Taisyklės po burnos operacijos

Po burnos chirurgijosTaisyklės, kurių reikia laikytis po chirurginės burnos ertmės procedūros, atliktos taikant vietinę nejautrą. Paprastai prieš operaciją mes apipilami informacija apie pooperacinę priežiūrą. Štai keletas paprastų taisyklių, kurių reikėtų laikytis:

Jei jums buvo uždėta marlės skiautelė, palaikykite ją burnoje dar pusvalandį. Po to galite ją išsiimti. Jei iš operuotos vietos vis dar teka kraujas, užsidėkite naują marlės skiautelę. Lengvas kraujavimas gali tęstis pirmas 24 valandas po operacijos, tai normalu.

Po operacijos prie žandikaulio pridėję keletą valandų palaikykite ledo gabalą (šaltą kompresą). Neglauskite šalto kompreso tiesiai prie odos. Įvyniokite jį į audinį, kad išvengtumėte galimo audinių pažeidimo.

Nevalgykite nieko tol, kol išnyks vietinės nejautros poveikis. Kramtykite neoperuota burnos puse. Rinkitės minkštus ir skystesnius maisto produktus. Po operacijos venkite aštrių, trupių arba žalių maisto produktų.

Visiškai nerūkykite, nekramtykite tabako ir nevartokite alkoholio. Taip galite sukelti pooperacines komplikacijas, pavyzdžiui, infekciją arba išsausinti įdubą.

Netampykite lūpų ar skruostų, nes taip žaizda gali vėl atsiverti.
Dieną po operacijos dantis valykite atsargiai, nenaudokite dantų pastos. Stipriai neskalaukite burnos.

Kitą rytą atsargiai išsivalykite dantis (nevalykite žaizdos dantų šepetėliu; vietoj jo naudokite dezinfekuotą vandenilio peroksidu vatos tamponą). Tai darykite labai atsargiai, nes žaizda dar šviežia ir gali vėl atsiverti. Jei jūsų dantų gydytojas nurodė, dukart per dieną skalaukite burną skysčiu, skirtu burnai skalauti, kurio sudėtyje yra chlorheksidino (bet ne ilgiau nei dvi savaites), taip pat keletą kartų per dieną skalaukite burną 3% vandenilio peroksidu, skiestu vandeniu. Nenaudokite įprasto dantų skalavimo skysčio, nes jis gali suerzinti operuotą burnos vietą.

Neišsigąskite, jei jums atsirado mėlynių, stiprių veido sutinimų (didėjančių maždaug 48 valandas po operacijos), veido spalva kinta, operuota vieta suminkštėjo, sunku išsižioti, ar jūs karščiuojate. Tai galimas šalutinis operacijos poveikis ir pasireiškia nevisiems pacientams. Praėjus 48-72 valandoms po operacijos jūsų savijauta turėtų pagerėti.

Keletą dienų po operacijos venkite tiesioginių saulės spindulių ir sunkaus fizinio darbo. Gerai pailsėkite, tai padės jums greičiau pasveikti.

Jei operacija jums buvo atlikta viršutinio žandikaulio srityje, o ypač jei tai viršutinio žandikaulio sinuso pakėlimo operacija (kaip ir sinuso pakėlimo operacija arba viršutinio žandikaulio krūminio danties išrovimas), čiaudėdami neužspauskite nosies.

Paprastai praėjus 2-7 dienoms po operacijos žaizda apžiūrima. Prašome laikytis savo dantų gydytojo nurodymų dėl jums paskirtų vaistų ir pooperacinės priežiūros. Jei jums kilo klausimų ar dėl kažko nerimaujate, paskambinkite savo dantų gydytojui. Paprastai jie mielai atsako į visus jums rūpimus klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

6 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Laba diena, prieš 4 dienas turėjau dantenų prieangio operaciją. Pastebėjau, kad šiandien vienoje vietoje virš danties pakraujuoja (ne daug). Ta puse nekramtau, nevaliau jos, neskalauju, laikausi rekomendaciju. Ar tai normalu?

  1. Greta, 4 dienos tai vis dar pooperacinis periodas ir simptomai yra galimi. Jeigu kraujavimas nesiliaus savaitės bėgyje būtų rekomenduotina pasirodyti gydytojui. Tik jūsų gydytojas žino kokios sudėtingumo buvo operacija ir kiek yra normalu paklaujavimas po operacijos.

 2. Laba diena
  Turiu keleta klausimų.
  1. Ar skiriamas nedarbingumas po vienmomentės implantacijos? Ir jei taip, kuriam laikui vidutiniškai? Ar pacientas tokiu atveju turi nedarbingumo prašyti pats ar gydytojas turi pasiūlyti?
  2. Jei nejautrai buvo naudotas Dentocaine. Per kiek laiko standartiškai praeina nejautra? Ir ar normalu, jei praėjus 96h po operacijos, dalis veido vis dar visiškai aptirpusi?

  1. Laura, nedarbingumą gali suteikti jūsų šeimos gydytojas. Šiaip po implantavimo nedarbingumas nėra būtinas. Nebent dirbate sunkų fizinį darbą. Gydytojas gali parašyti išrašą apie atliktas procedūras, o nedarbingumą derinate su šeimos gydytoju.
   Paprastai nejautra praeina per 3-5 valandas.

 3. Sveiki, prieš dvi dienas dantenu operacija kurios metu iš gomurio išėmė audinių ir PRISIUVO aplink dantis apačioje, noriu paklaust jog 2 diena jaučiu nemalonu kvapą ir ar normalu kad tie audiniai balti palike

  1. Vitalija, galimas variantas jog audiniai neprigijo. Turite nuvykti pas savo gydytoją apžiūrai.