Danties nervo uždegimas – Pulpitas

Patalpinta: Odontologija | 72

PulpitasPulpitas” yra medicininis terminas, apibūdinantis danties nervo uždegimą.

Norint geriau suprasti, kas yra danties nervo uždegimas, reikėtų atidžiau patyrinėti danties anatomiją. Dantis sudarytas iš:

 • danties pulpos (dažniausiai vadinamos danties nervu; lotyniškai „pulpa”)
 • danties emalio
 • ir dentino (dar vienas lotynų kalbos terminas).

Pulpa yra sudaryta iš nervų, limfagyslių, jungiamojo audinio ir kraujagyslių.

Dentinas visas nusėtas mažyčiais vamzdeliais, kurie yra tiesiogiai sujungti su pulpa.

Jei dantis turi didelį defektą, pavyzdžiui, skylę, reiškia, kad dentinas taip pat yra stipriai pažeistas. Tikimybė, kad prasidės pulpito uždegiminė reakcija didėja atitinkamai dentino pažeidimo dydžiui.

Iš esmės skiriami du pažeidimo mechanizmai, galintys sukelti pulpos uždegimą: infekcinis pažeidimas (karieso, bekterijų atveju) ir neinfekcinis pažeidimas (fizinis/cheminis pažeidimas, pavyzdžiui, dėl karščio gręžiant dantį ar dėl cheminių preparatų dantims gydyti).

Atskirti šiuos du pažeidimus svarbu dėl ligos eigos, kadangi jei uždegimą sukėlė infekcija, kyla didesnė tikimybė, kad karieso bakterijos pasieks pulpos ertmę ir kaulą, ir taip sukels kaulo infekciją.

Tačiau kaulo infekcija gali kilti ne tik dėl bakterijų. Panagrinėkime tokį pavyzdį: dantis nupjaunamas, kad ant jo būtų galima uždėti vainikėlį; šaldančio vandens poveikio nebepakanka, dėl perkaitimo prasideda pulpos uždegimas ir pulpa miršta.

Negyvą audinį (vadinamą nekroziniu adiniu) suskaido imuninė sistema. Jei dėl individualios šaknies kanalų anatomijos negyvojo audinio kiekis yra didelis, imuninė sistema, skaidydama audinį, gali perdegti. Tuomet nepakankamas imuninių ląstelių kiekis gali paskatinti infekcinę reakciją kauliniame audinyje. Tačiau dažniausiai žmogaus kūnas sugeba suskaidyti mirusį, neinfekuotą audinį, o šaknies kanalas sukalkėja (tai vadinama šaknies skleroze). Praėjus keletui metų šaknies sklerozė gali paskatinti šaknies rezorbciją – šaknis „tampa” kaulu. Kartais visi šie procesai dantyje gali įvykti vienu metu.

Norint dar geriau suprasti įvairias pulpito pasekmes, būtų naudinga atidžiau patyrinėti imuninę sistemą. Mūsų imuninė sistema yra pajėgi atpažinti ir pašalinti svetimas, mūsų kūnui žalingas struktūras. Vadinamosios „ženklinančiosios ląstelės” atpažįsta ir paženklina svetimkūnius (pavyzdžiui, bakterijas, negyvas ląsteles, ląstelių nuosėdas, virusus, grybelį). Po to makrofagai atpažįsta šiuos ženklus ir pašalina šias dalelytes. Infekcijos išvengiama.

Taigi, dabar aišku, kad imuninei reakcijai reikalingos imuninės ląstelės, kurios yra kraujyje. Tai reiškia, kad aplink uždegimo centrą turi būti kraujo, kad su uždegimu būtų efektyviai kovojama.

Taigi, nekrotinis pulpos audinys tampa sukalkėjusia ertme be kraujagyslių, bet gali būti, kad prie sienelių yra prilipę ląstelių dalelyčių. Tačiau kraujagyslės, o tuo pačiu imuninės ląstelės randamos tik kraujyje. Dėl to kraujo trūkumas sukuria puikias sąlygas bakterijoms (kurios pateko, pavyzdžiui, dėl stipraus karieso) daugintis – kadangi jos yra pulpos ertmėje, iš esmės jos apsaugotos nuo imuninės sistemos. Jos nugraužia audinių likučius ir gali be kliūčių daugintis.
Tam tikru metu ląstelių skaičius gali būti toks didelis, kad bakterijos prasiskverbs pro nedidelę angą šaknies gale ir pasklis po kaulinį audinį, o galiausiai sukels kaulo infekciją. Tuomet dažniausiai kūnas nebepajėgia kovoti su gausybe bakterijų ir infekcija progresuoja.

Taigi, „negyvo” danties nervo vystymąsis priklauso nuo įvairių aplinkybių:
imuninės sistemos prieinamumo
paciento imuniteto būklės
infekcijos sukėlėjo rūšies, kiekio ir agresyvumo (ar tai bakterijos, ar ne)
vietos aplinkybių (danties anatomijos).

Skirtingi ligos progresavimo būdai taip pat paaiškina skirtingo pobūdžio dantų skausmus – simptomus – tvinksėjimą, spaudimą, buką skausmą, nenustatomą, kurioje vietoje skauda ir t.t. Šių reakcijų perėjimai yra sklandūs; daugeliu atvejų gali būti keletas kombinacijų, kurių dauguma gali pasireikšti prabėgus keliems metams. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad kiekvienas pacientas skausmą patiria skirtingai.

Visi šie dalykai nurodo odontologams, ką jiems reikėtų daryti: kas pusę metų reikia patikrinti visus šlifuotus ar plombuotus dantis, kad būtų nustatytas jų gyvybingumas.
Kodėl „negyvas” dantis bet kuriuo atveju kelia pavojų? Bet kokia uždegiminė reakcija apsunkina mūsų imuninę sistemą, o tai reiškia, kad mūsų kūnas nuolatos turi „dirbti”. Net jei jūs nejaučiate skausmo ir nepastebite, ar nežinote apie uždegimą.

Be to, jei yra infekcijos židinys, bakterijos gali pasklisti. Šios „migruojančios bakterijos” mėgsta nusėsti tokiose vietose, kurose gali išvengti imuninės sistemos, pavyzdžiui, prie dirbtinių medžiagų (dantų implantų, dirbtinių širdies vožtuvų… ), taip pat tose vietose, kuriose kraujotaka prasta (diabetikų galūnės… ) arba ant tinkamų dauginimuisi paviršių (kraujo krešulių ar trombocitų… ).

Tokiose vietose pasklidusios bakterijos ir vėl pridaro žalos sukeldamos uždegimines reakcijas. Dėl šių priežasčių kiekvieną infekcijos židinį reikėtų gydyti nepriklausomai nuo to, kaip jis išsivystė – gydant danties šaknies kanalą!

PASIDALINKITE, jeigu informacija buvo naudinga:

72 Klausimai - Atsakymai

 1. Vaida
  | Atsakyti

  Ka daryti jei išrovus danti buna palikta dantenoje danties. Ir jaučiamas nedidelis skausmas ir buvo patinimas

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Vaida, būtų sunku patikėti jog odontologas šalindamas dantį, jį pašalino nevisą. Labai tikėtina jog tai žandikaulio mažytė atplaiša kuri atitrūko danties šalinimo metu. Jeigu vis dar jaučiate diskomfortą, turėtumėte kreiptis pas tą patį gydytoją. Kitu atveju ji pasišalins pati per keliatą savaičių.

 2. Jolanta
  | Atsakyti

  Sveiki, kuom gydyti sukeltą uždegimą? Tik antibijotikais? Man paskirtas danties traukimas pas chirurgą po 3 savaičių, tačiau uždegimas, baisi sloga, besikemšantys sinusai prasidėjo anksčiau, išvykus atostogauti.

 3. renata
  | Atsakyti

  Sveiki pries 3dienas man istrauke 6 danty siandien jau 3diena kai skauda ir matosi tokie kaip pulinukai ka daryti prasau gelbekite

 4. Monika
  | Atsakyti

  Sveiki. 🙂 Turiu problema su protiniu dantimi. Viena dantistė liepė išsitraukti, bet nuvykus pas odontologa-chirurga, jis neišrovė danties, o apkarpė smegenėles. Kaip gydyti? Nes jau praėjo beveik savaite laiko, o patinimas nedingsta ir skausmas nežmoniškas. Plius dantistė keitė pliomba, prieš pakeitima tas dantis neskaudėjo, dabar labai skauda, kodėl?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Monika, kuomet protinis dantis kelia problemų, rekomenduotina jį šalinti. Sunku man atsakyti kodėl jūsų gydytojas priėmė sprendimą jo nešalinti. Apsilankytike pas gydytoją dar kartą.

  • Gina
   | Atsakyti

   Man yra buvè panašiai, labai gaila , kad gyd neinformavo jūsú , kad yra susiformavusi kišenė, kuri kartà- du dienoje turi būti kruopščiai išvaloma, kitaip formuojasi uždegimas,Ištraukti dantį visada spesite, ypač jei yra sprendimo būdú, ech kiek gydytojú tiek nuomoniú

 5. Auguste
  | Atsakyti

  Sveiki, jau apie 3savaites skauda protini danti, jis uzauges kreivai dar ir skylute atsirado, laukiu vizito pas gydytoja, uzsirasiau pries savaite tik, nes buvau isvykusi, skausmas daznai prasideda vakare, skauda smilkini, zanda visa ir gerkle ir kartais i ausi pereina skausmas, padidejo limfamazgis is tos puses kur ir tas dantis, tik klausimas ar tas gerkles skausmas ir limfamazgio padidejimas gali buti susijes su protiniu dantim?

 6. Inga
  | Atsakyti

  Sveiki ,man bande ištraukti protini apatinį dantį,tačiau net nuotraukos nedarė .Rovė ,draskė 2,5 val ,tačiau kaip sakė nepavyko pilnai pašalinti šaknų .Likau su mèlynėm ,plyšusia lūpa ir dižiuliais skausmais nuotampymo ir sukimo .Skauda kaktą ausį žodžiu visą veidą.Antibiotikus pati geriu ,nes sakė nereikia ir liepė ateit po keleto dienų pabaigs krapštyti .Aš labai bijau ir visur dar skauda isšižioti negaliu ,ar galiu palaukti kol sugis veidas ir kreiptis pas kitą gydytoją kuris nors nuotraukas padarys ?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Inga, neretai protinio danties rovimas būna komplikuotas ir reikalauja gana didelės chirurginės intervencijos. Būtina pasirinkti patyrusį burnos chirurgą. O pakeisti klinika ar gydytoją visada galite. Mano atsakymas suvėluotas, tikiuosi viskas baigėsi gerai.

 7. Jurgita
  | Atsakyti

  Sveiki,
  Pavalgius ledų staiga liko jautrūs, labai jautrūs, viršuje, kairėje pusėje paskutiniai 2 ar 3 dantys, sakykite ar tai labai rimta?
  Tiesiog esu išvykus šiuo momentu ir nelabai turiu galimybės pasiekti dantų gydytoją., gal patartumėt kažką namų sąlygomis.
  Dėkoju Jurgita.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Jurgita, greičiausia yra apsinuoginusios šių dantų šaknys. Panaudokite dantų pastą turinčią fluoro pvz: Sensodyne fluoride.

 8. Ilona
  | Atsakyti

  Išvalius apatinio priekinio danties kanalą, jį užplombavus 2 dienas smarkiai skaudėjo. Jaunas odontologas pažiūrėjęs nuotrauką, pasakė, kad po tuo dantim yra uždegimas, tačiau gydymo nenumatė: „iki pusmečio uždegimas dings“. Trečią dieną skausmas dingo, žandikaulis sutino. Odontologas išrašė antibiotikų gert: „susitvarkys pats“. Ar tikrai nereikia išvalyti užplombuotą dantį ir dėti vaistų, pirmiau gydyti, tik paskui plombuoti?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Ilona, negaliu tiksliai atsakyti į šį klausimą, nes priklauso ir nuo to kokia buvo pradžia. Taip pat būna labai daug nestandartinių situacijų, kuomet gydymas vykdomas nevisai standartiškai. Gana dažnai po endodontinis gydymas nebūna sėkmingas, tuomet geriau pabandyti užbaigti gydymą vaistais, negu naujai iš karto gydyti endodontiškai. Būtina stebėti, jeigu gydymas vaistais nepasidavė, tuomet atlikti kanalų pergydymą.

 9. Donata
  | Atsakyti

  Laba diena, labai skauda dant apatiniame zandikaulio desinei pusei, yra nuskiles danties krastelis ir ten giliau matosi isgedes o skauskmas nepakeliamas . Skauda nesustojant..manau atvyras nervas.. rytoi turiu vykt pas odontologa ? nes dvi paras neprieme. Ar gali buti jog ji salins jei juntamas blogas kvapas is danties ir isgedes?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Donata, blogas kvapas nėra rodiklis danties šalinimui. Padarys rentgeno nuotrauką ir bus aišku ką su juo daryti. Jei dar yra galimybės sugydys kanalus ir užplombuos.

 10. Vaida
  | Atsakyti

  Sveiki
  Prieš kelias dienas važiavau pas dantistą su milžinišku skausmu atvykus pasake kad negyvas nervas arba tvarkyti dantį valant arba traukti lauką pasirinkau tvarkymą . Ištraukė nervą uždėjo vaistus ir sakė apsilankyti dviejų savaičių bėgyje dar beje davė gerti antibiotikus 7 dienas . Pasakykit man prašau ar normalu šiandien jau antra diena kaip vis dar skauda žandąs ištinęs tas dantis kur tvarkė pulsuoja su baisiu skausmu negaliu prasižioti net valgyti geriu antibiotikus ir prie to pacio vaistus nuo skausmo bet nepadeda. Ar gali būti kad pirmas vizitas nepavyko? Ar čia taip normalu? Beje dantis toks jautrus kad negaliu net priliesti.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Vaida, galimos labai įvairios situacijos, sunku komentuoti. Geriant antibiotikus uždegimas turi mažėti, taip pat ir skausmas. Kuomet skausmas yra nevaldomas, manau turite galimybę kreiptis dar kartą į tą patį gydytoją skubios pagalbos.

 11. Daiva
  | Atsakyti

  Sveiki priesk du menesius istrauke nerva valo kanalus, bet vis jautrus dantis net negali uzdaryti kanalo,dabar pradejo tinti zanda, kas čia negerai. Ačiū už atsakyma.

 12. Valdas
  | Atsakyti

  Sveiki,pasidariau burnos higiena ir praejus mazdaug savaitei po jos prasidejo dantenu uzdegimas,bet skausma jauciu tik apatiniame zandykaulyje ties protiniais dantimis,kaip tureciau gydyti tai? Ir ar gali nuo to kilti temperatura? Aciu

 13. Paulina
  | Atsakyti

  Sveiki ! 🙂 prieš savaitę chirurgas pašalino gana sudėtingai įsitaisiusį protinį dantį ( horizontaliai gulintis ir pasislėpěs). Viskas sklandžiai gijo, buvo vartojami paskirti antibiotikai. Vakar pradėjau prie šalia buvusio protinio danties jausti ‘rūgštelę ir lengvą erzinimą. Ką tai galėtų reikšti? Taip pat toje pačioje pusėje yra, rodos,sveikas dantis, bet jaučiasi erzinimas, lyg kažkas būtų viduje. Prieş pusę metų nešiojau breketus – ar tai gali būti breketų įtaka? Ir kas tai galėtų būti 😮

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Paulina, savaitė po chirurginio protinio danties traukimo yra gana trumpas laikas, pilnai tikiu jog dar jauciate diskomfortą dėl protinio danties. Jeigu nemažės, rekomenduočiau pasirodyti gydytojui.

 14. Inga
  | Atsakyti

  Prieš savaitę išrovė protinį dantį apatiniame žandikaulyje (labai gailiuosiu, kad PASIDAVIAU ilgus metus trūkusiam odontologų spaudimui šalinti vos pradygusį protinį dantį), aišku, krapštė po gabalėlį 3 valandas, aišku, tenka dabar gerti antibiotikus, aišku, skauda nuolatos. Bet ar tiesa, kad nereikėjo užsiųti skylės? Dabar burnoje jaučiu gilią „duobę“, į kurią (į tas pačias odontologams nerimą kėlusias „kišenes“) prilenda maisto, kuris pradeda skleisti nemalonų kvapą, pakrapščius vėl užkabinu nervą, skausmai atsinaujina…Ar yra tikimybė, kad ta „duobė“ užsitrauks pati?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Inga, jeigu žaizda nėra didelė ir ji gražiai pasidengia kraujo krešuliu ji nėra siuvama. Gana dažnu atveju po sudėtingų šalinimų yra užsiuvama kad nepabėgtų kraujo kresulys. Jūsų atveju panašu jog krešulys jau yra pabėgęs. Nieko baisaus, tiesiog gijimo procesas bus ilgesnis, iki keliatos savaičių

   • Inga
    | Atsakyti

    Labai dėkinga už suteiktą viltį!

 15. Agnė
  | Atsakyti

  Sveiki,
  taigi viskas iš pradžių. Protiniame dantyje (apatiniame) atsirado skylutė, nuėjau tvarkytis ir odontologė pasiūlė išvalyti kanalus, kadangi atrodė logiška – apsiėmėm šios veiklos, bet… Šiuo metu pas ją jau vaikštau 2.5 mėnesio o dantis vis dar skauda taip, kad net sukasti negaliu, taip pat jaučiasi padidėję limfmazgiai toje pusėje. Ar gali būti, jog tai blogo gydymo pasekmė? Vaikštau pas ją kas savaitę, pakeičia vaistus ir toliau liepia laukti, kol viskas nurims. Nepasiūlė jokiu vaistu nuo uždegimo net, tai pradedu abejoti, ar tinkamą odontologę pasirinkau.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Agne, dantų šaknų kanalų gydymas nėra vienodas visais atvejais, gydymas vyksta individualiai, pagal situaciją. Taip pat niekada nėra garantijos jog gydymas pavyks, ir tai yra visiškai normalu. Dažnu atveju kuomet protiniai dantys kelia problemų, rekomenduojama juos šalinti. Kadangi gydymą jau pradėjote, gal būt verta užbaigti. Pasakykite gydytojai apie atsiradusius simptomus, paskirs vaistus.

 16. Ieva
  | Atsakyti

  Sveiki, prieš metus dėjo vainikėlį. Dabar pradedu jausti keista jausmą, kaip ir skausmą kažką valgant. Ar galėjo būt koks nors uždegimas praėjus daugiau nei metams??

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Ieva, taip galėjo, jeigu nebuvo sugydyti šaknų kanalai arba sugydyti nesėkmingai.

 17. Ignas
  | Atsakyti

  sveiki pries 3d buvau pas odontologa del skausmo,uzdejo vaistu sake nervo uzdegimas ir viskas kjp ir tvarkoi tik antra diena jauciu kartu astroka nemalonu skonį burnoje ar taip turi but?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Ignai, uždėjus vaistų yra uždedama laikina plomba kuri nėra labai sandari, galite jausti vaistų skonį.

 18. Gerda
  | Atsakyti

  Sveiki. Buvo senai tvarkytas vienas krūminis dantis. Po ilgo laiko pradėjo jį nežmoniškai skaudėti. Pulsuojamu skausmu, nebegaliu net sukąsti, labai skauda, valgyti tuo labiau ta puse negaliu. Skylės nėra, ar tai gali būti koks nervų uždegimas?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Gerda, gali būti uždegimas prie danties šaknies. Reikia pasidaryti rentgeno nuotrauką ir pažiūrėti, tada priimti sprendimus gydymui.

 19. Paulina
  | Atsakyti

  Sveiki. Jau keletą dienų skauda krūminį dantį. Jis yra nuskilęs, prieš porą metų buvo tvarkomi kanalai, uždėta plomba. Odontologas sakė kad dantis yra miręs ir kad nebeskaudės. Neseniai plomba iškrito ir ta vieta pradėjo kraujuoti, skausmas labai stiprus, dantenos aplink dantį raudonos ir patinusios. Sunku kalbėti ir valgyti, negaliu net dantų sukąsti. Kas tai galėtų būti? Ar gali būti uždegimas jei dantis negyvas? Pas odontologą turiu apsilankyti po savaitės.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Paulina, galimas uždeginas prie danties šaknies. Betkuriuo atveju turėsite nuvykti pas odontologą, jei problema nebus aiški, padarys rentgeno nuotrauką ir rekomenduos gydymą.

 20. Monika
  | Atsakyti

  Sveiki, siandien atvere 6-to danties nerva ir uzdejo vaistus, bent man visa diena nepraeina skausmas, leido nuskausminamuosius ir jauciu dar adatos duri ar gali buti, kad tai nuo to, ar tiesiog kol vaistai prades veikti dar skaudes diena?

 21. Emilija
  | Atsakyti

  Sveiki. Pries du metus man sutvarke krumini danti. Ir pries pora dienu pradejo ji skaudeti. Dantis nera patines, bet vaistus nuos skausmo geriu kas 3 ar 4 valandas. Ar gali buti, kad nusalau? O gal jis sutvarke netinkamai. Nes jame nebuvo skyles jokios, tiesiog dantiste paminejo, kad jis pradejo juoduoti, kad ateiti reiks tvarkys, nes genda is vidaus, tai nusprendziau iskarto susitvarkyti ji. Bet po dvieju metu- ji skauda. Pradejau gerti antibiotikus, bet tuo paciu ir nuo skausmo vaistus. Busiu dekinga uz specialisto pagalba. Aciu.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Emilija, būtina pasidaryti rentgeno nuotrauką ir pažiūrėti kas vyksta prie šaknies. Greičiausia yra infekcija. Ar galėjo būti priežastis nušalimas, taip bet netiesiogiai. Infekcija jau buvo, jeigu nušalote, pasilpo imunitetas, tuomet paūmėjo infekcija. Čia spėjimas. Turite apsilanykiti pas odontologą.

 22. Asesu
  | Atsakyti

  Laba diena, gydytoja nustatė minkštųjų audinių uždegimą prie dar neišdygusio protinio danties. Tada dar buvo tik pirma diena, antibiotikų neišrašė, užsirašiau traukimui, bet jis bus tik po geros savaitės. Dabar pradėjo daug labiau skaudėti, ta vieta aplink dantį paraudusi, ištinusi. Net angina pasirodė.
  Ką reiktų daryti?
  Savaitgalis, pas savo odontologą nueiti negaliu.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Asesu, visada galima rasti savaitgaliais dirbantį odontologą, kitu atveju lieka tik nuskausminamieji.

 23. Paulius
  | Atsakyti

  Sveiki, turiu dvi problemas. Yra vienas dantis kurio neskauda, bet stipriau sukandus pajuntamas stiprus skausmas, o jei kazkas ilenda tarp to danties, vos truputuka sukandus ,buna stiprokas jautrumas ir skausmas. Dantis jau yra taisytas ir buvo labai giliai greziamas, ar tai gali buti susija su tuo ? O antra problema t.y su kitu danciu, kad jis neatrodo sugedes, svarus, bet giliai viduje jauciamas pulsuojantis, silpnas skausmas, kas tai galetu buti ? Labai dekingas uz atsakyma 🙂

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Pauliau, didžioji visų dantų problemų yra prie dantų šaknų, kurių vizualiai dažniausiai matyti negalime. Reikia pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką ir pažiūrėti kas vyksta prie šių dantų šaknų. Greičiausia yra uždegiminiai židiniai ir reikės sugydyti/pergydyti šaknų kanalus.

 24. Ligita
  | Atsakyti

  Laba diena turiu problema po protinio danties rovimo gavosi uždegimas pas odontologą buvau jau 3 kartus jis viską išvalė sutvarkė bet skausmas ir toliau nepraeina prie to paties ir blogas kvapas iš burnos geriu antibiotikus ir nuo skausmo ar taip gali būti kad po trijų kartų valymo vis dar skauda ir nei truputi nepagereja o gal kreiptis į kitą odontologą

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Ligita, nepaminėjote kiek laiko tai tesiasi, šiaip protinio danties šalinimas ir pooperacinis periodas gali būti labai skirtingas. Nemanau jog reiktų keisti odontologą, nebent pasirinkote nekompetetingą ir neturintį patirties odontologą.

 25. Auksė
  | Atsakyti

  Sveiki. Šeštadienį buvo atliktas krūminio danties kanalų valymas,padarė nuotrauką ir pamatė,kad yra uždegimas. Vizito metu pasistengė kuo daugiau išvalyti dantuką,kad mažiau skaudėtų. Tačiau sekmadienį nubudau su ištinusiu žandu ir baisiniu skausmu,kurio nei vaistai,nei ledas nenumalšino. Šiandien vis dar patinęs veidas,bet skausmo nejaučiu. Ar būtina kreiptis į odontologą skubos tvarka? Ar vis gi laukti sekančio vizito pas odontologą?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Aukse, gydytoja turėjo pasakyti kaip jūs turėtumėte pasielgti jeigu pradėtų skaudėti. Tik jūsų odontologas žino situaciją ir kaip geriau pasielgti. Manau tikrai galite paskambinti į tą kiniką ar gydytojui ir paklausti rekomendacijos.

 26. Mantas
  | Atsakyti

  Sveiki, susitrenkiau stypriai priekini virsutini danti, pasidare labai jautrus, kad net batono riekes sunku atkasti, po keliu dienu pradejo vis smarkiau skaudeti ir klebeti dantis, patino zandas iki akies, geriu nuo skausmo vaistus ir antybijotikus, klausimas ar neteks jo israuti, gal savaime sugis? Aciu

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Mantai, jeigu jis dabar ir sutvirtėtų, tai ateityje vistiek su juo turėtumėte problemų ir galiausiai prarasite, jeigu nesikreipsite į odontologą. Todėl bet kuriuo atveju pasirodykite odontologui.

 27. Martynas
  | Atsakyti

  Sveiki norejau pasiteirauti viena beda pas mane dantis sveikas skyles nera tiesiog jau iu toki erzinanti kutena ir vos vos toks erzinantis skausmas i salta r karsta vandeni nereguoja kame problema?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Martynai, reikia pasidaryti rentgeno nuotrauką ir pažiūrėti kaip atrodo šaknis, ar nėra kokio infekcinio židinio.

 28. Džeraldas
  | Atsakyti

  Sveiki, norėjau paklausti, plombavo dantį viršutiniame žandikaulyje ir, kai odontologas naudojo „pučiantį šaltą orą ir šaltą vandenį (tikriausiai išvalymui)“ man labai be proto užgėlė apatiniame žandikaulyje prieš paskutinį krūminį dantį ir nuo to laiko kartas nuo karto pradeda man jį skaudėti, kartais atrodo, kad skauda visą šoną apatinio žandikaulio. Kandant jaučiamas taip pat nežymus skausmas ir tas dantis pasidaręs labai jautrus tiek šiltam/karštam, tiek šaltam. Pasidariau nuotrauką šio danties, bet odontologas sakė, kad dantis sveikas ir kanalai normalaus dydžio. Taigi, kokia galėtų būti problema? Galbūt danties nervo uždegimas? Be to, protiniai dantys toje pusėje, kur skaudamas dantis, yra neišdygę nei viršuje, nei apačioje, gal protinius dantis kažkaip galėjo paveikti šaltas oras ir šaltas vanduo?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Džeraldai, taisant dantį viršutiniame žandikaulyje su oru ir vandens srove paveikti apatinio danties negalėjo. Kadangi rentgeno nuotrauka rodo jog su to danties šaknimis viskas gerai, spėčiau jog yra apsinuoginę danties kakleliai, tai duoda danties jautrumą į karštą/šaltą. Pabandykite panaudoti dantų pastą turinčią fluoro.

 29. Inga
  | Atsakyti

  Sveiki, vakar pati balinausi dantis su kapomis, uzsidejau vakare ir uzmigau.Pabudau tik 6valandu, Siandien negaliu tverti skausmo, dantys net pulsuoja….Be pirmadienio neturiu galimybes kreiptis i gydytoja.Labai bijau ,kad danrukus suzalojau negruztamai, patarkite ka man daryti.Geriau „dolmen“ nuo skausmo, bet skausmas nepeaeina.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Inga, gali būti emalio pažeidimai, nudegintos dantenos. Būtinai kaip galima greičiau pasirodykite odontologui.

 30. Angelė
  | Atsakyti

  Sveiki,ištraukė protinį dantį,žaizdą užsiuvo,žandas ištinęs,vartoju antibijotikus,išsižioti negaliu,tik kokia 1.5cm.Jau 4 dienos po traukimo,šalia užsiūtos vietos ant žando viduje matosi lyg pulinukas,kažkas geltono,lyg žando paviršiuje,ar nereikėtų pasirodyti pas gydytoją?gal supūliavo?Ačiū

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Angele, protinio danties rovimas gali būti labai skirtingo sudėtingumo, tuo pačiu ir pooperacinis periodas kiekvienam pacientui gali būti skirtingas. Patinimaas, skausmas, kelios savaitės yra normalu. Tačiau kuomet matote kitokius simptomus, kaip pūlinukas, būtų gerai pasirodyti gydytojui.

 31. Sandra
  | Atsakyti

  Sveiki,nustate nervo uzdegima.Isgreze sena blomba ir uzdejo vaistu.Skausmo nejauciu,bet beprotiskai niezti.Ar taip turi but?

 32. Mantas
  | Atsakyti

  Sveiki, man maždaug prieš penkias dienas pradėjo skaudėti apatinio žandikaulio krumini dantį, Ira didelė skylė, skausmas kartais toks skaudus atrodo pulsuoja ir dingsta kuriam laikui, maždaug po pusę valandos ir vėl pradeda skaudėti patarkit ką daryti nes nebetveriu..

 33. Akvilė
  | Atsakyti

  Viršutinio protinio danties dantenos buvo paburkusios ir buvo nežymi veido neuralgija (akies bei ausies )prieš raunant, jau vartojau 1,5 dienos Ospamox 1g x 2k/d ( buvo išgertos 3tabletės). Danties rovimas buvo sklandus, neilgas, sakė gyd. pūlinio nematė, liepė tęsti a/b kursą. Tačiau po rovimo praėjus 3val pakilo temp. iki 38,7C ir laikosi jau antra diena. Sekančią dieną kreipiausi pas gyd., pakrapštė žaizdą, tada praplovė ir įdėjo vaistų su jodu, liepė grįžti kitą dieną. Tačiau būklė nepagerėjo, namuose temperatūra laikosi virš 38C nekrenta po pakartotinio gydymo, kraujyje rodo uždegimą CRB 60mg/l a/b fone, išlieka akies ir ausies neuralgija. Ką daryti, gal reikia keisti gydymą (kitus a/b), gal kažkur formuojasi pūlinys, gal šalia trišakio nervo šalia uždegimas?

 34. Gintare
  | Atsakyti

  Sveiki. Vakar vale danties kanalus ( 26,) kolkas uzpliombavo. Siandien skauda toje vietoje zanda, bei sugelia sukandus. Ar taip turi buti ? Einu privaciai, bet gaila nieko nepaaiskina. Leido du kartus nejautra, nes pirma karta nesuveike, galbut todel man dar skauda?
  Beto, kiek skaitau, tai pries kanalu valyma turi padaryti nuotrauka? Bet jau antra danti tvarko ir jokios nuotraukos , kad pasiziureti, nedaro.

 35. Julija
  | Atsakyti

  Sveiki, jau apie 3 menesius kankina danties skausmas. Kartais neskauda kelias savaites, o kartais skausmas buna labai stiprus, buna kad ypac skauda po nakties ar su pirstu paspaudus. Dantis be plombos. Buvau pas odontologa, patikrino, pasake kad dantis sveikas. Bet galvoju gal kazkas viduje negerai, nes negali gi taip stipriai skaudeti sveika danti. Ka daryti? Aciu

 36. Vida
  | Atsakyti

  Sveiki isrove virsutini krumini danti po menesio pradejo deginti burna kaista tvinksi padare zandikaulio nuotrauka nieko blogo nemate kur kreiptis

 37. Violeta
  | Atsakyti

  Laba diena,
  Turiu problemą – 2018 sausio mėn buvo įstatytas danties implantas.Jaučiau skausmą,kartais maudžiantį,bet ne visą laiką.
  Po mėn implantas buvo pašalintas,bet sakausmas nepranyko.Kovo mėn į kitą vietą buvo įstatytas naujas implantas,bet skausmas liko ir net nežinau ar toje pačioje vietoje,nes eina per visą žandikaulį.Panoraminės nuotraukos rodo,kad viskas gerai.Konsultavausi su daugybe gydytojų,bet niekas nepasako kur kreiptis ir ką daryti.Delsiu su protezavimu,nes jaučiu diskomforttą.
  Būsiu labai dėkinga už atsakymą!

 38. Renata
  | Atsakyti

  Sveiki, man skauda protinį apatinį dantį, bet tik vakarais pradeda skaudėti. Kai buvau pas dantiste Lietuvoje ji sakė ji stebėti, nes jis genda po biški, toj pačioje klinikoje dariausi ir burnos higiena ir ji vėl paminėjo protinį dantuka. Dantiste man patarė jį ištraukti nes jis nereikalingas ar tikrai jį būtina traukti lauk.siuo metu esu ne Lietuvoj tai vakarais kad užmigti isgeriu vaistų nuo skausmo.bet skausmas tik erzinantis. Ar čia jau labai blogai, gal galite ką patarti. Ačiū labai

 39. Renata
  | Atsakyti

  Rene, as irgi turiu skaudanti protini virsuje danti nr.8 , as tikrai ji noriu istraukti, tik nezinau ar galima skaudanti traukti. Gydyt sake, kad yra usdegimas tipo paradon…bakterijos tarp 7 ojo ir 8 ojo danties. Ir tas protinis visiskai nereikalingas.

 40. Justina
  | Atsakyti

  Jei yra uždėti vaistai dešnei pusei 41 kodėl maudžia dantį ir ką daryti ?

 41. Ieva
  | Atsakyti

  Laba diena, prieš 2 savaites lengvai išrovė apatinį protinį dantį. Tačiau prieš maždaug prieš 3 dienas, toje pusėje pradėjau jausti labai didelį jautrumą karštam/šaltam maistui, gėrimams. Ar apsinuogino kakleliai ir pakaks valyti sensodyne ar čia gali būti keik pažeisti nervai? Anksčiau niekada nebuvau susidurusi su tokiu jautrumu.

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Ieva, priklausomai nuo protinio danties rovimo sudėtingumo tai vis dar gali būti pooperacinis periodas ir tikėtina kad šie simptomai dings. Tačiau blogiau nebus jeigu apsilankysite pas gydytoją apžiūrai.

 42. Inga
  | Atsakyti

  Sveiki sugedo ir nuskilo 11 dantis liko minimaliai jo. Bus būtina kanalų tvarkymas. Jai bus įmanoma norėčiau ji isgelbeti. Norėjau jūsų patarimo ar padarius iš plombos toki danti jis galės tarnauti ar kandus maistą nenuskils vėl. O gal yra kokia kita galimybė be implantų?

  • Valdas Labanauskas
   Valdas Labanauskas
   | Atsakyti

   Inga, šiuo atveju neturėtumėte galvoti apie atstatymą plomba, rezultatas bus neilgalaikis. Bus reikalingas stiklo pluošto kaištis kuris sutvirtins šaknį ir padarys išnašą karūnėliai laikytis ir pati cirkonio keramikos karūnėlė. Taip turėsite estetišką ir tikėtina ilgalaikį sprendimą.

Pateikite klausimą