Dantų implantų komplikacijos

Very high resolution 3d rendering of a dental implantNors dantų implantacijos sėkmės procentas yra didelis ir siekia net 98%, tačiau komplikacijų tikimybė egzistuoja. Panašiai, kaip ir po bet kurios chirurginės operacijos, dantų implantavimo operacija gali sukelti komplikacijų. Dauguma jų gali būti išgydytos nesukeliant didesnių problemų, vis dėlto, kai kuriais atvejais dėl jų galima netekti dantų implantų. Norint sumažinti dantų implantų sukeliamas komplikacijas iki minimumo, reikėtų pasirinkti patyrusį dantų implantavimo odontologą, tikslų priešoperacinio gydymo planą, deramą priežiūrą po operacijos ir burnos higieną.

Labiausiai pasitaikančios dantų implantacijos komplikacijos, būna susijusios su:

Pooperacinis kraujavimas
Galima tikėtis, kad žaizda šiek tiek kraujuos 1-2 dienas po operacijos. Švelniai sukandę minkštą marlės skiautę, uždėtą ant operuotos vietos, palaikykite apie 30 minučių, ir kraujavimas turėtų praeiti. Pernelyg didelis kraujavimas yra nenormalus, todėl turėtumėte kuo skubiau paskambinti savo odontologui.

Greta esančių audinių pažeidimas
Dantys
. Gręždamas jūsų stomatologas gali pažeisti karūnėlę arba šalia esančio danties šaknį. Gali prireikti šaknies kanalo arba apikoektomijos, norint sutaisyti pažeisto danties šaknis. Prieš gręždamas jūsų stomatologas turėtų atidžiai išstudijuoti rentgeno nuotraukas arba kompiuterinę tomografiją, nes pasitaiko atvejų, kai dantų šaknys būna neįprastos formos.
Nervai. Nervo pažeidimas – reta, bet sudėtinga apatinio žandikaulio danties implantavimo sukelta komplikacija. Gręžiant gali būti pažeistas vidinis alveolinis nervas, esantis apatiniame žandikaulyje. Nervo pažeidimas gali sukelti skausmą, tirpulį arba dilgčiojimą dantų, dantenų, lūpų arba smakro srityje. Panašūs simptomai gali atsirasti ir tuo atveju, jei implantas įstatomas tiesiai ant nervo, sukeldamas stiprų skausmą kramtant. Jei nervas neužgyja, o simptomai neišnyksta, gali tekti pašalinti implantą. Skenavimas rentgeno spinduliais ir kompiuterine tomografija gali padėti stomatologui nustatyti tikslią vietą, kur yra nervas ir minimalizuoti dantų implanto sukeltų komplikacijų tikimybę.
Sinusas. Dar viena galima dantų implantavimo sukelta komplikacija viršutinio žandikaulio operacijos metu – žandikaulio pergręžimas pažeidžiant sinuso ertmę. Stomatologas gali išspręsti problemą persodindamas kaulą. Norėdamas išvengti tokių komplikacijų, jūsų stomatologas turėtų atidžiai apžiūrėti kompiuterinės tomografijos skenografiją ir imtis sinuso pakėlimo operacijos, jei reikia paruošti tinkamą kaulą sėkmingam implanto įstatymui (vis dėlto, pasitaiko atvejų, kai pragręžimas nebuvo pastebėtas ir implantas „pradingo“ sinuso ertmėje).
Žandikaulis. Labai retai pasitaikanti komplikacija dantų implantavimo metu – žandikaulio lūžis. Jei nėra pakankamai kaulo, ar jis nėra pakankamai tankus, žandikaulis gali lūžti dėl ilgalaikio spaudimo operacijos metu (gręžiant ar įstatant implantą).
Dantų implantų sukeltos komplikacijos, susijusios su operacinėmis klaidomis, liečiančiomis šalia esančius dantis, nervus ar sinusą, yra tiesiogiai susijusios su stomatologo patirtimi ir įgūdžiais. Patyręs kvalifikuotas implantavimo stomatologas gali nustatyti tikėtinas problemas ištyręs rentgeno nuotraukas arba kompiuterinės tomografijos skenografiją, sudaryti tinkamą operacinį planą ir jį sėkmingai įvykdyti be komplikacijų. Nors visuomet išlieka komplikacijų tikimybė, tinkamas dantų implantavimo gydytojo pasirinkimas yra pagrindinis sėkmingo gydymo faktorius.

Infekcijos implanto zonoje
Infekcijos implanto zonoje yra dažniausiai pasitaikanti dantų implantavimo sukelta komplikacija. Implanto infekcija yra būsena, pasireiškianti implanto zoną supančių audinių uždegimu arba patinimu. Implanto infekcija – apydančių ligos forma, kurios tinkamai negydant gali kilti uždegimas, sunykti kaulinis audinys, taip pat galima netekti implanto. Nors implanto infekcija paprastai kyla į implanto vietą operacijos metu ar iškart po jos patekus bakterijoms, ji gali kilti ir praėjus keliems mėnesiams ar net metams po implantacijos.

Danties implanto uždegimas
Aplink esančių audinių uždegimas ar patinimas yra nedelsiant pasireiškiantis implanto infekcijos simptomas. Netinkamas atramos dydis ar vieta ir karūnėlės atstatymas, sukeliantis spaudimą ir traumuojantis minkštus aplink arba po ja esančius audinius, taip pat gali sukelti dantų implantų komplikacijas. Dantų implantų uždegimas iššaukia imuninės kūno sistemos atsaką, kuri atakuoja užkrėstas dantenų ir kaulinio audinio ląsteles. To pasekmės gali būti kaulinio audinio, esančio aplink implantą, nykimas, o jei jis tęsis, implantas atsilaisvins ir jį reikės pašalinti. Stomatologas privalo nedelsiant panaikinti uždegimą, kad užkirstų kelią tolimesniam kaulinio audinio nykimui, dėl kurio galima netekti implanto. Uždegimas gali būti gydomas antibiotikais ir jį išvalant, jei jį sukėlė implanto infekcija, arba pašalinant ar pakoreguojant rekonstrukcijos trūkumus, jei jį sukėlė trauma.

Pacientai, kuriems tikimybė patirti dantų implantų sukeltas komplikacijas didesnė
Yra kelios pacientų grupės, kurioms rizika patirti dantų implantavimo sukeltas komplikacijas yra didesnė, nei kitiems. Tai tokie pacientai:

 • Pacientai su stipriai sunykusiu žandikauliu ar mažu kaulinio audinio tankiu
 • Stipriai rūkantys
 • Pacientai, sergantys lėtinėmis ligomis, tokiomis, kaip cukrinis diabetas, hemofilija, ar imuninės sistemos nepakankamumas
 • Pacientai, turintys chroniško bruksizmo problemą.

Dantų implantų specialistas turėtų būti įspėtas apie šias problemas prieš procedūrą, kad būtų sudarytas tinkamas dantų gydymo planas.

Pagrindinis sėkmingos dantų implantacijos faktorius yra tinkamo odontologo pasirinkimas. Pasidomėkite kokia jūsų pasirinkto odontologo patirtis dantų implantologijoje.

Parašykite klausimą gydytojui

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

295 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Sveiki. Prieš mėnesį buvo įsukti keturi implantai apatiniame žandikaulyje: du kairėje ir du dešinėje pusėje.Dešinėje uždėjo gyjomo galvutes, o kairėje ne. Dešinėje išsipūtė žandikaulis ir skauda.Kas galėtų būti? Ar gali buti alergija nuo gyjimo galvučių?

 2. Sveiki. Prieš savaitę buvo išrautas dantis (36) ir įsuktas implantas, uždėta gyjimo galvutė. Laikiausi visų chirurgo nurodymų, geriau antibiotikus, vaistus nuo skausmo. Tačiau skausmas nepraeina, tuo pačiu atrodo, kad skauda ir šalia esantį dantį. Ar normalu, kad skausmas visa dar laikosi? Nėra didelis, naktimis miegoti galiu, bet tai neramina ir erzina. Suprantu, kad dar tik savaitė praėjo, bet tikėjausi, kad skausmas praeis. Ačiū

 3. Sveiki,ar tai normalu jei dar 3dienos po įsukimo implanto,gali jaustis kad siulas atsilaisvines?

 4. Laba diena,
  Po mėnesio iškrito laikina implanto gijimo galvutė. Gydytojas priims tik po 2 dienų, ar kažkaio turėčiau atkreipti dėmesį, kad ten neprilystų maisto ar pnš? Ir ar neužsitrauks taip greitai ta vieta be galvutės? Ačiū

 5. Sveiki.pas mane yra parodontoze.dariau all on 4 nobel biocare. Istraukus apatinius dantis veido apatine dalis ir kaklas pomelo.ar cia gydytojo klaida ir kodel taip galejo atsitikti?Buvo darytas all on 4 implantai ir virsutiniam zandikauliui bet viskas praejo sklandziai.Aciu,Ausra

 6. Prieš savaitę buvo įsukti du implantai apatiniame žandikaulyje.Operacija buvo sudėtinga,nes kaulo likę nedaug.Praėjo jau 7 dienos,bet labai didelis skausmas ir pas toviai geriu nuskausminamuosius.Ar tai normalu.Gal reiktų kreiptis į gydytoją,kad patikrntų ar vyksta uždegimas?

 7. Sveiki.
  Buvo pašalinti implantai. Panašiai prieš du metus. Bet nepakeliamas skausmas ir patinimas vis kartojasi. Kas du kas tris kas keturis mėnesius.
  Siūloma priauginti kaulą nes po imlanu pašalinimo nepakanka. Ir sukti naujus.
  Dėl skausmo ir tinymo nieko nepaaiškina.
  Kur kreiptis. Kokius tyrimus atlikti kaip isgyditi?

 8. Sveiki,lūžo danties implantas,patys dantys(cirkoniniai)nelūžo.Kodėl taip atsitiko beveik po 4 metų ?Klinikoje pasakė,kad tik pakeis nekokybišką implantą,bet už viska kitą turėsiu mokėti pati.Ar taip ir turi būti?

   1. Sveiki, po apatinio žandikaulio protinio danties pašalinimo ir dviejų implantų įstatymo jaučiu ausies ir smilkinio tirpimą. Ar taip gali būti? Ar tai praeis? Nuo implantų susukimo praėjo beveik puse metų.

     1. Smilkinio ir ausies tirpimas tebėra, bet jau kokia savaitę skauda galvą, skausmas eina net į akis, labiau toj pusėj, kurioje yra įsukti implantai. Kas galėjo nutikti? Ar gali būti, kad tai nuo implantų?
      Iš anksto dėkoju už atsakymą!

 9. Po implantacijos jau 10 dienų siūlai išimti iš pradžių praktiškai neskaudėjo o dabar negaliu valgyti normaliai nes jaučiu skausmą išsižioju normaliai dantenos apie implantus patinę ar tai normalu ar sunerimti

  1. Ingrida, priklauso nuo operacijos sudėtingumo, implantavimas su ar be kaulo augmentacijos pooperacinis periodas nuo 1 iki 3 savaičių, šiuo periodu įvairūs simptomai yra galimi. Tačiau visuomet yra tikslinga apsilankyti apžiūrai, nes tik jūsų gydytojas žino atvejo sudėtingumą ir jis gali pasakyti kokie simptomai yra normalu.

 10. Sveiki,

  odontologo-chirurgo Donato Nomeikos įdėto ir ekploatuoto 2 metus MEGADEN implanto šonas išlūžo, pradėjo iškristi dantį priveržiantis varžtelis, reikėjo viską daryti iš naujo ir iš naujo mokėti už procedūras ir medžiagas, beje šiuo atveju buvo pasiūlytas jau STRAUMANN implantas, kas nors tokiu atveju už kažką atsako ar čia tik vieno paciento reikalas?
  Taip pat kitam šeimos nariui įdėtas šio gydytojo implantas, prisukant naują dantį išsitraukė iš žandikaulio ir reikėjo viską daryti iš naujo. Kas atsako tokiu atveju už kažką….

  1. Algirdai, kiekviena klinika vadovaujasi savais nuostatais, kaip elgtis vienu ar kitu atveju. Prieš implantavimą turėjote pasirašyti sutartį, kurią dabar galite paskaityti atydžiau ir pažiūrėti kokius įsipareigojimus klinika turėtų vykdyti.

 11. Sveiki.Klausimas didelis?Jau esu po visų implanto operacijų,ir priauginimų,po dviejų savaičių turiu jau karūnėlės primatavimą,ir pradėjo apie implantą kraujuoti.Kiekviena rytą atsikeliu su krešuliu kraujo ant tos vietos.Ar neteksiu implanto?

 12. Kas per komplikacija,jeigu laikosi anestezija jau 11dienų,pastovus lūpos ir barzdos srityje smilkščiojimas,spaudimo jausmas Antibiotikus sąžiningai gėriau 10 dienų.

 13. Sveiki,
  Norejau paklausti,ka reikia daryti jeigu panoramine nuotrauka parode,kad pries 4 metus istatytas implantas yra sinuse?
  Dekoju.

 14. Sveiki, lapkricio gale isuko 6 implantus viskas uzgijo lb gerai ir kovo gale sudejo cirkonio karuneles… Bet nuo sudejimo karuneliu jau praejo 2 savaites ir visas dienas jauciu skausma butent implantu srityje.. Uzeina toks kaip maudimas ar skausmas, kuris smelkia per visa zandikauli… Ar cia gyjimo procesas ar neturetu taip buti..?? Aciu..

  1. Nerijau, kadangi protezavimas ant implantų jau atliktas vadinasi implantai jau yra prigiję. Tad pirmiausia problemos manau reiktų ieškoti protezavime. Gal būt spaudžiamos dantenos. Turėtumėte pasikalbėti su protezavusiu gydytoju. Jokio skausmo po protezavimo jausti neturėtumėte.

   1. Aciu, o ka reiktu daryti, jei spaudzamos dantenos, nes as manau kad greiciausiai taip ir bus, nes as pamenu kad kai dejo karuneles ant implantu,(dantenos buvo susiutos pries tris menesius dedant implantus} ir jos buvo nelygios…

 15. Sveiki, prieš 5 dienas įsuko implantą ir iki šiol užtirpęs žandas, dilgčiojanti lūpa, skausmas implanto vietoje. Darė nuotrauką ar nervas nepaliestas, labai arti jo sakė. Kokios pasekmės jei vis dar užtirpę ir ką daryti.

 16. Labas vakaras. Esu po implantavimo ir su cirkonio karūnėlėmis, bet odantologas išsisukinėja ir neatsiunčia man nei renrgeno nei kitų jo darytų nuotraukų. Po 3 savaičių patamsėjo tos vietos,kuriose buvo įsukti implantai ir cirkonio karūnėlės, vienas dantukas atrodo tarsi kiek atitrūpėjas. Odontologas kviečia pataisyti klaidą nemokamai, bet man jau kyla įtarimas, kad kažkas yra ne taip. Ar įmanoma pagal rentgeną nustatyti kokie implantai yra įstatyti? Taippat ir dėl karūnėlēs. Kaip sužinoti kokia keramika panaudota?Ačiū.

 17. Sveiki.Po implantavimo apatiniame žandikaulyje praėjus apie 8 mėnesiams pradėjo skaudėti.Nestipriai ir netolygiai kartais stipriau,o kartais visai apstoja.Bet skauda ne tik žandikaulį,bet ir ausi ir galvą ties smilkiniu.Kartais prireikia nuskausminamujų.Tesiasi jau beveik savaitę.Kas tai galėtų būti?

 18. Labas vakaras ,pries menesi idejo inplanta ,bet jauciu kazkoki kaip geležiuka.Ar tai normalu?

 19. Laba diena ,Daktare Lukai,-2021 rugpjūtį apatiniame žandikaulyje implantavo du Straumann implantus36ir37dantims.Prigijo gerai,tik sunkiai pernešiau plastinę dantenų operaciją.Pernai vasario mėn.nuėmė gijimo galvutes ir prisuko laikinus dantis.Nuo tos dienos prasidėjo nepakenčiamas visų dantų jautrumas ir apačios ir viršaus tartum eitų elektros srovė,skaudžiai.Metus laiko kenčiu,skauda nepriklausomai nuo emocijų.Protezuojantis gydytojas bijo toliau ką daryti. Kreipiausi neurologų pagalbos,dariau alergijos testus Grybo medicinos centre- nustatėalergiją auksui 2+ir sezoninę šienligę.Tačiau implantuose aukso nėra,šienligei dar ne metas,o mane pradėjo imti astma,gomurio niežtėjimas,liežuvio jautrumas.Kraujo tyrimas nieko nerodo. Turiu siuntimą pas veido žandikaulių chirurgą.Kaune ir Vilniuje registracija galima tik gegužės mėn.Labai sekina,jaučiu intoksikaciją,neišsimiegu.Skausmas eina į ausis ir negyvus dantis…Dėkoju.

  1. Monika, situacija tikrai kompikuota, nieko tokio savo praktikoje neturėjau. Net nemačius, nieko atsakyti jums negaliu. Tačiau jeigu problemos prasidėjo atlikus protezavimą, manau tikslingiausia būtų problemos čia ir ieškoti. Nepaminėjote kokios karūnėlės, metalo keramika ar cirkonis? Būtų galima nuimti karūnėlės nuo implantų ir stebėti situaciją. Būtinai sulaukite vizito pas veido žandikaulių chirurgą.

   1. Laba diena, man isriege du implantus su cirkonio karunelem, vietoj protinio ir gretimo danties. Dabar negaliu valgyti nei su viena puse, nes nusikandziojau visa liezuvi ir is vidaus skruostus su tais implantais, net iki zaizdu. Kame gali buti priezastis, gal jie netinkamai sudeti? Aciu

 20. Sveiki daktare,
  Pries pris menesius man buvo isukti 4 implantai, nekraujavi smarkiai,kartais paskaudedavo. Praejus trims menesiams man sudejo dantu tiltelius. Ir dabar man kiekviena diena nezmoniskai skauda visus dantis,atrodo kaip kad visa burna. Pries tai to nebuvo. Sudejo tiltelous ir prasidejo… kas tai galetu buti? Man 32 metai

 21. Sveiki.pries tris menesius pakeltas sinusas ir isuktas implantas.kartas nuo karto toje vietoje is dantenu islenda baltas kristaliukas.gal puse mm dydzio.neperseniausiai islindo kiek didesnis,gal 1mm dydzio.skausmo ar kitokiu komplikaciju nejauciu.ar tai normalu?

  1. Dainiau, kuomet atliekama kaulo augmenacija, nevisas augmentacinės medžiagos kiekis prigyja, dalis jo rezorbuojasi. Gali būti jog tai kaulo augmentacinės medžiagos gabaliukai. Nežinau situacijos kas ir kaip buvo daryta. Nebūtų blogai jei pasikonsultuotumėte su implantavusiu gydytoju.

 22. Sveiki,
  Prieš 12 m įdėti 3 implantai. Paskutiniais metais dantenos apie implantus nestipriai pakraujuoja, kartais patinsta. Tiltelis su šiais implantais kol kas laikosi tvirtai, nejuda. Gydytojas pasakė, kad yra labai nutirpęs kaulas, 2 implantus reikia šalinti. Ar iš tikrųjų tai vienintelė išeitis? O gal palaukti kol patys iškris?

  1. Laima, pagal aprašymą suprantu jog tas laikas kai buvo dar galima situaciją išgelbėti jau yra praėjęs. Jeigu gydytojas jau rekomenduoja šalinimą vadinasi kaulo nutirpimas daugiau nei per pusę implanto. Priklauso ką planuojate daryti, jeigu planuojate perimplantavimą, tai geriau šalinti taip liks daugiau kaulinio audinio, negu lauksite kol patys iškris.

 23. Labas rytas, man daktaras penktadienį įsuko implantą, šiandien jaučiu ten skausmą. Kas tai galėtų būti?

  1. Vaida, kiekvienam pacientui pooperacinis periodas gali būti skirtingas. Vienas jau nieko nejaučia sekančią dieną, o kitam priklausomai nuo operacijos sudėtingumo gali būti jaučiami 1-3 savaites. Stebėkite situaciją ir jeigu savaitės bėgyje skausmas nemažės, susisiekite su savo gydytoju.

 24. Ant dviejų implantų uždėta karūnėlė, bet valgant po ja renkasi maistas,nesusilietę su dantenomis, ar reikia dėlto sunerimti? Po karūnėlės uždėjimo praėjo dvi savaitės.

  1. Dalia, sunku komentuoti nematant. Idealiu protezavimo atveju maistas kauptis neturėtų, tačiau būna situacijų jog, dėl patirpusio kaulo, pasitraukusių dantenų, idealus protezavimas tiesiog neįmanomas. Dar tik 2 savaitės, dar nepripratote prie šių protezuotų dantų, keisis kramtymo įpročiai. Kita vertus net ir natūralių dantų tarpdančius maistas įlenda. Tenka naudoti higienos priemones, taip ir šiuo atveju.

 25. Laba diena. Noriu sužinot, “piko” laika, nuo kada galima “atsipalaiduot” , kad tikrai implantai prigijo ir jau nebeatmes tikrai?

  1. Laba diena, implantas skaitomas prigijusiu kai praėjus 3 mėnesiams nuo implantavimo, prieš protezavimą gydytojas patikrina. Pats kritiškiausias periodas yra pirmos 2-3 savaitės, joms praėjus, neturint jokių simptomų, labai tikėtina jog implantas prigis.

 26. Sveiki. 2022-03 mėn dėjo du implantus. vienas viršuje, kitas apačioje. Apatinio implanto vietą skaudėjo nuo pat įsukimo dienos (viršutinio neskauda visai), 5 mėnesius bėgo pūliai, viskas tino, valė su antibijotikais, atsirado didžiulis gūzas, jį pjovė du kartus ir valė. Galų gale po 5 mėn pūliavimo ištraukė implantą, po implanto ištraukimo praėjo 4 mėnesiai, tačiau man vis tiek skauda žandikaulį, skausmas eina į ausį, kaklą, akį. Skausmas būna kelias sav toks intensyvus, kad geriu nuo skausmo vaistus, jog užmigčiau, o būna kokią savaitę taip lengvai maudžia, vaistų nereikia. Gūzas jau dvigubai mažesnis. Chirurgas sako, kad nežino kas nutiko ir sako, kad skausmai yra dėl raumenų įsitempimo. nes neva uždegimas sujautrino raumenis. ar taip gali būti? ar turite praktikos su implantų tokiom komplikacijom? ką patartumėte daryti?

 27. sveiki ,sudejau 12 implantu ir daryta sinuso pakelimas šiandien yra 13 diena po operacijos,viskas atrodo gerai.truputį jauciu tempima lyg tokį, neskausma bet kažkaip nepatoguma,ar tai yra visiškai normalu praejus 12ai dienu? ačiū už atsakymą

 28. Pradejo biski klibeti implantuotas priekinis dantis o susisiekti su gyditoju dabar neimanoma ka man daryti ar pasisaugojus jo kandimo nesutvirtetu aciu

  1. Dariau, jis nesutvirtės. Pasaugokite, nekąskite iki gydytojas apžiūrės. Gal būt kliba tik pati karūnėlė ant implanto, tokiu atveju priverš ar naujai pricementuos ir viskas bus gerai. Jeigu kliba pats implantas kaule, tokiu atveju jau blogiau, teks pašalinti implantą ir vėliau perimplantuoti.

   1. Po inplanto isukimo pradejau jausti gerkleje,,nuo nosies krypties,,tasiu skysciu srautus,jausmas toks lyg tai butu koks plaukas istriges.tai tesiasi jau tris menesius.ateina laikas statyti dantis bet nezinau,ar taip turi buti,gal kazka ne taip padare

     1. Praejo beveik keturi menesiai, tos,,tasios seiles,,vis tysta man is burnos. Gydytoja neigia sinuso pazeidima, sako tai nerealu. Siandien uzdejo paskutine pletimo galvute-nerealus skaismas, nors kiek zinau, taip buti neturetu. Gydytoja siulo dar palaukti su dantu statymu, maza ka…koks maza ka gali buti, jei,,viskas tvarkoje,,,

 29. Rašau jau ne pirmą kartą. Atėjau pagaliau protezuotis nuolatiniu protezu po all on 4, ir pasirodo, mano visi nesiliaujantys nusiskundimai buvo ne be pagrindo-brokuotos implantų galvutės. Ką tai reiškia? Nesu girdėjusi tokio dalyko. Gydytojas pasakė,kad tai nėra implantų neprigijimas ir kad pasitaiko rodos net 7 proc. tokių. Ar gali būti taip, kad brokuotos galvutės , o patys implantai tai jau ne brokuoti. Žodžiu, dabar man užsako naujas galvutes ir tada užmaus nuolatinį protezą. Gydytojais aš visai pasitikiu, bet vis tik ar yra garantija kad patys implantai tinkami ir man nemalonūs pojūčiai (aptirpimas, jautrumas vietomis) liausis.

 30. Sveiki, istate implantus + cirkonio keramika, tada nuluzo dalis, dadejo metalo keramika ir praktiskai nuo to laiko kankina astmos priepuoliai, ar tai galetu buti alergija? Kaip ir kur galima butu sita dalyka patikrinti? Stonatologas kuris state visiskai atmeta alergijos galimybe nors nedare jokiu tyrimu.

 31. Buvo isuktas apatiniam zandikaulij 2implantai ir kaulo.praejo 2men.,ir is vieno implanto paspaudus matosi skistis.Seip neskauda,nieko blogo nejauciu

 32. Sveiki, noreciau paklaust ar imanoma istraukti danty o tada ideti implanta jaigu mano dantis yra ne tiesus o atsikises. Aciu.

 33. Sveiki. Apatiniame žandikaulyje buvo pašalinti du dantys, nes po jais buvo cista. Praėjus pusei metų, įdėjo du implantus 2022.11.14 ir praėjus keletai valandų pradėjo tinti dantenos, pradėjau vartoti antibiotikus, dabar yra 2022.11.16 ir dantenos dar istynusios, ar taip gali būti?

 34. Sveiki. Prieš mėnesį laiko man buvo įsriegtas implantas dešinės pusės apatineme žandikaulyje. Ant įsriegto implanto buvo iškart uždėta gijimo galvutė. Po įsriegimo nebuvo toje vietoje išvis jokių komplikacijų ( nei skausmo, nei tinimo).
  Ir prieš dvi dienas pajutau, kad ties implantu yra patinusios dantenos. Po paros laiko pajutau, kad tas implantas labai kliba. Prisilietus prie jo ir biški suktelėjus jis išsiėmė.
  Kokios galėtu būtį to priežastys? Tuo pat metu, kai buvo sriegiamas implantas. Iškart už jo buvo pašalintas dantis.

 35. pries du menesius istatyti trys apatiniai implantai, po antibiotiku skausmo nera tik blogai pritaikytas laikinas protezas, gijimas sunkus, beveik nenesioju protezo nes spaudzia ir atsiranda paraudimai, 14 lapkricio reikia gultis i ligonine, atejo eile keisti kelio sanari, ar tokiu atveju galiu operuotis?

 36. Laba diena,
  Implantuojant apatiniame žandikaulyje buvo pataikyta į nervą. Implantas išimtas po mėnesio. Skauda smakrą, dilgčioja ir kaista.
  Noriu paklausti koks gydymas yra reikalingas ir kokia tikimybė, kad jis atsistatys. Geriu vitaminų B kompleksą.
  Iš anksto dėkoju ir laukiu patarimų.

 37. Praėjo jau 5 mėnesiai po all on 4(apačia) operacijos, gijimas buvo komplikuotas, koreguota,daug vaistų gerta, dabar visi skausmai praėję, išliko tik aptirpimas implantų srityje, nemažėja su laiku, ir tai mane neramina. Be to, dantenos kažkaip neapauga laikinojo protezo, jis atrodo iškilęs virš apatinės linijos, kaip uždėtas ant viršaus, net prasišviečia tamsios implantų žymės. Artėja man paskirtas laikas keisti laikinuosius dantis nuolatiniais, ir aš nežinau, gal man geriau laukti, kol apatinė linija, nežinau kaip ji vadinasi, įsilies į dantenas, o gal taip neatsitiks niekada, gal taip turi būti. Bet jei pojūtis po nuolatinio protezo niekuo nesiskirs nuo dabartinio, tai pasakymas kad po imlantavimo „jausitės kaip su savais dantimis“ labai toli nuo teisybės, nes dabar jaučiuosi kaip su svetimkūniu, kurį nuolat noriu išstumti lauk liežuviu, nors niekur nespaudžia ir nieko neskauda.

  1. Euli, sunku komentuoti apie laikiną protezą, nes galimi įvairūs sprendimai, tačiau faktas laikinas yra laikinas. Nuolatinis protezas bus ženkliai tikslesnis ir patogesnis. Gydytojas nuims laikiną ir įvertins kaip prigijo implantai. Tikėtina jog nuolatinis protezas bus patogus.

 38. Laba diena,
  Prieš 2 metus buvo dėtas implantas dešinėje pusėje apačioje. Buvo darytas kaulo priauginimas ir sinuso pakėlimas.
  Po 2 metų atsilaisvino implantas, nuvykus pas gydytoją, priveržė implanta, bet pastebėjo, kad salia esantis mano dantis turi kazkiek lsisvumo, jį kažkiek iš viršaus patrumpino ir siūlo tarpdantį dar dapliombuoti, kad būtų mažesnis tarpas, ir sakandzio metu ale implantas mažiau duotų krūvio tam datukui. Dabar dar pastebiu, kad ir id kitos pusės, šalia implanto ir kitas dantukas turi laisvumo. Ar gaku būti, kad nyksta kaulas. Bet darė nuotraukas, sakė viskas kaip ir gersi. Kas gali būti, kad po 2 metų pradėjo judėti šalia esantys dantys? Ačiū

 39. Sveiki, koks geriausias laikotarpis išimti implantus? Iškarto po operacijos ar , kai viskas užgys? Ar atsistatys dantenos ir kaulas išemus implantus? Ar pavojinga tai? Ačiū

  1. Irina, galimi abu atvejai, proklauso nuo situacijos. Neparašėte kokia implantų šalinimo priežastis. Geriausia situaciją žino jūsų gydytojas, jo patarimas būtų tiksliausias. Tai nėra pavojinga. Dantenos atsistatys, kaulas atsistatys dalinai.

 40. Sveiki, nusimato viršutiniame žandikaulyje sinuso pakelimas, vienas implantologas siulo naudoti dirbtinį sintetinį kaulą, kitas galvijų maišyta su žmogaus kaulu (jei gerai supratau) kuri patartumet jus? Kaulo buvo apie 4mm..

 41. apatiniame žandikaulyje yra implantas. Implantas prigijo gerai, tačiau uždėjus dantį pastoviai skauda (maudžia) Ką daryti ?

 42. Apatiniam zand.istatyti5 implantai jau6m.po isgrezimo del kaulo priauginimo sutino kaires puses zandikaulis,ir tinimas lig siol nepraeina be tinimo atsirado elektros impulsai kaireje puseje ir skausmas kaireje veido puseje,su metais skausmas dazneje,neurologas pripazysta ,,trisakio nervo neuralgija,,ar tai gali buti implantu pasekmes?

 43. Laaabai sutino skruostai po implanto viršutiniame žandikaulyje,didelės mėlynės

 44. sveiki,
  po „all on 4” abiejuose žandikauliuose atsirado šveplavimas. Per kiek laiko tai praeis? Ar reikia specialių pratimų, ar praeina savaime? Darbas susijęs su kalbėjimu, todėl tai didelė problema.

 45. Sveiki, savaite po implantu įdėjimo išėmė siūlus, tačiau viena gijimo galvute liko po dantenomis, gydytoja sako, kad reikia jas masažuoti dantų šepetėliu, dantenos per laiką sumažės/ susitrauks ir gijimo galvute iškils virš dantenų. Ar taip gali būti, nes ankstesni karta dedant implantus tikrai taip nebuvo, o ir jausmas masažuojant dantenos nėra malonus ir net šiek tiek kraujuoja

 46. Sveiki, maudžia implanto srityje, paraudę dantenos. Sudėti 6 implantai skirtingose vietose. Sumokėjus pilnai vekselio negavau, paso (garantijos) negavau. Kreipiausi, bet atsakė, kad vyksta dokumentų patikra ir niekuo padėti negali man. Kitoje klinikoje pasakė, kad kreiptis ten, kur gydziausi. Tai, kur man kreiptis su problema?

  1. Sveiki, savaite po implantu įdėjimo išėmė siūlus, tačiau viena gijimo galvute liko po dantenomis, gydytoja sako, kad reikia jas masažuoti dantų šepetėliu, dantenos per laiką sumažės/ susitrauks ir gijimo galvute iškils virš dantenų. Ar taip gali būti, nes ankstesni karta dedant implantus tikrai taip nebuvo, o ir jausmas masažuojant dantenos nėra malonus ir net šiek tiek kraujuoja

 47. Sveiki, pries du menesiu idejo implanta virsutiniame zandikaulyje viena ir viena apatiniame, po idejimo gal praejus menesiui atsirado po liezuviu judinat liezuvi diskomforto jausmas, poliezuvine viena vens atrodo patinusi, nors implantas nuo liezuvio vienos gan toli, taip pat virsutiniame zandikaulyje kartais salia implanto vienas dantis yra jautresnis kartais praeina kartais vel atsiranda keistas jausmas, kas tai galetu buti ar tai del implantu ar tai kitos galimos priezastys? Aciu uz bet koki atsakyma.

 48. Dariau all on 4 apatiniam žandikauliui. Jau 5-ta diena po operacijos, ir pradėjo labai skaudėti, bet tik antrą dieną po protezavimo laikinais dantimis, ir jau neišsiverčiu be nuskausminamųjų. Skauda ir pastingus apačia, pojūtis kaip būna suleidus vaistų nuskausminant, bet skausmas išlieka. Kiek galiu laukti, jei tai nesiliaus, nes esu išvažiavus ir komplikuota grįžti pasikonsultavimui, o kentėti dar galiu.

 49. Laba diena turiu strauman implanta su laikina karunele ant kurios buvo uzdetas breketas ir ant salia esancio kruminio danties, kad padaryti tarpa didesniai nuolatiniai implanto karuneliai.Bet del visu karantinu mano gydymas usitese.Delto kaulas truputi aptirpo aplink implanta bet implantas nejuda,dalis jo kaule,gydytojas sake tai del breketo poveikio nes per ilgai buvo ant implanto.Delto gydytojas sako reikia salinti implanta ..as norejau paklausti ar neimanoma kad kaulas uzaugs atgal..? breketas jau kuris laikas nuimtas.o as vis dvejoju..busiu dekinga uz atsakyma.Aciu..

 50. LABA DIENA. NORECIAU PAKLAUSI BUVO ISTATYTI 8 IMPLANTAI. PO IMPLANTALOGIJOS JAU PRAEJO MENUO APATINIS SMAKRAS IR LUPA UZTIRPUSI, TRUPUTI PATINUSI. LUPOS JAUCIASI LYGTAI DRUSKA IR PIPIRAI, TOKS JAUSMAS.
  ACIU UZ INFORMACIJA VITALIJUS

 51. Buvo atliktas danties rovimas ir kaulo priauginimas, ruošiantis implantacijai. Pažeistas sinusas. Užpuliavo. Antibiotikai paskirti praėjus 3 dienom po danties rovimo. Plauti sinusai. Praėjus 7 dienom nuo rovimo, geriant antibiotikus dantis kartais pulsuoja, jaučiamas pakankamai stiprus maudimas. Ar tai normalu?

 52. Balandžio 14 buvo įstatytas implantas apatiniame dešiniajame žandikaulyje. Iki šiol jaučiu jį liežuviu, kas kelia diskomfortą. Toks jausmas, lyg liežuvis netelpa burnoje. Ką daryti? Gydytojas paaiškino, kad reikia laiko

  1. Virginija, įvyko pakytis burnoje. Jeigu šio danties neturėjote labai ilgą laiką, liežuvis priprato jog ten nieko nėra. Dabar atsiradus dančiui, liežuvis jį traktuoja kaip „svetimą objektą” burnoje. Reiks laiko priprasti. Paprastai priprasti reikia iki kelių mėnesių.

 53. Sveiki pries 3 metus dare sinuso pakelimo operacija ir buvo isriegti du implantai,vis apie implantus pasidarydavo balta patindavo smegenys vis israsydavo isgerti antibijotiku dabar jau virs triju metu kaip implantus turiu bet patines zandas apie implantus balta ir jauciu tvinkciojima bei skausma bet odontologai man atsako kad cia viskas pas tave gerai nezinau kur kreiptis pavargau gerti nimesili

 54. Sveiki,balandžio pradžioje kelė sinusą,atliko kaulo augmentaciją ir isriegė implantą. Praėjus kelioms dienoms susirgau gripu,labai čiaudėjau.kosėjau.laikėsi temperatūra.
  Gydytojas apžiūrėjo kelis kartus lyg ir viskas neblogai. Preš porą dienų iškėlė šalia esantį dantį,neskauda bet vistiek neramu,dar atsirado .
  geležies skonis Ar tai tikymybė kad atmes implantą

 55. Sveiki.Kairėje pusėje viršutiniame žandikaulyje buvo isriegti du implantai.Praėjo jau mėnuo ,bet vienam implante jaučiasi dilgćiojimas,kartais nudiegia .Kairėje pusėje po dviejų savaičių užkrito ausis.Už ausies būgnelio susikaupė skystis.Taip niekada nėra buvę.Ar gali būti ,kad tai susiję su dantų implantais?

 56. Sveiki ,4implantai apatiniame žandikaulyje įsriegti jau 8dienos ,kol gėriau antibiotikus viskas buvo lyg ir gerai.Nustojus gerti ,pradėjo daugiau skaudėti ,lyg tvinkčioja ,po vaistų praeina, vis dar užtirpusi centrinė smakro dalis.Ar tai normalu?

 57. Laba diena, man buvo atliktas kaulo priauginimas viršutiniame žandikaulyje prieš 11 dienų. Vis dar nepraeina skausmas, jaučiu tempimą priauginimo vietoje, kartais dilgčioja, jautrus visas žandikaulis, skausmas plinta iki ausies, geriu ibuprofeną 2 kartus per dieną. Jaučiasi keistas kvapas iš tos pusės sinuso. Vartojau antibiotikus 6 dienas po priauginimo, prieš kelias dienas vėl pradėjau.
  Ar tai normalu, kad taip ilgai nepraeina skausmas?

  1. Mirga, 11 dienų tai vis dar pooperacinis periodas. Kiekvienam pacientui jis skirtingas. Daugelis pacientų simptomų nebejaučia po pirmos savaitės, tačiau yra atvejų jog simptomai jaučiami 3-4 savaites. Esant simptoamms daugiau kaip 2 savaites rekomenduotina palaikyti ryšį su procedūras atlikusiu gydytoju, jei reikia atvykti apžiūrai, vykdyti nurodymus.

 58. Laba diena, noriu Jūsų paklausti. Man 2022-03-02 (prieš 21 d. buvo apatiniame žandikaulyje įsukti 2 implantai protezo uždėjimui. Tačiau iki dabar jaučiu apatinės lūpos dilgčiojimą/deginimą, nestiprų skausmą ir patinimą. Liečiant smakrą ranka jaučiamas bukas skausmas, tarsi kas būtų sumušęs žandikaulį. Naktimis dažniausiai išdžiūsta burna ir reikia tankiai atsigerti vandens. To anksčiau niekada nebuvo. Nesergu cukralige. Įsriegiant implantus vieno nejaučiau įsukant, o kitą kai suko staiga skaudžiai pervėre trumpalaikis skausmas. Kas atsitiko, ar tai praeis ir ką reiktų daryti?

 59. 2020.09 buvo įsuktas priekinio viršutinio danties implantas. 2021 pradžioje prisukė nuolatinę danties karūnėlę. Nuo pat karūnėles įsukimo ji pasirodė, jog laikosi ne taip tvirtai, kaip turėtų ar kaip natūralus dantis šalia, bet protezuotojas patikino, jog dar turėtų sutvirtėti su laiku. Laikui einant dantis pradėjo šiek tiek judėti. Kreipusis į protezuotoją ir padarius nuotrauką, pasakė, jog implantas neprigijo ir šalia matosi tamsi dėmelė, kas rodo, kad yra lyg ir infekcija ir kad reiks perimplantuoti. Po chirurgo apžiūros jis tai patvirtino ir pasakė kad išėmus sena implantą iškart bus sukamas naujas. Man atrodo keista, ar galima iškart išėmus seną implantą į jo vietą sukti naują? Kas tada pasikeičia? Ar nereikalinga prieš tai atlikti gydymą, tuo labiau jei yra atsiradusi infekcija? Dėkoju

 60. 2021.11.25 įsriegti neodent du implantai. Jokių komplikacijų nebuvo. 2022.02.15 jau turi uždėti ant implantų dantis, Neramina tai, kad, 2022.01.18 pasireiškė veido išbėrimas, su niežuliu, dilgčiojimu, vėliau tai pastebėjau ant rankų ir nepraeina. Išgirdau dvi nuomones dėl diagnozės- alerginis dermatitas arba rožinė. Vartojau vaistų nuo alergijos opexa, bet nepadėjo. Ar yra tikimybė, kad tai alerginė reakcija į metalą esantį implantuose? Gal reikia kokį tyrimą atlikti, nes aš nežinau kam esu alergiška?

   1. Man israuti visi virsutiniai dantys iki priekinio kairėje puseje ir 3 apatiniai, padare alergini lipa ir alergija titanui , tai man dabar implantu negalima sukti????

 61. Sveiki padare priekinio danties kaulo priauginima nes negalejo istatyti implanto nes sieneles per plonos buvo,po pirmos dienos pajutau kad tinsta zandas siandien jau 3 diena matau kad melynuoja paakys , ir zandas gerokai patines vartoju antibijotikus jau nuo tos dienos kai dare operacija , ar ce nieko baisaus

  1. Viliau, jūsų išvardinti simptomai yra galimi pooperaciniu periodu 1-2 savaites. Kiekvieno paciento organizmo reakcija į atliktą operaciją gali būti skirtinga. Vieni gali nejausti jokio diskomforto, o tuo tarpu kiti patinimą, mėlynes, skausmą.

 62. laba diena, praėjus dviem mėnesiams po 5 dantukų tiltelio prisriegimo prie 2 implantų, viskas iškrito…

 63. Po inplantacijos kita diena pradėjo kilti kraujo spaudimas, jau trys mėnesiai, ar gali būti susiję su implantais.

 64. Genute virsutiniame zandikaujije buvo padaryta kaulo priauginimas sinuso dugno pakelimas ir isukti 6 implantai 8 men kaip tvinksi implantai degina ir tvinksi dantenos kreipausi pas savo stomotologa jis pasake kaip viska sutvarkys sudes karuneles praeis tvinksejimas man tai baisu jei visai nepraeis kaip gyventi su tuo aciu gal galite padeti

  1. Genute, sunku komentuoti, nežinant tikrosios istorijos. Kuomet implantai yra prigiję jau neturėtumėte jausti jokio diskomforto. Jeigu jūsų gydytojas sakė jog praeis, gal būt jis žino apie jūsų situaciją daugiau. Rekomenduoju aptarti prieš protezavimą būsimos situacijos variantą, kas tada, jeigu diskomfortas nepraeis.

 65. Laba diena Po Straumann implantų įsriegimo sumokėjau už šią paslaugą visą implantologo nurodytą sumą. Šis gydytojas papildomai man pasakė, kad jo nurodyta ir mano sumokėta suma už implantaciją yra galutinė, o tuo atveju, jeigų kuris implantas neprigytų, jis būtų pakeistas kitu ir už tai papildomai mokėti nereikės. Rezultate – vienas implantas neprigijo. Tačiau gydytojas, įsriegęs kitą implantą su gijimo galvute, kuri kol kas yra po dantena, vis gi pareikalavo papildomai sumokėti už dvi gijimo galvutes, t. y. už minėtą ir už kažkokią kitą gijimo galvutę, kuri bus reikalinga protezavimui. Ar teisingas pastarasis gydytojo reikalavimas? Ačiū.

  1. Viktorai, paprastai gijimo galvutės kaina kainyne yra nurodoma atskirai. Taip pat nėra aišku, rašote „kuri kol kas yra po dantena”. Gijimo galvutė po dantena būti negali, jeigu ji yra vadinasi jūs ją galite matyti (ji yra išorėje), nes būtent jos funkcija ir yra suformuoti danteną, kad protezavimo metu karūnėlė gražiai „įsėstų”. Manyčiau jog tiesiog neteisingai supratote.

 66. Sveiki, prieš 3 mėnesius buvo įsrėgtas implantas su kaulo augmentacija, nes labai nedaug truko kaulo, dabar pastebėjau, kad tarp žando ir dantenų atsirado lyg koks pakilimas ir jį paspaudus per implanto galvute išsispadžia kraujo su pūliais.Ar tai galėtu būti atmetimas, o gal tiesiog reiktų išgerti antibiotikų kursą.

  1. Romualda, pūliai rodo jog vyksta uždegiminis procesas ir reikia imtis veiksmų. Tikrai neužsiimkite savigyda, nuvykite pas savo burnos chirurgą apžiūrai. Jeigu bus reikalinga išrašys antibiotikus. Taip, yra ir implanto atmetimo tikimybė.

 67. sveiki
  Noriu paklausti
  9.Pries du su puse metu isriegti i apatini zandikauli du Neo implantai su nuimama dantu ant dvieju implantu, plokstele. Deja, nepasiteisino , plokstele vis krito , nesilaike, nejo valgyti.
  Kelis kart keite implantu gumutes, bet ,.nieko gero.dar gyd.odontologas reikalavo uz jas paciai susimoketi.
  Patare dar isriegti dar viena implanta, taip ir padare, isuko dar viena., praejo savaite, mano akimis ziurint, tik matau susiutas vietas, o istatyto implanto , nematau.Kaip tai gali buti?
  Dar nepaminenau.Labai sauseja lupos,kas galejo atsitikti?
  Aciu

  1. Jadvyga, implantas po dantenomis, po 3 mėnesių bus atveriamas ir dedama gijimo galvutė. Dar po 2 savaičių atliekami protezavimo sprendimai.
   Suprantama jog ant 2 implantų išimamas protezas nėra geriausias sprendimas, jis kiek patogesnis nei išimamas protezas be implantų, tačiau norint tikrojo komforto reikia mažiausiai 4 implantų ir neišimamo protezo.

 68. Man buvo kreivai įsuktas implantas, gydytojas klaidą pripažino ir patikino, kad tai ne prolema (galima 15% paklaida) ir galutinis rezultatas bus geras. Tačiau burnoje visą laiką jaučiu, kad įdėtas dantis yra ne vietoje, toje burnos pusėje renkasi seilės ir drėksta lūpų kamputis. Kadangi, beveik toje pačioje vietoje priešingos burnos pusėje irgi, tik ankščiau buvo įdėtas implatas jokio diskonforto nejaučiau ir dabar nejaučiu. Ar galima dar ką nors padaryti?

  1. Sigita, neparašėte prieš kiek laiko atliktas protezavimas ant implanto, jeigu tai visai neseniai, labai tikėtina jog tai tik pripratimo reikalas, po 2 mėnesių užmiršite. Visgi jeigu jau praėjo pusmetis ir vis dar turite problemą, reiktų labai išsamiai analizuoti atvejį, nes tai labai individuali situacija ir patarti bendru atveju tiesiog neįmanoma.

   1. Sveiki, ar uždegimas sinuse gali įtakoti per giliai į sinusa įsukta implanta? Nes jau atsibodo 2 men vargti, geriau 3 kart antibiotikus ir nieko.
    Jaučiu tvinkciojima buvo ir negeras kvapas iš nosies. Aišku gydytojas nelb suinteresuotas matyt savo klaidu ir tt. Vos ne sako gali reikt perdaryt, tai pala o kur garantija kad antra kart padarius nebus uždegimo ??

 69. Labas vakaras 🤗
  Prieš savaitę apatiniame žandikaulyje buvo įsukti du implantai ir ištrauktas protinis dantis. Atrodo lyg kelias dienas buvo viskas gerai, prieš naktį išgerdavau viena tabletę nuo skausmo, skalauju antibakteriniu skysčiu.Aplink viena implanta dantenos gražios,o aplink kitą patinusios,lipa ant galvutės,jaučiasi lengvas dilgčiojimas.Vis dar skalauju antibakteriniu skysciu, pradėjau gerti antibiotikus.. Noriu paklausti,ar tai normalu,ar reiktų susirūpinti?? Siūlai dar neisimti.. Ačiū už atsakymą ❤️

  1. Vaida, visuomet geriau kai simptomai dingsta jau sekančią diena, tačiau yra normalu kai pooperacinis periodas trunka ir 2-3 savaites. Tikriausiai apsilankysite pas savo gydytoją siūlų pašalinimui, tuomet ir įvertins situaciją.

 70. Sveiki,man buvo israuta saknis ir iskart priaugintas kaulas. Po dvieju savaiciu iseme siules ir bevalant dantis iskrito priaugintas kaulas. Vel bus daromas priauginimas?

  1. Galina, klausimas ar tikrai iškrito viskas ar tik šiek tiek. Gana dažnai dalis kaulo augmentacijos pasišalina. Rekomenduotume nuvykti pas gydytoją situacijai įvertinti.

 71. Sveiki ,rugsėjo 28 d. Įsrėgti du implantai ir atlikta kaulo augmentacija.Penkta diena pakyla vakarais temperatūra iki 37,5,patinimas po truputį atslūgsta.Neramina temperatūra.

  1. Aldona, tikėtina jog tai tik pooperacinė organizmo reakcija ir greitu laiku temperatūra nebekils. Būtų rekomenduotina pasirodyti implantavusiam gydytojui jeigu dar kelių dienų bėgyje temperatūra laikytųsi.

  2. Sveiki, 18.06.21 buvo atlikta apatinio zandikaulio augmentacija .
   Toje vietoje daug metu nebuvo danties,
   dar teko pasalinti pries operacija salimais esanti danti.
   Rugsejo 10 isuko implanta .
   Viskas gerai neskauda , bet isorineje zandikaulio puseje burnoje jauciasi nemazas kietas guzas . Kitoje puseje jau turiu implanta tai ten yra normalus griovelis tarp zando ir zandikaulio. Ar taip turi buti?
   Aciu

   1. Aušra, deja be apžiūros nėra kaip komentuoti. Jeigu teisingai suprantame tai guzas atsirado po implanto įdėjimo? Ar jis atsirado iš karto po įdėjimo ar praėjus kuriam laikui?

    1. Laba diena .
     Guzas atsirado iskart po implanto isukimo. Ir paspaudus isores zandikauli kur yra isriegtas varztas kartais yra nedidelis sksausmas?gydytojo teigimu tai viskas gerai.o guzas susidare ,kad buvo labai sunykias kaulas.
     Aciu

     1. Aušra, pooperaciniai simpromai kaip skausmas, diskomfortas kelios savaitės yra normalu. Dėl guzo, negaliu komentuoti nematant. Gal būt buvo atlikta ir kaulo augmentacija. Dažnu atveju nedidelis iškilimas pačiam pacientui liečiant liežuviu atrodo ženkliai didesnis nei yra iš tikro. Kadangi apie tai kalbėjote su gydytoju, manyčiau viskas yra gerai.

 72. Sveiki,prieš tris savaites įsriegtas dešinėje pusėje apačioje implantas,nutirpusi apatine lupa tos puses ,smakras nutirpęs tos puses,ir dantys šalia to įsriegto implanto nutirpę ,nebejaučiu ,kas čia atsitiko?

  1. Zita, tikėtina jog yra/buvo paliestas nervas. Turėtumėte tai aptarti su implantavusiu gydytoju. Dažnu atveju tai atsistato, tačiau reikalingas gana ilgas laiko tarpas, nuo pusmečio ir daugiau.

 73. 2016 m.buvo įsrėgti 2 implantai apat .žandikaulyje.Pradėjo skaudėti.Padarius panoraminę nuotrauką matosi kaulo tirpimas.
  Reikia šalinti.Ar tai labai sudėtinga ir pavojinga?

  1. Irute, reikia konsultuotis su burnos chirurgu, gal būt galima atlikti kaulo atstatymą. Jei ne, šalinti. Jeigu šalintumėte jūs pati, būtų sudėtinga, burnos chirurgui tiesiog įprastas darbas.

 74. Perskaičiau visus komentarus, bet neradau nei vieno skundo, panašaus į mano. Gal būsiu juokinga, bet, „įsitaisius” implantuotus dantis (šeši implantai – devyni dantys) valgydama nuolat įsikandu į liežuvį. Labai skaudžiai. Liežuvis pakito, tapo dėmėtas (kaip žemėlapis). Išbandžiau gydytojų patarimus – vartojau priešgrybelines priemones, BioGaia, pasidariau burnos higieną. Niekas nesikeičia, nors į liežuvį jau beveik neįsikandu. Kas tai galėtų būti? Gal kažko mano organizmas pyksta? Gal metalo keramika erzina? Liežuvis atrodo kiek padidėjęs. Ką manote, daktare?

 75. Sveiki.prieš mėn.įsriegti 2 implantai,po 3sav.skausmas buvo kaip ir praėjes,dabar vėl pradėjo skaudėt,implantai vienoje pusėje,viršutinis ir apatinis,geriu nimesil,per parą reikia išgert net iki 3k.ar tai normalu???

 76. pries 4 metus isuko 5 implantus apatiniam zandikaulyje.tuoj pat po idejimo implanto istino kaireje puseje zandikaulis ir jauciu lyg elektros ,,tingling,,,ejau daugybe kartu pas dantista,bet jis neigia kad del implanto,o pries metus prasidejo baisus skausmas galvos,svaigimas.nemiga, aukstas kraujo spaudimasis po nakties ir nejautri kaire puse(kai valgai ,geri vandeni)lyg pazalyzius???? kaip gydyti,suprantu kad paliestas,, alveolinis nervas,,LABAI BUSIU DEKINGA UZ ATSAKYMA.

  1. Janina, sunku komentuoti išsamiai nesusipažinus su situacija. Paprastai eant įvykus nervo palietimui ir palietimą pašalinus, viskas atsisato per 0,5-1,5 metų laikotarpį. Tikėtina jog gydytojas pasidarė kompiuterinės tomografijos 3D tyrimą ir mato implantų ir nervo lokacijas. Jeigu aiškiai implanas nervo neliečia, gal būt reiktų problemos paieškoti ir kitur.

 77. Sveiki. Prieš savaitę buvo įstatytas implantas su augmentacija. Dabar siūlės vietoje atsirado baltas mažas darinukas. Kas tai, gal pūlinukas? Bijau atmetimo reakcijos.Ačiū

  1. Irena, gali būti ir pūlinukas. Būna, dalis kaulo augmentacinės medžiagos pasišalina, gal būt matote ją?
   Blogiau nebūtų jog nuvyktumėte apžiūrai pas savo gydytoją.

 78. Sveiki,pries 6dienas buvo isriegti 4implantai i apatini zandikauli ir uzdetas laikinas protezas.Prie vieno implanto matosi tamsi deme ir skausmas ypac kazko pavalgius ar paskalavus gyd.skirtu skysciu curosept.Skausmas lyg butu nesugijusi zaizda.Laukti ar jau kreiptis i gyd.Nekraujuoja,geriu antibiotikus,skalauju.Kas galetu būti,nermauju?Ačiū.Atsakyti.

 79. Laba vakarą,

  turiu 2 priekinius vainikėlius, tarp jų viršuje prie pat dantenos palikta labai maža skylutė, o dantena jos neuždengia, ir pastoviai ten renkasi seilės,
  ir norisi jas iš vidaus visad išsiurbti su burna, pastoviai judinu tada burną ir gaunasi kaip kažkoks „tikas”. Ar įmanoma danteną pratęsti tarp vainikėlių,
  kad uždipildytų tą skylutę ir nesirinktų seilės? Taip pat kartais ir švepluojama.

  Ačiū!

 80. Sveiki, turiu įstatytą implantą su gijimo galvute (16) jau daugiau nei metus, dabar rovė kitoje pusėje (27) dantį ir aš daugiau kramčiau dešiniąja puse. Bekramtant kietą aštresnių briaunų maistą, šis smigo prie implanto galvutės į dantenas su skausmu, bet greit praeidavo. Taip pat kartais valgydama „užgaudavau” ir patį implantą. Nesniai pastebėjau, kad valant gijimo galvute sklinda nemalonus kvapas ir dar pastebėjau, kad implanto galvutė labiau išlindusi iš dantenų nei anksčiau ( iki 2 mm daugiau nei buvo). Kartais pavalgius saldžiau jaučiu lengvą maudimą toje vietoje kur buvau įsidūrusi. Planavau protezus dėtis vienu metu abejose pusėse, tačiau dabar jau nerimauju. Kas tai galėtų būti? Ar ten prasidėjo uždegimas ir tirpsta kaulas?

  1. Egle, gijimo galvutė nėra prisukama tvirtai, ji įsukama tiek kiek reikia dantenų formajimui. Galimas atvejis jog gijimo galvutė tiesiog šiek tiek atsisuko todėl ir atrodo labiau islindusi. Tačiau galimas ir kitoks variantas, jog yra uždegimas, nyksta kaulas ir paskui kaulą traukiasi dantenos.
   Neproblema jeigu galite nuvykti pas gydytoją apžiūrai ir viską išsiaiškinti. Arba pasidaryti rentgeno nuotrauką ir pasikonsultuoti nuotoliniu būdu.

   1. Sveiki, vis gi uždegimo nėra dėl to esu labai laiminga, veikiausiai tik atsiveržė gijimio galvutė. Iškilo kitas klausimas. Šiuo metu gyvenu užsienyje pirmą implantą dėjausi Lietuvoje (Nobel Biocare) vietoj 16 danties, dabar čia užsienyje pas juos nelabai Nobel Biocare populiarus, o reikia statyti į 27 danties vietą kitą implantą. Jie motyvuoja, kad visi implantai yra iš titano ir jokio skirtumo koks implantas ir siūlo tokius kaip Astra, tačiau teko skaityti, kad sunkėja prigijimas ir geriau statyti tos pačios įmonės. Ką manote jūs šiuo klausimu?Ačiū.

    1. Egle, nežinau kokioje šalyje esate, tačiau Nobel BioCare yra švediški implantai ir jie plačiai naudojami visame pasaulyje. Nieko bloga jeigu bus skirtingų gamintojų implantai. Tiesiog jei ateityje kiltų problemų ir būtumėte dar kitoje šalyje, galite susidurti su aptarnavimo problema. Nepameskite išduotų dokumentų, taip bus lengiau ateityje.

 81. Sveiki, sprendžiu klausimą dėl 46 ir 47. Noriu dėti viršuje 2 implantus (antagonistai apatiniams) o šie dantys apačioje yra su gydytais prieš 13 metų šaknimis ir metalokeramikos karūnėlėmis (vagelės niekam nepatinka, gydytojai sako dabar taip nedaroma ir reikia perdaryti, bet tikriausiai visvien nieko gero iš tų dantų nebus ir geriau juos šalinti, nes neapsimoka taisyti). Panoraminė rodo 46 viena šaknis kiek išplaukusi, bet jis man netrukdo. 47 nuotraukoje atrodo gerai, bet kartais pazyzia nesmarkiai, bet irgi nesiskundžiu. Ką daryti, traukti ar bandyti pergydyti (gydymo kaina išeina panaši su implantais). Pasimečiau. Ačiū.

  1. Elika, sunku rekomenduoti nieko nematant. Sakote jog turite panoraminę, gal galite atsiūsti kontaktuose nurodytu email, pateiksiu rekomendacijas.

 82. Laba diena prieš 4 dienas viršutiniame žandikaulyje buvo išimta implanto galvutė, dėtas kaulas. Dvi dienas kraujavo po to nustojo, šiandien vėl pradėjo prie galvutės kraujuoti ką daryti sekmadienis dėkui

  1. Birute, nežinau situacijos, kad galėčiau rekomenduoti. Bendruoju atveju kelios dienos po operacijos pakraujavimas yra normalu. Gal būt užgavote valant ar kramtant maistą. Kraujavimas turėtų liautis. Kai tik turėsite galimybę apsilankykite pas savo gydytoją apžiūrai.

 83. Labas vakaras. Man ketvirtadienį vakare buvo atlikta inplantacijos operacija apatinio žandikaulio. Buvo pašalinti likę 8 nebetinkami dantys ir įsukti 4 implantai. Iki dabar yra užtirpusi lūpa ir visiškai užtipęs smakrĺas. Bijau, kad galėjo pažeisti nervą. Ką daryti? Ar sugis savaime? Prašau patarkite ką daryti? Labai ačiū.

  1. Eugenija, tikėtina jog buvo paliestas/pažeistas apatinio žandikaulio nervas. Nedidelis pažeidimas paprastai atsisto, tačiau procesas yra ilgas, gali net iki metų ar ilgiau. Aptarkite tai su savo gydytoju.

 84. Laba diena, pries 2 menesius i sena danties sakny istate metalini stypa (sustiprint sakni) ir uzdejo danties karynele. pries 2 savaites dantenos aplink danties patino. Klinikoje liepe skalauti ir atsargiai valyti, bet pries kelias dienas pradejau jausti galvos svaigima, pykinima, silpnuma. Ar gali buti kad tai apsinodijimas nuo to metalinio laikiklio?

  1. Lilija, labai mažai tikėtina jog šiuos simptomus sukėlė metalinis įklotas. Nebent esate labai alergiška metaliu.

 85. Esu trečia diena po dantų implontacijos. Nepraeina tinimas ir užtirpimas, man atrodo, kad dar labiau patino ir užtirpo, nei buvo ką tik po operacijos. Ką turėčiau daryti?

  1. Elvyra, trys dienos po operacijos dar per anksti daryti kažkokias išvadas. Patinimas vis dar normalu, jis turėtų praeiti per savaitę. Labiau klausimas dėl užtirpimo. Jeigu tai apatinis žandikaulis, galėjo būti paliestas nervas, tai būtent pasireiškia užtirpimu. Tačiau dar turėtų praieti bant savaitė, jei nedings esami simptomai, nuvykite pas savo gydytoją apžiūrai.

 86. Sveiki.
  Rugsėjo 3d. atlikta implantacija,-įsriegti du MegaGen implantai (36,37). Po operacijos pasireiškė stiprus tinimas,vartojau antibiotikus .
  Rugsėjo 17 d. lankiausi pas kitą odontologą dėl danties gydymo,išėmė ir siūlus.
  Grįžusi namo ,apžiūrėjau ,kaip atrodo sugijusios dantenos.Didelei mano nuostabai ,matosi abu implantai.Kaip man elgtis?

  1. Virginija, greičiausia matosi ne implantai, o gijimo galvutės ir tai yra visiškai normalu, daryti nieko nereikia.

 87. Sveiki, esu nepilnametė, man pries 4 dienas įsriegė implantą ir atliko kaulo augmentacija su membrana. Man viskas gerai, bet jauciu kazkoki pulinuka arba ne, jis siek tiek matosi baltas, net nezinau kaip tiksliau apibudint, jis yra prie iltinio danties, bijau, kad nebutu kazkas rimta, pas chirurge vyksiu tik po 2 savaiciu issimti siuliu.

 88. Sveiki dejau implantus ,pasirinkau geriausiius uz 600 euru !po pusmecio suskilo o paskui ir nukrito balta danga ,matesi juodas metalas Ar tai buvo cirkonio implantas?

  1. Virginija, nuskilo ne implantas o karūnėlė. Jei po keramikos danga matėsi metalas, vadinasi tai buvo metalo keramikos karūnėlė.

 89. sveiki. pries 5 menesius isuko 2 implantus. vienam(24) is karto uzdejo gijimo galvute. kitam (25) uzdejo pries savaite. 25 vietoje matau kad varztas isuktas kreivai, link veido. taip suprantu. kad taip neturetu buti. gydytojas man nepasake apie tai nieko.labai prasau patarti,kaip turiu elgtis.ar turesiu moketi ,jei reiks is naujo implantuoti? strauman impantai , buvo atlikta kaulo augmentacija. aciu

  1. Lolita, dažnai implantas sukamas tokiu kampu kokiu yra daugiau kaulo. Protezuojant ant implanto yra tarpinė detalė „atrama” kuri yra įvairių kampų ir atlieka tą funkciją kad dantis stovėtų tiesiai, taip kaip reikia. Tikėtina jog ten viskas gerai. Jeigu pasitikite šiuo gydytoju, tiesiog teskite gydymą.

 90. Sveiki, pries 3 dienas implantavo, 3 implantus, viena apatiniam zandikauli, kitus 2 virsutiniam, bet virsuj isrove 2 dantis,ir i ta vieta salia iltinio issuko implanta, sake priaugino kaulo biski, db patino zandas, jauciu maudima, ir iltinis dantis kaip aptirpes,neramu del aptirpusio danties, ar ne bus koks nervas pazeistas? Aciu uz atsakyma.

  1. Mariau, 3 dienos tai dar visiškai pooperacinis periodas, anksti kažką spręsti. Palaukite dar bent savaitę ir jeigu simptomai nemažės galite nuvykti apžiūrai pas implantavusį gydytoją.

 91. Laba diena. 2020 06 17 buvo isukti 2 implamtai i apatini zandikaulį. Po 2 dienų gavosi seilių liaukų uždegimas. Buvo darytas kraujo tyrimas, crb buvo 75. Padaryta echoskopija, skirti antibijotikai amoksicilinum/ Acidum clavulanicum. 7 dienom. Isgerus antibijotikus lyg seliu liaukos rimsta, bet labai skauda apatini zandikaulį, aplink implantą esantys dantys, net visa ta kaire galvos pusę. Ar tai gali buti atmetimo reakcija, ar infekcija. Ką patartumet daruti toliau. Ar kitokiu antibijotiku reikia. Mano nuolat buna mazokai liaukocitu, 3,3- 3,8e§- 3,9. Gal tai itakoja gyjimą Dešineje puseje implantas ramus net nesijaucia, kad yra. Gal galite patarti. AČIŪ

 92. Laba diena,
  Ketvertadieni buvo įdėtas implantas viršuje priešpaskutinis dantis. Nuo vakaro skauda labai galvą ir šiandien irgi. Ar gali tai būti nuo implanto? Ar skubiai reikia kreiptis pas gydytoją ar laukti vizito, iki antradienio?

 93. Laba diena, dantų implantai turiu jau daugiau nei 8 metus. Valgant džiovinta alyva pasitaikė ir kauliukas, kurio nepastebejau ir, kaip sakoma, jau buvo per vėlu. Dabar jaučiu diskomfortą – šiandien pasitikrinau, ir pats danties implantas nežymiai juda, jei ji judinti pirštais, jaučiu diskomfortą ir liečiant/stumdant danties implanta liežuviu.. stengiuosi nekramtyti ta žandikaulio puse.. kreiptis pas specialistus galimybes neturiu, nes gyvenu užsienyje, o dėl ypatingos padėties visame pasaulyje tokios galimybes tikriausiai ir neturėsiu kelis mėnesius.. gal turite kokiu rekomendacijų, nors suprantu, kad be fizines apžiūros sunku ką nors ir spręsti. Ačiū

  1. 2020 7 birželio |
   bandau rasti informacija internete, bet žinau, kad geriausi atsakymai tiesiai iš kompentetingo gydytojo lūpų – ar gali implanto titanine dalis sraigtas išluzti iš pacio kaulo ir prasidėti komplikacijos kaip infekcijos ir pan. Ar tai tik bus atramos ir protezo “klaida”, kurios pasekmes tik pamestos/nusisukusios dalys?

   1. Audrone, galimi visokie variantai. Labai tikėtina jog lūžo tik protezinė dalis o ne implantas. Gal būt ten kur gyvenate turite galimybę pasidaryti rentgeno nuotrauką? Ji parodytų problemą, tuomet būtų galima spręsti kaip elgtis toliau. Bet kuriuo atveju teks vykti pas odontologą.

    1. Aciu uz atsakymus, labai vertinu.. apsilankiau pas implantologa cia vietoje, nuotrauka klaidos neparode – Viskas tvarkoje su paciu Implantu, teko isrinkti protezine dali ir pasirode, kad defektas prosthetic screw 46, reikia ji keisti, sakykite, ar tokiems varztams yra garantija ( Nobel Biocare)?

     1. Audrone, kaip ir maniau jog problema protezinėje dalyje. Nedirbame su NobelBiocare implantais, tačiau manau kad turėtų galioti garantija. Jeigu nuskilo ir pati karūnėlės keramika, tai pačiai karūnėlei garantija nelabai, nes kasti kietų negalima.

 94. Sveiki, pries metus apatiniame žandikaulyje buvo isukti 2 implantai, kruminiai dantys. Viskas sekesi kuo puikiausiai, jokiu komplikaciju, taciau karuneles yra gan dideles, platesnes uz kitus mano kruminius dantis,palyginus su kitais dantimis jie issikisa I prieki, ko pasekoje labiau kaupiasi maistas uz zandikaulio po valgio, anksciau to nebudavo, jauciu diskomforta. Ar galima kazka koreguoti?

  1. Sveiki,pries 5 dienas israuti 4 virsutiniai priekiniai dantys,isukti 2 implantai.Atsirado keki nedideli pulinukai ant dantenu.Kodel taip ir ar del to neatmes implantu

 95. Justina
  Prieš 2,5 mėn buvo atlikta sinuso kaulo augmentacija ir įsriegti 2 implantai, viskas buvo sugiję. Vakar pasirodė baltas darinys ant dantenų ir pajutau keletą kruopelių burnoje, taip pat buvo atsiradęs nedidelis kraujavimas. Per naktį darinys dingo. Neskauda, nepatinę, nekarščiuoju. Ar tai galėtų būti kaulo ar implantų atmetimo požymiai?

  1. Justina, panašu jog yra infekcija kaulo augmentacijos vietoje. Būtų gerai jog apsilankytumėte pas procedūras atlikusį gydytoją. Tai dar nereiškia jog yra implanto atmetimas, tačiau nesiimant veiksmų tai gali nutikti.

 96. Sveiki,apatiniame žandikaulyje turiu 2 isuktus implantus 1 metus.Praeina 1,5 mėnesio ir burnoje atsiranda nemalonus kvapas, burnos issausejimas ypac po nakties apsilankius pas implantologa,jis nuima protezus išvalo,ir blogas kvapas dingsta.Po 1.5 mėnesio vėl kartojasi.Pasakykit kas čia galėtų būti,ir ką toliau reiktų daryti? 41 ir 31 nr

  1. Rikai, kažkokiu būdu patenka/užsilaiko/neišsivalo maisto likučiai. Gal būt pasitariant su odontologu turėtumėte palaikyti geresnę higieną. Gal būt tarpdančių siūlas, gal tarpdančių šepetėlis, gal irigatorius, gal skalavimas burnos skalavimo skysčiu po kiekvieno valgymo.

 97. Sveiki, turiu implanta, idetas pries 3metus, kaulas buvo priaugintas. Visas darbas pavyko puikiai, esu patenkinta, bet noriu paklaust, pries 2 metus dariau nuotrauka ir aplink implanta buvo baltai pilka sviesi spalva. Dabar, kitoje nuotraukoje po 2metu, spalva pasikeitusi I juoda, tamsiai pilka. Kas tai gali buti? Jokiu simptomu nejauciu.aciu.

  1. Arina, trumpai sakant tamsesnė vieta doro mažiau kaulinio audinio. Pagal jūsų pasakymą būtų galima įtarti kaulo patirpimą prie implanto. Tačiau supraskite jog nuotrauką turi žiūrėti ir diagnozuoti problemą specialistas.

 98. Sveiki. Turėjau apatiniame žandikaulyje įstatytus 2 implantus, po pusės metų pradėjo spazmuoti kaklo raumenys (kreivakaklystė). Ar tai gali būti susiję? Vieno specialisto nuomone gali būti užspaustas nervas.

  1. Aiste, paprastai užspausto nervo simptomai yra žando, lūpos užtirpimas. Iš panoraminės retgeno nuotraukos turėtų matytis kaip arti implantai yra prie nervo.

   1. Danties toje vietoje seniai nebuvo, buvo nutarta sukti 6mm implantą. Panoraminė nuotrauka daryta, nervas arti implanto, informacijos apie tai mažai, todėl sunku suprasti ar tai susije su spazmuojančiais kaklo raumenimis.

 99. Sveiki, buvo ištrauktas kruminiu dantis ir iškart isriegtas varžtas ko pasekoje uztirpo žandas, po 3 men varžtą išsuko.. Jau praėjo 8 men, bet užtirpimas dar jaučiamas.. Vitaminą B vartojau.. Varžtas atgal dar ne isriegtas.. Ar šis užtirpimas praeis, ar tai gali likti visam gyvenimui? Ar galima vėl is naujo įsukti varžtą?

  1. Regina, buvo paliestas, pažeistas nervas. Atsistatymo procesas yra tikrai lėtas, tačiau atsistato. Jeigu per 8 mėnesius jaučiate pagerėjimą, tikėtina jog per sekantį pusmetį diskomfotas dings visiškai.

 100. Kodėl nesilaiko plokštelė po pusės metų ant dviejų implantų. Kodėl susidėvi gumytės taip greitai. Dėkui

  1. Vida, pusė metų kiek greitai. Tai darbinės detalės keitimas kas metai yra normalu.

 101. Laba diena, prieš mėnesį buvo atlikta sinuso pakėlimo operacija, įsukti trys implantai Megagen. Po operacijos praėjus 6 val.pakilo kraujo spaudimas,svaigo galva,temo akyse.Taip kartojosi kelias dienas.Vaistų pagalba pavyko šiek tiek sutvarkyti kraujotaką. Baigus gerti antibiotikus,vel kartojasi kraujo spaudimo pakilimai, jaučiamas diskomfortas burnoje, banguojantis galvos svaigimas,nedidelis tvinkciojimas implantų vietoje, viršutiniame dešinės pusės žandikaulyje. Ar viskas susitvarkys ar tai implantų atmetimo reakcija?

  1. Dalia, tai jūsų organizmo reakcija, nebūtinai įvyks implantų atmetimas. Tačiau būtų rekomenduotina apsilankyti pas savo gydytoją apžiūrai.

 102. Sveiki ,pries 2menesius buvo isukti implantai ir dabar ant dantenu ties lupa islindo metaliukas,kas tai galetu but?aciu

  1. Jurgita, gal būt tai gijimo galvutė? Pradžioje dėl patinusių dantenų galejote ir nepastebėti. Jeigu tai gijimo galvutė tai taip ir turi būti. Jeigu visgi manote jog ten matosi pats implantas reiktų pasirodyti savo gydytojui.

 103. Sveiki, norejau paklausti ar implanto karunele gali gesti. Nes mano supratimu tai ne. Taciau ant implanto as turiu omeny pati danti, karunele) atsirado juodas taskelis.Implantas idetas jau kokie 3m. Ir nelabai suprantu kas tai gali buti?

  1. Mona, karūnėlė gesti negali, tikėtina jog ten yra keramikos pažeidimas. Jeigu jis vizualiai nėra matomas, tai nieko baisaus.

 104. Laba diena!!! Antradieni isuko jau galvutes inplanto ir sake viskas ok,jokio skausmo nebus,bet skauda nuo pat pradziu ir naktim,o siandien po nakties istino zandas,kas tai galetu buti?

  1. Irina, po gijimo galvučių įsukimo skausmo neturėtų būti, nuvykite pas savo gydytoją apžiūrai.

  2. Laba diena,norejau paklausti man prieš maždaug 4 metus buvo įdėtas implantas viršutiniame zandikaulyje dešinėje pusėje ir prieš keletą dienų pradėjau jausti skausmą bet ne stipru tiesiog atrodo, jog kazkas spausti dantį ar dantenas aplink ta danti(implanta) jokių pajuodavimu ar parodaunavimu nėra,nebent yra kampuciuose bet pas mane taip prie kiekvieno danties burnoje(dėl silpnu dantenų,vakarus dantis ir tos kraujuoti dantenos praeina). Tad tiek lauksiu jūsų atsakymo. Ačiū.

 105. Po viršutinio žandikaulio sinuso pakėlimo operacijos ir 2 implantų įsukimo praėjo savaitė, atsirado hematoma. Antibiotikus geriu 8 d., žandas patinęs, savijauta prasta. Kas toliau? Per kiek laiko turi išnykti hematoma?

  1. Gema, iki 2-3 savaičių yra vis dar operacinis periodas kuris praeina vieniems paprastai kitiems sunkiau. Hematoma paprastai susitvarko savaime 1-2 savaitės bėgyje. Tačiau rekomenduočiau pasikonsultuoti su savo gydytoju.

   1. Sveiki gal kas gali pasakyti ką daryti prieš daugiau nei savaitę įsidėjau tiltą bet man priekinis dantis skauda ir galutinis kurie yra apmauti negaliu normalei nieko valgyti ir kramtyti o prieš tai buvo tušti tarpai tiltas šešių dantų ką patartumėte.

    1. Vaida, po protezavimo skausmo jausti neturėtumėte. Rekomenduoju kreiptis į kliniką kurioje buvo atliktas gydymas.

 106. Sveiki turiu du implantus apatiniame žandikaulyje įstatyti prieš tris mėn iškarto buvo lyg ir viskas gerai dabar pradėjo tie dantys klibėti, bet neskauda apačioje dantena prie implanto pasidarė pilkai juoda ir kaip baburkusi kas tai galėtų būti kartais parūkau ar tai galėtų būti priežastis ar organizmas netoleruoja to implantai?ačiū

  1. Birute, turėtumte apsilankyti pas implantavusį gydytoją. Gali būti jog kliba tik karūnėlė ant implanto, reikia naujai priveržti ar pricementuoti. Galimas ir uždegimas prie implanto.

 107. Sveiki,praėjo mėnuo nuo į apatinį žandikaulį įsukto impanto,būtų viskas gerai,bet implantas jaučia stiprų skausmą valgant ar geriant šaltesnį ar karštesnį maistą.Ar dar reikia laiko,ar bus nervo pažeidimas?Kokie būtų tolimesni veiksmai?Ačiū už atsakymą.

  1. Rūta, nervo pažeidimo atveju jaustumėte lūpos, skruosto aptirpimą. Tikėtina jog yra infekcija prie implanto. Rekomenduotina apsilankyti pas implantavusį gydytoją.

 108. Sveiki, prieš daugiau nei puse metų man buvo įdėtas implantas į apatinį žandikaulį, o prieš kelias dienas man įsuko karunėlę. Išpradžių viskas buvo gerai. Bet dabar, praėjus kelioms dienoms jaučiu žandikaulio tvinkčiojimą bei tirpimą. Ar tai normalu?

 109. Labas vakaras,norėčiau paklausti ar nuo implantų gali skaudėti galva?Idėta 12 implantu 6viršuje ir 6 apačioje.Skausmas prasidėjo kai isuko apačioje.

 110. Sveiki. Prieš 3 dienas priaugino kaulą. Ir visas dienas didelis skausmas, ar tai normalu????? Geriu antibiotikus ir be nuskausminamu negaliu 🙈

  1. Diana, pooperacinis periodas yra skirtingas kiekvienam pacientui. 3 dienos yra normalu, tačiau su kiekviena diena turėtu gerėti. Jeigu gerėjimo nejaučiate, kreipkitės į operaciją atlikusį gydytoją.

   1. Sveiki ar skauda impaltacijos metu ,labai bijau? Turi dėti 4 implantus atsatyti visa zandikaulį,kiek trunka operacija?

    1. Greta, Bijoti tikrai nereikia. Šių dienų odontologija leidžia visas procedūras atlikti be skausmo, tame tarpe ir implantavimą.
     Tačiau reikia atskirti skausmą nuo diskomforto, nes vien jau atsisėdimas į odontologo kėdę daliai žmonių jau kelia diskomfortą. Pooperaciniam periodui namuose jeigu jaustumte skausmą, gydytojas išrašys nuskausminamuosius.
     Paprastai vieno žandikaulio implantavimui skiriama apie 2 valandas laiko.

 111. Sveiki, pries 4 menesius uzdejo karunele ant implanto, pastebejau, kad karunele, t.y. naujas dantukas juda i sonus, kokia cia galetu buti problema?

  1. Asta, jeigu karūnėlė priveržiama, ji tiesiog galėjo atsilasivinti. Gydytojas naujai priverš ir viskas bus gerai.

   1. Kiek laiko galima vaikscioti su klibanciu dantim(karunele) isivaizduoju kad po ja gali kauptis maistas ir to pasekoje sukelti problemu.

    1. Mantai, tokių terminų nėra, tiesiog kaip galima greičiau apsilankykite pas odontologą.

 112. Sveiki,norėjau pasiteirauti po implantų operacijos turi duoti kaškoki tai dokumentą ar pasa implanto?Ar reikia prašyti jai nepaduoda.
  Ačiū

  1. Sima, kiekviena klinika gali turėti savo politiką, tačiau dažniausiai išduodamas implanto gamintojo pasas.

 113. Sveiki pries du menesius isuko inplanta ir siandien man be valgant pajutau metala burnoje o gi ziuriu isuktas inplantas praskalavusi burnos ertme ji bandziau isukti bet jis sukasi aplink ir tiek ar tai yra normalu kad gali jis atsisukti ir iskristi?

  1. Lina, pagal aprašymą suprantu jog tai ne implantas iškrito, o tik gijimo galvutė atsisuko nuo implanto. Būna, pasitaiko, nieko baisaus. Gydytojas įsuks pakartotinai.

 114. Sveiki, prieš mėnesi buvo isuktas priekinis danties implantas . Viskas buvo gerai tik praita savaite susirgau gripu, o vakar prasidėjo dantenos skausmas. Dantena tarp implanto ir kito priekinio danties yra šiek tiek paraudus ( vidinėje pusėje) ir atrodo kad ji yra žymiai paaugusi, matosi kad ji truputi itrūkusi . Ar tai gali reikšti, kad tai infekcija ar skausmas, nes pažeidžiau kažkaip ta dentena? Kadangi esu užsienyje, o implanta dėjausi lietuvoje pas tapati specelista grižti truputi nepatogu, jeigu tai nieko rimto.

  1. Karolina, be apžiūros sudėtinga pasakyti kiek yra rimta. Tačiau simptomai rodo uždegimą, dėl ko gali įvykti implanto atmetimas. Jeigu savaitės bėgyje nesusitvarkys, privalote kreiptis pas implantavusį gydytoją. Visgi jei yra galimybės kreipkitės greičiau.

 115. Viduje i liezuvio pusę paraudę ,paraudusios ir smegenys aplink 47 danties implantą.Patinimas mazdaug delno dydzio praejo nuo operacijos 1-2 d. negaliu isizioti zandas pastoviai tuksi,rodos skauda vis labiau

 116. Sveiki,įsuko varsta,praejo vaistinis atitirpimas ir vel zandikaulio sryty istinau,skausmas pakenciamas bet nemalonus.Nezinau ar kreiptis pas ondotologą,ką daryt?

 117. Sveiki, pries 5 dienas dare kaulo priauginima virsutiniame zandikaulyje 12 d, dare rezidente, labai sunerimusi nes vis dar jauciu labai stipru skausma, temperatura pakilo 37, 4 zandas kaista, geriu ospamoksa penkta diena, bet turiu letiniu ligu, zarnyno uzdegimas ir kt ligos del kuriu negaliu gerti antibiotiku. Nuo ospamokso labai negerai, prasau patarkit ka daryti ar pereit prie silpnesniu, planavau nutraukt antibiotikus nes labai negerai, ar galejo buti blogai atlikta kaulo priauginimo procedura? gal atmete svetimkuni aciu

 118. Sveiki. Norėčiau pasiteirauti Jūsų. Ar normalu, kad 3dienos po implanto isukimo, skauda šalia esantį dantį. Be vaistų neapsieinu.

 119. Man pradejo judet prieš porą savaičių uždėta karunele ,esu išvykusi -ar būtų bent menkiausia galimybe pačiai namuose bandyti prisukti-,,priverzti”? Ar galėčiau bandyti?

 120. Laba diena,
  Vakar uzdejo tilteli and dvieju virsutinio zandikaulio dantu. (2 implantai viduryje pakabinamas) Dantenos pabale, maudxiantis dantenu skausmas jauciasi tempimas . Implantai Korejietiski prigijo greitai be problemu.Daktaras isvyko atostogu o as gyvenu uzsienyje. Nezinau ka daryt???

 121. Sveiki,sestadieni istrauke virsutinio zandikaulio kelis dantis ir iskart isriege 5 implantus.Siandien jau ketvirtadienis vis dar kraujuoja(nieko nevalgau geriu antibiotikus,kaip daktaras nurode,taip pat vaistu s nuo skausmo ir daug kartu per diena skalauju specialiu skysciu,taip pat nurodytu daktaro,saldau spec. ledu maiseliais).Ka daryti toliau.?Gydotojas uzregistravo ateiti ryt 10 ryte,po kiek laiko paskambino registratore ir pa sake,kad nereikia ateiti,ateiti tik kita sestadieni ,pasiule jei dar pasirodys kraujas,skambinti greitajai pagalbai??Dekui

  1. Laba diena,
   nors praėjo jau daug laiko nuo Jūsų problemų, bet ta pati situacija ir man. Kraujuoja jau para. Ką JUms patarė medikai Jūsų situacijoje?

 122. balandzio pradzioje implantavo 3 dantis, su impantavimu lygtai viskas gerai, bet dantis priekyje ir norejau laikino danties. operavusios gydytojos patarimas buvo naudoti laikina proteza, turimo valplast protezo naudoti neleido, del spaudimo i dantenas. gydantis gydytojas uzsake proteza, pagamintas buvo dengiantis visus tris dantis ir tvirtinamas prie dantu kilpelem. man jis netiko, paprasiau vis tik tik vieno danties pakaitalo. tuomet ‘iklijavo’ plomba tarp dvieju sveiku dantu, atrodo keistokai, bet tai butu nieko, labiausiai neramina mintis ar nekenkia tiem salia eantiems dantims? niekur nerandu aprasyto tokio protezavimo budo, kad paskaityt apie rizikas. pas gydytoja eisiu tik geguzes pabaigos, o vat galvoj kirba daug minciu..kas butu pvz jei plomba luztu, ar nebutu pavojaus salia esanciam danciui luzti. dantenu neliecia, zinoma su juo nekandu.

 123. Laukia protezo ant 4 implantų procedūra. Vienas pažįstamas po tokios procedūros pradėjo labai švepluoti. Mano darbe švepluoti negalima. Ar tai dažnas atvejis? Ar jis sutvarkomas? Kokios dar rizikos pasitaiko? Ačiū

 124. Sveiki, pries 3 metus isuktas priekinio danties implantas, jau 3 savaites aplink patinimas, paraudimas, pries pora dienu pradejo eiti puliai. Gyd. Sako kad turi savaime issivalyti, tiesiog skalauti ir valyti. Buvo daryta nuotrauka, pakitimu, pasak gyd. Nera. Ar tikrai “tai” turi issivalyti savaime? Ar negresia implanto praradimas? Aciu uz atsakyma.

  1. Lana, jeigu rentgeno nuotrauka rodo jog nėra kaulo patirpimo, nėra susidariusios kišenės, tuomet problema yra paviršinė ir chirurginio gydymo nereikia. Tuo atveju gera higiena, skalavimas. Turite stebėti situaciją, jeigu nesusitvarko tuomet vėl kreipaitės į gydytoją.

 125. Sveiki prieš 1 mėnesį įstatytas implantas.
  Priekį į viršutinį žandikauli implantas įsuktas buvo su islindusiu metalu ant kurio uždėjo laikina karūnėlę ,taip galima kol neprigijo implantas?dabar susidarė pulinukas jaučiu kartais tirpima ,dantena patamsejusi susitraukus.gal kaska patartumėte? Aciu

  1. Tomai, kuomet iš kart po implantavimo ant implanto uždedamas laikinas dantis, vadinama momentiniu apkrovimu. Tai daroma, tačiau patikimiau yra leisti implantui prigyti jo neapklaunant. Turėtumėte apsilankyti pas implantavusį gydytoją apžiūrai.

 126. Sveiki. Prieš kelis metus įsukti 4 implantai apatiniame žandikaulyje, ant jų protezas. Priekinius du impantus labai tempė,veržė, po metų laiko gydytoja juos išsuko ir įsuko į kitas vietas, vistiek tas pats veržimo jausmas. Galiniai implantai viskas gerai. Gydytoja nežino, kodėl taip yra. Didelis diskomforto jausmas. Kodėl galėtų taip būti?

 127. Sveiki!
  Esu sunerimusi.
  Pries ,1,5 buvo implantuoti 2 dantukai apatinem zandikauli.
  Jau tris kartus turejau virsutiniu dantenu uzdegima, ir viena karta visos burnos ir dantenu uzdegima.
  Ar tai infekcija , ar organizmas atmeta inplantus?Ka daryt?
  Aciu labai uz atsakyma.
  Su pagarba Andzela.

  1. Andzela, sunku būtų tikėti jog nuo implantų VIRŠUJE turėtų įtakos dantenoms APAČIOJE. Nemanau jog atmeta, tiesiog reikia pralaukti apie 3 mėnesius nuo implantavimo ir pažiūrėti ar implantai priijo. Galima pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką.

 128. Laba diena, sakykit prašau, gal galima pas Jūs atvykti konsultacijai, dėl užtirpusio žandikaulio ir lupos?

  1. Valdai, galima, užsiregistuokite telefonu ar epaštu kontaktuose.

 129. Pamiršau pasakyti, kad viršutiniame žandikaulyje danties nėra jau apie 18 metų, tad darė ir augmentacija

  1. Lina, po implantavimo su kaulo augmentacija apie 2 savaites yra pooperacinis periodas, tad minėti simptomai yra galimi. Kol kas vartokite nuskausminamuosius iki gydytojas apžiūrės. Toliau gydytojas nurodys kaip elgtis.

 130. Laba diena,
  prieš 4 dienas įsuko 2 Megagen implantus: vieną viršutiniame ir vieną apatiniame žandikaulyje. Geriu paskirtą Ospamoks ir Ibuprofeną. Skausmas 3 dienas buvo nestiprus, tynimas jau beveik atslugo. O šiandien – 4-toji diena- labai stipriai įsiskaudėjo implantuota vieta viršutiniame žandikaulyje. Tik Nimesilis nuėmė skausmą. Ar taip gali būti? Pas gydytoja turiu eiti dar po 4 dienų. Ačiū.

 131. Laba diena
  Man prieš du metus, įsuko apatiniam žandikaulyje du implantus, po ju įsukimo užtirpo lūpos kraštas ir žandikaulis po vienu metų vieną implantą ištraukė, bet užtirpimas nepraėjo, dabar jau du metai kaip užtirpes smakras ir nieks nesikečia. Ar man reika susitaikyti, kad užtirpimas liks visam gyvenimui, kokie dar galimi gydymo budai?

  1. Valdai, panašu jog buvo kliudytas/paliestas/pažeistas nervas. Paprastai tai atsistato tik reikalingas gana ilgas laikas, metai ar net keli. Jeigu pašalintas implantas tas kuris lietė nervą, turėtų atsistatyti. B grupės vitaminai, šiek tiek paspartins atsistatymą, pasirūpinkite kad jų netrūktų.

 132. laba diena.
  Manau Jums bus įdomu, kaip profesionalui mano sekmadieninio klausimo baigtis.
  Pasirodo buvo nulūžęs gijimo galvutė sriegis . Galvutę -radau burnoje, o galiukas su sriegiais liko implante.
  Vakar gydytojas tą likutį išsuko ir iš naujo įsuko gijimo galvutę.Sakė, kad jam tai pirmas atvejas. Šveicariški implantai.

 133. Sveiki,
  Implantas buvo įsuktas dar rugpjūčio viduryje. Gijo sunkiai, teko gerti antibiotikus, bet po to susitvarkė. Po to po pusantro mėnesio buvo atsisukus gijimo galvutė.
  O prieš porą savaičių pakeitė gijimo galvutę į platesnę ir šią savaitę t.y. realiai po savaitės ėmiau jausti šiokį tokį maudimą (įtarimas, kad tai atsirado pakramčius su ta vietą). Jis nėra stiprus, bet jaučiasi. Esu ne Lietuvoje ir būsiu dar mėnesį, tai pas implantavusį gydytoją nueiti šiuo metu nėra galimybės. ar čia rimta? ką daryti?
  Pradėjau skalauti burną druskos tirpalu rytais ir vakarais.
  ačiū

  1. Irena, dažnu atveju maudimas gali būti iš dantenos, kas nėra problema, tačiau reikia pasirodyti gydytojui, kad ją išspręsti. Jeigu turite įtarimą dėl implanto, galima pasidaryti rentgeno nuotrauką ir nusiusti savo gydytojui.

 134. Sveiki, pries tris savaites buvo priaugintas kaulas ir istatytas implantas. Ties tuo dantimi jauciu dar minstoka guziuka. Maudzia giliai kazkur toje puseje. Virsutiniai dantys pakilo, apatiniai prie implanto labai jautrus. Kartais jauciasi lyg pulsavimas implanto vietoje. Ar dar palaukti ar jau kreiptis pas gydytoja? 45 dantis

 135. Sveiki,rugsejo 22 padaryta sinuso pakelimo operacija,isukti strauman implantai 24 ir 26 dantu vietose,siulus istrauke po 2 savaitciu.Implantai atrodo gyja gerai,tik nerima kelia virs 25 danties susiformaves didokas,kietas guzas[pupeles dydzio],kuris po biski pamaudzia,bet labai nezymiai.Operuojanti gyd. atvyks tik po menesio.Kas tai galetu buti,gal negalima delsti reikia kreiptis i kita gyd

  1. Nijole, neagaliu be apžiūros atsakyti į tokį klausimą, neaišku kas ten per guzas. Gal būt toje kinikoje gali apžiūrėti kitas gydytojas ir rekomenduoti laukti, ar ieškoti kitos klinikos greitesniams sprendimui.

 136. Sveiki. Man buvo išrauta 20 dantu, ir ta pačia diena isukti 8 implantai(All on 4) . Praėjo 5d po operacijos , apatinis zandikaulis viskas kaip ir normaliai , tik viršutinis dantenos vis dar patinusios ir aplink du implantus atsiranda tokios baltos išskyros. Norėjau paklausti ar tai normalu nes laiko praėjo dar mažai. Prieš operacija buvo paradantozė. Iškarto dėkoju už atsakyma.

  1. Arijau, 8 implantai gana didelė intervencija, todėl 5 dienos jausti įvairius simptomus yra normalu. Paprastai po tokių didelių operacijų, kelios dienos po, skiriama apžiūra, arba tiesiog pacientas informuojamas jog jaučiant didesnį diskomfortą ar turint įtarimų turėtų ateiti pasirodyti gydytojui. Rekomenduočiau nuvykti apžiūrai, bus ramiau.

 137. Sveiki,praejo 8 dienos po sinuso pakelimo operacijos,kartu buvo isriegti du strauman implantai,taciau dantenos paraudusios,skausmingos is zando puses susiformavo skausmingi guzai.Ar cia normalu,kiek ilgai dar gali mausti dantenas ir kas tie guzeliai

  1. Nijole, 8 dienos tai vis dar pooperacnis periodas ir įvairūs simptomai galimi, tačiau viskam yra ribos, jeigu turine negerų įtarimų visada rekomenduotina pasirodyti procedūras atlikusiam gydytojui.

 138. Paskaicius komentarus susidaro isvada, kad patys implantai yra didziausia problema. Maziausiai arba aplamai problemu nekelia isimami protezai. Tik kad tai yra nepatogu. Bet tai geriausias variantas

 139. Sveiki,

  Ar tiesa, kad MegaGen implantas yra sunkiai prižiūrimas, t.y. burnos higiena reikia atlikinėti kas 3-4 men, būtinai privaloma kasdien išsivalyti dantis, nes kiek girdėjau, implantas greitai apsineša apnašomis ir plius dar ima rudyti, ar tai tiesa? Kokie MegaGen minusai yra iš tikrųju?

 140. Sveiki 07. 09 buvo įsukti 46 36 ir 14 dantų implantai. 36 ir 14 su dirbtinio kaulo priauginimu. Virš 13 danties iškilo rožinis guziukas,skausmingas. Chirurgas bus tik 07. 23. Kaip elgtis toliau? Savaite geriu ospamoxa 1000mg

 141. laba diena… pries 8-9 metus pas jus buvo idetas implantas. Siuo metu pradejo skaudet zandikauli, o prie dantenu patamseja. Aplink danti blogas kvapas, o is vidines dantenu puses prie implanto jauciasi iskilimas, lyg butu implanto dalis. Gal butu galima kreiptis pas jus. Dekui is anksto.

  1. Audra, netik galima bet būtina. Kreipkitės kontaktuose nurodytu telefonu ar e-paštu.

 142. Pries 10 metu buvo implantuoti dantys, viskas lyg ir prigijo, taciau pries 3 metus prasidejo dantenu uzdegimai ir virsutiniame zandiksulyje atsirado sikietejes darinys, kuris tsi paburksta,tai nuslugsta.,kartais buna skausmingasEsu susifupinus, kas tai galetu buti?ir ka man daryti?

  1. Raimonda, esant problemai 3 metu laukti nereikėtų. Spėlioti taip pat nereikėtų. Reikia pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką ir pasikonsultuoti su burnos chirurgu ir bus atsakyti visi klausimai.

 143. Prieš 2 metus įsrėgtas vienas implantas į apatinį žandikaulį.Sukarśćiavau.Padidėjo limfmazgis,skausmingas.Ar čia implanto problema?

  1. Irute, greičiausia ne implantų problema, tačiau jeigu turite tokių įtarimų, reiktų pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką ir pažiūrėti ar prie implantų nėra kokių infekcinių židinių. Jeigu nėra, tai ne implantų problema.

 144. Sveiki, prieš savaitę buvo atliktas kaulo priauginimas ir 2 dantų implantacija. Šiandien pastebėjau prasiskirusias dantenas ir baltuojantį priauginamą kaulą. Ar vėl iš naujo teks daryti operaciją?

  1. Skirma, dažnu atveju tai normalu, gali šiek tiek kaulo augmentacijos pasišalinti. Nematau situacijos, tad vienareikšmiškai teigti jog viskas tvarkoje negaliu. Jeigu turite negerų įtarimų, apsilankykite pas savo gydytoją apžiūrai.

 145. Labas,esu alergiska nikeliui 3+,cobaltui 2+,ar patartumete sukti implanta…ka tokiu atveju daryti

  1. Loreta, implantai yra gaminami iš titano lydinio, tai pats nealergiškiausias metalas. O protezavimui rinkitės cirkonio bemetalę keramiką.

 146. labas, pries 4 men. isuko implantus virsuje. siandien vienas tiesiog po truputi isslinko laik. skausmo nebuvo ar cia didele beda ?

  1. Janina, greičiausia išsisuko tik gijimo galvutė, jei taip tai maža problema, gydytojas įsuks ją pakartotinai.

 147. laba diena,pries savaite isuktas implantas virsutiniam zandykaulyja,dantenos isliko paburkusios ir salia dantis jauciasi pakeltas,noriu suzinoti ar nesidaro koks uzdegimas,gyvenu ne Lietuvoje

  1. Ingrida, po savaitės vis dar pooperacinis periodas, patinimas, maudimas, diskomfortas yra galimas. Tačiau jeigu yra įtarimai visada rekomenduotina apsilankyti apžiūrai.

   1. Sveiki prieš savaite įsriegti 4 implantai dantenos susiutos ,siulai vienas po kito prdėjo irti, bet implanto vietoje kazkiek patine ir palietus skauda bet nesmarkiai operacija praėjo sklandziai nes po jos nuskausminamuju nereikėjo nei dabar nereikia ar nebus kad tai impanti atmetimo reakcija?

    1. Gretai, skausmingos dantenos, patinimas yra normali pooperacinė reakcija. Tai tikrai nėra požymis dėl atmenimo. Sunku nematant vertinti dėl iširusių siūlų, jeigu dėl to dantenos neprigludusios, atvirtusios, būtų tikslinga pasirodyti gydytojui. Paprastai siūlai šalinami po 10 dienų.

     1. Ne ten kur iširo siulai dantenos nera atvirtusios jos prigludusios tik dar kai kur yra mazos skylutės, gal tai irstantys siulai?

     2. Greta, savaitė yra pakankamas laikas dantenoms sugyti. Tikėtina jog viskas gerai, tiesiog kiek ankščiau pasišalino siūlai.

   2. Sveiki. Kaip galima suzinot kiek implantu isiuta? Apacioj matau 4 siules o virsuj tik 2.Ar gali taip buti ,kad vietoj 4 isuko tik 2 bet buvo pasakyta kad 4.Gyvenu ne Lietuvoje.

    Labai aciu uz atsakyma

    1. Rūta, turėjote gauti implantų pasą kuriame ir parašyta. Taip pat turėjote sumokėti už tiek kiek įsukta. Nemanau jog įmanoma, kad klinika galėtų įsukti 2, o paimti pinigus už 4 implantus, nes tai visvien paaiškės.
     Jeigu pagal pjūvių vietas suskaičiuoti neina, tuomet 100% kas gali parodyti tai panoraminė rentgeno nuotrauka, pasidarykite ir suskaičiuokite.

 148. Sveiki. Pries 3 dienas greziant varzta i krumini (47) pries pat pabaiga pradejau ji jausti, taip pat pradejant lipdyti plomba (nepamenu kaip mediciniskai vadinas) ant varzto pajutau labai astru skausma. Padare nuotrauka, nustate kad varztas siek tiek nukrypo ir pazeide minkstuosius audinius. Trecdalis varzto ne saknyje. Pasiule salinti visai su viskuo, nes anksciau ar veliau tai gali sukelti dideliu problemu. Jauciu toki kaip perstejima pacio danties, dideli diskomforta, negaliu stipriai sukasti, sriubu ir kosiu dieta. Ar imanoma issaugoti be pasalinimo? Aciu

  1. Karolina, esant šaknies pažeidimui ankščiau ar vėliau prasidės uždegiminiai procesai, dantį teks pašalinti.

   1. Labai aciu uz atsakyma. Buvau nusiteikusi blogiausiam, tad nebesikankinsiu ir salinsiu.

 149. Sveiki, man bus sriegiami 5 implantai iskarto. Noriu patarimo. Taip susiplanavo , kad Po operacijos , mazdaug po 4 dienu, vykstu i organizmo valymo klinika , bus atlikta detoksikacija ir gydymas. Ar ne pakenks pooperaciniam laikotarpiui , zaizdu gyjimui visa si detoksikacija? Kiek zinau valosi organizmas ir per liezuvi . Ar reikia atideti , kad nepakenkt implantu gyjimui
  Aciu

  1. Sandra, jeigu viskas tvarkoje su kraujo krešėjimu tai kraujavimas liaujasi iš karto po operacijos. Labai maži pakraujavimai galima dar kelias dienas užgavus žaizdą pavyzdžiui kramtant maistą ar valantis dantis šepetėliu.

   1. Laba diena,
    prieš kažkur metus man buvo įdėtas implantas. Dabar iš vidinės pusės ties dantenom pastebėjau juoda juostelę palei implantą ir pajudinus ten su liežuviu šiek tiek kraujuoja. Kas tai galėtų būti?
    Ačiū už atsakymą!

  2. Sveiki. Apatiniame žandikaukyje sudėta plokštelė ant 4 implantų. Pradėjo skaudėti vuenoje pusėje. Naudojuosi irigatiriumi, kitaip nepašalinčiau maisto likučius . Lankiausi pas burnos higienisrą. Ką rreikėtų daryti, ar naudoti vaistus.? Ar implantologas turėtų priimti klientą, nes dar nesuėjo metai. Ačiū.