Momentinė implantacija po danties ištraukimo

Momentinė implantacijaTerminas „momentinė dantų implantacija“ apibrėžia tam tikrą techniką, kuomet to paties vizito metu dantis išraunamas ir į jo vietą įstatomas dantų implantas. Vis dėlto, yra tam tikrų nurodymų, skirtų šiai procedūrai – šis metodas gali būti taikomas tik dantų gydytojui atidžiai įvertinus galimą riziką ir paskyrus gydymo planą.

Žemiau yra pateiktas pačių svarbiausių aplinkybių sąrašas, kurios nurodo, ar bus galima atlikti dantų implantų įstatymą nedelsiant:

 • Bendra paciento sveikata – sveikas žmogus pasveiks greičiau nei turintis sveikatos sutrikimų
 • Kaulo, į kurį bus statomi dantų implantai, kiekis ir kokybė
 • Į kurią žandikaulio dalį bus įstatytas dantų implantas
 • Ar yra infekcija (uždegimas) toje vietoje arba aplink, kur buvo išrautas dantis

Keletas iškart po danties išrovimo įstatytų dantų implantų privalumų:

 • Kadangi abi procedūros atliekamos vieno vizito metu, nereikia antros operacijos
 • Greitesnis gydymo kursas – prieš įstatant dantų implantą nereikia laukti, kol sugis vieta, iš kurios buvo išrautas dantis. Ilgalaikė dantų karūnėlė arba tiltas bus uždėtas greičiau.
 • Mažesnis diskomforto jausmas, nes atliekama tik viena operacija

Momentinė dantų implantacija dažniausiai yra taikoma priekinių dantų protezavimui. Pacientui padeda išvengti estetinių problemų, tai yra buvimo be priekinio danties. Po implantacijos ant implanto yra galimybė uždėti laikiną danties karūnėlę, kuri uždengia trūkstamo danties skylę implanto gijimo periodu, kol implantas bus pasiruošęs galutiniam protezavimui. Laikinoji danties karūnėlė uždedama tik estetiniais tikslais, ji apgalvotai paliekama toliau nuo sukandimo, kad neperduotų krūvio danties implantui ir netrukdytų jam prigyti prie kaulo.

Aptarkite šią galimybę su savo odontologu, kad įsitikintumėte, jog esate tinkamas kandidatas momentinei dantų implantacijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

29 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Laba diena. Norejau sužinoti . Kai ira pasalinami visi virsutiniai dantys. Po kiek laiko galima eiti daryti išimama plokštele?

 2. Sveiki, man ištraukė krūminį dantį, po kiek laiko aš galiu dėtis implanta ir kada jau bus vėlu?

 3. Laba diena
  Norėčiau sužinoti kiek laiko turi praeiti po danties išrovimo kad,
  butu galima implantuoti
  Ačiu

  1. Linai, po danties pašalinimo iki implantavimo turės praeiti apie 3 mėnesiai.
   Jeigu dantis dar nėra pašalintas, dažnu atveju galima vienmomentė implantacija, tai to paties vizito metu dantis šalinamas ir į jo vietą statomas implantas. Šiuo atveju šalinamas dantis neturėtų turėti infekcinių židinių.

 4. Turiu dantu protezu plokstele, israutas dar vienas dantis, plokstele prailginta dar vienu dirbtiniu dantuku, bunu su plokstele visa laika24 h, ar nereiketu kazkuri laika pabuti be ploksteles, gyja neblogai, bet gal zaizdai reikia daugiau deguonies ir tt,kaip elgtis?aciu

 5. Sveiki.
  Noreciau suzinoti apie toki metoda kai danti istraukia ir is karto ant zaizdos uzdeda proteza.Man istrauke apacioje 7 danti ,6 jau ne buvo ir is karto ant zaizdos uzdejo proteza.Zaizda ne gyja jau 3 savaites ir jau 3 kartus isvale ir nera galo.Ar gali buti ,kad del to ne gyja ,kad is karto buvo uzdetas protezas?
  Aciu uz atsakyma.

 6. Ar įmanoma daryti.momentine implantacoja po dantiea ir cistos pasalinimž tą pacią dieną.aciū 🙂

 7. Sveiki. 2 metų vaikas bežaisdamas išsimušė viršutinį priekinį dantį su visa šaknimi. Ar yra galimybė dėti laikiną dantį kol išaugs nuolatinis dantukas. Kokios alternatyvos? Ar tiesiog laukti kol išdygs nuolatinis. Pas odontologą apžiūrai buvome.

  1. Ingrida, net ir laikinas protezavimas 2 metų vaikui nelabai įmanomas. Kol kas konsultuokites su ortodontu kad šis prarastas dantukas neturėtų įtakos kitiems. Atėjus adekvačiam amžiui būtų galima pagalvoti apie laikiną.

 8. Laba diena, gydytojas istrauke beveik visus galinius dantis, sake, statytis laikinus protezus, iki kol viskas uzgis ir galima bus implantuoti (ivardijo apie 1m.)
  Kokia butu kaina pas jus? Laikinu protezu?

 9. Aušra, greičiausia netaip supratote. Visuomet žiūrima individualiai, nes kaip gali būti įdėtas implantas jeigu tūksta kaulinio audinio, arba jeigu yra didelis uždegiminis židinys, dėti implantą į nesterilią aplinką didelė atmetimo rizika.

 10. Deja, bet kiek susiduriau, individualiai nera ziurima, tiesiog klinika pasako, jie taiko praktika is karto sukti implanta ar atsisako sukti is karto…

 11. Aušra,
  Kiekvienu atveju žiūrima individualiai. Jeigu šaknis neturi uždegiminių židinių ir po danties šalinimo yra pakankamai kaulinio audinio, tuomet galima atlikti momentinį implantavimą, kitu atveju rekomenduojama laukti kol po pašalinimo viskas užgis.

 12. Laba diena, turiu sakni kuria reikia salinti ir statyti implanta. Ar geriau yra tai daryti vienu metu ar laukti keleta menesiu? Skirtingi gydytojai rekomanduoja skirtingai- kaip jie iprate dirbti ir kuriuo budu labiau „tiki”. Ar yra atlikti tyrimai, ar yra kokia bendra pasaulines implantologijos praktika, nuomonė, kaip yra geriau, neziurint i kaina, laika ir.t.t

 13. Sveiki, kovo 20 istrauke danty,buvo trys ilgos lenktos saknys, skyles uzsiuvo, po proceduros visa savaite skaudejo, 27 kovo iseme siulus ir idejo laikina danty, ir jau antra diena kaip skausmas nemazeja, geriu nuskausminamus, ir jau balandzio 27 d paskirtas vizitas implanto isukimui.
  Klausimas ar tikrai bus viskas taip greit sugija ir ar tai nerizikinga? Virsutis 6 dantis.
  Aciu

  1. Rūta, kaulo defektas kurį palieka šaknys po pašalinimo atsistato per apie 3 mėnesius. Jeigu gydytojas nustatė jog implantavimas galimas, turbūt žino ką daro. O jūs, tikėtina, gydytoją pasirinkote atsakingai.

 14. Laba diena, man reikia pašalinti apačioje esančius 4 dantis. Dėti 2 implantus, o per vidurį 2 karūnėles. Kadangi yra parodontozė ir tos vadinamos kišenės, gydytojas linkęs būtų pirma ištraukti dantis, o implantus dėti, kai užgis gal po dviejų mėnesių. Tai visos tos procedūros laikas užsitęstų. Labiausia mane jaudina tai, kaip reiks būti be dantų ir dar priekyje tiek laiko? Kokia galimybė įdėti laikinus dantis?

  1. Nijole, po danties pašalinimo iki implantavimo ir po implantavimo iki protezavimo kol prigyja implantas, visam šiam periodui galima pasidaryti išimamą laikiną dantų plokštelę.

 15. Sveiki. Pas mane buvo taisytas pats priekinis dantis ir jo saknis bet iskrito plomba ir kartu nulauze danti, l dabar esu su laikina karunele istatyta i sakni, tai koks geriausias metodas butu susitvarkyt ta dantuka

  1. Jeigu šaknis dar pakankamai tvirta GAL BŪT dar galima protezuoti nauja karūnėle. Jeigu ne tuomet reikia dėti implantą.

 16. Sveiki, nulūžo priekinis dantis, kiek procedūrų laukia? Ar bus dedamas laikinas dantis?

  1. Jonai, nulūžimas nelygus nulūžimui. GAL BŪT dar gaima protezuoti nauja karūnėle. Kitu atveju šalinti ir statyti implantą. Kol prigis implantas bus galima dėti ir laikina dantuką.

 17. sveiki noreciau paklaus, jei sakykin as esu netekes visu virsutiniu dantu ir saknys dar neistrauktos , ir apatiniu sveiki tik 5 ir like saknys ,ar ymanoma per 2 savaites viska sutvarkyt ? sudeti inplantus virsuje ir apacioje ? ir kiek viskas mazdaug kainuotu ?

  1. Eimantai, praktiškia tai nėra įmanoma. Kalba eina apie jūsų sveikatą, paskirkite tam laiko.

  2. Labadiena,norejau paklausti ar imanoma,ištraukus virsutini krūmini danti iškarto prisukti implanta tuo pačiu metu?Aciu uz atsakyma

   1. Jolita, Taip galima, tačiau nevisais atvejais. Galima kai šalinamas dantis neturi infekcijos ir kaulo audinio kiekis yra pakankamas implantavimui.