Danties nervo uždegimas – Pulpitas

PulpitasPulpitas” yra medicininis terminas, apibūdinantis danties nervo uždegimą. Pulpitą lydi didelis danties skausmas.

Norint geriau suprasti, kas yra danties nervo uždegimas, reikėtų atidžiau patyrinėti danties anatomiją. Dantis sudarytas iš:

 • danties pulpos (dažniausiai vadinamos danties nervu; lotyniškai „pulpa”)
 • danties emalio
 • ir dentino (dar vienas lotynų kalbos terminas).

Pulpa yra sudaryta iš nervų, limfagyslių, jungiamojo audinio ir kraujagyslių.

Dentinas visas nusėtas mažyčiais vamzdeliais, kurie yra tiesiogiai sujungti su pulpa.

Jei dantis turi didelį defektą, pavyzdžiui, skylę, reiškia, kad dentinas taip pat yra stipriai pažeistas. Tikimybė, kad prasidės pulpito uždegiminė reakcija didėja atitinkamai dentino pažeidimo dydžiui.

Iš esmės skiriami du pažeidimo mechanizmai, galintys sukelti pulpos uždegimą: infekcinis pažeidimas (karieso, bekterijų atveju) ir neinfekcinis pažeidimas (fizinis/cheminis pažeidimas, pavyzdžiui, dėl karščio gręžiant dantį ar dėl cheminių preparatų dantims gydyti).

Atskirti šiuos du pažeidimus svarbu dėl ligos eigos, kadangi jei uždegimą sukėlė infekcija, kyla didesnė tikimybė, kad karieso bakterijos pasieks pulpos ertmę ir kaulą, ir taip sukels kaulo infekciją.

Tačiau kaulo infekcija gali kilti ne tik dėl bakterijų. Panagrinėkime tokį pavyzdį: dantis nupjaunamas, kad ant jo būtų galima uždėti vainikėlį; šaldančio vandens poveikio nebepakanka, dėl perkaitimo prasideda pulpos uždegimas ir pulpa miršta.

Negyvą audinį (vadinamą nekroziniu adiniu) suskaido imuninė sistema. Jei dėl individualios šaknies kanalų anatomijos negyvojo audinio kiekis yra didelis, imuninė sistema, skaidydama audinį, gali perdegti. Tuomet nepakankamas imuninių ląstelių kiekis gali paskatinti infekcinę reakciją kauliniame audinyje. Tačiau dažniausiai žmogaus kūnas sugeba suskaidyti mirusį, neinfekuotą audinį, o šaknies kanalas sukalkėja (tai vadinama šaknies skleroze). Praėjus keletui metų šaknies sklerozė gali paskatinti šaknies rezorbciją – šaknis „tampa” kaulu. Kartais visi šie procesai dantyje gali įvykti vienu metu.

Norint dar geriau suprasti įvairias pulpito pasekmes, būtų naudinga atidžiau patyrinėti imuninę sistemą. Mūsų imuninė sistema yra pajėgi atpažinti ir pašalinti svetimas, mūsų kūnui žalingas struktūras. Vadinamosios „ženklinančiosios ląstelės” atpažįsta ir paženklina svetimkūnius (pavyzdžiui, bakterijas, negyvas ląsteles, ląstelių nuosėdas, virusus, grybelį). Po to makrofagai atpažįsta šiuos ženklus ir pašalina šias dalelytes. Infekcijos išvengiama.

Taigi, dabar aišku, kad imuninei reakcijai reikalingos imuninės ląstelės, kurios yra kraujyje. Tai reiškia, kad aplink uždegimo centrą turi būti kraujo, kad su uždegimu būtų efektyviai kovojama.

Taigi, nekrotinis pulpos audinys tampa sukalkėjusia ertme be kraujagyslių, bet gali būti, kad prie sienelių yra prilipę ląstelių dalelyčių. Tačiau kraujagyslės, o tuo pačiu imuninės ląstelės randamos tik kraujyje. Dėl to kraujo trūkumas sukuria puikias sąlygas bakterijoms (kurios pateko, pavyzdžiui, dėl stipraus karieso) daugintis – kadangi jos yra pulpos ertmėje, iš esmės jos apsaugotos nuo imuninės sistemos. Jos nugraužia audinių likučius ir gali be kliūčių daugintis.
Tam tikru metu ląstelių skaičius gali būti toks didelis, kad bakterijos prasiskverbs pro nedidelę angą šaknies gale ir pasklis po kaulinį audinį, o galiausiai sukels kaulo infekciją. Tuomet dažniausiai kūnas nebepajėgia kovoti su gausybe bakterijų ir infekcija progresuoja.

Taigi, „negyvo” danties nervo vystymąsis priklauso nuo įvairių aplinkybių:
imuninės sistemos prieinamumo
paciento imuniteto būklės
infekcijos sukėlėjo rūšies, kiekio ir agresyvumo (ar tai bakterijos, ar ne)
vietos aplinkybių (danties anatomijos).

Skirtingi ligos progresavimo būdai taip pat paaiškina skirtingo pobūdžio dantų skausmus – simptomus – tvinksėjimą, spaudimą, buką skausmą, nenustatomą, kurioje vietoje skauda ir t.t. Šių reakcijų perėjimai yra sklandūs; daugeliu atvejų gali būti keletas kombinacijų, kurių dauguma gali pasireikšti prabėgus keliems metams. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad kiekvienas pacientas skausmą patiria skirtingai.

Visi šie dalykai nurodo odontologams, ką jiems reikėtų daryti: kas pusę metų reikia patikrinti visus šlifuotus ar plombuotus dantis, kad būtų nustatytas jų gyvybingumas.
Kodėl „negyvas” dantis bet kuriuo atveju kelia pavojų? Bet kokia uždegiminė reakcija apsunkina mūsų imuninę sistemą, o tai reiškia, kad mūsų kūnas nuolatos turi „dirbti”. Net jei jūs nejaučiate skausmo ir nepastebite, ar nežinote apie uždegimą.

Be to, jei yra infekcijos židinys, bakterijos gali pasklisti. Šios „migruojančios bakterijos” mėgsta nusėsti tokiose vietose, kurose gali išvengti imuninės sistemos, pavyzdžiui, prie dirbtinių medžiagų (dantų implantų, dirbtinių širdies vožtuvų… ), taip pat tose vietose, kuriose kraujotaka prasta (diabetikų galūnės… ) arba ant tinkamų dauginimuisi paviršių (kraujo krešulių ar trombocitų… ).

Tokiose vietose pasklidusios bakterijos ir vėl pridaro žalos sukeldamos uždegimines reakcijas. Dėl šių priežasčių kiekvieną infekcijos židinį reikėtų gydyti nepriklausomai nuo to, kaip jis išsivystė – gydant danties šaknies kanalą!

184 komentarai apie “Danties nervo uždegimas – Pulpitas”

 1. Ka daryti jei išrovus danti buna palikta dantenoje danties. Ir jaučiamas nedidelis skausmas ir buvo patinimas

  1. Valdas Labanauskas

   Vaida, būtų sunku patikėti jog odontologas šalindamas dantį, jį pašalino nevisą. Labai tikėtina jog tai žandikaulio mažytė atplaiša kuri atitrūko danties šalinimo metu. Jeigu vis dar jaučiate diskomfortą, turėtumėte kreiptis pas tą patį gydytoją. Kitu atveju ji pasišalins pati per keliatą savaičių.

   1. Sveiki,buvo darytas estetinis priekinių 6 viršutinių ir apatinių plombavimas,po 5 metų apatinių iltinių dantų kakleliai tapo pliki,daktare juos padengė vėl plombomis,taciau dantys tapo dvigubai pailgėję,jauciu diskomfortą burnoje.Gal butų kitoks reikalingas gydymas,Aciu!!!

    1. Valdas Labanauskas

     Agne, reikia išsiaiškinti dantų prailgėjimo priežastį. Būtų tikslinga pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką ir pažiūrėti kaip atrodo dantų šaknys ir ar nėra pariodontito.

     1. Sveiki, mano dantys labai blogi, vis nesiryžtu eiti pas odontologus. Tačiau pastebėjau labai keistą dalyką. Viename iš labai pažeistų dantų po miegojimo visada randu kraujo ir jo krešulių, danties neskauda, bet kelia nerimą kraujas ir krešuliukai.

   2. Sveiki, isrove pati galinį dantį, jis buvo tik nuskiles, pradejo skaudėti, sako reikes traukti, leido daug nuskausminamuju, plėšė, draskė, kraujas lb bėgo, apie skausma nekalbu, geriu pati antibiotikus 3para,skausmas atsirades toj pusej gerkles kur buvo dantis lyg angina butu sukilusi kodel taip skauda gerkles viena puse, kuom gydyt?

   3. Protinis dantis yra nepilnai išdygęs, dar šiek tiek pasislėpęs po dantenomis, šiuo metu gydausi dantis, odontologė sakė, jog dantis sveikas, tačiau pastebėjau, jog paspaudus dantenas, išbėga pūliai. Kas tai galėtų būti ir ar reiktų kreiptis pas kitą specialistą?

  2. Laba diena jau trečia diena skauda danti jokia vaistai nepadeda ten yra skyle labai skauda negaliu miegoti labai ikyrus skausmas žandikauli visa rakina arba buna nutirpsta kartais net pradeda skaudeti galva

  3. Laba diena, norejau pasiteirauti ar normalu, jog po nepilnai isdygusiu protiniu dantimi(augimas netaisyklingas), jauciasi duobute dantenose?

 2. Sveiki, kuom gydyti sukeltą uždegimą? Tik antibijotikais? Man paskirtas danties traukimas pas chirurgą po 3 savaičių, tačiau uždegimas, baisi sloga, besikemšantys sinusai prasidėjo anksčiau, išvykus atostogauti.

 3. Sveiki pries 3dienas man istrauke 6 danty siandien jau 3diena kai skauda ir matosi tokie kaip pulinukai ka daryti prasau gelbekite

 4. Sveiki. 🙂 Turiu problema su protiniu dantimi. Viena dantistė liepė išsitraukti, bet nuvykus pas odontologa-chirurga, jis neišrovė danties, o apkarpė smegenėles. Kaip gydyti? Nes jau praėjo beveik savaite laiko, o patinimas nedingsta ir skausmas nežmoniškas. Plius dantistė keitė pliomba, prieš pakeitima tas dantis neskaudėjo, dabar labai skauda, kodėl?

  1. Valdas Labanauskas

   Monika, kuomet protinis dantis kelia problemų, rekomenduotina jį šalinti. Sunku man atsakyti kodėl jūsų gydytojas priėmė sprendimą jo nešalinti. Apsilankytike pas gydytoją dar kartą.

  2. Man yra buvè panašiai, labai gaila , kad gyd neinformavo jūsú , kad yra susiformavusi kišenė, kuri kartà- du dienoje turi būti kruopščiai išvaloma, kitaip formuojasi uždegimas,Ištraukti dantį visada spesite, ypač jei yra sprendimo būdú, ech kiek gydytojú tiek nuomoniú

   1. Sveiki, matau jog Gina komentare paminejo apie danties kisene ir specialu tos kisenes valyma. Kiek supratau is savo dantistes aiskinimo, pas mane taip pat yra susiformavusi kisene salia danties, kurio nervas jau sugydytas taciau buvo atsirades pulinukas ir daryta incizija. Dabar salia dantuko yra sioks toks guziukas, ten kur buvo incizija, taciau nei skauda, nei pulsuoja, guziukas kietas, paspaudus jokio pasalinio jausmo, atrodo kad po smegenelemis koks kaulo gumbas. Planavome ta dantuka salinti taciau dabar per karantina tenka laukti. Kol laukimas eina noreciau kuo imanoma tinkamiau ta dantuka priziureti. Gal galite placiaupapasakoti apie kiseniusalia danties valyma?

 5. Sveiki, jau apie 3savaites skauda protini danti, jis uzauges kreivai dar ir skylute atsirado, laukiu vizito pas gydytoja, uzsirasiau pries savaite tik, nes buvau isvykusi, skausmas daznai prasideda vakare, skauda smilkini, zanda visa ir gerkle ir kartais i ausi pereina skausmas, padidejo limfamazgis is tos puses kur ir tas dantis, tik klausimas ar tas gerkles skausmas ir limfamazgio padidejimas gali buti susijes su protiniu dantim?

    1. Laba diena jau trečia diena skauda danti jokia vaistai nepadeda ten yra skyle labai skauda negaliu miegoti labai ikyrus skausmas žandikauli visa rakina arba buna nutirpsta kartais net pradeda skaudeti galva

     1. Laba diena, pradejo skaudeti danti po karunele, ar butina nuimti tilteli,kuris jungia net 5 dantis, ar gali padeti bent laikinai antibijotikai. Dekui uz atsakyma.

    2. Sveiki, buvo uždėtas vainikėlis vienas bendras ant dviejų dantų, dabar kandant užeina skausmas? Kas galetu būti? Ar šaknyje problema,ar skilo ar pūlinys įsimetė? Ar rengenas parodo šaknies itrukima?

  1. Laba diena,
   Man luzo didele dalis priekinio danties. Buvo pradetas gydymas, isvalyti kanalai ,uzdeti vaistukai ir laikina plomba uzdetas laikinas vainikelis.kadangi teko grizti i uzsieni o ten eileje laukiau apie viena menesi ,deja kliknika uzsidare del dabartines situacijos ir tenka laukti pagalbos. Sakykite kiek laiko gaiu buti au vaistukais ir laikinu vainikeliu ,ar neprasides kanaluose kokia infekcija.

   1. Valdas Labanauskas

    Aiste, tikėtina jog kanalų gydymas pavyko sėkmintai, taigi tuo atveju galite drąsiai gyventi su tuo laikinu sprendimu kiek reikia iki galėsite patekti pas odontologą nuolatiniam protezavimui atlikti. Pasistenkiten su juo nekasti nieko kieta kad nenulaužtumėte.

 6. Sveiki ,man bande ištraukti protini apatinį dantį,tačiau net nuotraukos nedarė .Rovė ,draskė 2,5 val ,tačiau kaip sakė nepavyko pilnai pašalinti šaknų .Likau su mèlynėm ,plyšusia lūpa ir dižiuliais skausmais nuotampymo ir sukimo .Skauda kaktą ausį žodžiu visą veidą.Antibiotikus pati geriu ,nes sakė nereikia ir liepė ateit po keleto dienų pabaigs krapštyti .Aš labai bijau ir visur dar skauda isšižioti negaliu ,ar galiu palaukti kol sugis veidas ir kreiptis pas kitą gydytoją kuris nors nuotraukas padarys ?

  1. Valdas Labanauskas

   Inga, neretai protinio danties rovimas būna komplikuotas ir reikalauja gana didelės chirurginės intervencijos. Būtina pasirinkti patyrusį burnos chirurgą. O pakeisti klinika ar gydytoją visada galite. Mano atsakymas suvėluotas, tikiuosi viskas baigėsi gerai.

  2. Sveiki Ka daryti skauda danti pasilikusi yra šaknis ėjau pas odontologa kažką žiūrėjo lyg sake antibiotiku pagerti poto galės traukti sakni kas čia galetu būti ?

 7. Sveiki,
  Pavalgius ledų staiga liko jautrūs, labai jautrūs, viršuje, kairėje pusėje paskutiniai 2 ar 3 dantys, sakykite ar tai labai rimta?
  Tiesiog esu išvykus šiuo momentu ir nelabai turiu galimybės pasiekti dantų gydytoją., gal patartumėt kažką namų sąlygomis.
  Dėkoju Jurgita.

 8. Išvalius apatinio priekinio danties kanalą, jį užplombavus 2 dienas smarkiai skaudėjo. Jaunas odontologas pažiūrėjęs nuotrauką, pasakė, kad po tuo dantim yra uždegimas, tačiau gydymo nenumatė: „iki pusmečio uždegimas dings“. Trečią dieną skausmas dingo, žandikaulis sutino. Odontologas išrašė antibiotikų gert: „susitvarkys pats“. Ar tikrai nereikia išvalyti užplombuotą dantį ir dėti vaistų, pirmiau gydyti, tik paskui plombuoti?

  1. Valdas Labanauskas

   Ilona, negaliu tiksliai atsakyti į šį klausimą, nes priklauso ir nuo to kokia buvo pradžia. Taip pat būna labai daug nestandartinių situacijų, kuomet gydymas vykdomas nevisai standartiškai. Gana dažnai po endodontinis gydymas nebūna sėkmingas, tuomet geriau pabandyti užbaigti gydymą vaistais, negu naujai iš karto gydyti endodontiškai. Būtina stebėti, jeigu gydymas vaistais nepasidavė, tuomet atlikti kanalų pergydymą.

  2. Sveiki,esant danties saknies uzdegimui ar vienintelis budas tik deti implanta ar yra kitas budas isspresti problema?

   1. Valdas Labanauskas

    Gitana, danties šaknies uždegimas nėra lygu šaknies uždegimui, kiekvienas atvejis individualus. Paprastai pradedama nuo konsultacijos su gydytoju endodontu. Jeigu įmanoma, gydomi dantų šaknų kanalai, tokiu atveju dantis išsaugomas. Kitu atveju kai gydytojas endodontas mato jog uždegimas yra labai didelis apimantis visas danties šaknis, tokiu atveju šaknų kanalų gydymas tampa neveiksmingas ir dantį tenka šalinti. Šiuo atveju toliau tenka spresti kaip protezuoti prarastą dantį. Geriausias sprendimas yra danties implantas.

  3. Sveiki,pries pora dienu man suteike pirma pagalba del danties.Kaires buses virsuje.Uzdejo vaistu ir blomba,bet man vis tiek skauda nors ir geriu nuskausminimo vaistus.Ka daryt ?neimanoma kentet?

 9. Laba diena, labai skauda dant apatiniame zandikaulio desinei pusei, yra nuskiles danties krastelis ir ten giliau matosi isgedes o skauskmas nepakeliamas . Skauda nesustojant..manau atvyras nervas.. rytoi turiu vykt pas odontologa ? nes dvi paras neprieme. Ar gali buti jog ji salins jei juntamas blogas kvapas is danties ir isgedes?

 10. Sveiki
  Prieš kelias dienas važiavau pas dantistą su milžinišku skausmu atvykus pasake kad negyvas nervas arba tvarkyti dantį valant arba traukti lauką pasirinkau tvarkymą . Ištraukė nervą uždėjo vaistus ir sakė apsilankyti dviejų savaičių bėgyje dar beje davė gerti antibiotikus 7 dienas . Pasakykit man prašau ar normalu šiandien jau antra diena kaip vis dar skauda žandąs ištinęs tas dantis kur tvarkė pulsuoja su baisiu skausmu negaliu prasižioti net valgyti geriu antibiotikus ir prie to pacio vaistus nuo skausmo bet nepadeda. Ar gali būti kad pirmas vizitas nepavyko? Ar čia taip normalu? Beje dantis toks jautrus kad negaliu net priliesti.

  1. Valdas Labanauskas

   Vaida, galimos labai įvairios situacijos, sunku komentuoti. Geriant antibiotikus uždegimas turi mažėti, taip pat ir skausmas. Kuomet skausmas yra nevaldomas, manau turite galimybę kreiptis dar kartą į tą patį gydytoją skubios pagalbos.

 11. Sveiki priesk du menesius istrauke nerva valo kanalus, bet vis jautrus dantis net negali uzdaryti kanalo,dabar pradejo tinti zanda, kas čia negerai. Ačiū už atsakyma.

 12. Sveiki,pasidariau burnos higiena ir praejus mazdaug savaitei po jos prasidejo dantenu uzdegimas,bet skausma jauciu tik apatiniame zandykaulyje ties protiniais dantimis,kaip tureciau gydyti tai? Ir ar gali nuo to kilti temperatura? Aciu

 13. Sveiki ! 🙂 prieš savaitę chirurgas pašalino gana sudėtingai įsitaisiusį protinį dantį ( horizontaliai gulintis ir pasislėpěs). Viskas sklandžiai gijo, buvo vartojami paskirti antibiotikai. Vakar pradėjau prie šalia buvusio protinio danties jausti ‘rūgštelę ir lengvą erzinimą. Ką tai galėtų reikšti? Taip pat toje pačioje pusėje yra, rodos,sveikas dantis, bet jaučiasi erzinimas, lyg kažkas būtų viduje. Prieş pusę metų nešiojau breketus – ar tai gali būti breketų įtaka? Ir kas tai galėtų būti 😮

  1. Valdas Labanauskas

   Paulina, savaitė po chirurginio protinio danties traukimo yra gana trumpas laikas, pilnai tikiu jog dar jauciate diskomfortą dėl protinio danties. Jeigu nemažės, rekomenduočiau pasirodyti gydytojui.

 14. Prieš savaitę išrovė protinį dantį apatiniame žandikaulyje (labai gailiuosiu, kad PASIDAVIAU ilgus metus trūkusiam odontologų spaudimui šalinti vos pradygusį protinį dantį), aišku, krapštė po gabalėlį 3 valandas, aišku, tenka dabar gerti antibiotikus, aišku, skauda nuolatos. Bet ar tiesa, kad nereikėjo užsiųti skylės? Dabar burnoje jaučiu gilią „duobę“, į kurią (į tas pačias odontologams nerimą kėlusias „kišenes“) prilenda maisto, kuris pradeda skleisti nemalonų kvapą, pakrapščius vėl užkabinu nervą, skausmai atsinaujina…Ar yra tikimybė, kad ta „duobė“ užsitrauks pati?

  1. Valdas Labanauskas

   Inga, jeigu žaizda nėra didelė ir ji gražiai pasidengia kraujo krešuliu ji nėra siuvama. Gana dažnu atveju po sudėtingų šalinimų yra užsiuvama kad nepabėgtų kraujo kresulys. Jūsų atveju panašu jog krešulys jau yra pabėgęs. Nieko baisaus, tiesiog gijimo procesas bus ilgesnis, iki keliatos savaičių

 15. Sveiki,
  taigi viskas iš pradžių. Protiniame dantyje (apatiniame) atsirado skylutė, nuėjau tvarkytis ir odontologė pasiūlė išvalyti kanalus, kadangi atrodė logiška – apsiėmėm šios veiklos, bet… Šiuo metu pas ją jau vaikštau 2.5 mėnesio o dantis vis dar skauda taip, kad net sukasti negaliu, taip pat jaučiasi padidėję limfmazgiai toje pusėje. Ar gali būti, jog tai blogo gydymo pasekmė? Vaikštau pas ją kas savaitę, pakeičia vaistus ir toliau liepia laukti, kol viskas nurims. Nepasiūlė jokiu vaistu nuo uždegimo net, tai pradedu abejoti, ar tinkamą odontologę pasirinkau.

  1. Valdas Labanauskas

   Agne, dantų šaknų kanalų gydymas nėra vienodas visais atvejais, gydymas vyksta individualiai, pagal situaciją. Taip pat niekada nėra garantijos jog gydymas pavyks, ir tai yra visiškai normalu. Dažnu atveju kuomet protiniai dantys kelia problemų, rekomenduojama juos šalinti. Kadangi gydymą jau pradėjote, gal būt verta užbaigti. Pasakykite gydytojai apie atsiradusius simptomus, paskirs vaistus.

 16. Sveiki, prieš metus dėjo vainikėlį. Dabar pradedu jausti keista jausmą, kaip ir skausmą kažką valgant. Ar galėjo būt koks nors uždegimas praėjus daugiau nei metams??

 17. sveiki pries 3d buvau pas odontologa del skausmo,uzdejo vaistu sake nervo uzdegimas ir viskas kjp ir tvarkoi tik antra diena jauciu kartu astroka nemalonu skonį burnoje ar taip turi but?

   1. Labas dirbu vokietijoje. nuskilo dantis o viduje visas isgedes..pradėjo skaudėti po 3 dienų skausmas šiek tiek atlego bet labai sutiko zandas.kogero yra pulinys.pas dantistas neturiu galimybės nueiti nes dar neatsiuntė sveikatos korteles.antibiotiku neturiu.kiek laiko būna taip surinkęs dantis?

    1. Sveiki man nesenai pašalino protinį dantį apatiniam žandikauliui,sakė buvo sudėtinga nes užsilenkusios šaknys, praėjo savaitė pajaučiau kažkokį kietą smailų pakilimą kas tai galėtų būt? Jaučiu diskomforta, braižo liežuvį.

     1. Valdas Labanauskas

      Vytautai, tikėtina jog tai kaulo atplaiša atskilusi danties rovimo metu. Nieko baisaus, ji pasišalins. Jeigu yra galimybė suimti, ištraukite ją pirštais. Žinoma visuomet galite nueiti pas odontoogą kad pašalintų.

    2. Sveiki, apatinis dantukas kaire puse pats paskutinis, siandien buvo tvarkomas. Skauda ausi ir skaudejo danti, buvo atviras nervas, uzdejo vaistu. Du kartus leido nuskausminamuosiu, vistiek nelabai suprantu gal raunant nerva labai skaudejo, gryzusi namo jauciu padidejusi skausma ausyje, danties kol kas neskauda. Ar tai normalu?

 18. Sveiki. Buvo senai tvarkytas vienas krūminis dantis. Po ilgo laiko pradėjo jį nežmoniškai skaudėti. Pulsuojamu skausmu, nebegaliu net sukąsti, labai skauda, valgyti tuo labiau ta puse negaliu. Skylės nėra, ar tai gali būti koks nervų uždegimas?

 19. Sveiki. Jau keletą dienų skauda krūminį dantį. Jis yra nuskilęs, prieš porą metų buvo tvarkomi kanalai, uždėta plomba. Odontologas sakė kad dantis yra miręs ir kad nebeskaudės. Neseniai plomba iškrito ir ta vieta pradėjo kraujuoti, skausmas labai stiprus, dantenos aplink dantį raudonos ir patinusios. Sunku kalbėti ir valgyti, negaliu net dantų sukąsti. Kas tai galėtų būti? Ar gali būti uždegimas jei dantis negyvas? Pas odontologą turiu apsilankyti po savaitės.

  1. Valdas Labanauskas

   Paulina, galimas uždeginas prie danties šaknies. Betkuriuo atveju turėsite nuvykti pas odontologą, jei problema nebus aiški, padarys rentgeno nuotrauką ir rekomenduos gydymą.

  2. Sveiki.Klausimas toks.Kartas nuo karto pradeda skaudeti dantį.Buvau pas terapiauta,rado sena plomba,perplombavo,bet vistiek man kelia nerima.Siandien nakti atsibudau nuo skausmo ir skaudejo dar puse dienos.Skausmas sukandus dantis stipriai ,dingsta.Bandžiau pajudinti ta danti,skauda tieks dantenom lyg ir ,ar danties viduje.Terapiautas nieko nerado.Ar galetu buti gedimas sone tarp dantu? Ar gesti dantis is vidaus?

 20. Sveiki, siandien atvere 6-to danties nerva ir uzdejo vaistus, bent man visa diena nepraeina skausmas, leido nuskausminamuosius ir jauciu dar adatos duri ar gali buti, kad tai nuo to, ar tiesiog kol vaistai prades veikti dar skaudes diena?

 21. Sveiki. Pries du metus man sutvarke krumini danti. Ir pries pora dienu pradejo ji skaudeti. Dantis nera patines, bet vaistus nuos skausmo geriu kas 3 ar 4 valandas. Ar gali buti, kad nusalau? O gal jis sutvarke netinkamai. Nes jame nebuvo skyles jokios, tiesiog dantiste paminejo, kad jis pradejo juoduoti, kad ateiti reiks tvarkys, nes genda is vidaus, tai nusprendziau iskarto susitvarkyti ji. Bet po dvieju metu- ji skauda. Pradejau gerti antibiotikus, bet tuo paciu ir nuo skausmo vaistus. Busiu dekinga uz specialisto pagalba. Aciu.

  1. Valdas Labanauskas

   Emilija, būtina pasidaryti rentgeno nuotrauką ir pažiūrėti kas vyksta prie šaknies. Greičiausia yra infekcija. Ar galėjo būti priežastis nušalimas, taip bet netiesiogiai. Infekcija jau buvo, jeigu nušalote, pasilpo imunitetas, tuomet paūmėjo infekcija. Čia spėjimas. Turite apsilanykiti pas odontologą.

 22. Laba diena, gydytoja nustatė minkštųjų audinių uždegimą prie dar neišdygusio protinio danties. Tada dar buvo tik pirma diena, antibiotikų neišrašė, užsirašiau traukimui, bet jis bus tik po geros savaitės. Dabar pradėjo daug labiau skaudėti, ta vieta aplink dantį paraudusi, ištinusi. Net angina pasirodė.
  Ką reiktų daryti?
  Savaitgalis, pas savo odontologą nueiti negaliu.

 23. Sveiki, turiu dvi problemas. Yra vienas dantis kurio neskauda, bet stipriau sukandus pajuntamas stiprus skausmas, o jei kazkas ilenda tarp to danties, vos truputuka sukandus ,buna stiprokas jautrumas ir skausmas. Dantis jau yra taisytas ir buvo labai giliai greziamas, ar tai gali buti susija su tuo ? O antra problema t.y su kitu danciu, kad jis neatrodo sugedes, svarus, bet giliai viduje jauciamas pulsuojantis, silpnas skausmas, kas tai galetu buti ? Labai dekingas uz atsakyma 🙂

  1. Valdas Labanauskas

   Pauliau, didžioji visų dantų problemų yra prie dantų šaknų, kurių vizualiai dažniausiai matyti negalime. Reikia pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką ir pažiūrėti kas vyksta prie šių dantų šaknų. Greičiausia yra uždegiminiai židiniai ir reikės sugydyti/pergydyti šaknų kanalus.

   1. Sveiki as esu uzsirasius pas dantiste laukiu eilėje man atsirado priekiniam dantį skylutę ištino puse veido labai skauda ka daryti kaip numalšinti skausmą kad net vaistai nepadeda

 24. Laba diena turiu problema po protinio danties rovimo gavosi uždegimas pas odontologą buvau jau 3 kartus jis viską išvalė sutvarkė bet skausmas ir toliau nepraeina prie to paties ir blogas kvapas iš burnos geriu antibiotikus ir nuo skausmo ar taip gali būti kad po trijų kartų valymo vis dar skauda ir nei truputi nepagereja o gal kreiptis į kitą odontologą

  1. Valdas Labanauskas

   Ligita, nepaminėjote kiek laiko tai tesiasi, šiaip protinio danties šalinimas ir pooperacinis periodas gali būti labai skirtingas. Nemanau jog reiktų keisti odontologą, nebent pasirinkote nekompetetingą ir neturintį patirties odontologą.

 25. Sveiki. Šeštadienį buvo atliktas krūminio danties kanalų valymas,padarė nuotrauką ir pamatė,kad yra uždegimas. Vizito metu pasistengė kuo daugiau išvalyti dantuką,kad mažiau skaudėtų. Tačiau sekmadienį nubudau su ištinusiu žandu ir baisiniu skausmu,kurio nei vaistai,nei ledas nenumalšino. Šiandien vis dar patinęs veidas,bet skausmo nejaučiu. Ar būtina kreiptis į odontologą skubos tvarka? Ar vis gi laukti sekančio vizito pas odontologą?

  1. Valdas Labanauskas

   Aukse, gydytoja turėjo pasakyti kaip jūs turėtumėte pasielgti jeigu pradėtų skaudėti. Tik jūsų odontologas žino situaciją ir kaip geriau pasielgti. Manau tikrai galite paskambinti į tą kiniką ar gydytojui ir paklausti rekomendacijos.

 26. Sveiki, susitrenkiau stypriai priekini virsutini danti, pasidare labai jautrus, kad net batono riekes sunku atkasti, po keliu dienu pradejo vis smarkiau skaudeti ir klebeti dantis, patino zandas iki akies, geriu nuo skausmo vaistus ir antybijotikus, klausimas ar neteks jo israuti, gal savaime sugis? Aciu

  1. Valdas Labanauskas

   Mantai, jeigu jis dabar ir sutvirtėtų, tai ateityje vistiek su juo turėtumėte problemų ir galiausiai prarasite, jeigu nesikreipsite į odontologą. Todėl bet kuriuo atveju pasirodykite odontologui.

 27. Sveiki norejau pasiteirauti viena beda pas mane dantis sveikas skyles nera tiesiog jau iu toki erzinanti kutena ir vos vos toks erzinantis skausmas i salta r karsta vandeni nereguoja kame problema?

 28. Sveiki, norėjau paklausti, plombavo dantį viršutiniame žandikaulyje ir, kai odontologas naudojo „pučiantį šaltą orą ir šaltą vandenį (tikriausiai išvalymui)“ man labai be proto užgėlė apatiniame žandikaulyje prieš paskutinį krūminį dantį ir nuo to laiko kartas nuo karto pradeda man jį skaudėti, kartais atrodo, kad skauda visą šoną apatinio žandikaulio. Kandant jaučiamas taip pat nežymus skausmas ir tas dantis pasidaręs labai jautrus tiek šiltam/karštam, tiek šaltam. Pasidariau nuotrauką šio danties, bet odontologas sakė, kad dantis sveikas ir kanalai normalaus dydžio. Taigi, kokia galėtų būti problema? Galbūt danties nervo uždegimas? Be to, protiniai dantys toje pusėje, kur skaudamas dantis, yra neišdygę nei viršuje, nei apačioje, gal protinius dantis kažkaip galėjo paveikti šaltas oras ir šaltas vanduo?

  1. Valdas Labanauskas

   Džeraldai, taisant dantį viršutiniame žandikaulyje su oru ir vandens srove paveikti apatinio danties negalėjo. Kadangi rentgeno nuotrauka rodo jog su to danties šaknimis viskas gerai, spėčiau jog yra apsinuoginę danties kakleliai, tai duoda danties jautrumą į karštą/šaltą. Pabandykite panaudoti dantų pastą turinčią fluoro.

 29. Sveiki, vakar pati balinausi dantis su kapomis, uzsidejau vakare ir uzmigau.Pabudau tik 6valandu, Siandien negaliu tverti skausmo, dantys net pulsuoja….Be pirmadienio neturiu galimybes kreiptis i gydytoja.Labai bijau ,kad danrukus suzalojau negruztamai, patarkite ka man daryti.Geriau „dolmen“ nuo skausmo, bet skausmas nepeaeina.

 30. Sveiki,ištraukė protinį dantį,žaizdą užsiuvo,žandas ištinęs,vartoju antibijotikus,išsižioti negaliu,tik kokia 1.5cm.Jau 4 dienos po traukimo,šalia užsiūtos vietos ant žando viduje matosi lyg pulinukas,kažkas geltono,lyg žando paviršiuje,ar nereikėtų pasirodyti pas gydytoją?gal supūliavo?Ačiū

  1. Valdas Labanauskas

   Angele, protinio danties rovimas gali būti labai skirtingo sudėtingumo, tuo pačiu ir pooperacinis periodas kiekvienam pacientui gali būti skirtingas. Patinimaas, skausmas, kelios savaitės yra normalu. Tačiau kuomet matote kitokius simptomus, kaip pūlinukas, būtų gerai pasirodyti gydytojui.

 31. Sveiki,nustate nervo uzdegima.Isgreze sena blomba ir uzdejo vaistu.Skausmo nejauciu,bet beprotiskai niezti.Ar taip turi but?

 32. Sveiki, man maždaug prieš penkias dienas pradėjo skaudėti apatinio žandikaulio krumini dantį, Ira didelė skylė, skausmas kartais toks skaudus atrodo pulsuoja ir dingsta kuriam laikui, maždaug po pusę valandos ir vėl pradeda skaudėti patarkit ką daryti nes nebetveriu..

 33. Viršutinio protinio danties dantenos buvo paburkusios ir buvo nežymi veido neuralgija (akies bei ausies )prieš raunant, jau vartojau 1,5 dienos Ospamox 1g x 2k/d ( buvo išgertos 3tabletės). Danties rovimas buvo sklandus, neilgas, sakė gyd. pūlinio nematė, liepė tęsti a/b kursą. Tačiau po rovimo praėjus 3val pakilo temp. iki 38,7C ir laikosi jau antra diena. Sekančią dieną kreipiausi pas gyd., pakrapštė žaizdą, tada praplovė ir įdėjo vaistų su jodu, liepė grįžti kitą dieną. Tačiau būklė nepagerėjo, namuose temperatūra laikosi virš 38C nekrenta po pakartotinio gydymo, kraujyje rodo uždegimą CRB 60mg/l a/b fone, išlieka akies ir ausies neuralgija. Ką daryti, gal reikia keisti gydymą (kitus a/b), gal kažkur formuojasi pūlinys, gal šalia trišakio nervo šalia uždegimas?

 34. Sveiki. Vakar vale danties kanalus ( 26,) kolkas uzpliombavo. Siandien skauda toje vietoje zanda, bei sugelia sukandus. Ar taip turi buti ? Einu privaciai, bet gaila nieko nepaaiskina. Leido du kartus nejautra, nes pirma karta nesuveike, galbut todel man dar skauda?
  Beto, kiek skaitau, tai pries kanalu valyma turi padaryti nuotrauka? Bet jau antra danti tvarko ir jokios nuotraukos , kad pasiziureti, nedaro.

  1. Sveiki,pries tris metus bubo istatyta karunele,po 8 men po karunele uzdegimas atsirado ,nuejus pas daktara argal ,pasake reik siusti isvslyti utdegimas po karunele atsirado ,isvale sugreze giliai kad isvalytu, geriau antibiotikus ,po savaites dar dsugiau uzdegimas atsirado,nuejsu pas dsjtsra sake dar karta valyti ,bes neisvale pakankamai ,tad vel antibiotiksi ..vel piuvis tiesioginis smegenyse isoriskai ilgas piuvis…po to vel antibiotiksi vel didesnis uzdegimas liepe trecia operacija ,atsisakiau,nebuvau bei moraliskai jau nei fisiskai pasiruosusi trciai operavijai .beto po triju menesiu antibiotiku buvo jau stipriai pazeistas zarnynas ,nuejau prasiau istraukti karunele istrsuke ,o ar uzdegimas liko organizme nezinau ,bes yra kvepavimo sutrikimai ir sirfues permusimai po triju metu jauciu vis dar toje vietoje dilksejima po akim patinima ir jausmas uzdegimas kune yra , klausimas kur galeciau toliau kreiptis ir konsultuotis situo klausimu ,kad nebutu pavojus gyvybei nes nuotraukos rodo kad buvo amalgano didelis kiekis po krona kuris nuodijo organizma ir sukele uzdegima..deta katunele vokietijoje ..po kurios kraujo tyrimai patode dideli apnuodijima kraujyje ..kur sakykit kreiptis toliau lietuvoje dekoju…

 35. Sveiki, jau apie 3 menesius kankina danties skausmas. Kartais neskauda kelias savaites, o kartais skausmas buna labai stiprus, buna kad ypac skauda po nakties ar su pirstu paspaudus. Dantis be plombos. Buvau pas odontologa, patikrino, pasake kad dantis sveikas. Bet galvoju gal kazkas viduje negerai, nes negali gi taip stipriai skaudeti sveika danti. Ka daryti? Aciu

 36. Sveiki isrove virsutini krumini danti po menesio pradejo deginti burna kaista tvinksi padare zandikaulio nuotrauka nieko blogo nemate kur kreiptis

 37. Laba diena,
  Turiu problemą – 2018 sausio mėn buvo įstatytas danties implantas.Jaučiau skausmą,kartais maudžiantį,bet ne visą laiką.
  Po mėn implantas buvo pašalintas,bet sakausmas nepranyko.Kovo mėn į kitą vietą buvo įstatytas naujas implantas,bet skausmas liko ir net nežinau ar toje pačioje vietoje,nes eina per visą žandikaulį.Panoraminės nuotraukos rodo,kad viskas gerai.Konsultavausi su daugybe gydytojų,bet niekas nepasako kur kreiptis ir ką daryti.Delsiu su protezavimu,nes jaučiu diskomforttą.
  Būsiu labai dėkinga už atsakymą!

 38. Sveiki, man skauda protinį apatinį dantį, bet tik vakarais pradeda skaudėti. Kai buvau pas dantiste Lietuvoje ji sakė ji stebėti, nes jis genda po biški, toj pačioje klinikoje dariausi ir burnos higiena ir ji vėl paminėjo protinį dantuka. Dantiste man patarė jį ištraukti nes jis nereikalingas ar tikrai jį būtina traukti lauk.siuo metu esu ne Lietuvoj tai vakarais kad užmigti isgeriu vaistų nuo skausmo.bet skausmas tik erzinantis. Ar čia jau labai blogai, gal galite ką patarti. Ačiū labai

 39. Rene, as irgi turiu skaudanti protini virsuje danti nr.8 , as tikrai ji noriu istraukti, tik nezinau ar galima skaudanti traukti. Gydyt sake, kad yra usdegimas tipo paradon…bakterijos tarp 7 ojo ir 8 ojo danties. Ir tas protinis visiskai nereikalingas.

 40. Laba diena, prieš 2 savaites lengvai išrovė apatinį protinį dantį. Tačiau prieš maždaug prieš 3 dienas, toje pusėje pradėjau jausti labai didelį jautrumą karštam/šaltam maistui, gėrimams. Ar apsinuogino kakleliai ir pakaks valyti sensodyne ar čia gali būti keik pažeisti nervai? Anksčiau niekada nebuvau susidurusi su tokiu jautrumu.

  1. Valdas Labanauskas

   Ieva, priklausomai nuo protinio danties rovimo sudėtingumo tai vis dar gali būti pooperacinis periodas ir tikėtina kad šie simptomai dings. Tačiau blogiau nebus jeigu apsilankysite pas gydytoją apžiūrai.

 41. Sveiki sugedo ir nuskilo 11 dantis liko minimaliai jo. Bus būtina kanalų tvarkymas. Jai bus įmanoma norėčiau ji isgelbeti. Norėjau jūsų patarimo ar padarius iš plombos toki danti jis galės tarnauti ar kandus maistą nenuskils vėl. O gal yra kokia kita galimybė be implantų?

  1. Valdas Labanauskas

   Inga, šiuo atveju neturėtumėte galvoti apie atstatymą plomba, rezultatas bus neilgalaikis. Bus reikalingas stiklo pluošto kaištis kuris sutvirtins šaknį ir padarys išnašą karūnėliai laikytis ir pati cirkonio keramikos karūnėlė. Taip turėsite estetišką ir tikėtina ilgalaikį sprendimą.

 42. Sveiki, man išrovė protinį dantį viršuje, dešinėj pusėj, lyg ir aštuntuku vadina.. Matyt pašalau, gavosi uždegimas, išrašė antibiotikų ir į vidų vaistų įdėjo kažkokių, kurie man griaužia. Aišku, kol žandas užtirpęs buvo, nejaučiau graužimo. Vidinė žando dalis atrodo negražiai, kaip išmirkyta tirpale kokiam nemoku paaiškinti. Žodžiu, graužia. Daktarei nepasakiau, kad esu rūkanti.. Savaime suprantama, po danties traukimo vos kelias tik surūkau. O dabar kai išvalė žaizdą ir vaistų įkišo nepasidarysiu sau „meškos paslaugos“ jei parūkysiu?

  1. Valdas Labanauskas

   Agne, gydytojai rekomenduoja nerūkyti visai, tačiau galutinį sprendimą priima pacientas. Nereiškia kad rūkant tikrai kažkas atsitiks, tačiau tiesiog padidinate komplikacijų tikimybę. Sveikata jūsų, ne gydytojo.

 43. Sveiki, prieš pora savaičių rimtai persalau, nr28(plombuotas prieš mėn) ėmė nepakeliamai skaudėti, skausmą malšinau ibuprofen. Prieš 4d liovėsi ir iškart skausmas persimetė į nr47(plombuotas 5metai atgal) pastebėjau kad nr47 smarkiai kliba , nors atrodo labai sveikai. Prasikankinau 2dienas Ibuprofen nuo skausmo nebe padėjo. 3d vakare skausmas liovėsi lyg iš niekur nieko, pamaniau ibuprofen galbūt pavėluotai suveikė(išgėriau 600mg). Ryte radau skruostą pasipuošusį apelsino dydžio gumbu :/ prieš tai nebuvo jokių patinimų nei šalia nr28 nei nr47. Netgi dantenos nebuvo patinusios. Parai praėjus patinimas tiktai didėja ėmė tinti ir dantenos šalia47. Skausmą malšinu kokteiliu ibuprofen400mg+500mg paracetamol, padeda tik 3-4val..
  Prieš mėnesį prieš plombuojant nr28(buvo iškritus plomba) dare panoraminį rentgena, gydytojo paklausiau kaip kiti dantukai-atsakė puikiai , bei parodė nuotraukas..
  Patarkite prašau Ką daryti? Ar laukti galbūt viskas praeis? Ar nebus tik blogiau?

  1. Valdas Labanauskas

   Anuska, 28tas yra protinis. Jeigu protinis kelia problemų rekomenduojama jį šalinti.
   Bet kuriuo atveju apsilankykit pas odontologą. Priežastis dėl ko kliba 47tas turėtų matytis iš rentgeno nuotraukos.

 44. Prieš dvi savaites tvarkiausi dantį (36). Po plomba buvo pažeidimas. Man viską sutvarkė, iš pradžių buvo gerai. Tačiau po kelių dienų dantis reaguoja į temperatūrą, karštą-šaltą maistą, taip pat kietą maistą. Sukandus kelias sekundes suskausta. Skausmas vis tęsiasi.

 45. 2019 vasario 21 | Atsakyti
  Istorija ilga,rugseji pasalino virsutiny protiny danty buvo sveikas ,bet remesi i zandikauly,trauke chirurgas ir perspejo kad su apatiniu protiniu kils bedu.tad pries menesi minetame apatiniame pritiniame dantyje atsirado skyle nes jau rugseji matesi kariesas,skausmas didelis ,nuejus pas odontologa israse antibijotiku savaitei, kad isgytu uzdegimas(nustate is nuotraukos darytos pries rugseji) ir po savaites rovimas.ateinu rautis suleidzia narkoze nebejauciu zandikaulio ,bet kai pradejo krapstyti pradejo lysti skausmas,suleido dar narkozes ir vel tas pats.nusprende kad neisgijas nervo uzdegimas,sakiau rauti vistiek bet sake kad neiskenteciau skausmo nes viska jutau.tad dar 10 dienu antibijotiku ,bet jau stipresniu,liko dar dvi dienos, o skausmas islieka danties.is viso 17 dienu antibijotiku ir nuskausminamu.kas gali buti?kodel puse veido nejutau bet skausmas pradedant raut atsiranda?kodel negyja ir nepadeda antibijotikai?esu isigandusi

 46. Sveiki, istrauke protini danty apatiniame zandikaulyje pries 8 men, skaudejo, prirase antibiotiku, susiformavo is dantenu tokia pusle toje vietoje kur buvo dantis, ta pusle tai sumazeja tai vel iskyla kaip balionas, Kas tai? Jauciu mauduly kai iskelia dantenas, ar reiketu kreiptis I gydytojus kad prapjautu ir paziuretu?

 47. Sveiki. Auga protinis dantis, skauda kartais labai stipriai kartais vos vos, dantenos stipriai patinusios, dantis be skiliu ir kaip matau auga teisingai. Cia viskas gerai? Reikia iskenteti ir tiek?

  1. Valdas Labanauskas

   Arnai, būtų gerai jog pasižiūrėtų odontologas, tai kad jums atrodo tiesiai dar ne viskas. Gal reikia pasidaryti rentgeno nuotrauką ir pažiūrėti kaip jis atrodo kaule.

 48. Vakar labai paskaudo krumini dantį. Nuvykau pas chirurgę. Ji išėmė seną plomba ir uždėjo vaistų. Bet per visą dieną skausmas nesumažėjo. Ar tai normalu? Kodėl taip?

  1. Valdas Labanauskas

   Luka, ir taip ir ne. Gydytoja turėjo duoti nurodymus ką turėtumėte daryti jeigu pradėtų skaudėti. Kadangi nurodymų negavote, gydytoja nenumatė jog gali skaudėti vadinasi tai nera normalu. Tiesiog kreipkitės į savo gydytoją.

 49. Man labai skauda dantenas jos paraude kas gali buti nezinau o viršuj esa kiauras dantis🙂🙂🙂🙂🙂

  1. Valdas Labanauskas

   Kristina, paraudusios/paburkusios/skausmingos dantenos sako jog yra danteų uždegimas, tai gali būti ir periodontito pradžia, nelaukite, apsilankykite pas odontologą. Na o kiaurą dantį žinoma reikia gydyti taip pat.

 50. Sveiki, nesuprantu kas yra – jau kelintą dieną skauda žandikaulį, labiau priekinę dalį, ties iltiniių/krūminių dantų šaknimis arba gal net atitinkamus dantis. Sunku tiksliai pasakyti, kažkaip skausmo vieta nėra pastovi. Tačiau dantys toje vietoje neplombuoti, sveiki, dantenos neparaudusios, lyg viskas tvarkingai atrodo, su siūlu ir spec. šepetėliu tarpdančius pravalau, nekraujuoja. Į maistą niekaip nereaguoja, sukandimo metu neskauda. Gal net priešingai, valgant skausmas gal net mažėja. Jokios traumos nebuvo, žandikaulis ir dantenos nepatinę, jokių gūzelių nėra. Skausmas kartais toks, kad reikalingi nuskausminamieji. Skausmas atsiranda dienos metu ir į vakarop stiprėja. Skaumas labiau bukas, kartais lyg nestipriai tvinkčioja, temperatūros neturiu, limfamazgiai lyg normalūs. Odontologas priims tik po dviejų savaičių. Kas galėtų būti, ar vertėtų prašyti/ieškoti skubesnio priėmimo galimybės?

  1. Valdas Labanauskas

   Dainiau, visais atvejais ankščiau diagnozuota ir pradėta gydyti problema yra geriau. Gal būt užtektų pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką ir pasikonsultuoti su odontologu. Tuomet priimtumėte sprendimą laukti savo gydytojo ar kuo skubiau pradėti gydymą kitur.

 51. Sveiki,
  vakar nuėjau pas odontologą, nes skaudėjo krūminį dantį. Pasirodo, reikia traukti nervą, valyti ir plombuoti kanalus. Dantį valė, gręžė, kad pašalintų minkštuosius audinius, net dviguba nuskausminamųjų dozė nepadėjo, galvojau, kad širdis iš skausmo sustos, tiesiogine ta žodžio prasme, po to į išgręžtą dantį prikišo vaistų ir liepė ateiti po dviejų dienų, nes reikės ištraukti nervą. Ar per porą dienų vaistai gali numarinti nervą? Labai baisu, kad tokį košmarą teks išgyventi dar kartą.

 52. Sveiki. Vaikui taise dantuka, greze ir daejo iki nervo. Uzdejo vaistuku, sake, po 2 savaiciu ateiti tolesniam taisymui. Paryciais vaikui truputi pakilo temperatura. Ar gali buti nuo dantuko?

 53. Sveiki, pries 3.5 sav isrove 36 danti. Nesusidare kraujo kresulys, 1 sav prasikankinau su alveolitu, kreipeiusiu I savo odontologa, pagelbejo, skausmas dingo zaizda pradejo trauktis. Jau kaip ir viskas gerai, skausmo nebeliko, taciau toje vietoje, kur pasalintas dantis, atsirado pusle, pastumus liezuviu jauciasi, kad tusciavidure, siek tiek subliuksta ir vel iskyla. Skausmo nejauciu, taciau valgant, jauciu diskomforta, jei uzsimirsus pradedu kramtyti ta puse. Kas tai galetu buti? Ar tureciau sunerimti? Aciu uz atsakyma.

 54. Sveiki. Norėčiau sužinoti kas man yra ir dėl ko.
  Tai gi dabar mano dešnės pūsės pačiame gale buvo sugedes dantys ir po vieno ryto atsikėlęs nustebau pamatęs ištinusi žandikauli tai gi iškart dar galėjau prasižioti kiek tik įmanoma o vakare jau nebegaliu prasižioti daugiau nei 2cm nes labai labai skauda ta gala iš kurio jaučiu puliu skonį žinoma jau man tai tesiasi beveik 4 diena. Gal galima būtų sužinoti dėl ko čia taip ir kaop tai būtų galima sutvarkyti.. Ačiū už atsakyma.

 55. Sveiki. Norėčiau paklausti. Vakar buvau pas odontologą dėl krūmunio danties skausmo sukandus. Padarė rengeną ir pasakė, kad pats nervas nepažeistas, bet prie pat jo yra skylė. Man ja sutvarkė. Tačiau kai nustojo veikti vaistai pradėjo skaudėti, ir skausmas vistiek liko sukandant didelis. Ar tai normalu?

 56. Laba diena,prieš parą išrovė apatinį protini danti(neisdygusi) pakankamai lengvai procedūra truko vos 30 min..bet..vis nenustoja tinti, temperatūra 37,7 nukrinta ir po 5 valandų vėl kyla..ar tai normalu? Ar gali būti temperatūra po danties šalinimo? Gydytojas skyrė antibiotikus.

 57. sveiki. pries 5 savaites buvo gyditas ir plombuotas kruminis dantis, paprastai danties neskauda kol netycia nesukandu, nes sukandus jauciu dideli skausma kuris trugdo miegoti valgyti. Pas gyditoja negaliu kreiptis nes esu isvykusi, idomu ar toks skausmas yra normalu?? kai sutvarkytas dantukas tik sia savaite tapo skausmingu ir nelieciamu. ka daryti???

 58. Sveiki. man isrove apatini protini danti ( jis visiskai neisdyges) , nuo rovimo dienos praejo 3 dienos. zandas istines , labiausiai pergyvenu del zandikaulio, kuri nelabai eina prazioti. taigi, ar normalu , kad neina prazioti pilnai burnos? ir ar normalu ,kad zandas gerokai patines?

  aciu uz atsakyma

 59. Sveiki. Prieš du mėnesius pašalino apatinį kairįjį protinį dantį. Bet ir po dviejų mėnesių yra nemaža ertmė, kuri, panašu, nelabai ir užsitraukė per tą laiką ir yra labai jautri. Ar tai normalu ir reikia daugiau laiko gyjimui?

 60. Sveiki, reguliariai lankausi pas stomotologa. Pries gerus metus pastebejo, kad 35 danties plomba iskritus, bet neskubejo tvarkyti, nes tas nekele diskomforto. Tuo tarpu pergyde 36 danties kanalus (ruose danti vainikelio dejimui, dantis 20 metu buvo negyvas ir jo isvis nejauciau). Nuo pat pergydymo skundziausi zandikaulio maudimu rytais ir vakarais. Padare rentgena, bet pasake, kad kanalo pergydymas praejo sekmingai. Taigi, po metu grizo prie 35 danties plombos keitimo. Plomba pakeista jau 2 savaites, kasdien jauciu verianti skausma valgant, geriant kazka salta (nors pries plombos keitima nebuvo tokio jautrumo). Kaip Jus galvojat, del kokios priezasties skauda 35 danti? Pulpitas? Ar si situacija galejo nutikti del stomotologo aplaidumo (35 danties plomba galejo pakeisti ir anksciau, gal butume isvenge sio veriancio skausmo)? Ar darant 36 danties rentgena matosi ir 35 danties kanalu bukle? Aciu uz atsakyma.

 61. Sveiki. Prieš porą mėnesių nulūžo nemažai danties (35nr.) valgant. Su tvarkymu uždelsiau ir tas dantis pagelto, pradėjo po dantim, žandikaulio srityje tinti, susidarė toks kaip gumbas ir jį skauda, beabejo ir dantį – jautrus ir skausmingas. Buvo savaitei praėjęs tas gumbas ir išnykęs, dabar vėl tas pats. Skausmas nėra labai aštrus, o tiesiog pulsuojantis ir erzinantis, sustiprėja naktį. Ar gali būti kas nors rimčiau, apart to, kad reikia tvarkyti danties nervus, plombuoti ir panašiai?

 62. pries pora savaiciu skaudamam danciui uzdejo vaistus vakar sake sutvarke kanalus ir uzdejo vaistus ar laikina blomba nezinau bet man ji paskauda. sake po keleto dienu uzblombuos kanala ir danti.
  ar ji dabar gali paskaudeti.

 63. Sveiki,po danties traukimo virsutiniame zandikaulyje,jaučiu atsivere sinusas(ora judanti jaučiu iš burnos i nosies kanalus ) ,traukimo metu buvo padaryti pažeidimai ar tiesiog tokia danties potologija … ar nuotraukoje bus galima matyti tos pasekmes atsiradimo rezultata?

 64. Sveiki, prieš 10 dienų Kauno klinikose ištraukė 38 protinį dantį. Traukė sunkiai, apie 1 val. 3 vietose suleido nuskausminamųjų. Buvo nevisiškai išdygęs, su „kišene“, todėl dažnai kartodavosi uždegimas. Gydytojas sakė, kad rado pūlinuką. Paskyrė antibiotikų, nimesilio. Po 1 paros nepraėjo lūpos, smakro ir prie lūpos priekinių dantų nutirpimas. Kreipiausi į tą patį gydytoją, jis liepė kuo skubiau atvažiuoti, paskyrė neorubino susileisti ir plečiančių 10 dienų po 2 vnt. gerti. Šiandien jau 8 diena, kai naudoju vaistus, bet nejautra nepraėjo. Jaučiu retsykiais priekinių dantų gėlimą, lūpos dilgčiojimą, bet nutirpimas nepraeina. Kažin, ar pagerės, ar taip pasiliks, ką dar galima daryti? Neurorubino pakartoti, ko gero, negalima, nes bus per daug?

 65. Sveiki, vakar buvo didelis vėjas, grįžusi namo pajutau, kad man ištino kairys skruostas. Danties neskauda, bet jis iškilęs. Šiandien prabudus pajaučiau kad pradėjo skaudėti ir ausį, kakle padidėja limfmazgiai. Kas tai galėtų būt?

 66. Pries menesi pasalino danties nerva.nors kas savaite keicia vaistus,bet dantis vis dar iskeltas ir skauda.neziurint i tai gydytoja rytoj zada blomboti.ar tai teisinga ir ko galima tiketis

 67. Sveiki, šį vakarą išbėgo pūlinys iš danties, o rytoj turiu vizitą pas odontologą. Kokios komplikacijos gali iškilti pūliui išbėgus iš danties? temperatūra? kitų dantų pažeidimas?

  1. Sveiki prieš pusmetį man skausminga ištraukė protinį dantį,chirurgas neišrašė antibiotikų ir ta patį vakara krešulys iškrito,galiausiai šeimos daktarė išrašė antibiotikų praėjo,tačiau per tuos puse metų,kartais jausdavau diskomforta dėl šalto karšto maisto,galiausiai man prasidėjo stiprus skaismai kurie persimetė į sveika dantį.Šeimos daktarė liepė kreiptis pas odontologa,kad padarytų nuotrauka,dabar mano dantis sveikas sukietėjo,ar gali būti,kad uždegimas dar labiau paūmėjo?

 68. sveiki. Man viena nakti pradejo skaudeti kiaura danti, ir isoko guzas tai yra pulei. Man aisku tas praejo, bet pas mane jau 3savaites yra vistiek mazas guzas. ir rytais atsikeliu visada buna man guze puliu juos isspaudziu ir bega kraujas. ka patartumete daryti?

 69. Sveiki, norėjau paklausti, nes nežinau ką daryti. Dantistas sakė, kad visi dantys šiuo metu yra sutvarkyti, nes buvo daug sugedusių ir ilgai remontavo. Bet man vis tiek užeina ūmiškai skaudėti 23 ir 24 dantis. 24 dantis viršuje turi būti protezuojamas, bet sakė ir jį sutvirtino kiek galėjo, nes skilęs buvo. Pasidariau ir burnos higiena, bet vis tiek išlieka ūmiškas skausmas ir kraujavimas. Naudoju ir pastas labai geras, bet niekas nepadeda.

 70. sveiki, daktare, virsuje pajutau dantu skausma ten, kur ju jau seniai nera. Nuejau pas gydytoja, padare nuotrauka, kaimyniniai dantys sveiki. Patinusi virsutine lupa, skausmas siekia panose, lyg net ir guziukas atsirades. Geriu nuo skausmo gydytojo israsytus NIMESIL. Kol kas skausmas ir patinimas nepraeina. Gydytojas sake, kad po 3 dienu NIMESIL vartojimo, jeigu skausmas nepraeis, reikes vartoti israsytus antibiotikus. Ka man daryti toliau, ar gerti antibiotikus

 71. Sveiki man tvarkė plomba, išėmė arba, pravalė kanalą, uždėjo vaistų ir laikinai uždengė,po šešių dienų man labai dabar skauda dantį

 72. Sveiki, išrovė protinį dantį. Procedūra buvo sudėtinga, traukė virš valandos, niekaip negalėjo ištraukti. Labai ištino žandas, patynimas atsirado iškart po pricedūros. Išrašė antibiotikų ir nuskausminamūjų, tačiau po operacijos pradėjos skaudėti gerklę. Jausmas ryjant kaip angina. Kas tai gali būti ir ar tai pavojinga?

  1. Valdas Labanauskas

   Jolanta, kuomet protinio danties šalinimas yra sudėtingas, pooperacinis periodas gana dažnai yra ilgas 3-4 savaitės. Jeigu po 2 savaičių nėra pagerėjimo, apslinakykite pas savo gydytoją apžiūrai.

  1. Valdas Labanauskas

   Pauliau, antibiotikais galite numalšinti uždegimo paūmėjima, tačiau jo neišgydytite. Reikia sugydyti šaknų kanalus endodontiškai. Jei po antibiotikų kurso skausmo ar diskomforto nebejaučiate, tai dar nereiškia kad išgydėte, tai tik numalšinimas iki kito karto.

 73. sweiki norejiau pasiteirauti kas gali but jei man kaip as kaska valgau skauda per tris vietas danti ties smilkiniu ir akiduobe

  1. Valdas Labanauskas

   Donatai, piriausia rekomenduočiau pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką ir pasižiūrėti kaip atrodo tas dantis apie kurį kalbate. Jeigu šis dantis turi uždegiminį židinį tikėtina tai visa ko priežastis.

 74. Sveiki,
  Kuri laika yra jauciamas gan nemalonus spaudimas zandikaulio srityje,arciau ausies, taciau tik tam tikroje galvos padetyje(sedint ir laikant galva tiesiai, stovint, taciau pakelus galva i virsu spaudimas kaip ir dingsta). Buvo pradeje labai skaudet danti,o tuometu spaudimas zandikaulio srityje dingo. Kai nustojo skaudeti danti,vel atsirado spaudimas zandikaulyje. Taip pat jauciamas tarsi zando deginimas toje vietoje,kur skaudejo danti. Ar tai gali buti susyje su dantimis? Aciu uz jusu sugaista laika.

  1. Valdas Labanauskas

   Martynai, atsakysiu tik iš odontologinės pusės. Jeigu yra dantų skausmas reikia pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką ir pasikonsultuoti su odontologu. Jeigu būtų rasta infekcinių židinių prie dantų, tai gali būti ir kitų negalavimų priežastimi.

 75. Sveiki, klinika, kurioje lankausi, atostogauja, tad gal galesite patarti… Situacija – taisyti priekiniai dantys, jauciau, kad gali buti labiau suzalota dantena nuo geleziuko tarpdantyje ar kazko. Kelias dienas buvo nieko, dabar labai paraudo dantenos, skauda, tvinkcioja aplink ta taisyta danti (bet lyg tik aplink ta taisyta danti is isores ir gomurio puses).
  Dar nesioju tiesinimo kapas, tai turejau issiimti, nes atrodo, kad tik didina spaudima ir tvinkciojima tu dantenu.
  Ar galite patarti, kaip palengvinti ta dantenu skausma ir tvinkciojima? Kol kas tik skalauju su soda, juodaja arbata, purskiu saltalankiu alieju.. Ar cia gali buti susije su tuo, kad dar ir persalau ir viskas susimete ir reik pasveikt ir susitvarkys?
  Aciu.

 76. Sveiki, 8 metu vaikui pries metus buvo pulpitas virsuje kruminis dantis nuo karieso. Dantuko niekada neskaudejo. Bande gydyti kanalus, bet neilgai laikesi gydymas ir ant dantenos ties tuo dantimi atsirado fistule. Tada bandyta vėl pagrezti ir udeta pora kartu vaistu uzdegimui numalsinti ir laikui pratempti, nes iki nuolatinio isdygimo dar keleri metai. Visgi buvo istrauktas, nes fistule grizinejo. Jau praejo 3 men po dantuko isrovimo, bet tiek ta vieta kur buvo dantukas, tiek dantena isorineje puseje ties fistules buvimo vieta yra paraudusi ir jos kaip pasakyt tekstura minkstesne, palietus ale uzgijusia vieta jam skauda. Ar taip turi buti?

 77. Sveiki,man skauda dantį ir skyle yra bet jis yra 48 kur nuotraukoje buvo skaičius nurodytas,o sakykit ką daryti ?kad niekad neskaudetu nes skauda kartais retai ne dažnai?

   1. Sveiki, man pries 2 savaites buvo išrauti visi protiniai dantys, buvo jau lyg ir viskas pagyja, bet vakar labai stipriai ištino kairysis žandas ir labai skauda, kas tai galetu buti?

 78. sveiki, kaip numalsinti skausma, desines puses virsutinis 16dantis. pacio danties nebera, liko tik saknys, vaistai nepadeda jokie, skausmas beprotiskas. gal galite patarti ka daryti, nes siuo metu dantistai nedirba.

 79. Sveiki kaip numalšinti danties skausmą naktį kai pradeda skaudėti nes visa Nakti. Kankinausi mėginau šilta vandenį su druska išskalauti bet tas pats gal turite patarimų nes dantyje yra skylė ir labai veidas ištinės smilkinė skauda ausį kartais skauda beprotiškas skausmas visa naktį nemeguojau per tą skausmą. 😔😔

 80. Sveiki. Vakar apsilankiau pas stomatologę su skaudančiu 14 dančiu. Pasirodė, kad atviras nervas. Išvalė kanalus, juos užplombavo ir ant danties uždėjo laikiną plombą. Po 2 savaičių liepė ateiti vėl. Bet šiandien jaučiasi tas dantis truputį pakeltas. Ar taip gali būti po kanalų tvarkymo ar reikia kreiptis pas stomatologę.

 81. Sveiki. Nuskilo/nutrupėjo krūminio danties išorinė dalis. Skausmas buvo geliantis, staigus, net įkvepiant oro suskausdavo. Kadangi karantino metu negalėjau lankytis pas odontologus-keletą dienų patepiau šį dantį ,,Parodium“pasta ir skausmas dingo. Nebekamuoja maudimas, jokio diskomforto, apart nuolatinis liežuvio užkliudymas ir braižymas. Ar kažką padariau blogai? Ar skubu apsilankyti pas odontologą, jei skausmo nebėra?

 82. taigi uzdejo vaistu po ant galinio danties, bniski dantis skaudejo visa savaite. poto pradejo skaudeti vie galvos puse kur dantis buvo taisomas. kas tai galetu buti

 83. taigi uzdejo vaistu po danties taisymo tas dantis biski skaudejo visa savaite bet poto pradejo skaudeti vie galvos puse kur dantis buvo taisomas. kas tai galetu buti

 84. Laba diena . Ryte atlikta antakiu mikropigmentacija ,po 5 val. pradejo labai skaudeti, tvinkcioti, istino vienos puses dantenos . Ar cia yra susieta su sia procedura ?.

 85. Sveiki,

  ar galima plombuoti dantį, esantį šalia prieš 12 dienų išrauto protinio danties? Yra prasidėjęs nedidelis uždegimas.

 86. Sveiki,
  36 dantis apacioje parode dideli uzdegima ir pries savaite istrauktas. Labai senai turbut negerai valyti kanalai.Skausmo nejauciau iki 3d pries traukima. Tik istines zandas ir jauciama pusle nuvede pas dantista. Chirurgas nustate salinti pulini ir infekcija nes danties traukimas jo nepasalino. Rentgenas teberodo juoda deme po buvusiu dantimi. Tinimas beveik dingo, skausmo beveik nera praejo 10dienu is ju 7d antibiotiku. Ar pulinio isvalymas isnaikins infekcija? Dantistas pries tai siule laukti 2-3men kol infekcija pati issivalys. Aciu

 87. Sveiki,
  Reiktų konsultacijos.
  Vasario mėnesį pradėjo skaudėti 46dantuką. Pasirodžius pas stomatologą ir pasidarius nuotrauką buvo matyti mažas pulinukas. Stomatologė išrašė antibiotikų. Argėrus kursą dantis skaudėti nenustojo ir prasidėjo karantinas. Tik jam pasibaigus, gegužės mėn.pakliuvau vėl pas stomatologą, pradėjo tvarkyti dantį, sutvarkė. Mėnesį laiko lyg ir buvo viskas gerai, o tada šalia danties iššoko fistulė. Išsigandusi nukeliavau pas jau kitą stomatologą, kuris pakartojęs nuotrauką pamatė didelį uždegimą ir konstatavo liūdną dantuko baigtį. Kaip paskutinę viltį gavau siuntimą pas endodontą kanalų pergydymui. Nuvykus pas jį paaiškėjo, kad jau nebėra prasmės jo gydyti, nes židinys per sparčiai plinta ir matyt yra skilųsi šaknis. Liko tik danties šalinimas. Antradienį man jis buvo pašalintas per valandą laiko su visu židiniu ant dančio šaknies. Dančio vietą užsiuvo. Viskas buvo lyg ir gerai. Bet šiandien- trečią dieną po šalinimo pakilo dantenos. Skausmo nejaučiu, tiesiog nemalonu. Geriu antibiotikus, skalauju eludril’iu. Ar normalu tas dantenų patinimas? Labai pergyvenu dėl savo dantukų, reguliariai lankausi pas stomatologus ir žinoma į prarasto danties vietą planuoju statyti implantą.

  1. Valdas Labanauskas

   Živile, dar tik kelios dienos po operacijos, tai vis dar pooperacinis periodas, tad simptomai kaip patinimas, kraujavimas, skausmas, maudimas yra normalu. Situacija su kiekviena diena turėtų gerėti. Jeigu nepajusite gerėjimo po 10 dienų, apsilankykite pas gydytoją apžiūrai.

 88. Sveiki. Prieš pusantros savaitės man pašalino keturis neišdygusius protinius dantis. Du viršutiniai jau rėmė kitus dantis, apatiniai buvo giliai, sudėtingai. Buvo manyta, jog gali atsiverti sinusas, kad bus pažeistas nervas. Tačiau po operacijos nebuvo jokių nutirpimų, lyg viskas gerai, niekas neatsivėrė, kaip sakė chirurg. Žinoma, buvo didelis tinimas, skausmas.
  Klausimas būtų toks, kodėl nedingsta skausmas, ar tai normalu, kad pvz.: ryte man skauda kažkurį apatinį dantį (net negaliu tiksliai pasakyti kurį), o vakare jau kitoj pusėj – virśutinį? Arba iśvus atrodo, kad skauda visą burną. Skausmas „mėtosi“ iš vienos vietos į kitą… Labai bijau trišakio nervo neuralgijos.. Ar operac.metu galėjo jį pažeisti? Tačiau jokių aptirpimų nebuvo…

 89. Sveiki, prieš 10m. Buvo uždėta karūnėlė ant gyvo danties(tiksliai nepasakysiu kokia, bet metalo spalva, o aplieta balta spalva) dabar kramtant maistą tą dantį pradeda mausti po truputį. Sakykite čia tiesiog sugedęs gyvas dantis ar kita problema gali būti? Ramybės būsenoje jokio skausmo nejaučiu.

  1. Valdas Labanauskas

   Žilvinai, reikia pasidaryti rentgeno nuotrauką ir pažiūrėti kaip atrodo šaknis. Labai tikėtina ten bus matomas infekcinis židinys. Nelaukite, gal dar tebėra laikas šį dantį išgelbėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *