Kodėl būtina implantuoti prarastą dantį?

Deja, anksčiau ar vėliau kiekvienas iš mūsų prarasime dantį ar dantis dėl įvairių priežasčių. Jei neturėsite kelių dantų, negalėsite patogiai valgyti, aiškiai kalbėti ar net šypsotis.
Praradę vieną dantį žmonės to nelaiko didele problema, nebent tai būtų priekinis dantis, turintis įtakos išvaizdai. Bet dauguma dantų implantavimu užsiimančių odontologų reikalaus, kad nedelsdami pakeistumėte kiekvieną trūkstamą dantį implantu, nes kitaip didėja rizika vėliau prarasti dar daugiau dantų.

Kodėl trūkstamą dantį reikia implantuoti?
Tikėtina, kad dauguma žmonių neteks vieno ar daugiau dantų dėl įvairių dantų ligų, danties irimo ar dantenų ligos.
Netgi tie, kurie puikiai rūpinasi kasdienine burnos higiena, galiausiai gali prarasti dantį dėl netyčinio burnos sužalojimo ar paprasčiausiai senėjimo proceso.
Jei yra netenkama keletas dantų, akivaizdu, kad be estetinės problemos taip pat yra nepatogumų valgant ar tinkamai kalbant.
Trūkstamas dantis pakenkia:

  • Išvaizdai – net jei trūksta tik vieno danties, tai gali turėti įtakos žmogaus išvaizdai, pasitikėjimui savimi ir socialiniam gyvenimui. Pagal šiandienos standartus išsivysčiusiose šalyse socialiai nepriimtina, kai kalbant ar šypsantis matosi trūkstamas dantis. Dantų implantai ne tik atrodo, bet ir jaučiami kaip natūralūs dantys, geresnės alternatyvos nėra.
  • Valgymui – kai trūksta keleto dantų, tai sukelia sunkumų kramtant tam tikras maisto grupes. Visa tai gali nuvesti prie prastos mitybos ir prastos gyvenimo kokybės. Dantų implantavimas atstato visišką burnos funkcionalumą, todėl galėsite grįžti prie savo mėgstamo maisto ir mėgautis gyvenimu lyg turėdami nuosavus, natūralius dantis.
  • Kalbėjimui – netekus vienos ar daugiau dantų galima patirti kalbos nepatogumų, tokių kaip šveplavimas bei iškraipytas jūsų balsas. Dantų implantai sukelia komforto jausmą, su jais nepatirsite jokių problemų kalbėdami, kas dažnai būna, kai trūksta dantų ar naudojami protezai, ypač išimami protezai.

Kodėl verta kiekvieną trūkstamą dantį pakeisti dantų implantu?
Odontologai rekomenduoja pakeisti kiekvieną trūkstamą dantį implantu. Dauguma pacientu vadovausis šiuo patarimu tik tada, kai yra netekę priekinio danties ar dėl estetikos priežasčių. Odontologai pataria kiekvieną dantį keisti implantu, nes gali atsirasti šios problemos:

  • Gretutinių dantų pajudėjimas – burnos struktūra yra tvirta, nes kiekvienas dantis palaiko esantį šalia. Kai netenkama danties, dingsta ir atrama iš šono, todėl greta esantis dantis gali pasislinkti link tuščios ertmės, o laikui bėgant pradės klibėti ir iškris. Po ilgesnio laiko pasisislinkę dantys iššaukia sąkandžio problemą, ko pasekoje bus reikalngos ortodonto paslaugos.
  • Žandikaulio kaulo irimas – dantų šaknys remiasi į žandikaulio kaulą taip stimuliuodamos kaulo ląsteles ir neleisdamos joms tirpti. Taip yra dėl vadinamo pjezoelektrinio efekto. Jei nėra danties šaknies kaulo ląstelės toje vietoje pradeda mirti ir kaulas pradeda tirpti. Jei trūksta kelių ar net visų dantų, rezultatas gali būti dar dramatiškesnis – galima pakenkti žandikaulio kaului, kas galiausiai priveda prie žandikaulio susitraukimo ir veido deformacijos. Tai suteikia sudribusio veido vaizdą ir dėl to žmonės atrodo senesni nei iš tikrųjų yra.prarasti_dantys

Rimčiausia problema, kai netenkama kaulo, išskyrus akivaizdžią estetinę, yra ta, kad likusieji dantys su laiku pradės klibėti ir iškris, tuomet net dantų protezus bus sunku pritaikyti, nes bus nepakankamai kaulo juos išlaikyti. Dantų implantai atlieka natūralių danties šaknų vaidmenį, suteikia reikalingą spaudimą kaului ir apsaugo nuo tolesnio kaulo irimo.

Kitos galimybės atstatyti trūkstamą dantį
Yra keletas pasirinkimo galimybių pakeisti trūkstamus dantis, tokių kaip dantų tilteliai, daliniai ar pilni protezai, o moderniausia galimybė – dantų implantavimas. Visi kiti įprasti metodai, tokie kaip tilteliai ar dantų protezai, turi keletą trūkumų palyginus su implantais. Dantų tilteliai gali apsaugoti gretimą dantį nuo pasislinkimo, bet negali sustabdyti kaulo irimo. Tai gali padaryti tik dantų implantai.
Dantų implantavimo kaina yra didesnė nei kitų alternatyvų, ar tai būtų tilteliai, ar protezai, bet jei norite atkurti estetiką, funkcionalumą ir nejausti, jog trūksta danties, tik dantų implantai gali visa tai pasiūlyti. Tai pats geriausias būdas vėl pajausti, jog turite natūralius dantis. Net jei neturite pinigų pakeisti visus trūkstamus dantis, vis tiek galite pasinaudoti tokiais privalumais kaip implantais paremti dantų protezai, kai naudojamas nedidelis kiekis dantų implantų.

Jeigu turite vieną ar keletą trūkstamų dantų, nedelsikite, apsilankykite odontologijos klinikoje ir pasikonsultuokite dėl dantų implantavimo galimybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Klausimas

  1. Man rya 24 metai 8 tik sveiki dantis ir jau nesvalau nuo 10 metu
    Man buvo tokie skausmai kaip dantu aš tik norėjau paklausti ar galima numirti nevalius dantu?