Dantų protezų trūkumai

Nors daugelio žmonių gyvenime dantų protezai yra gana dažmai naudojami, jie iškrečia tam tikrų pokštų, apie kuriuos jūs turėtumėte žinoti. Tačiau apsirūpinus žiniomis, kantrybe ir šiek tiek pasistengus prisitaikyti, naujas gyvenimo stilius su dantų protezais gali būti palyginti neskausmingas procesas. Žemiau aprašytos problemos turėtų padėti jums susidaryti bendrą vaizdą apie tai, ką turėtumėte žinoti prieš įsigydami dantų protezus.

Dantų protezaiReikia šiek tiek laiko, kad priprastumėte prie dantų protezų.
Dantų protezams, kaip ir bet kuriai kitai priemonei, skirtai padėti jūsų kūnui funkcionuoti, reikalingas tam tikras laiko tarpas, kad priprastumėte prie dirbtinių dantų. Iš pradžių turėdami tokį įtaisą burnoje galite jaustis labai keistai, tačiau pasitelkus kantrybę bėgant laikui dauguma žmonių gana lengvai pripranta prie dantų protezų ir net ima jaustis taip, tarsi jie būtų įprasta kūno dalis. Nors dantų protezai niekada neatstos natūralių dantų, jie bus jų pakaitalai, kurie burnoje jaučiami ir funkcionuoja beveik taip pat, kaip natūralūs dantys.

Dantų protezams reikalinga išskirtinė priežiūra.
Šiuolaikiniai dantų protezai yra išskirtinis technologijų pavyzdys, pagamintas iš moderniausių sudėtinių dalių, suteikiančių jam ypatingą tvirtumą ir estetinę išvaizdą. Nepaisant to, dantų protezams reikalinga tam tikra priežiūra, kurią turėsite įtraukti į įprastą savo gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, juos dažnai reikės išsiimti iš burnos ir tinkamai išvalyti, tuomet keletui valandų panerti į vandenį arba jiems tinkamą valymo skystį, kad jūsų burna išliktų sveika, o įtaiso kokybė gera. Tačiau šie pokyčiai yra šiek tiek panašūs į paprastų dantų priežiūrą, todėl daugumai žmonių sukelia mažai problemų.

Naudojantys dantų protezus pirmąkart šneka šiek tiek sunkiau.
Kai kurie žmonės, įsidėję dantų protezus pirmą kartą, supras, kad turint juos burnoje, iš esmės reikia iš naujo mokytis kalbėjimo būdų. Jiems kils tokių problemų, kaip keistas tarimas, didelės liežuvio pastangos pasakyti žodžius ir nepageidautini garsai, tokie kaip švilpimas, pliaukšėjimas ir čepsėjimas. Tačiau dauguma šių problemų laikui bėgant įgijus patirties išnyksta, taip pat jūs galite paspartinti mokymosi procesą užtikrindami, kad protezai įdėti taisyklingai.

Dantų protezai gali sudirginti burnos ertmę ir padaryti žaizdų.
Nepaisant visų dantų gydytojų pastangų užtikrinti, kad visi dantų protezai būtų pagaminti taip, kad prisitaikytų prie pacientų burnų kaip įmanoma geriau, bus laikotarpių, kai dantų protezai suerzins burnos gleivinę ar net atsiras žaizdų. Paprastai taip nutinka kramtant, tačiau tai įtakoti gali ir dantų griežimas ir stiprūs sukandimai, ar net maisto produktų gabalėliai, įstrigę tarp dantų protezų. Kad išsigydytumėte žaizdeles, nešiodami dantų protezus privalote daryti tam tikras pertraukas, o taip pat dažnai ir kruopščiai juos valyti. Taip pat pamasažuokite savo dantenas, kai jūsų dantų protezai pamerkti.

Dantų protezai gali sukelti sunkumų kramtant kai kuriuos maisto produktus.
Tiesa, kai kurių maisto produktų niekada negalėsite lengvai sukramtyti dantų protezais, nes šie gali pasislinkti iš savo vietos arba prastai susmulkinti maisto produktus. Tačiau šios problemos nedaro jūsų bejėgiu, atsižvelgiant į tai, kad norėdami atstatyti dantų protezus į vietą, galite pasinaudoti dantų pasta, o valgydami maisto produktus rinktis atidžiau. Be to, pratindamiesi valgyti lėčiau ir atsargiau, galite įveikti sunkumus, kylančius kramtant tam tikrą maistą.

Dėl dantų protezų maisto skonis gali būti kitoks.
Nors ir tiesa, kad dantų protezai gaminami iš neutralių sudedamųjų dalių be chemikalų, vis gi jie gali sukelti jausmą, kad tam tikrų maisto produktų skonis keistas, arba nebe toks skanus, kaip anksčiau. Paprastai tai būna laikina problema, kylanti prisitaikymo laikotarpiu; yra didelė tikimybė, kad kai priprasite prie dantų protezų ir išsiaiškinsite, kuriose jūsų liežuvio vietose išsidėstę daugiausiai skonio receptorių, galiausiai maisto skonis taip stipriai nebesiskirs.

Jums netinkantys dantų protezai gali sukelti burnos mielių infekcijas.
Prastai pritaikyti dantų protezai gali pažeisti burnos ertmės gleivinę, kuri gali atverti duris mieliagrybiams, sukeliantiems kandidozę arba kandidomikozę. Mieliagrybis yra natūraliai atsirandantis grybelis, atrodantis kaip mielės. Nors turėti mažą kiekį šio grybelio savo virškinimo sistemoje yra normalu, tačiau tam tikri veiksniai, pavyzdžiui, antibiotikai, chemoterapija, cukrinis diabetas ir taip – prastai pritaikyti dantų protezai – gali sukelti burnos infekcijas, dėl kurių atsiras geltonų dėmių ir deginimo jausmas.

Kokios alternatyvos dantų protezams?
Pats pažangiausias šių dienų dantų protezavimo metodas yra dantų implantai. Dantų implantų kainapalyginti su paprastų protezų yra ženkliai didesnė. Dantų implantai yra titaniniai sraigteliai kurie yra įsodinami į žandikaulį. Ant dantų implanto priklausomai nuo jūsų biudžeto gali būti tvirtinami išimami ir neišimami dantų protezai. Medžiagos kur kurių pagaminti dantų protezai ant implantų irgi gali skirtis, galimi akriliniai, metalo keramikos arba cirkonio keramikos protezai.

Jeigu nenorite susidurti su aukščiau išvardintomis problemomis kurias sukelia dantų protezai, turėtumėte apsvarstyti galimybę įsigyti dantų implantus. Apsilankytike odontologijos klinikoje ir pasikonsultuokite su odontologu dėl dantų implantų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

10 Klausimai, Atsiliepimai

  1. Sveiki,ar reikia nakčiai išsiimti protezus,kad pailsėtų dantų smegenys. Kokia priemone plauti,skalauti protezus?. Ačiū

  2. Sveiki, jau mėnesį nešioju išimamą viršutinį protezą, kuris tvirtinasi ant dviejų implantų, bet dar vis jaučiasi švilpimas ir paspaudus priekinius dantis šiek tiek juda. Ar taip turi būti? Gal turi praeiti dar daugiau laiko…

  3. Sveiki, prieš dvi savaites pradėjau nešioti išimamus viršaus ir apačios dantų protezus. Maistas veliasi burnoje, negaliu sukramtyti. Ar tai praeis, ar kažkas negerai su protezais.

    1. Eugenijau, vaistinėje rasite įvairių gelių pasitepimui kurie ženkliai palengvins ir pagreitins gijimą. Pvz gelis Anaftin, tačiau yra įvairių kitų, vaistininkas patars.

  4. sveiki,norejau paklausti,ar yra galimybe istatyti neisimama proteza be implantu,jei pas mane like 46,44,33,34,37 dantys?dekui