Dantų implantų priežiūra

implantu_prieziuraDantų implantų ilgaamžiškumas priklauso nuo to, kaip jie gerai yra prižiūrimi. Labai svarbūs yra reguliarūs lankymaisi pas odontologą. Odontologas gali sudaryti Jūsų apsilankymų programą, siekdamas užtikrinti Jūsų dantų implantų ir likusių natūralių dantų sveikatą.

Kuomet dantys ir dantenos nėra teisingai valomi gali susidaryti periodontitas. Jeigu negydomi kaulai išretėja, susilpnėja atraminės struktūros, ir tuomet galima prarasti dantų implantus, o taip pat ir dantis.

 Priežiūra namuose

Kasdieninis valymas šepetėliu ir tarpdančių valymas yra visuomet privalomas. Taip pat yra papildomų priemonių, kurias galima naudoti valant dantų implantus. Jūsų odontologas sudarys individualią ir Jums tinkančią dantų implantų priežiūros namuose programą. 

Valymas

Jūsų odontologas gali rekomenduoti belaidį elektrinį dantų šepetėlį. Nepriklausomai nuo to ar Jūs naudosite paprastą, ar elektrinį dantų šepetėlį, Jūsų gydytojas ir higienistas peržiūrės Jūsų valymo techniką, siekiant užtikrinti, kad Jūsų dantų valymas yra teisingas.

Burnos skalavimas

Tyrimai parodė, kad burnos skalavimas yra efektyvus mažinant dantų akmenų kaupimąsi aplink dantų implantus ir natūralius dantis. Jūsų dantų gydytojas taip pat gali Jums pasiūlyti naudoti specialų burnos skalavimo skystį. Dauguma skalavimo skysčių suteikia “burnos gaivumo pojūtį”. Daugumoje burnos skalavimo skysčių yra naudojamas alkoholis, kuris gali išsausinti burnos gleivinę. Pacientai, kurių burnos gleivinė sausa, turėtų vengti tokių burnos skalavimo skysčių, kurie savo sudėtyje turi alkoholio. Šiandien yra gausu burnos skalavimo skysčių, savo sudėtyje neturinčių alkoholio.

Tarpdančių valymas

Tinkamą dantų priežiūrą apima ir tarpdančių valymas. Tarpdančių siūlas yra labai naudingas, nes pasiekia dantų implantus po tiltu, tokiu būdu šios vietos gali būti lengvai išvalytos. Jūsų dantistas gali rekomenduoti specialų dantų siūlo tipą.

Interproksimaliniai dantų šepetėliai

Šie maži dantų šepetėliai, taip pat dar vadinami “proksimaliniais šepetėliais”, yra specialiai sukurti valyti tarp dantų ir protezų. Tačiau jie nepakeičia dantų siūlo, nes jie yra naudingi valant sunkiai pasiekiamas vietas.

Dantų patikrinimas

Dažniausiai rekomenduojama, kad pacientai profesionaliam dantų išvalymui pas savo odontologą apsilankytų nerečiau kaip kas 6 mėnesius. Vis dėlto Jūsų gydytojas sudarys Jūsų specialią apsilankymų programą.

Dantų pastos

Dauguma dantų pastų, skirtų natūralių dantų valymui, savo sudėtyje turi fluorido. Fluoridas neįtakoja dantų implantų atstatymo. Būtina vengti dantų pastų, kurios savo sudėtyje turi abrazyvinių dalelių (soda, dėmių šalintojas, dantų pastos rūkantiems ir kitos). Abrazyvinių dalelių turinčios pastos gali pašalinti nuo porceliano glazūrą.

Parašykite klausimą gydytojui

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

4 Klausimai, Atsiliepimai

  1. Labas.noreciau pasidaryti estetini plombavima ant 7 dantu apacioje ,kiek man kainuotu pas jus aciu ,

    1. Ingrida, estetinį plombavimą galima atlikti mūsų klinikoje, tačiau ne pas mane asmeniškai, nes estetinio plombavimo nedarau. Mano specializacija yra burnos chirurgija.

  2. Sveiki. Pries keturias paras su primigdymu man istrauke visus dantis, isriege 8 implantus. Keturi apacioje, keturi virsuje.uzdejo laikinus protezus. Patarkite, kaip juos priziureti, su kuo valyti, skalauti. Aciu

    1. Renata, pooperaciniu periodu skalaukite su skysčiu Eludril, rasite vaistinėje. Vėliau standartiniu burnos skalavimo skysčiu. Valyti protezą reikia dantų šeletėliu. Gali būti panaudotas tarpdančių siūlas. Galite pasidomėti Watepik produktais, kurie stipria vandens srove išplauna sunkiai pasiekiamas vietas.