Išimami protezai ant implantų

Išimami protezai ant implantų – tai tokie protezai, kurie tvirtinami ant implantų. Įprastas dantų protezas laikosi ant dantenų.

Tvirtinami ant implantų dantų protezai naudojami tada, kai pacientas žandikaulyje neturi nė vieno danties, tačiau turi pakankamai kaulo, į kurį būtų galima įstatyti implantus. Fiksuojami ant implantų dantų protezai turi specialius fiksatorius, kurie susikabina su fiksatoriais, esančiais ant implantų.

Paprastai tvirtinami ant implantų dantų protezai gaminami apatiniam žandikauliui, nes šioje vietoje paprasti dantų protezai dažnai būna nelabai stabilūs. Dažniausiai įprasti dantų protezai, pagaminti viršutiniam žandikauliui, būna gana stabilūs, todėl jiems nereikia papildomos dantų implantų suteikiamos atramos. Nepaisant to, jūs galite turėti ir viršutiniam, ir apatiniam žandikauliui skirtus fiksuojamus ant implantų dantų protezus.

Jūs turėtumėte kiekvieną dieną išsiimti tvirtinamus ant implantų dantų protezus ir išsivalyti juos bei dantenų zoną. Taip pat kaip ir su įprastais dantų protezais, naktį jūs neturėtumėte miegoti su dantų protezais, fiksuojamais ant implantų. Kai kurie pacientai pirmenybę teikia fiksuotoms (ilgalaikėms) karūnėlėms ir tiltams, kurie yra neišimami. Siūlydamas fiksuotus arba išimamus dantų protezus, jūsų dantų gydytojas atsižvelgs į jūsų nuomonę ir poreikius.

Kaip jie veikia?

Yra dvi fiksuojamų ant implantų dantų protezų rūšys: rutulinės fiksacijos ir sijinės fiksacijos. Abiem atvejais dantų protezai gaminami akrilo pagrindu, kuris atrodys kaip dantenos. Prie jų pagrindo pritvirtinami porcelianiniai ar akriliniai, atrodantys kaip natūralūs dantys. Abiems šioms dantų protezų rūšims reikia bent dviejų dantų implantų, kad juos laikytų.

Išimami protezai ant implantųSijomis fiksuojami dantų protezai – plona metalinė sija, einanti palei jūsų žandikaulio linkį, fiksuojama ant dviejų – penkių implantų, įstatytų į jūsų žandikaulį. Prie sijos, dantų protezų ar jų abiejų yra pritvirtinti spaustukai arba kitokie fiksatoriai. Dantų protezai fiksuojami ant sijos, juos saugiai pritvirtina fiksatoriai.

Rutuliukais fiksuojami dantų protezai – prie kiekvieno implanto, įstatyto į žandikaulį, yra pritaisytas metalinis fiksatorius, kuris įslenka į kitą fiksatorių, esantį ant dantų protezų. Daugeliu atvejų ant implantų esantys fiksatoriai būna rutuliuko formos (apgaubiamieji fiksatoriai), jie įslenka į įdubas (abgaubiantieji fiksatoriai), esančias ant dantų protezų. Kai kuriais atvejais dantų protezai laiko apgaubiamuosius fiksatorius, o implantai – apgaubiančiuosius.

Ko galite tikėtis nešiodami dantų protezus, tvirtinamus ant implantų?

Jūsų fiksuojami ant implantų dantų protezai bus stabilesni, nei įprasti dantų protezai. Jums bus lengviau kalbėti, galėsite nebesijaudinti, kad protezai atsilaisvins arba iškris iš burnos. Jūs apskritai galėsite valgyti maisto produktus, kurių anksčiau turėjote atsisakyti. Vis dėlto, jūs negalėsite kramtyti kieto arba lipnaus maisto, nes taip galite pažeisti protezus.

Jei turite dantų protezus, tvirtinamus ant dantų implantų viršutiniame žandikaulyje, jie gali būti pagaminti taip, kad dengtų mažiau jūsų gomurio (jūsų burnos viršutinės dalies), nei dengia įprasti dantų protezai. Dėl to jaučiate daugiau skonio valgydami, nes neuždengiami receptoriai.

Viena iš pagrindinių priežasčių kodėl yra renkamasi išimami protezai ant implantų, tai kaina. Bendra dantų protezavimo kaina yra kur kas mažesnė nei renkantis neišimamus protezus ant implantų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

22 Klausimai, Atsiliepimai

 1. La.kokia kaina būtų viršutinio žandikaulio kaina .ant dviejų implantų išimami protezai.

 2. Laba diena, norėčiau Jūsų paklausti, kodėl būtina nakčiai išimti fiksuojamą ant sijos (su 4 implantais) plokštelę?
  Išėmus plokštelę, atsinaujina SAŽS sutrikimo sukeliamas skausmas. Todėl tenka ir naktį neišimti plokštelės. Bet tada burnoje atsiranda chemikalo skonis, naktį 4-5 kartus tenka išimti ir skalauti. Nežinau, ar kentėti skausmą, ar cheminį poveikį?
  Pagarbiai,
  Laima M.

 3. Laba diena, man yra įstatyti du Humana Dental implantai, ant jų tvirtinasi sija, nuimamiems dantų protezams. Nulūžo varžtai, kuriais tvirtinasi sija prie dantų implantų.Norėčiau sužinoti ar įmanoma šiuos varžtus pakeisti naujais ir prisukti siją, ar teks iš naujo statyti naujus implantus? Ačiū !

 4. Ar isimami protezai ant dvieju inplantu gaminami tik is metalo keramikos .Ar galima pasirinkti kita varianta .Pvz cirkolio ketamika.Kiek tokiu atveju kainuotu vienam zandikd.

 5. Sveiki kokia kaina butu protezu apatinio zandikaulio ant dvieju rutuliniu fiksuojamu implantu

 6. Susidevejo gumytes proteze i kures statosi implantai kur galima ju uzsisakyti ?

 7. Sveiki. Prieš keletą dienų odontologas sutvarke(pašalino šaknis viršutinio žandikaulio). Dabar nei vieno danties viršuje. Man all on 4 per brangu. Domintų fiksuojamas išimamas protezas ant 2 implantu. Ar šis variantas tinkamas v.ž? Po kiek laiko nuo implamtavimo galima tvirtinti plokštelę? Ir kokia būtų kaina visko, su darbu ir t t…? AČIŪ

 8. Ar galima vienu metu pasalinti visus jau klibancius dantis ir isideti ant 2 implantu tvirtinama minksta plokstele ,kiek tai kainuotu ir kur tai galima padaryti

 9. Sveiki man buvo protezuoti dantys kad uždengtų Netekto danties tarpą. Bet pats protezas labai gerai padarytas ir aš noriu jį perdaryti kad jie laikytūsi ant implantų nes neaišku ar ilgai tarnaus tie mano dantys kurie laiko protezą. Mane domina kaina

  1. Erika, iš ties man nėra aiški aprašyta situacija. Bet kuriuo atveju protezo perdarymas yra komplikuotas reikalas ir gali kainuoti brangiau nei gaminti naują.

 10. Sveiki Daktare.Kaip daznai reikia perdaryti apatinio zandikaulio isimamus protezus tvitinamus ant dvieju implantu ?Aciu.
  Kazyte

  1. Kazyte, jeigu protezui nieko nenutiko jo perdarinėti nereikia. Jeigu jis blogai fiksuojasi ant implantų, gal būt tik pakeisti fiksatorių gumutes. Egzistuoja įvairių tipų fiksatoriai. Kartą metuose profilaktinis patikrinimas/pakeitimas gumyčių yra normalu.

   1. Turiu protezus virsutinio zandikaulio ant 4 implantu. Ar galima juos isimti ir pakeisti kitais, nes pasidariau per baltus ir man jie negraziai atrodo? Aciu.

 11. Laba diena, patarkite. Apatiniame žandikaulyje įdėti išimami protezai ant 2 implantų ir viskas tvarkoje, manau kad tai neblogai. Apatinius man įdėjo prieš metus. O viršutiniame žandykaulyje vienoje puseje dabar įsuko jau 2 implantus, kitoje puseje suks po puses metu, reikia priauginti kaulo. Patarkite, ar gerai bus ant 4 implantų įdėti išimami protezai. Ar dėti neišimamus. (Tai aišku priklauso nuo kainos). Man beveik 70 m. Ar ilgai laikys tie išimami protezai. Ačiū

 12. Labas labai sudomino sie mini implantai pati turiu didele problema su dantimis kuriuos reikia salinti ir protezuoti bet labai dominans tie . Kokia ju kaina visai burnai Per kiek laiko sutvarkima? Is anksto dekoju

  1. Raimonda, mes nededame mini implantų. Šiame straipsnyje aprašytas protezavimas išimamu protezu ant normalių implantų.