Dantų implantavimo žingsniai

implantavimo_zingsniaiJeigu turite bent vieną trūkstamą dantį, neabejotinai esate susimąstę apie galimybes jį atstatyti dantų implantais. Ko gero, pagaliau nusprendėte, kad dantų implantai jums būtini, tačiau jums įdomu, būtent kokį procedūrų kelią turėsite nueiti, kad pasiekti galutinį rezultatą, ir ko galite tikėtis iš savo dantų gydytojo? Šiame straipsnyje pateiksime 10 žingsnių, kuriuos turėtumėte žengti savo dantų implantavimo procedūros metu.

1 žingsnis
Pasikonsultuokite su savo dantų gydytoju, ką pasirinkti jums būtų geriausia. Jūsų dantų gydytojas nukreips jus pas jums tinkantį patyrusį, kompetetingą dantų odontologą-protezuotoją, kuris parinktų ir įstatytų jums tinkamus dantų implantus. Patikimo odontologo pasirinkimas yra svarbus žingsnis.

2 žingsnis
Joks odontologas nesiims dantų implantavimo procedūros, prieš tai neįvertinęs dantų ir žandikaulio srities būklės. Bet kuriam specialistui būtina pirmiausia apžiūrėti jūsų dantis ir dantenas ir sutaisyti visus dantis ar išgydyti dantenų ligas prieš atliekant dantų implantavimo procedūrą.

3 žingsnis
Prieš įstatant dantų implantus, jūsų odontologas padarys rentgeno nuotrauką, o kai kuriais atvejais ir kompiuterinę tomografiją, kad patikrintų trūkstamą dantį supančio kaulo būklę, ar nėra anomalijų.

4 žingsnis
Kai kuriais atvejais atlikus paruošiamąsias skenavimo ir rentgeno spindulių procedūras nustatoma, kad nėra pakankamai kaulinio audinio dantų implantui įstatyti. Tokiu atveju reikalinga kaulo priauginimo procedūra. Dažnai naudojama dirbtinio ir natūralaus kaulo kombinacija. Laikui bėgant, persodintas kaulas susijungia su esamu kaulu ir sukuria puikias sąlygas įstatyti dantų implantui.

5 žingsnis
Daugelis dantų implantavimo procedūrų atliekamos taikant vietinę anesteziją. Jei pacientas ypatingai bijo dantų implantavimo procedūros, jam gali būti taikomas bendrinis nuskausminimas (sedacija).

6 žingsnis
Kai atliekamos paruošiamosios procedūros, dantena yra įpjaunama ir pakeliama, o tiksliai toje vietoje, kur numatyta įstatyti dantų implantą, žandikaulyje išgręžiama skylė.

7 žingsnis
Po to pagamintas iš titano dantų implantas yra tvirtai įstatomas į prieš tai išgręžtą skylę. Į implantą įsukama gijimo galvutė, o dantenos aplink ją susiuvamos keliomis mažomis siūlėmis. Šios siūlės išimamos po 7-14 dienų.

8 žingsnis
Implantui leidžiama prigyti ir susijungti su jį supančiu kaulu. Šis procesas vadinamas osteointegracija. Gijimo procesas užtrunka apie 3 mėnesius. Jeigu tai priekinis dantis jums bus pasiūlyta uždėti laikiną danties karūnėlę, kurią galėtumėte turėti implanto gijimo periodu. Laikina karūnėlė atlieka labiau estetinę, nei kramtymo funkciją. Krūminiams dantims laikinos karūnėlės nėra rekomenduojamos, nes apkrova danties implantui gijimo metu yra gali pakenkti implanto prigijimui.

9 žingsnis
Kai danties implantas yra prigijęs, odontologas nuima jūsų dantų antspaudus, pagal kuriuos dantų technikos laboratorija pradeda jūsų individualių karūnėlių gamybą. Odontologas parenka būsimo danties atspalvį. Jūsų dantų karūnėlių gamyba trunka apie 10 dienų.

10 žingsnis
Odontologas į implantą įsuka atramą (abutment) ant kurios pritvirtina dantų laboratorijoje pagamintą danties karūnėlę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *