Dantų implantų komplikacijos

Very high resolution 3d rendering of a dental implantNors dantų implantacijos sėkmės procentas yra didelis ir siekia net 98%, tačiau kamplikacijų tikimybė egzistuoja. Panašiai, kaip ir po bet kurios chirurginės operacijos, dantų implantavimo operacija gali sukelti komplikacijų. Dauguma jų gali būti išgydytos nesukeliant didesnių problemų, vis dėlto, kai kuriais atvejais dėl jų galima netekti dantų implantų. Norint sumažinti dantų implantų sukeliamas komplikacijas iki minimumo, reikėtų pasirinkti patyrusį dantų implantavimo odontologą, tikslų priešoperacinio gydymo planą, deramą priežiūrą po operacijos ir burnos higieną.

Labiausiai pasitaikančios dantų implantacijos komplikacijos, būna susijusios su:

Pooperacinis kraujavimas
Galima tikėtis, kad žaizda šiek tiek kraujuos 1-2 dienas po operacijos. Švelniai sukandę minkštą marlės skiautę, uždėtą ant operuotos vietos, palaikykite apie 30 minučių, ir kraujavimas turėtų praeiti. Pernelyg didelis kraujavimas yra nenormalus, todėl turėtumėte kuo skubiau paskambinti savo odontologui.

Greta esančių audinių pažeidimas
Dantys
. Gręždamas jūsų stomatologas gali pažeisti karūnėlę arba šalia esančio danties šaknį. Gali prireikti šaknies kanalo arba apikoektomijos, norint sutaisyti pažeisto danties šaknis. Prieš gręždamas jūsų stomatologas turėtų atidžiai išstudijuoti rentgeno nuotraukas arba kompiuterinę tomografiją, nes pasitaiko atvejų, kai dantų šaknys būna neįprastos formos.
Nervai. Nervo pažeidimas – reta, bet sudėtinga apatinio žandikaulio danties implantavimo sukelta komplikacija. Gręžiant gali būti pažeistas vidinis alveolinis nervas, esantis apatiniame žandikaulyje. Nervo pažeidimas gali sukelti skausmą, tirpulį arba dilgčiojimą dantų, dantenų, lūpų arba smakro srityje. Panašūs simptomai gali atsirasti ir tuo atveju, jei implantas įstatomas tiesiai ant nervo, sukeldamas stiprų skausmą kramtant. Jei nervas neužgyja, o simptomai neišnyksta, gali tekti pašalinti implantą. Skenavimas rentgeno spinduliais ir kompiuterine tomografija gali padėti stomatologui nustatyti tikslią vietą, kur yra nervas ir minimalizuoti dantų implanto sukeltų komplikacijų tikimybę.
Sinusas. Dar viena galima dantų implantavimo sukelta komplikacija viršutinio žandikaulio operacijos metu – žandikaulio pergręžimas pažeidžiant sinuso ertmę. Stomatologas gali išspręsti problemą persodindamas kaulą. Norėdamas išvengti tokių komplikacijų, jūsų stomatologas turėtų atidžiai apžiūrėti kompiuterinės tomografijos skenografiją ir imtis sinuso pakėlimo operacijos, jei reikia paruošti tinkamą kaulą sėkmingam implanto įstatymui (vis dėlto, pasitaiko atvejų, kai pragręžimas nebuvo pastebėtas ir implantas „pradingo“ sinuso ertmėje).
Žandikaulis. Labai retai pasitaikanti komplikacija dantų implantavimo metu – žandikaulio lūžis. Jei nėra pakankamai kaulo, ar jis nėra pakankamai tankus, žandikaulis gali lūžti dėl ilgalaikio spaudimo operacijos metu (gręžiant ar įstatant implantą).
Dantų implantų sukeltos komplikacijos, susijusios su operacinėmis klaidomis, liečiančiomis šalia esančius dantis, nervus ar sinusą, yra tiesiogiai susijusios su stomatologo patirtimi ir įgūdžiais. Patyręs kvalifikuotas implantavimo stomatologas gali nustatyti tikėtinas problemas ištyręs rentgeno nuotraukas arba kompiuterinės tomografijos skenografiją, sudaryti tinkamą operacinį planą ir jį sėkmingai įvykdyti be komplikacijų. Nors visuomet išlieka komplikacijų tikimybė, tinkamas dantų implantavimo gydytojo pasirinkimas yra pagrindinis sėkmingo gydymo faktorius.

Infekcijos implanto zonoje
Infekcijos implanto zonoje yra dažniausiai pasitaikanti dantų implantavimo sukelta komplikacija. Implanto infekcija yra būsena, pasireiškianti implanto zoną supančių audinių uždegimu arba patinimu. Implanto infekcija – apydančių ligos forma, kurios tinkamai negydant gali kilti uždegimas, sunykti kaulinis audinys, taip pat galima netekti implanto. Nors implanto infekcija paprastai kyla į implanto vietą operacijos metu ar iškart po jos patekus bakterijoms, ji gali kilti ir praėjus keliems mėnesiams ar net metams po implantacijos.

Danties implanto uždegimas
Aplink esančių audinių uždegimas ar patinimas yra nedelsiant pasireiškiantis implanto infekcijos simptomas. Netinkamas atramos dydis ar vieta ir karūnėlės atstatymas, sukeliantis spaudimą ir traumuojantis minkštus aplink arba po ja esančius audinius, taip pat gali sukelti dantų implantų komplikacijas. Dantų implantų uždegimas iššaukia imuninės kūno sistemos atsaką, kuri atakuoja užkrėstas dantenų ir kaulinio audinio ląsteles. To pasekmės gali būti kaulinio audinio, esančio aplink implantą, nykimas, o jei jis tęsis, implantas atsilaisvins ir jį reikės pašalinti. Stomatologas privalo nedelsiant panaikinti uždegimą, kad užkirstų kelią tolimesniam kaulinio audinio nykimui, dėl kurio galima netekti implanto. Uždegimas gali būti gydomas antibiotikais ir jį išvalant, jei jį sukėlė implanto infekcija, arba pašalinant ar pakoreguojant rekonstrukcijos trūkumus, jei jį sukėlė trauma.

Pacientai, kuriems tikimybė patirti dantų implantų sukeltas komplikacijas didesnė
Yra kelios pacientų grupės, kurioms rizika patirti dantų implantavimo sukeltas komplikacijas yra didesnė, nei kitiems. Tai tokie pacientai:

 • Pacientai su stipriai sunykusiu žandikauliu ar mažu kaulinio audinio tankiu
 • Stipriai rūkantys
 • Pacientai, sergantys lėtinėmis ligomis, tokiomis, kaip cukrinis diabetas, hemofilija, ar imuninės sistemos nepakankamumas
 • Pacientai, turintys chroniško bruksizmo problemą.

Dantų implantų specialistas turėtų būti įspėtas apie šias problemas prieš procedūrą, kad būtų sudarytas tinkamas dantų gydymo planas.

Pagrindinis sėkmingos dantų implantacijos faktorius yra tinkamo odontologo pasirinkimas. Pasidomėkite kokia jūsų pasirinkto odontologo patirtis dantų implantologijoje.

237 Klausimai - Atsakymai

 1. evelina
  | Atsakyti

  laba diena, pas mane yra vienas dantis inplantuotas prajo jau 3 metai ir turiu proble paredo dantenos kraujuoti patinimas o kur iditas inplantas tai naikina dantu smegines jau matosi pajodavimai ar tai didele problema?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Evelina, sprendžiant pagal aprašymą, sutuacija yra rimta. Yra uždegimas, greičiausia susidariusios kišenės, ko pasekoje nyksta kaulas aplink implantą tuo pačiu žemėja ir dantenų lygis. Būtinai apsilankykite pas implantavusį odontologą.

   • Sima
    | Atsakyti

    Sveiki,sestadieni istrauke virsutinio zandikaulio kelis dantis ir iskart isriege 5 implantus.Siandien jau ketvirtadienis vis dar kraujuoja(nieko nevalgau geriu antibiotikus,kaip daktaras nurode,taip pat vaistu s nuo skausmo ir daug kartu per diena skalauju specialiu skysciu,taip pat nurodytu daktaro,saldau spec. ledu maiseliais).Ka daryti toliau.?Gydotojas uzregistravo ateiti ryt 10 ryte,po kiek laiko paskambino registratore ir pa sake,kad nereikia ateiti,ateiti tik kita sestadieni ,pasiule jei dar pasirodys kraujas,skambinti greitajai pagalbai??Dekui

    • Violeta
     | Atsakyti

     Laba diena,
     nors praėjo jau daug laiko nuo Jūsų problemų, bet ta pati situacija ir man. Kraujuoja jau para. Ką JUms patarė medikai Jūsų situacijoje?

  • Natalija
   | Atsakyti

   Laba diena turiu klausima man yra ideta cirkonio karunele. Praejus porai men atsirado baltos apnasos ant lezuvio ir perstejimas. Ar gali but alergija tai karunele i

   • Valdas Labanauskas
    Valdas Labanauskas
    | Atsakyti

    Natalija, cirkonis ypač nealergiška medžiaga. Greičiausia liežuvis dar neapsiprato dėl bunoje atsiradusių fizinių pokyčių, labiau trinasi, atsirado pabalimas ir perštėjimas. Manau per 1-2 mėnesius viskas turėtu susitvarkyti.

    • Arina
     | Atsakyti

     Sveiki, turiu implanta, idetas pries 3metus, kaulas buvo priaugintas. Visas darbas pavyko puikiai, esu patenkinta, bet noriu paklaust, pries 2 metus dariau nuotrauka ir aplink implanta buvo baltai pilka sviesi spalva. Dabar, kitoje nuotraukoje po 2metu, spalva pasikeitusi I juoda, tamsiai pilka. Kas tai gali buti? Jokiu simptomu nejauciu.aciu.

     • Valdas Labanauskas
      Valdas Labanauskas
      |

      Arina, trumpai sakant tamsesnė vieta doro mažiau kaulinio audinio. Pagal jūsų pasakymą būtų galima įtarti kaulo patirpimą prie implanto. Tačiau supraskite jog nuotrauką turi žiūrėti ir diagnozuoti problemą specialistas.

 2. Inesa
  | Atsakyti

  Sveiki Noreciau paklausti pries 5dienas įsuko apatinį krūminį iimplanta po poros dienu nutirpo apatine lupa ir pabarzdys tai tęsiasi jau dvi su puse dienos kodel taip yra ??? Kiek laiko tesis ??? Ka daryti ??? Ar tiesa gydytojas sako kad tai gali tęstis mėnesį ir netgi puse metu kaip taip su nutirpusiu veidu gyventi ka daryti ???

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Inesa, panašu jog buvo paliestas nervas. Greito metodo nėra, reikalingas laikas. Pamažu nutirpimas mažės, kol galiausiai pranyks. Galite pavartoti B grupės vitaminų. Vykdykite implantavusio gydytojo nurodymus.

   • Regina
    | Atsakyti

    Sveiki, buvo ištrauktas kruminiu dantis ir iškart isriegtas varžtas ko pasekoje uztirpo žandas, po 3 men varžtą išsuko.. Jau praėjo 8 men, bet užtirpimas dar jaučiamas.. Vitaminą B vartojau.. Varžtas atgal dar ne isriegtas.. Ar šis užtirpimas praeis, ar tai gali likti visam gyvenimui? Ar galima vėl is naujo įsukti varžtą?

    • Valdas Labanauskas
     Valdas Labanauskas
     | Atsakyti

     Regina, buvo paliestas, pažeistas nervas. Atsistatymo procesas yra tikrai lėtas, tačiau atsistato. Jeigu per 8 mėnesius jaučiate pagerėjimą, tikėtina jog per sekantį pusmetį diskomfotas dings visiškai.

 3. Grazina
  | Atsakyti

  sveiki, jei gydytojas isuko implanta pries 4,5 men, siek tiek pridejes dirbtinio kaulo ir jis kliba, ar yra tikimybe kad dar ateityje sugis? ir viskas bus normaliai?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Gražina, implantas neturėtų klibėti, jis turi tvirtai suaugti su kaulu. Tačiau abejoju kad jūs galėtumėte prieiti prie pačio implanto ir jį pajudinti. Gal tai gijimo galvutė, kuri nėra tvirtai prisukama prie implato ir gali turėti nedidelį paslankumą. Judantis implantas reikštų atmetimą, ir labai tikėtina jog jaustumėte skausmą. Jeigu turite įtarimų, apsilankykite pas implantavusį gydytoją.

   • Jurgita
    | Atsakyti

    Sveiki ,pries 2menesius buvo isukti implantai ir dabar ant dantenu ties lupa islindo metaliukas,kas tai galetu but?aciu

    • Valdas Labanauskas

     Jurgita, gal būt tai gijimo galvutė? Pradžioje dėl patinusių dantenų galejote ir nepastebėti. Jeigu tai gijimo galvutė tai taip ir turi būti. Jeigu visgi manote jog ten matosi pats implantas reiktų pasirodyti savo gydytojui.

   • Vids
    | Atsakyti

    Kodėl nesilaiko plokštelė po pusės metų ant dviejų implantų. Kodėl susidėvi gumytės taip greitai. Dėkui

    • Valdas Labanauskas
     Valdas Labanauskas
     | Atsakyti

     Vida, pusė metų kiek greitai. Tai darbinės detalės keitimas kas metai yra normalu.

  • Gema
   | Atsakyti

   Po viršutinio žandikaulio sinuso pakėlimo operacijos ir 2 implantų įsukimo praėjo savaitė, atsirado hematoma. Antibiotikus geriu 8 d., žandas patinęs, savijauta prasta. Kas toliau? Per kiek laiko turi išnykti hematoma?

   • Valdas Labanauskas
    Valdas Labanauskas
    | Atsakyti

    Gema, iki 2-3 savaičių yra vis dar operacinis periodas kuris praeina vieniems paprastai kitiems sunkiau. Hematoma paprastai susitvarko savaime 1-2 savaitės bėgyje. Tačiau rekomenduočiau pasikonsultuoti su savo gydytoju.

    • Vaida
     | Atsakyti

     Sveiki gal kas gali pasakyti ką daryti prieš daugiau nei savaitę įsidėjau tiltą bet man priekinis dantis skauda ir galutinis kurie yra apmauti negaliu normalei nieko valgyti ir kramtyti o prieš tai buvo tušti tarpai tiltas šešių dantų ką patartumėte.

     • Valdas Labanauskas
      Valdas Labanauskas
      |

      Vaida, po protezavimo skausmo jausti neturėtumėte. Rekomenduoju kreiptis į kliniką kurioje buvo atliktas gydymas.

 4. Algis
  | Atsakyti

  Laba diena. Noreciau paklausti , uzdejo danties proteza .JOkiu salutiniu nepatogumu nejauciu bet ar su siulu valant turi siulas palysti po protesu pilnai iki implanto.Aciu.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Algi, dantena su protezu nesusijungia kaip su natūraliu dantimi, dar priklausomai nuo dantenos storio siūlu galima pasiekti implantą. TAČIAU tiek giliai siūlo kišti nereikia, dantena atlieka apsauginę funkciją. Įpatingai to daryti nereikėtų jeigu taip giliai valant juntate danenų kraujavimą ar sudirgimą, nes taip galite įnešti infekciją, tuomet gresia perioimplantitas.

 5. Daiva
  | Atsakyti

  Sveiki, esu labai sunerimusi, geguzes pradzioje atliko implantavomo operacija, viskas pavyko puikiai, gydytoja parode rentgeno nuotrauka kaip atrodo implantas mano zandikaulyje. perspejo kad gali kazkiek skaudeti keleta dienu, bet skausmas nerimo apie savaite, salia esantis dantis pradejo klibeti. Apsilankiau pas gydytoja, ji nuramiino… siandien lankiausi karuneles pamatavimui, gydytoja noredama isitikinti kad viskas gerai, atliko pakartotinai rentgeno nuotrauka, ir deja deja ji buvo prasta, gydytoja issireiske, kad organizmas nepriima svetimkunio, ir pradejo nykti kaulas, kad implanta teks salinti, arba prideti dirbtino kaulo.
  Klausimas, kaip reiketu pasielgti teisingai, ar galima dar issaugoti ar visgi reikia salinti?
  ar galejo cia buti gydytojo kompetencijos trukumas? ar inplanto gamintojas turi itakos , kaip ji priims organizmas.
  nekantraudama laukiu Jusu artsakymo, nes norisi kuo daugiau suzinoti koks likimas manes laukia., man 40 metu, nerukau ir jokiom ligom nesergu.
  Aciu Jums is anksto uz atsakyma.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Daiva, kuomet implantas yra prigijęs ir formuojasi kišenė gaima pridėti kaulo augmantacijos. Jūsų atveju implantas įdėtas visai neseniai, tikėtina jog jis tiesiog neprigijo. Pašalinus implantą po 3-4 mėnesių gali būti atliekamas pakartotinas implantavimas.
   Mano rekomendacijos tik teorinės. Jūsų gydytojas mato realią situaciją, todėl vadovaukitės būtent jo nurodymais.

 6. olga
  | Atsakyti

  Labas vakaras! menesi atgal man ydejo inplanta ir vakar pastebejau jog jis juda,kas tai galetu buti ar tai normalu??? Aciu!

  • Valdas Labanauskas

   Olga, labai tikėtina jog juda ne pats implantas, o tik gijimo galvutė kuri yra įsukta į implantą. Jeigu judėtų pats implantas tai tau reikštų implanto atmetimą ir jaustumėte skausmą.

  • Linutė
   | Atsakyti

   Sveiki, važiuokit pas chirurgą R. Urboną, ir viskas bus gerai, man atliko kaulo augmentaciją, sinuso pakėlimą, ir tikrai viskas gerai, jokio skausmo nebuvo ir jokių komplikacijų. Jis puikus specialistas, bet ir nepaprastai nuoširdus, visada besišypsantis, padrąsinantis.

  • Sigita
   | Atsakyti

   Sveiki,pries 3paras buvo atliktas virsutinio zandikaulio sinuso pakelimas ir implantuoti 2implantai ir ju galvutes.Tai 4 ir 6 dantims .Virs 4 danties implanto atsirado pipiro dydzio guziukas. Kol kas dar visas zandikaulis yra skausmingas .Ar gali buti ,kad tas guziukas kazkoks pulinukas?Jo spalva kai ir visu smegenu rausva.Labai Jums dekoju

 7. olga
  | Atsakyti

  Labas vakaras! aciu uz atsakyma,skausmo nejauciu bet juda kaip ir visas implantas beto ten kur jis ydetas aplinkui zandikaulija pasviesejusi vieta kaip ir balta ka tai galetu reiksti??? aciu uz atsakyma?

  • Valdas Labanauskas

   Olga, manau turėtumėte apsilankyti pas implantavusį gydytoją, tuomet viskas bus aišku. Kuomet yra rimti įtarimai, sėlioti negalima.

 8. lina
  | Atsakyti

  Man isuko implantus.istraugdami sveikus dantis.Pries iperacija nieko nepasirasiau tik po to dave pasirasyti.Dabar labai skauda.buvau pas kitus specelistus pasake kad patauke i sinusus.Ka man daryti.noreciau pasalinti implantus ar tai imonoma.rukau daug.Isodino 10 implantu ir idtraule 8dantis.operavo 1.5 valandos

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Lina, implantus pašalinti įmanoma, tačiau tai sudėtingesnė operacija nei jų įdėjimas. O ir kiekis 10 vienetų yra daug. Kita vertus visų implantų pašalinimas problemos nesprendžia. Gali tekti pašalinti tik tuos kurie kliudė sinusą.
   Neturėtumėte taip greitai keisti sprendimo, tai yra susidėti 10 implantų ir tuoj juos šalinti, nes tai yra sudėtingos operacijos. Rekomenduoju spręsti sinuso problemą, ir likti su implantais.

 9. Mergina
  | Atsakyti

  Laba diena,
  vakar apatiniame žandikaulyje buvo įsuktas implantas. Šiandien pabudus jaučiu šalia susiformavusį pūlinį. Kūno temperatūra 37, nieko neskauda, tik tempia žandą, kai kalbu ar valgau. Ar tokia būsena yra normali ar reiktų kreiptis į burnos chirurgą nedelsiant? Numatyta apžiūra rytoj.

  Ačiū už atsakymą.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Jei yra galimybė geriausia apsilankyti nedelsiant. Tačiau viena diena sitacijos nepakeis, tad galite nuvykti ir paskirtu laiku.

 10. Arunas
  | Atsakyti

  labas vakaras avarijoi netekau vieno is priekiniu dantu kreipiausi i odontologa pasiule inplanta sutikau,kai isuko inplanta po kiek laiko toi vietoi patamsejo dantenos kas cia galetu buti ?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Arūnai, turėtumėte pateikti šiek tiek informacijos. Kada buvo įdėtas implantas, kada buvo atliktas protezavimas ant implanto. Ar protezuota buvo su metalo ar cirkonio keramika.

 11. DAINA
  | Atsakyti

  Nor paklausti turiu priekini inplanta jau beveik 2 men ,nuo pat idejimo pradzios pradejo tvinkseti iki dabar tvinksi,bet neskaudair neparaude ,nepabuke ,kas gali buti ar tai rimta?aciu Jums uz atsakyma

 12. Darius
  | Atsakyti

  Sveiki,

  vakar isuko implanta vietoj 14 danties, viskas praejo sklandziai, po operacijos praktiskai neskaudejo, Bet salia esantis iltinis dantis lyg nutirpes, jauciu ji lyg is tolo… Sakykite, tai yra normalu, praeis tas jausmas lyg netureciau iltinio danties?

  Aciu.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Dariau, diskomfortas po operacijos yra normalu tačiau turėtų praeiti per savaitę. Jeigu tai tesiasi ilgiau, apsilankykite pas implantavusį gydytoją.

 13. sandra
  | Atsakyti

  sveiki,kiek laiko kraujuoja po implantu idejimo,aciu uz atsakyma.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Sandra, jeigu viskas tvarkoje su kraujo krešėjimu tai kraujavimas liaujasi iš karto po operacijos. Labai maži pakraujavimai galima dar kelias dienas užgavus žaizdą pavyzdžiui kramtant maistą ar valantis dantis šepetėliu.

   • Greta
    | Atsakyti

    Laba diena,
    prieš kažkur metus man buvo įdėtas implantas. Dabar iš vidinės pusės ties dantenom pastebėjau juoda juostelę palei implantą ir pajudinus ten su liežuviu šiek tiek kraujuoja. Kas tai galėtų būti?
    Ačiū už atsakymą!

  • Vyda
   | Atsakyti

   Sveiki. Apatiniame žandikaukyje sudėta plokštelė ant 4 implantų. Pradėjo skaudėti vuenoje pusėje. Naudojuosi irigatiriumi, kitaip nepašalinčiau maisto likučius . Lankiausi pas burnos higienisrą. Ką rreikėtų daryti, ar naudoti vaistus.? Ar implantologas turėtų priimti klientą, nes dar nesuėjo metai. Ačiū.

 14. Dalia
  | Atsakyti

  Laba diena, man pries 3 dienas abiejose viršutiniuose zandikauluose darė kaulo priauginimo operacija, dabar viena puse gerai o kitoj labai istino skruostas, matosi baltos apnasos, skruostas karstas, gydytojas bus tik po 2 dienu , ka daryt? Laukti? Geriu stiprius antibijotikus israsytus daktaro

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Dalia, patinimas ir pakarščiavimas tai gan dažnai pasitaikanti natūrali pooperacinė reakcija. Svarbiausia jog turite paskirtus antibiotikus ir juos geriate. Dvi dienos situacjos nepakeis. Tačiau simptomams išlikus apsilankykite pas savo gydytoją.

  • Irina
   | Atsakyti

   Laba diena!!! Antradieni isuko jau galvutes inplanto ir sake viskas ok,jokio skausmo nebus,bet skauda nuo pat pradziu ir naktim,o siandien po nakties istino zandas,kas tai galetu buti?

   • Valdas Labanauskas
    Valdas Labanauskas
    | Atsakyti

    Irina, po gijimo galvučių įsukimo skausmo neturėtų būti, nuvykite pas savo gydytoją apžiūrai.

   • Kamilė
    | Atsakyti

    Laba diena,norejau paklausti man prieš maždaug 4 metus buvo įdėtas implantas viršutiniame zandikaulyje dešinėje pusėje ir prieš keletą dienų pradėjau jausti skausmą bet ne stipru tiesiog atrodo, jog kazkas spausti dantį ar dantenas aplink ta danti(implanta) jokių pajuodavimu ar parodaunavimu nėra,nebent yra kampuciuose bet pas mane taip prie kiekvieno danties burnoje(dėl silpnu dantenų,vakarus dantis ir tos kraujuoti dantenos praeina). Tad tiek lauksiu jūsų atsakymo. Ačiū.

    • Kamilė
     | Atsakyti

     Valaus*; tos kraujuojančios*

 15. Alina
  | Atsakyti

  Sveiki, vakar man buvo isuktas implantas ir vakare po operacijos persalau. Pradejo skaudeti gerkle, prasidejo sloga, pakilo temperatura. Implanto vietos neskauda. Ar tai nesukels papildomu problemu?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Alina, peršalimas po operacjios nėra gerai + liga silpnina imuninę sistmą, tai didina riziką uždegimui. Tačiau tai tikrai nereiškia jog bus problemų su implantu. Jeigu paskirti antibiotikai, sugerkite. Stebėkite situaciją, jei ką pajusite netaip nuvykite apžiūrai. Kuomet vyksite suplanuotai apžiūrai, paminėkite gydytojui apie tai.

 16. Laisva
  | Atsakyti

  Man isuko implanta pries 3 dienas,uzsiuvo.siandien pajutau kad truko viena siule bet kiek maciau matosi truputi implantas.bet dantenos sugyja.ar reikia eiti kad vel susiutu ar jis gali taip but?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Laisva, klausimas ar tikrai ten matėsi implantas ar gijimo galvutė. Jeigu implantacijos metu gijimo galvutė nebuvo užėta ir jūs tikrai matote implantą, turėtumėte apsilankyti pas savo gydytoją.

 17. Nijole
  | Atsakyti

  Stoviu eileje abieju zandikauliu implantacija metodui visi ant keturiu.Ar tai patikimas metodas?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Nijole, metodas taikomas jau daugelį metų ir yra pasiteisinęs. Žinoma kaip ir kiekviena medicininė procedūra turi savas rizikas.

 18. egidijus
  | Atsakyti

  Sveiki,man isuktas implantas pries 5 men.,pries savaite pajauciau kad patyno dantenos,is vidines puses,prie implanto.ir atrodo kad tas patinimas vis dideja…nuo ko cia galejo taip atsitikti?iki tol buvo viskas gerai…

 19. Mona
  | Atsakyti

  Prašau patarimo.
  Prieš 6 metus man buvo atlikta apatinio žandikaulio „visi ant keturių“ implantacija. Sriegiant trečią implantą pajutau aštrų skausmą, kuris po kelių sekundžių praėjo. Per visus 6 metus retkarčiais jutau skausmingą dilgčiojimą ir vis prisimindavau skausmą implantuojant tą implantą. 2016 12 29 jau su skausmu kreipiausi į Žalgirio kliniką. Tai buvo pūlinys ir aplink tą implantą išviešėję visi audiniai. Buvo atliekamos dvi valymo operacijos. Niekas man nieko neaiškina. Ten viskas vyksta konvejeriniu būdu. Dabar pastoviai jaučiu „nelaimingo implanto“ skausmą. Gal reikėtų tą implantą pašalinti. Labai prašau ką nors patarti.

 20. Jurgita
  | Atsakyti

  Po implantacijos užtirpimas nepraeina jau 6 mėnesius ir dvi savaites. Ar gali taip būti, kad taip ir neatsistatys? Ką tokiu atveju daryti?

  • Valdas Labanauskas

   Jurgita, negaliu atsakyti tiksliai, bet gali būti jog implantas liečia nervą ar nervas yra pažeistas. Nervo atsistaytmas vyksta gana ilgai, tačiau per pusę metų jau turėtumėte jausti bent pagerėjimą. Turėtumėte apsilankyti pas implantavusį gydytoją pasitikrinimui.

   • Jurgita
    | Atsakyti

    Po implantacijos dariausi panoraminę nuotrauką, gydytoja nuramino, kad nervas implanto neliečia. Ir vis sako, kad reikia laiko. Buvo stadija kai nejaučiau nieko, dabar perdėtas jautrumas barzdoje, dantys kaip mediniai ir taip kokius 4 mėnesius tas pats. Tai ar yra vilties, kad atsistatys ar nėra.. Ačiū 😉

 21. Danguolė
  | Atsakyti

  Prieš mėnesį man buvo atlikta kaulo bloko priauginimo operacija viršutiniame žandikaulyje. Po operacijos gėriau gydytojos paskirtus antibiotikus ir laikiausi visų nurodymų, tačiau man vis dar skauda, dantenos dar paraudusios, matosi per dantenas bandančios išlįsti pavienės kaulo drožlės. Ar tai normalu? Ar gali būti tų kaulo drožlių perteklius? Kiek laiko po tokios operacijos paprastai gali skaudėti? Ačiū.

  • Valdas Labanauskas

   Danguole, kiekvienam pacientui kaulo priauginimo pooperacinis periodas gali būti skirtingas. Po mėnesio skausmo jau neturėtumėte jausti, galimas pamaudimas/diskomfortas. Rekomenduočiau apsilankyti pas procedūras atlikusį gydytoją apžiūrai.

 22. Darius
  | Atsakyti

  Sveiki,

  norėjau paiteirauti kaip tai gali įvykti, kad įsukus implantą ir praėjus 4 mėn. (prigijimo laikotarpis), išsukant gijimo galvutę pajutau skausmą ir reziumė buvo pašalintas implantas (daktaro žodžiais „neprigijo“). Bet per visą laikotarpį nejutau jokio skausmo ar diskomforto. Ar čia gali būti daktaro klaida? Kokios dar gali būti to priežastys? Dabar privalau laukti kol viskas užgis ir suks iš naujo implantą.

  Ačiū.

  • Valdas Labanauskas

   Dariau, dažniausiai implanto atmetimo atveju skausmas yra jaučiamas ar bent diskomfortas. Tačiau tikrai yra atvejų kuomet pacientas nieko nejaučia, būna jog pats su pirštais išsiima. Tiesiog neįvyko didelis uždegimas kuris sukeltų skausmą. Kaltų ieškoti nereikėtų, niekas pasaulyje implantavimui 100% neduoda. Statistika yra apie 98% sėkmės. Tiesiog pataikėte į tuos 2 du nesėkmingus procentus. Atliks pakartotinį implantavima ir viskas bus gerai.

 23. Ieva
  | Atsakyti

  Sveiki, implantavimo metu buvo uzspaustas nervas. Dabar apatine lupa ir smakras nejautrus. Nelabai guodzia informacija, kad tokia busena gali uztrukti iki puses metu.
  Ar siame technologiju amziuje neimanoma to isvengti? Turint tomografija galima apskaiciuoti tikslia nervo vieta? Ar tai daznai pasitaikanti komplikacija, ar gydytojo kruopstumo ir atidumo trukumas?

  • Valdas Labanauskas

   Ieva, taip tai galėjo būti ir kompetencijos trūkumas. Žinoma pasitaikyti gali kiekvienam.

 24. Lilija
  | Atsakyti

  Sveiki, aplink mano implantą buvo ušdegimas, aptirpo kaulas, dabar implantas kaip bliūdelįje ir tik galiukas kaule. Viena stomatologė sake,kad implantą reikia šalinti ir sugijus bus galima toliau galvoti ką daryti. Noriu žinoti ,kaip šalinamas implantas,kas tai atlieka ir kiek tai gali kainuoti? Ačiū.

  • Valdas Labanauskas

   Lilija, implantą išimti privalo sugebėti išimti kiekvienas implantuojantis gydytojas. Orentacinė kaina priklausomai nuo situacijos yra nuo 100 eurų.

 25. Antanas
  | Atsakyti

  Sveiki . Inplantai isukti pries puse metu , prisukant danti skausmas buvo nepakeliamas ,dar minute ir buciau dantista isjunges ?… maudimas ir skausmas nepraeina jau trecia diena ,judinat danti su liezuviu ir su skruosto raumeniu jauciasi menkutis judejimais. (Su pirstais jo nejauciu). Nezinau ar dantis ant inplanto ten juda , ar implantas is kaulo atsilaisvino …
  Austesniame komentare minejote ,kad uz implanto isemima dar ir pinigus moketi reikia???

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Antanai, implanto neprigijimo atveju implantas išimamas gan paprastai ir tai nekainuoja. Kuomet pacientas nori implantą pašalinti dėl kitokių priežasčių, žinoma tai kainuoja, nes implanto išėmimas yra chirurginė operacija kurios metu reikalinga speciali įranga.

 26. Viktorija
  | Atsakyti

  Lygiai prieš trejus metus kairės pusės viršutiniame žandikaulyje buvo įsodinti du implantai. Dabar prasidėjo baisūs skausmai visame žandikaulyje. Kreipiausi į neurochirurgus, kadangi jau esu turėjusi panašią problemą kitoje veido pusėje, tik ten nebuvo jokių implantų. Dabartiniu atveju neurochirurgas nieko negalėjo pasakyti. Situacija pasak jo, nebūdinga. Laukiu eilės kompiuterinei tomografijai, suprantu, ką įtaria neurochirurgas. Jis neklausė manęs apie implantus, o aš pati nesusiprotėjau pasakyti. Pradėjau domėtis pati labai panašu, kad prie to gali būti prisidėję implantai. Ar implantavusi klinika privalo prisiimti atsakomybę, jeigu tektų viską daryti iš naujo? Būsiu dėkinga už atsakymą.

 27. Viktorija
  | Atsakyti

  Pasitaisau. Implantologijos operacija buvo atlikta ne prieš trejus, o prieš dvejus metus.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Viktorija, kompiuterinės tomografijos tyrimas parodys ar viskas gerai su implantais. Jeigu nera jokiu infekcijos židinių susijusių su implantais tai nemanau kad būtų galima implantus apkaltinti dėl šios problemos ir ar klinika turėtų prisiimti atsakomybę jei su implantais viskas gerai. Juolab minėjote kad esate turėjusi panašią problemą kitoje žandikaulio pusėje kur implantų nebuvo.

   • Viktorija
    | Atsakyti

    Labai ačiū už atsakymą. Jokių atsakomybių ir nenoriu, jeigu viskas bus gerai. Kol kas labai skauda. Pati bandau ieškoti atsakymo tik todėl, nes neurochirurgas suabejojo, ar gali trišakio nervo uždegimas būti abiejose veido pusėse.

  • Rūta
   | Atsakyti

   Sveiki,praėjo mėnuo nuo į apatinį žandikaulį įsukto impanto,būtų viskas gerai,bet implantas jaučia stiprų skausmą valgant ar geriant šaltesnį ar karštesnį maistą.Ar dar reikia laiko,ar bus nervo pažeidimas?Kokie būtų tolimesni veiksmai?Ačiū už atsakymą.

   • Valdas Labanauskas
    Valdas Labanauskas
    | Atsakyti

    Rūta, nervo pažeidimo atveju jaustumėte lūpos, skruosto aptirpimą. Tikėtina jog yra infekcija prie implanto. Rekomenduotina apsilankyti pas implantavusį gydytoją.

 28. RIMANTĖ
  | Atsakyti

  Sveiki,dėjausi du straumann implantus.Man dabar juos valantis ,pastebiu kad skiriasi jų spalvos jie nevienodi.Ar taip ir turi būit,kad straumann implantai yra nevienodi?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Rimante, implantų matyti jūs neturite galimybės, jie yra žandikauyje. Tai ką jūs matote yra karūnėlės ir jos ne Straumann, o gaminamos individualiai dantų technikų laboratorijoje. Jeigu jums šypsantis vizualiai matosi šių karūnėlių spalvų skirtumas, tai greičiausia nepakankamai gerai atlikatas dantų technikų darbas.

 29. Kristina
  | Atsakyti

  Sveiki. Ruosiuosi detis 2 implantus rytoj vaziuoju konsultacijai. Noriu paklausti jusu muomones apie MEgagen ar kitaip nepamenu tiksliai implantus. Kuom vieni skyriasi nuo kitu nes situ kaina yra mazesne uz STrauman. Aciu.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Kristina, skirtumai tarp implantų yra diskutuotini tarp odontologų, pacientui tai nebūtų suprantama. Visi implantai kurie naudojami Lietuvoje yra sertifikuoti Euromos sąjungoje, vadinasi viskas su jais gerai. Svarbiausia teisingai pasirinkti gydytoją, tai svarbiausias sėkmės faktorius.

 30. Jūratė
  | Atsakyti

  Sveiki,
  Prieš 8 metus man buvo įstatyti 6 implantai. Paskutiniu laiku nerimą kelia dantenu būklė – būna paraude ir paburke, skausmingos (virš kai kurių implantu).
  Ta būsena būna ne istisai, o karts nuo karto.Ar galėtų būti kad jau laikas keisti implantus?
  Ačiū už demesi.
  Jūratė

 31. Jūratė
  | Atsakyti

  Dar pridursiu, kad tie implantai prie šaknų pajuodę. Ar čia normalų?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Jūrate, išvardinti simptomai rodo jog aplink implantus vyks uždegiminiai procesai ir kaulas aplink implantus jau yra patirpęs. Turite apsilankyti pas implantavusį gydytoją, pasidaryti panoraminę nuotrauką ir įsivertinti situaciją. Nieko nedarant kažkada implantų neteksite.

 32. Danute
  | Atsakyti

  Atsisukineja uzdeta ant implanto karunele.Implantas yra strauman.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Danute, visko būna, tiesiog gydytojas prisuks pakartotinai.

   • Daiva
    | Atsakyti

    Man pradejo judet prieš porą savaičių uždėta karunele ,esu išvykusi -ar būtų bent menkiausia galimybe pačiai namuose bandyti prisukti-,,priverzti“? Ar galėčiau bandyti?

 33. Grazina
  | Atsakyti

  Sveiki,gruodzio viduryje buvo atlikta sinuso pakelimo operacija.Balandzio viduryje liezuviu pajutau kazka islindusi… Po dvieju dienu iskrito varztas… Na kad dabar bus? Operacija vyko Lietuvoj-Gyvenu Amerikoj… Ar gel reiks viska is naujo daryt ar man organizmas atmeta svetimkuni?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Gražina, vienas iš galimų atvejų jog atsisuko ir iškrito tik gijimo galvutė, o su implatu viskas gerai. Jeigu tai iš tikro iskrito implantas, tuomet bus reikalingas pakartotinas implantavimas. Implanto prigijimo sėkmės rodiklis yra apie 98%, tai reiškia jog kiekvienas žmogus gali patekti į tuos 2% nesėkmės.

 34. Rolandas
  | Atsakyti

  Sveiki. Prieš tris savaites man buvo atlikta sinuso operacija ir įsuktas implantas viršutiniame zandikaulyje ir uzsiuta. Prieš savaite buvo isimti siūlai. Toje pusėje uždėti briketai, kad dantys nesugriūtų. Šalia implanto esantis dantys kartais jaučiasi šiek tiek sukeltas ant jo briketas. Dantenos toje srityje aukščiau panašu mažai pakraujavusios viduje. Virš žandikaulio vis dar yra patinimas link akies, labiausiai jaučiasi ryte. Ar turėčiau nerimauti? Ačiū už bet kokia informacija

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Rolandai, trys savaitės tai jau tas laiko tarpas kuomet turėtų praeiti visi pooperaciniai simptomai. Rekomenduočiau apsilankyti pas gydytoją apžiūrai.

 35. Antonida Jones
  | Atsakyti

  Na ir as noriu paklausti. Man jau keturios dienos kaip ideti trys implantai apatiniame zandykaulyje ir uzdeti laikini dantys. Geriu vaistus nuo skausmo ir antibijotikus,bet skausmas nemazeja ir patinimas taip pat laikosi. Noreciau paklausti ,ar tai normalu ,ar reikia sunerimti ? Gyvenu taip pat ne Lietuvoje ( ten vyko operacija) pradedu nerimauti,kad teks grizti. Aplamai ar gydytojai ,darantys tas operacijas ,yra atsakingi kas vyksta veliau ar ne?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Antonida, jeigu baigus gerti antibiotikus skausmas nesiliaus ar bent nesumažės iki minimumo, susisiekite su implantavusiu gydytoju ir klauskite tolimesnių nurodymo kaip elgtis. Žinoma gydytojas yra atsakingas kas vyksta po operacijos, tik turite suprasti jog problemos jis nevisada gali išspręsti nuotoliniu būdu, gali tekti ir atvykti.

 36. Sandra
  | Atsakyti

  Sveiki, man bus sriegiami 5 implantai iskarto. Noriu patarimo. Taip susiplanavo , kad Po operacijos , mazdaug po 4 dienu, vykstu i organizmo valymo klinika , bus atlikta detoksikacija ir gydymas. Ar ne pakenks pooperaciniam laikotarpiui , zaizdu gyjimui visa si detoksikacija? Kiek zinau valosi organizmas ir per liezuvi . Ar reikia atideti , kad nepakenkt implantu gyjimui
  Aciu

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Sandra, nesu organizmo valymo žinovas, manau jų būna įvairių. Atsakymas paprastas, jeigu tai sukels didelį stresą organizmui, gali pasilpti imunitetas, o tai turėti įtakos ir pooperaciniam periodui.

 37. Grazina
  | Atsakyti

  Sveiki,man pries puse metu isukti du implantai,vienas desnes puses apatiniame zandikaulyja,o kitas kaireja puseja virsutiniame zandikaulyja ir del ko virsutinio implanto karunele atsisuka jau antra karta,kokia probliama?Aciu

 38. Ligita
  | Atsakyti

  Sveiki, pries 2 dienas buvo idetas implantas. Dabar dantenos aplink implanta patinusios, pabrukusios bei paraudusios. Ar tai normalu? Kiek dienu gali buti patinimas ir kada verta sunerimti? ( tos vietos neskauda)

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Ligita, patinimas iki savaitės yra visiškai normalu, juo labiau kad skausmo nėra. Jeigu per 10 dienų nepraeis ar pajusite skausmą apsilankykite pas implantavusį gydytoją apžiūrai.

 39. Roberta
  | Atsakyti

  Sveiki,prieš 4 dienas buvo sudėti penki implantai bei pažeistas sinusas,odontologas paaiškino,kad kaula priaugino ir viskas gerai,bet man labai skauda,negaliu miegoti naktimis,ryškus patinimas tiek vienoje tiek kitoje veido pusėje,diena patinimas kaip ir pamažėja,tačiau ryte vėl viskas iš pradžiu. Geriu vaistu nuo skausmo bei antibiotikus. Kiek ilgai tai turi tęstis ir ar tai yra gerai? Ačiū

  • Valdas Labanauskas

   Roberta, 4 dienos tai yra pooperacinis periodas ir patinimas ir skausmas galimas, tačiau turi mažėti. Vienoje vietoje rašote jog viskas gerai kitoje kad pažeistas sinusas. Sudėtinga komentuoti sutuaciją nemačius, manau turėtumėte vykdyti duotus gydytojjo nurodytmus nes tik jis žino tikrąją situaciją.

   • Birutė
    | Atsakyti

    Sveiki turiu du implantus apatiniame žandikaulyje įstatyti prieš tris mėn iškarto buvo lyg ir viskas gerai dabar pradėjo tie dantys klibėti, bet neskauda apačioje dantena prie implanto pasidarė pilkai juoda ir kaip baburkusi kas tai galėtų būti kartais parūkau ar tai galėtų būti priežastis ar organizmas netoleruoja to implantai?ačiū

    • Valdas Labanauskas
     Valdas Labanauskas
     | Atsakyti

     Birute, turėtumte apsilankyti pas implantavusį gydytoją. Gali būti jog kliba tik karūnėlė ant implanto, reikia naujai priveržti ar pricementuoti. Galimas ir uždegimas prie implanto.

 40. Ieva
  | Atsakyti

  Sveiki, balandi man priaugino kaula ir isriege implanta. Jau praejo gan nemazai laiko ir jauciu patinima ir kur isuktas implantas sone matosi kaip mazas geleziukas. Ar galima skalauti kuo nuimt uzdegima.? Gyvenu uzsieni.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Ieva, praėjus keliems mėnesiams patinimo būti neturėtų. Rekomentuoju apsilankyti pas odontologą. Nepatariu gydytis savarankiškai.

 41. Vytautas
  | Atsakyti

  Sveiki,prieš pusantrų metų buvo prie sinuso idetas kaulo blokas,po metų ideti du implantai ir dar priauginto kaulo,vakar uzdejo galvute ant vieno implanti,o kita implanta istrauke,nes jis persisuko neprigyjo,kodel taip atsitiko?Jokio skausmo ar patinimo nebuvo,po dvieju menesiu isuks sone kitą implanta

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Vytautai, visi implantų gamintojai deklaruoja apie 98% implantavimo sėkmės rodiklio statistiką. Vadinasi tiesiog papuolėte į tuos 2% nesėkmingų atvejų, kaltų ar priežasties nerasite. Tiesiog gamintojas pateiks naują implantą, o gydytojas implantuos pakartotinai. O dėl skausmo atmetimo atveju yra labai indivudualiai, vieniem skauda kitiems ne. Matomai atmestas implantas jums nesukėlė didelio uždegimo.

 42. Jurgita
  | Atsakyti

  Sveiki,pas mane po liezuviu atsirado guzelis,po oda ne ant kaulo.As nuejau pas dantista,jis apziurejo,sako cia gali buti del apvilktu dantu(pas mane 3 galiniai),ir jie blogai pritvirtinti,kai kramtau tipo jie remiasi i dantenas,dirgina ir del to atsirado tas guzelis.Kitoje puseje gale truksta 2 dantu ir kai kietesni maista valgau,kramtau su kita puse,sako pastoviai dirba viena zandikaulio puse,del to atsirado guzelis.tipo nieko baisaus.Dabar pas mane guzeliu 4! .Kodel del galiniu dantu atsiranda guzeliai priekyje,ar taip gali buti? man baisu… O jeigu cia kokie augliai,o man sako nieko baisaus..

 43. rasa
  | Atsakyti

  sveiki,
  prieš dešimt dienų įsuko du implantus. Po penkių dienų pradėjo skaudėti apie įsuktus implantus, skauda net visą žandikaulį ,skausmas eina į ausies pusę, pakilo temperatūra 37,4 geriu antibiotikus , bet būsena negerėja, buvau pas gydytoją bet iš jo nesulaikiau atsakymo ką šiuo atveju daryti?

 44. Jurgista
  | Atsakyti

  Sveiki geguzes 5 diena man duvo padaryta sinuso kelimo ir dirbtinio kaulo ysodinimo operacija ar implantas nebuvo isriegtas nes sake jog turi praeiti puse metu kad viskas suaugtu visdar jauciu diskomforta toje vietoje buna patinsta pamaudziai islindineja pavienes tos skaiduleles kaulines ar tai normalu ir dar toje vietoje istorejes zandikaulis gal taip turi buti aciu operaves chirurgas sako kad taip turi buti

 45. Jurgista
  | Atsakyti

  Sveiki geguzes 5 diena man duvo padaryta sinuso kelimo ir dirbtinio kaulo ysodinimo operacija ar implantas nebuvo isriegtas nes sake jog turi praeiti puse metu kad viskas suaugtu visdar jauciu diskomforta toje vietoje buna patinsta pamaudziai islindineja pavienes tos skaiduleles kaulines ar tai normalu ir dar toje vietoje istorejes zandikaulis gal taip turi buti aciu operaves chirurgas sako kad taip turi buti!

 46. Erika
  | Atsakyti

  Gerb.gydytojau, po triju savaiciu bus pirmas vizitas pas odontologa del imlantacijos priekiniu virsutiniu dantu. Pries dvi sav. po nedideles traumos pradejo judeti protezuotas dantis. Skaudejo, istino, kol per dantena pradejo puliuoti tas luzes dantis. Geriau Nimesil, puliavimas tesiasi. Suprantu, kad atibiotikus reiketu gerti pasalinus danties sakni. Gydytojas atostogauja. Ka daryti? Gerti antibiotikus su tuo danciu ir laukti vizito, ar greitai ieskotis kitos klinikos? Bijau, kad infekcija isplito i gretimas saknis. Juk yra didele rizika imlantu neprigijimui? Aciu uz atsakyma.

 47. Vasare
  | Atsakyti

  Sveiki, man pries 3 metus buvo isodinti 2 implantai (neisdygo abu antrukai nuo vaikystes), buvo priaugintas dirbtinis kaulas. Pries menesi pastebejau guzelius virs implanto, nei isoreje jauciasi palietus pirstu prie nosies snerves kietas guzelis. Padaryta kompiuterine tomografija, gydytojai nesusidure su sitokia situacija negali paaiskinti (lankiausi pas operavusi ir dar pas 2 nesaliskus, bet geriausius Klaipedoje). Speja kad priaugintas kaulas „nuvaziavo i sona“. Kaip patartumete elgtis? Laukt kazko ar operuotis. Skausmo nejauciu

 48. Saule
  | Atsakyti

  Prieš 3 men.isuko implanta.Turejo deti gijimo galvute,bet išsisuko implantas.Ka dabar daryti?nei pinigu nei implanto?

  • Gintare
   | Atsakyti

   jei jums neprigijo , tai juk garantija dave visam gyvenimui , tai turejo arba kita isukti , nemokamai ,arba jei jau atmetama galimybe implantui , tai turejo pinigus grazinti , nes man kai isuko implanta gavau sutarti ir garantija , visam gyvenimui ,ir paaiskino jei atmetamas implantas , sukamas kitas , arba jei kazkokios kitos problemos atmetimo implanto ,tada grazinami pinigai … bent jau man taip aiskino …

 49. Ramute
  | Atsakyti

  Laba diena, 2016m., rugsejo men., man buvo istatyti 2 vnt. MegaGen implantai. Praejus 7 men., buvo ideta gijimo galvutes. Po siu proceduru jauciausi gerai. Po 1 sav., buvo uzdetos cirkonio karuneles, po sios proceduros, praejus dienai as isvykau i uzsieni. Deja po 2 dienu as pajauciau burnoje metalo skoni, rytais skubu valyt dantu nes jauciu burnoje rugsti uzjautrejo mano nuosavi dantys. As zinau , kad labai jautri variui. Turiu nuo anksciau ideta metalo keramikos tilta kuris man jokiu rupesciu nekelia. Dar turiu 2 klausima . Man buvo isuktas Hiossen kompanijos implantas JAV , o Europoje ji vadinasi OSTEN. Tas pats gydytojas pas kuri isiukau impanta uzdejo gijimo galvute praejus 9 men. Dabar jau 3 menesiai as tik su gijimo galvute. Ar tai nepavojinga ir ar as galiu rast klinika Lietuvoje kuri man galetu uzdet karunele siam implantui. As pas stomotologa JAV nenoreciau baigt sio implantavimo. Zadu parvykti i Lietuva po menesio. Tik vel abejoju del reakcijos burnoje ? Pagarbiai Ramute.

 50. Aušra
  | Atsakyti

  Labas vaaras, įsriegė implantą ir pridėjo dirbtinio kaulo. Atsileidus skruosto sutinimui jaučiasi pridėto kaulo juosta, nemalonu. Ar pridėtas kaulas sumažės, at taip ir liks? Ačiū.

 51. Inga
  | Atsakyti

  Laba diena. Pries 2 menesius virsutiniame zandikaulyje priekinio danties vietoje isuktas implantas ir ideta siek tiek dirbtinio kaulo, dabar dantenos sukrito ir kaip duobe ties tuo danciu,ar tai nereiskia, kad kaulo per mazai? Ar reiktu dar laukti ar jau kreiptis pas implantavusi chirurga? Aciu

 52. Gintare
  | Atsakyti

  Sveiki .pries 6 menesius , isisukau implanta priekyje , praejus 6 men . atrodo lyg ir sugijo , kita savaite priklauso isisukti gijimo galvute , bet dabar neramina manes tai , jog ten kur isuktas implantas is apacios tokia kaip skylute prasidariusi , dantenos kaip ir viskas tvarkoje ar po sugijimo taip ir turi buti , ar turi buti uzdara ?

 53. Birute
  | Atsakyti

  Laba diena.Sausio m 2017 man i virsutini zandikauli buvo istatyti 6 implantai..Po operacijos grizau i uzsieni(gyvenu ne Lietuvoj),prasidejo didziulis desinio sinuso uzdegimas.Grizau i Lietuva,odontologe sake.kad is jos puses viskas gerai.2 men geriau antibiotikus.,vel grizau i Lietuva pas LOR gydytoja.Gydytojas padare magnetini rezonansa ir pamate,kad pradurtas sinusas,bet uzdegimas buvo jau kaip ir praejes,tai imti lauk implanta nepatare.
  Noreciau suzinoti ka daryti ir ka tokiu atveju turi daryti odontologe.
  ir kas turi sutvarkyti man sinusa isemus implanta.
  [Kaip LOR gydytojas sake,implantas ilindes nedaug.
  Aciu labai uz atsakyma ir patarima.
  pagarbiai Birute

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Birute, nedažnai, tačiau pasitaikanti komplikacija. Kadangi uždegimas rimsta būtų rekomenduotina nieko nedaryti. Sinuso membrana turėtų atsistatyti. Išimant implantą, sujudintus gali būti dar blogiau. Tą patį patarė ir loristas. Situaciją reikia stebėti. Galutinį sprendimą turi priimti gydytojas kuris matė rentegeno nuotrauką/tomografiją/magnetinį rezonansą.

 54. Sandra
  | Atsakyti

  Sveiki ,vakar man įsuko viena varžtą implantui dėti,šiandien istines žandas,ar taip turi būti?geriu antibiotikus

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Sandra, implantaivmas yra chirurginė procedūra, tad patinimas yra normali organizmo reakcija. Kiekvienam pacientui gali būti skirtingai.

 55. Kristina
  | Atsakyti

  Laba diena. Turiu ir aš klausimą. 2017 kovo mėnesį įsriegtas implantas. O šalia atlikta dirbtinio kaulo argumentacija,nes įsriegti antrą nepakako kaulo. Pooperacinis laikotarpis l. Baisus nebuvo. Keturios d. Buvo patine. Skaudėjo ausį bet praėjo. Štai po 6 mėnesių suplanuotas antro implanto sriegimas, bet prasidėjo organizmo negerumai. Jaučiu deginantis šonkaulius.momentinis migruojantis bėrimas toje žandikaulio pusėje taip pat. Ko anksčiau niekad nebūdavo. Tyrimai geri išskyrus vieną už ko galiu užsikabinti tai kraujo kur rodo galimai alerginės bedas. Ar gali būti kad dirbtinio kaulo sudėtis sukeltų alergiją po tiek laiko. Ačiū tikiuosi atsakymo.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Kristina, kaulo augmentacinė medžiaga yra nealergiška medžiaga. Ji gali tiesiog neprigyti (nesuaugti su kaulu). Jeigu augmentacija prigijo ir nėra jokios infekcijos, nemanau jog problema yra čia. Jeigu dar nedarėte, būtų verta pasidaryti panoraminę rengteno nuotrauką ir pažiūrėti į augmentuotą ir šalia implantuotas vietas.

   • Kristina
    | Atsakyti

    Labai ačiū už atsakymą. Pagarbiai

 56. Kristina
  | Atsakyti

  Sveiki,pries tris savaites isuko gijimo galvutes,prie vienos galvutes susidare pulinys.Sendien ta pulini isvale,bet skauda visa skruostikauli ar tai normalu ?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Kristina, susidaręs pūlinys yra yra komplikacija, kuri kaip rašote yra gydoma. Kol pilnai nesugis tol protezavimas nebus atliekamas. Yra uždegiminė reakcija, normalu jog vos tik išvalius skausmas nepraeijo, tačiau jis turėtų mažėti. Jeigu jaučiate jog situacija prastėja, pakartotinai kreipkitės į gydytoją. Gal būt bus skiriami antibiotikai.

 57. Edita
  | Atsakyti

  Laba diena, praėjo mėnesis po 17 danties inplantavimo,vakar atsisuko ir iškryto gijimo galvutė,prisukau atgal bet nesu tikra ar tvirtai laikys,noriu paklausti ar turečiau vis dėl to kreiptis pas daktarą dėl tvirtesnio prisukimo?Inplantavimas buvo atliktas Lietuvoje šiuo metu gyvenu uzsenyje.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Edita, gijimo galvutė neprisukama „kietai“ ant implanto, ji įsukama tiek kiek reikalinga dantenos formavimui ir dažniausia gijimo galvutės viršus dantenų lygyje. Jeigu įsukote tiek kiek ji ir buvo, tuomet viskas gerai, tik lieka sterilumo klausimas, turėjote bent gerai praskalauti burnos skalavimo skysčiu prieš dedant. Visuomet yra geriau kai tokius darbus atlieka odontologas, tačiau tokiu atveju kai greitu laiku pas odontologą patekti negalite, įsisukimas pačiam yra geras sprendimas, nes praėjus savaitei ar daugiau dantenos susitrauks ir kad gydytojas galėtų vėl užsukti gijimo galvutę bus reikalingi maži chirurginiai pjūviai.

 58. Laima
  | Atsakyti

  Laba diena,
  ant 2 implantų prieš 3 dienas uždėjo 3 dantų protezus (dantys krūminiai). Šalia esantys 2 nuosavi dantys suspausti, net tarpdančių siūlas netelpa tarp implanto ir šalia esančio nuosavo danties ir tarp dviejų nuosavų dantų. Vienas dantis yra lyg „iškeltas“. Kandant nėra kramtymo jėgos, kramtyti bijau, nes nuosavas dantis kuris lyg iškeltas yra kaip nesavas. Dantys susikanda tik priekiniai, todėl manau, kad blogas sukandimas esant per žemiems implantams. Ar dėl danties iškėlimo jau kreiptis pas gydytoją, ar turi praeiti savaime? ar galima pataisyti sukandimą, kad viršutiniai ir apatiniai (implantuoti) krūminiai dantys susikastų?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Laima, užtėtas protezinis dantis ar tiltelis ant implantų uždedamas standžiai, tarp nuosavų dantų, tačiau jiems įtakos daryti neturėtų. Jeigu jaučiate danties pakėlimą, tikėtina jog yra infekcija ir būtų tikslinga pasidaryti rentgeno nuotrauką ir pasižiūrėti. Protezavimo metu sąkandžio aukštis yra padaromas toks koks jis ir turi būti. Jūsų atvejo be pamatymo negaliu komentuoti galimos labai įvairios situacijos.

 59. Ruta
  | Atsakyti

  Sveiki, pries keturias dienas implantavo du implantus 24 ir 27 su kaulo augmentacija,veido patinimas jau atslugsta, bet viduja jauciasi kietas guzas, pasirodyti hirurgui neturiu galimybes,todel klausiu cia, ar gali buti kazkas negerai, per kiek laiko turetu praeiti? Antibijotikus geriu, siaip neskauda. ACIU.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Ruta, 4 dienos po kaulo augmentacijos tai mažas laiko tarpas, tai vis dar pooperacinis periodas ir jaučiami simptomai yra normalu. Pabaikite gerti antibiotikus, jei po antibiotikų jausite kokius simtomus kaip skausmas, maudimas, ir jie nesilpnės, tuomet kreipkitės pas savo chirurgą. Kol kas nerimauti yra anksti.

 60. Rima
  | Atsakyti

  Laba diena,
  viršutiniame žandikaulyje atlikta kaulo augmentacija.(5-as dantis nuo priekio). Implantas dar nesriegtas. Šiandien 6-a diena po operacijos, bet patinimas dar didelis, susidaręs kietas guzas. 3 kartus per dieną geriu antibiotikus. Neskauda.
  Prašau, parašykite, per kiek maždaug laiko turėtų praeiti sutinimas ir nelikti guzo.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Rima, patinimas pooperaciniu periodu yra labai individualus kiekvienam pacientui. Po kaulo atstatymo patinimas iki 2 savaičių yra normalu, tačiau jis turėtų mažėti.

   • Rima
    | Atsakyti

    Ačiū už atsakymą! Gražių Jums dienų! 🙂

 61. Jolanta
  | Atsakyti

  Laba diena!
  Turiu implantus abiejose virsutinio zandikaulio pusese ir kaireje apatinio zandikaulio puseje. Visi deti skirtingu laiku. Anksciausiai yra deti pries 8 metus, 5 metus ir veliausiai pries 3 metus. Paskutiniu metu pradejau jausti labai ikyru dantu ( implantu ) gelima. Toks jausmas, kai geriant labai salta, pradetu gelti dantu saknis. Beda ta, kad tas gelimas nepraeina ir yra ikyrus istisa diena. Nera priezasties, del ko tai turetu buti ir skaumas juntamas tai vienoje, tai kitoje puseje. Nesinori pastoviai naudoti vaistu, bet jausmas labai erzinantis.
  Gal galetumet paaiskinti, del ko tai galetu buti ir, ar yra koks budas to isvengti. Saldumynu nemegstu, negeriu saltu gerimu ir naudoju Sensodyne dantu pasta.
  Aciu! Jolanta

  • Valdas Labanauskas

   Jolanta, neskubėkime kaltinti implantų, tai gali būti ir dar esamų savų dantų problema. Dažnu atveju esant uždegimui pacientui sunku tiklsiai nurodyti skausmo lokaciją ir neretai randama problema kitoje vietoje nei mano pats pacientas. Rekomenduoju pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką, su ja pasikonsultuoti su odontologu, manau ir bus atsakyta į klausimą kur yra problema. Sensodyne pasta gali galbėti tik tada jei yra apsinuoginę dantų kakleliai, pats skausmas/diskomfortas yra momentinis ir trumpalaikis dėl šalto/karšto maisto. Pagal jūsų aprašymą spėčiau jog yra infekcija prie danties šaknies ar implanto, panoraminė nuotrauka tai parodys.

 62. saulius
  | Atsakyti

  sveiki,
  man išrove du dantis viena viršuje ,viena apačioj.Isukus implantus po keliu menesiu pastebejau kad kaulas apnykes aplink implantus.Prieš implantu isukima tikrai taip nebuvo.Ar nebus gydytojai kažka netaip padare?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Sauliau, būtų sunku patikėti jog per kelis mėnesius kaulas nunyko tiek kad tai galite pastebėti žiūrint iš akies. Galima pasidaryti panoraminę reingeno nuotrauką ir sulyginti su prieš ar tuoj po implantavimo. Esant tokiems įtarimamas geriausia apsilankyti pas implantavusį gydytoją ir aptarti.

 63. Ernesta
  | Atsakyti

  Sveiki, pries dvi dienas ant implantu uzsuko gijimo galvutes. Po kaulo augmentacijos vienas is implantu buvo giliai iauges i kaula, todel teko pavargti, kok ji atlaisvino galvutes uzsukimui. Gryzus truputi pakraujavo ir nustojo. O po paros pradejo kraujuoti daug smarkiau, susidaro kresulys, po kurio laiko del seiliu jis nukrenta, ir vel kraujuoja. Ar taip turi buti, ar cia jau blogai?Aciu

  • Valdas Labanauskas

   Ernesta, kraujo krešėjimas kiekvienam žmogui skirtingas. Gal būt vartojate kokius vaistus skystinančius kraują? Jeigu visgi sustabdyti kraukavimą pavyko tai viskas tvarkoje, jeigu vis dar kraujavimas vyksta, tuomet kreipkitės savo gijimo galvutes dėjusį gydytoja, pažiūrės padės.

 64. Danute
  | Atsakyti

  Sveiki ar labai sudetinga pasalinti implanta praejus menesiui po impl.Aciu uz atsakyms

  • Valdas Labanauskas

   Danute, jau nėra skirtumo praėjo mėnuo ar metai, tai yra kiek sudėtingiau nei jį įdėti, tačiau dėl sudėtingumo nerimauti nereikia. Jeigu yra toks poreikis implantologas implantą pašalins.

 65. Irena
  | Atsakyti

  Sveiki.po kelių dienų atliks apatinio žandikaulio abieju pusių kaulo priauginią ir pašalinus vieną tiltą galbūt pavyks įsukt du implantus.esu ūkininkė, reikia kasdien sunkiai dirbt.kažin ar po operacijos būsiu darbinga?

  • Valdas Labanauskas

   Irena, būsite darbinga, tačiau rekomenduotina bent kelias dienas pailsėti, ar bent ženkliai sumažinti darbus. Visgi tai stresas organizmui, reikia atsistatyti.

 66. Dainius
  | Atsakyti

  Sveiki. Prieš tris savaites buvo įdėtas implantas 11 danties vietoje. Kol kas kaip ir viskas gerai, tik jau trečia diena stipriau ikvėpiant orą toje vietoje jaučiamas toks diskomfortas. Skausmo nėra, tik toks jausmas, lyg būtu atviras nervas. Dantenos gražios, neparaudę. Ar tai implantavimo problema, ar persiduoda nuo kitų dantų?

  • Valdas Labanauskas

   Dainiau, labiausiai tikėtina jog tą jautrumą duoda gretimas dantis. Gal būt kiek pasislinko dantena, apsinuogino kaklelis ir reaguoja į šaltą orą. Panaudokite dantų pastą su fluoru, turėtų praeiti.

   • Dainius
    | Atsakyti

    Ačiū jums labai. Nuraminote.

 67. Rasa
  | Atsakyti

  Sveiki,pries dvi savaites apatinuam zandikauly vietoj vieno kruminio isuko du implantus CEREC(atseit vieno buvo maza) gijo labai gerai sav laiko tik jautesi diskomfortas, tai pakeite ta apsauga(nezinau kaip tikslei vadinas)dabar isnaujo istino dantenos,antibiotiku gerti negaliu nes maitinu sunu,israse tik pastos sudetis prednisolon,gydytojas savaite laiko atostogaus labai pergyvenu,kaip manot ar praeis ar uzteks tik sios pastos.Jis sako gal maisto papuole ir gavosi uzdegimas bet kad ta puse vis dar nevalgau,gal jis pats keisdamas ta apsauga gerai neisvale🤔

  • Valdas Labanauskas

   Rasa, tiesą sakant, nelabai yra aišku apie ką kalbate. 2 implantai į vieno danties vietą, kažkaip nelogiška. Taip pat neaišku apie kokias apsaugas kalbate.

   • Rasa
    | Atsakyti

    Pagal jusu lentele iseitu 46dantis,taip man i vieno danties vieta idejo 2 varztus,dabar suprantu kad tai nelogiska bet as jukne stomotologe,pasitikejau,deja vakar viena iseme,jis sako kad vienas varztas neatlaikys,nes cia didelis kruminis,vakar iseme ir uzsiuvo,dabar sake reikia laukti 3men ir tada bandys is naujo.Tiesa sakant dabar jau pasimeciau ir nezinau ka daryt,Be to dar skauda sone esanty danty 44nr po implantacijos skaudejo savaite negalejau nei sukast,dabar po implanto isemimo taip pat 🙁 Jei netaikomas toks budas kad vietoj vieno kruminio danties,dedama du sriegiai tai abejoju as jau stomotologo kompetencija,ar imanoma but pinigus susigrazinti visdelto sumokejau 1700€,per pirma apziura labai gyre sake dirba su CEREC technologija,turiu net implantu pasa kuriame yrasyta Champion ir ju ismatavimai

    • Rasa
     | Atsakyti

     Atsiprasau dabar skauda 45nr danty

    • Valdas Labanauskas
     Valdas Labanauskas
     | Atsakyti

     Rasa, ar negali būti taip jog neturite 46to ir 47to dantų, o turite 48tą (protinį). Tokiu atveju būtų viskas logiška.

 68. Rasa
  | Atsakyti

  Gaila neina ikelti foto as jums ideciau,ne zinokit ten vieno truko,jis sake dedu plonus implantus be chirurginio pjuvio ir taip greiciau gyja.Dabar esu pasimetus nei begt is tos klinikos nei ka,jauciuosi tikrai kvailai? Galiu tik parasyti ka raso implanto pase
  REF1040
  46mesial Champion implantat vierkant
  Champions implantat square
  []12mm. []3,0mm
  REF1015
  46distal
  Champions implantat vierkant
  Chiampions implantat squore
  []10mm. []3,0mm

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Rasa, nesus susidūręs su Champions implantais. Matau jog pasirinktas belopis implantavimas. Kodėl pasirinkimas yra toks, nežinau. Kiekvienas implantavimas turi savo rizikas. Jūsų atveju vienas implantas neprigijo, taip gali atsitikti su betkokiais kitais implantais ir pas betkurį kitą gydytoją. Taip, šiuo atveju prailgėja bendras gydymo laikas, bet turėtų galioti garantija ir papildomai finansiškai neturėtų kainuoti.

   • Rasa
    | Atsakyti

    Aciu labai uz ats,taip sake moketi nereikes tik laikas prailgeja.Sako cia naujiena nes as Vokietijoje gyvenu,sakodantis turi 2šaknis uztad suka 2implantus.Dabat jau nebeskauda po isimti implanto o likes gyje super,tai lauksim rugp irbandysim dar karta:)

 69. Karolina
  | Atsakyti

  Sveiki. Pries 3 dienas greziant varzta i krumini (47) pries pat pabaiga pradejau ji jausti, taip pat pradejant lipdyti plomba (nepamenu kaip mediciniskai vadinas) ant varzto pajutau labai astru skausma. Padare nuotrauka, nustate kad varztas siek tiek nukrypo ir pazeide minkstuosius audinius. Trecdalis varzto ne saknyje. Pasiule salinti visai su viskuo, nes anksciau ar veliau tai gali sukelti dideliu problemu. Jauciu toki kaip perstejima pacio danties, dideli diskomforta, negaliu stipriai sukasti, sriubu ir kosiu dieta. Ar imanoma issaugoti be pasalinimo? Aciu

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Karolina, esant šaknies pažeidimui ankščiau ar vėliau prasidės uždegiminiai procesai, dantį teks pašalinti.

   • Karolina
    | Atsakyti

    Labai aciu uz atsakyma. Buvau nusiteikusi blogiausiam, tad nebesikankinsiu ir salinsiu.

 70. Ingrida
  | Atsakyti

  laba diena,pries savaite isuktas implantas virsutiniam zandykaulyja,dantenos isliko paburkusios ir salia dantis jauciasi pakeltas,noriu suzinoti ar nesidaro koks uzdegimas,gyvenu ne Lietuvoje

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Ingrida, po savaitės vis dar pooperacinis periodas, patinimas, maudimas, diskomfortas yra galimas. Tačiau jeigu yra įtarimai visada rekomenduotina apsilankyti apžiūrai.

 71. Janina
  | Atsakyti

  labas, pries 4 men. isuko implantus virsuje. siandien vienas tiesiog po truputi isslinko laik. skausmo nebuvo ar cia didele beda ?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Janina, greičiausia išsisuko tik gijimo galvutė, jei taip tai maža problema, gydytojas įsuks ją pakartotinai.

 72. Loreta
  | Atsakyti

  Labas,esu alergiska nikeliui 3+,cobaltui 2+,ar patartumete sukti implanta…ka tokiu atveju daryti

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Loreta, implantai yra gaminami iš titano lydinio, tai pats nealergiškiausias metalas. O protezavimui rinkitės cirkonio bemetalę keramiką.

 73. Skirma
  | Atsakyti

  Sveiki, prieš savaitę buvo atliktas kaulo priauginimas ir 2 dantų implantacija. Šiandien pastebėjau prasiskirusias dantenas ir baltuojantį priauginamą kaulą. Ar vėl iš naujo teks daryti operaciją?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Skirma, dažnu atveju tai normalu, gali šiek tiek kaulo augmentacijos pasišalinti. Nematau situacijos, tad vienareikšmiškai teigti jog viskas tvarkoje negaliu. Jeigu turite negerų įtarimų, apsilankykite pas savo gydytoją apžiūrai.

 74. Irutė
  | Atsakyti

  Prieš 2 metus įsrėgtas vienas implantas į apatinį žandikaulį.Sukarśćiavau.Padidėjo limfmazgis,skausmingas.Ar čia implanto problema?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Irute, greičiausia ne implantų problema, tačiau jeigu turite tokių įtarimų, reiktų pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką ir pažiūrėti ar prie implantų nėra kokių infekcinių židinių. Jeigu nėra, tai ne implantų problema.

 75. Raimonda
  | Atsakyti

  Pries 10 metu buvo implantuoti dantys, viskas lyg ir prigijo, taciau pries 3 metus prasidejo dantenu uzdegimai ir virsutiniame zandiksulyje atsirado sikietejes darinys, kuris tsi paburksta,tai nuslugsta.,kartais buna skausmingasEsu susifupinus, kas tai galetu buti?ir ka man daryti?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Raimonda, esant problemai 3 metu laukti nereikėtų. Spėlioti taip pat nereikėtų. Reikia pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką ir pasikonsultuoti su burnos chirurgu ir bus atsakyti visi klausimai.

 76. Audra
  | Atsakyti

  laba diena… pries 8-9 metus pas jus buvo idetas implantas. Siuo metu pradejo skaudet zandikauli, o prie dantenu patamseja. Aplink danti blogas kvapas, o is vidines dantenu puses prie implanto jauciasi iskilimas, lyg butu implanto dalis. Gal butu galima kreiptis pas jus. Dekui is anksto.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Audra, netik galima bet būtina. Kreipkitės kontaktuose nurodytu telefonu ar e-paštu.

   • Audra
    | Atsakyti

    dekui, pasistengsiu ko skubiau.

 77. Daiva
  | Atsakyti

  Sveiki 07. 09 buvo įsukti 46 36 ir 14 dantų implantai. 36 ir 14 su dirbtinio kaulo priauginimu. Virš 13 danties iškilo rožinis guziukas,skausmingas. Chirurgas bus tik 07. 23. Kaip elgtis toliau? Savaite geriu ospamoxa 1000mg

 78. Kristina
  | Atsakyti

  Sveiki,

  Ar tiesa, kad MegaGen implantas yra sunkiai prižiūrimas, t.y. burnos higiena reikia atlikinėti kas 3-4 men, būtinai privaloma kasdien išsivalyti dantis, nes kiek girdėjau, implantas greitai apsineša apnašomis ir plius dar ima rudyti, ar tai tiesa? Kokie MegaGen minusai yra iš tikrųju?

 79. Saulius
  | Atsakyti

  Paskaicius komentarus susidaro isvada, kad patys implantai yra didziausia problema. Maziausiai arba aplamai problemu nekelia isimami protezai. Tik kad tai yra nepatogu. Bet tai geriausias variantas

 80. Nijole
  | Atsakyti

  Sveiki,praejo 8 dienos po sinuso pakelimo operacijos,kartu buvo isriegti du strauman implantai,taciau dantenos paraudusios,skausmingos is zando puses susiformavo skausmingi guzai.Ar cia normalu,kiek ilgai dar gali mausti dantenas ir kas tie guzeliai

  • Valdas Labanauskas

   Nijole, 8 dienos tai vis dar pooperacnis periodas ir įvairūs simptomai galimi, tačiau viskam yra ribos, jeigu turine negerų įtarimų visada rekomenduotina pasirodyti procedūras atlikusiam gydytojui.

 81. Arijus
  | Atsakyti

  Sveiki. Man buvo išrauta 20 dantu, ir ta pačia diena isukti 8 implantai(All on 4) . Praėjo 5d po operacijos , apatinis zandikaulis viskas kaip ir normaliai , tik viršutinis dantenos vis dar patinusios ir aplink du implantus atsiranda tokios baltos išskyros. Norėjau paklausti ar tai normalu nes laiko praėjo dar mažai. Prieš operacija buvo paradantozė. Iškarto dėkoju už atsakyma.

  • Valdas Labanauskas

   Arijau, 8 implantai gana didelė intervencija, todėl 5 dienos jausti įvairius simptomus yra normalu. Paprastai po tokių didelių operacijų, kelios dienos po, skiriama apžiūra, arba tiesiog pacientas informuojamas jog jaučiant didesnį diskomfortą ar turint įtarimų turėtų ateiti pasirodyti gydytojui. Rekomenduočiau nuvykti apžiūrai, bus ramiau.

 82. Nijole
  | Atsakyti

  Sveiki,rugsejo 22 padaryta sinuso pakelimo operacija,isukti strauman implantai 24 ir 26 dantu vietose,siulus istrauke po 2 savaitciu.Implantai atrodo gyja gerai,tik nerima kelia virs 25 danties susiformaves didokas,kietas guzas[pupeles dydzio],kuris po biski pamaudzia,bet labai nezymiai.Operuojanti gyd. atvyks tik po menesio.Kas tai galetu buti,gal negalima delsti reikia kreiptis i kita gyd

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Nijole, neagaliu be apžiūros atsakyti į tokį klausimą, neaišku kas ten per guzas. Gal būt toje kinikoje gali apžiūrėti kitas gydytojas ir rekomenduoti laukti, ar ieškoti kitos klinikos greitesniams sprendimui.

 83. Ginte
  | Atsakyti

  Sveiki, pries tris savaites buvo priaugintas kaulas ir istatytas implantas. Ties tuo dantimi jauciu dar minstoka guziuka. Maudzia giliai kazkur toje puseje. Virsutiniai dantys pakilo, apatiniai prie implanto labai jautrus. Kartais jauciasi lyg pulsavimas implanto vietoje. Ar dar palaukti ar jau kreiptis pas gydytoja? 45 dantis

 84. Irena
  | Atsakyti

  Sveiki,
  Implantas buvo įsuktas dar rugpjūčio viduryje. Gijo sunkiai, teko gerti antibiotikus, bet po to susitvarkė. Po to po pusantro mėnesio buvo atsisukus gijimo galvutė.
  O prieš porą savaičių pakeitė gijimo galvutę į platesnę ir šią savaitę t.y. realiai po savaitės ėmiau jausti šiokį tokį maudimą (įtarimas, kad tai atsirado pakramčius su ta vietą). Jis nėra stiprus, bet jaučiasi. Esu ne Lietuvoje ir būsiu dar mėnesį, tai pas implantavusį gydytoją nueiti šiuo metu nėra galimybės. ar čia rimta? ką daryti?
  Pradėjau skalauti burną druskos tirpalu rytais ir vakarais.
  ačiū

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Irena, dažnu atveju maudimas gali būti iš dantenos, kas nėra problema, tačiau reikia pasirodyti gydytojui, kad ją išspręsti. Jeigu turite įtarimą dėl implanto, galima pasidaryti rentgeno nuotrauką ir nusiusti savo gydytojui.

 85. Elena
  | Atsakyti

  laba diena.
  Manau Jums bus įdomu, kaip profesionalui mano sekmadieninio klausimo baigtis.
  Pasirodo buvo nulūžęs gijimo galvutė sriegis . Galvutę -radau burnoje, o galiukas su sriegiais liko implante.
  Vakar gydytojas tą likutį išsuko ir iš naujo įsuko gijimo galvutę.Sakė, kad jam tai pirmas atvejas. Šveicariški implantai.

 86. Valdas
  | Atsakyti

  Laba diena
  Man prieš du metus, įsuko apatiniam žandikaulyje du implantus, po ju įsukimo užtirpo lūpos kraštas ir žandikaulis po vienu metų vieną implantą ištraukė, bet užtirpimas nepraėjo, dabar jau du metai kaip užtirpes smakras ir nieks nesikečia. Ar man reika susitaikyti, kad užtirpimas liks visam gyvenimui, kokie dar galimi gydymo budai?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Valdai, panašu jog buvo kliudytas/paliestas/pažeistas nervas. Paprastai tai atsistato tik reikalingas gana ilgas laikas, metai ar net keli. Jeigu pašalintas implantas tas kuris lietė nervą, turėtų atsistatyti. B grupės vitaminai, šiek tiek paspartins atsistatymą, pasirūpinkite kad jų netrūktų.

 87. Lina
  | Atsakyti

  Laba diena,
  prieš 4 dienas įsuko 2 Megagen implantus: vieną viršutiniame ir vieną apatiniame žandikaulyje. Geriu paskirtą Ospamoks ir Ibuprofeną. Skausmas 3 dienas buvo nestiprus, tynimas jau beveik atslugo. O šiandien – 4-toji diena- labai stipriai įsiskaudėjo implantuota vieta viršutiniame žandikaulyje. Tik Nimesilis nuėmė skausmą. Ar taip gali būti? Pas gydytoja turiu eiti dar po 4 dienų. Ačiū.

 88. Lina
  | Atsakyti

  Pamiršau pasakyti, kad viršutiniame žandikaulyje danties nėra jau apie 18 metų, tad darė ir augmentacija

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Lina, po implantavimo su kaulo augmentacija apie 2 savaites yra pooperacinis periodas, tad minėti simptomai yra galimi. Kol kas vartokite nuskausminamuosius iki gydytojas apžiūrės. Toliau gydytojas nurodys kaip elgtis.

 89. Valdas
  | Atsakyti

  Laba diena, sakykit prašau, gal galima pas Jūs atvykti konsultacijai, dėl užtirpusio žandikaulio ir lupos?

 90. Andzela
  | Atsakyti

  Sveiki!
  Esu sunerimusi.
  Pries ,1,5 buvo implantuoti 2 dantukai apatinem zandikauli.
  Jau tris kartus turejau virsutiniu dantenu uzdegima, ir viena karta visos burnos ir dantenu uzdegima.
  Ar tai infekcija , ar organizmas atmeta inplantus?Ka daryt?
  Aciu labai uz atsakyma.
  Su pagarba Andzela.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Andzela, sunku būtų tikėti jog nuo implantų VIRŠUJE turėtų įtakos dantenoms APAČIOJE. Nemanau jog atmeta, tiesiog reikia pralaukti apie 3 mėnesius nuo implantavimo ir pažiūrėti ar implantai priijo. Galima pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką.

 91. Lina
  | Atsakyti

  Ačiū už atsakymą

 92. Daiva
  | Atsakyti

  Sveiki. Prieš kelis metus įsukti 4 implantai apatiniame žandikaulyje, ant jų protezas. Priekinius du impantus labai tempė,veržė, po metų laiko gydytoja juos išsuko ir įsuko į kitas vietas, vistiek tas pats veržimo jausmas. Galiniai implantai viskas gerai. Gydytoja nežino, kodėl taip yra. Didelis diskomforto jausmas. Kodėl galėtų taip būti?

 93. Tomas
  | Atsakyti

  Sveiki prieš 1 mėnesį įstatytas implantas.
  Priekį į viršutinį žandikauli implantas įsuktas buvo su islindusiu metalu ant kurio uždėjo laikina karūnėlę ,taip galima kol neprigijo implantas?dabar susidarė pulinukas jaučiu kartais tirpima ,dantena patamsejusi susitraukus.gal kaska patartumėte? Aciu

  • Valdas Labanauskas

   Tomai, kuomet iš kart po implantavimo ant implanto uždedamas laikinas dantis, vadinama momentiniu apkrovimu. Tai daroma, tačiau patikimiau yra leisti implantui prigyti jo neapklaunant. Turėtumėte apsilankyti pas implantavusį gydytoją apžiūrai.

 94. Lana
  | Atsakyti

  Sveiki, pries 3 metus isuktas priekinio danties implantas, jau 3 savaites aplink patinimas, paraudimas, pries pora dienu pradejo eiti puliai. Gyd. Sako kad turi savaime issivalyti, tiesiog skalauti ir valyti. Buvo daryta nuotrauka, pakitimu, pasak gyd. Nera. Ar tikrai “tai” turi issivalyti savaime? Ar negresia implanto praradimas? Aciu uz atsakyma.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Lana, jeigu rentgeno nuotrauka rodo jog nėra kaulo patirpimo, nėra susidariusios kišenės, tuomet problema yra paviršinė ir chirurginio gydymo nereikia. Tuo atveju gera higiena, skalavimas. Turite stebėti situaciją, jeigu nesusitvarko tuomet vėl kreipaitės į gydytoją.

 95. Laima
  | Atsakyti

  Laukia protezo ant 4 implantų procedūra. Vienas pažįstamas po tokios procedūros pradėjo labai švepluoti. Mano darbe švepluoti negalima. Ar tai dažnas atvejis? Ar jis sutvarkomas? Kokios dar rizikos pasitaiko? Ačiū

 96. Asta
  | Atsakyti

  balandzio pradzioje implantavo 3 dantis, su impantavimu lygtai viskas gerai, bet dantis priekyje ir norejau laikino danties. operavusios gydytojos patarimas buvo naudoti laikina proteza, turimo valplast protezo naudoti neleido, del spaudimo i dantenas. gydantis gydytojas uzsake proteza, pagamintas buvo dengiantis visus tris dantis ir tvirtinamas prie dantu kilpelem. man jis netiko, paprasiau vis tik tik vieno danties pakaitalo. tuomet ‘iklijavo’ plomba tarp dvieju sveiku dantu, atrodo keistokai, bet tai butu nieko, labiausiai neramina mintis ar nekenkia tiem salia eantiems dantims? niekur nerandu aprasyto tokio protezavimo budo, kad paskaityt apie rizikas. pas gydytoja eisiu tik geguzes pabaigos, o vat galvoj kirba daug minciu..kas butu pvz jei plomba luztu, ar nebutu pavojaus salia esanciam danciui luzti. dantenu neliecia, zinoma su juo nekandu.

 97. Lilia
  | Atsakyti

  Laba diena,
  Vakar uzdejo tilteli and dvieju virsutinio zandikaulio dantu. (2 implantai viduryje pakabinamas) Dantenos pabale, maudxiantis dantenu skausmas jauciasi tempimas . Implantai Korejietiski prigijo greitai be problemu.Daktaras isvyko atostogu o as gyvenu uzsienyje. Nezinau ka daryt???

 98. | Atsakyti

  Sveiki. Norėčiau pasiteirauti Jūsų. Ar normalu, kad 3dienos po implanto isukimo, skauda šalia esantį dantį. Be vaistų neapsieinu.

 99. Kristina
  | Atsakyti

  Sveiki, pries 5 dienas dare kaulo priauginima virsutiniame zandikaulyje 12 d, dare rezidente, labai sunerimusi nes vis dar jauciu labai stipru skausma, temperatura pakilo 37, 4 zandas kaista, geriu ospamoksa penkta diena, bet turiu letiniu ligu, zarnyno uzdegimas ir kt ligos del kuriu negaliu gerti antibiotiku. Nuo ospamokso labai negerai, prasau patarkit ka daryti ar pereit prie silpnesniu, planavau nutraukt antibiotikus nes labai negerai, ar galejo buti blogai atlikta kaulo priauginimo procedura? gal atmete svetimkuni aciu

 100. Sofija
  | Atsakyti

  Sveiki,įsuko varsta,praejo vaistinis atitirpimas ir vel zandikaulio sryty istinau,skausmas pakenciamas bet nemalonus.Nezinau ar kreiptis pas ondotologą,ką daryt?

 101. Sofija
  | Atsakyti

  Viduje i liezuvio pusę paraudę ,paraudusios ir smegenys aplink 47 danties implantą.Patinimas mazdaug delno dydzio praejo nuo operacijos 1-2 d. negaliu isizioti zandas pastoviai tuksi,rodos skauda vis labiau

 102. Karolina
  | Atsakyti

  Sveiki, prieš mėnesi buvo isuktas priekinis danties implantas . Viskas buvo gerai tik praita savaite susirgau gripu, o vakar prasidėjo dantenos skausmas. Dantena tarp implanto ir kito priekinio danties yra šiek tiek paraudus ( vidinėje pusėje) ir atrodo kad ji yra žymiai paaugusi, matosi kad ji truputi itrūkusi . Ar tai gali reikšti, kad tai infekcija ar skausmas, nes pažeidžiau kažkaip ta dentena? Kadangi esu užsienyje, o implanta dėjausi lietuvoje pas tapati specelista grižti truputi nepatogu, jeigu tai nieko rimto.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Karolina, be apžiūros sudėtinga pasakyti kiek yra rimta. Tačiau simptomai rodo uždegimą, dėl ko gali įvykti implanto atmetimas. Jeigu savaitės bėgyje nesusitvarkys, privalote kreiptis pas implantavusį gydytoją. Visgi jei yra galimybės kreipkitės greičiau.

 103. lina
  | Atsakyti

  Sveiki pries du menesius isuko inplanta ir siandien man be valgant pajutau metala burnoje o gi ziuriu isuktas inplantas praskalavusi burnos ertme ji bandziau isukti bet jis sukasi aplink ir tiek ar tai yra normalu kad gali jis atsisukti ir iskristi?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Lina, pagal aprašymą suprantu jog tai ne implantas iškrito, o tik gijimo galvutė atsisuko nuo implanto. Būna, pasitaiko, nieko baisaus. Gydytojas įsuks pakartotinai.

 104. Sima
  | Atsakyti

  Sveiki,norėjau pasiteirauti po implantų operacijos turi duoti kaškoki tai dokumentą ar pasa implanto?Ar reikia prašyti jai nepaduoda.
  Ačiū

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Sima, kiekviena klinika gali turėti savo politiką, tačiau dažniausiai išduodamas implanto gamintojo pasas.

 105. Asta
  | Atsakyti

  Sveiki, pries 4 menesius uzdejo karunele ant implanto, pastebejau, kad karunele, t.y. naujas dantukas juda i sonus, kokia cia galetu buti problema?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Asta, jeigu karūnėlė priveržiama, ji tiesiog galėjo atsilasivinti. Gydytojas naujai priverš ir viskas bus gerai.

 106. Diana
  | Atsakyti

  Sveiki. Prieš 3 dienas priaugino kaulą. Ir visas dienas didelis skausmas, ar tai normalu????? Geriu antibiotikus ir be nuskausminamu negaliu 🙈

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Diana, pooperacinis periodas yra skirtingas kiekvienam pacientui. 3 dienos yra normalu, tačiau su kiekviena diena turėtu gerėti. Jeigu gerėjimo nejaučiate, kreipkitės į operaciją atlikusį gydytoją.

 107. Sonata
  | Atsakyti

  Labas vakaras,norėčiau paklausti ar nuo implantų gali skaudėti galva?Idėta 12 implantu 6viršuje ir 6 apačioje.Skausmas prasidėjo kai isuko apačioje.

 108. Eglė
  | Atsakyti

  Sveiki, prieš daugiau nei puse metų man buvo įdėtas implantas į apatinį žandikaulį, o prieš kelias dienas man įsuko karunėlę. Išpradžių viskas buvo gerai. Bet dabar, praėjus kelioms dienoms jaučiu žandikaulio tvinkčiojimą bei tirpimą. Ar tai normalu?

 109. Mona
  | Atsakyti

  Sveiki, norejau paklausti ar implanto karunele gali gesti. Nes mano supratimu tai ne. Taciau ant implanto as turiu omeny pati danti, karunele) atsirado juodas taskelis.Implantas idetas jau kokie 3m. Ir nelabai suprantu kas tai gali buti?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Mona, karūnėlė gesti negali, tikėtina jog ten yra keramikos pažeidimas. Jeigu jis vizualiai nėra matomas, tai nieko baisaus.

 110. Dalia
  | Atsakyti

  Laba diena, prieš mėnesį buvo atlikta sinuso pakėlimo operacija, įsukti trys implantai Megagen. Po operacijos praėjus 6 val.pakilo kraujo spaudimas,svaigo galva,temo akyse.Taip kartojosi kelias dienas.Vaistų pagalba pavyko šiek tiek sutvarkyti kraujotaką. Baigus gerti antibiotikus,vel kartojasi kraujo spaudimo pakilimai, jaučiamas diskomfortas burnoje, banguojantis galvos svaigimas,nedidelis tvinkciojimas implantų vietoje, viršutiniame dešinės pusės žandikaulyje. Ar viskas susitvarkys ar tai implantų atmetimo reakcija?

  • Valdas Labanauskas

   Dalia, tai jūsų organizmo reakcija, nebūtinai įvyks implantų atmetimas. Tačiau būtų rekomenduotina apsilankyti pas savo gydytoją apžiūrai.

 111. Aistė
  | Atsakyti

  Sveiki. Turėjau apatiniame žandikaulyje įstatytus 2 implantus, po pusės metų pradėjo spazmuoti kaklo raumenys (kreivakaklystė). Ar tai gali būti susiję? Vieno specialisto nuomone gali būti užspaustas nervas.

  • Valdas Labanauskas

   Aiste, paprastai užspausto nervo simptomai yra žando, lūpos užtirpimas. Iš panoraminės retgeno nuotraukos turėtų matytis kaip arti implantai yra prie nervo.

   • Aistė
    | Atsakyti

    Danties toje vietoje seniai nebuvo, buvo nutarta sukti 6mm implantą. Panoraminė nuotrauka daryta, nervas arti implanto, informacijos apie tai mažai, todėl sunku suprasti ar tai susije su spazmuojančiais kaklo raumenimis.

 112. Rikas
  | Atsakyti

  Sveiki,apatiniame žandikaulyje turiu 2 isuktus implantus 1 metus.Praeina 1,5 mėnesio ir burnoje atsiranda nemalonus kvapas, burnos issausejimas ypac po nakties apsilankius pas implantologa,jis nuima protezus išvalo,ir blogas kvapas dingsta.Po 1.5 mėnesio vėl kartojasi.Pasakykit kas čia galėtų būti,ir ką toliau reiktų daryti? 41 ir 31 nr

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Rikai, kažkokiu būdu patenka/užsilaiko/neišsivalo maisto likučiai. Gal būt pasitariant su odontologu turėtumėte palaikyti geresnę higieną. Gal būt tarpdančių siūlas, gal tarpdančių šepetėlis, gal irigatorius, gal skalavimas burnos skalavimo skysčiu po kiekvieno valgymo.

 113. Justina
  | Atsakyti

  Justina
  Prieš 2,5 mėn buvo atlikta sinuso kaulo augmentacija ir įsriegti 2 implantai, viskas buvo sugiję. Vakar pasirodė baltas darinys ant dantenų ir pajutau keletą kruopelių burnoje, taip pat buvo atsiradęs nedidelis kraujavimas. Per naktį darinys dingo. Neskauda, nepatinę, nekarščiuoju. Ar tai galėtų būti kaulo ar implantų atmetimo požymiai?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Justina, panašu jog yra infekcija kaulo augmentacijos vietoje. Būtų gerai jog apsilankytumėte pas procedūras atlikusį gydytoją. Tai dar nereiškia jog yra implanto atmetimas, tačiau nesiimant veiksmų tai gali nutikti.

 114. Jovita
  | Atsakyti

  Sveiki, pries metus apatiniame žandikaulyje buvo isukti 2 implantai, kruminiai dantys. Viskas sekesi kuo puikiausiai, jokiu komplikaciju, taciau karuneles yra gan dideles, platesnes uz kitus mano kruminius dantis,palyginus su kitais dantimis jie issikisa I prieki, ko pasekoje labiau kaupiasi maistas uz zandikaulio po valgio, anksciau to nebudavo, jauciu diskomforta. Ar galima kazka koreguoti?

Pateikite klausimą