Kokia tikimybė, kad implantacija bus sėkminga?

Kaip ir daugelyje medicinos sričių taip ir atliekant dantų implantavimo procedūrą yra galimos nesėkmingos implantacijos. Egzistuoja daug aplinkybių kurios gali įtakoti implantacijos nesėkmę. Dantų implantacjos procedūros nesėkmės tikimybė dar priklauso ir nuo kitų faktorių kaip vieta, kurioje buvo implantuojamas dantis, paciento burnos sveikatos ir bendros sveikatos būklės.

Sėkminga ImplantacijaDantų implantacijos sėkmės tikimybė
Šiuolaikinėje dantų implantacijos srityje taikant naujas technologijas, bei tobulinan medžiagas leido ženkliai pagerinti dantų implantacijos sėkmingumą. Tyrimai parodė, jog sėkmės tikimybė yra virš 98%. Daugiausia problemų susijusių su dantų implantais išryškėja per pirmus mėnesius nuo atliktos chirurginės procedūros. Jos paprastai pasireiškia prieš įstatant atramą (abutment) ir atliekant protezavimo ant implanto darbus. Dantų implantacijos sėkmės rodiklis paprastai skaičiuojamas imant 5 metus po procedūros. Pirmaisiais metais nesėkmės tikimybė yra vos vienas procentas. Tai dažniausiai yra susijęs su netinkama implanto priežiūra po procedūros bei bloga burnos higiena. Tinkamai prižiūrint dantų implantus, jie gali tarnauti visą gyvenimą nesukeldami jokių tolimesnių neigiamų pasekmių, bei nereikalaudami specialios priežiūros (tokios, kokia reikalinga dantų tilteliui ar dantų protezams).

Kas yra laikoma nesėkminga dantų implantacija?
Dantų implantacija gali būti nesėkminga dėl daugelio priežasčių. Dažniausiai pasitaikanti nesėkmingo implantavimo pasekmė yra blogas implanto susijungimas su žandikauliu (neteisinga kaulo integracija). Taip pat, implantacija laikoma nesėkminga, jei implantas nesilaiko stabiliai. Pirmas galimo nesėkmingos implantacijos požymis yra uždegimas prasidėjęs kaulo srityje, kurioje yra implantas. Taipogi, implantacija yra nesėkminga, kai implantas juda ar sukasi apie savo vertikalią ašį. Esant tokiai situacijai implantas gali iškristi iš jam skirtos vietos kramtant ar tiesiog valgant. Techniškai žiūrint, dantų implantacija yra nesėkminga, jei implantas iškrinta, slankiojasi ar toje vietoje, kur yra implantas, netenkama daugiau negu 1mm kaulinio audinio pirmais metais ir daugiau negu 0.2mm dar kitais metais.

Ką daryti po nesėkmingos dantų implantacijos?
Kada danties impantavimas yra nesėkmingas odontologas turi pašalinti danties implantą (jei šis dar neiškrito pats), taip pat, pasirūpinti nesėkmingos implantacijos pasekmėmis bei pakeisti dantų implantą nauju. Veiksmų eiga, kaip tai padaryti, gali skirtis ir priklauso nuo nesėkmingo implantavimo pobūdžio:

 • Implanto suskilimas nepadarant žalos žandikauliui – šiuo atveju odontologas gali įstatyti naują implantą tuoj pat, kai tik pašalina seną sugadintą implantą
 • Implanto infekcija ar danties implanto prigijimo problemos:
 1. vidutinis kaulo sunykimas – odontologas leidžia plotui apie implantą sugyti, prieš tai pašalindamas pirminius nesėkmingos implantacijos padarinius. Naujas danties implantas gali būti įstatomas po kelių mėnesių.
 2. didelis kaulo sunykimas – jei impantavimo padariniai yra didelis kaulo sunykimas, tai odontologas turi atlikti kaulo priauginimo procedūrą, prieš mėgindamas pakeisti blogą implantą nauju. Jei implantas buvo įstatytas tam, jog laikytų dantų protezą, tai odontologas gali įstatyti naują impantą gretimoje vietoje, tuo išvengiant kaulo priauginimo procedūros.

 

Nesėkminga dantų implantacija skirtingose burnos vietose
Skirtingose burnos vietose pagal specialias charakteristikas skaičiuojama skirtinga danties implantacijos nesėkmės tikimybė. Įstačius implantą priekinėje apatinio žandikaulio dalyje, procedūros sėkmės tikimybė yra aukščiausia ir siekia net 98-100%. Pagal bendrus rodiklius yra nustatyta, jog sėkmingos dantų implantacijos koeficientas yra aukštesnis atliekant jį apatiniame žandikaulyje negu palyginus su dantų implantacija viršutiniame žandikaulyje. Tai gali būti paaiškinta faktu, jog apatiniame žandikaulyje yra didesnė kaulo masė ir tankis. Dažniausiai, jei implantacija atliekama priekinėje viršutinio žandikaulio dalyje, tikimybė jog procedūra bus nesėkminga yra apie 5-10%. Sritys, kuriose šis rodiklis yra aukštesnis ir siekia 5-15% yra galiniai krūminiai dantys, ypač esantys viršutiniame žandikaulyje. Galinių dantų keitimas implantais reikalauja daug sudėtingesnės procedūros, o tai atlikti reikia specialių odontologo įgūdžių ir patirties. Be to , galiniai dantys turi atlaikyti didesnį spaudimą kramtant, kas neigiamai įtakoja tinkamą danties implanto ir žandikaulio suagimą. Dantų implantacijos sėkmė priklauso ir nuo odontologo įgūdžių, žandikaulio kiekybinių bei kokybinių rodiklių, ir taip pat, netgi nuo paciento burnos higienos.

Pacientų kategorijos, kurios priskiriamos padidintos rizikos grupei
Kai kurioms pacientų grupėms statistiškai yra didesnė tikimybė, jog implantacija nebus sėkminga . Tarp jų yra:

 • Jaunesni pacientai, kurių žandikaulis dar nėra pilnai susiformavęs
 • Pacientai su dideliu žandikaulio sunykimu ar mažu kaulo tankumu
 • Daug rūkantys, ar priklausantys nuo narkotikų ar alkoholio žmonės
 • Pacientai sergantys tam tikromis ligomis, tokiomis kaip, diabetu, mažakraujyste, taip pat, besiskundžiantys silpnu imunitetu
 • Pacientai, kuriems taikoma spindulinė terapija galvos ar kaklo srityje
 • Žmonės, kurie susiduria su dantų bruksizmo problema

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

11 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Laba diena, prieš 7m.buvo įstatytas implantas priekinio danties,dabar virš jo dantenos paplitusios kas kaltas ar gydymo įstaigą? Nedavė jokių garantijų ko tikėtis,?

 2. Sveiki, dėl ko iškrenta implantas?
  Vienas implantas (varžtas) nulužo.
  Ar jo įdėjimas vėl bus mokomas?

  1. Oksana, implantas dažniausiai prarandamas dėl tų pačių priežasčių kaip ir natūralūs dantys – tai yra nepriežiūra. Implantams yra suteikiamos garantijos. Kiekviena klinika gali turėti skirtinus nuostatus garantiniams įsipareigojimams. Prieš implantavimą turėjote pasirašyti sutartį, kurioje turėtų būti nurodyti ir garantiniai įsipareigojimai.

 3. Sveiki ar galima ideti inplanta i vieta kurioje dantenos buvo pazeistos recesijos jos pasislinkusios i apacia tai butu 42 ir 41 dantu dantenos? Ar yra galinybe kaip nors dantenas atkurti ir jas pakelti i pradine padeti?

  1. Šekvė, implantas dedasi ne į dantenas o į kaulą, jeigu kaulo yra pakankamai implantą dėti galima. Taip, lieka estetikos klausimai. Galima atlikti dantenų plaskitą ir taip jas pakelti, tačiau viskam yra ribos. Reikia žiūrėti individuliai ką galima padaryti ir kokio rezultato tikėtis.

 4. Laba diena, norėjau paklausti. Man yra 17m. Prieš pusę metų buvo įdėtas dančio implantas apačioje (36dantis). Dabar man pradėjo augti protiniai dantys apačioje. Ar man gali išstumti implantą? Baisu nes dantys stumdosi nuo protinių augimo. Ir nežinau ką daryti.

  1. Kamile, reikia darytis rentgeno nuotrauką ir pažiūrėti kokioje padėtyje yra šis protinis. Jeigu būtų manoma jog jis gali saveikauti su implantu reiktu planuoti protinį dantį šalinti.

   1. Planuojama šalinti protinius, tačiau ar man iki kol juos pašalins man dabar jau stumia dantis, ar man neišjudins implanto, nes jis juk šalia, ar stumiamas implantas vistiek lieka savoje vietoje?

 5. Labas noreciau paklausti,kaip ta infekcija pasizymi po operacijos priauginimo zandikaulio kaip suprasti kad jinai prasideda? Paraude zaizdos ar skauda labai. ..aciu

  1. Vilma, neturėtų pats pacientas užsiimti diagnoze, tai turėtų atlikgi gydytojas. Jeigu jaučiate negerus simptomus, turėtumėte apsilankyti pas savo gydytoją apžiūrai.