Dantį gydyti ar ištraukti ir dėti implantą?

Ar taisyti dantį?Atsiradus problemoms su dantimis, pacientai dažnai klausia, ar jiems reikėtų išrauti dantį ir įsistatyti danties implantą. Kokiais atvejais odontologas pacientui turėtų rekomenduoti dantį išsaugoti, o ne išrauti? Į tokį klausimą nėra lengva atsakyti. Kiekvienas atvejis yra individualus, todėl reikėtų kruopščiai apsvarstyti danties pašalinimo ir išsaugojimo privalumus. Nors ir sunku atspėti, ar išsaugotas komplikuotas dantis tarnaus ilgai ir sėkmingai, štai keletas paprastų dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti prieš priimant sprendimą:

 • Ar danties apydančiams kilo pavojus (ar aplink dantį nėra sunykęs kaulas)?
 • Ar dantis buvo protezuotas (plombuotas)? Kokio dydžio yra protezas (plomba)?
 • Ar žandikaulyje yra kitų dantų? Kokio dydžio danties šaknis?
 • Ar anksčiau buvo gydyti danties šaknies kanalai? Jei taip, ar gydymas pavyko sėkmingai?

Kad būtų lengviau priimti sprendimą, reikėtų atsižvelgti į visas šias aplinkybes. Savaime suprantamas pasirinkimas būtų išsaugoti dantį. Tačiau kruopščiai ištyrus aplinkybes, dažnai prieinama išvados jog finansiniu ir praktiškumo atžvilgiu naudingiau būtų dantį pašalinti.

Dantų protezavimo kaina panaudojant implantus yra aukščiausia lyginant su kitais metodais. Dar vienas implantų trūkumas yra tas, kad socialinis draudimas nepadengia dantų implantų kainos. Danties išsaugojimas yra puikus trumpalaikis sprendimo būdas. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad jei danties, jo šaknies kanalo gydymas nepavyks ir ateityje dantį reikės ištraukti, pacientas vis tiek turės sumokėti pilną dantų protezavimo kainą. Būtent todėl iš anksto susimokėjus už dantų implantus ateityje tai atsipirks.

Dantų implantai tapo labai sėkmingu ir pasiteisinančiu būdu protezuoti trūkstamus dantis. Šiandien pasiteisina apie 98% dantų implantavimo atvejų. Išrauti ar išsaugoti dantį yra kiekvieno žmogaus asmeninis pasirinkimas, priklausantis nuo daugelio aplinkybių. Visuomet yra tikimybė, kad sutaisytas dantis vėl suges. Išrovus dantį ir įsistačius danties implantą būsite ramūs, kad jis tarnaus ilgai. Tačiau reikia nepamiršti, kad implantų priežiūra yra reikalinga taip pat. Atsižvelgiant į tikėtiną bendrą abiejų gydymo metodų kainą, iš pradžių sumokėjus daugiau už dantų implantus ateityje galite sutaupyti pinigų. Kiekvienas atvejis yra skirtingas ir kelia skirtingus iššūkius. Visus gydymo metodus ir tikėtiną jų sėkmingumą turėtumėte aptarti su savo odontologu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

4 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Labadiena. Jei skauda apmauta dantį, yra uždegimas. Ar galima ji išrovus iškarto įstatyti implantą? Ar reikes laukti po isrivumo kol isrovimo vieta sugis?

  1. Remigijau, reikia žiūrėti rentgeno nuotrauką ir spręsti individualiai.
   Tikėtina jog gali tekti pirma pašalinti ir iki implantavimo laukti kol sugis. Kadangi skauda, tikėtina jog yra infekcinis židinys, o tokiu atveju vienmomentė implantacija yra negalima.

 2. Laba diena, neseniai man ištraukė dantį ir gydytojas sako, kad nėra kaulo dėti implantą, nes šalia ilgą laiką nebuvo kito danties. Ar taip gali būti, kad dantis buvo, kažkaip laikėsi, o nėra toj vietoj kaulo?