Dantų implantacijos eiga ir etapai
Dantų implantacija yra pažangiausias būdas žmogaus trūkstamų dantų atstatymui. Dantų implantacijos procedūra yra pakankamai sudėtinga ir susideda iš keletos etapų.
Dantų implantacijos procedūrą galime suskirstyti į tokius etapus:
-
Konsultacija su implantologu
-
Implantų įsodinimas į žandikaulį
-
Dantų karūnėlių gamyba
-
Dantų karūnėlių uždėjimas ant implantų
Konsultacija
Konsultacijos metu daktaras atlieka Jūsų dantų būklės analizę. Atliekama rentgeno nuotrauka, tai padeda tiksliau nustatyti kaulo kiekybinę ir kokybinę būklę, bei įvertinti kitas aplinkines anatomines struktūras. Taip pat atliekamas vietinis ištyrimas, įvertinant sakandį, defekto vietoje likusio kaulo aukštį, plotį, aplinkinių dantenų būklę. Jeigu daktaras nenustato priežasčlų, dėl kurių imlantacija būtų negalima, tuomet aptariamas Jūsų asmeninis gydymo planas. Surenkami duomenys apie Jūsų bendrą sveikatą, ar nesergama ligomis, įtakojančiomis kaulo būklę ir turinčioms įtakos implanto prigijimui. Paskiriama data dantų implantacijai.
Implantų įsodinimas į žandikaulį
Prieš implantų įsodinimo operaciją atliekama vietinė nejautra, jos visiškai pakanka, kad operacijos metu visiškai najaustumėte skausmo. Trūkstamo danties vietoje atliekamas dantenų pjūvis, jis yra minimalus vos keli milimetrai. Specialiu gražtu padaroma ertmė implantui. Su specialia įranga įsriegamas implantas į žandikaulį. Implantacijos operacija gali trukti nuo vienos iki dviejų valandų, priklausomai nuo impantuojamų dantų skaičiaus ir operacijos sudėtingumo. Po implanto įsukimo, virš jo esančios dantenos susiuvamos, ant implanto užsukama speciali gijimo galvutė kuri formuoja gražią dantenų formą būsimai danties karūnėlei. Esant poreikiui po implantacijos yra galimybe ant implanto uždėti laikiną (plastmasinę) karūnėlę. Tai dažniausiai daroma priekiniams dantims dėl estetinio vaizdo, tam kad implanto prigijimo periodu būtų užpildytas trūkstamo danties tarpas. Laikina karūnėle yra šiek tiek žemesnė nei jūsų dantys tam, kad sukandimo ar kramtymo metu neperduotų spaudimo į imlpantą ir nedarytų neigiamo poveikio jo prigijimui. Implanto prigijimo periodas trunka apie 3 mėnesius. Šio periodo metu implantas labai glaudžiai suauga su kaulu.
Dantų karūnėlių gamyba
Pasibaigus implanto prigyjimo periodui, daktaras specialia antspaudine medžiaga nuima Jūsų dantų antspaudus. Parenkama dantų karūnėlių spalva. Pagal antspaudus, dantų laborotorija pradeda Jūsų individualių dantų karūnėlių gamybą. Karūnėlių gamyba paprastai trunka 10-14 dienų.
Dantų karūnėlių uždėjimas ant implantų
Kai dantų karūnėlės jau yra pagamintos, Jūs apsilankote paskutiniam vizitui. Daktaras į implantus įsuka atramines galvutes. Ant atramų uždedamos dantų karūnėlės, ir patikrinamas Jūsų sąkandis. Jeigu dantų karūnėlėms nereikalinga pataisa, daktaras jas pritvirtina.
Iš pirmos pažiūros dantų implantacija yra ilgas procesas, tačiau jis su kaupu atperka Jūsų lūkesčius:
-
Graži šypsena
-
Pasitikėjimas savimi
-
Pilnavertis maisto kramtymas
-
Jaučiatės kaip su natūraliais dantimis
-
Ilgaamžiškumas
Sveiki,
Ar normalu, kad pabaigus implantavimo procedūrą yra paliekamas tarpas tarp dantenų ir implantuoto krūminio viršutinio danties?
Sandra, nežinau ar teisingai supratau situaciją, jeigu kalba eina apie tarpą tarp dantenos ir karūnėlės ant implanto, tuomet nėra visai normalu, tačiau būna situacjos kuomet kitaip neįmanoma. Tai atvejai kuomet yra patirpęs kaulo audinys. Tam kad tos situacijos išvengti pirma atstatomas kaulinis audinys ir tik vėliau implantuojama.
Galimi ir kiti probleminiai atvejai. Tai nėra oblektyvus atsakymas, o tik variantas kaip galėjo būti. Būtina gyva situacijos analizė.
Dar vienas klausimas, koks yra implanto prigijimo periodas ?
mano atveju jau praejo du menesiai, ir gydytoja teigia kad kaulo truksta? yra paskirta 21 birzelio oprecija implanto isemimui, ar tai teisingas sprendimas, kuo rizikuoju jeigu dar laukiu kokius 3 menesius, gal dar priuaugs? savijauta gera, neskauda , nekraujuoja.
Daiva, implanto prigijimas trunka apie 3 mėnesius. Tačiau implanto neprigijimas gali paaiškėti daug ankščiau. Jeigu jūsų gydytojas pastebėjo problemą, vadinasi taip ir yra. Vadovaukitės jo nurodymais.