Burnos chirurgo konsultacija

Jeigu susidūrėte su vienu iš apačioje išvardintų atvejų, pasikonsultuokite su burnos chirurgu.

Burnos chirurgijaDantų suaugimas
Pavojingiausi yra protiniai dantys bei tretieji krūminiai, nes jie yra paskutiniai, kurie išsivysto. Skirtingos problemos gali atsirasti, jei protiniai dantys vystosi ne taip kaip turėtų. Jei jums pasiseks, jie išaugs toje vietoje, kur dar yra likę vietos augti. Tačiau, dažniausiai, krūminiai dantys išdygsta blogoje vietoje ir taip sugadina visą dantų eilę. Dar blogiau, kada dantis suauga ar įauga tarp dantenų audinio ir žandikaulio, o tai sukelia skausmą, tinimą ar infekciją. Be protinių dantų, jūsų iltiniai, kapliniai bei kiti dantys taip pat gali suaugti dėl daugybės kitų priežasčių. Suaugę dantys gali padaryti neatitaisomą žalą greta esantiems kaimyniniams dantims, žandikauliui, dantenoms ar net iššaukti auglio ar cistos susiformavimą, kas gali neatitaisomai sunaikinti tam tikras žandikaulio vietas. Žmonėms, kurie kenčia dėl suaugusių dantų dažniausiai reikalinga burnos operacija, kol būklė nepablogėja.
Danties netekimas
Jei netekote dantų susižalojus, dėl traumos, infekcijos ar burnos problemų, dantų implantai gali būti geriausia išeitis. Ne taip kaip protezai, dantų implantai yra netikras danties šaknies pakaitalas, kuris yra įsodinamas į žandikaulį, trūkstamo danties vietoje. Implantai yra geriausia išeitis tiems, kurie nori nori geros bendros savijautos bei geros burnos būklės.
Nevienodas žandikaulio augimas
Kaikuriems žmonėms apatinis ir viršutinis žandikaulis užauga neteisingai. Tai gali sukelti problemų valgant, kalbant, ryjant ar netgi kvėpuojant. Neteisingą dantų išsidėstymą dar galima ištaisyti ortodontinėmis plokštelėmis, bet sudėtingesniais atvejais reikalinga burnos operacija, tam, kad atstatytų taisyklingą žandikaulio padėtį.
Dantų protezų pritaikymo tikslai
Kaikuriems žmonėms turintiems dantų protezus pirmą kartą, burnos operacija reikalinga tam, kad pataisytų neatikimus burnoje bei užtikrintų, jog protezas tikrai tiks. Burnos operacijos taip pat gali prireikti tiems, kurie prieš tai naudojo protezus ir dėl to pradėjo blogėti dantų kaulinių struktūrų buklė. Ypatingais atvejais kaulų persodinimo gali prireikti tose srityse, kur yra likusi tik nedidelė kaulo dalis.
Temporomandibularinis žandikaulio sutrikimas (TJD)
Sunku pripažinti, tačiau šitą burnos disfunkciją turi dauguma žmonių. Kada jums pasireiškia Costeno sindromas, nedidelis sąnarys, esantis šalia ausies, kur apatinis žandikaulis ir kaulo dalis susiliečia, sukelia skausmą veido bei galvos srityje. Nors ir fizinė terapija, įtvarai ar medikamentai gali padėti kovoti su šia problema, sudėtingesniais atvejais vis dėl to gali prireikti burnos operacijos.
Kitos aplinkybės
Be visų išvardintų aplinkybių, dėl kurių gali prireikti atlikti burnos operaciją, yra dar keletas kitų. Tame tarpe gali būti „kiškio lūpa”, „vilko gomurys” ar atstatymas po veido traumos, tokios kaip sulaužytas žandikaulis ar skruostikaulis ar netgi esant kvėpavimo sutrikimams, miegant ar knarkiant.

Jeigu kenčiate dėl vienokių ar kitokių susidariusių aplinkybių, kurios buvo išvardintos aukščiau, geriausia būtų pasitarti su odontologu arba burnos chirurgu. Geriau reaguoti net į mažiausias problemas, tol, kol jos yra išsprendžiamos.

Parašykite klausimą gydytojui

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

8 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Sveiki. Man 44 metai ir yra audyge nuolatiniai dantys salia dar neiskritusiu pieniniu dantu. As radau kaip angliskai sitas sutrikimas vadinas “impacted canine”, neradau lietuvisko pavadinimo. Ar galit pasakyti kaip tai vadinas lietuviskai ir ar suteikiat gydyma tokiam sukandimui? Labai noreciau viena diena tureti grazia sypsena.
  Dekoju
  Kristina

 2. Sveiki. Man pries biski daugiau nei menesi istrauke 37 danti. Gyjo gerai viskas su traukimu buvo paprasta ir lengva. Bet va jau trecia diena man is tos vietos lenda kaskas panasaus i danti arba zandikaulio kaula. Ar tai istaisoma kaskaip?

  1. Egidijau, tai gali būti mažos žandikauio atplaišos kurios atskilo danties šalinimo metu. Jeigu tik tiek, nieko baisaus, jos tiesiog pasišalins. Žinoma visada yra teisinga apsilankyti pas dantį šalinusį gydytoją apžiūrai, tuomet neliks abejonių.

 3. Sveiki. Turiu retinuotus iltinius dantis, kurie šiuo metu yra daiginami breketų pagalba. Atsitiko taip, kad iš gomuryje esančio iltinio danties, po maždaug mėnesio laiko,nutrūko nuo danties ir su klijavimo medžiaga išlindo priklijuota sagutė. Kaip suprantu, tai dabar vėl reikėtų tekt operuot ir atvert iltinį dantį,kad užklijuot sagutę? Ačiū už atsakymą.

 4. Sveiki pries 5dienas labai komplikuotai istraikatas apatinis desines puses protonis dantis..jis trauktas 3.5val..kol galiausiai atsiduriau klinikose ir ten prapjove dantenas istrauke susiuvo…skaudejo lb..patinimas buvo didelis..darbar patinimo nebera..bet liko sksusmas ir jis einantis nuo zandikaulio link smilkinio..geriu antibijotikus ir vaistus nuo skausmo..vaistai padeda..bet nenuima visiskai skausmo..ar cia normalu tas skausmas ar reikia kazkur kreiptis..aciu uz atsakyma..

  1. Odeta, kai kuriais atvejais protinio danties traukimas yra tikrai komplikuotas ir tampa sudėtinga chirurgine operacija. 5 dienos tai vis dar pooperacinis periodas, skausmas tikrai galimas. Kuomet baigsite antibiotkų kursą ir jei skausmas nesumažės, apsilankykite pas odontologą apžiūrai.

 5. Laba diena, norėjau pasikonsultuoti. pas mane prie lupos netoli barzdos atsirado nedidelis, mazdaug 1cm skersmens paslankus, neskausmingas guzelis, kurio man visiskai neskauda, tik atrodo neestetiskai. noredama ji pasalinti turiu kreiptis i burnos chirurga? dekinga busiu uz atsakyma.

  1. Živile, manau pradžiai turėtumėte apsilankyti pas savo šeimos gydytoją, ji nukreips pas reikiamus specialistus.