Dantų priežiūra nėštumo metu

Kai moteris pastoja, ji žino, kad turi valgyti daug maisto medžiagų turinčius produktus ir gerti maisto papildą folio rūgštį, kad ji ir jos kūdikis būtų sveiki. Deja, daug besilaukiančių moterų pamiršta, kad šio periodo metu būtina apsaugoti savo dantis ir dantenas nuo periodonto ir kitų ligų. Galbūt nustebsite sužinoję, kad netinkama burnos higiena gali turėti neigiamą poveikį ne tik jūsų, bet ir besivystančio kūdikio sveikatai.

Kodėl dantų priežiūra tokia svarbi nėštumo metu?

Besilaukiančios moterys linkę turėti įvairių su dantimis susijusių problemų. Pirmaisiais nėštumo mėnesiais daugelį moterų vargina rytinis pykinimas. Dažnas vėmimas rytais kenkia dantims, nes skrandžio rūgštys graužia viršutinį dantų emalio sluoksnį. To pasekoje dantys tampa jautresni ir dažniau genda. Tuomet dėl augančio nėštumo hormonų kiekio dantenų audiniai tampa imlesni bakterinėms infekcijoms. Ši būsena vadinama „nėščiųjų gingivitu“; jos metu pasireiškia tokie nemalonūs simptomai, kaip dantenų kraujavimas, dantenų uždegimas ir jautrumas, blogas burnos kvapas ir pan. Dantenas puolančios bakterijos per kraujotakos sistemą gali pasiekti gimdą ir sukelti tokių komplikacijų, kaip persileidimas, priešlaikinis gimdymas ar pernelyg mažas naujagimio svoris. Siekiant išvengti visų šių pasekmių nėštumo metu privaloma tinkamai prižiūrėti savo dantis.

Elementari dantų priežiūra nėštumo metu

Jūs nenorite, kad nėštumo metu jums pasireikštų dantenų uždegimas, ar skaudėtų dantis, nes tai sukeltų nemalonumų. Taigi, kad to išvengtumėte, reikėtų prisiminti keletą faktų apie dantų priežiūrą nėštumo metu. Štai keletas jų:
Laikykitės tinkamo dantų priežiūros režimo: valykite dantis dantų šepetėliu dukart per dieną, kad pašalintumėte ant jų susikaupusius maisto likučius. Dantims valyti naudokite dantų šepetėlį minkštais šereliais ir dantų pastą, kurios sudėtyje yra fluorido. Dantis būtina valyti dvi minutes, taip pat reikėtų nepamiršti nuvalyti ir dantenų, kadangi taip stipriai sumažinsite dantenų uždegimo tikimybę. Taip pat kartą per dieną privalote valyti dantis dantų siūlu, kad pašalintumėte į tarpdančius patekusius maisto likučius, kurių neįmanoma išvalyti dantų šepetėliu.
Kovokite su rytinio pykinimo padariniais: išsivėmę nedelsiant išsiskalaukite burną vandeniu, tačiau nevalykite jų dantų šepetėliu, kadangi taip galite nušveisti susilpnėjusį dantų emalį. Kur kas naudingiau išsiskalauti burną sodos tirpalu, nes jis neutralizuos patekusias į burną rūgštis. Kai kurios moterys valydamos dantis įprasta dantų pasta jaučia šleikštulį. Tokiu atveju reikėtų naudoti beskonę dantų pastą.
Atkreipkite dėmesį į požymius apie su dantenomis susijusias problemas: reguliariai apžiūrėkite savo dantenas, kad įsitikintumėte, kad jos nekraujuoja, nėra pernelyg jautrios, ar neprasidėjo uždegimas. Visi šie požymiai rodo, kad dantenos nėra sveikos. Tokiu atveju privalote pasikonsultuoti su savo odontologu dėl dantų gydymo galimybių. Kai kurioms moterims ant dantenų atsiranda neskausmingi raudoni patinimai, vadinami „nėščiųjų navikais“; jie nėra pavojingi ir nesukelia vėžio. Reguliariai šalinant susikaupusias ant dantų apnašas, pirmojo ar antrojo nėštumo trimestro metu paprastai šie patinimai sumažėja, o po gimdymo visiškai išnyksta.
Pasitikrinkite dantis pas odontologą: daug besilaukiančių moterų nėštumo metu yra linkusios praleisti vizitus pas odontologą. Deja, tai blogas įprotis. Nėščios moterys turėtų lankytis pas savo odontologą ir laikytis jo nurodymų, kad išvengtų dantų ir dantenų ligų nėštumo metu. Be to, kruopšti dantų higiena ankstyvoje nėštumo stadijoje sumažina susijusių su dantenomis problemų tikimybę vėlesnių nėštumo stadijų metu. Reguliariai lankykitės pas savo odontologą pagal dantų gydymo programą.
Valgykite sveikus maisto produktus: privalote laikytis sveikos ir subalansuotos dietos, sudarytos iš daug šviežių vaisių ir daržovių, iš kurių gausite vitaminų A, C ir D, naudingų sveikai burnos ertmei.  Be to, tokios mineralinės medžiagos, kaip kalcis, yra ypač reikalingos dar negimusio kūdikio dantų vystymuisi, kurie dažniausiai pradeda augti septintąją nėštumo savaitę. Turtingų kalciu maisto produktų, pavyzdžiui, pieno produktų – sūrio, jogurto ir pan. vartojimas padės tinkamai vystytis kūdikio dantims ir dantenoms.
Venkite saldžių maisto produktų: daug besilaukiančių moterų be galo nori saldumynų. Jei valgote saldžius maisto produktus, po to būtinai išsivalykite dantis. Tačiau geriau būtų kiek įmanoma labiau jų vengti, nes jie gali sukelti dantų ėduonį ir pridaryti skylučių. To pasekoje ims skaudėti dantis. Nėra nieko labiau erzinančio už dantų skausmą nėštumo metu. Taip yra dėl to, kad nėštumo metu kovoti su dantų skausmu yra gana sudėtinga, nes dauguma vaistų ir procedūrų, skirtų malšinti dantų skausmui, gali pakenkti kūdikiui.
Meskite rūkyti: jei rūkote, nedelsiant meskite. Rūkydami nėštumo metu daug kuo rizikuojate. Vienas iš rūkymo nėštumo metu keliamų pavojų yra prastėjanti dantenų būklė.
Dantų priežiūra iki minimumo sumažins bet kokių rimtų su dantimis susijusių problemų tikimybę. Tačiau jei jus kamuoja dantų ar dantenų skausmas, turėtumėte nedelsiant apsilankyti pas savo odontologą. Praneškite jam, kad esate nėščia, taip pat išvardinkite vaistus, kuriuos vartojate. Pirmiausia jis išrašys jums skausmą malšinančių vaistų, nekenksmingų besilaukiančioms mamytėms. Jei prireiks kokio nors dantų gydymo, odontologai pamėgins atidėti jį iki gimdymo. Jei jo negalima atidėti, antrasis nėštumo trimestras yra palankiausias dantų gydymui.

Pateikite klausimą gydytojui

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


1 Klausimas - Atsakymas

  1. Laba diena, nėštumo metu man pradėjo kraujuoti dantenos. Dantistas rekomendavo dantų pastą Zymbion ir man tikrai labai padėjo- kraujavimas sumažejo iki minimumo. Dar ir dabar ją naudoju.

Visų žandikaulio dantų atkūrimas ant 4 implantų

2750 eurų

Akcija implantams All on 4