Dantų tiesinimas, breketai, plokštelės

BreketaiKaip vyksta dantų tiesinimas breketais, plokštelėmis ar kabėmis? Mūsų kūnas nemėgsta spaudimo! Juk žinote šį reiškinį: paspauskite nykščiu savo odą, ir ši toje vietoje taps balta. Taip yra todėl, kad spausdami odą kartu jūs suspaudžiate ir odos kraujagysles – iš jų išstumiamas kraujas ir ta vieta pasidaro balta. Toks trumpas nedidelis eksperimentas nesukelia problemų, nes vos tik atleidžiate pirštą, oda vėl priplūsta kraujo. Tačiau toks pat mechanizmas gali baigtis audinio nekroze, jei asmuo būtų ilgam ligos prikaustytas prie lovos. Tokiu atveju spaudimo nesukelia nykštys, tačiau jį sukuria paties žmogaus svoris; gydytojai vadina tai pragulomis. Dažnai pragulos atsiranda pagyvenusiems, prikaustytiems prie patalo žmonėms ir visuomet yra netaisyklingos pozos požymis.
Taigi, spaudimas kenkia mūsų audiniams. Mūsų periodonto atžvilgiu, kūnas laiko dantis jungiamojo audinio mechanizmo pagalba, vadinamo „periodonto raiščiu”. Periodonto raištis yra sudarytas iš mažyčių gyslelių, nusidriekusių tarp danties šaknies ir kaulo. Periodonto raištis paverčia spaudimą, sukuriamą kramtant, į tempimo jėgą. Kitaip tariant, spausdami dantis sukuriate įtampą kaule.

Dantų slinkimas

Dantys nėra įtvirtinti kaule taip, kad negalėtų judėti, jie yra „lankstūs”. Taigi, jei dantys patiria spaudimą, pavyzdžiui, dėl dantų plokštelės, periodonto raištis jį adaptuoja ir atsiranda danties tempimo jėga. Toks principas naudojamas ortodontinėse plokštelėse ir kai dantys tiesinami breketais.
Mūsų dantų išsidėstymą įtakoja liežuvio ir skruostų sukuriamo spaudimo pusiausvyra, nes mūsų liežuvis ir veido raumenys taip pat slegia dantis. Pavyzdžiui, dažniausiai žmonių, kurių liežuviai dideli, dantys būna šiek tiek išsiplėtę, tuo tarpu žmonių, kurie turi stiprius kramtymo raumenis, dantys dažnai būna lenkti arba pakrypę į vidų. Nors dantys pirmąjį – antrąjį žmogaus gyvenimo dešimtmetį dėl lūpų ir vis tvirtėjančių veido raumenų sukuriamo spaudimo yra linkę judėti artyn vienas kito ir išvystyti sangrūdą, prasidėjus penktajam mūsų gyvenimo dešimtmečiui dantys pradeda elgtis visiškai priešingai.
Kadangi veido raumenynas pamažu tampa vis silpnesnis, audinių tonusas mažėja ir atsiranda nuolatinis liežuvio sukuriamas spaudimas, dantys pradeda tolti vienas nuo kito. Taip pat mažėja lūpų daromas spaudimas, kadangi mažėja veido raumenų tonusas (pirmiausiai skruostų arba žando raumenų), o liežuvis kontroliuoja dantims tenkantį spaudimą iš burnos ertmės vidaus. Be viso to, natūrali, o gal net ir anomali dantenų recesija (periodontitas) ir su tuo susijęs kaulo nykimas leidžia numanyti, kad dantys nebėra taip tvirtai stabilizuoti žandikaulyje, kaip anksčiau.
Galiausiai visa tai priveda prie labai lėto, klastingo priekinių dantų išretėjimo. Dantys krypsta į priekį, taip tarp jų atsiranda tarpai. Kuo toliau pažengia šis procesas, tuo labiau iškrypsta dantys – kol galiausiai pacientas tai pastebi ir prašo patarimų, ką daryti. Tokius dantų poslinkius nesudėtinga išgydyti, pavyzdžiui, naudojant dantų kapas.

Ar svarbu, kokią dantų plokštelę įsigysiu dantų poslinkio korekcijai?

Ne, nes visos dantų plokštelės turi savo privalumų ir trūkumų. Išimamas dantų plokšteles verta nešioti kol dantys dar auga, t.y. vaikystėje – ir net tuomet tik išskirtiniais atvejais. Anksčiau dantų poslinkiai beveik visuomet buvo koreguojami naudojant išimamą dantų plokštelę.
Dabar jau žinoma, kad daugeliu atvejų išimamą dantų plokštelę, nešiotą vaikystėje, reikės pakeisti neišimamomis ortodontinėmis plokštelėmis, todėl vaikų labui išimamų dantų plokštelių vis dažniau atsisakoma.

Dantų rotaciją, o ypač iltinių dantų, taip pat labai sunku, ar net neįmanoma išgydyti vadinamosiomis dantų kapomis. Tačiau kapos turi didelį privalumą – jos yra beveik nepastebimos, taip pat, kaip ir gydant liežuviniais breketais. Gydymas liežuviniais breketais užima nemažai laiko ir pacientų vadinamas gana nemaloniu. Į klausimą, kuris kreivų dantų tiesinimo metodas yra jums tinkamiausias, gali atsakyti jūsų ortodontas (odontolgas, specializuojantis dantų tiesinimo plokštelėmis ir breketais srityje).

„Tikras” ortodontas yra išklausęs papildomus keturių metų trukmės kursus (daugeliu atvejų) ir dirba tik su dantų plokštelėmis ir breketais. Net dantų rovimo procedūrą atlieka kitas gydytojas. Taigi, dantis tiesinkite pas ortodontą! Jis taip pat galės atsakyti į jūsų klausimus, pavyzdžiui, ar jūsų dantų poslinkis kelia pavojų jūsų sveikatai, t.y. daro jai neigiamą įtaką. Kai kurie dantų poslinkiai gali pažeisti dantis, žandikaulio sąnarį ir apydančius. Tokie atvejai rodo ne tik estetinius, bet ir ligos požymius! Deja, „paprastas” odontologas, t.y. neišklausęs reikalingų papildomų apmokymų kursų, gali atlikti ir ortodontinį gydymą. Tokius gydytojus galite atpažinti iš to, kad be ortodontinio gydymo jie siūlo ir kitas paslaugas.

Paprasčiausias būdas išsklaidyti abejones yra paklausti savo dantų gydytojo, ar jis lankė atitinkamus papildomus apmokymus. Taigi, šiais laikais nėra madingi tik balti dantys – žmonės nori turėti tiesius dantis. Dantų plokštelės nėra žalingos, o taisyklingai naudojamos gali teigiamai prisidėti prie jūsų dantų sveikatos juos ištiesinę!

Štai keletas dažniausiai užduodamų klausimų apie dantų plokšteles ir breketus:

Ar dantų plokštelę gali nešioti bet kokio amžiaus pacientas? 
Iš principo taip, tačiau metams bėgant koreguoti dantų poziciją tampa vis sunkiau. Vaikystėje dažniausiai pakanka išimamos dantų plokštelės. Kūnas auga, todėl pakanka „pastūmėti” jį teisinga linkme – pavyzdžiui, išimamos dantų plokštelės pagalba! Kai nustojame augti, dantis galima sėkmingai pakoreguoti naudojant neišimamą ortodontinę plokštelę, ir išlaikyti juos tiesius visą gyvenimą.
Ar reikia palaikyti gautą rezultatą, t.y., ar reikia uždėti vadinamąją dantų plokštelę, priklauso nuo to, ar buvo pasiektas optimalus sąnkandis, vadinamas „I klase”. Be to, tai taip pat priklauso ir nuo jūsų raumenų, liežuvio dydžio, o taip pat daugelio kitų aplinkybių, dėl kurių dantys po gydymo gali vėl turėti polinkį krypti.

Kokią ortodontinę plokštelę rinktis – fiksuojamą ar ne? 
Kadangi jauni žmonės dar auga, tokiu atveju galima naudoti išimamas dantų plokšteles. Pakanka pastūmėti dantų judėjimą tinkama linkme, ortodontinės plokštelės nebūtina nešioti pastoviai. Vos tik nustojame augti, reikia nešioti fiksuojamą ortodontinę plokštelę, nes prireikia jėgos, kuri ir toliau judintų dantis.
Nematomos (skaidrios) dantų plokštelės
Nematomos dantų plokštelės, pavyzdžiui, kapos, tinka dantų poslinkio arba iltinių dantų rotacijos korekcijai, tačiau gydymas jomis yra labai sudėtingas.

Ortodontinė plokštelė ir bučiniai – nesuderinami dalykai?
Bučiuotis galima visada, nepaisant to, kokią dantų plokštelę nešiojate, taigi, liežuvio akrobatikos neprireiks! Šiuolaikinių dantų plokštelių dėka valgyti ir juoktis taip pat galima be jokių problemų.

Kiek kainuoja dantų plokštelė?
Paprastai Europos šalyse sveikatos draudimo kompanijos padengia tik nedidelę gydymo kainos dalį, kuri priklauso nuo dantų poslinkio tipo. Jungtinėse Amerikos Valstijose tai yra visiškai asmeninis reikalas – nebent pacientas yra apsidraudęs papildomu sveikatos draudimu. Geriausia tikslias kainas aptarti su atitinkamu dantų gydytoju. Dažnai už gydymą atsiskaitoma kas metus, todėl kai kurie dantų tiesinimai trunka tris, keturis, ar net daugiau metų. Atsiskaityti už kiekvieną individualų gydymą yra patikimiau, nes patyręs dantų gydytojas gydymo kainą gali nustatyti prieš pradedant patį gydymą.

Kokia dantų tiesinimo trukmė?
Paprastai dantų tiesinimas trunka apie du metus; tokie atvejai, kurių korekcija turėtų užtrukti ilgiau, gydomi chirurginiu būdu. Tokių operacijų metu patys dantys neoperuojami, tačiau koreguojamas žandikaulių tarpusavio susiderinimas.

Kodėl dantys iškrypsta? 
Dantų poslinkis atsiranda dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai to priežastis būna skylės pieniniuose dantyse, dėl kurių pieninius dantis dažnai tenka išrauti anksti. Tačiau pieniniai dantys yra svarbus žandikaulių augimo skatintojas. Jei jų trūksta, žandikaulio augimo tempas sulėtėja, mažame žandikaulyje likusiesiems dantims pritrūksta vietos, o to pasekoje dantys tampa kreivi arba susigrūdę.

Dantų plokštelės ir periodontitas 
Kai kurie dantų poslinkiai yra susiję su padidėjusia periodontito ir/arba dantenų recesijos rizika. Ortodontinis dantų tiesinimas gali užkirsti kelią periodontitui, o tuo pačiu ir apsaugoti nuo dantų netekimo. Kai kuriais atvejais dantų poslinkis gali paskatinti mūsų periodonto organų uždegimą. Ištiesinę dantų poslinkį galime užkirsti tam kelią – tačiau būkite atsargūs, nepakankama burnos ertmės higiena nešiojant dantų plokštelę, kabes ar breketus taip pat gali paskatinti periodontito atsiradimą. Jei ketinate įsigyti fiksuojamą ortodontinę plokštelę, ar ją jau nešiojate, nusipirkite Waterpik burnos irigatorių, nes juo burnos ertmę išvalysite daug geriau.

Ar įmanoma išgydyti tinitą su dantų plokštele? 
Tinitas (spengimas ausyse) gali atsirasti dėl dantų poslinkio žandikaulyje, tokiais atvejais problema gali būti išspręsta pakoregavus žandikaulio poziciją. Prastas dantų gydymas taip pat gali įtakoti dantų sankandą ir pakeisti žandikaulių poziciją. Metams bėgant kramtymo organai gali destabilizuotis iki tokio lygio, kad žandikaulio sąnarys išnyra. Jei užčiaupiant burną žandikaulio sąnarinė galvutė pastumiama tolyn vidurinės ausies kryptimi, dviems nervams, esantiems tarp jų, tenka didelis spaudimas. Vidurinė ausis ir žandikaulio sąnarys yra išsidėstę labai arti vienas kito, juos skiria tik plonutė kaulo plokštelė. Gali atsirasti vaiduokliški garsai ausyje, dar vadinami tinitu, arba galvos skausmas smilkinių srityje.
Tokiais atvejais gydymas dažnai vyksta naudojant ypatingai ploną įtvarą, pagamintą iš skaidrios sintetinės medžiagos, kuris sugrąžina sąnarines galvutes į jų pirminę poziciją. Mažiausiai keturias savaites pacientas dieną naktį viršutiniame žandikaulyje turi nešioti įtvarą, kurio galinė dalis yra šiek tiek pakelta, kad ištiesintų dantų poslinkį. Užčiaupiant burną apatinis žandikaulis apsuka šį dirbtinį įtvarą ir nuleidžia žandikaulio sąnarį žemyn. Pagal užsakymą gaminamas įtvaras yra pastoviai reguliuojamas ir trumpinamas, kol stabilizuojamas tobulas sąnkandis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

74 Klausimai, Atsiliepimai

 1. Laba Diena. Noreciau suzinoti ar bus dedami breketai jaigu neturiu vieno kruminio danties ? Ačiu is anksto 🙂

 2. Ar imanoma tiesinti dantis breketais ar kitais metodais, jeigu yra implantas?

  1. Monika, esmė tame jog implantas savo pozicijos kaule keisti negalės. Taigi gydytojas ortodontas turi įvertinti ar galima pasiekti rezultatus ir kokiais metodais, atsižvelgiant į tai jog implantas liks savo vietoje. Žinoma protezavimas ant implantų po ortodontinio gydymo turės būti atliktas iš naujo.

 3. ar galima tiesinti dantis jaigu jau periodantotas prasidejas, ar pirma reiktu isgyditi liga tik tada tiesinti?

 4. Sužinojau, kad man yra reikalingas apsilankymas pas ortodontą dėl ne tinkamo sukandimo. Bet mano priekinis dantis yra miręs, dėl problemos (užsitęsusio uždegimo) kurios nepastebėjo mano senoji dantistė. Galimi variantai kuriuos minėjo mano dantistė yra : reikalinga plokštelė arba breketai. Bet ar galima nešioti plokštelę ar breketus turint negyvą dantį?

 5. Ar galimas sąkandžio tiesinimas kapomis, jei apatiniame žandikaulyje turiu implantą?

   1. Sveiki,
    Ar galimas dantų tiesinimą esant keliems implantams ir plombuotiems bei vilktims dantims?
    Ačiū.
    Lauksiu Jūsų atsakymo

    1. Ela, yra niuansų. Vilkti ir plombuoti tiesinimui pasiduoda. Implantas su kaulu suauga tvirtai ir pozicijos jau keisti nebegali, todėl jeigu sąkandžio atstatymui reikalinga keisti implanto poziciją, tiesinimas tampa neįmanomas. Galimas variantas jog keisti implanto pozicijos ir nereikia o tik gaminti naują karūnėlę ant implanto. Bet kuriuo atveju pirma turite konsultuotis su gydytoju ortodontu.

 6. Sveiki, man dantistė sakė, kad man reikslinga dantų plokštelė, nes netiesiai sukandu, bet man visada suksndusi tiesiai būti įtempta buti norisi, kad dantys vaikščiotų į visas puses, o sukasti, kai kažkas burnoje sunkoka. Ar būtina dėtis plokštelę?

  1. Sveiki, neseniai pastebejau, kad ant kruminiu dantu atsirado tamsios demeles,speju,kad tai besiformuojancios skyles. Pas dantista nesikreipiau, nes man ju neskauda,bet artimoje ateityje noreciau breketu.Kaip manote ar daktaras pirmiausia lieps susitvarkyti su tomis demelemis,ar jeigu jokio skausmo nera,tiesiog is karto prades dantu tiesinima?

 7. Sveiki pas mane tarp 2 viršutiniu priekiniu dantu yra labai didelis tarpas ir labai negražiai atrodo,ar man reikia plokštelės?

  1. Monika, greičiausia plokštelės neužteks. Reikia atstatinėti visą dantų lanką, nes supraskite jog užstmus tik tarpą tarp priekinių dantų tarpai atsiras už jų, kuo taip pat nebusite patenkinta. Reikia kompleksinio ortodontinio gydymo, atstatyti visą sąkandį breketais arba skaidriomis kapomis.

 8. Sveiki sergu paradantoze ir kraiposi dantys ar galima istiesinti dantis sergant sia liga

  1. Kristina, reiktų pradėti ne nuo tiesinimo, o nuo parodontozės gydymo. Jeigu gydymas bus sėkmingas, tuomet bus galima dantukus ir patiesinti.

 9. Laba diena , trumpai apie mano situacija nesiojau breketus 2 metus, tuomet uzklijavo man retaineri. Ir pastebejau jog du priekiniai dantys pajudejo i priekiminimaliai bet matau iskart. Vielute neatsiklijavus ja nesioju 5 metus jau. Reikia sunerimti ar normalu jog siek tiek dantys pakeicia pozicija? Turiu dar plokstele daryta pries dedantis retaineri, galbut ja detis kol galesiu gryzti i Lietuva? Gyvenu uzsienyje todel pirmiausia klausiu cia. Aciu labai uz atsakyma!

  1. Mintare, as esu burnos chirurgas, į konkrečius ortodontinius klausimus/atvejus turi atsakyti gydytojas ortodontas.

 10. Galit pasakyti jeigu blogas sukandimas, nes man labai skauda kai valgau, tai reiketu deti breketus?

 11. Sveiki, ar imanoma imomtuoti keramikiniu briketu kompleksa zmogui, kuris neturi apatiniame zandikaulyje, kaireje puseje 36 danties, desineje 46, 47. Virsutiniame zandikaulyje, kaireje puseje 28, 27, desineja 16 danties?

 12. Sveiki,noriu paklausti kiek kainuoja breketai ? Mano dantys labai išsikiše į priekį,kai buvau pas dantistą sakė mano šypsenos forma netaisiklinga reikėtu susidėti breketus man yra 14 metų

  1. Melisa, ortodontinis gydymas yra individuaus, kainą galima pasakyti po gyvos konsultacijos

 13. Laba diena,
  Noriu paklausti, dėl gydymo breketais reikia išrauti apačioje du ketvirtus dantis, nes viršuje jų neturiu nuo vaikystės. Man kyla baimė dėl skylių po rovimo, kurios gali nesusitvarkyti arba atsiras dideli tarpdančiai. Ir ar tai nekenkia tiems dantims kurie turi pasislinkti.

  1. Rasa, esu burnos chirurgas, apie ortodontiją galiu atsakyti tik bendrinius klausimus. Kuomet prasideda individualūs ortodontiniai sprendimai, turite pasikliauti gydytoju ortodontu. Ortodontai yra turėją tikrai įvairiausių atvejų, jeigu sako jog tarpai bus sutraukti, vadinasi taip ir bus, tik klausimas kiek tai pareikalaus laiko.

 14. laba diena,
  kokia pagalba teikiama, jei kramtant skauda žandikaulį, jis traška. Kartais skausmas gana stiprus (Dukrai, kurią kamuoja ši problema 17 m.)

  Ačiū

  1. Virginija, turėtumėte kreiptis pas žandikaulio sąnario chirurgą. Rekomenduoju Dainių Razukevičių.

 15. Kaip minėjau turiu ant priekinių dantų tiltelį. O, sakykit, deda breketus ant tiltelio?

 16. Sveiki mano dantys yra labai atsikišę, kreivas sąkandis, ar įmanomą tai ištaisyti su plokštele, jei taip kiek laiko tai užtruktų, kas kiek laiko ją reikėtų sukti ?

  1. Ema, tikėtina kad bus reikalingi breketai. Be konsultacijos su ortodontu tiksliai neikas negali atsakyti.

 17. Ant priekinių viršutinių dantų turiu tiltelį ir greitu metu reikės inplantacijos, o šalia esantis iltinis dantis yra gerokai atsikišęs į priekį, dėl to noriu dėtis breketus. Tai noriu paklausti ar breketus reikia dėtis dabar ar po implantacijos?

  1. Vita, priklausomai nuo situacijos egzistuoja įvairūs dantų tiesinimo metodai. Kuo ankščiau pasirodytiste ortodontui tuo lengviau spręsis problemos.

 18. Sveiki.Esu susidurusi su problema kurios niekaip neisprendziu.Jauciu skausma virsutinio zandikaulio kairios puses penktame dantyje skausma,kuris nesiliauja ir karts nuo karto pereina i stipresni skausma.Neperseniausiai panasus skausmas atsirado kitoje dantu puseje.Dantistai sako kad cia ne danties problema tai siunte mane pas neurologa.Neurologas siunte pasidaryti MRI galvos trisakio nervo persvietima,bet nieko nerado.Prasidejo raminanciuju tableciu rasinejimas,isgeriau ju begales,pokyciu nera.Turiu bruksizma nuo vaikystes.Naktimis naudoju kapa apatinio zandikaulio.Mano klausimas butu gal mano problemai isspresti padetu breketai? Gal del netikslaus sukandimo,kuri taip pat turiu ir dantu griezimo po tiek daug metu ir atsirado pastovus dantu skausmas visrutiniame zandikaulyje.Aciu uz atsakyma

  1. Edita, nemanau jog galiu jums duoti atsakymą kuris išspręstų problemą. Rekomenduočiau pasikonsultuoti su rimtu žandikaulių chirurgu dėl žandikaulio sąnario, jis gali būti susijęs ir su blogu sąkandžiu ir su bruksizmu ir galvos bei žandikaullio skausmais. Rekomenduoju Dainių Razukevičių.

 19. Sveiki ar dedant plokštelę būtinai turi būti visi sveiki dantis , ar nesvarbu ?

  1. Patricija, mūsų klinikoje ortodontinės procedūros nėra atliekamos.

 20. Sveiki,noriu paklausti ar man padetu istiesinti virsutinius 4 dantis,dantu plokstele? (Man 16metu).Aciu 🙂

  1. Justina, ortodontinis gydymas apima visų dantų sąkandžio atstatymą. Tai kad jūs matote problemą tik 4 dantų, tai nereiškia jog visų kitų dantų sąkandis yra geras. Tai turi įvertitni specialistas. Kol esate jauna, jums rūpi tik pašalinti tų vizualiai matomų dantų netiesumą, tačiau labai svarbu taisyklingas visų dantų sąkandis. Netaisyklingo sąkandžio sukeltos problemos „išlys” vyresniame amžiuje. Taigi koks gydymo metodas gali būti taikomas jums, tai gali pasakyti gydytojas ortodontas po apžiūros.

 21. Sveiki, ant 36 danties turiu tilteli, bet ji noreciau pasalinti. Ar butu imanoma deti breketus net jei ant gretimu dantu uzdetos karuneles?

 22. Pas mane yra du kreivi dantys vienas viršui kitas apačioj ir abu priekiniai ar reikia nešiot plokštelę kad jie išsitiesintų?

  1. Viktorija, jeigu jūs matote jog kreivi yra tik 2 dantys tai dar nereiškia jog visi kiti yra savo vietoje. Ortodontinis gydymas yra kompleksisnis gydymas, kurio metu atstatomas visų dantų sąkandis, ir tai yra labai svarbu. Pasikonsultuokite su gydytoju ortodontu, jis sudarys gydymo palną, tuomet bus aišku užteks ortodontinės plokštelės ar bus reikalingi breketai.

 23. Norėjau paklausti. Pas mane yra du kreivi dantys vienas viršui kitas apačioj ir abu priekiniai ar reikia nešiot plokštelę kad jie išsitiesintų?

 24. Ka reikia daryti jei virsutineje zandikaulio dalyje yra ties kiekvienu dantimi yra tarpai?? Ir ar yra tikymybe jog sulaukus pilnametystes dantys patys susilygiuos??

  1. Jonai, savaime niekas nesusilygiuos. Turėtumėte nuvykti pas gydytoją ortodontą konsultacijai. Esant jauno amžiaus ortodontinės procedūros vyksta ženkliai greičiau, gal užteks trumpai panešioti bereketus ar ortodontinę plokštelę.

 25. Laba diena,mano dantys yra tiesus ,ne kreivi,bet priekiniai ir visutiniai dantys suage i vidu,ar yra kokiu ploksteliu ar breketu kurie stumtu dantis i isore ta prasme i lauko puse,nes kaip sypsausi jeigu is profilio ziurint tai sypsena atrodo isgaubta.

  1. Monika, universalių ar iš anksto paruoštų plokštelių neegzistuoja. Kiekvienu atveju tai yra individualios gydymo priemonės, kurios gaminamos individualiai. Jums būtina apsilankyti konsultacijoje pas gydytoją ortodontą.

 26. Ar galėčiau tiesinti dantis, išsitraukusi keletą krūminių? Ar visgi tektų dėtis implantus ir tada tik tiesinti?

  1. Akvile, dantų tiesinimas turi būti atliktas iki implantavimo. Nes implantas suauga tvirtai su kaulu ir keisti savo pozicijos jau nebegali.

 27. Sveiki, menesi po virsutinio zandikaulio breketu idejimo ( su pirma labai minksta vielute) atsirado tinitas (spengimas ausyse). Man 30. Ar breketai galejo itakoti tinito atsiradima ir ar tureciau nutraukti ortodontini gydyma?

 28. sveiki. dukrai ydejo plokstele isimama . klausimas toks, ar su ta plokstele galima valgyti ir gerti? ar visa tai darant reikia ja issiimti? nes pas savo ortodonta nepaklausem tad ir nezinom dabar.aciu

 29. Sveiki, mano priekiniai dantys yra netiesūs, vienas šiektiek užlipęs ant kito. Ar tai padeda, kad dantys išsitiesintų dantų plokštelė? Labai jos norėčiau, bet reikia sužinoti kainą.

  1. Gabija, ar problemą gali išspręsti prokštelė jums gali atsakyti ortodontas po apžiūros. Mes negaminame ortodontinių plokštelių.

   1. Sveiki.Įdėjus breketus viršuje,pradėjo judėti priekiniai dantys,taip turi būti🤔

 30. Sveiki,
  Man yra 27m. ir esu nepatenkinta viršutiniais priekiniais dantimis, nes jie šiek tiek atsikišę į priekį. Paauglystėje turėjau net tarpą tarp šių dantų ir jie buvo dar labiau atsikišę, nešiojau plokštelę, kuri dantis sutvarkė, tačiau laikui bėgant pajutau,kad truputį jie vėl pasislinko į priekį. Ar dabar plokštelė padėtų? Nes atsikišimas nėra didelis, tačiau šiek tiek norėtųsi dantukus pastumti į vidų.
  Ir kokia plokštelės kaina?

  1. Aiste, nemačius gyvai apie gydymo priemones tiksliai atsakyti negalima. Būtina įvertinti bendrą visų dantų sąkandį, gal būt neteisingas sąkandis įtakoja priekinių dantų pasislinkimą į priekį. Jei taip tuomet reikalingas visų dantų sąkandžio atstatymas, tokiu atveju bus reikalingi breketai. Būtina gyva konsultacija su gydytoju ortodontu.

 31. Ar yra ploksteliu kurios panaikintu tarpa tarp priekiniu dantu? Jei taip, tai kokia butu kaina?

  1. Emilija, plokštelių kurios būtų skirtos tik tarpelio tarp priekinių dantų panaikinimui nėra. Nes jeigu sustumsime priekinius dantukus, tai tarpeliai atsiras tarp sekančių dantų. Jums reikalingas pilnas ortodontinis sprendimas, kuris ne tik panaikins tarpelį tarp priekinių dantų, bet tvarkingai atstatys ir visių dantų sąkandį. Pasikonsultuokite su gydytoju-ortodontu.

  1. Jurgita, mūsų klinikoje ortodontinės procedūros nėra atliekamos.