Cirkonio keramikos dantų karūnėlės

Cirkonio keramikos karūnėlių privalumai:

 • Cirkonio karūnėlės tokios tvirtos, kad gali būti naudojamos tiek priekinių, tiek krūminių dantų protezavimui ir atlaiko didelį kramtymo krūvį.
 • Atsparios nusidėvėjimui.
 • Mažiau šlifuojami danties kietieji audiniai, nes nebereikia maskuoti metalo.
 • Cirkonio karūnėlės pasižymi puikiomis estetinėmis savybėmis.
 • Nebūna pilkos juostos prie dantenų krašto lyginant su metalo keramikos vainikėliais.
 • Cirkonio oksidas nesukelia alergijų. Tai bioinertiška medžiaga, kurią organizmas priima kaip natūralią.
 • Aplink cirkonio oksido konstrukcijas nebūna dantenų uždegimo. O protezuojant ant implantų, tai yra svarbu, nes vainikėlis visada turi kontaktą su dantenomis.

Cirknio keramika

Individualių frezuotų cirkonio atramų privalumai:

 • Cirkonio oksido atramos pasižymi puikiomis estetinėmis savybėmis, lyginant su kitų metalų atramomis.
 • Yra užtikrinama pakankama protezo retencija, esant skirtingam tarpokliuziniam aukščiui, atkuriama ideali anatominė forma.
 • Individualiai frezuojama atrama suteikia galimybę pilnai pašalinti cementą, nes matosi protezo riba.

30 Atsiliepimų / Klausimų apie “Cirkonio keramikos dantų karūnėlės”

 1. Sveiki. Turiu sudėtą ant viršutinių dantų cirkonio keramikos tiltą. Viename dantyje pradėjau jausti skausmą. Ar įmanoma nuimti tiltą ir ar nebus problemų vėl uždedant? Kokia nuėmimo kaina?

 2. Sveiki,nuluzo visas dantis,liko saknis.Imanoma ja panaudoti implantui?
  Ir domintu pilna kaina implantavimo dvieju dantu(salia abu),1-as.nuluzo siandien,o kito ner jau 6 metai.

  1. Dantų Implantai

   Vilma, panašu jog kažką maišote. Arba šaknis arba implantas. Tačiau esamą šaknį galima panaudoti danties atkūrimui (protezavimui). Jeigu šaknis yra pakankamai sveika galima ją sutvirtinti stiklo pluošto kaiščiu ir apvilkti su nauja karūnėle (implantas nereikalingas).

 3. Nuskilo cirkonio keramika protezuoto tilto priekinis dantis. Ar įmanoma priklijuoti nuskilusią keramiką nenuimant tilto ir kur.

 4. Laba diena,
  Ką daryti skilus cirkonio karūnėlei? Karūnėlė ant krūminio danties, viršutiniame žandikaulyje.

 5. Sveiki, man yra nuskiles priekinis dantis ir jo mažai beliko, kiek kainuotų priekinio danties karunele iš cirkonio?

  1. Dantų Implantai

   Gbriele, cirkonio keramikos karūnėlės kaina 380eurų. Greičiausia bus reikalingas šaknies sutvirtinimas stklo pluošto kaiščiu 100eurų.
   Kainos su darbais.

  1. Dantų Implantai

   Nijole,

   kaip supratame reikalingas tiltas ant savų dantų.
   Jeigu tai galiniai dantys:
   Cirkonio pilnos anatomijos karūnėlės (tiltas) 4x320eurų

   Jeigu tai dantys estetinėje zonoje (šypsenos atveju matomi):
   Cirkonio karūnėlės su keramikos apdaila (tiltas) 4x380eurų

   Jeigu būtų reikalingas šaknies sustiprinimas stiklo pluošto kaiščiu 100eurų
   Jeigu būtų reikalinga sugydyti šaknų kanalus 50-100eurų/kanalas

 6. Sveiki,daug metu turiu metalo keramiikinius priekinius 4 dantis,nepatinka,kad kasmet vis labiau darosi matoma metalo juostele prie dantenu ir netgi melynos,negyvos spalvos dantenos,vaizdas neestetiskas.Sakykit,ar imanoma metalo keramika pakeisti cirkoniu?Ar sudetinga metalo keramikos nuemimo procedura?Aciu.

  1. Dantų Implantai

   Jurgita
   Taip, žinoma galima.
   Jeigu bandytumėte nuimti jūs, turbūt būtų sudėtinga. Mums, odontologams tai kasdienė praktika.
   Orientacinė kaina:
   Cirkonio keramikos karūnėlės 4x380eurų.

 7. Laba diena.
  Man atsirado pulinukas prie gydyto danties, buvo gydyti kanalai, uždėta cirkonio karunėlė. Manau bus blogai išgydyti kanalai. Ar per gydant įmanoma nuimti karunėlę ir po to ją vėl uždėti?

  1. Dantų Implantai

   Laura, darant gerai, turėtų būti cirkonio karūnėlė perdaroma. Nes kanalo pergydymui grežiami danties audiniai, kad patekti į kanalą, to pasekoje pagrindas ant kurio laikėsi karūnėlė taps kitokios formos. Būna atvejų kuomet galima panaudoti tą pačią.

 8. Sveiki. 2020m vasarą protezuotas priekinis dantis – stiklo kaištis, cirkonio karūnėlė. Vakar nuo karūnėlės prie dantenų atitrūko, atskilo (kaip išpjautas) apversto trikampio formos gabalėlis tos karūnėlės ( apie 5 mm x 3mm dydžio). Rašo, kad cirkonis -tvirtas metalas. Ar ją bus galima restauruoti ir ar patikima toks būdas. Gal verta keisti į seną patikrintą metalo keramiką? 2-jų implantų karūnėlės metalo keramika-api 12-13 metų-jokių problemų. Ačiū už atsakymą.

  1. Dantų Implantai

   Vilija, cirkonis nėra metalas, tai labiau akmuo. Labai tikėtina jog atskilo keramika nuo cirkonio. Tiek metalo keramikos tiek cirkonio kermikos karūnėles dengia ta pati medžiaga keramika. Abiem atvejais keramikos atskilimo tikimybė vienoda.
   Paprastai protezavimo darbams suteikiama vienerių metų garantija. Jeigu jūs nekandote kažko neįprastai kieto, tai gali būti garantinis atvejis.

 9. Blogas dantų sakandis.Antrukas nulūžo.Kitas antrukas taipogi silpnas.
  Ar normalu priekiniai 4 dantys cirkonio keramikos ,šoniniai 4-5 dantų metalo keramikos tiltai?

  1. Dantų Implantai

   Rimanta, sąkandis vertinamas tik gyvai. O šiaip kombinacija tokia galima. Tačiau jeigu tik finansinės galimybės leidžia dėkite tik cirkonį. Metalo keramika jau praeitas etapas odontologijoje.

   1. Laba man dveju dantu nėra prieki aš noriu dėtis karunėle ir koke kaina butu man viena bus karunėlė ar dvi

 10. Laba diena, atsidūriau baisioje situacijoje. Švedijoje privatus dantų gydytojas man sudėjo 10 cirkonio materialo dantų karūnelių. Nepatenkinta buvau iš karto. Spalva geltona, prie dirbtinės šviesos dantys dar geltonesnio atspalvio. Kreipiausi i kitą dantų gydytoją ir jis patvirtino mano abejones. Pasakė, kad dantų karūnėlės ne iš cirkonio materialo, esu apgauta. Kaina už viską buvo sumokėta apie 8 000 eurų. O dantų karūnėlės greičiausiai pagamintos Kinijoje arba Turkijoje, prasta kokybė. Juose gali būti kenksmingų medžiagų. Smegenys mėlynuoja, bėga kraujas, skauda. Dabar ruošiami dokumentai teismui. Nežinau ar galėsiu vel patikėti dantų gydytoju, bet suprantu, kad reikia juos kuo skubiau keisti. Va kartais žmogus i kokią situacija gali patekti.

  1. Dantų Implantai

   Odeta, 8000eurų už 10 karūnėlių kaina Lietuvoje atrodytų gana aukšta. Tačiau Švedijoje tikriausiai yra pigiausia kiek tai įmanoma. Gaila, kad tokie dalykai vyksta. Tikiu, bus rasta teisybė. Sėkmės.

Parašykite klausimą ar atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *