Danties nervo uždegimas – Pulpitas

PulpitasPulpitas” yra medicininis terminas, apibūdinantis danties nervo uždegimą. Pulpitą lydi didelis danties skausmas.

Norint geriau suprasti, kas yra danties nervo uždegimas, reikėtų atidžiau patyrinėti danties anatomiją. Dantis sudarytas iš:

 • danties pulpos (dažniausiai vadinamos danties nervu; lotyniškai „pulpa”)
 • danties emalio
 • ir dentino (dar vienas lotynų kalbos terminas).

Pulpa yra sudaryta iš nervų, limfagyslių, jungiamojo audinio ir kraujagyslių.

Dentinas visas nusėtas mažyčiais vamzdeliais, kurie yra tiesiogiai sujungti su pulpa.

Jei dantis turi didelį defektą, pavyzdžiui, skylę, reiškia, kad dentinas taip pat yra stipriai pažeistas. Tikimybė, kad prasidės pulpito uždegiminė reakcija didėja atitinkamai dentino pažeidimo dydžiui.

Iš esmės skiriami du pažeidimo mechanizmai, galintys sukelti pulpos uždegimą: infekcinis pažeidimas (karieso, bekterijų atveju) ir neinfekcinis pažeidimas (fizinis/cheminis pažeidimas, pavyzdžiui, dėl karščio gręžiant dantį ar dėl cheminių preparatų dantims gydyti).

Atskirti šiuos du pažeidimus svarbu dėl ligos eigos, kadangi jei uždegimą sukėlė infekcija, kyla didesnė tikimybė, kad karieso bakterijos pasieks pulpos ertmę ir kaulą, ir taip sukels kaulo infekciją.

Tačiau kaulo infekcija gali kilti ne tik dėl bakterijų. Panagrinėkime tokį pavyzdį: dantis nupjaunamas, kad ant jo būtų galima uždėti vainikėlį; šaldančio vandens poveikio nebepakanka, dėl perkaitimo prasideda pulpos uždegimas ir pulpa miršta.

Negyvą audinį (vadinamą nekroziniu adiniu) suskaido imuninė sistema. Jei dėl individualios šaknies kanalų anatomijos negyvojo audinio kiekis yra didelis, imuninė sistema, skaidydama audinį, gali perdegti. Tuomet nepakankamas imuninių ląstelių kiekis gali paskatinti infekcinę reakciją kauliniame audinyje. Tačiau dažniausiai žmogaus kūnas sugeba suskaidyti mirusį, neinfekuotą audinį, o šaknies kanalas sukalkėja (tai vadinama šaknies skleroze). Praėjus keletui metų šaknies sklerozė gali paskatinti šaknies rezorbciją – šaknis „tampa” kaulu. Kartais visi šie procesai dantyje gali įvykti vienu metu.

Norint dar geriau suprasti įvairias pulpito pasekmes, būtų naudinga atidžiau patyrinėti imuninę sistemą. Mūsų imuninė sistema yra pajėgi atpažinti ir pašalinti svetimas, mūsų kūnui žalingas struktūras. Vadinamosios „ženklinančiosios ląstelės” atpažįsta ir paženklina svetimkūnius (pavyzdžiui, bakterijas, negyvas ląsteles, ląstelių nuosėdas, virusus, grybelį). Po to makrofagai atpažįsta šiuos ženklus ir pašalina šias dalelytes. Infekcijos išvengiama.

Taigi, dabar aišku, kad imuninei reakcijai reikalingos imuninės ląstelės, kurios yra kraujyje. Tai reiškia, kad aplink uždegimo centrą turi būti kraujo, kad su uždegimu būtų efektyviai kovojama.

Taigi, nekrotinis pulpos audinys tampa sukalkėjusia ertme be kraujagyslių, bet gali būti, kad prie sienelių yra prilipę ląstelių dalelyčių. Tačiau kraujagyslės, o tuo pačiu imuninės ląstelės randamos tik kraujyje. Dėl to kraujo trūkumas sukuria puikias sąlygas bakterijoms (kurios pateko, pavyzdžiui, dėl stipraus karieso) daugintis – kadangi jos yra pulpos ertmėje, iš esmės jos apsaugotos nuo imuninės sistemos. Jos nugraužia audinių likučius ir gali be kliūčių daugintis.
Tam tikru metu ląstelių skaičius gali būti toks didelis, kad bakterijos prasiskverbs pro nedidelę angą šaknies gale ir pasklis po kaulinį audinį, o galiausiai sukels kaulo infekciją. Tuomet dažniausiai kūnas nebepajėgia kovoti su gausybe bakterijų ir infekcija progresuoja.

Taigi, „negyvo” danties nervo vystymąsis priklauso nuo įvairių aplinkybių:
imuninės sistemos prieinamumo
paciento imuniteto būklės
infekcijos sukėlėjo rūšies, kiekio ir agresyvumo (ar tai bakterijos, ar ne)
vietos aplinkybių (danties anatomijos).

Skirtingi ligos progresavimo būdai taip pat paaiškina skirtingo pobūdžio dantų skausmus – simptomus – tvinksėjimą, spaudimą, buką skausmą, nenustatomą, kurioje vietoje skauda ir t.t. Šių reakcijų perėjimai yra sklandūs; daugeliu atvejų gali būti keletas kombinacijų, kurių dauguma gali pasireikšti prabėgus keliems metams. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad kiekvienas pacientas skausmą patiria skirtingai.

Visi šie dalykai nurodo odontologams, ką jiems reikėtų daryti: kas pusę metų reikia patikrinti visus šlifuotus ar plombuotus dantis, kad būtų nustatytas jų gyvybingumas.
Kodėl „negyvas” dantis bet kuriuo atveju kelia pavojų? Bet kokia uždegiminė reakcija apsunkina mūsų imuninę sistemą, o tai reiškia, kad mūsų kūnas nuolatos turi „dirbti”. Net jei jūs nejaučiate skausmo ir nepastebite, ar nežinote apie uždegimą.

Be to, jei yra infekcijos židinys, bakterijos gali pasklisti. Šios „migruojančios bakterijos” mėgsta nusėsti tokiose vietose, kurose gali išvengti imuninės sistemos, pavyzdžiui, prie dirbtinių medžiagų (dantų implantų, dirbtinių širdies vožtuvų… ), taip pat tose vietose, kuriose kraujotaka prasta (diabetikų galūnės… ) arba ant tinkamų dauginimuisi paviršių (kraujo krešulių ar trombocitų… ).

Tokiose vietose pasklidusios bakterijos ir vėl pridaro žalos sukeldamos uždegimines reakcijas. Dėl šių priežasčių kiekvieną infekcijos židinį reikėtų gydyti nepriklausomai nuo to, kaip jis išsivystė – gydant danties šaknies kanalą!

100 Comments

 1. Sveiki, prieš pora savaičių rimtai persalau, nr28(plombuotas prieš mėn) ėmė nepakeliamai skaudėti, skausmą malšinau ibuprofen. Prieš 4d liovėsi ir iškart skausmas persimetė į nr47(plombuotas 5metai atgal) pastebėjau kad nr47 smarkiai kliba , nors atrodo labai sveikai. Prasikankinau 2dienas Ibuprofen nuo skausmo nebe padėjo. 3d vakare skausmas liovėsi lyg iš niekur nieko, pamaniau ibuprofen galbūt pavėluotai suveikė(išgėriau 600mg). Ryte radau skruostą pasipuošusį apelsino dydžio gumbu :/ prieš tai nebuvo jokių patinimų nei šalia nr28 nei nr47. Netgi dantenos nebuvo patinusios. Parai praėjus patinimas tiktai didėja ėmė tinti ir dantenos šalia47. Skausmą malšinu kokteiliu ibuprofen400mg+500mg paracetamol, padeda tik 3-4val..
  Prieš mėnesį prieš plombuojant nr28(buvo iškritus plomba) dare panoraminį rentgena, gydytojo paklausiau kaip kiti dantukai-atsakė puikiai , bei parodė nuotraukas..
  Patarkite prašau Ką daryti? Ar laukti galbūt viskas praeis? Ar nebus tik blogiau?

  1. Anuska, 28tas yra protinis. Jeigu protinis kelia problemų rekomenduojama jį šalinti.
   Bet kuriuo atveju apsilankykit pas odontologą. Priežastis dėl ko kliba 47tas turėtų matytis iš rentgeno nuotraukos.

 2. 2019 vasario 21 | Atsakyti
  Istorija ilga,rugseji pasalino virsutiny protiny danty buvo sveikas ,bet remesi i zandikauly,trauke chirurgas ir perspejo kad su apatiniu protiniu kils bedu.tad pries menesi minetame apatiniame pritiniame dantyje atsirado skyle nes jau rugseji matesi kariesas,skausmas didelis ,nuejus pas odontologa israse antibijotiku savaitei, kad isgytu uzdegimas(nustate is nuotraukos darytos pries rugseji) ir po savaites rovimas.ateinu rautis suleidzia narkoze nebejauciu zandikaulio ,bet kai pradejo krapstyti pradejo lysti skausmas,suleido dar narkozes ir vel tas pats.nusprende kad neisgijas nervo uzdegimas,sakiau rauti vistiek bet sake kad neiskenteciau skausmo nes viska jutau.tad dar 10 dienu antibijotiku ,bet jau stipresniu,liko dar dvi dienos, o skausmas islieka danties.is viso 17 dienu antibijotiku ir nuskausminamu.kas gali buti?kodel puse veido nejutau bet skausmas pradedant raut atsiranda?kodel negyja ir nepadeda antibijotikai?esu isigandusi

  1. Indre, panašu jog labai sitprus uždegimas. Tikėtina jog po stipresnių antibiotiko kurso turėtu padėti. Sunku ką daugiau rekomenduoti nemačius situacijos.

 3. sveiki. Man viena nakti pradejo skaudeti kiaura danti, ir isoko guzas tai yra pulei. Man aisku tas praejo, bet pas mane jau 3savaites yra vistiek mazas guzas. ir rytais atsikeliu visada buna man guze puliu juos isspaudziu ir bega kraujas. ka patartumete daryti?

 4. Sveiki, norėjau paklausti, nes nežinau ką daryti. Dantistas sakė, kad visi dantys šiuo metu yra sutvarkyti, nes buvo daug sugedusių ir ilgai remontavo. Bet man vis tiek užeina ūmiškai skaudėti 23 ir 24 dantis. 24 dantis viršuje turi būti protezuojamas, bet sakė ir jį sutvirtino kiek galėjo, nes skilęs buvo. Pasidariau ir burnos higiena, bet vis tiek išlieka ūmiškas skausmas ir kraujavimas. Naudoju ir pastas labai geras, bet niekas nepadeda.

 5. sveiki, daktare, virsuje pajutau dantu skausma ten, kur ju jau seniai nera. Nuejau pas gydytoja, padare nuotrauka, kaimyniniai dantys sveiki. Patinusi virsutine lupa, skausmas siekia panose, lyg net ir guziukas atsirades. Geriu nuo skausmo gydytojo israsytus NIMESIL. Kol kas skausmas ir patinimas nepraeina. Gydytojas sake, kad po 3 dienu NIMESIL vartojimo, jeigu skausmas nepraeis, reikes vartoti israsytus antibiotikus. Ka man daryti toliau, ar gerti antibiotikus

 6. Sveiki man tvarkė plomba, išėmė arba, pravalė kanalą, uždėjo vaistų ir laikinai uždengė,po šešių dienų man labai dabar skauda dantį

 7. Sveiki, išrovė protinį dantį. Procedūra buvo sudėtinga, traukė virš valandos, niekaip negalėjo ištraukti. Labai ištino žandas, patynimas atsirado iškart po pricedūros. Išrašė antibiotikų ir nuskausminamūjų, tačiau po operacijos pradėjos skaudėti gerklę. Jausmas ryjant kaip angina. Kas tai gali būti ir ar tai pavojinga?

  1. Jolanta, kuomet protinio danties šalinimas yra sudėtingas, pooperacinis periodas gana dažnai yra ilgas 3-4 savaitės. Jeigu po 2 savaičių nėra pagerėjimo, apslinakykite pas savo gydytoją apžiūrai.

  1. Pauliau, antibiotikais galite numalšinti uždegimo paūmėjima, tačiau jo neišgydytite. Reikia sugydyti šaknų kanalus endodontiškai. Jei po antibiotikų kurso skausmo ar diskomforto nebejaučiate, tai dar nereiškia kad išgydėte, tai tik numalšinimas iki kito karto.

 8. Sveiki man nesenai pašalino protinį dantį apatiniam žandikauliui,sakė buvo sudėtinga nes užsilenkusios šaknys, praėjo savaitė pajaučiau kažkokį kietą smailų pakilimą kas tai galėtų būt? Jaučiu diskomforta, braižo liežuvį.

  1. Vytautai, tikėtina jog tai kaulo atplaiša atskilusi danties rovimo metu. Nieko baisaus, ji pasišalins. Jeigu yra galimybė suimti, ištraukite ją pirštais. Žinoma visuomet galite nueiti pas odontoogą kad pašalintų.

 9. Sveiki,esant danties saknies uzdegimui ar vienintelis budas tik deti implanta ar yra kitas budas isspresti problema?

  1. Gitana, danties šaknies uždegimas nėra lygu šaknies uždegimui, kiekvienas atvejis individualus. Paprastai pradedama nuo konsultacijos su gydytoju endodontu. Jeigu įmanoma, gydomi dantų šaknų kanalai, tokiu atveju dantis išsaugomas. Kitu atveju kai gydytojas endodontas mato jog uždegimas yra labai didelis apimantis visas danties šaknis, tokiu atveju šaknų kanalų gydymas tampa neveiksmingas ir dantį tenka šalinti. Šiuo atveju toliau tenka spresti kaip protezuoti prarastą dantį. Geriausias sprendimas yra danties implantas.

 10. sweiki norejiau pasiteirauti kas gali but jei man kaip as kaska valgau skauda per tris vietas danti ties smilkiniu ir akiduobe

  1. Donatai, piriausia rekomenduočiau pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką ir pasižiūrėti kaip atrodo tas dantis apie kurį kalbate. Jeigu šis dantis turi uždegiminį židinį tikėtina tai visa ko priežastis.

  1. Donatai, dažnu atveju pacientui sunku nusakyti skausmo lokaciją. Taip, esant danties skausmui, įnervacija gali išplisti į aplinkinius organus.

 11. Sveiki, apatinis dantukas kaire puse pats paskutinis, siandien buvo tvarkomas. Skauda ausi ir skaudejo danti, buvo atviras nervas, uzdejo vaistu. Du kartus leido nuskausminamuosiu, vistiek nelabai suprantu gal raunant nerva labai skaudejo, gryzusi namo jauciu padidejusi skausma ausyje, danties kol kas neskauda. Ar tai normalu?

 12. Laba diena jau trečia diena skauda danti jokia vaistai nepadeda ten yra skyle labai skauda negaliu miegoti labai ikyrus skausmas žandikauli visa rakina arba buna nutirpsta kartais net pradeda skaudeti galva

 13. Laba diena jau trečia diena skauda danti jokia vaistai nepadeda ten yra skyle labai skauda negaliu miegoti labai ikyrus skausmas žandikauli visa rakina arba buna nutirpsta kartais net pradeda skaudeti galva

  1. Laba diena, pradejo skaudeti danti po karunele, ar butina nuimti tilteli,kuris jungia net 5 dantis, ar gali padeti bent laikinai antibijotikai. Dekui uz atsakyma.

 14. Sveiki,
  Kuri laika yra jauciamas gan nemalonus spaudimas zandikaulio srityje,arciau ausies, taciau tik tam tikroje galvos padetyje(sedint ir laikant galva tiesiai, stovint, taciau pakelus galva i virsu spaudimas kaip ir dingsta). Buvo pradeje labai skaudet danti,o tuometu spaudimas zandikaulio srityje dingo. Kai nustojo skaudeti danti,vel atsirado spaudimas zandikaulyje. Taip pat jauciamas tarsi zando deginimas toje vietoje,kur skaudejo danti. Ar tai gali buti susyje su dantimis? Aciu uz jusu sugaista laika.

  1. Martynai, atsakysiu tik iš odontologinės pusės. Jeigu yra dantų skausmas reikia pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką ir pasikonsultuoti su odontologu. Jeigu būtų rasta infekcinių židinių prie dantų, tai gali būti ir kitų negalavimų priežastimi.

  2. Labas, gal gali parašyti kaip tau situacija su tuo žandikauliu, man panaši situacija. Idomu ar Jums praejo skausmas?

 15. Sveiki, klinika, kurioje lankausi, atostogauja, tad gal galesite patarti… Situacija – taisyti priekiniai dantys, jauciau, kad gali buti labiau suzalota dantena nuo geleziuko tarpdantyje ar kazko. Kelias dienas buvo nieko, dabar labai paraudo dantenos, skauda, tvinkcioja aplink ta taisyta danti (bet lyg tik aplink ta taisyta danti is isores ir gomurio puses).
  Dar nesioju tiesinimo kapas, tai turejau issiimti, nes atrodo, kad tik didina spaudima ir tvinkciojima tu dantenu.
  Ar galite patarti, kaip palengvinti ta dantenu skausma ir tvinkciojima? Kol kas tik skalauju su soda, juodaja arbata, purskiu saltalankiu alieju.. Ar cia gali buti susije su tuo, kad dar ir persalau ir viskas susimete ir reik pasveikt ir susitvarkys?
  Aciu.

  1. Laura, visgi būtų rekomenduotina pasirodyti odontologui. Peršalote, turi neigiamos įtakos ir nusilpęs imunitetas. Galite pabandyti paskalauti su ramunėlių arbata.

 16. Sveiki, buvo uždėtas vainikėlis vienas bendras ant dviejų dantų, dabar kandant užeina skausmas? Kas galetu būti? Ar šaknyje problema,ar skilo ar pūlinys įsimetė? Ar rengenas parodo šaknies itrukima?

  1. Greta, taip, reikia darytis rentgeno nuotrauką ir žiūrėti kas vyksta, tikėtina jog problema pasimatys.

 17. Sveiki, 8 metu vaikui pries metus buvo pulpitas virsuje kruminis dantis nuo karieso. Dantuko niekada neskaudejo. Bande gydyti kanalus, bet neilgai laikesi gydymas ir ant dantenos ties tuo dantimi atsirado fistule. Tada bandyta vėl pagrezti ir udeta pora kartu vaistu uzdegimui numalsinti ir laikui pratempti, nes iki nuolatinio isdygimo dar keleri metai. Visgi buvo istrauktas, nes fistule grizinejo. Jau praejo 3 men po dantuko isrovimo, bet tiek ta vieta kur buvo dantukas, tiek dantena isorineje puseje ties fistules buvimo vieta yra paraudusi ir jos kaip pasakyt tekstura minkstesne, palietus ale uzgijusia vieta jam skauda. Ar taip turi buti?

  1. Elena, žinoma kad taip neturi būti. Sveika sugijusi dantena neskauda. Nemačius daugiau rekomendacijų pateikti negaliu.

 18. Sveiki,man skauda dantį ir skyle yra bet jis yra 48 kur nuotraukoje buvo skaičius nurodytas,o sakykit ką daryti ?kad niekad neskaudetu nes skauda kartais retai ne dažnai?

  1. Ina, 48tas dantis yra protinis. Protiniai dantys kurie kelia problemas rekomenduojama šalinti.

   1. Sveiki, man pries 2 savaites buvo išrauti visi protiniai dantys, buvo jau lyg ir viskas pagyja, bet vakar labai stipriai ištino kairysis žandas ir labai skauda, kas tai galetu buti?

    1. Rugile, panašu gijimo procesas pasisuko nepalainkia kryptimi. Būtų tikslinga apžiūra pas šalinimus alikusį gydytoją.

 19. Laba diena,
  Man luzo didele dalis priekinio danties. Buvo pradetas gydymas, isvalyti kanalai ,uzdeti vaistukai ir laikina plomba uzdetas laikinas vainikelis.kadangi teko grizti i uzsieni o ten eileje laukiau apie viena menesi ,deja kliknika uzsidare del dabartines situacijos ir tenka laukti pagalbos. Sakykite kiek laiko gaiu buti au vaistukais ir laikinu vainikeliu ,ar neprasides kanaluose kokia infekcija.

  1. Aiste, tikėtina jog kanalų gydymas pavyko sėkmintai, taigi tuo atveju galite drąsiai gyventi su tuo laikinu sprendimu kiek reikia iki galėsite patekti pas odontologą nuolatiniam protezavimui atlikti. Pasistenkiten su juo nekasti nieko kieta kad nenulaužtumėte.

 20. Sveiki, matau jog Gina komentare paminejo apie danties kisene ir specialu tos kisenes valyma. Kiek supratau is savo dantistes aiskinimo, pas mane taip pat yra susiformavusi kisene salia danties, kurio nervas jau sugydytas taciau buvo atsirades pulinukas ir daryta incizija. Dabar salia dantuko yra sioks toks guziukas, ten kur buvo incizija, taciau nei skauda, nei pulsuoja, guziukas kietas, paspaudus jokio pasalinio jausmo, atrodo kad po smegenelemis koks kaulo gumbas. Planavome ta dantuka salinti taciau dabar per karantina tenka laukti. Kol laukimas eina noreciau kuo imanoma tinkamiau ta dantuka priziureti. Gal galite placiaupapasakoti apie kiseniusalia danties valyma?

 21. Sveiki,pries pora dienu man suteike pirma pagalba del danties.Kaires buses virsuje.Uzdejo vaistu ir blomba,bet man vis tiek skauda nors ir geriu nuskausminimo vaistus.Ka daryt ?neimanoma kentet?

  1. Ramūnai, suteikė pirmą pagalbą, jei problema galutinai nebuvo išspręsta, tiesiog kreipkitės ten pat antrai pagalbai.

 22. sveiki, kaip numalsinti skausma, desines puses virsutinis 16dantis. pacio danties nebera, liko tik saknys, vaistai nepadeda jokie, skausmas beprotiskas. gal galite patarti ka daryti, nes siuo metu dantistai nedirba.

  1. Stasy, klinikos gali dirbti neatidėliotinos pagalbos atveju, jūsų situacija tokia ir yra. Susisiekite su savo odontologijos klinika ir susitarkite.

 23. Sveiki kaip numalšinti danties skausmą naktį kai pradeda skaudėti nes visa Nakti. Kankinausi mėginau šilta vandenį su druska išskalauti bet tas pats gal turite patarimų nes dantyje yra skylė ir labai veidas ištinės smilkinė skauda ausį kartais skauda beprotiškas skausmas visa naktį nemeguojau per tą skausmą. 😔😔

  1. Nikita, naudokite nuskausminamuosius vaistus, vaistininkas patars. Bet kuriuo atveju turite apsilankyti pas odontologą. Karantinio metu klinikos gali suteikti neatidėliotiną pagalbą.

 24. Sveiki Ka daryti skauda danti pasilikusi yra šaknis ėjau pas odontologa kažką žiūrėjo lyg sake antibiotiku pagerti poto galės traukti sakni kas čia galetu būti ?

 25. Sveiki. Vakar apsilankiau pas stomatologę su skaudančiu 14 dančiu. Pasirodė, kad atviras nervas. Išvalė kanalus, juos užplombavo ir ant danties uždėjo laikiną plombą. Po 2 savaičių liepė ateiti vėl. Bet šiandien jaučiasi tas dantis truputį pakeltas. Ar taip gali būti po kanalų tvarkymo ar reikia kreiptis pas stomatologę.

 26. Sveiki. Nuskilo/nutrupėjo krūminio danties išorinė dalis. Skausmas buvo geliantis, staigus, net įkvepiant oro suskausdavo. Kadangi karantino metu negalėjau lankytis pas odontologus-keletą dienų patepiau šį dantį ,,Parodium“pasta ir skausmas dingo. Nebekamuoja maudimas, jokio diskomforto, apart nuolatinis liežuvio užkliudymas ir braižymas. Ar kažką padariau blogai? Ar skubu apsilankyti pas odontologą, jei skausmo nebėra?

 27. taigi uzdejo vaistu po ant galinio danties, bniski dantis skaudejo visa savaite. poto pradejo skaudeti vie galvos puse kur dantis buvo taisomas. kas tai galetu buti

 28. taigi uzdejo vaistu po danties taisymo tas dantis biski skaudejo visa savaite bet poto pradejo skaudeti vie galvos puse kur dantis buvo taisomas. kas tai galetu buti

 29. Laba diena . Ryte atlikta antakiu mikropigmentacija ,po 5 val. pradejo labai skaudeti, tvinkcioti, istino vienos puses dantenos . Ar cia yra susieta su sia procedura ?.

 30. Sveiki as esu uzsirasius pas dantiste laukiu eilėje man atsirado priekiniam dantį skylutę ištino puse veido labai skauda ka daryti kaip numalšinti skausmą kad net vaistai nepadeda

 31. Sveiki,

  ar galima plombuoti dantį, esantį šalia prieš 12 dienų išrauto protinio danties? Yra prasidėjęs nedidelis uždegimas.

 32. Sveiki,buvo darytas estetinis priekinių 6 viršutinių ir apatinių plombavimas,po 5 metų apatinių iltinių dantų kakleliai tapo pliki,daktare juos padengė vėl plombomis,taciau dantys tapo dvigubai pailgėję,jauciu diskomfortą burnoje.Gal butų kitoks reikalingas gydymas,Aciu!!!

  1. Agne, reikia išsiaiškinti dantų prailgėjimo priežastį. Būtų tikslinga pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką ir pažiūrėti kaip atrodo dantų šaknys ir ar nėra pariodontito.

   1. Sveiki, mano dantys labai blogi, vis nesiryžtu eiti pas odontologus. Tačiau pastebėjau labai keistą dalyką. Viename iš labai pažeistų dantų po miegojimo visada randu kraujo ir jo krešulių, danties neskauda, bet kelia nerimą kraujas ir krešuliukai.

 33. Sveiki,
  36 dantis apacioje parode dideli uzdegima ir pries savaite istrauktas. Labai senai turbut negerai valyti kanalai.Skausmo nejauciau iki 3d pries traukima. Tik istines zandas ir jauciama pusle nuvede pas dantista. Chirurgas nustate salinti pulini ir infekcija nes danties traukimas jo nepasalino. Rentgenas teberodo juoda deme po buvusiu dantimi. Tinimas beveik dingo, skausmo beveik nera praejo 10dienu is ju 7d antibiotiku. Ar pulinio isvalymas isnaikins infekcija? Dantistas pries tai siule laukti 2-3men kol infekcija pati issivalys. Aciu

  1. Agne, labai tikėtina jog viskas sugis. Praėjus 3 mėnesians galite pasidaryti rentgeno nuotrauką ir pažiūrėti ar viskas gerai.

 34. Sveiki,
  Reiktų konsultacijos.
  Vasario mėnesį pradėjo skaudėti 46dantuką. Pasirodžius pas stomatologą ir pasidarius nuotrauką buvo matyti mažas pulinukas. Stomatologė išrašė antibiotikų. Argėrus kursą dantis skaudėti nenustojo ir prasidėjo karantinas. Tik jam pasibaigus, gegužės mėn.pakliuvau vėl pas stomatologą, pradėjo tvarkyti dantį, sutvarkė. Mėnesį laiko lyg ir buvo viskas gerai, o tada šalia danties iššoko fistulė. Išsigandusi nukeliavau pas jau kitą stomatologą, kuris pakartojęs nuotrauką pamatė didelį uždegimą ir konstatavo liūdną dantuko baigtį. Kaip paskutinę viltį gavau siuntimą pas endodontą kanalų pergydymui. Nuvykus pas jį paaiškėjo, kad jau nebėra prasmės jo gydyti, nes židinys per sparčiai plinta ir matyt yra skilųsi šaknis. Liko tik danties šalinimas. Antradienį man jis buvo pašalintas per valandą laiko su visu židiniu ant dančio šaknies. Dančio vietą užsiuvo. Viskas buvo lyg ir gerai. Bet šiandien- trečią dieną po šalinimo pakilo dantenos. Skausmo nejaučiu, tiesiog nemalonu. Geriu antibiotikus, skalauju eludril’iu. Ar normalu tas dantenų patinimas? Labai pergyvenu dėl savo dantukų, reguliariai lankausi pas stomatologus ir žinoma į prarasto danties vietą planuoju statyti implantą.

  1. Živile, dar tik kelios dienos po operacijos, tai vis dar pooperacinis periodas, tad simptomai kaip patinimas, kraujavimas, skausmas, maudimas yra normalu. Situacija su kiekviena diena turėtų gerėti. Jeigu nepajusite gerėjimo po 10 dienų, apsilankykite pas gydytoją apžiūrai.

 35. Sveiki. Prieš pusantros savaitės man pašalino keturis neišdygusius protinius dantis. Du viršutiniai jau rėmė kitus dantis, apatiniai buvo giliai, sudėtingai. Buvo manyta, jog gali atsiverti sinusas, kad bus pažeistas nervas. Tačiau po operacijos nebuvo jokių nutirpimų, lyg viskas gerai, niekas neatsivėrė, kaip sakė chirurg. Žinoma, buvo didelis tinimas, skausmas.
  Klausimas būtų toks, kodėl nedingsta skausmas, ar tai normalu, kad pvz.: ryte man skauda kažkurį apatinį dantį (net negaliu tiksliai pasakyti kurį), o vakare jau kitoj pusėj – virśutinį? Arba iśvus atrodo, kad skauda visą burną. Skausmas „mėtosi“ iš vienos vietos į kitą… Labai bijau trišakio nervo neuralgijos.. Ar operac.metu galėjo jį pažeisti? Tačiau jokių aptirpimų nebuvo…

 36. Sveiki, prieš 10m. Buvo uždėta karūnėlė ant gyvo danties(tiksliai nepasakysiu kokia, bet metalo spalva, o aplieta balta spalva) dabar kramtant maistą tą dantį pradeda mausti po truputį. Sakykite čia tiesiog sugedęs gyvas dantis ar kita problema gali būti? Ramybės būsenoje jokio skausmo nejaučiu.

  1. Žilvinai, reikia pasidaryti rentgeno nuotrauką ir pažiūrėti kaip atrodo šaknis. Labai tikėtina ten bus matomas infekcinis židinys. Nelaukite, gal dar tebėra laikas šį dantį išgelbėti.

 37. Sveiki, isrove pati galinį dantį, jis buvo tik nuskiles, pradejo skaudėti, sako reikes traukti, leido daug nuskausminamuju, plėšė, draskė, kraujas lb bėgo, apie skausma nekalbu, geriu pati antibiotikus 3para,skausmas atsirades toj pusej gerkles kur buvo dantis lyg angina butu sukilusi kodel taip skauda gerkles viena puse, kuom gydyt?

 38. Protinis dantis yra nepilnai išdygęs, dar šiek tiek pasislėpęs po dantenomis, šiuo metu gydausi dantis, odontologė sakė, jog dantis sveikas, tačiau pastebėjau, jog paspaudus dantenas, išbėga pūliai. Kas tai galėtų būti ir ar reiktų kreiptis pas kitą specialistą?

 39. Laba diena, norejau pasiteirauti ar normalu, jog po nepilnai isdygusiu protiniu dantimi(augimas netaisyklingas), jauciasi duobute dantenose?

 40. Sveiki man isrove du dantis paklausiau dantų numeriuku sakė septinti dantys. Isrove todėl,nes buvo didelis uždegimas geriau 5 dienas ospamox skalavau su eludril praėjo jau savaite ir man tebeskauda ar tai normalu?

  1. Evelina, pooperacinis periodas po danties šalinimo dažniausiai yra iki 2-3 savaičių, priklausomai nuo sudėtingumo. Minėjote jog dantys turėjo didelius uždegimus, taigi prie lengvų atvejų priskirti negalime. Kol kas viskas normos ribose, sekite gydytojo rekomendacijas. Pamažu turėtumėte jausti gerėjimą, jei ne apsilankykite apžiūrai.

 41. Sveiki, pries savaite isrove apatini protini danti, geriu antibiotikus. Viskas butu gerai, jokio skausmo nera, skruostas dar siek tiek patines, bet daug maziau nei pirmomis dienomis po traukomo. Tik vis dar neina normaliai issiziot. Atrodo kad “ surakintas“ zandikaulis. Issiziot galiu maziau nei puse, nei iprastai… Po penkiu dienu isims siulus (nes daug siuvo), labai neramu, ar iki to laiko eis normaliai issiziot, ar per prievarta praziodys😲

  1. Inesa, su kiekviena išsižiojimas bus vis platesnis. O per prievartą odontologijoje niekas nieko nedaro.

 42. Sveiki, norėjau paklausti ar būtų įmanoma namų sąlygomis pagyditi danties skausmą? Apibudinsiu situacija vakar skaudėjo vieną dantį kuris yra sukirmyjes ir kita diena pradėjo šalia esantį dantį skaudėti, bet skausmas toks, kad kaip dantį 21 sutrenki ar truputį suspaudi tada toks keistas skausmas, stumant į vidų skauda o stumant į išorę ne, ir beto jis kaip pradėjo skaudėti, pradėjo ir klibeti. Tai noriu paklausti ar yra galimybė įsigyti namie ir jei taip tai kaip? Iš anksto ačiū

  1. Mantai, pagydyti ne, numalšinti galite Nemesil, Ibuprofen ar kitais nuskausminamaisiais pasikonsultavus vaistinėje. Antibiotikai (reikalingas gydytojo receptas) gali padėti numalšilnti infekcijos paūmėjimą, tačiau nepagydyti. Bet kuriuo atveju pasistenkite greičiau apsilankti pas odontologą.

 43. Sveiki. Turiu skubų klausimą. Atsiprašau, kad toks ilgas, tačiau skubus.

  Prieš maždaug 2,5 metų man buvo nustatyta trišakio nervo neuralgija (tiesa, galvoju, kad tai galėtų būti labiau dantų nervinio rezginio uždegimas). Dantis ir nervas reaguodavo ir dar iki šiol reaguoja į šaltį (ypač) ir karštį. Kasdien reguliariai daug kartų per dieną kankindavo skausmo priepuoliai, durimas, deginimas. Skaudėjo nervas, kuris lietėsi su krūminiu dantimi viršuje (nr. 17), tad atrodė, kad skauda ir dantenos, ir dantys, ir nervas. Kai prieš 2,5 metų tikrinausi pas odontologus, jie nieko nerado, skausmų nesiejo su galimais nervų uždegimais, uždegimą nustatė po to aplankyta neurologė tik tada, kai papasakojau, kad turiu draugę, kuri turėjo tokią pačią ligą ir simptomus, tik su žymiai labiau nepakeliamais skausmais ir su įvairiomis operacijomis. Tad čia galima sakyti pats sau diagnozavau šią ligą, ir man tiesiog pritarė. Ir per tuos 2,5 metų skausmai bangavo: 3 kartus buvau per tą laiką pakartotinai nuėjęs pas neurologes, kurios vis išrašydavo gabapentiną, finlipsiną ir panašiai (įprasti nuskausminamieji (pvz., paracetamolis) niekada nepadėdavo). Skausmai tiems kartams nuslopdavo, bet po kelių mėnesių vėl sustiprėdavo (šiom dienom vis intensyvėja). Dar, be to, vartoju nuolatos neurorubiną. Bet vienokie ar kitokie nuolatiniai skausmai būna kiekvieną dieną. Atrodo, kad gydymas medikamentais neefektyvus. Man buvo pranešta, kad tokia liga linkusi atsinaujinti, pasikartoti, ji trunka ilgą laiką, bet, tiesą pasakius, atrodo, kad skausmai grįžta per dažnai. Nerimą kelia ir tai, kad man buvo pasakyta, kad po tokio laiko jau turėtų darytis geriau, bet jeigu vėl netyčia blogėtų, liepė kreiptis. Tai planuoju vėl padaryti šiom dienom. Visgi dar kai kas: prieš maždaug mėnesį ar du virš to danties, kuris lietėsi su tuo nervu, ant dantenos atsirado fistulė, ganėtinai raudona, paspaudus skauda, ypač reaguoja būtent tas nervas. Dar prieš atsirandant fistulei buvo jau pradėję vėl didėti pulsuojantys nervo skausmai (nebe tokie, kokie ligos pradžioje, kai išsėdėti buvo absoliučiai neįmanoma, bet akivaizdžiai didėjantys ir vėl grįžtantis į tą reguliarią kas maždaug 4–5 mėnesius grįžtančią būseną; tiesa, čia nebūtinai dėl rudens vėjų, skausmai didėdavo ir vasarą, ir man beveik neinant iš namų per karantiną). Šią savaitę nuėjau pas stomatologę, buvo padaryta greita rentgeno nuotrauka, gydytoja pamatė uždegimą (pasakė, kad tai nesusiję su jokia trišakio nervo neuralgija), greitai nusprendė, kad čia, matyt, nėra kitų išeičių, kaip tik traukti dantį, nėra prasmės gydyti, uždegimas buvęs jau kurį laiką (taip, reikėjo anksčiau kreiptis). Taigi planuoju dar prieš galimą traukimą nueiti ir pas neurologę, nes jau žinau, ką reiškia ligų sumaišymas, jų nematymas, neįvertinimas ir panašiai. Norisi įvairesnės nuomonės, o skubotai traukti danties, kurį liečia nervas, paveiktas neuralgijos, nesinori. Kokia jūsų nuomonė: ar fistulė gali būti susijusi su nerviniu uždegimu, ar jūs irgi čia matote tik danties traukimo variantą, ar tuo atveju nebūtų dar labiau pažeistas nervas ir pabloginta situacija dėl neuralgijos? Ar čia gali prireikti ir neurochirurgų pagalbos?

  Labai ačiū iš anksto.

  1. Deividai, svarbus momentas kad visgi buvo rastas uždegimas. Taigi dabar reikia piriti sprendimą šalinti ar gydyti. Patarimo duoti negaliu, reikia matyti situaciją.

 44. Sveiki,

  Labai reikia patarimo.

  Viskas prasidejo lapkricio pabaigoje, pradejo skaudeti nr.11 danti kuris pas mane buvo protezuotas pries 17 metu (ant likusios dalies danties uzmautas dirbtinis dantis ant styvo). Skaudejo nereguliariai, bangomis, gali paskaudeti 15-20min, gali valanda neskaudeti. Lyg ir jautrus karsciui/salciu/sokolaui, lyg ir ne, lyg gyvas tosk dantis, nera kazkokio desningumo. Vakare skalavau dantis po valymo listerinu, tai skausma kaip ranka nuimdavo, tada kita diena nuo 12val kazkur vel pradedavo skaudeti bangomis, taip vyko savaite. Nuejau pas savo odontologa, padare nuotrauka, sake zandikaulio uzdegimas, su tuo dantim viskas ok, problemu nesimato. Man jo neskaudejo ir iki dabar neskauda, jis nekraujuoja, nejuda, nekliba, nuotraukoje skilimo ar kitu pazeidimu nebuvo ir nera(antra nuotrauka dare sausio 18 diena). Du kartus ileido lengvu antibiotiku i dantenas(kartas per savaite), padejo 2-3 dienom, tada skausmas sugrizdavo. Tarpusvenciu kadangi klinika nedirbo prageriau LINCOCIN 500mg 5 dienas po 4 tabletes per para. Po sio antibiotiko 2 dienas visiskai jokio skausmo nebuvo, 3 diena vos vos ir tai gal labiau toks jautrumas negu skausmas, atrodo, kad dantis jautrus, o jau nuo 4 prasidejo vel skaudeti. Sausio 18 man kaip ir minejau vel dare nuotrauka, sako tikrai viskas ok su tuo dantim, tikrai ne jis, tai 12 iseme plomba ir pasalino dali nervo, siek tiek kraujavo sake, idejo vaistu, tik man nuo to laiko dar labiau skauda ir jau nebe ta viena danti bet abu… tokio skausmo dar nebuvo ir taip daznai.. .vel bangomis, vel jokio desningumo. Eisiu rytoj vel pas savo odontologa, bet sako, kad ji jau daugiau variantu neturi ir nezino kas gali buti. Nezinau kur kreiptis ir ka daryti. Garantuoja 100%, kad cia ne tas protezuotas dantis nr.11 ir kad del jo nesirupinciau. Bet kodel butent ji skauda? arba taip tik atrodo? kas gali buti? jau beveik 2 menesius kankinuosi 🙁

  Aciu uz atsakyma! labai sunku nupasakoti sia situacija.

  1. Vilnieti, būna kuomet pacientas nurodo skaudantį dantį, o problema randama kažkur gretimai. Tiesiog skausmo lokacija būna klaidinanti. Be rentgeno nuotraukos tiksliau pasakyti nieko negaliu. Tiesiog rekomenduoju atydžiai apžiūrėti viską aplimui. Skauda, vadinasi problema yra, tik ją reikia rasti.

 45. Sveiki man skauda desines 46 kruminis dantis po jo man patine bet ne pulinys gal smegenys jos ir skauda ka patarumet daryti

  1. Evelina, paratiu neužsiimti savigyda. Kol sekmadienis panaudojate nuskausminamuosius. O pirmadienį pas odontologą.

 46. Sveiki, vakar buvo pradėtas gydyti priekinio danties kanalas (nes pries kelias dienas buvo ištinusi dantena, pratrūko pūlinukas), uždėti vaistai. Ar normalu, kad jau antra diena kaip man tą dantį maudžia ir jį palietus net dantų šepetėliu persmelkia skausmas?

 47. Sveiki, prieš penkis mėnesius man buvo uždėta keramikinė karūnėlė. Dabar pradėjo skaudėti tą dantį su karūnėle. Skauda, kai valgau ką nors šalto arba itin saldaus. Praeitą savaitę padarė skaudančio danties nuotrauką ir pamatė po ja pūlinį. Sakė reiks tvarkyti dantį ir iš naujo dėti karūnėlę. Ar gali būti, kad odontologas, kuris dėjo karūnėlę, kažką ne taip padarė procedūros metu ir dėl to dantis supūliavo? Prieš procedūrą tiksliai nepamenu, ar buvo daryta nuotrauka, bet tikiu, kad padarė. Labiau manau, kad arba šiaip supūliavo, arba jau procedūros metu kažkas nutiko. Taigi kokia galėtų būti priežastis?

  1. Milda, greičiau problema buvo ne karūnėlės uždėjime, o šaknų kanalų sugydyme. Apie kanalų gydymą nerašote, gal jie visai nebuvo gydyti, gal sugydyta nesėkmingai (100% niekas negali garantuoti). Bet kuriuo atveju atsitiko natūralus dalykas, kas gali atsitikti kiekvienam. Tikėtina jog pergydys kanalus ir viskas bus tvarkoje.

 48. Sveiki, jei įskilo laikina plomba, bet vis dar tvirtai laikosi prie danties, ar butina kuo greiciau kreiptis pas dantistą, ar galima išlaukti, jei sekantis vizitas yra po savaitės

  Ačiū

 49. Sveiki. Noriu paklausti, ar normalu, kad po antros dantų implantavimo procedūros – dviejų „galvučių prisukimo” – žandas ištino labiau ne pirmą, o antrą dieną? Ar tai nėra signalas, kad kažkas blogai? Kuo patartumėte skalauti namų sąlygomis?
  Dėkoju. Aušra

 50. Sveiki, visai neseniai ant dantenos užtikau pūliny. Nr 36 nuvažiavau pas odontologą sakė dar gydyt. Danties 36 numerio neskaudėjo ėmė skaudėti, tik tada kai pajudinau pūlynį bandėm gydyti, sakė pagerti amoksiklav 500 vėliau, kai baigiau gert antibiotikus važiavau pas odontologą padarė panoraminį rentgeną, pasidarė uždegimas. Kitą dieną išrovė danty nors dantis buvo sveikas. Ir jai skaudės išgerti nuskausminamųjų. Ibuprofen arba nimesil ir dabar užtikau nedidelį pūlinuką ant kitos dantenos nr 22 skauda, bet skauda ne dantį bet dantenas. Ar tik nereikės rauti ( netekti) dar vieno danties? Ačiū už atsakymą.😣 man labai neramu, o danties implanto nesinori dėtis nes esu jauna 23m. Patarkit ką toliau daryti.

 51. Sveiki, norėjau pasiklausti. Man prieš 5 dienas buvo suteikta skubi pagalba dėl milžiniško krūminio danties skausmo, odontologė pragręžė, išvalė ir uždėjo vaistų, išrašė ibuprofeno ir pasakė, kad jei per 2 dienas nepraeis skausmas ir zandas pradės tinti, tai reiks išrašyti antibijotikų. Kadangi skausmas nepraėjo ir zandas pradėjo tinti, tai nuvykus man išrašė antibijotikų. Geriu jau 3 dieną ir jokio tinimo mažėjimo neįžvelgiu, skausmo nebėra aišku, tačiau prie to danties kur uždegimas, liežuvio pusėje pradėjo tinti, ar tai praeis geriant antibijotikus ar vertėtų sunerimti? Galbūt odontologė turejo išimti vaistus išrašant antibijotikus, kad pūliniai išsivalytų? Ačiū už atsakymą.

 52. Sveiki ka siulytumet daryti nuo penktadienio baisei skauda nr. 11 bet dantistai uzsidare kur gyvenu iki penktsdienio. Skausma malsinau ibuprofenu stipriu ir kuri laika skausmas nuslugo bet nuo sekmadienio vakaro skausmas sustiprejo ir vaistai nebadeda. Ka patartumet daryti?

  1. Sveiki! man tvarke kanala priekiniam danciuij pirma kart uzdejo laikina bliomba ir liepe grysti po septyniu dienu gryzau isvale kanala ir uzdejo bliomba po dvieju dienu stipriai pradejo tvinkset skaudet patino truputy priekis gryzau vel pas daktara padare rengena ir pasake kad infekcija kilo .isvale danty ir paliko atvira skyle ir israse antibijotikus praejo para prasidejo antra kaip geriu vaistus skausmas dingo bet tinimas dideja ka daryti ar dar palaukti ar kreiptis pas kita daktara nes siuo metu mano dantistas nedyrba ? Per kiek laiko gerent antibijotika pradeda atslukti tinimas ? Dekoju jum uz acakyma.

 53. Jau savaote laiko skauda zaizda treciadieni buvo pasalintas protinis apatinis dantukas, bet dar lb skauda ir nepraeina ar tai normalu?

 54. Sveiki,
  Labai skaudėjo dantį, ištino žandikaulis, skaudantis dantis po protiniu. Gėriau vaistus nuo skausmo ir antibiotikus. Po savaitės pakliuvau pas odontologą, dantį ištraukė. dabar labai skauda ištinęs žandikaulis . Dėkoju .

 55. Sveiki, buvo deta vaistai ant protinio danties seniai. Skaudėjo du protinius bet kadangi si maziau galvojo gelbėti ir uždėjo vaistų. Gavosi taip kad du vizitus praleidau o pakliūti išeina retai.
  Dabar to pačio danties nuskilo gabalėlis, skauda kai prikandu danti kodel? Užeina kartais toks maudziantis skausmas bet praeina. Kas gali būti? Zinau kad reikia pas dantista bet kol paklausiu Idomu kas gali būti

  1. Rasa, Jums pradėtas, bet nebaigtas gydymas, žinoma galimi įvairūs simptomai. Nuvykite pabaigti gydymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *