaulas toje vietoje kur yra implantas ( desineje puseje). Taip pat nesioju breketus. Labai issigandau. Skaicia, kad kazkam panasi situacija buvo ir Jus parasete, jog chirurgas blogai susiuvo po operacijos. Ar kaulas gali tapti atviras dar del kitu priezasciu? Ko vengti taip atsitikus? Kokie veiksmai galimi istaisyti sia situacija? Ar gali isivystyti infekcija, esant zandikaulio kaului atviram? Koks galimas blogiausias scenarijus?

  Dekoju uz atsakyma!

  1. S, nemodeliuokite blogiausių scenarijų, tiesiog nuvykite pas implantavusį gydytoją.

 157. Sveiki, Pradejau dantų implantaciją, apatinio žandikaulio krūminiai dantys,jau atlkta operacija, priaugintas kaulas ir įsugtas varžtas, Dabar turėčiau sugrįžti pas gydytoją kovo mėnesį ir susidėti gyjimo galvutes. Tačiau gavau darbo pasiūlymą užsienyje, ir planuoju išvažiuoti. Sakykite ar galiu tolimesnes procedūras nukelti metams laiko, ar po varžto įsukimo būtina susidėti gyjimo galvutę ir karūnėlę per puse metų?

  1. Dovile, nėra maksimalaus laiko per kurį privaloma sudėti gijimo galvutes ir atlikti proteavimą. Žinoma egzistuoja protingos ribos, 10ties metų laukti nereikėtų. Vieni metai visiškai normalu.

 158. sveiki, ar galima tuo paciu metu israuti 6 priekinius dantis ir iskarto vietoj ju ideti inplantus? kiek tai kainuotu?

  1. Diana, teoriškai kalbant galima, tačiau BŪTINA pamatyti situaciją, kad pasakyti ar tai galima atlikti praktiškai. Egzistuoja daug faktorių.

 159. Labas vakaras, gal galite trumpai aprašyti kaip atliekama nutirpusio kaulo priauginimo operacija? Ar tai brangi ir skausminga procedūra? Ar ją atliekant reikalinga pilna narkozė? Iš anksto dėkoju už atsakymus.

  1. Ernestai, trumpai ir aiškiai nelabai išeina. Egzistuoja ne vienas metodas, o kiekvieno paciento situacija individuali ir sprendimai atliekami individualūs. Jeigu parašyti vienu sakiniu, tai prie esamo kaulo yra pridedamas dirbtinis kaulas.
   Procedūra nėra skausminga nes yra nuskausminama. Narkozė nėra reikalinga, tačiau pacientui pageidaujant, galima. Kaina priklausys nuo metodo ir nuo sunaudotos dirbtino kaulo medžiagos kiekio, orientacinė kaina nuo 250 eurų iki 750 eurų.

 160. Labas vakaras, man pries 4 dienas buvo isriegti 4 implantai (du virsuje ir du apacioje). Desineje puseje virsuje buvo atliktas sinuso dugno pakelimas. Operacija praejo sklandziai ir po operacijos jokiu skausmu nebuvo ir net vaistu nuo skausmo negeriau ir negeriu, bet antra diena po operacijos man prasidejo galvos skausmai. Buten tokie kaip sergant stipria sloga. Maudzia visa virsutine veido dali- zandikauli, sinusus, akis, kakta ir uzeina bangomis. Kaip manote ar tai normalu? Dekoju!

  1. Agne, galimas sinuso ertmės uždegimas, jeigu yra paskirti antibiotikai būtinai sugerkite visą ciklą. Tikrai nebus blogiau jei apsilankysite apžiūrai pas implantavusį gydytoją.

 161. Apatiniam zandikauli yra protezuoti dantys.padarius panoramine nuotrauka ju saknys blogos geri trys dantys.gydytojas pataria traukt visus lauk,nes dar ir sukandimas blogas.det 5 implantus ir pradziai laikinus dantis.kiek pas jus tokia procedura kainuotu?

  1. Jolita, prieš kalbant apie kainą būtų teisinga pamatyti gyvai ar bent rentgeno nuotrauką. Parašysiu orentacinę kainą to ką parašėte. Implantai 5x410eurų. Laikinas protezas apie 350eurų. Dantų šalinimai 20-30eurų vienas dantis.

  2. Sveiki, prieš keturis metus įdėjo man implantą, vėliau prisuko karūnėlę, tačiau jau kuris laikas jis juda. Nieko neskauda, nepatine. Ar gali būti, kad tai atmetimas, ar būna tokiu atvejų, jog ji atsilaisvina ?

   1. Brigita, labai tikėtina jog atsilaisvino tik karūnėlė ant implanto. Implanto atmetimo atveju jaustumėte skausmą ar bent diskomfortą. Apsilankykite pas savo gydytoją karūnėlės priveržimui.

 162. Sveiki. Krūminis dantis yra sugedęs taip, jog nebeina jo sutvarkyti, o vienintelis sprendimas jį išrauti. Ar galima tą pačią dieną išrovus dantį implantuoti?

  1. Laurynai, egzistuoja dvi pagrindinės sąlygos dėl kurių nerekomenduojama ar tiesiog negalima atlikti momentinio implantaivmo. 1 infekciniai židiniai. Reikia pažiūrėti kaip atrodo šaknys ar jos neturi infekcijos, cistos. 2 turi būti pakankamai kaulo po danties rovimo. Krūminis dantis paprastai turi 3-4 šaknis, jį pašalinus turime gana didelį kaulo defektą, daugeliu atveju į krūminio vietą momentinis implantaivmas nėra galimas.
   Implanto prigijimo tikimybė yra didesnė, kuomet po danties rovimo leidžiame sugyti kaulinio audinio defektui, kurį palieka danties šaknys.

 163. Sveiki,pries pora menesiu virsuje igreze implanta,be gijimo galvutes,lieciant vidine lupos dali jauciasi isitempusi kraujagysle,ir ji skaudi, lyg kazkur ji butu prispausta,kas tai galetu buti? kaip manote,ar galima laukti,ar pranesti gydytojui?aciu.

  1. Rūta, kad pateikti rekomendacijas reikia apžiūrėti gyvai. Manau, jog tikrai nebus blogiau jei apsilankysite pas implantavusį gydytoją apžiūrai.

 164. Sveiki,
  krūminio danties implantą man idėjo prieš maždaug 7 metus, tada buvo apie 14 metų, komplikacijų nebuvo, tačiau dabar pradėjo nukritinėt karūnėlė (nežinau ar taip vadinas, viršutinė dalis, kuri atrodo kaip dantis) ir dantenos šiek tiek kraujuoja, pasidarė jautrios. Ar geriau palaukti kol dantenos apgis nuėmus karūnėlę, ar geriau greičiau ją pritvirtinti? Ar gali būti, kad po tiek metų vyksta atmentimas, nors pats implantas laikosi tvirtai?

  1. Kornelja, sprendimą priims gydytojas pas kurį ir turite apsilankyti. Padarys rentgeno nuotrauką ir pažiūrės kaip ten implantas ir kaulo audinys aplink jį. Jeigu kaulo patirpimo nėra, tiesiog uždės karūnėlę.

 165. Labas . Noriu paklausti ar amerikietiški implantai yra geros kokybės ar visdėlto geriau rinktis straumann ir kokia būtu kaina viršutinio žandikaulio su 6 implantais reikalingas kaulo priauginimas ir sinuso pakėlimas. Ačiu.

  1. Brone, Amerikoje yra daug implantų gamintojų ir manau viskas su jais yra gerai. Jeigu gydytojas gydytojas juos naudoja vadinasi pasitiki šia produkcija. Dėl kainos prašau atsiūskite mums užklausą i e-paštą su panoraminė nuotrauka.

 166. Labas vakaras, Man buvo atlikta operacija, įsuktas implantas kartu su kaulo priauginimu, Po dvieju dienų krenta tokios kaip manų kruopos. Kas čia? Ar kreiptis pas gydytoją?

  1. Vitalija, tai gali būti kaulo augmentacinė medžiaga, turėtumėte apsilankyti pas implantavusį gydytoją apžiūrai.

 167. Ar galite atsakyti, kokiais nuostatais vadovautųsi Jūsų klinika, jeigu būtų toks atvejis, kai pacientui antrą kartą nepavyko įdėti implantą ir jis nusprendė jo daugiau nedėti. Kaip tai būtų kompensuojama? Labai ąčiū už atsakymą.

  1. Loreta, tokio atvejo, kad du kartus toje pačioje vietoje įvyktų implanto atmetimas dar neturėjome. Implantaivmo paslaugos sutartyje yra rašoma, jog klinika įsipareigoja nemokamai atlikti impantavimą pakartotinai. Tačiau šiuo atveju manau jog paciento prašymu, geranorišku abipusiu susitarimu būtų gražinami pinigai.

 168. Laba diena. Man dėjo implantą 2 kartus, pirmą kartą su sinuso pakėlimu. Bet abu kartus nepavyko ir įsriegti implantai buvo išimti po 5-6 mėn. Antrą kartą buvo dėtas stambus, korėjietiškas implantas. Aš sumokėjau, kaip suprantu, visus pinigus (ir už implantą, ir už danties karūnėlę) – 1100 eurų, nors jokios sutarties nebuvo pasirašyta. Noriu paklausti, kokia pinigų suma man turi būti grąžinta, jeigu nebuvo sutarties ir nebuvo apie tai iš anksto kalbėta. Ar ištraukti po operacijos implantai gali būti panaudojami kitam pacientui, ar jie yra išmetami? Labai ačiū už atsakymą.

  1. Loreta, neprigiję implantai nėra išmetami ir nėra daugiau naudojami. Supildomi dokumentai apie situaciją ir gražinami gamitojui. Gamintojas analizuoja ir veda statistiką, o klinikai pateikia nemokamai naują implantą.
   Neturiu teisės spęsti apie kitų klinikų įsipareigojimus, kiekviena klinika turi savo nuostatus.

 169. Laba diena,
  Ką daryti jei implantologas įsriegė kreivai implantą ir dabar uždėjus vainikėlį jis lužinėja,atsiklijuoja ir t.t.? Pastoviai niežti dantenos aplink jį.

  1. Edita, implantas dažnu atveju sriegiamas netiesiai, o tokia kryptimi kur yra daugiau kaulinio audinio. Kampą ištaiso atrama kuri yra parenkama ar gaminama individualiai. Ant atramos dedasi karūnėlė. Manau jog problema ne implante. Gal būt negeras karūnėlės aukštis ar sąkandis.

   1. Prieš imdamas antspaudus protezuotojas iškart pasakė, kad bus sudėtinga uždėti vainikėlį, nes kreivai įsriegtas implantas. Vainikėlis gautųsi išsikišęs į burnos vidų, tai tikriausiai, kad taip nebūtų toje vietoje daro plonesnį. Man jau baisu kramtyti su ta puse.

  2. Edita, taip, jeigu implanto viršutinė pozicija yra dantų eilės labiau vidinėje ar išorinėje padėtyje, tai sudaro sunkumų protezavimui. Tačiau tai taip pats išspręndžiama, tai protezuotojo ir dantų technikų meistriškumo klausimas. Geriausia kai implantuojama ir protezuojama toje pačioje klinikoje, tuomet tarp implantologo ir protezuotojo įvyksta susikalbėjimas ir komandinis darbas.

 170. Sveiki, kliba vienas iš apatinių priekinių dantų. Odontologas pasakė, kad teks rauti. Planuoju statyti implantą, tačiau, kaip suprantu, po danties pašalinimo reikia laukti kelis mėnesius. O be danties priekyje vaizdelis nekoks. Ar yra kokių laikinų pakaitalų kad to tarpo nesimatytų, taip pat ir po implanto įsukimo.

  1. Vitalijau, priklausomai kokia yra to danties paslankumo priežastis, GAL BŪT galima to paties vizito metu pašalinti ir įsriegti implantą (vienmomentė implantacija), taip sutaupytumėte apie 3 mėnesius laiko. Betkuriuo atveju laikinas bus reikalingas implanto prigijimo laikotarpiu, tai tikslui gali būti padaromas laikinas dantukas ir pritvirtinamas prie gertimų dantų plokštele iš vidinės pusės. Ar galima atlikti vienmomentę implantaciją reikalinga gyva konsultacija ar bent jau rentgeno nuotrauka.

 171. Sveiki . Man buvo istraukti 6 ir 7 virsutinio zandikaulio kruminiai dantys. Ar galiu detis implanta tik 6 dantukui . O pati paskutini palikti ir nedeti ? Juk kramtyti pavyktu su ta puse . Bet chirurgas primigtinai nori kad deciaus iskart du dantis . Aciu uz atsakyma

  1. Svajune, gydytojai rekomenduoja, galutinį sprendimą priimate jūs. Visuomet yra rekomenduotina atstatyti visus trūkstamus dantis, išskyrus protinius. Jūsų gydytojas mato situaciją gyvai ir pasekmes gali numatyti geriau. Teoriškai: apatinis dantis neturės atramos, po daugelio metų galite jį prarasti, taip pat netolygia apkraunamos žandikaulio pusės, po daugelio metų galimos žandikauio sąnario problemos.

 172. Sveiki norejau paklausti turiu implantus vietoje kruminiu dantu, pastebejau kad protezuotos karuneles sone atsirado maza skylute. Ka patartumete daryti kreiptis pas gydytoja kuris prorezavo dare karuneles ar gali bet kuris daktaras apziureti. Aciu

  1. Daiva, protezuotoje karūnėlėje skylutės (kariesas) atsirasti negali. Tai gali būti mechaninis pažėidimas. Arba jeigu karūnėlė yra prisukama ant implanto, karūnėlėje yra skylutė per kurią ši karūnėlė yra prisukama ant implanto, ta skylutė yra užtaisoma plombine medžiaga. Gal būt iškrito ta plomba. Nieko baisaus tiesog skylutė gali būti lengvai užplombuota, betkurio odontologo.

 173. Laba diena.Gydytojai tvarkantis mano dantis,siulo pasalinti apatinio zandikaulio paskutinius kruminius dantis.Apatiniame zandikaulyje jau isriegti du implantai,dar 2 bus kitame sone.Virsutiniame zandikaulyje nesioju breketus,veliau des ir apatiniame.Gydytojai sako,kad nepasalinus tu kruminiu dantu bus kreivas dantu lankas.As nenoriu ju salinti.Nejau nera jokiu varijantu graziai sutvarkyti,be dantu salinimo?Aciu.

  1. Jolanta, greičiausia yra siūloma pašalinti protinius (aštunus) ir tai yra visiškai normalu. Dėl jų ateityje tik turėtumėte problemų.

 174. Sveiki,pries 5 dienas impantavaus 24 ir 27 dantis,su augmentacija,istinimas kaip ir praejo,bet liko kietas guzas,ar gali cia buti likes istinimas,per kiek laiko paprastai praeina? vaistus geriu,skausmo nejauciu,labiau kaip aptirpimas.Aciu.

  1. Ruta, 5 dienos po kaulo augmentacijos tai mažas laiko tarpas, tai vis dar pooperacinis periodas ir jaučiami simptomai yra normalu. Pabaikite gerti antibiotikus, jei po antibiotikų jausite kokius simtomus kaip skausmas, maudimas, ir jie nesilpnės, tuomet kreipkitės pas savo chirurgą. Kol kas nerimauti yra anksti.

 175. Sveiki.
  Man virsuje.priaugino abiejuose pusej kaula.
  Birzelio men.
  Vakar jau isuko gyjimo galvutes.
  Sake butinai reikia 6implantu.
  Kad butu tvirciau.
  As noriu paklausti ar neuztenka 4implantu.
  Kaina jau suderinta.
  Bet bijau vel tos proceduros.

  1. Alida, 4 yra minimalus kiekis neišimamam protezui laikyt, tačiau ne kiekvienam žmogui. Stambaus sudėjimo žmogus turi ir stambesnį žandikaulį, taip pat ir didesnes sukandimo jėgas, tokiu atveju gydytojas gali rekomenduoti 5 ar 6 implantus. 4 implantai yra ekonominis variantas, visda su 6 implantais sprendimas bus tvirtesnis, nes kramtymo krūviai pasiskirsto ant 6, o ne ant 4 atramų.

 176. Sveiki.
  Šiuo metu nešioju breketus. Mano gydytojas – ortodontas man rekomenduoja žandikaulio operaciją arba siūlo alternatyvią išeitį –
  susisukti implantus (du) apatiniame žandikaulyje – taip užpildant tuščius tarpelius tarp dantų. Tačiau norint implantų – reikia praplėsti tuos esamus tuščius tarpus. Po ilgų diskusijų su gydytoju – ortodontu, iškilo klausimas: jeigu norėčiau susisukti implantus ne dabar (pvz.: tik po penkerių metų) ar geriau būtų plėsti tuos tarpus būtent dabar ar tik prieš sukant implantus?

  1. Rūta, iš implantologo pusės atsakymas paprastas, kad būtų galima įstatyti implantą turi būtų pakankamai vietos ir pakankamai kaulo audinio. Tai užtikrina gydytojas ortodontas. Jeigu jūs atliksite ortodontinį gydymą dabar ir paliksite situaciją likimo valiai, tai per keliatą metų situacija gali vėl tapti nepalanki implantavimui. Tačiau jeigu bus ortodonto priežiūra, tuomet viskas tvarkoje.

   1. Laba diena. Pas mane yra isuktas inplantas rugpiucio mėn. Kiek kainuotų galvutė ir dantukas ačiū

 177. Noriu paklausti : ar galima implantuoti vieną dantį su kaulo augmentacija, jeigu birželio mėnesį turejau miokarto infarktą po kurio buvo įstatytas stentas. Kardiologas paskyrė kraują skystinancius medikamentus. Ar galimos komplikacijos, kokia garantija, kad operuojant nebus galima sustabdyti kraujavimo?
  Ačiū už atsakymą.

  1. Valentina, į šį klausimą turėtų atsakyti jūsų kardiologas, nes tik jis žino jūsų situacijos rimtumą. Keliatą dienų iki implantavimo turėtumėte nevartoti klaujo skystinančių nes bus problematiška su kraujavimo stabdymu. Tačiau ar tai galima jūsų atveju, gali pasakyti tik jūsų kardiologas.

 178. Sveiki…sos reikia patarimo…viršuje liko 1 dantukas…toliau.kaireje pakele sinuso dugna..reiks pašalinti paskutini dantuka-dešineje puseje..klausimas..Kiek turi laiko praeiti po sinuso pakelimo operacijos?ir ar butinai ištaukus paskutini mano dantuka reiks deti kaulą..o ne iškarto implanta?des 2implantai kaireje puseje ir 2 implantai dešineje pueseje..ir po 12 dantuku
  .dekui

  1. Milda, negaliu duoti patarimo nematant gyva, situacija sudėtinga. Tiesiog pasirinkite odontologą kuriuo pasitikite ir vykdykite visus nurodymus ir rekomendacijas.

 179. Sveiki,
  birzelio pabaigoje man idejo viena implanta, betaisant salimais esanti danti ji teko taip pat pasalinti ir pries pora dieno spalio 25d idejo antraji implanta. Kadangi jie yra virsutineje dalyje ir sypsantis kazkiek matosi noriu detis laikinus kol gales uzdeti karunele. Ar tiesa kad straumanam prigyti reikia ilgesnio laiko t. y. 6men o man dejo kita varianta siek tiek pigesni ir minejo 3 menesius? ir 2as klausimas-kiek laiko galeciau vaikscioti su laikinais dantimis, nes ju kaina 200eu ir po 6menesiu moketi tiek pin nelabai apsimoka. aciu

  1. Ingrid, Straumann standartinio implanto prigijimo laikas apie 3 mėnesiai. Straumann SLActive modelis yra su trumpesniu prigijimo laiku apie 1,5 mėnesio. Labai priklauso nuo situacijos, jeigu implantavimo metu buvo pridedama kaulo augmentacinės medžiagos ar gydytojas pastėbėjo kitokius kaulo defektus, tai rekomenduotinas laikas implanto prigijimui gali prailgėti.

 180. Sveiki, noriu paaiškinti savo atvejį ir sulaukti atsako: Pas mane sulaužytas žandikaulis, jį operavo ir yra įdėtos greitesniam, geresniam gyjimui plokštės (plokštelės). Taigi, aš neturiu dantų ir būtent toje pusėje/vietoje prie dantų yra įdėta plokštelė. Tad man daktarai sakė, jog išims plokštelę ir tada įdės dantis. Taigi atsirado klausimas: dantų sudėjimui trukdo plokštelė, kai išims plokštelę tikrai atsiras vietos dantims įdėti?

  1. Gintare, manau operaciją darė kompetetingi žandikaulių chirurgai, kuriais galima pasitikėti. Dabar nieko įtakoti negalite. Tegul sugyja žandikaulis, bus išimtos plokštelės, tuomet bus galima spręsti dantų protezavimo klausimą. Manau jog vienokiu ar kitokiu būdu galimybės implantuoti bus.

 181. Man implantoti visi dantys. Protezai virsuje, pagaminti su metalo keramika. Kokie protezai butu , geriau apacioje? Gydytojo paklausus, skirtingai atsako. Ar galima apacioje, ne su metalo keramika? Aciu

  1. Janina, apačioje rekomenduočiau akrininį protezą. Jis lengvesnis, minkštenis, kompenuos esančio viršuje metalo keramikos protezo kietumą (jeigu pasirinktumėte ir apačioje metalo keramiką, sukandimas būtų labai kietas, kaukšintis).

 182. Ar gali nesimatyti gijimo galvutes? ar skauda ja nuimant ir protezuojant? Aciu.

  1. Ruta, gijimo galvutės turi matytis, nes būtent jos suformuoja dantenas protezavimui. Jeigu nesimato, greičiausia jos tiesiog dar neįsuktos, jas įsuks po implantų prigijimo. Skausmo protesuojant nėra, nebent diskomfortas.

 183. Sveiki, man buvo isukti implantai taciau po dvieju savaiciu jie iskrito (atmete) 2 karta tos proceduros nenoriu kartoti ,ar galeciau atgauti pinigus uz implantus?

  1. Rita, kiekviena klinika turi savo nuostatas kaip elgiasi tokiais atvejais. Prieš implantavimą papratai yra pasirašoma gydymo sutikimo sutartis, joje turėtų būti parašyta. Dažnu atveju nesėkmės atveju klinika įsipareigoja nemokamai atlikti pakartotiną implantavimą.

 184. Sveiki, noreciau paklausti ar galima deti implanta vietoj 37 danties? ( 38 protinis jau pasalintas) Tai butu paskutinis kruminis dantis po kaire puse apatiniame zandikaulyje ( jei kartais su numeracija suklydau). Aciu 🙂

 185. Ką daryt,jei klinika neturi gero dantų techniko,mano vyrui nepritaiko dantų protezų ant implantų,jie nesilaiko,krenta, lūžinėja.

  1. Dana, nenorėčiau patikėti jog visiems tos klinikos pacientams negali pritaikyti protezų ir jie lūžinėja. Gal problema ne dėl dantų techiniko. Jeigu visgi abejojate tos klinikos kompetencija visad galite kliniką pakeisti.

 186. Sveiki,
  Man apatinio žandikaulio priekinio dančio, manau Nr.1,periodontitas, dantis juda,kaulas sudilęs, kartojasi uždegimai, sutariau ištraukti dantį ir dėti inplantą.
  Daktaras rekomenduoja ištraukti ir šalia esantį sveiką dantį, kadangi dantys smulkūs, ir dėti vieną bendrą implantą. Ar tikrai taip būtina daryti ,ar negalima dėti implantą tik vietoj ištraukto peiodontu užkrėsto danties vietoje? Man gaila sveiko danties, o gal gydytojas bijo nesėkmės pažeistų dantėnų vietoje implantuojant dantį ?

  1. Roma, apatinio žandikaulio priekiniai dantys yra maži (siauri). Dažnu atveju vieno danties implantavimas neįmanomas nes tiesiog fiziškai implantui ten nėra vietos. Taip, sveiką dantį šalinti gaila. Tačiau jeigu judantis dantis turi periodontitą, tai labai tikėtina jog gretimi dantys taip pat yra pažeisti. Gal būt gydytojas mato jog gretimas taip pat nėra jau tvirtas, todėl ir rekomenduoja šalinti ir statyti implantą.

 187. Sveiki.birzelio 27 buvo susukti implantai i apatini zandikauli gale is abieju pusiu po 2. Visa laika viskas buvo gerai. Bet va paskutines dvi dienas jauciu skausma…ar tai galu buti implantu atmetimas?

  1. Loreta, vienas iš galimų atvejų tai implanto atmetimas, tačiau nebūtinai. Implantavęs gydytojas padarys rentgeno nuotrauką ir viskas bus aišku.

 188. Sveikinimai
  Man buvo istrauktas kramtomasis dantis pries 2 mėnesius . Zinau kad reikia palaukt 2 ar 3 menesius kol sugis viskas tada galima dėti implanta. Mano klausimas būtų kiek ilgai galiu laukt nededant implanto? Jei isidesiu po 6 ar 7 menesiu nepakenksiu zandikauliui ir kitiems dantims?

  1. Nerijau, na tokio tiklaus termino nėra iki kada neigiamu pasekmių nėra ir nuo kada jau gali jų būti. Turite suprasti kai dantis prarandamas pokyčiai burnoje pradeda vykti iš karto, tik jie lėti ir nėra pastebimi. Manau jei implantą įsidėsite po 6-7 mėnesių tai dar tikrai nėra didelis laiko tarpas ir viskas bus gerai.

 189. Sveiki, man buvo išmuštas vakar priekinis dantis norėčiau sužinoti po kiek laiko galėtų dėti implanta ir kokia būtų kainą.

  1. Titai, standartiniu atveju turės praeiti apie 3 mėnesiai iki implantavimo. Tačiau rekomenduoju po traumos apsilankyti pas odontologą apžiūrai,

 190. Sveiki, nutiko baisi beda. Valgydama nulauziau visa priekini dantuka, laukiu vizito pas odontologa. Noriu pasiteirauti, ar imanoma kazka padaryti, jog vienu „prisedimu” pas odontologe, butu idetas laikinas ir kokios kainos svyruoja siuo metu?

  1. Liudincioji, taip gydytojas gali padaryti laikiną dantuką kuris būtų pritvirtintas prie gretimai esančių dantų plokštele iš vidinės pusės. Orentacinė kaina 50-100eu.

 191. Laba diena, 2016m., rugsejo men., man buvo istatyti 2 vnt. MegaGen implantai. Praejus 7 men., buvo ideta gijimo galvutes. Po siu proceduru jauciausi gerai. Po 1 sav., buvo uzdetos cirkonio karuneles, po sios proceduros, praejus dienai as isvykau i uzsieni. Deja po 2 dienu as pajauciau burnoje metalo skoni, rytais skubu valyt dantu nes jauciu burnoje rugsti uzjautrejo mano nuosavi dantys. As zinau , kad labai jautri variui. Turiu nuo anksciau ideta metalo keramikos tilta kuris man jokiu rupesciu nekelia. Dar turiu 2 klausima . Man buvo isuktas Hiossen kompanijos implantas JAV , o Europoje ji vadinasi OSTEN. Tas pats gydytojas pas kuri isiukau impanta uzdejo gijimo galvute praejus 9 men. Dabar jau 3 menesiai as tik su gijimo galvute. Ar tai nepavojinga ir ar as galiu rast klinika Lietuvoje kuri man galetu uzdet karunele siam implantui. As pas stomotologa JAV nenoreciau baigt sio implantavimo. Zadu parvykti i Lietuva po menesio. Tik vel abejoju del reakcijos burnoje ? Pagarbiai Ramute. Aciu

  1. Ramute, implantų pavadinimas girdėtas, tačiau nežinau ar Lietuvoje su jais dirba. Buvimas tik su gijimo galvute laikas nėra ribotas. Tam kad nekiltų klausimų dėl jūsų reakcijos į karūnėlę, rinkitės cirkonio keramiką, tai bemetalis sprendimas.

 192. Sveiki,
  Man planuojama apatinio, bedancio zandikaulio implantacija ir protezavimas isimama plokstele ant implantu.
  Noreciau nepriklausomo gydytojo patarimo. Ar implantuoti keturis mini implantus, ar du Niobel Biocare? Kas geriau?
  Ačiū!

  1. Vaidevutis, sunku vienareikšmiškai atsakyti. 4 atramos visad geriau nei 2, tačiau jos turėtų būti tvirtos. Klausimas kodėl jei 2 tai būtent Nobel Biocare? Kaip suprantu visam šitam sprendimui yra aktuali kaina. Tai gal 4 normalius implantus bet ne Nobel Biocare, o kito pigesnio gamintojo, tai už panašią kaitą išeitų spendimas ant 4 su normliais implantais. Nobel yra patys brangiausi implantai.

 193. Sveiki,

  Apatineje zandikaulio daly truksta danties , 6 po kaire ir 5,6 po desine ir gan ilga laika mazdaug 10 m. Is ne vieno dantisto girdejau pasisakymus ,kad mano zandikaulis smarkiai sunykes,ir implantui vietos nelabai yra. Norejau suzinoti ar yra kokiu alternatyvu ,budu atstatyti kaula ,ar kazka panasaus . Pats gyvenu uzsienyje ,tad suprantama ,kad ilgai LT but negaleciau ??? Aciuu

  1. Ricardai, žinoma yra galimybės atstatyti kaulinį audinį. Egzistuoja įvairūs metodai, apie kurių taikyma galima kalbėti tik pamačius situaciją gyvai ar bent panoraminę rentgeno nuotrauką. Nuolat turime pacientų gyvennančių ne Lietuvoje. Be konsultacijos negalime pasakyti kiek laiko ir kiek kartų tektų atvykti, kad atlikti visas procedūras. Jei apsispręsite susisiekite nurodytais kontaktais.

 194. Sveiki.

  Man planuojama danties implantavimo procedūra. Prieš tai reikalingas kaulo priauginimas (nes jau nepakanka kaulo aukščio). Odontologė minėjo, kad po kaulo priauginimo operacijos danties implantas bus implantuojamas maždaug po trijų mėnesių. Norėjau pasiteirauti ar būtina laikytis šios eigos: kaulo pridėjimas–>trys mėnesiai–>implantavimas? Galbūt implantą būtų galima dėti ir vėliau? Ar nieko neatsitiks tam priaugintam kaului jeigu implantą planuočiau implantuotis po metų laiko nuo kaulo priauginimo dienos? Ačiū!

  1. Monika, paprastai yra nurodomas minimalus terminas kuris reikalingas pralaukti kad priauginamas kaulas suaugtų su natūraliu kaulu ir taptų vientisas. Terminas gali būti ir ilgesnis tačiau protingose ribose, nes kaulas negavęs stimuliacijos (implanto ar natūralaus danties) pradea vėl nykti. Laikas iki metų manau galimas. Kiekviena situacija yra individuali, maksimalų laiką iki implantavimo turėtų nurodyti jūsų gydytojas.

 195. Laba Diena,
  Norejau pasiteirauti. Implantas isuktas birzelio menesi, sugijo, viskas gerai. Planavau po 3 men uzbaigti ir uzsideti karunele. ( planavau spalio men ). Taciau dabar suzinojau kad laukiuosi, jauciuosi gerai, kolkas nepykina. Nors ir niekada nepykino pirmo nestumo metu, taciau kaip bus nezinau. ir tai bus pirmas trimestras. ar galima tokias proceduras daryti? Aciu

  1. Rasa, jeigu gijimo galvutės yra uždėtos, vadinasi chirurginės procedūros jau yra atliktos. Likusios procedūros atliekamos be nuskausminamųjų, tad laisvai galite planuoti užbaigimą.

 196. Sveiki,
  pries 18 dienu isuko implanta i vietoje kruminio danties. dare vienmomentini implanta. pirmas 8 dienas skaudejo, neapsiejau be nuskausminamuju. på to tik lengvas maudimas, ir tvinkrejimas.

  Vakar padejo skaudeti tos pacios puses kaip implantas tonzules, o siandien pajauciau kad implantas kliba, ir matosi is zandikaulio puses kaip papuliavimas/patinimas ties implanto apacia.

  ka reiketu daryti? ar palaukti, ar nedelsiant issukti/istraukti implanta?

  1. Pauliau, kreipkitės į implantavusį gydytoją, jis priims sprendimą ką toliau daryti. Nedelskite.

 197. Laba diena,pries tris menesius i apatini zandikauli abejose pusese isukti trys implantai,gijo gerai,bet jau pora savaiciu jauciu tempima skruostuose. Ar taip turetu buti?Aciu

  1. Asta, kuomet implantas yra prigijęs jokio diskomforto kelti neturi. Apsilankykite pas implatavusį gydytoją apžiūrai.

 198. ar galima ta pacia diena israuti danti ir isstatyti implanta jo vietoje?
  aciu!

  1. Edai, galima, tačiau nevisais atvejais. Dantis kurį šaliname neturėtų turėti infekcijos ir po pašalinimo turi būti pakankamai kaulo pirminiam implanto stabilumui užtikrinti.

 199. Sveiki ,mano situacija sudetinga ,priekyje gana didelis tarpas ,desineje klibanti karunele ,kaireje nukritusi triju dantu karunele .Gal butu galima suzinoti ,kiek kainuotu viso virsutinio zandikaulio implantavimas ?

  1. Emilija, viso žandikaulio implantavimas atliekamas kuomet žandikaulyje visai nėra dantų. Kaip suprantu iš jūsų parašymo dantų žandikaulyje yra. Jeigu jie yra jau tokios blogos būklės jog taisyti/protezuoti gaimybių nėra, reikia šalinti ir tuomet planuoti viso žandikaulio implantavimą. Orentacinė ekonominio sprendimo kaina: Implantai 4x410eu neišimamas protezas apie 2000eu.

 200. Sveiki, man yra 17m ir man nuo pat paauglystės taisė dantis, bet kiek kartų dėdavo plombą man ji nelaikydavo tiesiog… o dabar netekau priekinio vieno kandžio ir šalia esančio danties, ir ar būtų galima implantuoti dantis kartu? Ar implantacijos metu skauda kaip implantuoja?

  1. Juste, taip galima implantuoti abu dantis vienu metu. Implantavimas atliekamas vietinėje nejautroje, skausmo pacientas nejaučia. Daugeliui vien jau tik sėdėjimas odontologo kėdėje nėra malonus ir jaučiamas diskomfortas, tačiau tai nėra skausmas.

   1. Tačiau man sakė galima implantuoti tik nuo 18 metų, o as su priekiniu dentu beveik neturejima jauciu labai didelį diskomfortą, tai ar būtų galimybė greičiau suteikti dantų implantacija?

    1. Implantavimas galimas sulaukus pilnos brandos, žandikaulis turi būti pilnai susiformavęs. Šis amžius kiekvienam yra skirtingas reikia žiūrėti individualiai. Gal būt implantavimas jau galimas.

 201. Laba diena:)ar rukymas labai pakenkia po implantacijos?man jau implantai sugije jau ideti cirkonio dantukai 😉

  1. Lila, labiausiai rūkymas gali pakenkti tuoj po operacijos ir implanto prigijimo periodu. Kuomet implantas jau yra prigijęs rūkymo kenksmingumas toks pat kaip ir natūraliems dantims ar kitiems kūno organams.

 202. Laba diena,
  Norėjau palklausti ar būtina dantų smegenų persodinimo operacija. Gydytojas sakė, kad bus paimta audinio dalis iš gomurio. Norėčiau sužinoti kiek tai pavojinga, koks gijimo procesas ir ar yra alternatyvių galimybių.

  1. Vilma, negaliu atsakyti ar būtina nes nežinau dėl kokios priežasties tai bus atliekama. Operacija nėra pavojinga ar sudėtinga. Dažniausiai atliekama vietinėje nejautoje, pjūviai minimalūs, rizika komplikacijoms minimali.

 203. Kada galimas pilnas sukandymas po dantu implantacijos,labai bijau valgyti,viska susitrynu trintuveje,jau praejo menuo po implantacijos
  aciu uz patarima.

  1. Nijole, standartiniu atveju skaitoma jog implantas suauga su kaulu per 3 mėnesius. Yra implantų kurie prigyja greičiau pvz Straumann Roxolid SLActive prigyja per 4-6 savaites. Turite vadovautis implantavusio gydytojo nurodymais, jeigu pasakė jog galite kramtyti, vadinasi galite.

 204. Sveiki. Planuoju dėti implantus, turiu neištrauktų šaknų. Ar galima iškart išrovus šaknis, į jų vietą gręžti implantą? Ar geriau laukti kol sugis?

  1. Parašius klausimą perskaičiau, kad viršuje pakomentavote ir atsakėte į panašų klausimą. Ačiū 🙂

 205. Sveiki. Vakar man išrovė 16-ą dantį ir kartais pasijaučia toks jausmas, jog skauda kitus dantis, arba jie šiek tiek juda. Ar įmanoma, jog išrovus vieną dieną, gali pradėti byrėti kiti. Sakydamas byrėti turiu omenyje, jog pradės klebėti, judėti, ar net kristi kiti dantys? Ačiū už atsakymą.

 206. Laba Diena,

  Mano mamai paradontoze. Ji galvoja apie tilteli ant apatinio zandikaulio priekiniu dantu kuris uzmaunamas ant salia esanciu. Bet as manau kad tai bus tik laikinas sprendimas ir dantys vistiek ansciau ar veliau issijudins ir tiltelis nesilaikys. Kaip manot ar yra protinga galvoti kad geriausias varijantas butu visu kitu sveiku dantu isrovimas ir pilno zadikaulio implantacija pvz all on 4 metodu?

  1. Akvile, viskas priklauso nuo to kokia yra periodontito stadija. Jeigu periodontitas yra pagydomas ir po gydymo dantys yra pakankamai tvirti, tai gal būt galimas ir tiltelis. Kitu atveju reiktų galvoti apie implantavimą. Kiekvieną atvejį reikia vertinti individuliai.

 207. Gydytojas man pasiūlė ištraukus apatinio žandikaulio 6 kramtomojo danties šaknį dėti implantą iš kart po traukimo tos pačios operacijos metu. Ar tai kelia didesnę riziką ir kokią? Norėčiau sužinoti, kiek laiko po danties ištraukimo rekomenduojamas implanto įdėjimas. Man 58 metai.

  1. Loreta, tai vadinama momentiniu implantavimu, šis metodas naudojamas gana dažnai. Gydytojas įsivertina situaciją, tai yra kaulo kiekį po danties pašalinimo ir ar nėra infekcijos židinių prie to danties šaknies. Rizika pakyla neženkliai jei kaulo kiekio yra pakankamai, o infekcijos nėra. Jeigu yra nuspręndžiama implantuoti ne iš karto, tuomet po pašalinimo iki implantavimo turi praeiti apie 3 mėnesiai.

 208. Sveiki norėjau paklausti,per kiek laiko ideda priekinio dancio priekini implanta? Ir kokios kainos?

  1. Loreta, pačio implanto įdėjimas trunka mažiau nei valandą. Bet greičiausiai jus domina galutinis rezultatas, tai yra su protezavimu ant implanto. Po implanto įstatymo turės praeiti apie 3 mėnesiai kol implantas prigis, tuomet gaminama karūnėlė ir uždedama ant implanto. Taigi iki galutinio rezultato praeis apie 4 mėnesiai. Vieno danties implantavimas ir protezavimas su cirkonio keramikos karūnėle 930eurų.

   1. Laba diena, buvau pas du implantologus, man reikia apatiniam zandikay 1 implanto, pirmasis liepe issiraut ir uzsigydyt esama sakni ir paskaiciavo 1200 eu, antrasis pasiule sakni israut ir iskart implantuot uz ta pacia kaina ir tik 900 eu. Ar mazesne kaina neatsieps kokybei? Pirmoje vietoje Straumen, antroje Megagen. Aciu

 209. Sveiki, pries menesi laiko virsutiniame zandikaulyje man buvo isriegtas implantas, ir dabar implantas nusmuko iki tokio ilgio kaip salia esantys dantys, jausmas lyg jis tuoj iskristu, ar cia organizmo atmetimo reakcija ir ka tokiu atveju daryti jei pas stomatologa galesiu apsilankyti tik uz keliu savaiciu?

  1. Barbora, implantas nusmukti negali. Spėčiau jog tai atsisukinėja gijimo galvutė. Viename iš atsakymų aukščiau yra paveikslėlis kaip atrodo gijimo galvutė. Jeigu tai yra tai ką jūs matote, tiesiog ją reikia įsukti.

 210. Laba diena,2017m.balandzio 20d.man buvo israutas virsuj 5 dantukas ir jo vieta isuktas Mega gena implantas, ant jo uzdeta gijimo galvute, jau dvi dienas silpnai jauciuosi spaudimas 95/69/80 ir prasidejo kraujavimas lyg per menesines, nors menesinem buvau sirgus ka tik pries savaite.Isukimo vietoje jauciu maudima. Liepe gerti antibiotikus.Pati nusipirkau minksta sepeteli po operaciju, ir Nimezili nuo skausmo.Norejau paklausti ar tai normalu.Ar cia tiesiog organizmas gavo streso, ar cia kokia atmetimo reakcija.

  1. Rita, kiekvieno žmogaus pooperacinis periodas gali būti skirtingas. Jeigu baigus gerti antibiotikus vis dar jausite simptomus, apsilankykite pas implantavusį gydytoją apžiūrai.

 211. Sveiki,
  Susidūriau su tokia situacija, kuri manęs dabar neramina.. Pries pusę metų buvo isukti 4 dantų implantai, du iš jų viršuje, priekyje, šalia pagrindinių dviejų dantukų iš vienos ir kitos pusės. Situacija tokia, kad prieš tris dienas atliko implantų atidengimo procedūrą, o sekančią dieną nuėmė antspaudus, kad pradėtų gaminti laikinus dantukus, nes man jie reikalingi priekyje. Sakė po savaitės jau bus pagaminti.. Bet nesupratau kodėl man neparinko spalvos, kai paklausiau, tai nusijuokė ir sako ‘čia juk laikini, nebijok nebus juodi ar žali’, aš pasakiau, kad tą suprantu, bet dantukai juk priekyje. Negi gali būti jie visiškai kitokio atspalvio ir čia normalu?.. Sakė kainuos man 300eur už tuos du laikinus dantis, bet kaip jie tą spalva atitaikys, jeigu nieko nežiūrėjo, negi man uždės visiškai bet kokios spalvos dantukus ir tai bus normalu? Ar aš galiu nesutikti mokėti ir reikalauti, kad gamintų mano atspalvio, bent panašius dantukus, jeigu netiks? Aš visiškai pasimetus, negi visur taip daro? Aš lankausi PIC klinikoje

  1. Rasa, manau jie žino ką daro, gi ne pirmą kartą, viskas bus gerai. Tikėtina jog atspalvį parinko su palete, gali būti jog šio proceso net nepastebėjote.

  1. Juozai, juos dėti nebūtina. Tačiau jeigu tai priekiniai dantys, daugeliui tai tiesiog estetikos reikalas.

 212. Sveiki,

  prie pora metu man buvo idetas implantas, jam prigijus, uzmautas ant jo dantukas. Niekuomet neturejau jokiu problemu,
  Prie pora dienu valgant pradejau ta dantuka jausti. Kiekviena karta kai kramtau, toks jausmas, lyg tas imlantas judetu, banday judinti su pirstu, jis lyg ir nejuda. Bet valgant junciamas nemalonus jausmas, vis paniskai bijau, kad jis man neiskristu. Kas tai galetu buti? Pati gyvenu ne Lietuvoje, tad galimybes iskart nulekti pas gydytoja pasirodyt kolkas neturiu. Aciu labai uz pagalba.

  1. Irma, galimas daiktas jog juda tik pati karūnėlė ant implanto, o su implantu viskas yra tvrtoje. Tačiau reiktų pasidaryt rentgeno nuotrauką kad įsitikinti. Gal būt turite galimybę nuotrauką pasidaryti ten kur gyvenate, tuomet gydytojui nusiusti elektoniniu paštu ir būtų viskas aišku.

 213. Sveiki,man diagnozavo paradontoze tirpsta kaulas. Pries menesi turejau trauma ,luzo priekinio danties saknis ,po 3savaiciu is isores ir vidines dalies ant smegenu susidare du pulinukai,kreipiausi y stomotologa,jis isrove danti ir iskarto susuko implanta pridejo dirbtinio kaulo ir priaugino kazkokias mesas(ispjove is galiniu dantenu),nors apie impantavima nesitarem tik atejau pasiteiraut ar reikia traukt ir ka kainuoja danties atstatymas.noriu paklaust ar galima siuos procesus atlikti taip greitai ir ar viskas cia normalu,nes daugelis sako kad taip negalima ir siulo nemoketi pinigu

  1. Tadai, kuomet to paties vizito metu dantis yra pašalinamas ir į jo vietą statomas implantas vidinamas momentiniu (vienomomenčiu) implantavimu. Tai daroma, tačiau gydytojas turi įvertitni situaciją dėl kaulo būklės po pašalinimo ir infekcijos, nes tai kiek susiję su didesne implanto atmetimo rizika. Labiau keistas momentas jog implantas jums buvo įdėtas be atskiro paaiškinimo ar jūsų sutikimo 🙂

 214. laba diena ar galima suzinoti kiek ilgiausiai gali buti laikini dantys ant implantu

  1. Daiva, jeigu atsakant su jumoru tai gali būti tol kol nukris ar nuluš 🙂 Jei rimtai tai niekas nuspėti to negali, tam jie ir yra „laikini” kad būtų naudojami tik tuo periodu kol prigis implantai. Jeigu kramtysite atsargiai, saugosite gal laikys ir visą gyvenimą.

 215. Sveiki, šiandien ištrazke krumini danti. Man ., tai kažkas baisaus. Po kiek laiko galiu kreiptis pas specialistus, del implantacijos? kiek laiko reikia laukti kol uzgis?

  1. Kristina, iki implantavimo turės praeiti mažiausiai 3 mėnesiai.

 216. Sveiki,prieš du metus viršutiniame žandikaulyje buvo įsukti du Implantai. Deja,pasikeitus aplinkybėms beveik tris metus negalėjau kreiptis i odontologus dėl tolesnių protezavimo darbų. Ar galiu kreiptis dabar?Noriu pasakyti, kad gijimo galvutes man nebuvo uzsuktos.Ar būna ir tokie implantavimo budai?

  1. Ilma, taip, galite kreiptis dėl protezavimo ant implantų. Visiškai normalu jog gijimo galvutės dar nėra uždėtos. Dabar bus uždedamos gijimo galvutės, per 2-3 savaites bus suformuotos dantenos ir bus galima protezuoti ant implantų.

 217. Sveiki. Planuojama implantacija viršutinio žandikaulio ( gydymo planas- 6 implantai atstatymui viso viršutinio žandikaulio). Anksčiau atliktas kiuretažas visų dantukų, dabar pašalinti krūminiai dantys( likę tik 6priekiniai), atlikta abiejų sinusų pakėlimo operacija. Po operacijos gydytojas paskyrė antibiotikų, priešuždegiminių vaistų ir skalavimo skystį eludril. Tolesni žingsniai, tai pašalinimas likusių dantukų ir implantacija. Labai esame sunerimę dėk tolimesnės eigos. Ar nebus atmetimo, nes yra paradontozė. Norime paklausti, ar būtina naudoti antibiotikus, kad panaikint burnos ertmės bakteriją PRIEŠ implantaciją? Ar tinka implantacija jei yra paradontozė? Vyrui 45metai, žalingų įpročių neturi, reguliariai lankydavosi pas odontologus, pirmas protezavimas krūminių dantukų buvo atliktas 19metų. Dėkojame už atsakymą.

  1. Raimondai, esant periodontitui nereiškia jog negalite turėti implantų. Svarbu kad būtų kaulo implantams laikytis. O vėliau svarbu gera implantų priežiūra: bent kartą metuose apsilankyti pas implantavusį gydytoją profilaktiniai apžiūrai, 2-3 kartai per metus lankytis pas burnos higienistą profesionaliai burnos higienai, na ir žinoma higiena namuose: šepetėlis, siūlas, skalavimo skystis, rekomenduotina ir irigatorius.
   Antibiotika yra skiriami individualiai. Visuomet siekiama jog implantacijos metu burna būtų sterili, tam kad steriliai būtų įdėti implantai ir jie galėtų sėkingai prigyti. Jeigu yra matoma burnoje infiekcijos židinių, skiriami antibiotikai.

 218. Sveiki, man isuko implanta i apatini zandikauli. Jau eina penkta diena ir jauciu skausma. Tenka naudot ibuprofena. Patinimo dantenose lyg ir nera, spalva tokia pati kaip ir visoj burnoj. Geriu ir antibiotikus. Ar tai normalu? Pries tris metus isriege pirmaji implanta, ir jau po 2 dienu skausmo nejauciau, todel dabar bijau, jog kazkas ne taip…. pries 3 metus isriege straumann, o dabar idejo BTI implanta. Gal problema tame, jog tai kitos firmos implantas?

  1. Andriau, kiekvienas implantavimas net ir tam pačiam žmogui yra skirtingas ir skirtingas gali būti pooperacinis periodas. Tai nepriklauso nuo implantų gamintojo. 5 dienos po operacijos tai dar normalu, tačiau baigus gerti antibiotikus ir skausmui nemažėjant, apsilankykite pas implantavusį gydytoją.

 219. sveiki,sausio viduri susuko apatiniame zandikaulyje keturis implantus,bet vasario 10 juos teko pasalinti,kadangi prasidejo uzdegiminis procesas,bet kas idomiausia man,kad atlikus kraujo tyrimus kai dar buvo susukti implantai,pas mane labai padidejo iki 14/28 cukraus kiekis kraujuje ir jis visiskai nevaldomas vaistais,bet kai pasalino implantus po triju dienu vel stojo viskas i normos ribas,ar tai surista su implantais ir ar taip gali buti??

  1. Evgenijau, negalėčiau paaiškinti priežasties, su tokiu atveju susidirti neteko. Jei ankščiau niekada dėl cukraus kiekio kraujyje problemų nebuvo, spėčiau jog dėl implantų įvyko stiprus uždegimas ir tai buvo jūsų organizmo reakcija į uždegimą.

 220. Sveiki man prieš savaitę įsuko 3 išplaktus su dviem viskas gerai tik vienas skauda ir yra paties ar turi reikšmės kad šio inplanto dantis buvo pašalintas prieš 30 metų o kitų prieš 4 metus

  1. Sandra, kada buvo pašalintas dantis implantui įtakos neturi, jeigu kaulo yra pakankamai.

 221. Sveiki, pas mane antrukai dantys nėra išaugę, o jų vietoje yra iltiniai. Kadangi su breketais daromi dabar tarpai, tai per implantų procedūrą kaip bus pakeičiami tie tarpai, jeigu kaulo turbūt nelabai yra, nes tarpai daromi dirbtinai. Ar man galės pritvirtinti prie implanto dantį pirmo vizito metu,jeigu reikės papildomų procedūrų ( dėl kaulo)?

  1. Nojau, kuomet implantavimas atliekamas su kaulo augmentacija, tokiais atvejais ypač nerekomenduojama implanto apkrauti vos tik jį įdėjus. Reikia duoti pakankamai laiko implantui prigyti.

 222. Laba diena, prieš vienuolika dienų apatiniame žandikaulyje buvo implantuoti 2 implantai ir atliktaka „kaulo priauginimo” procedūra. Dažniausiai vakarais, naktim ar rytais tą vietą vis dar skauda,kad labai nuturtirpus ar dilgčiotų nepasakyčiau. Kodėl taip yra, ar tai normalu ir kiek laiko tai tęsis. Ačiū.

  1. Neringa, po kaulo atstatymo 2 savaitės jausti maudimą ar nedidelį diskomfortą yra normalu. Tačiau maudimas turėtų jau mažėti ir greitu laiku išnykti. Jei dar per 2 savaites nesiliaus, apsilankykite pas savo gydytoją.

 223. Dar vienas klausimas. Ar periodantitas yra priežastis, dėl kurios negalima dėti implantų?

  1. Rasa, tiesiogiai taip sakyti negalima, pacientas gali turėti implantus, tačiau jis yra padidintos rizikos gupėje. Norint kad impantai ilgai tarnautų gali tekti keisti higienos įpročius. Mažiausiai 2 kartus per metus pas burnos higienistą, kartą per metus profilaktiniai apžiūrai pas implantavusį gydytoją, teisingas valymas šepetėliu, siūlu ir skalavimas burnos skysčiu.

 224. Sveiki. Jei implantus isideciau Airijoje ir po 10 metu grysciau nuolat gyventi i Lietuva, ar galesiu del ju prieziuros kreiptis i Lietuvos odontologus. Ar implantavimo proceduros vienodos visame pasaulyje?

  1. Birute, taip galėsite. Tik rekomenduoju pasidomėti kokie bus dedami implantai ir ar jie plačiai naudojami Lietuvoje. Nes kilus problemai bus lengviau surasti kliniką kuri su šiais implantais dirba. Galite drąsiai rinktis Straumann.

 225. Sveiki, ką tik grįžau iš klinikos labai nusiminusi – prieš penkerius metus man buvo atliktas 2 dantų pašalinimas, po kurio iš karto buvo įsriegti implantai. Po pusės metų buvo atliktas protezavimas (ant 2 implantų per vidurį pakabintas dantis). Prieš porą mėnesių kandant pajutau skausmą, pradėjo judėti implantai. Šiandien protezuotojas apžiūrėjęs panoraminę nuotrauką pasakė, kad man, deja, atsitiko blogiausias scenarijus – kaulinis audinis aplink vieną iš implantų „ištirpo” ir jį, tikėtina, reikės pašalinti. Į klausimą kas manęs laukia atsakinėjo miglotai, Taigi ką man daryti? Implantai yra latomoje vietoje 4-6 dantys viršuje. Gal žinote, kas specializuojasi tvarkant tokius „blogus scenarijus” (buvau patikinta, kad esu „unikali”, nes tai atsitinka tik 2 proc. pacientų)? Būčiau dėkinga už komentarą, patarimą.

  1. Gražina, dėja tai medicina, nei vienoje medicinos srityje 100% nėra. Nors ir nedidelė bet rizika komplikacjoms visuomet yra. Po dantų implantavimo pacientas gauna implantų pasą, taip pat atmintinę ir rekomendacijas, kur yra parašyta jo pacientas bent kartą per metus turi pasilankyti pas odontologą implantų apžiūrai. Nežinau ar jūs buvote ar ne. Tokių apsilankymų metu gygytojas gali pamatyti problemą daug ankščiau ir gali užkirsti kelią implanto praradimui.
   Dabar implantą teks šalinti, laukti bent 4 mėnesius, žiūrėti kokia situacija ir implantuoti vėl, gal būt kartu su kaulo augmentacija ir yra jo trūkumas.

 226. Sveiki. Ar galima pakeisti implantais natūralius, sveikus dantis, kurie kelią diskomfortą, nes dideli, netaisyklingai suaugę, tiesiog negražiai atrodo?

  1. Gabriele, tai padaryti galima, tačiau tai nebūtų mediciniškai teisinga, to daryti nerekomenduoju arba tik paskutiniu atveju kai kitos priemonės nepadeda. Pirmiausia turėtumėte pradėti nuo gyvos konsultacijos pas gydytoją ortodontą. Labai tikėtina jog problemą galima spręsti ortodontinėmis priemonėmis (breketai, plokšletės). Taip, gal būt jums tai nepriimtina ir gydymas gali užtrukti iki kelių metų. Tačiau problema būtų išspęsta iš esmės, tai yra atstatytas ne tik šių dantų tiesumas bet ir atstatytas visų dantų taisyklingas sąkandis, o tai yra LABAI SVARBU. Nes nuo to priklausys kokią dantų būklę turėsite vyresniame amžiuje (po 20 ir daugiau metų).

 227. Laba diena, norėčiau paklausti jūsų. Prieš kelis metus man buvo užmauti dantukai apačioje (priekiniai4)ant mano pačios dantų ( bet jie jau buvo nušlifuoti, nes buvo sugedę), bet po metų 1 dantukas nulūžo, tai įdėjo geležiuką ir ant jo vėl uždėjo dantį… Dabar po3 metų jis man labai kliba… Tuoj atrodo iškris… Ar tokiu atvėju reikės implanto? Ar kol gis, bus laikinas dantis?

  1. Panele, reikia pažiūrėti ar klibėjimas iš šaknies ar tik pati karūnėlė kliba. Jeigu kliba tik pati karūnėlė, o šaknis dar tvirta gal būt galima tiesiog dar kartą perdėti karūnėlę. Kitu atveju implantas. Taip laikinas dantukas gali būti padaromas.

 228. Sveiki, man reikia rauti 4 dantis. ar butina rauti visus iskarto norint implantuoti pradziai tik viena danti? ar galiu issirauti viena ir paskui ji implantuoti?

  1. Irma, terotiškai galima planuoti implnatavimą etapais. Tačiau gali egzistuoti niuansių, kurių pamatyti be konsultacijos ar bent rentgeno nuotraukos galimybių nėra.

 229. Sveiki, ar po implantacijos galima naudoti elektronine cigarete su minimaliu nikotino kiekiu?

  1. Stasy, nesu daug susipažinęs su elektroninėmis cigaretėmis. Rašote jog nikotino visgi yra, tad tai tikrai situacjos negerina. O gal verta bet porai savaičių mesti visai?

 230. Sveiki, po implantacijos praėjus savaitei vis dar yra paraudimas, ( lyg mėlynė) gomurio vidinėje pusėje ( buvo implantuotas pirmas priekinis dantis) . Ar tai gali būti atmetimo požymis ? Labai bijau kad neatmestų implanto,nes rūkau, minimaliai, bet vis tiek.