Dantų implantų pasirinkimas

Straumann implantaiEuropos rinkoje yra apie 150 skirtingų gamintojų dantų implantų. Apie daugumą jų jūs nesate nieko girdėję, tačiau skirtingų prekės ženklų implantai gali skirtis savo kokybe ir savaime suprantama, kaina. Paprastai kiekviena odontologijos klinika naudoja keliato skirtingų gamintojų implantus.

Kas gamina dantų implantus?
Šiuo metu savo produkciją parduoda daug dantų implantų gamintojų. Daugelis kompanijų yra susikūrusios palyginus neseniai. Veinas seniausių implantų gamintojų yra Straumann. Straumann kompanija gyvuoja jau daugiau nei 60 metų ir yra neabejotinas pasaulinės rinkos lyderis.

Kuo implantai skiriasi?
Visi dantų implantai yra kūgio formos, turi sreigį. Jeigu nesigilinti į detales, gali atrodyti jog jie yra vienodi. Kiekvieno gamintojo asortimente rasime plonesnių, storesnių, trumpesnių implantų modelių, kiekvienas jų yra taikomas paceintui individualiai pagal žandikaulio kaulo būklę. Tai ko plika akimi pamatyti negalime – implanto paviršius. Įvairūs implantų gamintojai atlieka daug laboratorinių tyrimų ir stengiasi pagaminti implantus kurie kaip įmanoma greičiau suaugtų su kaulu ir būtų kiek įmanoma mažesnė atmetimo rizika, tai yra padariti juos labiau biologiškai suderinamus su žandikaulio kaulu.

Implanto kaina
Dantų implantų kaina paprastai būna didžiausia, kurie gaminami šalyse turintį aukščiausią ekonominį lygį. Pačio implanto gamyba nėra brangi, tačiau kompanijos daug investuoja į inovacijas ir laboratorinius tyrimus, kas ženkliai sukelia implantų kainas. Vieni brangiausių dantų implantų yra NobelBiocare (Švedija), Straumann (Šveicarija).  Implantų, pagamintų Kinijoje, Korėjoje ar Pakistane kaina yra mažesnė.

Biologinis suderinamumas
Vienas svarbiausių sėkmingos procedūros veiksnių yra tai, kaip implantas susijungia su jį supančiu kaulu. Vieni implantai prisiderina prie kaulo geriau, nei kiti; pavyzdžiui, Straumann implantų grupė turi smėlio srove nušlifuotą, rūgštimi ėsdintą paviršių, kuris, manoma, turi didesnę osteointegraciją, tai yra greitesnį ir geresnį prigijimą.

Tačiau ar tai svarbu?
Nors skirtingų gamintojų implantai skiriasi, ar tie skirtumai iš tiesų turi įtaką jūsų dantų implantų sėkmei? Dauguma specialistų sutinka, kad labai svarbu pasirinkti tinkamus dantų implantus, tačiau daktaras Dr. Ramsey A. Amin, Amerikos Dantų implantacijos akademijos diplomantas tiki, kad dantų implantų sėkmę implanto rūšis lemia tik 10%, o odontologo įgūdžiai – net 90%.

„Štai ką man pasakė mano tėvas – tereikia vienos vinies už penkis centus, kad užtaisytum stipriai varvančią skylę stoge, tačiau reikia puikaus stogdengio, išmanančio, kur ir kaip įkalti tą vinį”.

Šis teiginys leidžia prieiti išvadą, kad implantologą reikia rinktis atidžiau, nei dantų implantų gamintoją. Jei norite sužinoti, kas pagamino jums siūlomus dantų implantus, geras stomatologas mielai apie tai jums papasakos. Būtent jūsų odontologo įgūdžiai nulems jūsų dantų implantų sėkmingumą. Galų gale geras odontologas dirba tik su gerais dantų implantais, kuriais jis pasitiki. Jūsų odontologui implantacijos sėkmė yra nemažiau svarbi nei jums patiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Klausimas

  1. Jau 4 metai kai pas mane sudėti Straumann implantai, trūko daugiau kaip puse dantų. Neseniai apsilankiau pas savo implantavusi gygytoją, sakė jog viskas gerai. Labai džiaugiuosi pasirinkęs Straumann implantus, nors kaina buvo tikrai nemaža. Rekomenduoju rinktis Straumann.