Kodėl verta rinktis dantų implantus?

dantu_protezaiJeigu Jūs, kaip ir milijonai kitų suaugusiųjų, netekote vieno ar daugiau dantų, turėtumėte žinoti nemalonias to pasekmes. Daugumai žmonių dantų trūkumas padaro šypseną nepatrauklia, verčia drovėtis turimo protezo, sukelia skausmą, problemas valgant ar veda prie pasyvesnio gyvenimo būdo.
Tradicinė odontologija siūlo vietoje trūkstamų dantų įstatyti dantų tiltelius, išimamus dalinius protezus ar visą dantų protezą. Daliniai ar visiški protezai dažniausiai būna nepatogūs ir gali nesilaikyti stabiliai, kas sukelia sunkumų kalbant ar valgant. Paprasti protezai dažnai slysta, juda ar net iškrenta lauk. Tai gali sukelti pasitikėjimo savimi trūkumą bei priversti vengti lankyti dauguma užsiėmimų ar dalyvauti tam tikrose bendravimo reikalaujančiose situacijose. Vienas iš mano pacientų , tai apibūdino taip: „Viskas būtų puiku su mano dantų protezais, jei tik man nereikėtų šypsotis, valgyti ar kalbėti!“

Dantų implantų privalumai
Dantų implantai gali būti naudojami tam, kad pakeistų pavienį dantį, kelis dantis ar net visus dantis abiejose žandikaulio pusėse. Dantų implantai yra stabilūs ir nejuda. Taip pat, nėra slidinėjimo ar spaudimo kaip su protezais. Implantai atstato dantis ir yra artimiausi natūraliems dantims. Jie atrodo ir funkcionuoja taip pat, kaip ir Jūsų natūralūs dantys. Taip pat, su dantų implantais galima valgyti visų rūšių maisto produktus, kaip ir su natūraliais dantimis. Dantų implantai buvo išbandyti ir buvo patvirtinta, jog implantacijos patikimumas yra 97% ar net daugiau. Danties implantų sėkmingumą patvirtina dešimtmečiai gydymo patirties ir šimtai tūkstančių patenkintų pacientų. Dantų implantai gali atsidurti šalia natūralių dantų neturėdami jokio poveikio sveikiems dantims. Tačiau tas pats negalioja su tradiciniais tilteliais, kurie yra dedami ant jūsų sveikų dantų, ši procedūra reikalauja sveikus dantis nušlifuoti. Todėl po kurio laiko atsiranda komplikacijos ir dėl to prireikia brangaus dantų taisymo.
Skirtingai nuo tiltelių ar protezų, dantų implantai yra įsodinami į žandikaulį. Tai ne tik suteikia dančiui stabilią padėtį, bet ir apsaugo nuo kaulo praradimo bei atrofijos, kas paprastai atsitinka praradus dantis. Tradiciniai tilteliai tuo tarpu dažniausiai būna keičiami kas penki metai. Su dantų implantais, galima išvengti galimo skausmo ar drovėjimosi dėl protezų, taip pat nebereikia bijoti, kad implantas išslys ar iškris, nebereikia vengti kai kurių veiklų, ar prisižiūrėti ką ir kaip valgai, nėra jokių vielų ar jokio plastiko burnoje. Dauguma žmonių su dantų implantais sako, jog jie gyvena geriau negu prieš tai, turėdami protezus. Implantai yra susiję su kaulo praradimu. Kada dantis yra prarandamas, kaulas aplink trūkstamą dantį pradeda tirpti ir silpnėti. Laikui bėgant tai gali pasibaigti kitų dantų netekimu ar visapusiškai bloga visų dantų būkle.
Kada trūksta daugelio ar net visų dantų, žandikaulis gali atrofuotis, kas gali priversti  veidą atrodyti įdubusiu. Žmonės su protezais dažnai atrodo senesni ir mažiau patrauklūs būtent dėl žandikaulio irimo. Tradiciniai tilteliai ir protezai sesustabdo kaulo irimo problemos ten, kur trūksta dantų.
Dantų implantai padeda išvengti potencialių kaulo irimo problemų, kurios yra susijusios su tilteliais ar daliniais protezais. Dėl to, kad implantai yra įtvirtinami žandikaulyje ir nesiremia į gretimus dantis, jie leidžia kaului funkcionuoti natūraliai. Kada dantis yra pakeičiamas danties implantu, jis yra įsodinamas į žandikaulį ir suteikia tokį pat stabilumą kaip ir prieš tai buvęs dantis. Kada trūksta visų dantų, dantų implantai stimuliuoja kaulą, apsaugo nuo atrofavimosi bei padeda išsaugoti natūralius veido bruožus.

Parašykite klausimą gydytojui

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *