Dantų skausmas ir jautrumas

Skauda dantįDėl kokių priežasčių gali pradėti skaudėti dantį? Pradėkime nuo paties danties: pavyzdžiui, danties skausmą gali sukelti apnuogintas danties kaklelis. Perėjimas tarp emalio ir šaknies cemento ne visuomet būna vientisas, kartais atsidengia šiek tiek dentino. Tačiau paprastai šis perėjimas yra gerai apsaugotas plyšių tarp dantenų, t.y. jis yra po dantenomis. Jei dėl anatominių nukrypimų dentinas apnuoginamas danties kaklelio vietoje, o perėjimas tarp emalio ir cemento nėra uždengtas dantenų, tuomet šaltas oras ir/arba karštas arba šaltas maistas gali sukelti jums dantų skausmą, dantys tampa jautrūs.

Kaip atsidengia emalio/cemento perėjimas? Taip gali nutikti, pavyzdžiui, dėl periodontito, arba dėl danties judėjimo ir/arba anatominių savybių. Taip pat emalio/cemento perėjimas gali atsidengti operacijos metu. Pavyzdžiui, kai pašalinamas protinis dantis, kaulas nudyla ir galiausiai protinis dantis išstumiamas. Žaizda sugyja, bet operacijos metu šiek tiek pažeidžiami audiniai; dantenos, esančios už septintojo danties, šiek tiek įdumba, staiga apnuoginamas danties kaklelis ir jį ima skaudėti. Taip pat perėjimo tarp emalio ir cemento pokyčius dėl dantenų pozicijos gali sukelti ir ortopedinė plokštelė. Naudodami dantų pastą, kurios sudėtyje yra fluorido, galite apsaugoti apnuogintą dentiną, tačiau jei geriate, pavyzdžiui, daug sulčių, ar keletą dienų nepaisote burnos higienos, tuomet ši apsauga gali nebeveikti ir karšti bei šalti objektai gali vėl sukelti dantų skausmus. Toks skausmas išnyksta burnoje prisirinkus daug seilių.

Yra dar daug kitų priežasčių, dėl kurių danties kaklelis gali staiga sukelti danties skausmą. Pirmiausia tai priklauso nuo emalio/cemento perėjimo, kuris kiekvienam žmoguje yra skirtingas, ir gali pasireikšti ir dėl kitų aplinkybių, nepaminėtų ankstesniuose pavyzdžiuose. Aukščiau aprašytos galimybės tėra kelios iš daugelio. Tačiau jūsų dantų gydytojas, nepriklausomai nuo priežasties, gali padėti jums uždengti jautrų danties kaklelį.

Štai dar vienas danties skausmo sukėlėjo pavyzdys: kariesas pasiekia danties nervą ir šis miršta. Keletą dienų jūs jaučiate buką, o kartais tvinkčiojantį danties skausmą, kuris gali būti gana stiprus. Tačiau paprastai po kelių dienų jis liaujasi.
Skausmas gali praeiti, net jei nesusitaisysite danties šaknies, tačiau taip nepašalinsite problemos. Paprastai užkrėtimas progresuoja, uždegimas pasiekia kaulą, dantis tampa jautrus prisilietimams ir galiausiai nebegalite juo kąsti. Kaulo uždegimas išsivysto dėl nervo uždegimo.
Gali prireikti keleto dienų, savaičių, mėnesių ar net metų, kol išsivystys kaulo uždegimas. Taip pat kaulo uždegimą gali sukelti ir prastai gydyta šaknis. Be karieso, yra dar vienas dalykas, dėl kurio miršta danties nervas. Tai taip pat gali nutikti gręžiant dantį ir/arba dedant plombą, dėl odontologo naudojamų cheminių preparatų. Norint išvengti dar blogesnių komplikacijų, geriausia yra pasitikrinti visus skaudamus dantis.

Parašykite klausimą gydytojui

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

3 Klausimai, Atsiliepimai

  1. Ties vienu protiniu dantimi yra kisene. Higieniste sake skaudes veliau . Po poros men pradejo skaudeti Jautrus dantis del salto ar karsto . Idomu kiek laiko skaudes ?Siuo metu ner galimybes apsilankyt pas odontologa.