Dantų vainikėliai

Danties vainikėlis yra tam tikras apvalkalas, kurį odontologas sukuria tam, kad uždengtų ar atkurtų danties formą virš dantenų linijos. Danties vainikėliai taip pat kartais yra vadinami danties „kepurėlėmis“ arba danties karūnėlėmis. Yra daugybė priežasčių dėl ko pacientams gali prireikti danties vainikėlių. Tarp daugybės priežasčių dėl, kurių gali prireikti danties vainikėlio gali būti išskirtas didžiulis struktūrinis danties pakitimas, tačiau pasitaiko ir kitokių aplinkybių, kada gali prireikti danties vainikėlio.

Danties vainikėlisDanties formos atkūrimas danties vainikėliais
Kada dantis būna įskilęs, įtrūkęs ar tiesiog nusidėvėjęs, tokiu atveju odontologas naudoja būtent danties vainikėlio procedūrą. Po ypatingų traumų, paslydus bei nukritus ir nusidaužus dantį vainikėlio procedūra jums taip pat gali padėti. Odontologas tada ieško būdų, kaip apsaugoti pažeistas šaknis ir kaip padaryti, jog burna atrodytų natūraliai po tam tikrų danties pakenkimų, kurie gali išryškinti nelygius nuskilusių dantų kontūrus.
Danties vainikėliai estetinei išvaizdai
Šiai dienai yra platus odontologinių paslaugų asortimentas, kurių pagalba galima pagerinti pacientų burnos išvaizdą. Tam tikrais atvejais, danties vainikėlis gali būti naudojamas užmaskuoti danties spalvos pakitimą, nedidelį pažeidimą ar netgi sustiprinti dantį, kuris buvo pažeistas ėduonies. Tačiau paprastai vainikėliai yra naudojami kaip paskutinė priemonė šiose situacijose. Viena iš priežasčių dėl ko odontologai gali nenorėti uždėti vainikėlio dėl estetinių priežasčių yra ta, jog norint uždėti vainikėlį reikia nušlifuoti svarbią danties dalį, tam, kad vainikėlis būtų uždėtas. Šiuolaikiniai odontologai turi kitokias išeitis, pagerinančias burnos išvaizdą, tarp kurių yra „dantų laminatės“ kurias pacientai renkasi tam, kad pašviesintų dantis ar estetiškai pagerintų jų išvaizdą.
Augant porcelianinių laminačių populiarumui yra svarbu atskirti jų tipų pasirinkimą nuo dantų karūnėlių pasirinkimo. Bendrai, dantų laminatės yra sudarytos tik iš plono porceliano ar kitos medžiagos sluoksnio ir yra panaudojama priekinėje dantų pusėje nedideliems kosmetiniams pataisymams, tuo tarpu danties vainikėlis yra didesnė bei storesnė dantų „karūnėlė“. Tačiau tam tikrais atvejais yra sunku susigaudyti, ar tam tikras dantų pataisymas priklauso karūnėlių ar laminačių kategorijai.
Danties vainikėlių pasirinkimas
Svarbu žinoti, jog danties vainikėliai gali būti padaryti iš porceliano ar tokio sunkiojo metalo, kaip auksas. Pirmuoju atveju, porceliano vainikėlis padeda danties pakitimą burnoje sulieti taip, jog kiti gali apie jo net nepastebėti. Tačiau su aukso ar panašiais danties vainikėliais būna priešingai: pataisymas tampa pastebimas ir netgi ryškiai išsiskiriantis iš visos dantų išvaizdos burnoje. Jau daugelį metų dantų vainikėlių gamybai auksas ir kiti brangieji metalai praktiškai nebenaudojami. Viena iš naujausių ir pažangiausių vainikėlių tipų yra cirkonio keramikos karūnėlės. Cirkonio keramikos vainikėliai yra ypatingi tuo jog atrodo kaip visiškai natūralūs žmogaus dantys, tačiau jų kaina yra didesnė. Pacientai renkasi vienokios ar kitokios rūšies vainikėlius priklausomai nuo jų asmeninio požiūrio į dantų išvaizdos pakitimus.

Pasikonsultuokite su savo odontologu dėl geriausio dantų taisymo būdų pasirinkimo, kurie padėtų ne tik atkurti sveiką dantų išvaizdą, bet ir pagerintų bendrą išvaizdą. Sužikokite visą informaciją apie procedūrų rizikas bei naudą, tam, kad galėtumėte pasirinkti geriausiai tinkantį dantų atstatymo variantą.

Parašykite klausimą gydytojui

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

13 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Sveiki norėjau paklausti esu nepilnametė ir daktaras sakė jog gali būti apmoketa man susidėti karūnėlė kaip reikia tiksliai sužinoti kur reikia pasiskambinti pasiklausti?

  1. Vidai, auksas kaip medžiaga odontologijoje jau senai nenaudojama. Žinoma vis dar įmanoma rasti dantų technikų kurie gali apsiimti tai padaryti

 2. Laba Diena,

  Ar uzdejus karunele ant ”gyvo” nuslifuoto danties gali buti jauciamas skausmas valgant?

 3. Dekorativinis plombavimas,ar tai ilgalaikis sprendimas.ar dantu karunėlės butu praktiškiau

  1. Dovile, vieno danties apvilkimas cirkonio karūnėle 320eurų su darbais.

 4. Dantis sugydytas,paruostas karunelei,kokia kaina paruosimo karuneles ir i ta pacia kaina ieina nuimt ismatavima karunelei?

 5. Sveiki p Valdai, man buvote paskyres rugpjucio men 15 d 2015 m pasitikrinima po implantu istatymo operacijos, praejus pusmeciui. .Bandziau 2 sav mazdaug kasdien paskambinti i jusu tlf., bet neatsiliepete,nusprendziau ,kad jus atostogose. Jauciuosi po operacijos gerai, lyg nieko. Noriu paklausti ,ar butina pas jus pasirodyti dabar kada,ar geriau jus patrukdyti ,kai bus kokia problemele.Aciu.