Ar aš galiu turėti dantų implantus?

ar-galiu-tureti-dantu-implantusKažkuriame gyvenimo etape gali iškristi vienas ar net keletas dantų. Patys nelaimingiausieji netenka visų dantų. Nepaisant šios problemos, tai nebus taip tragiška, jei aptarsite su savo odontologu, kokiais būdais jums gali būti atliktas dantų protezavimas. Viena iš galimybių kurią gali pasiūlyti šių dienų odontologija yra dantų implantai. Odontologija sparčiai pažengė į priekį per pastarąjį dešimtmetį, tačiau, kad ir koks nuostabus dantų protezavimas implantais kai kuriems gali atrodyti, implantai nėra tinkami visiems, o norint juos įstatyti reikia atitikti tam tikras sąlygas, pavyzdžiui, pirmiausia pacientas turi turėti gana gerą burnos higieną.

Kad suprastumėte, kas įeina į tokio gydymo procesą, labai svarbu žinoti, kas susiję su dantų implantais ir kokia operacija jiems reikalinga. Visų pirma, dantų implantai nėra tas pats, kas dantų protezai. Iš tiesų jie yra titaniniai sraigteliai, implantuojami į žandikaulį, kad atliktų trūkstamų dantų šaknų vaidmenį. Taip pat norint juos teisingai įstatyti, reikia turėti sveikus burnos ertmės audinius ir pakankamai kaulo, kad šie tinkamai laikytų implantus.

Kokie yra pagrindiniai reikalavimai norint įsistatyti dantų implantus?
Apskritai kalbant, dantų implantai gali būti puikus jūsų pasirinkimas, jei jums trūksta vieno ar keleto dantų, turite pakankamai reikalingo implantams išlaikyti kaulo. Taip pat jūs privalote turėti sveikas dantenas ir nesirgti jokiomis ligomis, kurios gali pakenkti kaulo gijimui. Be šių dalykų, taip pat labai svarbu paminėti, kad vienas iš svarbiausių reikalavimų yra paciento atsakomybės jausmas. Jūs turite paskirti šiam procesui bent keletą mėnesių ar net atsisakyti kai kurių „malonių“ maisto patiekalų ar aktyvių pomėgių, pavyzdžiui, labai aktyvaus sporto, atsisakyti ar sumažinti rūkymą ir alkoholio vartojimą. Jūs turėsite duoti savo kūnui pakankamai laiko sugyti.

Kai kurie žmonės tiesiog nėra tinkami kandidatai dantų implantams įstatyti. Nėščios moterys, labai daug rūkantys, piktnaudžiaujantieji alkoholiu ir kitomis kenksmingomis medžiagomis – keletas žmonių tipų, kurie turėtų apsvarstyti galimybę dantis protezuoti kitais būdais arba pagerinti aplinkybes, kad taptų tinkami implantavimui. Jie gali būti susiję su šiomis problemomis: nėščios moterys po gimdymo privalės įvertinti savo poreikius, atsižvelgiant į kaulo struktūros pakitimus nėštumo metu. Rūkymas apsunkina burnos gijimo procesą, o atlikus chirurginę procedūrą, gali pažeisti burnos ertmės audinius, taip sumažindamas tikimybę, kad implantas prigis sėkmingai. Alkoholizmas ir narkotikai kenkia imuninei sistemai ir gali sukelti sunkumų kūnui adaptuojantis prie implanto, taip pat neigiamai prisidėdamas prie tikimybės, kad danties implantas prigis sėkmingai.

Jei manau, kad nesu visiškai tinkamas dantų implantams, ar tai reiškia, kad negaliu jų turėti?
Nors reikalavimai, kuriuos reikia atitikti norint įsistatyti dantų implantus gali atrodyti griežti, jūsų odontologas turėtų įvertinti problemas, kad gydymą galėtų pritaikyti pagal jūsų poreikius. Priklausomai nuo jūsų ligų laipsnio ir sunkumo, visgi jūs galite įsistatyti dantų implantus, tačiau tik tuo atveju, jei bus griežtai laikomasi jūsų odontologo duotų nurodymų. Gali būti, kad jums reikės pakoreguoti, o gal net ir visai mesti žalingus savo įpročius, ar vartoti vaistus, užtikrinančius, kad implantas savo vietoje prigis sėkmingai, o jei implantams bus reikalinga papildoma atrama, gali būti, kad jums bus persodintas kaulas. Odontologas turės įvertinti asmenų, sergančių lėtinėmis ligomis ar turinčių somatinių problemų, tokių kaip aukštas kraujospūdis, cukrinis diabetas, hemofilija ar jungiamųjų audinių ligos, būklę, kad įsitikintų, jog dantų implantai yra tinkamas pasirinkimas.

Nors iš pradžių problemos ir aplinkybės, susijusios su dantų implantais, atrodo neįveikiamos, jūsų odontologas mielai jums pagelbės priimant teisingą sprendimą ir padės jums nuspręsti, kas labiausiai tinka jums ir jūsų šypsenai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *