Dantų ir burnos higiena

Kalbant apie burnos higieną, geriau jau užkirsti kelią dantų gedimams, nei vėliau juos gydyti. Jūsų dantims nėra nieko geriau už dantų higienos palaikymą. Jei per dieną sugaišite vos kelias minutes siekdami išlaikyti savo dantis ir dantenas švarius ir sveikus, galite išvengti visą gyvenimą trunkančių skausmingų ir brangiai kainuojančių stomatologinių procedūrų. Paklauskite bet kurio žmogaus, kentėjusio nuo dantų karieso, dantenų ligų ar stipraus dantų skausmo, ir jis jums atsakys, kad savo dantims skirti keletą minučių per dieną tikrai verta.

Burnos higienaOdontologai rekomenduoja valyti dantis mažiausiai dukart per dieną – ryte papusryčiavus ir vakare prieš miegą, naudojant jums tinkamą dantų pastą (pasiteiraukite savo stomatologo apie fluorido kiekį) ir tinkamą dantų šepetėlį su atitinkamais dantų šereliais. Odontologai taip pat primygtinai rekomenduoja valyti dantis su dantų siūlu bent kartą per dieną. Tai dvi pagrindinės priemonės kovoje su daugybe skausmingų ir nemalonių dantų problemų.

Nevalydami dantų šepetėliu ir siūlu, jūs neleidžiate bakterijoms kauptis į permatomą medžiagą, vadinamą dantų akmenimis, kuri apsupa dantį, kenkia jo emaliui, gali atsirasti kariesas. Jei kariesas pasiekia danties šaknį, jis gali sukelti infekciją, kuri bus labai skausminga ir gali baigtis danties praradimu. Taip pat infekcija gali pasiekti kitus dantis ir net įsiskverbti į kraujotaką, taip sukeldama rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, širdies ligas.

Nors tai ir nėra malonu, tačiau tiesą sakant, burna – viena nešvariausių vietų žmogaus kūne. Jos šilta ir drėgna aplinka sukuria idealias sąlygas 500 milijonų joje esančių bakterijų dauginimuisi. Jei šios bakterijos nebus tinkamai kontroliuojamos jas valant, jos vešės ir sukels problemų sveikatai.

Išlaikydami gerą dantų higieną jūs išvengsite tokių nemalonių socialinių aplinkybių, kaip pageltę dantys ir nemalonus burnos kvapas. Daugiau nei 90% nemalonaus burnos kvapo atvejų yra dėl nepakankamos dantų higienos. Maistas ir bakterijos, įstrigusios tarp dantų, genda ir iš burnos skleidžia nemalonų sieros junginių kvapą. Dantų valymas dantų šepetėliu ir siūlu padeda pašalinti bakterijas ir išlaikyti gaivų burnos kvapą.

Geri dantų higienos įpročiai, lydimi labai svarbių karto į pusmetį vizitų pas dantų gydytoją gali padėti išlaikyti jūsų burną laimingą ir sveiką. Prižiūrėkite savo dantis ir turėsite juos visą gyvenimą. Pasiteiraukite savo stomatologo, kaip teisingai išsivalyti dantis ir koks dantų šepetėlis labiausiai tinka jūsų dantims ir dantenoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

3 Klausimai, Atsiliepimai