Cirkonio keramikos dantų karūnėlės

Cirkonio keramikos karūnėlių privalumai:

 • Cirkonio karūnėlės tokios tvirtos, kad gali būti naudojamos tiek priekinių, tiek krūminių dantų protezavimui ir atlaiko didelį kramtymo krūvį.
 • Atsparios nusidėvėjimui.
 • Mažiau šlifuojami danties kietieji audiniai, nes nebereikia maskuoti metalo.
 • Cirkonio karūnėlės pasižymi puikiomis estetinėmis savybėmis.
 • Nebūna pilkos juostos prie dantenų krašto lyginant su metalo keramikos vainikėliais.
 • Cirkonio oksidas nesukelia alergijų. Tai bioinertiška medžiaga, kurią organizmas priima kaip natūralią.
 • Aplink cirkonio oksido konstrukcijas nebūna dantenų uždegimo. O protezuojant ant implantų, tai yra svarbu, nes vainikėlis visada turi kontaktą su dantenomis.

Cirknio keramika

Individualių frezuotų cirkonio atramų privalumai:

 • Cirkonio oksido atramos pasižymi puikiomis estetinėmis savybėmis, lyginant su kitų metalų atramomis.
 • Yra užtikrinama pakankama protezo retencija, esant skirtingam tarpokliuziniam aukščiui, atkuriama ideali anatominė forma.
 • Individualiai frezuojama atrama suteikia galimybę pilnai pašalinti cementą, nes matosi protezo riba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

83 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Sveiki, prieš 3men man nuslifavo apatinius 4dantis, ir apvilkto cirkoninius, plius dar iš šonų po vieną dantį padarė, nes daugiau neturiu, ir padarė biugeli, ką dau duona, ten pakliuvo kažkoks kietas ir iskylo, o po kelių dienu vienas dantis nulūžo,. Noriu paklausti ar tai normalu? O pinigus sumokėjau didelius. IR ką man daryti? Ačiū

 2. Laba diena,ant ant danties yra uždėtas keramikinis tiltukas,galinis dantis yra atšokęs ,o priekyje laikosi priklijuotas,daktarė sako,kad negalima nuimti ir laukti kol pats atšoks,tai man jau 2 mėnesiai kliba tiltukas,ar neepažeisiu to atšokusio danties.

 3. Sveiki , koks yra pigiausias ir paprasčiausias danties atstatymo būdas , kai liko tik šaknis?, danties vietą priekyje viršuje.

 4. Sveiki. Po dviejų metų nešiojimo,atmetė du implantus ir gydytojas pinigus grąžino. Tačiau buvo darytas tiltas septyniems dantims iš cirkonio keramikos. Kadangi dar du implantai liko,daromas išimamas fiksuojamas protezas. Ar yra už cirkonio keramiką duodama garantija ir kokiam laikotarpiui? Ir ar įmanoma atgauti pinigus už cirkonį? Kur kreiptis,jei gydytojas nesutinka?Ačiū

 5. Sveiki. Pries pora mensesiu buvo uzdetos karuneles ant priekiniu dantu, bet praejus kuriam laikui vienas dantukas pradejo reaguoti salti ir karsti. Dancio nervas kaip ir isimtas. Ar tai normalu, ar vertetu sunerimti? Saltu laikotarpie visi dantys kazkiek jautresni

 6. Sudeta metalo keramika jau 20metu,ar gali buy,kad metalas pradejo kazka skleist,nes rugstus is vidaus puse dantys,ir kazkoks kvepalu kvapas,pavalius sepeteliu

 7. Sveiki,jei po kazkurio laiko nebepatinka karuneliu ilgis,ar imanoma kazkaip patrumpinti,ar jau viskas?

 8. Sveiki,

  Kuo skiriasi cirkonis nuo bemetales keramikos? Kuri medžiaga atrodo natūraliausia ir tinka dėti ant metalinio štifto priekiniams dantims?
  Domina taipogi kaina

 9. Reikia pasidaryti nuolatines dantu karuneles ant 4/2 implantu,cirkonio
  Kur kreiptis Kaune

 10. Laba diena. Man uždėtos cirkonio karūnėlės. Pagaminti dantukai buvo gražūs, spalva tiko. Tačiau jau priklijavus dantis, suvedinėdamas sąkandį, gydytojas gerokai juos apšlifavo ,daug kur nugręžė glazūruotą paviršių. Ar tai normalu?

 11. Sveiki, ar pricementavus karūnėlę klinikoje, ja taip pat lengvai butų galima ir nuimti? Ar yra kažkokios priemones kurios padeda nepazeidus karūnėles ja nuimti? (Isnaujo klijuoti)

 12. Laba diena kiek kainuotu priekini danti istatyti iš pigesniu, nes neseniai ištrauke danti nes puliavo

 13. Sveiki,ant viršutinio žandikaulio buvo įsukti 4 implantai,o ant jų uždėtas,cirkonio keramikos 10 dantų protezas.Praėjo 8 mėn., plaunant vakare viršutinį protezą su vandens srovele,nuskilo iš vidinės pusės,įstrižai ,danties gabalėlis ,visą laiką jaučiasi kažkoks metalo skonis burnoje.Kaip galima patikrinti ar tai tikrai yra protezas iš virkonio keramikos,nes iš gomurio pusės,prue dantenų jis pajuodijas?

 14. laba diena
  noreciau informacijos. ant 4 implantu buvo paryti 10 danties cirkoninis vainikelis . bet jis buvo uzcementuotas ant situ implantu. bet atsiklijavo ir luzo. ar galima ji taisyti ar reikes naujo vainikelio? aciu

 15. Sveiki buvo padaryta cirkonio keramikos karunele ant vieno danties kazkur Po savaites prasidejo veido kuno alergija .ar gali buti tai prasidejo alergija del cirkonio keramikos ?nes alergija nepraeina
  Pagarbiai
  Virginija

 16. Sveiki, ar galima nuimti cirkonio karuna ar tilta nepazeidus ir uzdeti atgal teisingai? Nes buvo uzdeta nevisai teisingai

 17. Laba diena. Man uzdejo ant kruminio danties cirkonio karunele, bet cia jau mano kalte, nes paprasiau baltesne spalva, nes buvo prietema ir taip man pasirodė. Ar yra tikimybe kad nuo maisto siek tiek pageltonuos ar reikia keisti visa nauja 🙁

 18. Ar galima dėti cirkonio karūnėle dėti ant pusiau nulūžusio danties?

 19. Sveiki, ar galima keramika (implanta) pekeist i zirkoni? Ar reikia kita implanta isukinet ar galima ant to paties zirkoni dantuka prisukt? Ir ka daryt jei po metu implanto isidejimo, virs ideto danties matosi patamsejimas ir negraziai uzsitrauke dantiena? Aciu

 20. Sveiki.Pries mėnesį isidėjau cirkonio karuneles.Nesenai pastebėjau,kad tarp karuneliu ir dantenų yra tarpai,at tai normalu?

 21. Sveiki turiu priekinius dantis uzmautus keramikiu vainikeliu 2dantys kandant kieta skura nuskilo truputi kraštelis keramikos ar ja imanoma pataisyti estetiniu plombavimu ar paklejuoti nes atrido dabar negražiai ir braižo?

 22. Sveiki .Prieš 3 sav man uždėtas 3 dantų tiltas .Vienas sveikas dantis buvo šlifuotas ir užmautas sunepasalintu nervu.Kol buvo laikini dantys ,jokio skausmo nebuvo.Dvi savaites kenčiau skausmą.Gydytojas pasakė ,kad blogas sakandis,tai nuslifavo ,padarė gerai.Po patvarkymo skausmas kramtymo metu iš kart dingo,bet liko jautrumas ir reakcija į karšti ir šalti .Gydytojas liepė stebėti ir jei jautrumas nepraeis ,tai sako reiks grąžti skylė ,per cirkonio dantį ir imti nervą .Ar nebus sugadintas visas tiltas ?Įtariu kažką negero ….

 23. Laba diena . Noriu tvarkytis du priekinius dantis,nes jie pajuodę . Mano klausimas ar kai uždeda laikinas karuneles ,o paskui jau tikrąsias cirkonio su laikinais klijais ir kai jau grynai viska padaro ar neono sviesoje jos yra pralaidzios sviestai ar ju spalva skiriasi nuo tikru dantuku ?
  Aciu .

 24. Sveiki..
  Turiu cirkonio dantų tiltelį.Nuskilo vienas dantukas,labai keista.bet tai pajutau iš po nakties.
  Ar yra galimybė jį kažkaip sutvarkyti nenuimant viso tiltelio?
  Audra

 25. Sveiki, ką tik nusiemiau breketus, dveji priekiniai dantys iš anksčiau yra metalo vainikėliai, nusiemus breketus atrodo nenaturaliai ir negražiai. Ar įmanomas jų keitimas į cirkonio vainikėlius? Kokia ~ kaina?

 26. Sveiki, man nulūžo priekinio danties cirkonio karuneles gabaliukas nors dar praėjo tik 2 savaites nuo uzdejimo. Nieko kieto nevalgiau, negrauziau, ar cirkonio karuneles nera tvirtos? Kodel čia taip atsitiko? Ar buna kokia garantija? Ačiū

  1. Rita, cirkonio karūnėlės yra labai tvirtos, bet viskam yra ribos. Tai kad jūs nieko kieto nekandote – gal būt. Dažna problema yra bruksizmas, kai žmogus naktį miego metu nevalingai stipriai sukandinėja, trina dantis. Dažnu atveju apie savo problemą žmogus nežino. Bruksizmo atvejais galima pasigaminti apsaugines kapas nakčiai. Dėl garantijos – gydydytojas gali matyti turite bruksizmą jūs ar ne. Bruksizmo atveju garantija nėra taikoma.

 27. Noriu protezuotis dantis,mano dantų likę 6.gavau pasiūlymą dėti hibridinius protezus su cirkonio keramiką,mano dantys irgi būtų aptraukti cirkonio keramika.
  Ar aptraukiant savus dantis keramika,reikia pašalinti tų dantų nervus,kaip vyksta protezavimas,ar geriau ir pigiau būtų išrovus dantis?

  1. Rimai, rekomendacijoms pateikti kas jūsų atveju būtų geriau, reikia pamatyti situaciją ar bent rentgeno nuotrauką. Dažnu atveju prieš apvelkant dantis cirkonio keramika yra atliekamas šaknų kanalų gydymas (nervų pašalinimas), tam kad išvengti problemų ateityje.

 28. Laba diena. Ar už dedant cirkonio karūnėlę (ant nuosavo danties) reikės išvalyti, t. y išimti „gyvą nervą” ? Ačiū

  1. Rima, prieš uždedant cirkonio karūnėlę yra įvertinama šaknies būklė, jeigu yra bent menkiausių įtarimų dėl infekcijos, šaknų kanalai sugydomi. Nes kitu atveju kilus infekcijai teks nuimti karūnėlę kad sugydyti kanalus ir gaminti naują karūnėlę.

 29. Sveiki!
  Ar imanomas estetinis plombavimas priekinio danties is cirkonio. Nuskiles mazas kamputis yra. Buvo bandyta, bet deja nesilaiko. Toks jausmas, kad ne tos medziagos parinktos ir po ~ 3 dienu viskas atsoka…
  Dekui!

  1. Gintarai, estetinis plombavimas atliekamas specialiomis kompozicinėmis medžiagomis. Jeigu norime dengti/apvilkti cirkoniu tuomet gaminam viso danties cirkonio karūnėlė. Galima tik iš priekinės (matomos) pusės dengti porceliano laminate.

 30. Sveiki nesenai buvo sudėti 4 priekiniu dantu tiltai is cirkonio manau del apačioje esančio kreivo dantuko priekinis tiltas vienas pavazevo i prieki tapo nelygus ar man dar galima kazka padaryti kad butu jie lygus?

  1. Aušra, jeigu tai krūminis dantis tai cirkonio karūnėlė 395eurų + atrama apie 100eurų (nežinome kokio gamintojo implantas, atramos kaina gali būti skirtinga)

 31. Laba diena, atsidūriau baisioje situacijoje. Švedijoje privatus dantų gydytojas man sudėjo 10 cirkonio materialo dantų karūnelių. Nepatenkinta buvau iš karto. Spalva geltona, prie dirbtinės šviesos dantys dar geltonesnio atspalvio. Kreipiausi i kitą dantų gydytoją ir jis patvirtino mano abejones. Pasakė, kad dantų karūnėlės ne iš cirkonio materialo, esu apgauta. Kaina už viską buvo sumokėta apie 8 000 eurų. O dantų karūnėlės greičiausiai pagamintos Kinijoje arba Turkijoje, prasta kokybė. Juose gali būti kenksmingų medžiagų. Smegenys mėlynuoja, bėga kraujas, skauda. Dabar ruošiami dokumentai teismui. Nežinau ar galėsiu vel patikėti dantų gydytoju, bet suprantu, kad reikia juos kuo skubiau keisti. Va kartais žmogus i kokią situacija gali patekti.

  1. Odeta, 8000eurų už 10 karūnėlių kaina Lietuvoje atrodytų gana aukšta. Tačiau Švedijoje tikriausiai yra pigiausia kiek tai įmanoma. Gaila, kad tokie dalykai vyksta. Tikiu, bus rasta teisybė. Sėkmės.

  2. Is kur tokios kainos Svedijoje? Kaip tik dejau kruminio danties karunele. 450 eur. Svedijoje galioja kainos apsauga. Pasiekus 300 EUR per metus, toliau reikia moketi tik puse kainos – kita puse kompensuojama försäkringskassan. Pasiekus 1500 EUR per metus, mokama tik 15% kainos, kompensuojama 85%!

 32. Man prieki nėra 2 dantu noriu dėtis karunėle man viena bus karunėlė ar dvi ir koke kaina butu

 33. Blogas dantų sakandis.Antrukas nulūžo.Kitas antrukas taipogi silpnas.
  Ar normalu priekiniai 4 dantys cirkonio keramikos ,šoniniai 4-5 dantų metalo keramikos tiltai?

  1. Rimanta, sąkandis vertinamas tik gyvai. O šiaip kombinacija tokia galima. Tačiau jeigu tik finansinės galimybės leidžia dėkite tik cirkonį. Metalo keramika jau praeitas etapas odontologijoje.

   1. Laba man dveju dantu nėra prieki aš noriu dėtis karunėle ir koke kaina butu man viena bus karunėlė ar dvi

 34. Sveiki. 2020m vasarą protezuotas priekinis dantis – stiklo kaištis, cirkonio karūnėlė. Vakar nuo karūnėlės prie dantenų atitrūko, atskilo (kaip išpjautas) apversto trikampio formos gabalėlis tos karūnėlės ( apie 5 mm x 3mm dydžio). Rašo, kad cirkonis -tvirtas metalas. Ar ją bus galima restauruoti ir ar patikima toks būdas. Gal verta keisti į seną patikrintą metalo keramiką? 2-jų implantų karūnėlės metalo keramika-api 12-13 metų-jokių problemų. Ačiū už atsakymą.

  1. Vilija, cirkonis nėra metalas, tai labiau akmuo. Labai tikėtina jog atskilo keramika nuo cirkonio. Tiek metalo keramikos tiek cirkonio kermikos karūnėles dengia ta pati medžiaga keramika. Abiem atvejais keramikos atskilimo tikimybė vienoda.
   Paprastai protezavimo darbams suteikiama vienerių metų garantija. Jeigu jūs nekandote kažko neįprastai kieto, tai gali būti garantinis atvejis.

 35. Laba diena.
  Man atsirado pulinukas prie gydyto danties, buvo gydyti kanalai, uždėta cirkonio karunėlė. Manau bus blogai išgydyti kanalai. Ar per gydant įmanoma nuimti karunėlę ir po to ją vėl uždėti?

  1. Laura, darant gerai, turėtų būti cirkonio karūnėlė perdaroma. Nes kanalo pergydymui grežiami danties audiniai, kad patekti į kanalą, to pasekoje pagrindas ant kurio laikėsi karūnėlė taps kitokios formos. Būna atvejų kuomet galima panaudoti tą pačią.

 36. Sveiki,daug metu turiu metalo keramiikinius priekinius 4 dantis,nepatinka,kad kasmet vis labiau darosi matoma metalo juostele prie dantenu ir netgi melynos,negyvos spalvos dantenos,vaizdas neestetiskas.Sakykit,ar imanoma metalo keramika pakeisti cirkoniu?Ar sudetinga metalo keramikos nuemimo procedura?Aciu.

  1. Jurgita
   Taip, žinoma galima.
   Jeigu bandytumėte nuimti jūs, turbūt būtų sudėtinga. Mums, odontologams tai kasdienė praktika.
   Orientacinė kaina:
   Cirkonio keramikos karūnėlės 4x380eurų.

  1. Nijole,

   kaip supratame reikalingas tiltas ant savų dantų.
   Jeigu tai galiniai dantys:
   Cirkonio pilnos anatomijos karūnėlės (tiltas) 4x320eurų

   Jeigu tai dantys estetinėje zonoje (šypsenos atveju matomi):
   Cirkonio karūnėlės su keramikos apdaila (tiltas) 4x380eurų

   Jeigu būtų reikalingas šaknies sustiprinimas stiklo pluošto kaiščiu 100eurų
   Jeigu būtų reikalinga sugydyti šaknų kanalus 50-100eurų/kanalas

 37. Sveiki, man yra nuskiles priekinis dantis ir jo mažai beliko, kiek kainuotų priekinio danties karunele iš cirkonio?

  1. Gbriele, cirkonio keramikos karūnėlės kaina 380eurų. Greičiausia bus reikalingas šaknies sutvirtinimas stklo pluošto kaiščiu 100eurų.
   Kainos su darbais.

 38. Sveiki man irgi atskilo , cirkonio keramika, kaip sutvarkyti ? Ar butina keisti visa danti?

 39. Laba diena,
  Ką daryti skilus cirkonio karūnėlei? Karūnėlė ant krūminio danties, viršutiniame žandikaulyje.

  1. Gooda, skilimas nelygus skilimui. Tačiau greičiausia teks perdaryti cirkonio karūnėlę.

 40. O kur jums dejo ta cirkoni,negi jokios garantijos???metalo keramika jau 10 metų šonuose nesisaugidama kramčiau , atėjo diena kad reikia apmauti prieki,arba visus..pradedu abejoti cirkiniu…🤔🤔🤔🤔ga detti visa žandikaulyje metalo keramika…?????

 41. Sveiki,
  Kiek reikia apsilankymu norit uzsideti cirkonio laminates ant 8 apatiniu dantu ir kiek laiko tai truktu?

  1. Irma, bus reikalingi 2-3 vizitai. Galima viską pasidaryti per 2 savaites.

 42. Sveiki.isidejau straumann implanta pries 8menesius,ar yra nurodytas laikas kiek dar galiu taip laikyti be dantu karuneles ir atramos ? Kolkas neturiu galimybes baigti tvarkyti.aciu uz atsakyma.

  1. Deive, maksimalaus laiko nėra. Žinoma egzistuoja protingi terminai, rekomenduočiau protezavimą pabaigti bent per ateinančius pora metų.

 43. Nuskilo cirkonio keramika protezuoto tilto priekinis dantis. Ar įmanoma priklijuoti nuskilusią keramiką nenuimant tilto ir kur.

 44. Sveiki,nuluzo visas dantis,liko saknis.Imanoma ja panaudoti implantui?
  Ir domintu pilna kaina implantavimo dvieju dantu(salia abu),1-as.nuluzo siandien,o kito ner jau 6 metai.

  1. Vilma, panašu jog kažką maišote. Arba šaknis arba implantas. Tačiau esamą šaknį galima panaudoti danties atkūrimui (protezavimui). Jeigu šaknis yra pakankamai sveika galima ją sutvirtinti stiklo pluošto kaiščiu ir apvilkti su nauja karūnėle (implantas nereikalingas).

 45. Sveiki. Turiu sudėtą ant viršutinių dantų cirkonio keramikos tiltą. Viename dantyje pradėjau jausti skausmą. Ar įmanoma nuimti tiltą ir ar nebus problemų vėl uždedant? Kokia nuėmimo kaina?