Dantų balinimas

Dantų balinimasDantų balinimas – viena iš efektyviausių ir labiausiai prieinamų kosmetinių stomatologinių procedūrų, kuri išpopuliarėjo visai neseniai, masiškai demonstruojant jos privilegijas per televiziją ir kitas žiniasklaidos priemones. Visi esame matę laidas apie žmonių pagražinimą, kurių metu net labiausiai pageltusiems dantims grąžinama ryški balta spalva, ir kaip įspūdingai pasikeičia žmogaus išvaizda. Tai beveik neabejotinas faktas, nes mums senstant dantys natūraliai praranda baltą spalvą, taigi, jų išbalinimas – greitas būdas atrodyti jaunesniems ir sveikesniems.

Maistas ir gėrimai palaipsniui tamsina dantų emalį, todėl mūsų dantys ima gelsti. Tam tikros medžiagos dantų spalvą keičia dar labiau, ypatingai – tabakas, raudonas vynas ir kava. Gera žinia yra ta, kad dabar dantų geltonavimą įmanoma sustabdyti ar net jį pašviesinti. Tiesą sakant, jūsų dantų spalvą įmanoma pašviesinti net iki dešimties tonų. Dar geresnė žinia yra ta, kad dantų balinimas yra greitai prieinama ir lengvai įperkama kosmetinė stomatologinė procedūra, siūloma beveik visų odontologijos klinikų.

Mūsų dantys patamsėja dėl plonos plėvelės, susikaupusios ant danties emalio. Bėgant laikui, pamažu ji pradeda tamsinti dantį. Šią plėvelę galima pašalinti valant dantis dantų šepetėliu ir siūlu, tačiau jei patamsės pats emalis, nepadės joks valymas. Tikimybę, kad dantys patamsės, tam tikras gyvenimo būdas taip pat daro didesnę. Esame matę, kad kai kurių žmonių dantys yra genetiškai linkę labiau gelsti, nei kitų, tačiau šį procesą gali paspartinti ir bet kurio produkto, kurio sudėtyje yra tabako, vartojimas, arba piktnaudžiavimas raudonu vynu ar kava.

Vienas paprasčiausiai naudojamų dantų balinimo būdų yra įvairūs dantų balinimo geliai. Šie geliai naudojami specialiose formelėse – kapose, kurios pridedamos prie dantų, taip padengdamos visą dantų emalį. Šių gelių sudėtyje yra vandenilio peroksido, kuris balina dėmes, esančias ant dantų emalio, taip jiems sugrąžindamas šviesesnę spalvą. Kapos būna universalios, pridedamos prie gelio arba kapą gali paruošti jūsų odontologas, jas galima nešioti tam tikrą laiko tarpą dienos metu, o siekiant geresnio rezultato – per naktį. Kapos ruoštos odontologo yra individualios, tai yra atitinka jūsų dantų formą, priešingai nei universalios. Jei gelis ir kapos naudojamos teisingai, vienintelis šalutinis balinimo poveikis – padidėjęs dantų jautrumas. Jis pasireiškia tik kai kuriems pacientams ir trunka tik dvi – tris dienas po procedūros. Jeigu yra naudojamos universalios dantų kapos, yra didelė tikimybė, kad dantų balinimo gelis pateks ant dantenų, to pasekoje dantenos tampa sudirgusios, atsiranda žaizdų, valantis dantis pastebimas dantenų kraujavimas.

Daug saugesnis ir efektyvesnis yra ofisinis dantų balinimas, kai dantų balinimą atlieka patyręs specialistas. Vienas populiariausių dantų balinimo būdų yra ZOOM dantų balinimas. Dantys yra ištepami specialiu balinimo geliu, o ZOOM lempos spindulių pagalba jis yra dar labiau suaktyvinamas. Stulbinantis rezultatas pasiekiamas per vieną valandą.

Dėl dantų balinimo procedūros pasikonsultuokite su savo odontologu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *